PDA

Zobacz pełną wersję : Dyskusja o grze Total War: Rome II



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

voitek
02-09-2013, 22:13
Tutaj dyskutujemy ogólnie na temat Total War: Rome II

Marcin87_Poznań
02-09-2013, 22:46
Czy coś wiadomo na temat ścieżki dźwiękowej?, chodzi mi o muzykę, czy pojawią się utwory (niektóre przynajmniej) np. z Rome I ?
Bo kilka mi się spodobało szczególnie z menu.

matimatcmg
02-09-2013, 22:55
po obejrzeniu filmu z multi widze ze zrobiono kilka krokow w tyl, uprzykrzajac gre,a ulatwiajac zadanie wszelkiej masci kamperom itp. Mam chcoiaz nadzieje ze bitwy rankingwe beda sie odbywac na bardzje zbalansowanych mapach niz ta na ktorej przyszlo ganiac za wrogiem voitkowi
Podsumowujac mielismy 5minutowe meczyki w fotsie, teraz bedziemy przez godzine ganiac za kampreami po mapach, cudowanie ^^

voitek
02-09-2013, 23:01
Nie bardzo rozumiem twoje podejście :D
To chyba lepiej, że mamy możliwość grania na tysiącach różnych map i nie jesteśmy ograniczeni do wstępnie zaprojektowanych przez twórców gry(http://www.youtube.com/watch?v=equaFr9dSME). Akurat mój przeciwnik wybrał taką mapę, a równie dobrze mógłbym się na nią nie zgodzić ;)

FireFighter
02-09-2013, 23:03
Voitek wrzucasz coś jeszcze dzisiaj? :)

matimatcmg
02-09-2013, 23:08
ano nie wiedzialem ze wybor mapy nalezy do obu graczy:) a ze nie przepadam za kamperami troche sie tych bitew obawiam bo takie mapy plus ograniczone pole widzenia to raj dla tego typu graczy, a jakos nie kreci mnie spedzanie dluzszego czau niz te 20-30 min przy jednej bitwie w koncu "czas to pieniadz" i nigdy nie ma sie go za wiele:D

voitek
02-09-2013, 23:15
Voitek wrzucasz coś jeszcze dzisiaj? :)


[spoiler:3gjyku27]http://imageshack.us/a/img9/4345/13g2.jpg
http://imageshack.us/a/img27/3408/sqm7.jpg
http://imageshack.us/a/img854/3477/1jhz.jpg
http://imageshack.us/a/img844/6649/5hay.jpg
http://imageshack.us/a/img268/6213/kr.jpg
http://imageshack.us/a/img842/9923/4jtb.jpg
http://imageshack.us/a/img819/2512/cf0g.jpg
http://imageshack.us/a/img713/5177/wzyv.jpg[/spoiler:3gjyku27]


To niestety koniec materiałów ode mnie :) Napisałem dla was obszerną recenzję i nagrałem prawie dwie godziny filmików.

Are you not entertained!? :D

[youtube:3gjyku27]http://www.youtube.com/watch?v=FsqJFIJ5lLs[/youtube:3gjyku27]

Kerdej
02-09-2013, 23:26
ano nie wiedzialem ze wybor mapy nalezy do obu graczy:) a ze nie przepadam za kamperami troche sie tych bitew obawiam bo takie mapy plus ograniczone pole widzenia to raj dla tego typu graczy, a jakos nie kreci mnie spedzanie dluzszego czau niz te 20-30 min przy jednej bitwie w koncu "czas to pieniadz" i nigdy nie ma sie go za wiele:D
Jak znam esport- a myślę, że w związku z Rome 2 taki się rozwinie, zaraz pojawi się świetna konfiguracja armii do walk w lesie z kamperami i ten styl gry szybko przestanie się opłacać. Chociaż mi to tak nie przeszkadza- Rzymianie w Galii nie mogli w takiej sytuacji powiedzieć "nie bawimy się tak" i zawrócić :) Chociaż Germanom kampienie w lesie Teutoburskim wyjątkowo się udało ;) Dzięki wielkie za te filmiki- super sprawa. Nie mogę się doczekać tej dyplomacji w późniejszej fazie gry na kilku frontach :D

FireFighter
02-09-2013, 23:35
Voitku czytałem recenzje z CD Action i tam podają, że ogromnym minusem są ciągłe bunty.. doświadczyłeś coś takiego?

