PDA

Zobacz pełną wersję : W jakiej formie kupiłeś/kupujesz Rome 2? - Ankieta



KLAssurbanipal
27-08-2013, 08:39
Tak z czystej ciekawości zrobiłem ankietę odnośnie zakupu Rome 2 przez użytkowników forum.
Ciekawi mnie czy większość osób kupuje pre-order z DLC i czy tam, gdzie jest najtaniej.

Mamy dostępne opcje ankiety:

- Kupiłem pre-order z DLC na muve.pl
- Kupiłem pre-order z DLC na allegro.pl
- Kupiłem pre-order z DLC przez Steam
- Kupiłem pre-order z DLC z innego źródła
- Mam dopiero zamiar kupić pre-order (przed 3.09)
- Kupiłem wersję bez DLC (np. allegro)
- Planuję kupić po premierze, po pozytywnych recenzjach
- Planuję kupić długo po premierze, gdy już będzie taniej
- Nie planuję kupowania tej gry w ogóle

[spoiler:3c1b2bb2]Ja sam się przyznam, że skorzystałem z pierwszej opcji już jakiś czas temu.[/spoiler:3c1b2bb2]

Rebel
27-08-2013, 08:42
Wybrałem opcje pierwszą. ;)
Chyba najkorzystniejsza ze wszystkich zarówno pod względem ceny jak i zawartości.

KLAssurbanipal
27-08-2013, 08:43
Może niezdecydowane osoby przemyślą, gdzie się najbardziej kalkuluje, żeby mieć DLC, pudełko i prezent.

Aztec
27-08-2013, 09:12
"Planuję kupić długo po premierze, gdy już będzie taniej"

Nie chce wydawać na grę, choćby nie wiem jak dobrą powyżej 100 zł. Wolę poczekać te parę miesięcy i kupić jak stanieje. Mam wtedy przedstawione jasne recenzję dla wielu aspektów rozgrywki i mogę sam stwierdzić czy opłaca się dany tytuł kupić :)
Jedyną grą jaką kupiłem powyżej ww kwoty był Wiedźmin 2 oraz zapewne Wiedźmin 3.

kuroi
27-08-2013, 10:10
Jak wyżej, z zakupem gry poczekam co najmniej kilka miesięcy, gdy raz, że stanieje, a dwa, że będzie trochę załatana. No i po tym czasie będę lepiej wiedział co tak naprawdę chcę kupić, bo wydanie ponad 100zł na kota w worku mi się nie uśmiecha.

Asuryan
27-08-2013, 10:56
Kupiłem preorder z DLC poprzez steam. Pozostałe dlc też kupię poprzez steam.

Husarz164
27-08-2013, 14:27
ja mam zamiar dopiero kupić preorder na 100% skorzystam z allegro

KLAssurbanipal
27-08-2013, 15:06
Jak masz zamiar kupić na allegro razem z DLC greckim to lepiej kup na muve.pl. Przeglądałem wszystkie oferty Rome 2 na allegro w wersji pudełkowej z DLC i żadna nie wychodzi taniej niż na muve, gdzie 139 zł obejmuje - pudełko z grą + DLC + prezent w postaci innej grę + darmową dostawę kurierską. Póki co tańszej oferty na allegro nie widziałem. Wychodzi ponad 145 zł z przesyłką, bez prezentu.

Scooter
27-08-2013, 15:08
muve-pl :)

Wezyr
27-08-2013, 15:26
Zamówiłem Rome 2 na muve.pl. Wielokrotnie zamawiałem gry w tym sklepie i nie natknąłem się na żadne problemy z realizacją zamówienia. Druga sprawa, że gra jest ze zniżką, zawierając nie tylko Dlc lecz również gift w postaci dodatkowej gry.

Talek
27-08-2013, 19:02
Kupiłem na angielskim steamie za 25 funtów, wyszło taniej niż w polskich sklepach (~128 zł paypalem) a do tego są jeszcze dodatki do TF2. No i nie musiałem wspierać cenędzy. Pudełek nie kupuje i tak od jakichś 6 lat(po za edycjami kolekcjonerskimi), bo nic w nich nie ma i tylko miejsce zawalają, kiedyś jak dawali poradniki itp. to można się było bawić w pudełka. Nie rozumiem dlaczego w polsce tak wiele ludzi wciąż kupuje wersje pudełkowe gier. Jak sobie pomyślę, żeby trzymać 200+ pudełek w domu i do tego przeszukiwać je żeby za każdym razem wpisać klucz/zainstalować jakąś grę to masakra, na steamie zajmuje mi to 5 sekund.

JoK3r
27-08-2013, 19:06
Kupiłem pre-order z DLC na muve.pl
Najlepsza opcja!

Rebel
27-08-2013, 19:08
Kupiłem na angielskim steamie za 25 funtów, wyszło taniej niż w polskich sklepach (~128 zł paypalem) a do tego są jeszcze dodatki do TF2. No i nie musiałem wspierać cenędzy. Pudełek nie kupuje i tak od jakichś 6 lat(po za edycjami kolekcjonerskimi), bo nic w nich nie ma i tylko miejsce zawalają, kiedyś jak dawali poradniki itp. to można się było bawić w pudełka. Nie rozumiem dlaczego w polsce tak wiele ludzi wciąż kupuje wersje pudełkowe gier. Jak sobie pomyślę, żeby trzymać 200+ pudełek w domu i do tego przeszukiwać je żeby za każdym razem wpisać klucz/zainstalować jakąś grę to masakra, na steamie zajmuje mi to 5 sekund.

Gdy ktoś przychodzi do mnie do domu i widzi kilkadziesiąt ślicznie poukładanych na półeczce zarówno klasyków jak i nowszych, świetnych gier to rozdziawia japę. Tak samo jest z książkami. Więc nie siej takich bredni, jakoby kupowanie pudełkowych wersji miało być bez sensu. Książki też czytasz z e-booka? Współczuje. Obrazów w domu też pewnie nie masz bo zawalają miejsce, lepiej w jpg.

Lee
27-08-2013, 19:43
Racja Rebel, racja. Kultowe gry tylko w pudłach - taką mam politykę :).

