PDA

Zobacz pełną wersję : Szybka pomoc - STEAM



voitek
01-09-2013, 19:13
Temat przeznaczony na pytania dotyczące problemów technicznych związanych z platformą Steam

Grogmir
02-09-2013, 18:15
Komiczne, ale będę pierwszym potrzebującym pomocy. Nie chce mi działać preload gry ze Steama - po wybraniu opcji "Wstępne pobieranie" automatycznie się ono pauzuje i nie da się z tym nic zrobić, gra się nie pobiera, przycisk 'kontynuuj' nie działa. Po jakimś czasie okno się wyłącza. Ktoś miał podobny problem?

Adek
02-09-2013, 18:46
Witam.
Miałem ten sam problem, ale po zmianie serwera pobierania w ustawieniach Steam z Poland na USA Washington DC zaczęło mi się ściągać. ;) Mam nadzieję, że Tobie też to pomoże.

PS. To mój pierwszy post, więc wszystkich witam ;)

Grogmir
02-09-2013, 19:26
Ech, nie pomogło, pokombinuję jeszcze. Ale dzięki i tak. ;)

Michael_Marso
02-09-2013, 19:38
Pokombinuj z tymi serwerami pobierania. Miałem Niemcy, potem zmieniłem na Waszyngton i dalej nic, ale na koniec spróbowałem na Polskę i jak na razie mam 12,1% :D

jezier
02-09-2013, 23:29
Problem mój jest taki. Dostałem na maila klucz do produktu. Zalogowałem się na Steamie --> Aktywuj produkt Steam -->Wkleiłem klucz i koniec. Gra nie pojawia się w "bibliotece" gier, nie moge jej sciągnąć. Przejrzałem każdą zakładkę i nigdzie jej nie ma.A gdy próbuje wprowadzić klucz jeszcze raz to wyskakuje, ze produkt został juz zarejestrowany. Aha i jeszcze jedna sprawa. Zamówiłem wersję pudełkową, dzisiaj kuriera nie było i przyszedł tylko ten mail z muve.pl-->" Twoj kod DLC dla produktu Total War Rome II....".
Mógłby ktoś pomóc bo ja już zgupiałem :(

firefly
02-09-2013, 23:34
Up: Z tego co wyczytałem to aktywowałeś dlc do gry której jeszcze nie masz ;) Musisz zainstalować z płytki, którą dostaniesz pewnie jutro.

Co do problemu z pobieraniem to też go miałem, zmieniałem serwery pobierania na chyba wszystkie europejskie i w końcu ruszyło z rumuńskiego serva jak zaspamowałem przycisk 'kontynuj' :)

szrama86
03-09-2013, 08:15
Czy ktoś instaluje grę z płyt? Ja od 15 min mam ciągłe przygotowywanie pilków gry i nic się nie rusza.

Ditz
03-09-2013, 08:16
Mam to samo.

Obi Wan
03-09-2013, 08:21
To samo ;) Nawet moja Moc jest za słaba na steam...

kysiol
03-09-2013, 08:22
Serwery są przeciążone. Zróbcie tak: Steam/ustawienia/pobieranie i zmieńcie na Romania.
Mi pomogło od razu.

nazgool
03-09-2013, 08:23
mam to samo.
Edit: Poszło. Dzięki wielkie :)

FireFighter
03-09-2013, 08:32
przy instalacji z plyty to ma znaczenie?

matimatcmg
03-09-2013, 08:37
przy instalacji z plyty i zawieszonym ladowaniu plikow instlacyjnych pomogla mi zmiana jezyka instalacji na jezyk angielski, proponuje sprobowac :)

pete79
03-09-2013, 08:38
Mi, przy instalacji z płyt, też około 30 min "przygotowywało pliki do instalacji" czy coś w podobie. Pomogło anulowanie instalacji i zainstalowanie ponownie. Ruszyło już po około minucie. Nic nie zmieniałem w ustawieniach tego gówna zwanego steam.

Asterix Śmiały
03-09-2013, 08:55
mi niestety ciągle wszystko wisi - instaluję z płyty i ciągle jest etap przygotowywania do instalacji i nic się nie dzieje :(

pete79
03-09-2013, 08:59
Anuluj instalację. Mi wisiało 30 min jak pisałem. Jak po 2-3 min nie ruszy to chyba nie ma na co czekać. Mi właśnie o 3 płytkę poprosiło ładnie :)

Ensis
03-09-2013, 09:01
Jak ktoś ma problemy z wersją pobieraną. Przy wyłączonym Steamie.
Piki pobrane gry Steam\SteamApps\downloading kopiujemy do Steam\SteamApps\common i zmieniamy nazwę na Total War Rome II
Włączamy Steama uruchamiamy sprawdzenie spójności, a następnie graj.
Gra zajmuje 18,5.

trojan215
03-09-2013, 09:04
moja instalacja z płyty też wisi

WarDog
03-09-2013, 09:06
Serwery są przeciążone. Zróbcie tak: Steam/ustawienia/pobieranie i zmieńcie na Romania.
Mi pomogło od razu.

Witam!
U mnie pomogło, ruszyło, zobaczymy co będzie dalej :)

trojan215
03-09-2013, 09:09
no właśnie przeinstalowałem steama sformatowałem dysk i ruszyło

Asterix Śmiały
03-09-2013, 09:11
ruszyła instalacja w końcu, kilka razy musiałem ją anulować i w końcu zaskoczyło :)

Obi Wan
03-09-2013, 09:16
Mi też ruszyła instalacja z płyty. Kliknąłem prawym przyciskiem myszy na ikonkę gry w Mój Komputer i dałem polecenie pierwsze od góry Zainstaluj program z nośnika i ruszyła instalacja z płytki.

Scooter
03-09-2013, 09:21
Ale tu nowych twarzy ;)

Marat
03-09-2013, 09:24
Serwery są przeciążone. Zróbcie tak: Steam/ustawienia/pobieranie i zmieńcie na Romania.
Mi pomogło od razu.

Dałem na Cyganowo i instalacja w końcu ruszyła. Dzięki.

hellbilly
03-09-2013, 09:30
Cóż, próbuję z Romanią jak polecacie i nadal nic od pół godziny już chyba 10 moja próba. Cały czas Błąd przekroczenie limitu czasu połączenia. Szlag to... Mam wersję cyfrową.

panter
03-09-2013, 09:32
Mi ta Romania pomogła. Poszło!!!

Obi Wan
03-09-2013, 09:35
Spróbuj jakiś inny kraj np: Węgry. Ja zminiłem raz i mi zaczęło pobierać,choć chciałem zainstalować z płytki.

cz-czarek
03-09-2013, 09:40
Mnie zadziałało Poland.
Odnalazłem jeszcze taka instrukcje po shogunie. Może komuś pomoże. Instrukcja jak zainstalować z płyty
https://support.steampowered.com/kb_art ... -FSQM-0382 (https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382)


Ale tu nowych twarzy ;)
Nie nowych. Ukrytych.

hellbilly
03-09-2013, 09:49
Zastanawiam się czy aby to w tym problem. Już z 8 krajem próbuję i dalej nic. Ale skoro błąd steama wyskakuje jako przekroczenie limitu czasu połączeń to raczej chodzi o serwer nie jakieś problemy po mojej stronie.

edeggg
03-09-2013, 10:06
ja próbuje z płyty i dalej mi nieodpala choc zrobiłem tak jak obi wan

Asterix Śmiały
03-09-2013, 10:10
jak nie zaciąga gry przerywaj instalację i rozpoczynaj od nowa, ruszy w końcu, mi tak zadziałało, gra się zainstalowała, teraz kończy się aktualizować w steam i mogę zacząć grać :)

hellbilly
03-09-2013, 10:13
Mi załapało ale po zmianie języka na angielski.
W zasadzie chyba i tak zamówię jutro na Morelach nowy zestaw, więc następną wersję za kilka dni gdy dostarczą sprzęt ściągnę po naszemu.

edeggg
03-09-2013, 10:15
ale mnie to wku....

Grogmir
03-09-2013, 10:15
Mi wczoraj cały dzień nie pomagało zmienianie serwerów, a dziś ruszyło z Rumunii - piękny kraj i piękny serwer, polecam! :D

davide87
03-09-2013, 11:26
Witam panowie. Mam problem z instalacją z płyty. Po kliknięciu na "zainstaluj" z autoruna, wpisaniu DLC, wskazaniu lokalizacji instalacji, pojawia się okno z informacją "nie można zainstalować tej gry". Próbowałem przeinstalować steama lecz nic to nie dało. Z góry thx za pomoc.

edeggg
03-09-2013, 12:33
instaluje po angielsku steam ustawiłem na angielski a w trakcie instalaci 3 cd wywala i zaczyna pobierac z netu

JoK3r
03-09-2013, 12:57
davide87 zainstaluj wpierw gre a potem DLC, wpisz kod z podstawki

edeggg
03-09-2013, 13:00
a ile może ważyc dlc

edeggg
03-09-2013, 13:08
bo gra inslaluje sie tylko do 64% i dalej ciągnie z netu

Hawkx
03-09-2013, 13:35
Mój sposób:
Serwer PL
We właściwościach gry zmieniamy język na Ang i jak już ruszy to wracamy do PL. Chwilę oddajemy się wątpliwej przyjemności jaką daje skaczący od 0 do 400kb/s transfer :D

Ale ja też mam problem. Przynajmniej tak mi się wydaje. Gra powinna ważyć jakieś 20GB tak? U mnie jest to 9.9GB :P Wtf? Ile waży u was?