Kerdej
02-09-2013, 23:37
Widziałem na streamie właśnie bunt taki- słaby dość jeśli chodzi o armię. Wynikał raczej z nieumiejętności zarządzania żywnością i pewnie kulturą też :P Piękna muzyka jest w tej grze :)

FireFighter
02-09-2013, 23:41
Tak, właśnie tam podawali, że armie buntowników są mizerne ale chodzi mi raczej o częstotliwość ich występowania- to może być nużące :roll:

dawid621
02-09-2013, 23:42
@voitek haha stary rozwaliles mnie tym filmikiem z gladiatora :D Tak w ogole to wielkie dzieki za te wszystkie materialy, siedzac w robocie do wieczora mozna sobie bylo niezle czas umilic w oczekiwaniu na jutrzejsza premiere. A i pomysl moze o bardziej prefesjonalnym ze tak sie wyraze nagrywaniu na yt, niezle Ci to wychodzi ;)

gogles
02-09-2013, 23:43
Myślę że akurat to łatwo naprawią w patchu. Może juz w pierwszym który jest zapowiedziany na premierę.

Ensis
03-09-2013, 05:04
Voitku czytałem recenzje z CD Action i tam podają, że ogromnym minusem są ciągłe bunty.. doświadczyłeś coś takiego?

Niestety ludzie nie są przyzwyczajenie do wymagających gier, bez powodu pewnie miasta się nie buntowały. Pewnie ciągle podbijali nowe prowincje i prowadzili wojny, zajęliby się gospodarką i kulturą, a byłoby lepiej. Wszystko ma swoją cenę. ;)

Umbrecht
03-09-2013, 07:42
Dokładnie, część grających od dawien dawna wykrusza się i nadchodzi nowe pokolenie w większości pragnące mieć wszystko szybciej i łatwiej bez zbędnego myślenia.
Developerzy to podchwytują i produkują coraz więcej gier opartych na refleksie niż na planowaniu strategii, mnie tam cieszy że nowy Romek trzyma poziom oldskulu w jakikolwiek sposób.
W zasadzie poza Civką (serii od Paradoxu nie trawię, zwłasza ich masowej produkcji DLC, ostatnią ich grą jaka mi się podobała była Eu2) i TW nie ma za wiele strategii gdzie można się w spokoju delektować rozgrywką.
Company of Heroes 2 jest fajne ale na dłuższą metę nudnawe jak się już ogra pewne schematy działań na multi (do tego wymaga małpiego operwania mapą, etc. mało jest czasu na podziwianie widoków) i to samo ma się do większości rtsów.

mardar282
03-09-2013, 07:51
Witam w dniu 3 września o godzinie 8.50, przez Woitka :D i jego recenzje, filmy do 3 nie spałem, no to zaczynamy Igrzyska,jeszcze raz dziękuję Woitek za fachowość i trud jaki włożyłeś

Ensis
03-09-2013, 08:03
Gra zajmuje niecałe 20GB.