Talek
27-08-2013, 20:11
Kupiłem na angielskim steamie za 25 funtów, wyszło taniej niż w polskich sklepach (~128 zł paypalem) a do tego są jeszcze dodatki do TF2. No i nie musiałem wspierać cenędzy. Pudełek nie kupuje i tak od jakichś 6 lat(po za edycjami kolekcjonerskimi), bo nic w nich nie ma i tylko miejsce zawalają, kiedyś jak dawali poradniki itp. to można się było bawić w pudełka. Nie rozumiem dlaczego w polsce tak wiele ludzi wciąż kupuje wersje pudełkowe gier. Jak sobie pomyślę, żeby trzymać 200+ pudełek w domu i do tego przeszukiwać je żeby za każdym razem wpisać klucz/zainstalować jakąś grę to masakra, na steamie zajmuje mi to 5 sekund.

Gdy ktoś przychodzi do mnie do domu i widzi kilkadziesiąt ślicznie poukładanych na półeczce zarówno klasyków jak i nowszych, świetnych gier to rozdziawia japę. Tak samo jest z książkami. Więc nie siej takich bredni, jakoby kupowanie pudełkowych wersji miało być bez sensu. Książki też czytasz z e-booka? Współczuje. Obrazów w domu też pewnie nie masz bo zawalają miejsce, lepiej w jpg.

Jeśli porównujesz książki do pudełka z 1-stronicową instrukcją i kawałkiem plastiku to gratuluję. Mam w domu kilka starych pudełek + parę edycji kolekcjonerskich (2 x Wiesiek, 2 x SC II, SWTOR, Aion, WoW Wotlk, Newerwinter 2) na półkach z tym że takie pudełko premierowego Baldur's Gate II z 4 płytami CD, mapą i książką-poradnikiem wyglądają obłędnie, a kosztowała praktycznie tyle samo co gry teraz (160 zł). Dziś za niewiele bogatsze wydania wydawcy chcą 400-500 zł. 10 lat temu po prostu dzisiejsze edycje kolekcjonerskie to były zwykłe wydania gier. Jeżeli dzisiaj na kimś robi wrażenie stos identycznych pudełek to ok, rozumiem. Ja tam sie wolę chwalić moją kolekcją figurek Warhammera, przynajmniej nie wyglądają identycznie :)

Rebel
27-08-2013, 20:41
Nie będę już więcej się wysilał bo to bez sensu. Skoro wolisz zapłacić 10 zł mniej i zamiast oryginalnej gry w pudełku mieć folder plików warty 130 zł to twoja sprawa.

KLAssurbanipal
27-08-2013, 22:26
Jak sobie pomyślę, żeby trzymać 200+ pudełek w domu i do tego przeszukiwać je żeby za każdym razem wpisać klucz/zainstalować jakąś grę to masakra, na steamie zajmuje mi to 5 sekund.

Przecież tak samo masz z pudełkowymi TW od czasów Steama (ETW, NTW, STW2). Tylko za pierwszym razem wpisujesz klucz. Gra zostaje wpisana do konta Steam i za każdym razem możesz ją odinstalować i instalować dowoli bez wpisywania klucza z pudełka.

Akarinos
28-08-2013, 06:47
Jeśli porównujesz książki do pudełka z 1-stronicową instrukcją i kawałkiem plastiku to gratuluję. Mam w domu kilka starych pudełek + parę edycji kolekcjonerskich (2 x Wiesiek, 2 x SC II, SWTOR, Aion, WoW Wotlk, Newerwinter 2) na półkach z tym że takie pudełko premierowego Baldur's Gate II z 4 płytami CD, mapą i książką-poradnikiem wyglądają obłędnie, a kosztowała praktycznie tyle samo co gry teraz (160 zł). Dziś za niewiele bogatsze wydania wydawcy chcą 400-500 zł. 10 lat temu po prostu dzisiejsze edycje kolekcjonerskie to były zwykłe wydania gier. Jeżeli dzisiaj na kimś robi wrażenie stos identycznych pudełek to ok, rozumiem. Ja tam sie wolę chwalić moją kolekcją figurek Warhammera, przynajmniej nie wyglądają identycznie :)

Nie wiem jak jest w nowszych odsłonach TW bo ich nie kupowałem, ale w pudełku od Empire (które jest na Steama) miałem instrukcję i osobno poradnik do bitew morskich. Wydaje mi się, że od wydawcy zależy co chce umieścić w pudełku.

Memnon[pl]
28-08-2013, 22:36
Kupilem na Amazonie pre-order w wersjii pudelkowej oczywiscie.Nie mieszkam w polsce-a z Amazonem mam juz duze doswiadczenie I jestem zadowolony.

KLAssurbanipal
29-08-2013, 09:24
Dziwi mnie brak głosów na opcję bez DLC. To mnie zastanawiało, bo widać że na allegro sporo osób tak kupiło. ;)

Scooter
29-08-2013, 09:54
Dziwi mnie brak głosów na opcję bez DLC. To mnie zastanawiało, bo widać że na allegro sporo osób tak kupiło. ;)
Tylko że nie wszyscy którzy kupili na allegro są użytkownikami tego forum i po prostu nawet o tym DLC nie wiedza , z pewnością 99% osób z tego forum wie co i jak kupić aby było dobrze ;)

dawid621
29-08-2013, 11:16
Mam takie pytanko co do DLC, mianowicie czy do tego DLC z greckimi polis trzeba miec jakis specjalny kod? Ja gre kupilem na allegro, gdzie sprzedawca zapewnia ze w tej wersji preordera jest to DLC, ale dostalem tylko jeden steam gift. Ktos tu wspominal o jakims specjalnym kodzie do DLC dlatego pytam.