Michas
03-09-2013, 13:37
Mi po zainstalowaniu, też z problemami odpala się luncher gry naciskam Graj i nic ... cisza w procesach pojawia się Rome 2 Total war i nagle znika miał ktoś taki problem ?

gogles
03-09-2013, 13:39
U wszystkich 9,9 :) I tyle powinna. Też się zdziwiłem gdy pokazała na początku instalacji że więcej.
Ja region miałem ustawiony na Niemcy :) Dlatego że Steam mam już od 2008 roku a wtedy nie było polski i po polskiemu :P
A transfer zawsze miałem bardzo dobry wiec nic nie zmieniałem. Teraz nie chciało mi się pobrać. zmieniłem region na Polska i od razu wesoło pobiera :D Dziś jeszcze zagram... jak mi ruszy :D jak nie do tych 150 zł będę musiał doliczyć 3 tys. za nowego laptopa ;/

edeggg
03-09-2013, 13:40
muj net to 5okb jak instaluje z płyty to do64% dochadzi i dalej zasysa znetu i to muj problem a na tym forum pomocy brak

[IG] Misiak
03-09-2013, 13:43
muj net to 5okb jak instaluje z płyty to do64% dochadzi i dalej zasysa znetu i to muj problem a na tym forum pomocy brak

Brak, ponieważ najwyraźniej nikt nie wie jak Tobie pomóc. Ja mogę doradzić tylko słownik języka polskiego i melisę, boś coś niecierpliwy jesteś. :roll:

Marcin87_Poznań
03-09-2013, 13:45
Człowiek płaci za grę i właściwie jej nie dostaje :( co za czasy :(kiedyś tak nie było, kupowałeś płytę i gówno mnie potem obchodziło, a teraz chuje muje i dzikie węże :(

gogles
03-09-2013, 13:45
muj net to 5okb jak instaluje z płyty to do64% dochadzi i dalej zasysa znetu i to muj problem a na tym forum pomocy brak

Sam robię dużo błędów... ale człowieku... muj ? mÓj! czegoś takiego nie widziałem od dawna...

64 % to gra. Reszta to patch który musisz zainstalować. Jest on wliczany w ogólną instalację.

Ale lepiej wyłącz komputer i idz pobiegać, a później weź się za jakąś fajną lekturę. Na dobre ci to wyjdzie :)

Patras31
03-09-2013, 15:32
Komiczne, ale będę pierwszym potrzebującym pomocy. Nie chce mi działać preload gry ze Steama - po wybraniu opcji "Wstępne pobieranie" automatycznie się ono pauzuje i nie da się z tym nic zrobić, gra się nie pobiera, przycisk 'kontynuuj' nie działa. Po jakimś czasie okno się wyłącza. Ktoś miał podobny problem?
Witam nie mogę gry zainstalować co robić nie chce się pobierać z płyty po jakim czasie pokazuje się okno w którym piszę czas instalacji przekroczony :(

Patras31
03-09-2013, 15:46
Komiczne, ale będę pierwszym potrzebującym pomocy. Nie chce mi działać preload gry ze Steama - po wybraniu opcji "Wstępne pobieranie" automatycznie się ono pauzuje i nie da się z tym nic zrobić, gra się nie pobiera, przycisk 'kontynuuj' nie działa. Po jakimś czasie okno się wyłącza. Ktoś miał podobny problem?
Witam nie mogę gry zainstalować co robić nie chce się pobierać z płyty po jakim czasie pokazuje się okno w którym piszę czas instalacji przekroczony :(Roma nie chcę mi się zainstalować pomocy ??
Co to za lipa już 2 godziny czekam na instalacje i nic z się nie dzieję instalacja Romy 2 to porażka !! :(

McAbra
03-09-2013, 15:48
Przestań spamować! Poszukaj na forum a na pewno znajdziesz odpowiedź.

Patras31
03-09-2013, 16:04
[quote="matimatcmg"]przy instalacji z plyty i zawieszonym ladowaniu plikow instlacyjnych pomogla mi zmiana jezyka instalacji na jezyk angielski, proponuje sprobowac :)[ gra mi sieę zaczełaa instalować na jeżyku angielskim a jak będę chciał po polsku pograć jak by mi się zainstalowała to co mam zrobić potem by grac po polsku ?? :?

Cezar78
03-09-2013, 16:05
W przypadku problemów z instalacją z płyty:
1. wyłącz steam.
2. odpal instalację z płyty - i leci. (jesli wisi na przygotowywaniu do kopiowania dłużej niż 5-10 minut patrz pkt 3)
3. anuluj instalację. W ustawieniach steam zmień region na Poland i ponownie rozpocznij instalację z płyty.
4. jesli nadal będzie wisiało długo (ponad 5 minut) na konfiguracji anuluj instalację, zamknij steam i rozpoczni instalację od nowa (mi za 3 razem zaskoczyło).
Pozdrawiam :)

marcinSt
03-09-2013, 16:14
Witam zainstalowałem gre ze steam w wersji angielskiej i chodzi a jak chce zmienić na polski to wyskakuje mi w bibliotece wymagana aktualizacja i nic 0% potem error ze czas uplyna

gogles
03-09-2013, 16:27
Gra zainstalowana. Problem mam z aktualizacją. Stanęło w połowie. Bez niej grać się nie da.

A miało być tak pięknie....

Patras31
03-09-2013, 16:33
mi chyba za raz się gra zainstaluję po angielsku mam już 86 procent ale jak nie będę mógł po polsku grać to lipa trochę ?! i dziwne gra ma niby zajmować 30 giga a zajmuje prawie 10?

MichalKruk
03-09-2013, 16:39
Zainstalowałem ROME 2 po Angielsku, będę miał jakieś problemy ze zmiana na polski? Bo mnie tu kumpel straszy że on Shoguna chciał zmienić na ENG to mu się chciał jeszcze raz instalować. :shock:

maryjan1001
03-09-2013, 16:41
Ustawiłem w steamie-w morde jeża- na Romania i ruszyło...

Hawkx
03-09-2013, 17:17
Zainstalowałem ROME 2 po Angielsku, będę miał jakieś problemy ze zmiana na polski? Bo mnie tu kumpel straszy że on Shoguna chciał zmienić na ENG to mu się chciał jeszcze raz instalować. :shock:

Ktoś tu na forum pisał, że jak zmienisz język to gra od nowa się ściąga..

MichalKruk
03-09-2013, 17:54
Dobra nie było problemu, mam teraz totalny MAX problem. -.-

Otóż włączam sobie "Romana" mam proces że gram, ale nie mam gry i po chwili proces sie zamyka... :oops:

matimatcmg
03-09-2013, 18:03
Dobra nie było problemu, mam teraz totalny MAX problem. -.-

Otóż włączam sobie "Romana" mam proces że gram, ale nie mam gry i po chwili proces sie zamyka... :oops:


reinstal moze pomoc

marcinSt
03-09-2013, 18:18
zainstalowałem wersje ang i działa a jak zmieniam na polski to nie chce mi ruszyc aktualizacja, zmienie na np. wloski to mi instaluje aktualizacje
ps. ktos może wysłać spolszczenie?

matimatcmg
03-09-2013, 18:21
zmien serwer pobieraia na rumunski, jak kilka osob juz radzilo, pomaga
tak btw ciekawe co znow sieprzyli ze takie problemy z polska wersja

marcinSt
03-09-2013, 18:30
faktycznie pobiera się ale dziadosto dzięki

Jankes95PL
03-09-2013, 18:51
Uwaga, szybki poradnik jak zainstalować Rome 2 na chwilę obecną:
1. Wkładamy płytę, przy wyborze języka zamiast polskiego wybieramy angielski.
2. Instalujemy, i pobieramy aktualizację.
3. Klikamy PPM na Rome 2 w bibliotece steam, następnie wybieramy "właściwości", zakładka "Język" i zmieniamy z angielskiego na polski.
4. Wchodzimy w Steam-Ustawienia, zakładka pobieranie i jak już inni wspominali zmieniamy na serwer Romania (jeśli nie działa to szukamy innego nie obciążonego serwera).
5. Uruchamiamy ponownie Steam.
6. Teraz powinna nam się zacząć pobierać aktualizacja plików językowych ważąca ok 1GB.
7. Po skończeniu pobierania cieszymy się Romkiem 2 w polskiej wersji językowej.
Mam nadzieję że pomogłem ;) Mi przynajmniej działa.

MichalKruk
03-09-2013, 18:59
Uwaga, szybki poradnik jak zainstalować Rome 2 na chwilę obecną:
1. Wkładamy płytę, przy wyborze języka zamiast polskiego wybieramy angielski.
2. Instalujemy, i pobieramy aktualizację.
3. Klikamy PPM na Rome 2 w bibliotece steam, następnie wybieramy "właściwości", zakładka "Język" i zmieniamy z angielskiego na polski.
4. Wchodzimy w Steam-Ustawienia, zakładka pobieranie i jak już inni wspominali zmieniamy na serwer Romania (jeśli nie działa to szukamy innego nie obciążonego serwera).
5. Uruchamiamy ponownie Steam.
6. Teraz powinna nam się zacząć pobierać aktualizacja plików językowych ważąca ok 1GB.
7. Po skończeniu pobierania cieszymy się Romkiem 2 w polskiej wersji językowej.
Mam nadzieję że pomogłem ;) Mi przynajmniej działa.

