PDA

Zobacz pełną wersję : Szybka pomoc - GRA



Strony : [1] 2

voitek
31-08-2013, 13:47
Temat przeznaczony na pytania dotyczące problemów technicznych związanych z grą, gdzie będzie można liczyć na szybką odpowiedź :idea:

Rebel
03-09-2013, 13:30
Wszyscy mają taką beznadziejną czcionkę czy to tylko u mnie?
http://i.imgur.com/6fnfo2G.png

mpartem
03-09-2013, 13:56
też mam taką czcionkę ;/ wszystko wydaje się być niewyraźne

Michas
03-09-2013, 13:59
Mi po zainstalowaniu, też z problemami odpala się luncher gry naciskam Graj i nic ... cisza w procesach pojawia się Rome 2 Total war i nagle znika miał ktoś taki problem ?

senin
03-09-2013, 15:01
Mam problem z instalacją chyba muszę podkręcić procesor to prawda? Mój błąd polega na tym że pasek instalacji nie idzie.http://zapodaj.net/484bf46c6631c.png.html

Wullkor
03-09-2013, 15:04
Pytanie. Po zapisaniu powtórki bitwy, gra nie chce mi jej odtworzyć. Wiecie coś może na ten temat ?? Z góry dzięki :D

matimatcmg
03-09-2013, 15:06
senin, w moim wypadku pomoglo przeinstalowanie gry w jezyku angielskim, polski potem sobie dogralem przez steama

gogles
03-09-2013, 15:06
Mam problem z instalacją chyba muszę podkręcić procesor to prawda? Mój błąd polega na tym że pasek instalacji nie idzie.http://zapodaj.net/484bf46c6631c.png.html

ale głupoty... lol. Sąd ty dostałeś taka informacje.

poczytaj forum. znajdziesz odpowiedz

senin
03-09-2013, 15:10
matimatcmg, wielkie dzięki, a już płakałem, że mi gra nie pójdzie :lol:

matimatcmg
03-09-2013, 15:13
tez zdazylem sie juz niezle wkurzyc, ale nauczony przjsciami z empire probowalem wszytskiego po kolei az do reinstalki:P

Scooter
03-09-2013, 15:15
Jak Wam stoi pasek instalacji w języku PL to klepnij "Anuluj" , wejdź do steam na ustawienia i zmień serwer pobierania na węgierski. Uruchom ponownie steam w instaluj Romka w PL i ciesz się instalacją:-)

TheDoc
03-09-2013, 15:19
Też mam problem z czcionką. Na filmikach z prezentacja polską jest normalna a u mnie tak jak wyżej ktoś dał screena jest niewyraźna. Ktoś już wpadł co jest z tym?

Rebel
03-09-2013, 15:26
Poza czcionką... ktoś jeszcze ma w trakcie bitwy przebłyskujące czarne tekstury zamiast gruntu?

Wullkor
03-09-2013, 15:47
Ja tak mam czasami :P A wiecie może co w końcu z tymi filmami ;)??

MaciekSoad
03-09-2013, 16:02
Witam.
Jak można w ustawieniach odblokować opcje "bez limitu pamięci wideo" Jednostki wyglądają gorzej niz w Shogunie 2 :/ a Ustawienia mam na ekstremalne.

Nie mówcie mi, że GTX 560 TI w SLI ma za mało pamięci aby włączyc tą opcje.

Wielki Mistrz Malborka
03-09-2013, 17:43
Jak Wam stoi pasek instalacji w języku PL to klepnij "Anuluj" , wejdź do steam na ustawienia i zmień serwer pobierania na węgierski. Uruchom ponownie steam w instaluj Romka w PL i ciesz się instalacją:-)

Nadal nie idzie :(

janrod11
03-09-2013, 18:11
Świetnie,super,próbowałem na wszystkich ustawieniach,ale TEKSTURY JEDNOSTEK I BUDYNKÓW NA EXTREME NADAL SĄ ****!!!

Ma ktoś jakiś sposób?

MaciekSoad
03-09-2013, 18:13
Zaznacz opcje " bez limitu pamięci wideo"

http://forums.totalwar.com/showthread.php/76672-Low-Resolution-Texture-when-running-on-Extreme?p=646496#post646496

janrod11
03-09-2013, 18:23
A jak zrobić to z tym preferences?Nie mogę znaleźć tego pliku...

MaciekSoad
03-09-2013, 18:31
C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\scripts

Ja mam ten sam problem z grafiką lecz zmienialem za pomoca tego pliki preferences i nie pomoglo :/

Mestavo
03-09-2013, 18:33
Długo Wam się instalowała aktualizacja ?

janrod11
03-09-2013, 18:33
Pomogło to z ograniczeniem wideo,jednak "znacząco wpłynęło to na wydajność"...niech to załatają,bo mnie zaraz jasna cholera...

TheDoc
03-09-2013, 18:54
Jak w ogóle ręcznie wyłączyć ten limit video? W tym pliku preferences.script po zmianie z false na true nic się nie zmieniło.

gogles
03-09-2013, 20:28
Mi po zainstalowaniu, też z problemami odpala się luncher gry naciskam Graj i nic ... cisza w procesach pojawia się Rome 2 Total war i nagle znika miał ktoś taki problem ?

Mam ten sam problem

Hawkx
03-09-2013, 20:35
Mi po zainstalowaniu, też z problemami odpala się luncher gry naciskam Graj i nic ... cisza w procesach pojawia się Rome 2 Total war i nagle znika miał ktoś taki problem ?

Mam ten sam problem

Michasiowi pomógł reinstall. Próbuj :)

gogles
03-09-2013, 20:47
Mi po zainstalowaniu, też z problemami odpala się luncher gry naciskam Graj i nic ... cisza w procesach pojawia się Rome 2 Total war i nagle znika miał ktoś taki problem ?

Mam ten sam problem

Michasiowi pomógł reinstall. Próbuj :)

Jeszcze raz wszystko instalować.... Rozumiem co tu pisze... ale dla pewności upewnijcie mnie. Z moim transferem to 2-3 godziny.

Hawkx
03-09-2013, 21:32
Wolisz nie grać czy spróbować? :D Z moim transferem zassanie Romka to 10h i nie wahałbym się ani chwili jeśli byłaby potwierdzona szansa, że to pomaga na tego typu problem.

Michas
03-09-2013, 21:37
Wywal tez wszystkie pliki z folderów z gra są tam jakieś logi o tych crashach

4ECH
03-09-2013, 21:40
ten sam problem mam, najpierw instalowałem z płyt, I cd się nie kończyła, zatrzymywała się na 7726mb i tak stało z 1,5 godziny więc nie czekając na komunikat zmieniłem na cd2 i wszystko elegancko poszło i komunikat o tym żeby 3 wrzucić i tak też zrobiłem, niestety po krótkiej chwili nie instalowało się do końca i wyłączało jakby było gotowe i pobierało resztę z serwerów. No i niestety po skończeniu błąd wyżej wspomniany z launcherem i procesem. No to próba z pobraniem wszystkiego z serwerów. Trochę trzeba bylo zmieniać kraje bo całkowicie pauzowało i było 0 pobierania, ale się udało - i co ? dalej nic. sterowniki karty graficznej najnowsze wgrane i wciąż bez zmian. Jeśli nie macie żadnych rad co zrobić chyba bd próbował zostawić komputer na noc i może coś drgnie z CD1 po tym 7726

gogles
03-09-2013, 21:43
Oki. Ściągam drugi raz. Po 23 mam szybszy transfer więc mam nadzieje ze bedzie szybciej :P

Hawkx
03-09-2013, 21:45
Oki. Ściągam drugi raz. Po 23 mam szybszy transfer więc mam nadzieje ze bedzie szybciej :P

Powodzenia :D Mam nadzieję, że tym razem odpali ;)

4ECH
03-09-2013, 21:53
u was również instalacja z cd1 zatrzymuje się/kończy na 7726 mb ?

gogles
04-09-2013, 03:49
Oki. Ściągam drugi raz. Po 23 mam szybszy transfer więc mam nadzieje ze bedzie szybciej :P

Powodzenia :D Mam nadzieję, że tym razem odpali ;)


Wywal tez wszystkie pliki z folderów z gra są tam jakieś logi o tych crashach

Dziękuje wam serdecznie. Gra działa i to lepiej niż myślałem (nastraszyli mnie tą fatalną optymalizacją, aż tak źle nie ma. Grać normalnie się da).

Pierwsza nocka zarwana. Było warto. Pozdrawiam serdecznie !

Hawkx
04-09-2013, 06:49
Dobra. Czy ktoś znalazł jakiś dobry sposób na poprawienie tej grafiki? :D limit video mam zablokowany a w preferences.script wgl nie mam tej opcji :P

mleko21
04-09-2013, 07:12
Witam proszę o poradę bo nie jestem biegły w sprawach technicznych. jak zły dział to przepraszam

po instalacji gry gdy próbuje w nią zagrać wyskakuje przygotowanie do uruchomienia i tyle...
moje parametry
3 gb ram
intelcore(tm)i3 cpu m37 @ 2,40 ghz
intel hd graphics core i3 1273 mb

trzeba coś jeszcze podać? bo sam już nie wiem czy potrzeba mi lepszego kompa żeby tą grę odpalić czy da się coś jeszcze na tym zdziałać

Kłaczkov92
04-09-2013, 08:31
Witam proszę o poradę bo nie jestem biegły w sprawach technicznych. jak zły dział to przepraszam

po instalacji gry gdy próbuje w nią zagrać wyskakuje przygotowanie do uruchomienia i tyle...
moje parametry
3 gb ram
intelcore(tm)i3 cpu m37 @ 2,40 ghz
intel hd graphics core i3 1273 mb

trzeba coś jeszcze podać? bo sam już nie wiem czy potrzeba mi lepszego kompa żeby tą grę odpalić czy da się coś jeszcze na tym zdziałać

Bez obrazy ale twój komp to dla Rome jak... hmm Chłop idący na Spartiate, Jak się nie myle laptop. Musisz zmienić kompa

Rebel
04-09-2013, 10:19
Ponawiam pytanie, wie ktoś jak naprawić błąd przebłyskujących czarnych tekstur na polach bitwy? Szczególnie tych bez drzew typu pustynie czy sam śnieg. Kombinowałem już chyba ze wszystkimi opcjami graficznymi, ale nic z tego.
Screeny:
[spoiler:2rd4xanb]http://i.imgur.com/Y65DBfT.jpg
http://i.imgur.com/tigOTHz.jpg
http://i.imgur.com/Ggd9MTF.jpg
http://i.imgur.com/ZuoBssM.jpg[/spoiler:2rd4xanb]

Wullkor
04-09-2013, 11:15
Mam kłopot. :( Zassałem Romka z serwera angielskiego i tak jak radziliście zmieniłem język gry na polski. Problem zaczyna się w momencie odpalania gry - cały czas dostaję komunikat z błędem o "przekroczeniu limitu połączenia". Wiecie jak to rozwiązać ??

MaciekSoad
04-09-2013, 12:20
Podpowie ktoś jak ręcznie wyłączyć ten limit video ? mam GTX 560 TI w SLI a opcja ta jest nieaktywna :/

Chaak
04-09-2013, 17:19
Macie, może jakiś pomysł co zrobić, poza reinstallem, jeśli każda próba zaczęcia kampanii lub wczytania save wyrzuca mnie do pulpitu? Dodam, że jeszcze wczoraj nie miałem tego problemu. Weryfikacja plików nie pomogła.

Hawkx
04-09-2013, 19:40
A ja mam taki problem. Nie wiem czy bug czy niewiedza ale: Nie mogę rekrutować jednostek poza tymi podstawowymi najsłabszymi mimo posiadania potrzebnych budynków... Coś jeszcze muszę zrobić czy błąd?

Wullkor
04-09-2013, 20:22
Język polski ogarnięty dzięki za info :) Swoją drogą, też tak macie, że nie potrafi Wam odtworzyć powtórki bitwy :(??