KLAssurbanipal
29-08-2013, 11:30
Zamówiłem pudełkową. Jak kupowałem NTW to tam był osobny kod w pudełku na dodatkowe jednostki. Logiczne się to wydaje, bo przecież na allegro są też kody bez DLC, więc musi być jakieś rozróżnienie przez Steam. Dlatego wg mnie powinien być drugi kod, choć pewności nie mam. Dla pewności spytaj sprzedającego czy nie powinien wysłać obu kodów.

dawid621
29-08-2013, 11:45
Dostalem odpowiedz ze nie potrzeba zadnego dodatkowego kodu, gdyz wystarczy aktywowac ten jeden by dodatki z preorderu byly automatycznie powiazane z gra. Mam nadzieje ze sprzedawca wie co mowi :P

FireFighter
29-08-2013, 11:47
Coś mi tu śmierdzi ... koniecznie daj znać czy to zadziałało :) (trzymam za Ciebie kciuki)

Mackay
29-08-2013, 11:53
Nie ma poprzez Steam możliwości kupna gry bez DLC o ile klucz dostajemy przed premierą - jest wyraźnie napisane na karcie gry, że każdy pre-order dostaje DLC z Grekami i przedmioty do TF2. (ja np. przedmioty do TF2 już mam w ekwipunku bez wpisania żadnego kodu)

Rebel
29-08-2013, 12:05
Nic nie śmierdzi. Tak samo jak kupujecie jakąś grę z dodatkiem to nie dostajecie oddzielnie dwóch kodów tylko jeden, przypisany do całości.

dawid621
29-08-2013, 12:28
Dziwne jest to o tyle jedynie ze sprzedawca prosil bym sobie sprawdzil ze mam to DLC klikajac prawym przyciskiem myszki na rome 2 w bibliotece i wybral opcje DLC, kiedy poki co jej tam nie ma. Od poczatku wydawalo mi sie dziwne z tym dodatkowym kodem bo np Empire kupilem na allegro wraz ze wszystkimi dlc bez zadnych dodatkowych kodow i nie byla to zadna zlota edycja.

KLAssurbanipal
29-08-2013, 13:23
Ja przy Napoleonie miałem 2 osobne kody - na grę i na jednostki, a kupiłem w pudełku. Może teraz jeden kod wystarczy.


Nie ma poprzez Steam możliwości kupna gry bez DLC o ile klucz dostajemy przed premierą - jest wyraźnie napisane na karcie gry, że każdy pre-order dostaje DLC z Grekami i przedmioty do TF2. (ja np. przedmioty do TF2 już mam w ekwipunku bez wpisania żadnego kodu)

Dziwne. Na allegro widziałem 2 aukcje u jednego sprzedawcy jednocześnie. Jedną miał tańszą bez dopisku DLC, a drugą droższą z DLC w tytule i opisie aukcji.

dawid621
29-08-2013, 14:11
Dziwne. Na allegro widziałem 2 aukcje u jednego sprzedawcy jednocześnie. Jedną miał tańszą bez dopisku DLC, a drugą droższą z DLC w tytule i opisie aukcji.

Otoz to, wyglada na to ze niekoniecznie kazdy preorder ma zespolone ze soba to DLC. Dlatego tez troche spanikowalem jak ktos wspomnial o tym dodatkowym kodzie na jednostki. A moze poprostu tylko wersje boxowe posiadaja taki kod?

Mackay
29-08-2013, 14:15
Dziwne. Na allegro widziałem 2 aukcje u jednego sprzedawcy jednocześnie. Jedną miał tańszą bez dopisku DLC, a drugą droższą z DLC w tytule i opisie aukcji.

Na aukcjach bez DLC klucz dostajesz po premierze, z DLC dostajesz od razu jak wpłyną na konto pieniądze.

Romixor
29-08-2013, 14:29
Ja zamówiłem na allegro wersje pudełkową o dlc nic nie pisało a inne aukcje z dodtkami 5 zł drożej nie wiem czy nie zrobiłem błędu może bedzie tam dlc nie wiem, wole pudełkową wersje gry, najprawdopodobniej zje**łem. ;(

Husarz164
29-08-2013, 14:33
Ja zamówiłem na allegro wersje pudełkową o dlc nic nie pisało a inne aukcje z dodtkami 5 zł drożej nie wiem czy nie zrobiłem błędu może bedzie tam dlc nie wiem, wole pudełkową wersje gry, najprawdopodobniej zje**łem. ;(


Daj link to może ci ktoś odpowie

Romixor
29-08-2013, 14:34
http://allegro.pl/show_item.php?item=3492571162
Prosze

Husarz164
29-08-2013, 14:36
http://allegro.pl/show_item.php?item=3492571162
Prosze

Pisze preorder więc tak będziesz miał dlc a jak chcesz się jeszcze upewnić to napisz do sprzedającego

Romixor
29-08-2013, 14:40
Tzn że każdy preorder ma dlc? Jeśli tak to zaczepiście jestem podniecony gierką, w ciagu tygodnia przeszedłem medivala i shoguna długą kampanie teraz tylko czekam do 3 wrzesnia na godzine 15 ;_;

@edit już nie będe nowego posta pisał, Dzięki kolego ;)

Husarz164
29-08-2013, 14:44
tak każdy preorder musi mieć dlc

Asuryan
29-08-2013, 21:37
Nie, nie każdy - patrz gram.pl Tam to dlc mają mieć tylko pre-ordery zakupione w czasie gdy na witrynie była informacja o tym dc, a nie wszystkie.

FireFighter
29-08-2013, 21:43
Na gram.pl cały czas dodają DLC do zamówień przedpremierowych.. fakt, na jakiś czas zniknęła ta informacja ale znowu od jakiegoś czasu owe DLC dają :)

cobran
31-08-2013, 13:14
ja kupie we wrześniu po premierze, ale tylko dlatego że jakiś czas temu wydałem wszystkie fundusze przeznaczone na gry :(

Ferke
31-08-2013, 15:56
Kupiłem pre-order z DLC na muve.pl

szrama86
31-08-2013, 16:24
Kupiłem pre-order z DLC na muve.pl do tego 40% zniżka + darmowa wysyłka i wyszło wszystko cacy jak za nową grę :D

Marat
01-09-2013, 10:17
Kupiłem z muve.pl. Paczka już jest w Łodzi, także jutro pewnie dostanę grę. Bedzię można wcześniej zainstalować i czekać na wtorek ;)

szrama86
01-09-2013, 12:36
Bedzię można wcześniej zainstalować i czekać na wtorek ;)

Przykro mi to mówić ale wcześniej nie zainstalujesz. Włożysz płytę i będzie pisało że gra nie miała jeszcze premiery. Tak było w przypadku Empire i Shogun 2 i wielu innych gier na steam. Nie zainstalujesz dopóki dopóty gra nie będzie odblokowana na steam. No chyba że chcesz to możesz ściągać z neta jako że jest udostępniony preload. Ale skoro masz płytę to po co to robić. ;)

Amrod
01-09-2013, 13:15
Jesteś pewien? Bo pre-load na Steamie nastąpił parę dni temu jeżeli dobrze pamiętam.

szrama86
01-09-2013, 13:24
Jesteś pewien? Bo pre-load na Steamie nastąpił parę dni temu jeżeli dobrze pamiętam.