Po co można od razu na rumunie zmienić i zainstalować grę w polskiej wersji.

Jankes95PL
03-09-2013, 19:01
Uwaga, szybki poradnik jak zainstalować Rome 2 na chwilę obecną:
1. Wkładamy płytę, przy wyborze języka zamiast polskiego wybieramy angielski.
2. Instalujemy, i pobieramy aktualizację.
3. Klikamy PPM na Rome 2 w bibliotece steam, następnie wybieramy "właściwości", zakładka "Język" i zmieniamy z angielskiego na polski.
4. Wchodzimy w Steam-Ustawienia, zakładka pobieranie i jak już inni wspominali zmieniamy na serwer Romania (jeśli nie działa to szukamy innego nie obciążonego serwera).
5. Uruchamiamy ponownie Steam.
6. Teraz powinna nam się zacząć pobierać aktualizacja plików językowych ważąca ok 1GB.
7. Po skończeniu pobierania cieszymy się Romkiem 2 w polskiej wersji językowej.
Mam nadzieję że pomogłem ;) Mi przynajmniej działa.

Po co można od razu na rumunie zmienić i zainstalować grę w polskiej wersji.

Ehhhh... rzeczywiście nie pomyślałem o tym... :shock:

letischoo
03-09-2013, 19:03
czyli nie ma sposobu aby zainstalować grę bez pobierania tych 3,6 Gb ? Więc po co jest druga i trzecia płytka?

Patras31
03-09-2013, 19:15
Jak można wpuszczać grę na rynek polski bez polskiego języka może jakaś łatka będzie zrobiona ??

Promulgacja
03-09-2013, 19:18
Jak można wpuszczać grę na rynek polski bez polskiego języka może jakaś łatka będzie zrobiona ??

Język polski jest i nawet jestem zadowolony z tłumaczenia. Co innego optymalizacja...

Patras31
03-09-2013, 19:47
Jak można wpuszczać grę na rynek polski bez polskiego języka może jakaś łatka będzie zrobiona ?? a jak go zainstalowałeś czyli Polski język ??

Język polski jest i nawet jestem zadowolony z tłumaczenia. Co innego optymalizacja...

Hawkx
03-09-2013, 20:23
Jak można wpuszczać grę na rynek polski bez polskiego języka może jakaś łatka będzie zrobiona ??

Wchodzisz na steam we właściwości gry RomeII (prawy przycisk myszy i na liście na dole)
Przeszukujesz zakładki. W jednej jest lista języków. Zmieniasz na Polski. W tym momencie mogą się dwie rzeczy zdarzyć. Albo zassie Ci spolszczenie albo całą grę od nowa ściągnie. Tak czy siak PL powinno być.

skrufi
03-09-2013, 22:56
Dzięki wielkie wszystkim, pięć minut na lekturę tych czterech stron i od razu nie ma problemów :)
Co nie zmienia faktu, że to porażka ze strony optymalizacji...

4ECH
04-09-2013, 05:59
Jak można wpuszczać grę na rynek polski bez polskiego języka może jakaś łatka będzie zrobiona ??

Wchodzisz na steam we właściwości gry RomeII (prawy przycisk myszy i na liście na dole)
Przeszukujesz zakładki. W jednej jest lista języków. Zmieniasz na Polski. W tym momencie mogą się dwie rzeczy zdarzyć. Albo zassie Ci spolszczenie albo całą grę od nowa ściągnie. Tak czy siak PL powinno być.

a co jeśli nie pobiera spolszczenia wcale ? :D zmieniam serwery (rumuńskie, angielskie, węgierskie, czeskie, ukraińskie, polskie itd.) i nic, wciąż to samo i po chwili zatrzymuje pobieranie i znów rozpoczyna (ale ani jednego kb nie pobierze) a jak w tych właściwościach gry zmienię na niemiecki to odrazu wszystko pięknie ładnie - może ma ktoś podrzucić pliki? :) (chyba że jest to niezgodne z regulaminem forum, wiec z góry przepraszam za mój błąd)

Tomyslav
04-09-2013, 13:51
Witam panowie. Mam problem z instalacją z płyty. Po kliknięciu na "zainstaluj" z autoruna, wpisaniu DLC, wskazaniu lokalizacji instalacji, pojawia się okno z informacją "nie można zainstalować tej gry". Próbowałem przeinstalować steama lecz nic to nie dało. Z góry thx za pomoc.


Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Bo też go mam i jestem w kropce.

Patras31
04-09-2013, 15:16
Czy będzie jakaś łatka do języka polskiego gram po angielsku nie mogę w dalszym ciągu gry na polski przestawić :(

jerz
04-09-2013, 15:40
Przeczytałem post o instalacji z płyty ale nie wiem o usunięcie jakich plików chodzi.
z góry dziękuje za pomoc

Tomyslav
04-09-2013, 16:29
Przeczytałem post o instalacji z płyty ale nie wiem o usunięcie jakich plików chodzi.
z góry dziękuje za pomoc


Włączasz STEAM/Biblioteka/ Prawym przyciskiem myszy na Romie 2 i wybierasz usuń zawartość lokalną.
Pozdro

Gibril
04-09-2013, 16:50
@Patras31
W bibliotece z grami Steamu kliknij prawym przyciskiem na Rome II/właściwości/język. Zmień na polski i powinno ze Steamu dossać/dobrać spolszczenie.

Amrod
04-09-2013, 17:50
Gra po instalacji z płyty rozpoczyna pobieranie (wskazuje 8.3GB z 9.9GB). Ale po kilku chwilach pobierania crashuje się cały Steam. Ktoś spotkał się z takim problemem?

ROZWIĄZANIE:
http://forums.totalwar.com/showthread.p ... m-crashing (http://forums.totalwar.com/showthread.php/77159-Fix-for-unpacking-the-preload-version-issue-with-Steam-crashing)

Guminbear
04-09-2013, 18:13
Po czterech godzinnach klikania co pięć minut "zainstaluj", wszedłem tutaj zobaczyć czy są jakieś rady. Zmieniłem więc z Polski na Rumunię jak pisaliście. Poszło od razu. Dzięki za pomoc.

Patras31
05-09-2013, 06:22
@Patras31
W bibliotece z grami Steamu kliknij prawym przyciskiem na Rome II/właściwości/język. Zmień na polski i powinno ze Steamu dossać/dobrać spolszczenie.
Robiłem tak i robiłem Romania i inne serwery zmieniałem i lipa i już sam nie wiem co robić gram po angielsku :(

Wullkor
05-09-2013, 10:07
Przyznam szczerze, zacząłem tracić cierpliwość do tej gry..... Postanowiłem zrobić reinstal zmieniłem znowu serwer i teraz w ogóle nic nie chce mi pobierać wiecie o co chodzi?? :P

4ECH
06-09-2013, 14:51
@Patras


miałem ten sam problem - i udało mi się go w końcu rozwiązać :D
wszystkie rady na tym forum nie pomogły,
nie wiem czy któryś z kroków można ominąć ale ja zrobiłem tak i śmiga :)

1. Po zainstalowaniu gry po angielsku we właściwościach zmień na polski.
2. Ustaw pobieranie rumuńskie (już o tym wielu pisało)
3. Wyłącz STEAM
4. w folderze z zainstalowaną grą wejdź w data folder i usuń wszystkie pliki które mają skrót EN w sobie, czyli np. local_en.pack (to są 4 pliki 2 zaczynają się od local i 2 od music)
5. również w folderze data wejdź w plik Language i zmień na PL, a we właściwościach pliku na "tylko do odczytu" (nie wiem czy ten punkt 5 jest wymagany ale ja tak zrobiłem)
6. Odpal steam - wszystko powinno zacząć się pobierać (dokładnie 1 GB)

Powodzenia !


tego spróbuj ! :)

dom133
06-09-2013, 14:52
Mam pytanie jak aktywować mój kod DLC ??

Guad
06-09-2013, 15:00
Mam pytanie jak aktywować mój kod DLC ??

Przejrzyj ten wątek viewtopic.php?f=574&t=13839 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=574&t=13839).

Volfgan
06-09-2013, 18:21
Wszyscy piszą o tym patchu beta, niby go znalazłem, ale trzeba było podać klucz, którego nie posiadam. Dodatkowo jak kliknę prawym na Rome II, dam właściwiości i zakładkę aktualizacje to tam mam "0 bytes zgromadzone / 953,67 mb dostępne". Zakładam, że to jakaś aktualizacja, ale nie wiem jak to pobrać. Ten piątkowy patch w końcu wyszedł czy nie?

Moja wersja gry to obecnie 1.0.0.1 . Taka powinna być po patchu? Może już mi się zainstalował i nie zdałem sobie z tego sprawy?

Bojaki
06-09-2013, 18:41
Patch wyszedł . Stanął na 70% i stoi już z 40 min.
A żeby było śmieszniej, wiedziałem że tak będzie i przestawiłem go w tryb offline.
Potem był CTD, restart a po restarcie postanowił, że jednak zacznie ściągać i tyle go widzieli.