Pawelosek
04-09-2013, 20:24
Witam
Mam problem z kampanią multi
Chcieliśmy pograć z kolegą we dwóch kampanię online, ale czas leci do 0 i nic się nie dzieje :(

ajax
04-09-2013, 20:28
Za każdym razem gdy gram oblężenie w momencie kiedy żołnierze mają wejść na mury gra się wysypuje...

Mega dziwne ma ktoś podobnie?

Gibril
04-09-2013, 20:37
Zainstalowałem z małymi zgrzytami (tip z wersją anigielską i Rumunią pomógł).
Potem szybko ściągnąłem piliki wersji polskiej. Odpaliłem i niestety cały czas czarny ekran. Słyszę "Seeeeega", muzę z intra i potem z ekranu wyboru, ale nic nie widać poza kursorem tj. ekran jest czarny. Kompa mam słabego, ale minimalne wymagania spełnia. Według "You can run it" komp powinien dać radę..
Jakieś rady?


EDIT: ZAŁATWIONE oficjalne forum STEAM TOTALWAR pomogło:
http://steamcommunity.com/app/214950/di ... 199057/#p4 (http://steamcommunity.com/app/214950/discussions/0/864977564593199057/#p4)


Managed to fix it by manually changing preferences.scripts.txt in c:/users/.../appdata/roaming/The Creative Assembly/Rome2/Scripts/
Create backup
change gfx_enable_directx11 true; to gfx_enable_directx11 false;
delete the two directx11 lines after that keeping one of the "#"
change gfx_fullscreen true; to gfx_fullscreen false;
change resolution at the top of the document if necessary.
Worked for me.

Romixor
05-09-2013, 12:45
Witam własnie przyszła do mnie gra zamówiłem ją, na aukcji gdzie wyraznie było napisane preorder, gra przyszła pózniej lecz to juz wina poczty, no i tutaj pytanie istaluje własnie gre i te miasta grackie już będą? żadnego dodatkowego kodu nie mam w pudełku. Chyba że o czymś nie wiem i nie wszytkie preordery maja to dlc. Prosiłbym o pomoc.

ajax
05-09-2013, 12:53
Witam własnie przyszła do mnie gra zamówiłem ją, na aukcji gdzie wyraznie było napisane preorder, gra przyszła pózniej lecz to juz wina poczty, no i tutaj pytanie istaluje własnie gre i te miasta grackie już będą? żadnego dodatkowego kodu nie mam w pudełku. Chyba że o czymś nie wiem i nie wszytkie preordery maja to dlc. Prosiłbym o pomoc.

Kod z miastami musisz otrzymać osobno od sprzedawcy nawet przy wersji pudełkowej.

Romixor
05-09-2013, 12:53
na aukcji nic takiego nie pisze jednak jest zaznaczone że jest to preodred więc tego nie rozumiem.

Shay Ruan
05-09-2013, 13:18
Romixor, witaj w klubie pokrzywdzonych przez poczte :D

Abaddon94
05-09-2013, 23:50
Witajcie. Mam taki problem. Moją flotą blokuję port i chciałem żeby moja armia która była połączona z flotą opłynęła wyspę i zaatakowała z drugiej strony. Armia niby się odłączyła od floty ale teraz ani flotą ani armią nie moge wykonać żadnego ruchu, nawet po paru turach. Punkty ruchu są ale gdy chcę wskazać cel ruchu to na myszce jest mały krzyżyk czerwony i nie mogę nic zrobić ani z flotą ani z armią. Pomóżcie mi ich poruszyć.. Z góry dzięki za pomoc

Asuryan
06-09-2013, 00:02
Miałem podobnie samą flotą. Otóż zarówno Twoja flota, jak i armia znajduje się w strefie kontroli blokowanego miasta - jedyne co teraz możesz zrobić, to zaatakować je z wody flotą i armią.

tommytauzen
06-09-2013, 13:03
dziś wyskoczył mi problem otóż po 3 dniach grania przy włączeniu wskakuje na czerwoną plansze tytułową i kółko ładowania się cały czas ładuje a menedżer programów pokazuje że program nie odpowiada, zrobiłem naprawę bibliotek przez steam nic nie dało, na nowo zainstalowałem grę nic nie dało, usunąłem same directy i na nowo je zainstalowałem i nic i mam już zero koncepcji co się mogło stać a tym bardziej co należy zrobić... :(

myku___
06-09-2013, 20:27
tommytauzen mam dokładnie ten sam problem. Od przedwczoraj jak uruchamiam grę wisi ona na czerwonej planszy TOTAL WAR ROME II.
Próbowałem odinstalować i zainstalować z kopi zapasowej, ponownie z internetu. Wgrałem nowe sterowniki do karty. Kolejny raz instalowałem Jave, diretX.
Zmieniałem serwery Seam, język. Nic nie pomaga.

Pomóżcie. Dobrze, że nie jestem sam.
Pozrawiam

szrama86
06-09-2013, 21:09
Czy ktoś z kolegów forumowych ma czerwone niebo w bitwach po tym nowym patchu? Jak tak to jak sobie z tym poradził?
http://www.youtube.com/watch?v=XyrlnaGQVYM

Shane
06-09-2013, 21:34
ja mam,nie poradzilem sobie,w ogole chyba jestem jednym z tych ktorzy maja wszystkie mozliwe problemy,zwiechy,spadki,czerwone niebo

[IG] Misiak
06-09-2013, 21:47
No nic, jestem zmuszony prosić o pomoc. Otóż za nic w świecie nie mogę wymusić na grze by udostępniła mi opcję " bez limitu pamięci wideo". Zmieniłem w pliku preferences linijkę "gfx_unlimited_video_memory" z "false" na "true" ale to nic nie pomaga. CZy coś jeszcze muszę zmienić? Bardzo proszę o wsparcie...

tommytauzen
07-09-2013, 04:29
tommytauzen mam dokładnie ten sam problem. Od przedwczoraj jak uruchamiam grę wisi ona na czerwonej planszy TOTAL WAR ROME II.
Próbowałem odinstalować i zainstalować z kopi zapasowej, ponownie z internetu. Wgrałem nowe sterowniki do karty. Kolejny raz instalowałem Jave, diretX.
Zmieniałem serwery Seam, język. Nic nie pomaga.

Pomóżcie. Dobrze, że nie jestem sam.
Pozrawiamjuż wiem :) stwórz w windowsie nowego użytkownika i się przez niego zaloguj następnie odpal grę tylko pamiętaj żeby w tamtym użytkowniku wyjść ze steama bo ci będzie blokować wejście. Ten problem który nas spotkał będzie się tyczył wszystkich którym się gra zawiesi i zrobią reset, bądź brak prądu wyłączy kompa także uważajcie w każdym razie jest na to recepta.

dawid621
07-09-2013, 06:08
Nie zgodze sie ze dotyczy to wszystkich. Ja wczoraj musialem zresetowac kompa grajac w rome 2 i po tym dzialal normalnie. A co do rozwiazania tego problemu z nie wlaczaniem sie to spotkalem.sie z rozwiazaniem mowiacym ze trzeba usunac caly profil rome 2 z moich dokumentow i wlaczyc gre.

myku___
07-09-2013, 06:32
"dawid621", tak zrobiłem i DZIAŁA!!!!!!!!!!!!!!!!!

"tommytauzen" dokładnie tak jak mówisz, w czasie gry wyłączyłem zasilanie.

Ratujecie mi życie:)

Pozdrawiam.

Kobaiashi
08-09-2013, 14:24
Pytanie. Czy jest możliwość skrócenia ruchów innych nacji? W sensie, że gdy klikam zakończ turę i swoje ruchy zaczynają inne nacje( komputer) i te ruchy trwają czasem dwa razy dłużej niż moja rozgrywka. Da się to jakoś zmienić w opcjach aby to szybciej leciało?

ajax
08-09-2013, 15:25
Tylko lepszy procek

Man pytanie co do polityki, każda akcja jaką robię powoduję że trace popracie sędziów (Judges) gram Kartaginą i mam już tylko 9% poparcia.

Nawet adoptowanie kogoś z innej rodziny powoduję drastyczny spadek. Co zrobić aby podnieść poparcie?

Orivarivar
09-09-2013, 09:20
Czy da się jakoś zmienić wielkość kart jednostek na mapie bitewnej tak żeby był jeden rząd a nie dwa?

makskus
09-09-2013, 10:49
orivarivar spróbój ze zwiększeniem rozdzielczości

Orivarivar
09-09-2013, 10:58
kurde czyli u mnie nic się nie da mam monitor 19 cali rozdzielczość 1440x900

kazama
09-09-2013, 18:04
Też mam 19'' i dwa rzędy kart zasłaniają mi prawie pół ekranu. Może jakiś mod to zmieni a do tego czasu ratuję się minimalizując te okno z kartami jak nie są akurat potrzebne

jakub4242
09-09-2013, 19:18
Mam problem z wersja polską. ZA Boga nie idzie aktualizacja. Próbowałem już na zmian na Węgry czy Niemcy. Nic z tego. Ktoś ma może jakiś pomysł? sugestię :twisted: ?

Asuryan
09-09-2013, 22:25
Zmień na wersję angielską, zaczekaj aż cała gra się zaktualizuje, zmień na wersję polską.

rogalewski91
11-09-2013, 07:58
Witajcie wodzowie,

Wiem, że było już dużo wątków z tym związanych.

Mam całkiem dobrego laptopa, i5-3210M 2.5Ghz z Boostem do 3.1.
Nviadia GF GT 630M i druga zintegrowana karta grafy Inetel hd graphics
8 giga ramu DDR3 i inne bajery.
Windows 7 64 bity.

I pojawia się problem. Gram na najniższych wymaganiach, a mapa kampanii dalej ścina, najmniejszy dym ścina, tekstury np gór ładują się długo. W trakcie bitwy efekty takie jak dym także strasznie ścinają, mgła wojny na kampanii ścina.

Może ktoś z was forumowicze, jest w stanie powiedzieć mi dlaczego ? Czy jest możliwość, że ROME nie wychwytuje mi drugiej (lepszej karty grafiki)? Przy odpaleniu opcji graficznych wyświetla mi, że korzysta z Karty Nvidia, lub nie korzysta z jakiejś części pamięci obliczeniowej ?

Dodam, że zrobiłem czynności, które były polecane w innych tematach tego typu, czyli instalacja DIrecta z płyty z grą itp.

Sterowniki do grafy są także całkowicie aktualne.
Format systemu odbył się kilka dni przed premierą, w celu przygotowania sprzętu do podbojów antycznego świata.

Kumpel ma takiego samego lapa, a wszystko chodzi mu na wymaganiach ULTRA.

Wysyłam dyplomacyjną prośbę o waszą pomoc, uprzedzam z góry, iż nie jestem bogiem komputerów i systemów.

Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuje za pomoc

Dudas
12-09-2013, 17:55
Mialem to samo i zrobilem tak : wszedlem w menadzera urzadzen i wylaczylem karte intel. Po tym obraz mi sie czarny zrobil i wylaczylem kompa guzikiem, ponownie uruchomilem ( rozdzielczosc byla 800x600 chyba) i w menadzerze ponownie ta karte wlaczylem i all wrocilo do normy, potem odpalilem roma i w ustawieniach juz widzal karte nividi gtx660m i na ekstremalne moglem sobie ustawic i pograc kontrolnie. Sorki za brak polskich znakow.
Czytam forum codziennie i zauwazylem ze kilka osob mialo z tym problem wiec postanowilem pomoc bo mi to zadzialalo i moge grac na maxa z grafa w romka.

Volfgan
12-09-2013, 18:33
Jeżeli dwóch graczy zainstaluje Radious Mod to będą mogli zagrać kampanię online? Jak myślicie, próbował ktoś?

guffqa
12-09-2013, 19:12
Jeżeli dwóch graczy zainstaluje Radious Mod to będą mogli zagrać kampanię online? Jak myślicie, próbował ktoś?
Radious pisał, że działa.