Umbrecht
03-09-2013, 08:09
A ja zamówiłem przez gram.pl i teraz muszę czekać na paczkę :( , nie wytrzymam normalnie aż mi pęcherz ściska ;) .
Apropos czy ktoś kto się zna na Steam mógłby mi np. przez PW wyłożyć jak tam można kupować np. DLC przyszłe do romka 2 tzn. co mi jest potrzebne, w jakiej walucie się to robi, czy muszę mieć kartę kredytową, czy zwykłe konto w banku wystarczy, czy to przelewem się robi etc? Z góry bardzo dziękuję bo jestem w tym temacie zielony jak gruszka.

potemps
03-09-2013, 08:14
<Uruchamia Total War : Rome 2 >

Pozdrawiam :D

Ensis
03-09-2013, 08:19
A ja zamówiłem przez gram.pl i teraz muszę czekać na paczkę :( , nie wytrzymam normalnie aż mi pęcherz ściska ;) .
Apropos czy ktoś kto się zna na Steam mógłby mi np. przez PW wyłożyć jak tam można kupować np. DLC przyszłe do romka 2 tzn. co mi jest potrzebne, w jakiej walucie się to robi, czy muszę mieć kartę kredytową, czy zwykłe konto w banku wystarczy, czy to przelewem się robi etc? Z góry bardzo dziękuję bo jestem w tym temacie zielony jak gruszka.

PW.

Knecht
03-09-2013, 09:45
Właśnie instaluję pre-orderowego Rome 2. I chciałem się zapytać ten DLC to jest taki kod ? Jego trzeba gdzieś na steamie wpisać ? Bo ja steama odpaliłem kilka dni temu pierwszy raz od roku :mrgreen: i nie pamiętam jak się tu połapać :)

Ensis
03-09-2013, 09:47
viewtopic.php?f=574&t=13816 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=574&t=13816)

KLAssurbanipal
03-09-2013, 09:48
Nie dostałeś kodu osobno?

Pampa
03-09-2013, 09:52
Ja się zastanawiam, bo czekam właśnie na paczkę, czy jeżeli zamówiłem za pobraniem, to w jaki sposób dostanę kod z DLC?

Marat
03-09-2013, 09:55
Ja dostałem w mailu z muve.

Umbrecht
03-09-2013, 09:57
Ja zamówiłem z gram.pl jeżeli chodzi o DLC z Kulturą grecką już obczaiłem jak to dodać (zamówione przez kuriera za pobraniem).
Na stronie sklepu gram.pl wchodzicie do zakładki zamówienia i klikacie Wasze zamówienie z Rome 2 (szczegóły).
Dalej klikacie "pobierz kod(y) dla tego produktu i w okienku które wyskoczy wpisujecie znaki z "tytułu" paragonu, który dostaliście na "fakturze" dołączonej do pudła.
Ściągacie wyświetlony plik textowy z keyem. Otwieracie keya , kopiujecie go i w Steam wchodzicie w zakładkę od góry o nazwie Games a potem Activate Product on Steam.
Voila!
Już mi się drugi dysk instaluje! Łuhuhuhuhu! ;)

Knecht
03-09-2013, 10:01
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=574&t=13816

Dzięki :)

Godlike
03-09-2013, 10:35
Wiadomo może kiedy mniej więcej można się spodziewać DLC z krwią?

mardar282
03-09-2013, 10:53
gram od godziny 9 .05, Rzym- poziom trudny, wojna z Etruskami, bardzo bardzo ciężka, straciłem pod Korsyką flotę z 9 oddziałami, wojna na bucie Italskim dynamiczna, manewrowa, zaskakująca,desanty Etrusków, ich wypady na południe paralizują działania na północy,cofam moje słowa o AI, naprawdę jest wyzwanie, jest ciekawie, grywalnie i gra na ULTRA powala, jednostki DOPRACOWANE, TURA 14, wracam do gry, pozdrowienia dla Woitka

marko1805
03-09-2013, 11:27
Pytanie: wiadomo chociaż kiedy będą narzędzia moderskie dostępne?
No, pierwszeństwo będą miały DLC, więc pownie po ok. 2 latach coś tam wypuszczą.
Patrząc na to co sie dzieje na TWC to jak tak dalej pójdzie to na tych DLC moga niezbyt zarobić ;)


~marko1805
I5 2500k wykręcony na 4,5 Ghz, Radeon 7970 Matrix Platinum Edition, 8Gb ram, dysk ssd, a i tak kupa wielka! Zmniejszam na średnie bo na wysokich jednak nie mam płynności zadowalającej.
:o :o :o no toś mnie chłopie dobił, jesli na takim zestawie idzie na średnich.

gogles
03-09-2013, 11:50
Ja do teraz mam Shoguna 2 zainstalowanego. Detale mam wysokie i działa płynnie.