Ostatnio to tak było przy Empire. Tracę cierpliwość do tej bety za której testy zapłaciłem jak za pełną wersję


[update]
Patch się dociągnął. Gra przestała działać - po uruchomieniu pojawia się obrazek i koniec. Wracam do Shoguna 2
Nie wiem jak Wy, ale ja się czuję oszukany

Volfgan
06-09-2013, 18:42
Skoro wyszedł to jak go ściągnąć? Przy włączaniu gry NIC mi się nie ściąga. Czy wersja 1.0.0.1 to wersja już z pobranym patchem? Może coś mnie ominęło? :?

Sunbeach
06-09-2013, 19:48
No własnie ja wszedłem i nie pobrało mi żadnej pełnej wersji patcha??? Co jest grane? Jest ten patch czy go nie ma?

Asuryan
06-09-2013, 22:23
Nie przy włączeniu gry - tylko przy włączeniu steama, jeśli Rome II ma zaznaczone automatyczne aktualizacje... Mi patch zatrzymał się na 80%, skoczył później do 90%, znów się zatrzymał i w końcu poszła całość.

Volfgan
06-09-2013, 22:37
Dzięki. Przy włączaniu steama jednak nic się nie pobiera. Więc strzelam, że gra mi się spatchowała gdzieś po cichu i przeoczyłem.

Ale dla pewności - czy jakiś użytkownik, który ma już spatchowany Rome, może podać jaką ma teraz wersję gry? Moja to 1.0.0.1. Należy kliknąć prawym przyciskiem w folderze gry na Rome2.exe, właściwości i szczegóły.

Asuryan
06-09-2013, 22:41
Dokładnie taka - 1.0.0.1 Oprócz wersji jest jeszcze build, ale to bym musiał wejść do gry by spisać te wszystkie cyferki.

Patras31
06-09-2013, 22:54
Witam ja żadnej aktualizacji nie widziałem gra mi się ciała aż tu naglę zaczęła mi chodzić no powiedzmy przyzwoicie :) nie wiem jak to się stało to jakaś niewidzialna aktualizacja !!? PS gram jeszcze po angielsku jak znajdę czas to się z tym polskim językiem pobawię przydał by się :/

Volfgan
06-09-2013, 22:57
Ha! Zmieniłem język na angielski, włączam grę i... zaczeła mi się ściągać aktualizacja. :lol: Co się dzieję z tą grą to nie mam pytań.

Patras31
06-09-2013, 23:07
może to ta łatka he ja tez tak mam :) hmm ??

K A M 2150
06-09-2013, 23:08
Ha! Zmieniłem język na angielski, włączam grę i... zaczeła mi się ściągać aktualizacja. :lol: Co się dzieję z tą grą to nie mam pytań.


Nie aktualizację, tylko angielskie tłumaczenie gry.

Volfgan
06-09-2013, 23:10
Bardzo możliwe. W każdym razie gra pozostaje tak samo lagowata. No nic, trzeba póki co to zostawić i poczekać na następne patche.

Patras31
06-09-2013, 23:49
ok he wybrałem język polski potem zrobiłem pobieranie Romuński i wieże że będzie teraz polski po tym 1 GB ściąganiu czekam oby się udało ?? :/

bartobk
07-09-2013, 12:18
Witam
mój problem polega na tym iż odpalam luncher wciskam graj i nic przez około 30 s pokazuje na znajomych że gram a potem się cofa nie wiem w ogóle o co chodzi proszę o pomoc

EDIT: Szczerze mówiąc po co mam kupować oryginalną grę jak mogę sobie pobrać i grać a nie mieć oryginalną i nie grać

makskus
07-09-2013, 22:23
Witam
Mam z z tym steamem taki oto problem . Podczas jakieś aktualizacji 33 mb gry Rome Total War 2 dochodzi do 70 % i wyskakuje "błąd zapisu na dysku" nie wiem co mam już robić ( w okienku tego błędu wyskakuje link https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=8676-EFLX-7453&amp opisujący jak to zrobić ale nadal to samo ) :( . Sprawdzałem spójność plików i nic dalej to samo się dzieje :x . Wiecie może co jeszcze można zrobic ?

makskus
07-09-2013, 22:52
Chodzi ! W końcu po kilkunastu podejścich chodzi . Jeśli mielibyście takie problemu ze steamem to najpierw sprawdzcie spójność plików a jeżeli nadal nie chodzi to wedźcie na tą strone co podałem musi pójść :D

Spukologist
08-09-2013, 11:53
Ja mam natomiast taki problem. Mimo tego, iż wychodzę z gry, steam działa jakby cały czas była włączona, a w procesach jej nie ma. Przez to mam już na liczniku 54 h, a grałem może z 20h.

ajax
08-09-2013, 20:54
Steam ściąga mi update do rtw2 z zabojcza prędkością 0kbs net działa normalnie testy łącza pokazują 4mbs.

Aktualnie 2mb planuje ściągać 2 godziny... Próbowałem restartowania zmiany serwera i nic nie pomaga...

Patras31
08-09-2013, 23:47
Witam dzięki za pomoc z językiem polskim gra spolszczona a grafika hmm wczoraj miałem aktualizacje ale nie wiem czy chodziło o grafikę !! :D

Katsumoto
10-09-2013, 12:06
Witam. Mam problem przy bitwach multiplayer, otóż gdy hostuję grę często do chodzi do braku synchronizacji i mecz się wyłącza. Co ciekawe jak klikam szybką bitwę multi to gra się normalnie, nie występuje brak synchronizacji. Co może być tego przyczyna?
Pozdrawiam.

Damonsson
10-09-2013, 19:46
Ja mam V 1.0.0 Build i pod spodem dużo cyferek. Mam zaznaczone na STEAM, żeby pobierało zawsze aktualizacje, więc dziwne, że mi nie ściągnęło patcha, wy też tak macie? Po za tym gra 3v3 Multiplayer to katorga, u was również strasznie zacina, że nie da się grać?

Jeszcze mam pytanie, czy można gdzieś podejrzeć historię wszystkich gier na multi? W rankingu są tylko wygrane.

Volfgan
11-09-2013, 19:53
Jak załatwić kod do patch 1.5 beta? W zakładce BETA ustawiam patch 1.5, ale trzeba jeszcze wpisać jakiś kod, nie wiem skąd go wytrzasnąć.

dawid621
11-09-2013, 20:22
nie musisz miec zadnego kodu, poprostu zaznacz ten patch, zamknij to okienko i sam Ci sie zacznie pobierac.

makskus
12-09-2013, 07:28
mam pytanko koledzy czy wam też non stop pobiera jakąś aktualizacje steam która ma 11.8 mb ?

urquart
12-09-2013, 08:12
Witam, mam dziwny problem. Gram juz kilka dni, siadam dzisiaj rano, odpalam Rome i pokazuje się dziwny komunikat: Serwery Steam są zbyt zajęte żeby zając se twoją sprawą: Kod błędu (53). Sprawdzam kod: ,,Programy IOLO System Mechanic Professional oraz F-Prot Antivirus często niewspółpracują z aplikacją Steam, powodując ten błąd". Ciekawe, bo niczego takiego nie mam. Steam zaktualizowany, gra zaktualizowana, spójnośc plików sprawdzona. Ma któryś z Kolegów pomysł o co chodzi?
Mam windows 7 64-bit

certoipus
13-09-2013, 16:53
Witam
denerwuje mnie strasznie ta dwujęzyczność: napisy po polsku, słowa po angielsku.
Chcę mieć wszystko po angielsku, ale jak "wgrać" zangielszczenie? w właściwościach pod Steam mam do wyboru tylko język PL

kopyt
14-09-2013, 07:22
Ok zaobserwowałem coś dziwnego. Reinstalowałem Steam potem, grę (z płyt), zaznaczam opcje beta, i bum ściąga mi się 10 gb z neta. Miał ktoś styczność z czymś takim ??. W sumie dziwiła mnie instalacja z płyty 20gb gdy wymagania są 35. Jak zasse całą zawartość i uda mi się odpalić Romka podzielę się informacjami.

kopyt
15-09-2013, 07:01
Gra chodzi. Grafika możne nie jest miodna z racji ustawień ale 45-60 fps wyciąga. Jesli ktoś ma problem to niech reinstaluje steam i nie dodawa żadnych modów.

smooqu
02-10-2013, 22:30
Mam mały problem, od jakiegoś czasu Steam jest niedostępny dla mnie w trakcie gry.

Nie działa mi Alt+Tab, ani Shift+Tab

Inni moi koledzy nie mają takich problemów tylko ja. Gram na 1.3, parę modów od Radiousa i GEM.

Res
07-10-2013, 18:22
Witam, mam następujący problem: po zainstalowaniu rome i pobraniu aktualizacji kliknąłem "graj" i tradycyjnie rozpoczęła się instalacja aktualizacji. Tyle że od 30min mam etap 1/8
"Trwa konfiguracja wstępna...
Instalacja: VCRedist 2008"
Coś da się z tym zrobić?
[spoiler:1mpj9oyq]http://img708.imageshack.us/img708/8471/y0g4.png[/spoiler:1mpj9oyq]

EDIT/////// Uruchomiłem ponownie steam i cały proces skończył się w 30s...

Krzepki
27-10-2013, 20:22
Witam!
Ponieważ, jak wnioskuję z komentarzy na tym Szacownym Forum, RTW2 wkurza już coraz mniej :), postanowiłem nabyć drogą zakupu.
I tu pojawiła się pewna wątpliwość, kupno klasycznej płytki, czy pobranie ze Steam? Wątpliwość polega na różnicy w cenie... Steam 55 euro, płytka 120zł. Skąd taka miażdżąca różnica??? Steam daje coś extra? Nie kumam, serio... :(
Jeżeli ktoś zechce mnie oświecić, to będę wdzięczny.

ps. Piszę tutaj, bo nie chciałem zakładać osobnego tematu.