Preload tak, ale instalacja z płyty to według steam co innego. :shock: Przerabiałem już to przy okazji każdej większej premiery. No chyba że coś się zmieniło, ale nie sądzę ;)

Sara Temer
02-09-2013, 07:40
Nadal nie dostałem informacji o wysyłce, zaczynam się martwić...Dobra jeśli nie wyślą mi do 12 to po prostu napiszę do nich i zobaczę co i jak.

JoK3r
02-09-2013, 08:06
Ja mam to samo... brałem urlop by przywitać kuriera u siebie i maniaczyć przez cały jego okres, a wychodzi że narazie to mogę oglądać tylko YouTube

EDIT: 09:07:40 przyszedł e-mail więc jestem już w miarę spokojny :)
tylko że na stronie dpd przesyłki nie ma, a martwi mnie troszkę to:
"!Numer listu przewozowego będzie aktywny po godzinie 24:00 bieżącego dnia.
!Przesyłkę można śledzić na stronie firmy kurierskiej DPD
!Przesyłka powinna dotrzeć do Ciebie maksymalnie w przeciągu 48 godzin roboczych."

szrama86
02-09-2013, 08:39
Ja mam to samo... brałem urlop by przywitać kuriera u siebie i maniaczyć przez cały jego okres, a wychodzi że narazie to mogę oglądać tylko YouTube

EDIT: 09:07:40 przyszedł e-mail więc jestem już w miarę spokojny :)
tylko że na stronie dpd przesyłki nie ma, a martwi mnie troszkę to:
"!Numer listu przewozowego będzie aktywny po godzinie 24:00 bieżącego dnia.
!Przesyłkę można śledzić na stronie firmy kurierskiej DPD
!Przesyłka powinna dotrzeć do Ciebie maksymalnie w przeciągu 48 godzin roboczych."

Status pojawi się trochę po 20.00, też to miałem ;). Czekam na kuriera, jak na razie przesyłka jest już w Opolu odebrana przez kuriera, czekam aż podjedzie ;)

JoK3r
02-09-2013, 08:45
To se chyba jaja robią, przesyłka musi być dostarczona przecież do dnia premiery

szrama86
02-09-2013, 08:46
To se chyba jaja robią, przesyłka musi być dostarczona przecież do dnia premiery

Jutro będziesz miał. Mnie jedynie dziwi fakt że muve wysyłało już w piątek lub dopiero dzisiaj.

Marat
02-09-2013, 09:19
Jesteś pewien? Bo pre-load na Steamie nastąpił parę dni temu jeżeli dobrze pamiętam.

Preload tak, ale instalacja z płyty to według steam co innego. :shock: Przerabiałem już to przy okazji każdej większej premiery. No chyba że coś się zmieniło, ale nie sądzę ;)

Mówi się trudno, kilka godzin mnie nie zbawi.
U mnie kurier pobrał paczkę kilka minut po ósmej ;)

proud
02-09-2013, 09:40
Chciałbym uprzedzić wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się nad kupnem w muve.pl, że obecnie NIE SĄ DODAWANE miasta greckie. Reklama na stronie głównej sklepu kłamie, twierdząc, że wciąż promocja obowiązuje, kiedy to nazwa dodawanego pakietu do koszyka jest już bez dodatku DLC.

Hetman
02-09-2013, 09:46
Dziwisz się? Na dzień przed premierą trudno już o bonus, chyba że zamawiałeś wcześniej to domówili kod od Cenegi. Tak samo w przypadku Gram.pl (kupiłem 1szt. na muve.pl* i 1 szt. na gram.pl, więc wiem :) ). Ponadto pisałem jakiś czas temu do obsługi klienta gram.pl i odpisali mi, że data zamówienia będzie brana pod uwagę w przydzelaniu DLC ;)

*Kod do DLC znajduje się w historii zakupów w linku gry na muve.pl w profilu :)

Gram.pl sobie w kulki leci - przesyłka czeka na wysłanie...
Za to na muve.pl już w sobotę miałem nr listu przewozowego i dziś patrzę na niego a on już wydany z magazynu w Kaliszu do kuriera o 6.30! A tego kutakaboanosa jeszcze nie ma :?

szrama86
02-09-2013, 09:56
Gram.pl sobie w kulki leci - przesyłka czeka na wysłanie...


gram.pl ostatnio podupada. Zwolniło się z niego ostatnio kilku pracowników...coś to musi oznaczać. Do tego drożyzna i brak darmowej wysyłki. Brak programu lojalnościowego dla stałych klientów. Jednym słowem lipa.

Hetman
02-09-2013, 10:03
gram.pl ostatnio podupada. Zwolniło się z niego ostatnio kilku pracowników...coś to musi oznaczać. Do tego drożyzna i brak darmowej wysyłki. Brak programu lojalnościowego dla stałych klientów. Jednym słowem lipa.

Kiedyś to była firma bez ceregieli i bez problemów wymieniali zuzyte dyski a teraz to nawet kaszanią z dostawą - godzina 11.00 i

Status Twojego zamówienia: pakowanie i przygotowanie do wysyłki
Przewidywana data dostawy: 3.9.2013 - 4.9.2013

Co to "Motyla Noga" ma być!

vs Muve.pl

Lp. Nazwisko Data Godzina Opis Stacja
1 Wydanie paczki kurierowi 02/09/2013 06:30:15 Przesyłka wychodząca z sortowni

proud
02-09-2013, 10:18
Dziwisz się? Na dzień przed premierą trudno już o bonus

Nie dziwię się samemu braku kodów. Dziwię się natomiast chamskiemu okłamywaniu co mniej rozgarniętych klientów, ponieważ wciąż wisi nieaktualna reklama po kliknięciu w którą jak byk pokazane są grafiki z tego DLC.

Gdybym chciał zamówić jeszcze Romka to wybrałbym wirtus, bo wciąż są kody a dodatkowo koszt 129,90 + przesyłka. Tyle tylko, że ja kota w worku nie kupuję (nawet z metką Total War ;) i czekam na grudniowe promocje Steama.

william/kaszanka
02-09-2013, 10:21
Dostałem kod do kompani graczy, wie ktoś jaki to "prezent" ?

KLAssurbanipal
02-09-2013, 10:22
Nie martwcie się. Paczki z muve powinny być dziś. Żeby uprzedzić narzekania pokażę na moim przykładzie o co w tym chodzi.