Volfgan
12-09-2013, 19:25
Dzięki za info. Co za sens grać kooperację w tej grze bez tego moda? Legendarny nie zapewnia obecnie praktycznie żadnego wyzwania...

dawid621
12-09-2013, 19:44
Witam, mam problem natury nie wiem jakiej :D Otoz podczas oblezenia kartaginy, gdzie walczy prawie 5 pelnych armii, gra crashuje sie do pulpitu po nacisnieciu przycisku rozpocznij bitwe, czasami moge pograc chwile, ale zawsze konczy sie to komunikatem ze program wykonal nieprawidlowa operacje, bla bla... ktos wie czemu tak sie moze dziac? Dodam tylko ze mam to w tej jednej konkretnej bitwie.

pavulon666
12-09-2013, 20:42
mam pytanie czy da się połączyć np 2 przetrzebione w walce oddziały w jeden? czy musze toczyć boje wieloma odziałami po kilkunastu ludzi? Może jestem głupi ale dawniej wystarczylo przesunąc kart na siebie a teraz??

smooqu
12-09-2013, 21:08
mam pytanie czy da się połączyć np 2 przetrzebione w walce oddziały w jeden? czy musze toczyć boje wieloma odziałami po kilkunastu ludzi? Może jestem głupi ale dawniej wystarczylo przesunąc kart na siebie a teraz??

Dać się da, bo ostatnio jak mi się kampania wczytywała to widziałem wskazówkę jak łaczyc ze sobą przetrzebione oddziały. Dokładnie niestety nie pamietam, ale na pewno musisz zaznaczyc oddział i cos z PPM kombinować.

Husarz89
13-09-2013, 16:24
Witam, czy przez kogokolwiek został zgłoszony bug dotyczący złej architektury miasta na polu bitwy do tego jakie jest zbudowane na mapie kampanii, przykładowo rzymianami oblegając barbarzyńską wioskę na mapie kampanii widać ją ewidentnie, natomiast po wczytaniu się mapy bitewnej jest już ukazana jako rzymska wioska i odwrotnie kombinacji jest wiele, ale niemal każde oblężenie jest nieprawidłowe. Wygląda to w skrócie tak jakby architektura miasta na polu bitwy dostosowywała się do kultury nacji która to miasto oblega.

Lukasz_S
13-09-2013, 17:18
Witam,
Jak wyłączyć ruchy CPU podczas kampanii? Domyslam się, ze na poczatku ale niestety nie widze tej opcji...

Orivarivar
13-09-2013, 17:50
W ustawieniach gry jest ta opcja i możesz ja zmienić nawet w trakcie rozpoczętej kampanii .

pavulon666
13-09-2013, 20:21
mam pytanie czy da się połączyć np 2 przetrzebione w walce oddziały w jeden? czy musze toczyć boje wieloma odziałami po kilkunastu ludzi? Może jestem głupi ale dawniej wystarczylo przesunąc kart na siebie a teraz??

Dać się da, bo ostatnio jak mi się kampania wczytywała to widziałem wskazówkę jak łączyc ze sobą przetrzebione oddziały. Dokładnie niestety nie pamiętam, ale na pewno musisz zaznaczyć oddział i cos z PPM kombinować.
No niestety nie ma albo takiej możliwości w tej częśći(co jest idiotyzmem) albo jest to tak nieintuicyjne że na to wpaść nie umiem.

Można owszem połączyć 2 armie bez wodza. Niestety jednak scalenie 2 oddziałów w armii -2 kart - w jeden jest dla mnie niewykonalne. Mam takim sposobem 4 karty velites a w każdej po kilkanaście osób zamiast połączenia w jedną silną...........

Asuryan
13-09-2013, 21:04
Spróbuj złapać kartę (trzymać cały czas wciśnięty lpm) i przeciągnąć ją na drugą - i dopiero wtedy puścić lewy przycisk myszy. Nie wiem czy zadziała - tak łączyło się przetrzebione oddziały w poprzednich częściach. W Rome 2 jeszcze nie miałem okazji tego wypróbować.

pavulon666
13-09-2013, 21:28
Spróbuj złapać kartę (trzymać cały czas wciśnięty lpm) i przeciągnąć ją na drugą - i dopiero wtedy puścić lewy przycisk myszy. Nie wiem czy zadziała - tak łączyło się przetrzebione oddziały w poprzednich częściach. W Rome 2 jeszcze nie miałem okazji tego wypróbować.
właśnie tak próbuje to robić. Nie wiem czy coś steam nie ściągnął czy już tak nie da się. Może ktoś będzie miał podobny problem da jakieś rozwiązanie.

4ECH
14-09-2013, 10:12
W trakcie zmiany tury, lecą wszystkie frakcje po kolei ale na egipcie się zatrzymuje i tak może stać godzinami. Myślałem że to przez te patche ale po wyjściu ich/jego nic się nie zmieniło wszystko elegancko śmigało, aż do teraz. Próbowałem zapisać jako nowy save i z niego odpalić ale to nic nie daje. Ponadto w opcji dyplomacji gdy "coś oferuję" egiptowi na dole nie wyświetla mi się szansa na powodzenie (no umiarkowane, niskie itd. ) i mam to tylko w przypadku Egiptu. Ktoś może miał podobny problem i zna sposób na naprawę tego ? Czy pozostaje mi czekać na patcha?

Nooad
14-09-2013, 13:59
Ja też mam mały problem. Wszyscy żołnierze w oddziale wyglądają dokładnie identycznie. Nie chodzi mi tu o dość ograniczony wybór twarzy i pancerzy, jak w przypadku legionistów, ale o dokładne klony (za wyjątkiem oficera). Wie ktoś, co może powodować taki błąd? Występuje we wszystkich frakcjach.

ajax
14-09-2013, 14:29
Mam taki bug, że gra tylko przy oblężeniach miast przez 5 minut wszytsko działa ok a następnie zwalnia do 1-2 fps. (Nawet jak zmniejszę rozdzielczość i resztę na najmniejsze jakie się da)

Co bardzo ciekawe fraps w ogóle nie pokazuje, żadnego spadku mam 50fps a gra zacina tootalnie.

Przez ten Bug nie mogę obronić Kartaginy na legendarnym i kampania nie ma sensu...

Co jeszcze ciekawsze zauważyłem, że skoki pojawiają się dokładnie w momencie zniszczenie moich bram...

Ratujcie dobrzy ludzie:)

bartobk
14-09-2013, 14:54
Ponownie piszę o moim problemie związanym z luncherem otóż klikam graj i nic się nie dzieje jedynie pokazuje w steamie że jestem w grze a nie gram .
Sprawdzałem spójności plików , przeinstalowywałem , aktualizowałem sterowniki , komp mam z przed 3 miesięcy więc na pewno spełniam wymagania windows 8 , pisałem do suportu ale oni nic nie wymyślili . Proszę o pomoc bo zaczynam tracić cierpliwości do tej serii .

bartobk
14-09-2013, 19:59
Jeżeli ktoś miał taki problem jak ja to wystarczy sformatować dysk ze steamem i wszystko działa perfekt

dawid621
14-09-2013, 20:41
Z oblezeniem kartaginy w trybie kampanii, jest chyba jakis bug, ja mialem notorycznie CTD zaraz na poczatku bitwy, mimo ze oblezenie tego miasta w trybie bitwy historycznej chodzi idealnie.

Asuryan
14-09-2013, 21:18
Ja też mam mały problem. Wszyscy żołnierze w oddziale wyglądają dokładnie identycznie. Nie chodzi mi tu o dość ograniczony wybór twarzy i pancerzy, jak w przypadku legionistów, ale o dokładne klony (za wyjątkiem oficera). Wie ktoś, co może powodować taki błąd? Występuje we wszystkich frakcjach.
Spróbuj zmienić rodzaj shadera. Odpowiedzaialny jest on między innymi za występowanie wzorów na tarczach... więc może także i "klonów".

nomyss
14-09-2013, 21:33
Ja mam z kolei problem z minimapą podczas bitwy - jest jakby rozmazana/pomazana na czarno nie pokazuje też wrogich jednostek. Wymagania graficzne bez szału spełnione ale raczej nie o to chodzi. Gdyby ktoś wiedział jak temu zaradzić byłbym wdzięczny ;)

Cirmius
15-09-2013, 16:24
Czemu mam od początku gry limit 3 generałów? Jak go zwiększyć;-;?

Asuryan
15-09-2013, 16:31
Bardzo prosto - zdobyć więcej terenów. Limit generałów i agentów zależy od wielkości Twojego imperium.

Cirmius
15-09-2013, 18:55
tylko mam 4 regiony i 3 generałów, a ten limit stoi od początku gry. No kuźwa ile oni tych regionów chcą -.- jeżeli zostawie miasto bez armii to ład będzie spadał i dupa

Shay Ruan
15-09-2013, 19:17
Wejdź sobie w zakładkę zarządzania państwem i tam masz wszystko pokazane.

arek1975
15-09-2013, 20:00
Ja też mam mały problem. Wszyscy żołnierze w oddziale wyglądają dokładnie identycznie. Nie chodzi mi tu o dość ograniczony wybór twarzy i pancerzy, jak w przypadku legionistów, ale o dokładne klony (za wyjątkiem oficera). Wie ktoś, co może powodować taki błąd? Występuje we wszystkich frakcjach.
Może nie zdajesz sobie z tego sprawy ale grasz w Rome TW 1 hehe

Psyhool
17-09-2013, 10:23
Mam taką nietypową prośbę. Mam problem z synchronizacją plików save przez steam`a. Gdzie mogę znaleźć save`y, tak aby je ręcznie przenosić z jednego komputera na drugi?
Z góry dzięki za pomoc

Asuryan
17-09-2013, 15:23
To zależy gdzie robisz save'y. Jeśli cloud - to są dostępne tylko poprzez steam. Jeśli nie zaznaczyłeś chmury, to nie będą dostępne poprzez steam, bo robią się na Twoim kompie w C:/Użytkownicy/nazwa użytkownika/AppData/Roaming/The Creative Assembly/Rome 2/save_games - przynajamniej w Windowsie 7. Dodatkowo AppData jest folderem ukrytym, więc musisz sobie ustawić ich pokazywanie (organizuj/opcje folderów i wyszukiwania/widok/pokazuj ukryte foldery, pliki i dyski) by go w ogóle zobaczyć. Swoją drogą dobrze to schowali, z kwadrans szukałem gdzie te save'y się robią :mrgreen:

Psyhool
17-09-2013, 15:56
@ Asuryan - człowieku jesteś WIELKI! A ja szukałem z 2 godziny! Dzięki wielkie za fatygę!

Tessali
17-09-2013, 19:42
Mam taki bug, że gra tylko przy oblężeniach miast przez 5 minut wszytsko działa ok a następnie zwalnia do 1-2 fps. (Nawet jak zmniejszę rozdzielczość i resztę na najmniejsze jakie się da)

Co bardzo ciekawe fraps w ogóle nie pokazuje, żadnego spadku mam 50fps a gra zacina tootalnie.

Mam tak samo, fraps pokazuje, ze jest 40-70 klatek, a mam pokaz slajdów. O co to chodzi?


Ja mam z kolei problem z minimapą podczas bitwy - jest jakby rozmazana/pomazana na czarno nie pokazuje też wrogich jednostek.

Mam tak samo, mapa nie pokazuje rozbitych uciekających jednostek.

Mam kolejne pytanie, niby Rome się automatycznie aktualizuje przez steam, faktycznie cos się sciagalo, jednak jak uruchamiam gre, to jest napisane ze gra jest w wersji 1.0. Zglupialem, zaktualizowala się gra czy nie?

Pozdrawiam.

ps. Czy wam tez gra bardziej przyciana (15-25 klatek) na mapie kampanii niż w czasie bitew?