K A M 2150
27-10-2013, 20:33
Cena pudełkowa jest "dostosowana" dla realiów kraju, natomiast cena na steam jest dla wszystkich stąd taka wysoka ;)

Asuryan
28-10-2013, 15:07
Krzepki :arrow: Pobranie na steam, gdy będzie obniżka o 50 lub 75%. Zaoszczędzisz i kasę i nerwy - do tego czasu jeszcze pewno parę patchy zdąży wyjść.

Valambir
30-10-2013, 14:58
Siema , dopiero sobie kupiłem rome ii i nie mogę zainstalować , wkładam 1 płytę wpisuję kod i jak wyskakuje mi okno z wyborem na którym dysku mam zainstalować to jak wybieram i klikam dalej to wyskakuje mi "Nie można zainstalować tej gry" o co chodzi? Pomoże mi ktoś zainstalować ? Sorry :D już naprawiłem , wyłączyłem steama i włączyłem jeszcze raz i pojawił mi się rome ii w bibliotece :DDD

darius_d
21-11-2013, 00:35
Myślę, że w takiej formie dział pomocy technicznej słabo spełnia swoją rolę. Np w tym wątku brakuje jakichś zbiorczych odnośników na pierwszej stronie - żeby można było szybko ogarnąć jakie są zadawane pytania. Od dwóch dni zmagałem się z instalacją gry, a konkretnie ze Steamem, i choć potrzebowałem pomocy, to zaglądanie na to forum było dla mnie tylko stratą czasu - potrzebowałem szybkich odpowiedzi na moje pytania, a nie przekopywania się przez multum stron i wątków.

Co do samej gry -przestrzegam przed kupnem tej gry i instalowaniem aplikacji Steama. Gra nie jest tego warta. Teraz Steam nie jest już jakimś niewinnym kontem w sieci, jak jeszcze w czasach Rome 1 i Medieval 2, ale stał się bardzo agresywną aplikacją, którą trzeba instalować na komputerze i która głęboko ingeruje w dostęp do zasobów komputera, narzucając się ze swoją obecnością. Dawno nie spotkałem tak agresywnego oprogramowania. Ale to nie przez to tak szybko znienawidziłem Steam. Steam jest jednocześnie bardzo skopanym programem, tworzącym wiele konfliktów nie tylko na poziomie dostępu do własnego konta i do grania w gry, które się kupiło, ale potrafiącym nawet skopać działanie innych programów - w moim przypadku trwale (póki co) zepsuł działanie przeglądarki Firefox, która dla mnie jest o wiele cenniejsza niż ta jedna gra.

Najpierw instalacja gry przebiegała bez większych widocznych kłopotów - włożyłem pierwszy dysk DVD z grą i zostałem poproszony o utworzenie konta Steam lub zalogowanie się na istniejące. Miałem już stare, od lat nie używane konto Steam więc podałem odpowiednie dane. najpierw zainstalowała się aplikacja Steam an komputer a potem sama gra. Kłopoty zaczęły się zaraz po testowym odpaleniu gry. Jednocześnie zmieniłem ustawienia na koncie Steam (ten program ma własną powłokę do łączenia się z siecią) - żeby się automatycznie nie uruchamiał przy każdym uruchomieniu komputera, ani żeby nie wyświetlał żadnych nowości i ofert.

I oto gdy wyszedłem z gry do Windowsa, nagle Firefox - moja domyślna przeglądarka - przestał się uruchamiać. Tzn padł na samym starcie, od razu pokazał się komunikat o niemożliwości uruchomienia, była możliwość uruchomienia awaryjnego lub zamknięcia - z wysłaniem raportu. Ale nawet tryb awaryjny nic nie pomógł, ani resetowanie ustawień. Nie pomogła nawet ponowna instalacja, FF crashował przy każdym uruchomieniu. Dzięki działającemu Chrome dogrzebałem się w sieci do dyskusji, że być może część winy jest po stronie FF, ma to jakoby związek ze słabym wspomaganiem sprzętowym w tej przeglądarce. Jednak dopóki nie było Steam, z niczym nie miałem kłopotów, wszystkie programy mi działałały, także FF. Steam jednak wprowadził jakieś zmiany w ustawieniach systemu, że wywala to FF.

Próbowałem więc odinstalować grę oraz Steam i najpierw zainstalować sam Steam i grę, a potem doinstalować FF. Okazało się niemożliwe.

Oto okazało się jakim gównem jest Steam - Już przy pierwszym kroku tj przy instalacji Steam na komputerze, Steam stwierdził, że używam innego komputera lub urządzenia - domyśliłem się, chodzi mu o to, że już nie używam FF (bo nie mogę, przez głupi Steam!) - potrzebna jest wobec tego dodatkowa autoryzacja. Steam wysłał mi kod dostępu na podany adres email, by ukończyć logowanie - bez tego nie mogłem zainstalować gry. Zainstalowałem powrórnie grę, ale okazało się, że już nie mam pełnego dostępu do opcji konta Steam, jak przy pierwszej instalacji. A sama powłoka ma kłopoty by się w ogóle uruchomić w komputerze. A chciałem np sprawdzić aktualizacje, opcje prywatności itp - teraz nie miałem do tego dostępu.

Zatem znów wszystko odinstalowałem. Próbowałem zainstalować najpierw sam Steam - ściągając odpowiedni plik instalacyjny przez Chrome, a samą grę instalować potem. Znowu było nie tak - podczas potwierdzania logowania Steam znów raczył mnie komunikatem, że używam "innego urządzenia", czyli nie potrafił zapamiętać, że już raz potwierdzałem konfigurację z Chrome w miejsce FF. Cały czas gdzieś przetrzymywał zapis z pierwotnej instalacji, że używam FF, choć dawno go odinstalowałem - taki porąbany jest Steam.

Steam ani razu po tych powtórnych instalacjach - czy to czynionych przy użyciu instalatora ściągniętego z sieci, czy z płyty z grą - nie działał jak trzeba. Wciąż miał kłopoty z uruchamianiem się (najczęściej padał/gasł tuż po odpaleniu - niemal jak FF, a jeśli próbowałem instalować grę to w kółko kazał mi przy logowaniu potwierdzać "nowe urządzenie" ale potem, gdy wpisywałem podawany za każdym razem kod dostępu - znwou padał. Czyli nie mogłem już nawet zainstalować powtórnie gry, choć miałem ją na płycie! Nawet gdy udało mi się zainstalować grę (udało mi się tylko poprzez instalacją Steama a następnie gry - z płyty, po wielu bojach), do tej pory nie działa prawidłowo. Boję się, że to tylko pozorny sukces, i ponowne uruchomienie komputera znowu sprawi, że Steam nie odpali a przez to nie odpali też gra.

Na Steam mogłem się jedynie zalogować przez przeglądarkę - ale to nie daje dostępu do tych samych ustawień konta, co podczas gry - żeby sprawdzić mody, aktualizacje, zmienić ustawienia prywatności, itp Albo żeby móc zainstalować grę. Szczyt wszystkiego był wtedy, gdy próbowałem zgłosić to do wsparcia techniczego - wtedy Steam (ten sieciowy - przez przeglądarkę) kazał mi się w tym celu dodatkowo logować, choć już byłem zalogowany i przepisywać literki (czy aby nie jestem robotem). Przepisywałem chrzanione literki, ale odmawiał mi zalogowania się i twierdził, że nieprawidłowo przepisywałem znaki! Miałem tego serdecznie dosyć.

STEAM TO NAJWIĘKSZE GÓWNO Z JAKIM KIEDYKOLWIEK ZETKNĄŁEM SIĘ, UDAJĄCE ZWYKŁE OPROGRAMOWANIE SPEŁNIAJĄCE POTRZEBY UŻYTKOWNIKA. W rzeczywistości wręcz utrudnia - a niekiedy uniemożliwia korzystanie z gier, które się kupiło w sklepie i chce używać na swoim komputerze. Rozlicza użytkownika nawet z przeglądarki, której używa, ale sam nie zadba o zgodność ani bezpieczeństwo. Microsoft, tyle razy przeze mnie krytykowany, to przy tym syfie wzór szacunku dla użytkownika i jego potrzeb.

Co do FF, to jeszcze się łudzę, że dokładne zczyszczenie ustawień własnych i wszelkich śladów po FF i wtedy ponowna próba instalacji FF coś zmieni, ale na razie boję się próbować, by mi np nie popsuło to instalacji Steam i gry.

Zatem radzę, jeśli koniecznie musicie - instalować najpierw aplikację Steam wraz z kontem, a potem samą grę - prosto z płyty DVD z grą, a nie osobno. Przy instalacji korzystajcie raczej z Chrome jako przeglądarki domyślnej, korzystanie z FF może was wpędzić w duże kłopoty. Dodatkowe zalecenie - w razie problemów, nie twórzcie nowego konta w Steam, tylko trzymajcie się tego, które powstało przy PIERWSZEJ instalacji gry - bo gra przypisana jest właśnie do tego konta. Ryzykujecie, że Steam uzna was za oszusta, który włamał się na wasz komp, albo coś w tym rodzaju i kto wie - może stracicie dostęp do swojej gry na dobre. Niewiele brakowało, a zrobiłbym taki błąd.