1 Wydanie paczki kurierowi 02/09/2013 07:43:00 Przesyłka odebrana przez kuriera
2 Linehaul: przyjęcie 31/08/2013 04:34:14 Przesyłka wchodząca do sortowni
3 30/08/2013 18:37:15 Przesyłka wchodząca do sortowni
4 Utworzenie kwitu SOA 30/08/2013 18:30:49 Przesyłka odebrana przez kuriera

Trzeba patrzeć od dołu. 3O sierpnia o 18:30 kurier odebrał paczkę ze sklepu. O 18:37 trafiła do sortowni w ich mieście. Następnego dnia o 4:34 trafiła do sortowni w moim mieście. Z racji tego, że był weekend leżała tam. Dziś rano o 7:43 kurier odebrał paczkę w moim mieście. Kwestia tego o której zawita w moim progu zależy od tempa, ilości paczek i tego w jakiej kolejności załatwia ulice. Tak więc w każdej chwili może się pojawić w drzwiach. :)

JoK3r
02-09-2013, 10:30
U mnie kurier dalej nawet nie odebrał przesyłki a gdzie tam dopiero do sortowni... Coś czuję że w czwartek lub piątek dopiero zjebie kuriera, komuś się musi dostać

Rebel
02-09-2013, 10:36
Czwartek lub piątek? Czytasz ty chociaż ten temat, że takie głupoty wygadujesz?

szrama86
02-09-2013, 10:39
U mnie kurier dalej nawet nie odebrał przesyłki a gdzie tam dopiero do sortowni... Coś czuję że w czwartek lub piątek dopiero zjebie kuriera, komuś się musi dostać

Kolego. Dzisiaj sklep wysłał do Ciebie paczkę. Kurier pewnie już odebrał od sklepu, ale na magazyn/baze przyjdzie dopiero po 20 i wtedy też zaktualizują status. Jutro będziesz miał paczkę.

marko1805
02-09-2013, 10:45
Ludzie spokojnie, jaracie się jak licealista przed pierwszym razem :D . Moja paczka z muve.pl. wychodzi dzisiaj kurierem, dostanę pewnie jutro do południa, a i tak grę uruchomię pewnie koło piątku,wcześniej namiętnie czytając Wasze ochy, achy.... a potem wasze.... psioczenie ;)

FireFighter
02-09-2013, 11:07
Ja swoją otrzymałem już dzisiaj, ciężko wytrzymać trzymając pudełko w ręce -.-

matimatcmg
02-09-2013, 11:13
serwery steam'a juz chyba nie daja rady bo preload cos nie chce dzialac, ciekawe co to bedzie jutro...

Oskar
02-09-2013, 11:14
heh.. :( zamówiłem gre przez muve.pl od 27.08 żadnej zmiany statusu (ciągle status: " Zamówienie potwierdzone") wiec dziś wysłałem do nich maila o treści:

Witam,

Piszę w sprawie zamówienia nr.8934664364@1. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest status mojego zamówienia i czy dojdzie ono tak jak zapewnialiście państwo na stronie przed premierą gry (tj. 03.09.2013r) ?

Z wyrazami szacunku,
Oskar
po czym dostałem odpowiedz z automatu:

-- prosimy nie edytować treści tej wiadomości --

Witamy serdecznie,

Twoje zgłoszenie o nr #224629 zostało przyjęte.
Dołożymy wszelkich starań, żeby rozwiązać sprawę w ciągu max. 24h od momentu przyjęcia zgłoszenia (pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00).

W razie dodatkowych pytań prosimy o odpowiedź w tym wątku z zachowaniem tego samego tematu w wiadomości oraz umieszczenie odpowiedzi nad otrzymaną wiadomością.

Dziękujemy i pozdrawiamy,
Dział Obsługi Klienta muve.pl

oj coś kuleje profesjonalizm sklepu , zaczynam żałować że pokusiłem się na wersje pudełkową a nie elektroniczną ( a to wszystko przez EUIII Rome w prezencie )
już raczej nie łudzę się że dostane grę przed premierą

Sara Temer
02-09-2013, 12:16
Ej Znikneło mi DLC z mojego zamówienia na muve.pl, wcześniej miałem a teraz znikło, co to ma znaczyć?! Nie mówiąc już o tym że mam ciągle nie wysłaną paczkę :(

FireFighter
02-09-2013, 12:17
Pisz, dzwoń, pytaj :)

Dziwak
02-09-2013, 12:25
Dokładnie mam ten sam problem :)

Sara Temer
02-09-2013, 12:31
Napisałem do nich, zobaczymy co powiedzą ;)

Dziwak
02-09-2013, 12:35
Ja również napisałem i mam nadzieję ,że otrzymam jutro swój egzemplarz.

Mestavo
02-09-2013, 12:39
Mi też znikło DLC. Przedtem miałem Rome 2 Total War + DLC + Europa Universalis III Rzym i poradnik do gry w prezencie. A teraz jest Rome 2 Total War + Europa Universalis III Rzym i poradnik do gry w prezencie. Teraz pod tym pisze tak: DLC - i jest kod to czego znikło DLC z zamówienia kod jest przecież pod tym co pisze Rome 2 Total War + Europa itd.

Oskar
02-09-2013, 12:57
Zadzwoniłem powiedzieli że skończyły im się kody i tylko jak dostaną to wyślą mailem kody, a co do paczki że dziś opuszcza firmę i nie ręczą za kuriera kiedy dojdzie bo to "duża premiera", czyli krótko mówiąc muve.pl poleciało leko w ch**a z tymi wszystkimi zapewnieniami gdy pisałem do nich maile przed zakupem gry

Mestavo
02-09-2013, 13:10
Wy nie macie kodu pod tym zamówieniem ?
Total War Rome II (PC) + Europa Universalis III Rzym i poradnik do gry w prezencie!
PC
DLC: i tu jet kod napisany

Sara Temer
02-09-2013, 13:24
Mi właśnie przysłali DLC, a w sklepie zamówienie zmieniło status z "zamówienie potwierdzone" na "zamówienie zrealizowane" czyli co wysłali już czy zaraz przyjedzie tylko zapomnieli poinformować wcześniej o wysłaniu paczki ? Bo nie wiem...