Rome ma działać na średnich... mam nadzieję... a wręcz modlę się o to...

Scooter
03-09-2013, 12:00
a jakiego masz kompa?
Czytaj cały temat a nie tylko ostatni post!

~marko1805
I5 2500k wykręcony na 4,5 Ghz, Radeon 7970 Matrix Platinum Edition, 8Gb ram, dysk ssd, a i tak kupa wielka! Zmniejszam na średnie bo na wysokich jednak nie mam płynności zadowalającej.

potemps
03-09-2013, 12:40
Zagrałem już pare bitew multiplayer, i z tego co widzę replaye dalej potrafią się psuć -,- Pozatym faktycznie gra jest słabo zoptymalizowana ;) Ale oczywiście ogólnie jestem zachwycony :D

Przemysł II
03-09-2013, 13:04
Na pewno win7, bo XP tyle ramu nie czyta.

mardar282
03-09-2013, 13:06
[quote="marko1805"]Promulgacja, mardar282 na jakim sprzęcie gracie ?[/quote

Od tygodnia nowiutki -intel core i5 3470 3,20 GHz Box trzeciej generacji, Geforce GTX660 msi 2048 mb OC Z nvidia ge force EXPERIENCE, 8 GB, 64 BITOWY SYSTEM, WYDAJNOŚĆ 5,9, to chyba wszystko, jak dla mnie wystarczający na Rome 2

FREDu
03-09-2013, 13:09
Nie wiem skąd to zdziwienie że Rome 2 słabo chodzi co poniektórym osobom. A jak się spodziewaliście że jak będzie? To że Shogun który wyszedł na początku 2011 roku chodził co niektórym w miarę nie oznacza że po 2,5 roku nowa część będzie działać tak samo. Zapowiedzi twórców gry można między bajki włożyć. Wiadomo było że wymagania będą sporo większe. Mocny procesor to podstawa do tej serii gier. Ja tam wymieniłem płytę główną i procesor. I zawsze przy wyjściu nowej części TW tak robię bo niestety ale to pc a nie konsola którą raz kupię i gry chodzą na niej bez problemu.

Shane
03-09-2013, 13:23
Hehe,u was przynajmniej sie zainstalowalo,bo u mnie Steam ciagle przygotowuje pliki:-)a potem wyswietla komunikat ze za dlugo to trwa.Ale jakos nie jestem zdziwiony....

mardar282
03-09-2013, 13:45
Pojawił mi się jeden problem, zniknął mi tekst w zakładce dyplomacji tzn, nie ma tam nic- umowa handlowa ,pakt o nieagresji itp, puste czarne okno

adi
03-09-2013, 14:45
He, zaczalem grac na Hard i po kilku turach wszyscy znani sasiedzi mi wojne wypowiedzieli. Nawet Macedonia z ktora ture wczesniej zawarlem pakt o nieagresji i stosunki mielismy przyjacielskie. A wiec w kwestii dyplo bez zmian. Ale zeby na hardzie takie cos? Rozumiem na legendarnym;)Ciekawe czy teraz na mnie sie rzuca militarnie. Jezeli tylko wypowiadaja wojne a nic nie robia, to jeszcze ujdzie. Gram Epirem. Kurde wydalem 3000 na ten zakichany pakt.