PS @Moderatorzy, użyte powyżej mocniejsze wyrazy na literę "g" są głęboko uzasadnione, jeśli jednak kogoś rażą, to proszę moderatora o wykropkowanie samych tych wyrazów, bez redagowania reszty wpisu.

Martinus123
21-11-2013, 15:03
Aplikację Steam mam na kompie od 2010 od czasu instalacji ETW i nigdy takich problemów nie doświadczyłem.
Owszem bywały okresy niedostępności (mocno irytujące czasami), ale poza tym ok, aplikacja jak każda inna.

Z Twojej historii płynie jedna nauka, przed instalacją gry należy założyć konto na Steam, ewentualnie próbnie zalogować się na stare dawno nie używane, unikniemy ewentualnych późniejszych problemów.


Oto okazało się jakim gównem jest Steam - Już przy pierwszym kroku tj przy instalacji Steam na komputerze, Steam stwierdził, że używam innego komputera lub urządzenia - domyśliłem się, chodzi mu o to, że już nie używam FF (bo nie mogę, przez głupi Steam!) - potrzebna jest wobec tego dodatkowa autoryzacja. Steam wysłał mi kod dostępu na podany adres email, by ukończyć logowanie - bez tego nie mogłem zainstalować gry.

Źle się domyśliłeś, Steam nie ma nic wspólnego z Twoimi przeglądarkami, widocznie stare konto zakładałeś na innym kompie czy też systemie, a aplikacja ta ma zabezpieczenie, że może działać tylko na jednym (byś nie mógł jej i swoich gier pożyczyć kolegom 8-) w przypadku zmiany kompa/systemu konieczna jest dodatkowa autoryzacja.

Co do pozostałych problemów, zwłaszcza tych z Firefoksem to chodzi raczej o Twój komp a nie Steam, to zwykła aplikacja, a nie jakieś narzędzie dzieła zagłady.

darius_d
21-11-2013, 19:11
Z Twojej historii płynie jedna nauka, przed instalacją gry należy założyć konto na Steam, ewentualnie próbnie zalogować się na stare dawno nie używane, unikniemy ewentualnych późniejszych problemów.

Zgodzę się. Polecam każdemu, kto ma stare konto, a teraz chce zainstalować Rome 2.




Oto okazało się jakim gównem jest Steam - Już przy pierwszym kroku tj przy instalacji Steam na komputerze, Steam stwierdził, że używam innego komputera lub urządzenia - domyśliłem się, chodzi mu o to, że już nie używam FF (bo nie mogę, przez głupi Steam!) - potrzebna jest wobec tego dodatkowa autoryzacja. Steam wysłał mi kod dostępu na podany adres email, by ukończyć logowanie - bez tego nie mogłem zainstalować gry.

Źle się domyśliłeś, Steam nie ma nic wspólnego z Twoimi przeglądarkami, widocznie stare konto zakładałeś na innym kompie czy też systemie, a aplikacja ta ma zabezpieczenie, że może działać tylko na jednym (byś nie mógł jej i swoich gier pożyczyć kolegom 8-) w przypadku zmiany kompa/systemu konieczna jest dodatkowa autoryzacja.

Co do pozostałych problemów, zwłaszcza tych z Firefoksem to chodzi raczej o Twój komp a nie Steam, to zwykła aplikacja, a nie jakieś narzędzie dzieła zagłady.

Zapewne masz rację, co do potwierdzenia nowej konfiguracji - że chodziło o stary komp, na którym się kiedyś logowałem, a nie o przeglądarkę.

Ale to nie zmienia faktu, że po pierwsze - po instalacji Steama przestał mi chodzić FF, a wcześniej chodził, podobnie jak wszystko inne, co mam na komputerze. Więc zalecenie by nie używać FF jest aktualne, a sam FF przestał działać z powodu Steama, a nie kompa.

Po drugie - wielokrotnie instalowałem Steam, żeby w końcu działał prawidłowo, ale do tej pory tego nie potrafi (szczegóły niżej). To ten program jest zabugowany i nie potrafi dobrze działać, w dodatku utrudniając pracę innym programom.

Nieprawidłowa praca zainstalowanego Steama polega na tym, że jego powłoka pada/gaśnie natychmiast przy próbie połączenia się z opcjami ściśle związanymi z grą (ustawienia konta, biblioteka, serwery czy nawet banalne zrzuty ekranu). Natomiast działa dla pozostałych menu, jak aktualności, społeczność, sklep. O tyle dobrze, że sama gra się odpala, a aktualizacje ściągają. Ale zobaczymy, czy będę mógł instalować mody.

Jednak na dłuższą metę to jest sytuacja nie do zaakceptowania. To coś ma działać, skoro wszystko wykonuję prawidłowo, to chyba oczywiste.

Jak dla mnie to Steam jest zabugowany. Zalecam dużą ostrożność z tym programem (patrz początek wpisu - uwaga o sprawdzeniu starego konta)

Samick
21-11-2013, 20:46
STEAM GUARD sprawdza także to z jakiej przeglądarki logujesz się jest zabezpieczeniem przed tym by nikt nie wykradł Twojego konta.

Asuryan
21-11-2013, 22:31
Dokładanie. U mnie FF chodzi bez problemu, ale logując się na swoje konto steam z przeglądarki muszę udowodniać że nie jestem wielbłądem. Odpalając później program steam z tego samego komputera muszę znów udowadniać to samo. Można używać Fire Foxa bez większych problemów do logowania się na steam, ale się to po prostu nie opłaca.

nowy2142
22-11-2013, 08:12
@darius_d
"Teraz Steam nie jest już jakimś niewinnym kontem w sieci"
Jakkolwiek rozumiem twój ból i cierpienie to pomimo iż 3 razy twoje posty przeczytałem nie mogę odeprzeć wrażenia że wina leży również, a może i tylko, po Twojej stronie.
Jeżeli uważałeś steam za coś niewinnego no to wydaje mi się że nie do końca rozumiesz czym jest steam. Cokolwiek gdzie wkładasz swoje pieniądze nie jest niczym niewinnym. Czy to steam, origin, battlenet, playstation network itp itd.
Przeczytaj umowę licencyjną gier activision, EA czy nawet umowę steam. Te gry nie należą do ciebie. Ty płacisz za wypożyczenie dostępu do tych gier byś mógł sobie w nie pograć. Nawet tylko te kupione cyfrowo, a nawet te które masz na fizycznym nośniku. Co czyni konta w takich serwisach jeszcze ważniejszymi.
Twoje podejście do takich rzeczy jak i to co przeczytałem w twoich postach zmusza mnie do myśli że jednak sam sobie namieszałeś.

darius_d
27-11-2013, 23:53
Dzięki wszystkim za pomocne słowo. Na razie nie mam czasu na tą grę, Steam sam się cudownie nie naprawił, ale dzięki Wam przynajmniej trochę lepiej wiem na czym stoję. Jeszcze powalczę. :twisted:

Gerwand
02-12-2013, 17:43
Wkładam płytę nr.1,wybieram język Polski, klikam instaluj, wpisuje kod, wyskakuje to:
http://i39.tinypic.com/da5qe.png
O co chodzi?

Mateuc
02-12-2013, 19:44
Witam

Kupiłem grę przez allegro jako gift/prezent. Po jakimś czasie gdzieś przeczytałem, że za kupienie gry jako gift można dostać bana. Czy to prawda? jak się od tego uchronić ?

Asuryan
03-12-2013, 00:31
Gerwand :arrow: Spróbuj tego sposobu:
Odpal steam, zaloguj się na swoje konto (lub stwórz nowe), w zakładce gry wybierz aktywacja produktu na steam, wpisz kod z płyty i czekaj aż zainstaluje się całość poprzez net.

Gerwand
04-12-2013, 21:57
Dzięki wielkie już działa :)

anachid
05-01-2014, 23:49
Mam taki problem:
Grę zainstalowałem z płytki, wpisałem kod, niby do tej pory działa ale:
- Na sekundę przed pojawieniem sie okna ze wszystkimi tytułami total war (u góry) włącza się okno z jakąś instalacją (10 kroków tylko tyle mogę przeczytać )
to okno z 10 krokami pojawia się na tak krótko że nie jestem w stanie nic przeczytać.
Następnie na dużym oknie z tytułami napisano mi że gra jest ie zainstalowana lub się aktualizuje.
Pobrałem juz aktualizacje i nic się dalej nie dzieje.

Pomóżcie.

anachid
07-01-2014, 21:26
Czy spotkaliście się już takim problemem?

przemoxdlol
28-01-2014, 15:38
Siemka, nie wiem co sie stało, a mianowicie gdy chce odpalić Rome 2 TW w steamie i naciskam Graj ( to przed uruchomieniem sie tego okienka gdzie m.in jest Mod Manager) ale własnie w tym problem że to okienko nie chce się włączyć i nic sie nie dzieję, a gdy naciskam ponownie graj to wyskakuje mi Steam-Błąd: Nie udało się uruchomić gry (aplikacja jest już uruchomiona).
Proszę o w miarę szybką pomoc ;)

Samick
28-01-2014, 15:51
Widocznie jest uruchomiona. Tajemna wiedza mnichów, jaką nabyłem poprzez medytowanie i rozmowy z nimi ukazała mi drogę do zbawienia Ciebie. Użyj magicznej kombinacji ctrl+alt+del i zabij proces o nazwie Rome2.exe (czy coś takiego, rozpoznasz po dużym zużyciu zasobów PC:)).