Mestavo
02-09-2013, 13:27
O ja mam tak samo TemerPL

Oskar
02-09-2013, 13:29
Wy nie macie kodu pod tym zamówieniem ?
Total War Rome II (PC) + Europa Universalis III Rzym i poradnik do gry w prezencie!
PC
DLC: i tu jet kod napisany
Niestety nie w szczegółach zamówienia na stronie mam:



Total War Rome II (PC) + Europa Universalis III Rzym i poradnik do gry w prezencie!
PC
cena: 136.99 PLN ilość: 1
Europa Universalis III + Rzym Ultimate Edition (PC) PL
PC
cena: 3.00 PLN ilość: 1

Status: zamówienie potwierdzone

a w ostatnim mailu o zmianie statusu na potwierdzone jest:


Total War Rome II (PC) + DLC + Europa Universalis III Rzym w prezencie!: 1 szt. Status: Dostępność: Pre-order

Sara Temer
02-09-2013, 13:40
Dobra znalazłem drugą wiadomość w spamie, przesyłka czeka w magazynie na odebranie przez kuriera i jest też numer paczki, ale pisze że będzie można śledzić przesyłkę dopiero po 24, czyli pewnie dopiero jutro gra będzie.

fenomeno
02-09-2013, 13:55
Ja zamówiłem na move .pl i paczka przyszła do mnie koło 13

Mestavo
02-09-2013, 13:58
hehe znowu się zmieniło i teraz jest w porządku Total War Rome II (PC) + Europa Universalis III Rzym + DLC i poradnik do gry w prezencie!
Przedtem miałem bez DLC napisane

Oskar
02-09-2013, 14:18
u mnie tak samo pewnie się pospinali bo po zmianie statusów miliony telefonów maili podostawali hehe

ASHERIX
02-09-2013, 17:23
Cóż, ja zamówiłem z gram.pl i wygląda na to, że to był kiepski pomysł. Od rana status zamówienia niezmiennie "pakowanie i przygotowanie do wysyłki". Troszkę to niepokojące. Chciałem zmienić kilka tygodni temu na muve ale się rozmyśliłem, będę mądrzejszy w przyszłości. Tyle jeśli chodzi o odpalenie gry jutro rano. Coś czuję, że w czerwcu zamówiony preorder w ścisłym centrum Warszawy zobaczę najwcześniej pojutrze.

Oskar
02-09-2013, 18:34
Po telefonach do muve.pl i inpost moja przesyłka jest już w drodze do Krakowa i na 100% ma być jutro w pacz-komacie ale niestety nie wiadomo o której godzinie.
A specjalnie wziąłem dzień wolnego w robocie.

Kerdej
02-09-2013, 18:35
Moja paczka od muve.pl przyszła dziś koło południa, zamawiałem na przełomie lipca/sierpnia.

depus
02-09-2013, 18:41
A ja wam powie że kupie edycje kolekcjonerską jak stanieje .

McAbra
02-09-2013, 18:55
Kolekcjonerka stanieje? Co najwyżej na allegro znajdziesz, ale nie oczekiwałbym ogromnej różnicy w cenie ;)

depus
02-09-2013, 19:16
Teraz edycja kolekcjonerska z kosztami przesyłki kosztuje około 500zł myślę że efekt będzie taki że wiele osób po prostu nie będzie kupywało edycji kolekcjonerskiej
na wskutek czego musi stanieć myślę że może około 300 może nawet 250.

ASHERIX
02-09-2013, 20:31
Mam nadzieję, że to dobry temat na to pytanie. Czy ktoś, kto zamówił grę na gram.pl już ja otrzymał, bądź jego paczka jest już w rękach firmy kurierskiej? Pytam ponieważ chcę wiedzieć czy gram.pl sobie lekko w kulki poleciało ze wszystkimi, czy jestem jedynym szczęśliwcem, którego grę pakują od rana (jak pokazuje status zamówienia), bez przerwy, namiętnie ale nieskutecznie niestety.

daro
02-09-2013, 20:40
Hmm,widzę ze nie jestem osamotniony...też czekam na gram.pl...:(..ja tez mam stutus pakowania...wszystkie części u nich brałem ale chyba już ostatni raz..

Gibril
02-09-2013, 21:16
Również brałem w gram.pl. Również wciąż mój egzemplarz pakują od rana....tyle, że przywieźć ma mi to nie UPS, a DB Schenker... :roll: wciąż nie mam numeru przesyłki...
Nie rozumiem czemu nie rozpoczęli wysyłki w piatek jak muve.pl :roll: Chyba ich premiera Rome II logistycznie przerosła. Z przyjemnością odszczekam to jutro, gdy dostanę grę... :?

ASHERIX
02-09-2013, 21:35
Wygląda na to, że masz rację Gibril. Szkoda tylko, że zapewniali o tym, że wyślą dziś. Mi też kuriera zmienili, co być może jest właśnie powodem tego opóźnienia. Szkoda, że nie raczyli o obsuwie poinformować, ale co tam klienci. Ja kończę współpracę z tą firmą w każdym razie. Cóż, pozostaje patrzeć jak grają inni i się napalać, no i mieć nadzieję, że chociaż jutro ich logistyka nie przytłoczy a pakowanie paczki nie zajmie im kolejnych kilku dni.

AnotherWorld
02-09-2013, 22:04
Teraz edycja kolekcjonerska z kosztami przesyłki kosztuje około 500zł myślę że efekt będzie taki że wiele osób po prostu nie będzie kupywało edycji kolekcjonerskiej
na wskutek czego musi stanieć myślę że może około 300 może nawet 250.
XD Edycja Kolekcjonerska XD :P Niech usiąde bo upadne na plecy. Pare patyków pomalowanych sprayem, bardziej rozbudowane pudełko, trochę makulatury w środku, parodyjny strój i mogli jeszcze czerwonego pompona na nos dorzucić. I to w cenie jedynie 499pln XD Cyrk !!! przez "C" duże. Za 500zł to ja wam zrobie dwie edycje kolekcjonerskie w cenie 1. Druknę pare pudełek i książeczek na wysokiej rozdzielczości. Wrzuce kości z obiadu pomalowane bezbarwnym lakierem i owiązane włóczką . Kości brązowe z domina też lakierne dla połysku i to wszystko u mnie w promo 2szt za jedyne 399 ZŁ !!!!!!!!