Pracuje na sprzęcie:
Procesor: i7 2600k
Radeon HD 6870
Ram: 8

ponury
17-09-2013, 19:48
Dziś trzy razy zawiesiło mi się, powoli mam dość i zaczynam być wkurzony

Asuryan
17-09-2013, 20:53
Mam tak samo, mapa nie pokazuje rozbitych uciekających jednostek. [...] Zglupialem, zaktualizowala się gra czy nie?
Od dawna nie pokazywała, tzn już chyba od Shoguna 2 jeśli nie od NTW. Jeśli masz build z cyfrą 7 na początku, to tak - zaktualizowała.

Kobaiashi
20-09-2013, 20:45
Pytanie: Czy istnieje ograniczona liczba tur w Kampanii? Jeżeli tak, to czy da się ją zwiększyć?

Sabat
22-09-2013, 11:00
Trzy rzeczy.
1 Białe karty w encyklopedii
2 brak możliwości włączenia steama w czasie gry kombinacją shift +tab.
Czy przypadkiem obydwa problemy nie są związane z SweetFx?
3 gdy robimy zapis gry i mamy np w informacjach o zdarzeniach widomości to po załadowaniu save zakładka jest pusta :/


edit
ad2 to wina SweetFX
ad1 po wyłączeniu SweetFX dalej białe karty :/

janrod11
22-09-2013, 11:02
Ja nie mam SweetFX i encyklopedia działa normalnie.Możliwe,że ten bug jest właśnie przez FX.

skrufi
22-09-2013, 22:48
Pytanie: Czy istnieje ograniczona liczba tur w Kampanii? Jeżeli tak, to czy da się ją zwiększyć?
Tak, istnieje, jak w każdym Total War
Nie jestem pewien, ile trwa, ale nie da się jej zwiększyć
Jednak nie bój się- przegrałem 40 godzin i jestem przed połową :D

Asuryan
22-09-2013, 23:18
Podobno jest to 300 tur/lat. Najprawdopodobniej mod z czasem tura=pół roku zwiększa go dwukrotnie - bo w nim 300 lat to aż 600 tur.

Sara Temer
24-09-2013, 16:36
Mam problem z uruchamianiem gry, gdy próbuje ją uruchomić to kliknięciu graj w launcherze to pojawia mi się na chwilę czarny ekran jakby gra się uruchamiała, a potem wraca mnie do pulpitu :shock: . Sprawdziłem zgodność plików w steamie, wykrył błąd to zrobiłem reinstal, ale dalej mam to samo. Wie ktoś jak to naprawić? Sprawdzałem jeszcze raz zgodność w steamie, ale mówi mi że jest wszystko dobrze. Bardzo prosiłbym o pomoc.

bartobk
25-09-2013, 19:38
Otóż ja miałem tak samo
sprawdź czy aktualne sterowniki
Jak nie zadziała ja formatowałem dysk na którym miałem Steam i zadziałało

Sara Temer
26-09-2013, 13:38
Problem rozwiązany, nie trzeba robić fortmatu dysku, wystarczy wyrzucić zawartość tego folderu C:\Users\username\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2 ja tutaj wyrzuciłem tylko zawartość znajdujących się tu folderów, samych folderów nie ruszałem oraz to co pozostało w miescu instalacji gry po jej odinstalowaniu ;)

Forwan
27-09-2013, 18:13
Witam,
jakiś czas temu mój znajomy kupił sobie wersję z allegro i chcieliśmy razem pograć, ale mamy pewien problem. Nie możemy dołączyć do jednej kampanii w co-opie. Wyświetla się komunikat "Wersja hosta różni się od twojej". Macie pomysł jak to naprawić?
Próbowaliśmy resetować grę i steama, ale nic to nie dało ;(

4ECH
28-09-2013, 10:55
@Forwan - wgrajcie tego samego patcha ;)

Sabat
28-09-2013, 11:37
Cycki opadają :/
bronię miasta z murami.
przeciwnik ma dwa oddziały które wylądowały na plaży.
Ja mam cały garnizon w mieście i nie mogę nim z niego wyjść bo "ta brama nie znajduje sie pod twoją kontrolą" każda brama w mieście.
ja ich nie mogę utłuc. Oni nie podchodzą :/

Samick
28-09-2013, 14:52
Zajmij te bramy albo włącz ograniczony czas na bitwę.

Asuryan
28-09-2013, 17:50
Ewentualnie nie instaluj bet patchów, bo sytuacja w której we własnym mieście nie możesz kontrolować na starcie bitwy jego bram - to jakaś paranoja, z którą grając na pełnych patchach się jeszcze nigdy nie spotkałem.

Tessali
30-09-2013, 17:20
Witam.
Przy instalowaniu radiousa moda, zmieniłem zawartość katalogu UI, którego nieroztropnie, nie skopiowałem w wersji podstawowej. Pytanie, czy żeby wrócić do pierwotnej i niezmodowanej wersji gry muszę całą grę instalować od nowa, czy też jest jakieś inne rozwiązanie?

Asuryan
30-09-2013, 18:41
Odinstaluj moda, wywal całą zawartość folderu UI - sprawdź spójność plików. Zainstaluje Ci się ponownie sama zawartość UI.

Tessali
30-09-2013, 18:56
Dzięki, nie wytrzymałem ciśnienia i wywaliłem grę, a teraz zasysam ją od nowa.
Kolejnym razem postąpię wg twej wskazówki.

bartobk
30-09-2013, 21:00
To napisz czy pomogło bo nie wiem czy pobierać moda

Tessali
01-10-2013, 07:09
Tak, pomogło. Na przyszłość zgodnie z tym co sugeruje Radiosus, należy wykonać backup folderu UI i po odinstalowaniu moda, podmienić folder UI na oryginalny.

ajax
04-10-2013, 21:32
W trakcie wojny domowej zniknęły mi wszystkie opcje "intryg politycznych" wszytskie przyciski są puste, kiedy na nie klikam słychać dzwięk ale nic się nie dzieję.

Myślałem, że to wina wojny domowej ale po zakończeniu dalej nie mogę adoptować generałów itp??

Asuryan
04-10-2013, 21:38
Dzięki temu nie ma niebezpieczeństwa wybuchu następnej wojny domowej. Minusem jest to, że po wybuchu owej wojny, już zupełnie nie ma po co zaglądać do tego okienka.

BLACKxBEN
07-10-2013, 06:01
Jest to mój pierwszy post na forum więc na początku witam wszystkich. Mam następujący problem. Grę kupiłem w dniu premiery. Odpadami kampanię i na początku wszystko idzie dobrze, ale po ok.2h gry gra co ok.3-4 tury powoduje wyłącznie się komputera. Potem, gdy odpadami kampanię już od razu ten bug występuje. Więc czekałem na path robię nową kampanię i znowu to samo. Proszę o pomoc.

Pampa
07-10-2013, 07:11
Może procesor ci się przegrzewa? Sprawdź temperatury. Też kilka lat temu miałem podobny problem z wymagającą grą, i w końcu procesor mi się spalił :mrgreen:

dawid621
07-10-2013, 10:16
Sciagasz programik BlueScreenView i tam bedziesz mial czarno na bialym co powoduje taka reakcje komputera. Kolega wyzej tez moze miec racje, sprawdz temperatury. Jesli podkrecales cokolwiek to przywroc ustawienia fabryczne.

Duce
10-10-2013, 19:23
Mam taki dziwny problem. Gram kampanie Rzymem i po mimo tego, że mam ustawione liczebność jednostek na dużą mam po 56 w oddziale piechoty. Wchodzę na inny save i tam mam normalnie ponad 100.

Kobaiashi
11-10-2013, 22:56
Zadawałem te pytanie chyba z 10 razy i ani razu nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi:

Ile tur twa kampania w Rome II?

Asuryan
12-10-2013, 01:02
Było kilkakrotnie. Podobno 300.

Adek
12-10-2013, 09:54
@Duce
Liczba jednostek w oddziale zależy od ustawienia ich liczebności w momencie rozpoczęcia nowej kampanii. Zwiększenie/zmniejszenie liczebności nie zmienia się w kampanii już trwającej.

edeggg
23-10-2013, 20:09
nie moge wyłączyc trybu realizmu, poziom kampani trudny ,w opcjach odhaczyłem tryb realistyczny i dalej dup... prosze o pomoc

edeggg
25-10-2013, 22:34
halooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooo :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Scooter
26-10-2013, 07:21
Miałem to samo , odznaczenie nie pomaga , ratunkiem jest odznaczenie opcje realizmu i nowa kampania niestety :?

maryjan1001
26-10-2013, 18:42
witam.
na mapie kampani coś misię poprzestawiało.
przesuwam ekran w lewo a na mapie kampani mapa"idzie"w w górę.
o co kaman?

Gasza
30-10-2013, 07:40
Witam.
Porzuciłem na jakiś czas grę w R2 (mam słabego kompa), ale po wydaniu i zainstalowaniu DLC postanowiłem wrócić i tutaj pojawił się problem. Zniknął dźwięk, a ikona odpowiadająca za ustawienia dźwięku w opcjach jest nieaktywna, tzn, nie można w nią kliknąć. Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuję za pomoc.

Asuryan
30-10-2013, 19:21
Wszystkie bugi najlepiej likwiduje się dwoma sposobami - weryfikacja plików na steam i zaraz po tym skasowanie całego folderu Rome 2 z C/Użytkownicy/nazwa/AppData/Roaming/The Creative Assembley. Plik ten zawsze się znajduje w tym samym miejscu, a odpowiada za save'y, ustawienia dźwięku, grafiki, etc... Po jego skasowaniu co prawda zapisane gry szlag trafia, ale warto je poświęcić by usunąć buga. Folder AppData jest folderem ukrytym, więc najpierw trzeba sobie zaznaczyć w Organizuj/Opcje folderów i wyszukiwania/Widok/Ukryte pliki i foldery/Pokazuj ukryte pliki, foldery i dyski. Oczywiście w Windows 7, w innych pewno się to inaczej ustawia.

Gasza
18-11-2013, 12:40
Bardzo dziękuję za pomoc, ale nastąpiło "magiczne" naprawienie się problemu z dźwiękiem. Jeszcze raz dzięki.

Harry-Potter-TW
24-11-2013, 20:32
Czy znikają wam niektóre rzeczy w interfejsie - losowo np.ilość możliwych dostępnych flot do utworzenia, fragmenty interfejsu zarządzania prowincją albo sejwy. Po ponownym wejściu do gry i load wszystko jest na swoim miejscu. Mam mini mody radiousa i nie wiem czy to przez to czy przypadkiem jakieś inne bugi. To się dzieje od wczoraj. Sprawdzałem pliki - coś ściągnęło ale dalej to samo.

Artem.pl
24-11-2013, 20:44
Raz miałem tak z savami, ale zrobiłem tak jak ty i wszystko było w porządku. Też miałem wtedy Radiousa, więc może to przez to.

Rafkos
02-12-2013, 20:33
Witam,
Od wydania patcha 7 mam problem z atakowaniem barbarzyńskich miast. Po załadowaniu się mapy bitewnej okazuje się, że miasto zamiast być zbudowane w stylu celtyckim przypomina kulturę Rzymu. Jakoś mógłbym to przeboleć gdyby nie fakt, że przez zmianę kultury mury są zbyt wysokie i drabiny nie mogą zostać dostawione do muru. Dodam, że nie używam żadnych modów.

Dokładniejszy opis problemu napisałem na forum Total War
http://forums.totalwar.com/showthread.p ... the-cities (http://forums.totalwar.com/showthread.php/113398-This-bug-makes-main-campaign-unplayable.-Wrong-culture-of-the-cities).