Promulgacja
03-09-2013, 15:11
Ja też gram na hard Egiptem i już po paru turach mam wojny z kilkoma frakcjami dookoła... No cóż, widocznie hard dla hardcorów :D

matimatcmg
03-09-2013, 15:23
Macedonia na hardzie gra sie jak narazie przyjemnie, wojen narazie nikt nie wypowiada a sparta po wchlonieciu epiru, do sojuszu obronnego ktory byl od poczatku sama dorzucila sojusz wojskowy^^
Po kilku turach musze niestety stwierdzic ze AI na mapie kampani szalu nie robi,chcoaz zdarza sie im wyjsc z ciekawymi propozycjami (Jedna z barbarzynskich frakcji chciala wejsc pod moj prtektoriat wzamian za podpisanie pokoju)
Ta sama frakcja niemal za darmo oddala mi miasto, bo gdy udalem sie do ich prowincji to spakowala swoja amie i poplynela w sina dal:)
Gdy juz stracili miasto okrety zawrocily, ale wypakowali sie w jednej z niebrnionych prowincji, to na plus. Oczywiscie zdazylem wrocic i zniszczyc jedna armie a druga, zlozona z samego generala ( tak, ai wysyla w boj armie zlozone z samego generala^^) dolaczyla do neutralnej wobec mnie konfederacji plemion barbarzynskich i pałeta sie teraz po moich wlosciach. Jak wiec widac AI potrafi zrobic cos dobrze, ale nie ustrzega sie tez fatalnych w skutkach bledow

Promulgacja
03-09-2013, 15:25
Czego tu oczekiwać od dzikusów ;) Sparta już ładnie się zachowała. Powodzenia w kampanii! Ja wracam do Egiptu dopiero po pracy. :-/

Godlike
03-09-2013, 15:33
CA zabrało Unit_multiplier i znów trzeba grać tymi małymi armiami :/ Chociaż o tyle dobrze że działa EditSF i można dodać 40 oddziałów na armie.

junno
03-09-2013, 20:22
Orientujecie się czy jest/będzie dostępne demo RTW2?

Emiliusz
03-09-2013, 20:34
Nie ma/nie będzie ;)

Riko
03-09-2013, 20:47
A ja mam taki smieszny blad, bo wygralem Spartanami bitwę nie do wygrania, więc ją zapisałem i teraz co wczytuje tę bitwę to są inne jej losy. Czy u Was to samo? Początek niby ok, ale potem to już losowo :)

pete79
03-09-2013, 20:52
Pierwsze koty za płoty, kilka godzin grania (i mi chodzi wszystko ładnie, płynnie na ultra :). Co mi się rzuciło w oczy.
Bitwy ogólnie za szybkie. Nawet nie ma czasu pomanewrować jednostkami jak już jedni albo drudzy uciekają. Może jakiś mod to zmieni.

Komp znowu nie radzi sobie za bardzo z kawaleryjskimi pościgami za rozbitymi jednostkami. To już chyba od Empire ten sam błąd. Nasi kawalerzyści chyba są jacyś litościwi bo nie wykazują specjalnej chęci do mordowania uciekających. Raz specjalnie patrzyłem to moja kawaleria cztery razy przejechała całym szykiem po ostatnim niedobitku i żadnemu nie chciało się go ciachnąć.

Trochę mnie wkurwia nowy układ ikon. Jakiś taki nieintuicyjny. Już trochę przywykłem ale nadal mi się niepodoba.

Ciekawa sprawa, jeszcze do końca nie jestem pewien czy tak jest w każdym miejscu ale miałem armię na wybrzeżu, chciałem załadować ją na okręty, a ona sama "wytworzyła" flotę transportowców. Natomiast na flotę wojenną nie chcieli wejść.

Limit armii to nadal 20 jednostek ale w bitwie, raz miałem jedną z udziałem armii i floty, wyglądało że można ręcznie sterować nawet 40 jednostkami. Ciekawe czy jest limit do 40 czy więcej? Jeszcze nie było okazji zaatakować kogoś dwoma armiami lądowymi, nie wspominając o trzech.