Nicyta
12-02-2014, 17:50
Witajcie, mam problem z grą przez swoją głupotę (tak myślę). Godzinę temu instalowałem jakąś aktualizację do gry, włączyłem ją i widziałem, że mogłem rekrutować jakieś nowe jednostki, ale nie miały one nazwy (pomyślałem, że jeszcze nie zaktualizowali spolszczenia). Wyłączyłem grę i zmieniłem w opcjach na angielski. Zaczęło mi pobierać patch 1GB, nie mogłem tego zatrzymać to wyłączyłem steam i właczyłem (podczas pobierania), pobieranie się wznowiło, to szybko włączyłem język polski i jest ok, nic nie pobiera, ale gry włączam grę i w launcherze klikam uruchom, to okno z czerwonym tłem trwa w nieskończoność. Proszę, błagam, nie mówcie mi, że muszę przeinstalować grę na nowo, bo poza samą instalacją z płyty będę miał pewnie z dobre 5GB patchy jak nie lepiej !

PS Problem rozwiązany, po usunięciu folderu z C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\

marchlew
22-02-2014, 20:46
Witam.. wie moze ktos dlaczego po odpaleniu Romka i pokazaniu sie ekranu startowego gra ciagle mi sie wczytuje ..juz odlaczylem wszystkie mody i nie podstawka tez nie dziala ..prosze o pomoc

marengo
22-02-2014, 22:50
Co prawda jest sobota i już prawie północ, więc teoretycznie mógłbym robić coś przyjemniejszego, ale co tam. Czego się nie robi dla kolegi w potrzebie? ;)

Zebrane z oficjalnego forum:

1. Spróbuj na czas odpalenia gry wyłączyć antywirusa, może ją blokować. Nie zapomnij go aktywować po wyjściu z gry!

2. Sprawdź spójność plików przez steam, czyli prawym myszki na nazwie gry w bibliotece steam, właściwości, pliki lokalne i tam masz odpowiednią opcję. Po wykonaniu zadania zamknij steam i zaloguj się ponownie.

3. Zmiana nazwy folderu Rome2 w tej ścieżce:

Użytkownicy\Twoja nazwa\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2

Jak znajdziesz, zmień nazwę na jakąkolwiek inną np. Marengo to równy gość 8-) Odpal grę, jak nie pomoże przywrócić poprzednią nazwę folderu.

4. Zmiana wersji językowej gry, czyli otwórz steam, wejdź we właściwości Rome 2, zmień język np. na francuski. Zamknij steam i otwórz ponownie. Przeprowadź sprawdzenie spójności plików gry. Wróć do polskiej wersji językowej.

5. Sprawdź czy nie masz jakichkolwiek modów zainstalowanych ręcznie w data lub zasubskrybowanych. Usuń wszelakie. Możesz udać się do wskazanego w punkcie 3 folderu, wejść tam, otworzyć kolejny o nazwie logs i w środku powinien być plik tekstowy modified. Otwórz go i zobacz jakie mody były ostatnio użyte. Usuń wszystkie. Jak nie pomoże, reinstaluj grę.

6. W tej samej ścieżce, znajdź folder fx_cache i usuń wszystko ze środka.

7. Usuń cały folder Rome 2 w AppData, wcześnie robiąc kopie zapisów gry. Odpal Rome 2, folder odtworzy się, skopiuj uratowane save'y do folder save_games. Ewnetulanie, w razie dalszych problemów usuń ponownie cały folder, bez kopiowania zapisów. Może to one są źródłem problemu?

Nie przejmuj się, nie tylko Ty masz taki problem. Może używasz złego moda :P

[spoiler:rsb1wkql]No i po co tu zaglądasz, nudzi ci się? :lol:[/spoiler:rsb1wkql]

marchlew
23-02-2014, 15:30
witam ..dziekuje za wczorajsza pomoc odnosnie mojego problemu ale nie dzila mi gra mimo ze probowalem wszystkiego co napisalem , jako mozliwosc problemu .. nie wiem co jest grane ...gralem gralem wylaczylem kompa i zalanczajac na drugi dzien nie potrafie odpalic gry ... co jest nie tak ...

dawid621
23-02-2014, 16:16
@up, odznacz wszystkie mody i sprobuj jeszcze raz uruchomic gre. Ja mialem identyczna sytuacje a winny temu byl mod armoured hoplites i niestety za sprawa tego moda moja kampania Atenami poszla sie kochac.

marchlew
23-02-2014, 16:48
juz tak zrobilem i nic nie pomoglo ..reinstalizacja tez nie..Napoleon dziala mi bez problemu

dawid621
23-02-2014, 18:57
A podczas reinstalacji wywalales recznie wszystkie foldery zwiazane z gre? Mam tu na mysli glownie foldery rome 2 z katalogu steam i z moich dokumentow, mozliwe ze jakies pozostalosci poprzedniej instalacji nadal sie gryza i dlatego gra sie nie uruchamia. A wywalanie gry poprzez steam nie usuwa wszystkich plikow zwiazanych z gra jak zapewne wiesz ;)

marchlew
23-02-2014, 20:04
wszystko usunolem recznie co mi pokazalo w wyszukiwaniu o robie jeszcze raz reinstalacje i zobaczymy


***************************
Jeśli nie masz to zainstaluj, jeśli masz to zaktualizuj albo zainstaluj na nowo program w Twojej głowie odpowiedzialny za język polski. Traktuj to jako ostrzeżenie ustne. Karcer bliżej i bliżej...
Samick

Szyszko76
22-04-2014, 17:34
Czy Rome 2 da się udostępnić za pomocą Steam Family Sharing?

alien28
23-04-2014, 19:09
witam tym razem ja potrzebuje pomocy mianowicie czy mógłby mi ktoś ściągnąć kilka modów z serwisu steam i wrzucić je na jakiś inny serwis z którego mógł bym normalnie pobrać bo ze steam nie mogę pobierać naciskam subskrybuj i po włączeniu gry nic się nie dzieje dlatego proszę kogoś o ściągnięcie mi kilku modów i wstawienie na jakiś inny serwer oto linki do tych modów
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=215979523&searchtext=
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=250831491&searchtext=
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=232517369&searchtext=
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=252186103&searchtext=

Aztec
26-04-2014, 22:13
subskrybujesz, otwierasz launcher gry i nic się nie dzieje? Modów nie ma w mod managerze?

alien28
01-05-2014, 17:11
tak właśnie jest jak byś mÓgł je wstawić na jakiś inny serwer był bym wdzięczny

Uruz
05-08-2014, 22:01
No i ja muszę prosić o ratunek. Może ktoś medytował akurat ;)
Gra się instaluje, pobiera sobie tony bzdetów itd klikam GRAJ, odpala launcher po nim pierwsze ładowanie (to z logiem gry itd) i stamtąd wywala do pulpitu bez żadnego błedu (tzn. nie ma żadnego okienka) a w STEAMie przy ROME II przez sekundę wyskakuje napis Synchronizacja. I to tyle z grania ;)

Dodam że sprzęt się nie zmienił, gra wcześniej działała na normalnych ustawieniach, tylko jednostki na wyższej szczegółowości. Raz grę pobrałem ze STEAMa i nic,kolejny raz instalowałem z płyt też nic. Ktoś może miał taki cyrk?


W razie gdyby ktoś miał taki problem, to stosować się do zaleceń z postu poniżej!
Raz jeszcze dzięki Pampalinex:)

Pampa
05-08-2014, 22:04
Spróbuj wywalić folder ze steamApps/common Total War rome II, i wtedy zainstalować ponownie. Może pomóc, bo to tak jakbyś wykonywał czystą instalację w zasadzie ;)

maryjan1001
11-02-2015, 18:40
Ludzie ratujta mnie.
Otóż mam kilka gier na steamie i co uruchomienie go, każda gra pomimo usilnego ustawiania kolejno dla każdej coby się nie aktualizowała-się aktualizuje.
Szewskiej pasji dostaje ,że ta małpa(steam) jest mądrzejsza ode mnie.
Gdzie to ustawić coby mi definitywnie gier nie aktualizował?HELP...

FireFighter
11-02-2015, 21:40
A to nie jest tak, że żeby grać w dana grę musi ona być zaaktualizowana do najnowszej wersji?

Asuryan
11-02-2015, 22:32
Jest jak najbardziej, jedyny sposób by na to poradzić to przełączyć steam na tryb offline.

Samick
11-02-2015, 22:33
A w trybie offline? Tylko nie oczekuj, że wpadną achievki i że pograsz multi. Zapisywanie w chmurze także odpada.

tuff_gru
12-02-2015, 15:13
A to nie jest tak, że żeby grać w dana grę musi ona być zaaktualizowana do najnowszej wersji?

Nie, gra nie musi byc zaktualizowana zeby w nia pograc, chyba ze grasz w multi to wtedy musi, bo ci pokarze ze gry sie różnią.

Ja na przyklad czesto gralem w Skyrima niezaktualizowanego jak chcialem dokonczyc gre, a bylo ryzyko ze sejv nie zadziala po patchu, poza tym wiekszosc modow nie odrazu bylo aktualizowanych, a uzuwam ich od groma.

Tak samo z Romem nie robilem aktualizacji do póki nie skonczylem danej kampanii.