Wcześniej próbowałem już skontaktować się z pomocą techniczną, ale bezskutecznie. Czy ktoś z Was miał również podobny problem?
Pozdrawiam,
Rafkos

bartobk
05-12-2013, 22:07
u mnie jest taki błąd że grając kartaginą miasta są w stylu celtyckim

Mateuc
07-12-2013, 10:46
Witam

Czy ktoś z was ma taki problem w romku, że gdy przybliży kamerę to obraz staję się ciemniejszy??

qtango
20-12-2013, 19:30
Dlaczego w menu głównym zamiast SPQR na czerwonym tle widze złotego dzika na zielonym tle ? Mam podstawke bez dodatków.
+ Problem z teksturami z 1. postu

Krecik1218
20-12-2013, 21:09
Masz zielone tło bo wraz z premierą dodatku pojawił się patch 8 który właśnie zmienia tło na te z dodatku.

qtango
21-12-2013, 09:12
Dzięki

FireFighter
21-12-2013, 10:11
Zawsze można zmienić tło modem jeśli komuś nie odpowiada :)

sobol_14
25-12-2013, 22:48
Cześć odkryłem bardzo ważny błąd w grze tak mi sie zdaje...
Gram pełna kampania...Rzym ok 40 tura... pod koniec tej tury(ruch Si) wyświetla mi jakiś filmik o postępie w grze(zaczyna się coś o wojsku...) trwa to dosłownie pół sekundy...po chwili nakłada się jakiś komunikat że: mój generał osiąga nową zdolność, albo ze frakcja upadła( w moim przypadku kartagina), aa tamten filmik znika...
problem polega na tym ze nie mogę zamknać tego 2 komunikatu bo pierwszy jest niby aktywny(priorytetowy)...ale został nakryty jakimś raportem...i nie mogę się od niego dostać...(raportu nie mogę zamknąć bo film jest priorytetowy ale jest przykryty)
klikanie jakichkolwiek klawiszy na klawiaturze nie pomaga...gre uruchamiałem 4 krotnie i kompa restartowałem 2 krotnie...dalej to samo...
gra oryginalna bez modów
(menager urządzeń - gra w trakcie bugu jest aktywna.... nie ścina)

Co o tym sądzicie warto to zgłosić dla Creative Assembly ??
jutro postaram się o screny tego przypadku

slaby49
26-12-2013, 12:07
Mam ten sam problem i to tylko gdy grałem Rzymem ( bynajmniej grając inną nacją nie zauważyłem tego) pomaga jedynie szybki zapis ctrl+s, a następnie szybkie wczytanie ctrl+L. Komunikat znika i można grać dalej...

sobol_14
26-12-2013, 22:53
THX :)

Fasolek
30-12-2013, 17:02
Panowie mam taki problem:
Niedawno kupiłem rome 2 wszystko pięknie ładnie działało a dzisiaj gra uruchamia się tylko do napisu Rome 2 i warunków licencji (brak odpowiedzi). Macie jakieś pomyśły jak to naprawić?
PS: Nie pomogła reinstalka gry.

qtango
30-12-2013, 17:54
@up mialem taki sam problem z Shogunem 2 , pytalem w pomocy technicznej na forum ale nikt mi nie odpiwiedzial wiec teraz tez nie oczekuj odpowiedzi

Samick
30-12-2013, 18:10
Uważam, że Twoja uwaga jest krzywdząca dla tych którzy pomagają. Nikt nie zmusi kogoś kto zna odpowiedź do napisania, tak jak nie każdy wszystko przegląda i to że nie każdy musi wiedzieć wszystko. Macie problemy i nie wiecie z czego to wynika? To może mail do steama? Do producenta? Do polskiego dystrybutora? Od nich możecie wymagać bo im za coś płacą, ale nie od wolontariuszy.

qtango
30-12-2013, 19:02
Moja wypowiedź miała na celu pokazanie, że problem jest trudny do rozwiązania ; w żadnym wypadku nie kwestionowanie udzielanej pomocy.

Krecik1218
30-12-2013, 19:46
Ja gdy miałem problem bo uruchamiał mi się tylko launcher a nie gra, szukając rozwiązania przez Google natrafiłem na masę tematów dot. twojego problemu. Biorąc pod uwagę ilość graczy która miała opisywany przez autora problem, można być niemal pewnym, że ktoś go rozwiązał. Wystarczy dobrze poszperać.

Fasolek
30-12-2013, 22:28
Dobra, Już naprawione :D

Fasolek
30-12-2013, 22:30
Wkleję, może się kiedyś komuś przydać.

Pomóc może również skasowanie folderu z ustawieniami gry znajdującego się w
katalogu: C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\The Creative
Assembly\Rome2\ (proszę skasować zawartość folderu oprócz folderu
save_games, w którym znajdują się zapisy gry).
Jeżeli folder Appdata jest niewidoczny, należy włączyć wyświetlanie ukrytych
plików i folderów. W tym celu w oknie eksploratora Windows należy kliknąć
przycisk Organizuj, wybrać Opcje folderów i wyszukiwania i w zakładce Widok
zaznaczyć opcję Pokaż ukryte pliki i foldery.
Pozdrawiam :-)

Skopiowane z http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=233582

superczach
02-01-2014, 00:24
Gdy próbuje odpalić grę to nic się nie dzieje próbuje jeszcze raz włączyć to nadal nic próbowałem robić reinstal gry i nie pomogło nie wiem co się stało rome2 wcześniej normalnie mi działało proszę o pomoc.

Krecik1218
02-01-2014, 00:43
Chodzi ci o to, że w launcherze klikasz Graj i nic? Jeśli tak to są dwa rozwiązania.
Najpierw jednak sprawdź spójność plików gry przez Steam, jeśli mimo ściągnięcia jakichś ubytków gra nadal się nie uruchamia to:

Sposób 1:
- Zrób to co napisał kolega wyżej, czyli usuń folder Rome2 z folderu Roaming (wcześniej skopiuj go w bezpieczne miejsce bo są tam zapisane stany gry).
- Przejdź do głównego folderu z grą a następnie do folderu Redists i uruchamiamy kolejno następujące 3 pliki wybierając opcję naprawy:
vcredist_x86-90.exe
vcredist_x86-100-sp1.exe
vcredist_x86-80-sp1.exe
- Na koniec polecam jeszcze przeczyścić rejestr darmowym programem CCleaner.
- Uruchamiasz grę, jak działa to możesz przywrócić folder z save'ami.

Sposób 2 (szybszy i prostszy):
- Przejdź do głównego folderu z grą i skopiuj plik Rome2.exe a następnie wklej go do folderu Launcher.
- W folderze Launcher zmień nazwę pliku launcher.exe na launcher_old.exe
- Gdy to już zrobisz zmień nazwę pliku który na początku przekopiowałeś z Rome2.exe na launcher.exe
Teraz gra powinna się uruchomić, jednak bezpośrednio - bez launchera. Poza tym wszystko będzie działać jak powinno, tzn. nakładka Steam, osiągnięcia itd.

superczach
02-01-2014, 11:28
Krecik1218. Nadal nie działa zrobiłem oba sposoby i nic.

Krecik1218
02-01-2014, 13:56
Ściągnij patcha 8.1 beta, ew. odinstaluj go. Uruchom DXsetup.exe z folderu redists/directx. Zaktualizuj sterowniki do k.graficznej. Więcej pomysłów nie przychodzi mi do głowy, mi za pierwszym razem pomogło długie kombinowanie ze sposobem nr1. Natomiast przedwczoraj ponownie pojawił się ten problem i pomógł sposób 2. Upewnij się, że wykonałeś go jak należy, czyli podmiana oryginalnego launchera na bezpośredni .exe gry i zmiana jego nazwy na launcher.

K A M 2150
02-01-2014, 14:15
Jak mi gra nie odpalała, to po prostu wywaliłem całość, wywaliłem wszystkie pliki od Rome w appdata, zainstalowałem i pomogło.

slaby49
10-01-2014, 18:26
Dobry wieczór.

W dniu dzisiejszym gra zaktualizowała się do wersji 1.8.1 i zaczął się problem, mianowicie wyrzuca mnie z gry. na przykadłowo 15 Tur- ze 3-4 razy wywali mnie z gry, poprzednio przy wersji 1.8.0 gra nie wyrzucała do windy ani razu, o co chodzi? Panowie/Panie bardzo proszę o pomoc. Gra v 1.8.1 mody graficzne graphic enhacement mod, No hdr mod oraz mod na wszystkie nacje. Przy poprzedniej wersji gra chodziła idealnie. Co pomoże ? Przeinstalowanie gry ? Nie miałem przedtem styczności ze steamem także nie bardzo wiem nawet jak to przeinstalować, aby gra chodziła bez problemowo... Proszę o rade

( ͡º ͜ʖ ͡º)
10-01-2014, 18:40
Wyłącz mody i zobacz czy coś się zmieni.

slaby49
10-01-2014, 19:42
Hm... coś chyba pomogło, gra nie wyrzuca, wyłaczono wszystkie mody i jakby chodziło... tylko dlaczego ? na 1.8.0 smigało aż miło a teraz takie coś... ? Wybobrak póki co dziękuje..

( ͡º ͜ʖ ͡º)
10-01-2014, 19:46
Najwidoczniej mody które miałeś wcześniej nie są kompatybilne z tą wersją gry.

maryjan1001
19-01-2014, 18:07
wita
gram Icenami i po około 60 turach po zakończeniu tury nie mogę kursorem przesuwać mapy.klikając na armie lub agenta-kamera się przemieszcza.
do tego jeszcze gra pomyliła horyzonty-tzn zamiast "patrzeć" na północ przekręciła mape na wschód.
cofałem jeden zapis tury ale po jej zakończeniu jest to samo.
please help - cały dzień tłukę się Brytami a tu taka lypa

marengo
19-01-2014, 18:56
Spróbuj tego, jak chcesz uratować save. Oczywiście wcześniej zrób jego kopię, jakby coś miało pójść nie tak ;)

Ściągnij ten program:

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ay-Editing (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?623719-EditSF-1-1-Added-Array-Editing)

Otwórz go, wybierz File->Open, znajdź swojego save'a i otwórz. Będziesz miał tam drzewko do rozwinięcia:

http://img21.imageshack.us/img21/1521/75sx.jpg

Otwórz kolejno CAMPAIGN_SAVE_GAME, później COMPRESSED_DATA, dalej CAMPAIGN_ENV i na końcu CAMPAIGN_CAMERA_MANAGER. Poniżej znajduje się wartość CAMPAIGN_CAMERA. Zmień z 1 na 0. Zapisz i wyjdź. Powinno pomóc :)

maryjan1001
19-01-2014, 19:29
Działa Mistrzu.
Szacun

marengo
21-01-2014, 09:20
Medice, cura te ipsum - Lekarzu, lecz się sam :)

Zwykle nie mam problemów z grami, ale dzisiaj w nocy dopadł mnie podobny kłopot, kampania Macedonią. Trzydzieści parę tur, nie w kij dmuchał pomyślałem. Zastosowałem się do własnej porady, lecz tym razem pomogło zmienienie 1 na 0 na poziomie CAMPAIGN_CAMERA_MANAGER. Złożyłem sobie podziękowanie i gram dalej :lol:

ordenus22
02-03-2014, 08:58
Nie mogę znaleźć właściwego działu, więc piszę tu: gdzie mogę pobrać demo total war rome 2? Nigdzie go nie mogę znaleźć, na steamie tez nie ma.

marengo
02-03-2014, 09:31
Trudno znaleźć coś, co nie istnieje, równie dobrze mógłbyś szukać jednorożca :) Wydawcy gry zabezpieczyli się, nie wypuszczając przed wrześniową premierą dema, które ujawniłoby wszelkie niedomagania Rome 2. W tamtym okresie, poziom przygotowania gry był fatalny, dopiero teraz zyskuje ona w oczach użytkowników, co nie znaczy iż jest kompletnie dopracowana.

ordenus22
02-03-2014, 10:25
Chciałem kupić sobie tą grę, ale najpierw chciałem wypróbować czy mi pójdzie na moim kompie, a tak to lipa :(

Samick
02-03-2014, 11:01
Przejrzyj wątek o wymaganiach i sprzęcie na którym ludzie grają, ale proponowałbym przeglądać posty od grudnia, bo wcześniejsze są na starszych patchach, gdzie nawet prawdziwe PeCetowe bestie miały problem ją dźwignąć.