Oskar
02-09-2013, 22:07
Zgadzam się z przedmówcą jedyna edycja kolekcjonerska która ostatnio się opłacała to ta od Saints Row IV (ta za milion dolarów) przynajmniej oferowali adekwatne gadżety do ceny :-)

gogles
02-09-2013, 22:11
Ja muve zamówiłem :) grę ma już kurier :) oczekuję jej rano/popołudniu :)

ajax
02-09-2013, 22:19
Dobrze, że przeczytałem wątek mój numer zamówienia od muve.pl też był w spamie a już zaczynałem się martwić konkretnie. Paczkę już ma kurier więc jutro będzie:)

Flagellum_Dei
02-09-2013, 22:52
u mnie sytuacja taka sobie ...

* gra zamówiona około 2 tyg. temu na muve.pl , spodziewałem się jej dziś , wiem że niektórzy dostali.
póki co status jest , że wyszła z sortowni w wawie , kurier pewnie będzie jechał w nocy, ale nie liczę
że dostanę ją przed 9 rano ;) Także, na 99% będzie jutro czyli w dniu premiery, ale kręce nosem, że nie odpalę od 9 rano ;))

daro
03-09-2013, 08:14
Kuźwa..jak dziś nie dostanę gry od gram.pl to zrobię im taka jazdę i reklamę że hej..a tak obiecywali...

ASHERIX
03-09-2013, 08:23
Co do gram.pl, dziś o godzinie 7:43 dzwonił do mnie "przemiły" kurier z pytaniem czy będę w domu między 11-13 więc coś się ruszyło. Pozostaje czekać, wygląda na to, że gram coś popierniczyło z informowaniem na temat statusu zamówień po prostu (status zamówienia na gram pl mam nadal pakujemy itp.).

Gibril
03-09-2013, 08:26
Asherix: wlałeś nadzieję w moje serce.... :D

A do gram.pl zdążyłem wysmarować zjadliwego posta w dziale kontaktu na ich forum.

Czy ktokolwiek kto zamawiał na gram.pl dostał już swój egzemplarz?

daro
03-09-2013, 09:16
Właśnie żona odebrała przesyłkę od kuriera !!!!!...i kolejny problem, powiedziała że grę schowa i muszę myśleć czym ją przekupić żeby mi oddała :):):)

Marat
03-09-2013, 09:17
Kup jej patalnie.

daro
03-09-2013, 09:19
He,he..żebym oberwał po głowie jak zacznę grać całymi dniami :)

biker48
03-09-2013, 09:21
Właśnie żona odebrała przesyłkę od kuriera !!!!!...i kolejny problem, powiedziała że grę schowa i muszę myśleć czym ją przekupić żeby mi oddała :):):)

hahahah, moja na szczęście wie, że zniknę na najbliższe wieczory nieodwołalnie :)

matiserek
03-09-2013, 09:24
A ja mam taki problem, że Steam nie może tej gry zainstalować przez problem z siecią. Wszystko teraz wyłaczyłem antivir i firewalla jak teraz nie przejdzie cholernie się wkurzę.
Gra kupiona wczoraj w MediaMarkcie


[Edit]
Męskie przyrodzenie by strzeliło tego steama...
Kup grę i masz problemy ja pierniczę.
Ściągam grę poprzez steama zamiast jak się powinno z płyty instalować.

kubao
03-09-2013, 10:00
Wybrałem opcję trzecią od dołu. Grę mogę kupić chociażby i w tym tygodniu, ale czekam na informacje dotyczące optymalizacji. Po tym co narobili w Company of Heroes 2 nie mam ochoty wyrzucić 130zł w błoto. Zresztą już coś mi się obiło kilka opinii o oczy, że optymalizacja w nowym Rome do najlepszych nie należy... :/

Pozdrawiam :)

matiserek
03-09-2013, 10:13
Po milionowym razie usunięciem wszystkiego poszła instalacja z płyty!

prusak
03-09-2013, 12:48
kur.. już parę razy próbuje i nie mogę jej z płyty zainstalować , piszę ciągłe przygotowanie plików gry a potem błąd wyskakuje, jak wy sobie poradziliście z tym syfem???

Gibril
03-09-2013, 13:09
Pomimo, że gry wciąż nie mam, odszczekuję moje wczorajsze narzekania na gram.pl. Gdyby firma kurierska nie zawaliła sprawy (problem z załadunkiem :roll: ) dostałbym grę, zgodnie z zapewnieniem gram.pl, w dniu premiery. Hau, hau ;)

Oskar
03-09-2013, 13:14
A ja wciąż czekam aż gra pojawi się w paczkomacie :P na szczęście wiem że to będzie już dziś do 22

Scooter
03-09-2013, 13:26
In post sie postarał , gra leży na stole :D

Przemysł II
03-09-2013, 14:12
a ja widzę jak kursuje wokół kurier i trafić nie może :( nawet zawrócił w moim wjeżdzie samochód i pojechał dalej. WTF!!! nie zdążyłem nawet zareagować, czytaj wybiec.

gogles
03-09-2013, 14:21
a ja widzę jak kursuje wokół kurier i trafić nie może :( nawet zawrócił w moim wjeżdzie samochód i pojechał dalej. WTF!!! nie zdążyłem nawet zareagować, czytaj wybiec.

Moi rodzice mieli też tak dom położony że nikt nie mógł trafić. Zazwyczaj kurier z DHL dzwonił i musiałem wyjść na ulicę.

DPD do mnie nie dzwonił. Był 2h temu. Muve wysłało mi wiadomość że wczoraj wysłali. o 19 była na sortowni w Warszawie, 5 rano na Sortowni w Katowicach. Więc w miarę szybko. Gra mi się obecnie instaluje. Jest już 3 GB. Mam nadzieje ze dzisiaj zagram.

janrod11
03-09-2013, 14:23
Ja 4 godziny temu też tak myślałem,wiesz?Ciekawe czy mieli pojęcie,jaki chaos spowoduje ta śmieszna blokada.

Oskar
03-09-2013, 14:28
Ja już instaluje :) paczka przyszła w sumie w 24h

Przemysł II
03-09-2013, 14:32
mieszkam przy wojewódzkiej drodze i do tego mój dom jest bardzo widoczny, a układ ulic bardzo prosty. nie wiem więc w czym problem mają ci kurierzy. Poza tym mogą przecież zadzwonić.

kampinosek1990
03-09-2013, 16:10
Ja zdecydowanie poczekam na okazję cenową. Przecież niedługo zaczną wychodzić coraz to nowe DLC (szczególnie dla mnie istotni Sarmaci i Scytowie, którymi chcę pograć ), aktualizacje, poprawki i patche. Według mnie nie ma sensu płacić za produkt, który będzie ulepszony a do tego tańszy. Czy może nie ? :)
Znając życie za rok na steamowej wyprzedaży będzie RTW2 z dlkami za 12-16 €. Poza tym kto wie, czy nie wyjdą jakieś dodatki... wtedy się kupi w komplecie i też będzie taniej.
A pudełko ? Im wcześniej zrozumiemy, że to tylko przywiązanie do pudełek i jakiś czar dzieciństwa, chęć kolekcjonowania nas do nich ciągnie - tym lepiej...