FireFighter
12-02-2015, 17:00
A to przepraszam. Na przyszłość będę wiedzieć :)

maryjan1001
13-02-2015, 15:16
We wcześniejszej wersji steama była opcja NIE aktualizuj.teraz jej niema.Jest opcja Aktualizuj przy pierwszym uruchomieniu- i tą ustawiam.Restart systemu.Steam ma już ustawioną opcje Aktualizuj zawsze.Paranoja.
Wychodzi na to że kawa i wuzetka jest obowiązkowa.:rolleyes:

tuff_gru
19-02-2015, 12:22
Pierwsza rzecz możesz wylaczyc steama zeby nie autostartowal przy starcie systemu (ja tak mam bo steam dlugo sie odpala i zjada sporo zasobow, dziwi mnie jak ktos ma wlaczony ten shit na autostarcie), i druga opcja to mozesz wylaczyc automatyczne logowanie do sieci steamowskiej w ustawieniach wtedy steam bedzie offline caly czas. Mozesz tez dodatkowo wylaczac neta na czas odpalania steama (ale to juz taki sposob na piechote). W ten sposob steam nie bedzie mial mozliwosci sprawdzenia aktualizacji, i w singla pograsz nie aktualizujac gier.

Faktem jest to, że steam to ZŁO.

Zeby musiec cos takiego wymyslac... :wall:

fifa91
27-02-2015, 18:27
kod aktywacyjny steam można wpisać na dwóch różnych komputerach?

Asuryan
27-02-2015, 21:17
Nie, nie można. Ale można zalogować się na swoje konto na 2,3 czy nawet 10 różnych komputerach - byle nie jednocześnie.

fifa91
27-02-2015, 21:53
A jak nowym komputerze zaloguje się na swoje konto steam to swoje gry będę miał w bibliotece i będę je mógł bez problemu zaistalować na nowym kompie mimo że na starym wpisałem kod aktywacyjny steam ale nie dokończyłem instalacji?

Asuryan
27-02-2015, 22:37
Tak, nawet jak byś dokończył instalację na starym.

fifa91
28-02-2015, 07:24
uuf To dobrze dzięki

Medyk
09-07-2015, 17:19
Witam. Mam pewien problem z grą na steamie. po pobraniu gdy próbuje ją włączyć wyskakuje mi error po sprawdzeniu co jest przyczyną tego erroru okazalo się ze brakuje kilku plikow. usunalem ja pobralem ja kolejny raz ale i tak nie pomogło co mogę z tym zrobić

Shay Ruan
10-07-2015, 11:33
Sprawdz spójność plików gry na steam. Steam sam Ci dociągnie brakujące pliki.

Medyk
10-07-2015, 19:16
Zrobiłem tak i nic dalej wyskakuje blad da rade jeszcze cos z tym zrobić??

Brzezik
01-09-2015, 12:20
Witam mam taki problem instaluje grę rome total war 2 i instalacja przebiega okej ale kiedy chce odpalić grę wyskakuje finalizowanie instalacji dochodzi to do 100% i potem zamiast tego pojawia sie " serwery steam sa w tej chwili zbyt zajęte by zając sie twoja sprawa . Kod błędu (53) " co ma zrobic ?

jmj06pl
09-09-2015, 22:06
Masz tak za każdym razem? Primo restart kompa. jeśli nie pomaga to zrób weryfikację plików. Jeśli nie pomaga to po tertio zrób reinstal. A jak nie pomaga to zostaje suport steama :)

S0L1D3R
26-12-2015, 15:43
Witam!
Program Rome2.exe przestał działać!
Za każdym razem wyskakuje mi ten błąd zaraz po uruchomieniu gry..
Poza tym cały czas w folderze z grą pojawia się plik GEMFX.txt mimo tego, że modyfikacje dawno usunąłem.. (Gdy go usuwam to znowu się pojawia po ponownym uruchomieniu gry - oczywiście, nie udanym uruchomieniu)

Pampa
30-12-2015, 08:56
Zrób ,,czytsą instalację' wywal Romka, usuń folder z katalogu steam i zainstaluj ponownie.

gustaw76
11-01-2016, 13:09
Witam szanowne grono;)

Panowie ma takie pytanie, czy kupując grę TW Rome 2 ze stront STEAM, będąc za granicą i wybierając polską opcje językową, będę mógł aktywować grę w kraju w którym mieszkam (niemcy)?
Problem występuje np. przy zakupie gry na terenie polski, aktualizacje można zrobić tylko na terytorium Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier.

pozdrawiam gustaw:help:

sadam86
11-01-2016, 15:46
Jeśli byś kupił w Polsce wersję pudełkową to owszem ograniczenia w aktywacji na teren Polski, Czech, Słowacji i Węgier by się Ciebie tyczyły. Jeśli kupisz w Niemczech przez Steama, dostaniesz grę po angielsku lub niemiecku, będziesz musiał wtedy ręcznie w Steamie zmienić język na polski, Steam pobierze ją sobie i będziesz miał grę po polsku.

gustaw76
08-02-2016, 14:20
Panowie jak wyłączyć zrzuty ekranowe w steam, gra po włączeniu cały czas robi zrzuty!

pomocy!!!

Asuryan
08-02-2016, 21:33
Zrzut ekranu domyślnie ustawiony jest pod F12. Wyczyść klawiaturę (wygląda na to że zblokował Ci się ten klawisz) lub zmień w opcjach steam domyślne ustawienie zrzutów ekranu pod inny klawisz.

gustaw76
09-02-2016, 10:28
Asuryan, już znalazłem przyczynę:D uszkodzona mysz bezprzewodowa, pod wieczór to nawet laptop zaczął wariować ( odpalał w Biosie, touchpad przestał działać, wyszukiwarka sama zmieniała otwarte strony) myślałem że to jakiś wirus!!! Pomysleć że to wszystko przez gryzonia:geek:

dzięki za odpowiedz i pozdrawiam :champagne:

GRUHA
16-06-2017, 10:56
Chyba dobry temat/dział

Nie moge zmienic jezyka w R2 na angielski. Zmienilem w steam, w wlasciwosciach gry oraz nawet samego steam na angielski nic. Zmienilem nawet na francuski, tez lipa. Sciaga niby pliki ale odpalam i jest po polsku ale bez PL znaków. Potrzebuje bardzo by mi działały opisu w DeI całe po angielsku, jakies pomysly ? ktos cos? jak to naprawic by miec r2 po angielksu ~~

Asuryan
16-06-2017, 13:45
Wywal może pliki R2 z partycji C (ten folder w którym między innymi są savy jak i wszelkie inne ustawienia gry). Dopiero po tym zrób zmianę języka.

GRUHA
17-06-2017, 11:30
mialem polski, usunalem pliki, dalem angielski, uruchomilem, jest polski..

wyglada to tak jak by sciagało zawsze paczke z polskim tekstami ~~

zmienilem nawet serwer pobierania, usunalem pliki jezykowe spojnosc gry sciaglo usuniete pliki i nadal po polsku... chore



edit milion

UDAŁO SIE!

Dzięki temu : http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?8824-Problem-ze-spolszczeniem-w-Total-War-Rome-2

Pozmianialem miejsce pobierania, usuwalem pliki w folderu gry angielskie "en" i po zmianie w steam na angielski udalo sie i jest po angielsku gra :D

Pirx
04-04-2018, 18:25
Hej. Mam następujący problem: zainstalowałem steam i grę na laptopie ze zintegrowaną kartą Intel. Kiedy odpalam Launcher Rome 2 to pojawia mi się ikona Launchera na pasku, ale nie pojawia się na ekranie sam Launcher. Myślałem że to kwestia karty i że gra nie pójdzie, ale dzisiaj udało mi się ją odpalić i rozegrałem bitwę multi. Niestety kolejne odpalenie nie wychodzi. Zauważyłem że na ekranie przesuwając myszkę pojawia się gdzieniegdzie łapka i po kliknięciu otwiera mi się a to strona internetowa Thrones of Britain, a to twitch total war. Czyli jakbym miał Launchera ale niewidocznego. Natomiast nie byłem w stanie wyklikać odpalenia gry.

Znalazłem w historycznym temacie w Attili. ;) Zadziałało.


Ok... obszedłem ten problem. Okazuje się, że to Launcher powodował błędy. Wykonałem kroki jak poniżej:

Some game files may need to be renamed to allow this game to launch on your system.

Browse to C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Total War Rome II (Or the location where you installed Steam)

Locate the Rome2.exe, then copy and paste it into the launcher folder.

Rename Launcher.exe to Launcher_old.exe.

Then, rename Rome2.exe to Launcher

^ it will now be the launcher.exe

Now, launch Steam and attempt to launch the Rome2 from the Steam games list.

floyd1981
26-11-2019, 20:59
Witam

Zmieniłem lapsia i po instalacji na nim Rome 2 gra jest w języku angielskim, bez możliwości zmiany języka na polski. Na poprzednim lapsiu gra odpala się w polskiej wersji językowej. Dodam, że we właściwościach gry na steam jest polski, konto na steam jest to samo na obu lapsiach, a na każdym chodzi w innej wersji. Reinstalacja steam na nowym nic nie dało, to samo instalacja gry na innym dysku. Pomocy !!!

Mitkhail
21-05-2020, 14:49
Panie i Panowie od wczoraj nie działa mi multiplayer w rome 2 nei widze listy serwerow... może ktoś coś wie jest jakiś problem z multi? Czy to tylko u mnie? Może ktoś miał podobny problem?