Lumperio
18-03-2014, 15:56
Cześć.
Jestem tu by pytać i nie błądzić :P
Gram od niedawna i mam problem z Tradycjami. Pojawia mi sie możliwość wybrania tradycji dla armii, pokazuje się plus lecz nie mogę wybrać nic bo nic się nie pokazuje.
Co tura wyskakuje mi komunikat że nie wykonałem wyboru tradycji dla armii.
Czy cos można z tym poradzić??
Czytałem forum ale nie natrafiłem nic na ten temat.

mardar282
19-03-2014, 08:59
Witam mam pytanie, otóż mam zainstalowany mod (wersja, trzy częściowa, nie pamiętam nazwy) z kartami jednostek, wszystko jest jak nabardziej ok, natomiast brakuje karty jednostki Pretorianów, dalej wyświetlany jest jest stary z CA, robiłem aktualizację, sprawdzenie spójności plików gry itp ,ale dalej to samo.Czy ktoś miał ten sam problem?,pozdrawiam

marengo
19-03-2014, 10:44
Daj namiary na moda. Tak poruszając się po omacku trudno pomóc ;)

mardar282
19-03-2014, 11:29
Unit Cards BullGod style for Roman Archers Classic- 3 części,pozdrawiam,przepraszam ale tylko tak umiałem dołączyć załącznik

marengo
19-03-2014, 12:39
Mod o którym piszesz dodaje do gry rzymskich łuczników i należy do rodziny modów użytkownika Chief:

* Roman Archer Units Classic
* Roman Archer Units Advance
* Roman Archer Units Imperial

i ma nic wspólnego z jednostką Pretorian. Ewidentnie używasz jeszcze ikonek BullGoda, a może też innych modów. Podaj pełną listę, niektóre mogą być ze sobą niekompatybilne.

Autor pisze, że z tych unit packów możesz wybrać faworyta. Pytanie, czy powinieneś używać wszystkich?

Mod BullGoda zmienia ikonkę Pretorian:

http://imageshack.com/a/img690/3165/ycbx.png

mardar282
19-03-2014, 12:54
Dziękuję za pomoc, napisze Ci potem co usunąłem,pozdrawiam, zainstalowałem na nowo
BullGodesque Unit Cards for Radious Total ale dalej to samo, natomiast wszystkie karty łuczników odinstalowałem.

marengo
19-03-2014, 13:36
Aha, wszystko jasne. Mod, którego używasz jest kolejną wariacją ikonek BullGoda, tym razem dla Radious TW pod Rome 2. Niestety autor ikonek, Tostig nie przygotował jednostki Pretorian dla czystego Radious TW, natomiast dla frakcji rzymskiej wykonał zestaw ikonek dla submoda Radiousa Kaziels Romans . Co powinieneś zrobić?

Zainstalować Rzymian Kaziel'a stąd:

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... els-Romans (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?635808-Submod-Radious-Version-Kaziels-Romans)

następnie to samo zrobić ze wspomnianymi ikonkami Tostiga dla tego submoda. Na końcu pierwszego postu znajduje się link dla pobrania:

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 28v0-34%29 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?630824-GRAPHICS-BullGodesque-Unit-Cards-for-Radious-Total-War-Mod-%28v0-34%29)

Daj znać jak sobie z tym poradziłeś :)

mardar282
19-03-2014, 13:49
Jeżeli nie mogę tego zrobić bezpośrednio ze steam,obawiam się drogi kolego że nie dam rady zrobić tego ręcznie, nie znam się na tym, ale bardzo Ci dziękuje za chęci

marengo
19-03-2014, 13:57
Nie przesadzaj ;)

Tu masz bezpośredni link do Rzymian Kaziel'a:

http://www.mediafire.com/download/qi5pw ... Romans.rar (http://www.mediafire.com/download/qi5pwe632hajkod/aa_Kaziels_Romans.rar)

Klikasz na download i ściąga się samo. Wypakowujesz archiwum programem WinRar i zawartość folderu, czyli plik aa_Kaziels_Romans.pack wrzucasz do data i aktywujesz w mod managerze.

Ikonek Tostiga nawet nie musisz rozpakowywać. Od razu otrzymujesz plik pack o nazwie aa_Bullgodesque_Kaziels_Romans. Też wklejasz go do data Rome i uruchamisz poprzez mod manager'a.

Bajecznie proste!

mardar282
19-03-2014, 14:36
niestety to samo, robię całkowity restart i ściągam Rome 2 od nowa,odezwę się do Ciebie za kilka godzin, bardzo dziękuję za pomoc..
Więc na ta chwilę jest tak: gra na nowo zainstalowana, wgrałem ze steam- BullGodesque Unit Cards for Radious Total War Mod, i niestety karty jednostek są z ...CA

marengo
19-03-2014, 18:27
Hej, żeby wszystko działało musisz po kolei:

1. Zainstalować Radious TW pod Rome 2

2. Wgrać ostatnią wersję oryginalnych ikonek BullGoda

3. Zasubskrybować BullGodesque Unit Cards for Radious Total War Mod

i aktywować wszystko w mod managerze

Opcjonalnie:

4. Zainstalować submod z Rzymianami Kaziel'a

5. Ikonki do niego, tak jak to opisywałem :)

mardar282
19-03-2014, 18:34
Hej, żeby wszystko działało musisz po kolei:

1. Zainstalować Radious TW pod Rome 2

2. Wgrać ostatnią wersję oryginalnych ikonek BullGoda

3. Zasubskrybować BullGodesque Unit Cards for Radious Total War Mod

i aktywować wszystko w mod managerze

Opcjonalnie:

4. Zainstalować submod z Rzymianami Kaziel'a

5. Ikonki do niego, tak jak to opisywałem :)
Przyjacielu ;) to zapraszam na dobrego drinka, bo ja tego nie dam rady zrobić :oops:

marengo
19-03-2014, 18:47
Jeszcze parę lat temu sam nie miałem pojęcia o modach, ich instalacji; to kwestia przełamania się, wyzwolenia z ograniczeń które sam sobie narzucasz ;) Żaden z tych modów/submodów nie zamienia oryginalnych elementów gry, więc ich deinstalacja (gdyby poszło coś nie tak) polega na wyrzuceniu dogranych plików z data. Jak tam chcesz, sam Radious TW wystarczy ci do szczęścia...

Za drinka dziękuję, duży już jestem, więc nie pogardzę dobrym trunkiem :)

mardar282
19-03-2014, 18:51
Znajdź mnie proszę na steam, do zobaczenia i jeszcze raz dziękuję za cierpliwość :oops:

Arroyo
17-04-2014, 13:31
Dobra panowie, szybkie pytanie. Gram sobie np. Kartaginą i sojusznik uderzył na mego wroga. Jako, że byli moi żołnierze blisko miasta, to sojusznik liczył na wsparcie. Nie pomogłem mu, przez co gra potraktowała mnie wylotem do pulpitu. Macie może tak samo? Czy jest może na to jakieś rozwiązanie? Gram oczywiście na surowym Rome II.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
17-04-2014, 14:07
@UP
Problem się powtarza? Jeżeli nie, to można to uznać za typowego crasha które się zdarzają w losowych momentach.

Arroyo
17-04-2014, 14:08
Powtarza za każdym razem, gdy tylko nie pomogę sojusznikowi w bitwie.

FireFighter
17-04-2014, 17:00
Kilka razy miałem tak samo tylko, że problem zniknął sam z siebie..

petru9933
17-04-2014, 22:41
jestem nowy w świecie total war i niewiele orientuję, więc moje pytanie brzmi czy można w jakikolwiek sposób zmienić sobie stolicę frakcji i jeżeli tak to jak? gram z kolegą w co-opie sparta+ateny jako sparta nie mam dostępu do morza udało mi się podbić kilka portów i prowincji, ale ciągle nie mogę nawiązać handlu bo do zbudowania szlaku handlowego musi być połączenie ze stolicą (to jest jakiś bug?) , a jeżeli nie mogę zmienić stolicy to czy np. doprowadzenie do buntu w stolicy i przejęcie jej przez sojusznika naprawi ten problem i jakie by były konsekwencje tego działania?

FireFighter
17-04-2014, 22:54
No to niestety, macie problem, bo żeby Spartą prowadzić handel morski musisz zdobyć Ateny. Innej możliwości nigdy nie spotkałem.

petru9933
17-04-2014, 23:13
a co dzieje się po utracie stolicy frakcji? będę miał możliwość wyboru nowej, czy jest to losowe i co jeszcze się stanie np. jakieś bunty wśród generałów?

FireFighter
17-04-2014, 23:28
Stolica po prostu zostanie przeniesiona,, gdzie? Nie mam pojęcia, może to losowe, może jest jakiś system co to obiera. Buntów żadnych nie ma, dostaniesz chyba jednak misję polegającą na odbiciu straconej stolicy.

działek
25-04-2014, 19:13
Siema, gram Luzytanią (właściwie Konfederacją Iberyjską). Mam pakt o nieagresji i traktat handlowy z Nową Cartaginą na południu. Myślałem, że będę miał na jakiś czas spokój, aż nie zrobię porządku na północy, ale widzę, że z poziomu +30 schodzę coraz niżej w relacjach. Wiem, że pewne rzeczy stopniowo maleją, ale sprawdźcie w screenie. Została tylko wymiana handlowa i kara do relacji z wszystkimi frakcjami (inna cultura), którą mam na starcie. Ta druga charakterystyka jest stała, natomiast co ciekawe zamiast rosnącego wskaźnika relacji przy dłuższej wymianie (jak to było w poprzenich TW) obserwuję ciągły spadek. O co chodzi?

59

Flagellum_Dei
28-05-2014, 03:51
Witam taki oto problem mam (patrz załącznik)

czy ktoś coś miał podobnie ?

1. wykonana spójność plików w steam
2. odpalenie gry na modzie Radious
3. odpalenie gry na wyłączonych modach (vanilla)
4. odinstalowanie modów Radiousa
5. Unit Pack Compatibility - ostatnia aktualizacja z 7.05 więc nie dotyczy

po wszystkich tych czynnościach gra ciągle uruchamia się jak w załączniku. W grze również brak opisów . Jakieś pomysły ?

marengo
28-05-2014, 08:18
Wczoraj ściągnąłem sobie wszystkie mody Radious'a, ponieważ zostały najszybciej zaktualizowane i nie mam takiego problemu, tyle że moja gra jest w angielskiej wersji językowej. Mody mogą zmieniać opisy cech frakcji, ale najbardziej zastanawiające jest to, że nie masz nazwy bitwy pod Pydną. Być może jest coś nie tak z polską wersją gry.

Bronti
28-05-2014, 21:01
Czy tylko ja mam ponowie problem z nieuruchamianiem się gry?

Flagellum_Dei
29-05-2014, 00:30
Wczoraj ściągnąłem sobie wszystkie mody Radious'a, ponieważ zostały najszybciej zaktualizowane i nie mam takiego problemu, tyle że moja gra jest w angielskiej wersji językowej. Mody mogą zmieniać opisy cech frakcji, ale najbardziej zastanawiające jest to, że nie masz nazwy bitwy pod Pydną. Być może jest coś nie tak z polską wersją gry.