Przemysł II
03-09-2013, 16:15
ja pierd..... przesyłka wróciła do magazynu. noż kur... mać. Co za tępę chu... . nawet nie zadzwonili

Tomcionix The Knight
03-09-2013, 16:15
A ja jestem wkurzony bo moja paczka nawet nie została wysłana :evil: . Kupiłem na muve.pl w połowie lipca, a na in poscie pisze że przesyłka jest gotowa na wysyłkę i oczkuje u nadawcy. :( Za chwilę zabieram się do pisania e maila do nich.

leo
03-09-2013, 16:17
A ja se czekam na swój zakup z muve... i @#$n mnie strzela. Więcej nie kupie u nich ... dostawa w dniu premiery ... jaja se robią wysłali dopiero dzisiaj .... paczka będzie dopiero jutro a w gorszym przypadku po jutrze.

edit: lool napisane w tym samym czasie co post powyżej ....

Kriss94
03-09-2013, 16:17
kampinosek1990, niektórzy czekają po kilka lat na tą grę, więc różnica kilkudziesięciu złotych jest nieistotna, co do "pudełek" to chyba indywidualna kwestia każdego czy woli trochę więcej wydać i mieć "pudełko", czy nie.
Co do wysyłki jestem zadowolony, mieszkam w Kołobrzegu i fakt, że dostarczyli mi grę po 4 godzinach od premiery jest przyjemnym zaskoczeniem.

Przemysł II
03-09-2013, 16:30
Jak piszędo ich BOKu to za każdym razem jak wciskam wyślij kasuje mi całą wiadomość i pisze, żenym wypełnił wszystkie pola mimo, że tak robię. noż kur... mać. ostatni raz kupuję z muve.pl


EDIT: dopiero z IE udało mi się wysłać wiadomość.

leo
03-09-2013, 16:54
Jak piszędo ich BOKu to za każdym razem jak wciskam wyślij kasuje mi całą wiadomość i pisze, żenym wypełnił wszystkie pola mimo, że tak robię. noż kur... mać. ostatni raz kupuję z muve.pl


EDIT: dopiero z IE udało mi się wysłać wiadomość.


Kolesie nie daja sobie rady z wysyłka może niech się przerzucą na inna działalność bo to ich przerosło. Szkoda człowiekowi było paru złotych to teraz ma .... a w podobnej cenie w media bym już dawno kupił lub na steamie. Pierwszy i ostatni raz u nich kupiłem i tylko szkoda że z polecenia serwisu total war org.

Przemysł II
03-09-2013, 17:14
ja głównie też wziąłem z muve, bo forum polecało. najchętniej gry kupuję w empiku albo gram.pl (sporadycznie). ochłonąłem trochę. mam nadzieję, że jutro już dostanę paczkę. Wina nie leży po stronie muve, a kuriera DPD.

EDIT:odpisali mi

Szanowni Państwo,

Przepraszamy za powstałe utrudnienia.

Przesłana przez Państwa informacja została przekazana do odpowiednich osób w celu wyeliminowania opisanej poniżej sytuacji.

Przewidywany termin doręczenia przesyłki to 2013-09-04.

Z poważaniem
no ale dziś nie zagram, a chyba przecież o to mi chodziło zakupując preordera :/ przynajmniej jutro serwery powinny być odciązone :P

[IG] Misiak
04-09-2013, 07:35
Wczoraj po przeczytaniu Waszych spostrzeżeń i obejrzeniu Voitka rozgrywki postanowiłem iść sobie do empiku i zakupić. Na miastach greckich mi nie zależało, bo i tak nimi nie będę grać i tak więc żadna strata dla mnie:)

Scorpi80
04-09-2013, 23:38
Zakupiłem w muve.pl. Najkorzystniejsza cena ze zniżką plus dlc i eu3 w pudełku.

pakeros1983
05-09-2013, 07:00
Witam!Kupiłem przed premierą Rome 2 i EU na muve.pl i jakoś nie widze tam bezpłatnego DLC?

Mściwój
05-09-2013, 08:09
Witam!Kupiłem przed premierą Rome 2 i EU na muve.pl i jakoś nie widze tam bezpłatnego DLC?

Sprawdz mail. zobacz czy nie ma nic w spamie. jak nie, to zobacz na stronie sklepu w zamowieniach. jak tez nie, to napisz do nich email z zapytaniem. ewentualnie, zrob to w formie reklamacji jako niezgodnosc towaru z umowa. To wtedy wytrzeszcza oczy i szybko Ci go wysla/odpisza gdzie jest.

KLAssurbanipal
05-09-2013, 09:39
Musi być w spamie. Wiele osób tak miało. Jeśli nie usunąłeś zawartości spamu, to nie masz o co się martwić. ;)

pakeros1983
05-09-2013, 18:46
Dzieki Panowie lecz jest jeszcze problem.Mam numer kodu dododatku DLC leczniewiem jak postępować dalej. Mam grę zainstalowaną na steamie i wchodzacw zakładkę DLC mam jedynie opcję zakupu dodatku za 7 euro. Jak postąpić?

Przemysł II
05-09-2013, 19:02
DLC aktywujesz w ten sposób:
steam-> w lewym dolny rogu "dodaj grę"-> aktywuj produkt na steam i dalej postępujesz jakbyś aktywował zwykłą grę steam.

KLAssurbanipal
05-09-2013, 19:22
Ja podam drugi sposób.
Wejdź w zakładkę "Gry" na samej górze, a następnie "Aktywuj produkt na Steam". Wtedy wciskasz Dalej, potwierdzasz licencję i wpisujesz swój kod. DLC pojawi się automatycznie w grze i po uruchomieniu będziesz miał w kampanii 3 nowe frakcje greckie. ;)

pakeros1983
06-09-2013, 02:58
Wielkie Dzięki!Udało się.