Radious podpowiedział mi, że chodzi o Unit Pack Compatibility , czyli mój punkt nr 5 ;p
ponieważ było późno, to źle to zinterpretowałem. Właśnie muszę czekać na aktualizację UPC, żeby tam wszystko było ładnie na modach Radiousa.
A Tobie na angielskiej wszystko śmiga, bo on moduje na takiej właśnie i tam nie potrzeba tłumaczeń ;)

Rozwiązanie ? Albo czekać na aktualizację UPC, albo przekształcić na wersję ang w steamie - sie zobaczy ;))
Tak czy siak problem rozwiązany technicznie rzecz biorąc

marengo
29-05-2014, 07:56
Wiem, czytałem wczoraj Twoją dyskusję z Radiousem i prawdę mówiąc dziwię ci się, że do tej pory nie zmieniłeś wersji gry na angielską. Bujasz się po twcenter (chyba nawet konto zmieniłeś:P), więc angielski w jakimś stopniu znasz; grasz od dłuższego czasu co ułatwia konwersję Rome 2 skoro wszystko pozostaje na swoim miejscu i jest ci znane (po samych ikonkach można poznać co steruje danym elementem gry). Bez angielskiej wersji nie warto ruszać takich modów jak AIO czy Rise of Christianity, a szkoda nie spróbować wszystkiego;)

Flagellum_Dei
29-05-2014, 17:59
Wiem, czytałem wczoraj Twoją dyskusję z Radiousem i prawdę mówiąc dziwię ci się, że do tej pory nie zmieniłeś wersji gry na angielską. Bujasz się po twcenter (chyba nawet konto zmieniłeś:P), więc angielski w jakimś stopniu znasz; grasz od dłuższego czasu co ułatwia konwersję Rome 2 skoro wszystko pozostaje na swoim miejscu i jest ci znane (po samych ikonkach można poznać co steruje danym elementem gry). Bez angielskiej wersji nie warto ruszać takich modów jak AIO czy Rise of Christianity, a szkoda nie spróbować wszystkiego;)

Masz racje , ja wręcz wolę grać na angielskich wersjach jak mam opcję ... ale jakoś tak co do TW no nie wiem sam :D podoba mi się polskie nazewnictwo jednostek. Nie brzmi mi angielskie np greckich jednostek. Polskie jest ładniejsze :D Jakieś takie zboczenie mam chyba ;)

Tak czy siak język zmieniłem co zajęło jakieś 6 minut (1.1GB u mnie) , wyrzuciłem plik UPC.pack i polatam na angielskim do czasu update ;)

marengo
29-05-2014, 18:24
Być może wersja angielska przyda ci się już jutro, bowiem Radious właśnie napisał że udostępni w swoim modzie coś, czego domagała się cała społeczność TW od czasu premiery Rome 2:


Radious:Tommorow at 14 PM GMT expect something very big what whole TW community demanded since Rome 2 release! Was working on it with few other great guys past few weeks and i think everybody will love it! CA made it possible to please you all even more.

Stay tuned, clock is ticking!

Dodawanie regionów jest niemożliwe, SAI hardcoded, więc może nowy system prowadzenia polityki?

Flagellum_Dei
29-05-2014, 19:00
A to wredny Radious :P właśnie dziś chciałem zacząć nową kampanię ,
możliwe że spora zmiana skutkować będzie tym, że lepiej/trzeba
zaczynać kampanię od początku :D

KerWerPl
07-07-2014, 19:22
Cześć pewnego czasu mam pewien problem z włączniem Total war rome II. Po naciśnięciu na ikonę total war rome II wszystko jest ok ale po włączeniu roma wyskakuje mi napis PROGRAM TOTAL WAR:ROME II PRZESTAŁ DZIAŁAĆ Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi cię, jeżeli istnieje dostępne rozwiązanie. Niech mi ktoś pomoże Rome II to moja ulubiona część!

KerWerPl
07-07-2014, 19:23
Cześć od pewnego czasu mam pewien problem z włączniem Total war rome II. Po naciśnięciu na ikonę total war rome II wszystko jest ok ale po włączeniu roma wyskakuje mi napis PROGRAM TOTAL WAR:ROME II PRZESTAŁ DZIAŁAĆ Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi cię, jeżeli istnieje dostępne rozwiązanie. Niech mi ktoś pomoże Rome II to moja ulubiona część!

Samick
07-07-2014, 19:24
Przestaje działać w menadżerze modyfikacji czy już po właściwym uruchowmieniu?

KerWerPl
07-07-2014, 19:25
Po właściwym uruchomieniu P.S Odinstalowywałem już 3 razy

Marks
14-07-2014, 11:12
Witam,

mam problem, który jak widzę, jest dość często występujący. Ściągnąłem grę przez Steam, zainstalowałem bez problemów. Przy próbie odpalenie - pojawia się czarny ekran na 3/4 pulpitu i dwa razy komunikat "Program Rome II przestał działać". Wpisałem frazę do Googla i starałem się podążać za wskazówkami. Dodam tylko, że lapek na 100% udźwignie tę grę.

1. Sprawdziłem spójność plików - Steam dościągał trochę MB, próbuję odpalić - pokazuje się ten sam komunikat. Z ciekawości użyłem tej opcji ponownie - Steam znowu dościągał trochę MB [wnosząc po czasie ściągania tyle samo - kilka sekund) i gra dalej się nie odpala. Powtarzałem ten zabieg kilkukrotnie, za każdym razem miał taki sam przebieg i nie dawał rezultatu.

2. Mam dwie karty graficzne na lapie, ustawiłem żeby globalnie używało tej lepszej - nie wiem czy to ma jakiś wpływ, ale tak zrobiłem. Ściągnałem najnowsze sterowniki dla nich oraz dla karty dźwiękowej, w zasadzie to nie ściągnąłem, bo przy próbie ściągania wyskoczył komunikat, że mam najnowsze dostępne sterowniki.

3. Usunąłem pliki w folderach ukrytych [C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\The Creative
Assembly\Rome2] później usunąłem sam folder Rome2 - bez skutku

4. Zastosowałem się również do tego kroku:
"SteamApps\common\Total War Rome II\redist vcredist_x86-90.exe
vcredist_x86-100-sp1.exe vcredist_x86-80-sp1.exe Z menu instalatora proszę
wybrać opcję Repair (napraw)"

Tutaj przy ostatnim pliku nie miałem w ogóle wyboru "repair", samo się zrobiło.

5. Skopiowałem plik Rome.exe do folderu launcher i pozamieniełem nazwy - stary plik launcher podpisałem jako "launcher_old", a ledwo co skopiowany Rome.exe jako "launcher", i te rozwiązanie nie przyniosło rezultatu.

6. Ściągnałem najnowszy DirectX - bez rezultatu.

7. Reinstalka - aktualnie ściągam grę na nowo. Dałem w Steam "usuń pliki lokalne" a później usunąłem resztę pozostającą w folderze Rome albo Creative Assembly Rome 2 (całość ważyła 31 mega). Teraz zainstaluję grę na C.



Jakieś wskazówki? Pierwszy raz chciałem pograć w Roma 2, nie instalowałem żadnych modów ani nic podobnego. Po prostu ściągnąłem i "program Rome 2 blablablaba". Spróbuję jeszcze zmienić język po instalce na angielski, bo gdzieś czytałem, że to może rodzić jakieś problemy.

Marks
14-07-2014, 17:34
Wykonałem reinstalację.

Przed pierwszym uruchomieniem zmieniłem język na angielski, następnie sprawdziłem zgodność pliku - Steam znowu dościągał trochę [trwało to ok. 5 sekund]. Wyłączyłem Steama, odpaliłem ponownie, zalogowałem się i próbuję odpalać, wyskakuje okno launchera, klikam "Graj" i przywitał mnie znowu ten durny komunikat - "program Rome 2 przestał działać".

Sprawdziłem w identyczny sposób tę zgodność plików, później wywaliłem cały folder Rome2, dałem Repair w tych trzech plikach, podmieniłem launchera i dalej nic.

Dziwi mnie tylko, że w C/Users/Ja/AppData (ukryty folder)/Roaming/The Creative Assembly/Rome2 (folder się tworzy po każej próbie odpalenia) mam tylko foldery "logs" i "scripts" stąd nie mogę się zastosować do metody:

- Open a windows explorer page and copy paste in the top bare the following:
%AppData%\Roaming\The Creative assembly\Rome2

- Find the fx_cache file and delete everything in it.

- Launch the game.


Byłoby sympatycznie gdyby udało się jakoś temu zaradzić, bo chętnie bym sprawdził tego Roma...

Marks
14-07-2014, 18:55
Naprawiłem. W folderze "scripts" nie było pliku, ściągnąłem go już z poprawioną linijką (true na false) i śmiga, nie wiem wystarczyło zrobić to, czy wcześniej trzeba było przebrnać przez wszystkie poprzednie kroki, ale dopiero po ściągnięciu pliku ze skryptem gra nie chciała się odpalić - radzę postępować zgodnie z instrukcjami na forum steama - tam jest link do pliku ze skryptem (w podklejonym temacie) i wszelkie instrukcje.

Pampa
21-07-2014, 08:24
Mam problem, z tego co pamiętam był kiedyś poruszany. Otóż Romek wykorzystuje mi tylko jeden rdzeń który grzeje się jak cholera, 3 pozostałe są nietknięte. Co zrobić żeby nie skakała tak temperatura a Rome wykorzystywał wszystki 4 rdzenie?

Arroyo
01-08-2014, 12:08
Gram w Rome II i zaczyna przycinać strasznie (nawet na mapie kampanii) - przed 14 patchem to się nie działo. Gorzej z tym, że przycina się również wszystko poza Rome II, jak mam go włączonego.
Parametry mojego PC:
Procesor AMD Athlon II X4 640 3.00 GhZ
Zasilacz: AlienFactory 550 W TruePFC ATX 2.2
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GT 430

Rines
09-08-2014, 11:07
Witam.

Czy mógłby mi ktoś podać oryginalne wartości Jasności oraz Gammy? Bawiłem się GEM i teraz chciałbym wrócić do oryginalnych ustawień :D

tommytauzen
01-09-2014, 16:24
Witam.
Panowie mam problem takiego rodzaju, że przestała mi się poruszać kamera po głównej mapie kampanii, można tylko scroll-em przybliżać i oddalać, natomiast myszka na boki nie przesuwa to samo klawisze na klawiaturze, wartość menedżera kamery sama przeskakuje jakoś z "1" na "0" i koniec, próbowałem to zmieniać ręcznie ale po kilku turach znowu dzieje się to samo. Miał ktoś może taki problem i szło coś z tym zrobić bo nie ukrywam że bardzo mnie to słabi. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Pampa
01-09-2014, 17:27
Na początek sprawdź spójność plików gry ;)

tommytauzen
01-09-2014, 18:15
niestety nic nie pomogło :(

Wald
16-09-2014, 18:04
Czy ktoś wie jak mogę w ustawieniach graficznych gry zmienić kartę graficzną?
Mam domyślnie ustawioną na jakąś intelowską familijną 1gb ale mam drugą radeona 2gb, przez to mogę maksymalnie grać na wysokich bo na dalszych wychodzi komunikat o braku pamięci dla karty.

Harry-Potter-TW
16-09-2014, 18:17
A nie zmieniałeś karty w biosie / UEFI?

Wald
16-09-2014, 18:25
Niee, odebrałem dzisiaj lapka to pierwsze godziny jego użytkowania.

Harry-Potter-TW
16-09-2014, 18:39
Bo tam musisz przełączyć żeby komp korzystał z tej lepszej karty , a nie zintegrowanej z prockiem. Zresztą dziwne, że tak to było włączone -_-'.

mpawel5
16-09-2014, 19:28
Po zainstalowaniu obecnego update'u pojawił mi się problem. Po najechaniu na ikonki budynków nie mam informacji co one daja(pojawialo się to w dolnym lewym roku ekranu) a także budynki dające +do zywnosci takiej zywnosci nie dodaja. Nastepna sprawa to wszystkie miasta poza stolica maja 0 dochodu. Czy ktoś miał podobnie??

Aztec
27-09-2014, 21:48
Hejka,
Mam pewien problem z grafiką, nie wiem czy jest to urok gry, czy mam jakiś błąd, lecz mam problem z oświetleniem. W oddaleniu budynki i jednostki "święcą", lśnią bardzo jasno na tle np zabudowań,a po przybliżeniu jest natomiast bardzo ciemno. Zabawa kontrastem i jasnością nie pomaga. Czy może to być wina jakiś innych ustawień wewnątrz gry?

Akarinos
28-09-2014, 07:12
Aztec, też tak miałem na patchu 12 albo 13, nic się nie dało zrobić, gdy wyszedł jakiś hot fix wszystko się unormowało.

jarosz99
01-10-2014, 17:08
Nie mogę pobrać najnowszej aktualizacji.
http://scr.hu/111j/zt6sj

Samick
01-10-2014, 19:05
Wstrzymaj i uruchom ponownie pobieranie. W moim przypadku taki głupi, elementarny zabieg pomógł. :)

jarosz99
01-10-2014, 19:20
Wstrzymaj i uruchom ponownie pobieranie. W moim przypadku taki głupi, elementarny zabieg pomógł. :)
Już nawet nie pamiętam, ile razy już tak próbowałem :wall:

Samick
01-10-2014, 19:23
Chodzi o to, że w tym czasie komputer instaluje dotychczas pobrane pliki, może to mimo wszystko potrwać więcej niż by się wydawało po tych 35mb.

Vorenus
04-10-2014, 11:34
dlaczego jak właczam Rome II edycja cesarksa pojawia sie ekran rome II z ładującym sie kursorem a jak przejeżdzam z góry na dół to miejscami jest zwykły kursor i gra sie nie uruchamia moze ktoś pomóc PLS!


******************
Przeczytaj regulamin, w nim jest coś na temat polszczyzny.
S

Ensis
05-10-2014, 23:28
3 pomysły:
- sprawdzenie spójności gry
- usunięcie ustawień
- przeinstalowanie gry, ale z dokładnym usunięciem(ustawienia, rejestr itp.)

space3001
10-11-2014, 09:37
Pytanie
Niektóre jednostki nie mają tarcz a powinny mieć .Czy to coś z grafiką czy rozdzielczością. Np rzymianie na mapie i podczas bitwy . Daje pod czas bitwy żółwia , oni się zasłaniają ale nie widać tarcz , tak sak samo na mapie niby trzyma tarcze ale jej nie widać.Najemnicy i przeciwnik ma tarcze pod czas bitwy .Czy ktoś tez miał takie coś ?

Gajusz Mariusz
10-11-2014, 09:40
Niewątpliwie jakiś błąd. Nigdy czegoś takiego nie widziałem w Romku 2. Nie grzebałeś w plikach?

space3001
10-11-2014, 09:46
Nic nie robiłem .

Pampa
10-11-2014, 09:50
Od początku.

1. Specyfikacja Twojego komputera.
2. Sprawdzałeś spójność plików?
3. Mody?

space3001
10-11-2014, 10:11
W7 premium , karta Geforce GTX660. Usunołem roma 2 i zainstaluje jeszcze raz może mod na helowen coś zamieszał bo taki był do pobrania :) .

rozdzielczość 1680x1050

space3001
10-11-2014, 11:33
Odinstalowałem lokalnie w steam i zainstalowałem ponownie ale dalej to samo .Muszę chyba całkowicie odinstalować wie ktoś gdzie to można wykonać ?

Pampa
10-11-2014, 11:45
Usuń cały folder Rome II na dysku. Potem zacznij instalację.

space3001
10-11-2014, 16:30
Podziałały mody :) .Wpisałem mody dla tarcz , oddziały dostały inne tarcze ale wyglądają kozacko no i przedewszystkim je mają .
Dziękuje Pampa i Gajusz Mariusz za pomoc .
pozdrawiam

Paweł94t
11-12-2014, 18:55
Witam, od kilku dni gram w TW Rome II. Na liczniku ponad 10 godzin grania, ale dzisiaj zauważyłem pewien problem. Pod koniec szturmu na miasto gra jakby się zacinała. Było to takie nietypowe "zacinanie", nie spadek FPS. To wyglądało tak jakbym wcisnął przycisk PAUZA podczas bitwy. Kamera się obraca płynnie, deszcz padał, flagi przejmowanych budynków też ruchome. Za to jednostki i czas były zatrzymane i tak co chwilę na kilka sekund. Nie wydaje mi się aby był to problem z przegrzewającym się komputerem ponieważ grałem krótko. Specyfikacja komputera pozwala mi na płynną gre na ustawieniach ULTRA. (GTX 750TI 2 GB, Athlon II x4 635 2,9GHz, 6 GB ram). System instalowany tydzień temu, najnowsze sterowniki do karty zainstalowane.

Pampa
12-12-2014, 06:55
Nic z tym nie zrobisz. Jest to narzucone z góry ograniczenie animacji ponieważ Twój komputer by nie wyrobił. Przynajmniej według gry. Chociaż to i tak dziwne bo po którymś z patchy zostało to zdjęte chyba. Przynajmniej u mnie się już to w ogóle nie zdarza.

Paweł94t
12-12-2014, 08:09
Kupiłem edycję cesarską, więc wszystkie aktualizacje zrobione. Podczas oblężenia miasta na mapie było ok 4500 jednostek. Gra w pełni płynna. Widocznie gra nie lubi procesorów AMD z małą ilością cache. :)

Shogunek93
15-12-2014, 12:56
Cześć zachęciła mnie ta edycja cesarska za 25zł w muve i mam problem z grą. Sprzęt mam mocny : Core i5 3350p, 8GB ram, grafa MSI GTX 970 4gb/256bit windows 7 ultimate. Z modów mam tylko wgrany jakiś na dyplomację, na zmienione kolory jednostek i soundtrack z rome 1. Na detalach ekstremalnych mam zanim zacznie się bitwa powyżej 60fps, jak zaczyna się bitka i zzoomuje pole walki to mi dropi do 30-40.... Czasami nawet poniżej 30 potrafi złapać. Grafa nawet się nie poci, cały czas pracuje na obciążeniu około 60% natomiast na procku tylko jeden rdzeń jest męczony na 90parę procent natomiast pozostałe trzy nudzą się na 30%. Jakieś pomysły??? Ten sprzęt powinien bez problemu trzymać 60fps... Zapomniałem dodać, że na mapie świata też nie trzyma 60 klatek. Proszę o pomoc. P.S w benchmarku na ekstremalnych mam średni fps 60

Pampa
15-12-2014, 14:24
Procesor w tej części jest najważniejszy. A u Ciebie nie jest to najmocniejsza część komputera. ;) Możesz spróbować wymusić uruchomić wszystkie 4 rdzenie, ale nie liczyłbym na cuda. U mnie fpsy wahają się pomiędzy 50-60. W dużych bitwach nawet 45-50.

Shogunek93
15-12-2014, 14:43
Uruchomić wszystkie 4 rdzenie? Czyli jak ? Poza tym nie przesadzajmy, ten core i5 to nie jest jakiś badziew, który nie poradziłby sobie z taką grą...

Pampa
15-12-2014, 14:54
Ale Rome II jest bardzo źle zoptymalizowany. W tamtym roku mógłbyś mieć nawet 10 fps w dużych bitwach. Taka jest prawda, i tego nie przeskoczysz. Tylko najmocniejsze procesory dają radę jako tako w FHD. Ja na szczęście gram w niższej. A co do włączenia wszystkich wątków procka to poczytaj sobie w google. Nie boli. ;)

Shogunek93
15-12-2014, 15:01
Ale Rome II jest bardzo źle zoptymalizowany. W tamtym roku mógłbyś mieć nawet 10 fps w dużych bitwach. Taka jest prawda, i tego nie przeskoczysz. Tylko najmocniejsze procesory dają radę jako tako w FHD. Ja na szczęście gram w niższej. A co do włączenia wszystkich wątków procka to poczytaj sobie w google. Nie boli. ;)

Ok dzięki spróbuję coś się z tym pobawić. Szkoda, że ta optymalizacja dalej jest tak skopana, taki sprzęt a taka bida z fpsami :/

Shay Ruan
15-12-2014, 15:05
Rome 2 w pełni korzysta tylko z jednego rdzenia i nie da się sprawić aby nagle zaczęło korzystać z 4. Taka wada silnika.

Pampa
15-12-2014, 15:29
Można to oszukać poprzez start systemu na 4 rdzeniach. ;) Podobno pomaga, niewiele ale zawsze.

pitrusek46
05-01-2015, 19:38
Po włączeniu gry uruchomia się ekran z tytułem i twórcami i zaczyna się ładowanie które trwa w nieskonczoność. Czy to może być związane z kartą graficzną? W internecie wyczytałem że nie może być zintegrowana a ja taką posiadam. Prosze o odpowiedź.

Cor Gorn
01-02-2015, 10:45
Witam mam problem z uruchomieniem Total War ROME II - Emperor Edition grę ściągnąłem wczoraj bez kłopotów ale jak chciałem ja włączyć to wyskoczyło mi okienko z napisem "przygotowanie do uruchomienia Total War ROME II - Emperor Edition" i tyle, wcześniej jak grałem nie było takiego problemu.
Dodam jeszcze zaktualizowałem sterowniki do grafik,i sprawdzałem spójność plików,jakieś rady

majkel
06-10-2015, 17:38
Jest taka rzecz, o którą zawsze zapominam spytać, a momentami strasznie wkurza;). Chodzi mi o sztandary, flagi nad jednostkami. Konkretnie o to, że nie ważne jaką ich wielkość ustawię w opcjach, i tak zawsze moje sztandary są kilka razy większe od wroga:confused:. I sprawia to nie mały problem w kampanii, gdzie przy dużych bitwach widzę moje znaczniki, ale te wrogie są zbyt małe i zwyczajnie ich nie widzę, zlewają się z masą walczącego wojska a moje dodatkowo je przysłaniają przez co mam jeden wielki chaos:(.

Od razu też podam moją hipotezę. Wg mnie to przez mody. Gdy gram czasami multi to oczywiście wyłączam mody, wtedy sztandary są ok, ale w kampanii drobne modziki (np hełmy od KLA;) czy muza z roma I) są włączone i sztandary wariują. Nie wiem czy to to, ale kumpel gra bez modów i jest normalnie. No i chyba we własnych bitwach też są normalne.

Dodatkowo widziałem też na niektórych screenach użytkowników w tematach o kampaniach itp że też tak mają. Wiecie może czy i jak można sobie z tym poradzić oraz czemu jedni mają normalnie a inni katastrofę??????

Ryder07
22-10-2015, 17:52
Witam. Niedawno zacząłem grę w Rome 2. Dosyć szybko napotkałem poważny problem a mianowicie na początku kampanii po pokonaniu wrogich wojsk pod Salernum i kliknięciu w przycisk "Zakończ bitwę" gra przeskakuje do głównego menu a po powrocie do kampanii muszę przejść tą misję na nowo. Stało się tak już 3 razy więc czwarty raz bez próby naprawiania błędu nie ma sensu. Jeśli to ma jakieś znaczenie to moja wersja gry to Emperor Edition. Spotkał się już ktoś z Was z takim lub podobnym problemem i wie jak go rozwiązać? Próbowałem szukać, ale google nie znajdowało niczego takiego.

GRUHA
04-11-2015, 12:05
WITAM mam takowy problem iz zasintalowalem sobie nowy dysk w laptopie win 7 , steam, rome 2 i tu sie uruchamia do pierwszego ekranu z napisem gry rome 2 etc z prawami. i tak stoi. jak przejade zminimalizuje to jest iz rome 2 przestał działac. wczesniej an tym samym laptopie z innym dyskiem gra dziala bez problemow. na stacjonarnym działa. robilem spojnosc plikow, instalowalem wszystko z folderu redit w steam/../rome2/redit . jakis pomysl co zrobic by gra zaczela dzialac?