Ogólnie wizualnie bardzo ładnie, gameplay trudno na razie powiedzieć. Najbardziej wkurwiają te szybkie bitwy. A tak poza tym to już chyba za stary jestem żeby się tak wciągnąć jak kiedyś w Shoguna 1 czy Meda 1 :D Całe noce się grało, a teraz po dwóch godzinach mi się odechciewa. Godzinka przerwy i znowu się zachce ale to już chyba nie to samo. Echh stare dobre czasy ;)

Kamiloss
03-09-2013, 21:12
@up Gra sama podpowiada, że można wystawić nie więcej niż 40 oddziałów na raz.

Co do problemu z teksturami to podałem już rozwiązanie kilka stron temu : http://forums.totalwar.com/showthread.p ... post646496 (http://forums.totalwar.com/showthread.php/76672-Low-Resolution-Texture-when-running-on-Extreme?p=646496#post646496)

dawid621
03-09-2013, 21:18
A ja mam taki smieszny blad, bo wygralem Spartanami bitwę nie do wygrania, więc ją zapisałem i teraz co wczytuje tę bitwę to są inne jej losy. Czy u Was to samo? Początek niby ok, ale potem to już losowo :)

To samo bylo w poprzednich czesciach, chodzi o to ze nagrywajac powtorke, nie sa brane pod uwage wszystkie czynniki jakie zadecydowaly o wyniku bitwy, komputer zapisuje poprostu ruchy Twoje i AI, odtwarzajac powtorke, komputer odtwarza tylko i wylacznie te ruchy, nie biorac pod uwage zadnych czynnikow losowych. Stad tez rozny wynik bitew w powtorkach ;)

ble444
03-09-2013, 21:45
A ja pomimo, iż dzisiaj zakupiłem Roma II nie miałem okazji pograć. Po około 20 minutach "Przygotowywania plików gry do instalacji" zobaczyłem "przekroczenie limitu czasu połączenia". Ciekawi mnie czy ktoś ma jeszcze takie problemy i z czego one wynikają - mój komp może nie jest najnowszy ale wymagania minimalne spełnia spokojnie, a neta mam szybkiego więc nie wiem o co chodzi ?!

Hawkx
03-09-2013, 21:48
A ja pomimo, iż dzisiaj zakupiłem Roma II nie miałem okazji pograć. Po około 20 minutach "Przygotowywania plików gry do instalacji" zobaczyłem "przekroczenie limitu czasu połączenia". Ciekawi mnie czy ktoś ma jeszcze takie problemy i z czego one wynikają - mój komp może nie jest najnowszy ale wymagania minimalne spełnia spokojnie, a neta mam szybkiego więc nie wiem o co chodzi ?!

Czytaj forum. Dział pomoc techniczna głównie. Jest tam mnóstwo sposobów na ten problem i prawie każdy go miał :)

ble444
03-09-2013, 21:57
Dzięki. Pomogło :) Steam to jednak śmieć :)

n_t
03-09-2013, 23:37
Kilka wad z pozycji gracza MP:
1. bardzo małe mapy bitewne - już w 2v2 nierzadko rozstawia się armie za sobą, a nie obok siebie.
2. księżycowy wygląd map - nie mam co prawda wysokich detali, ale to nie powinno powodować, że czuję się jakby pole bitwy przykryte było pyłem księżycowym
3. fatalny czat w grze (żadna nowość)
4. mizerną jakość czcionek wspomniał już przedmówca

adi
04-09-2013, 00:16
No wlasnie. Te male mapy psuja zabawe na mp. Jakas jedna wieksza mi sie trafila przy bitwie oblezniczej miasta przybrzeznego. Co to do grafy, te same mam spostrzezenia. Spodziewalem sie ,ze zrobi na mnie wrazenie jak w poprzednich wersjach. No nie ciesza oka te bitwy:(


Wy tak ględzicie a prawda jest taka, że jednostki na ULTRA wyglądają u mnie tak:

http://img826.imageshack.us/img826/1529/9ev0.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/826/9ev0.jpg/)


A propos, ten screen wyglada jak z rome 1 a nie 2 ;)

K A M 2150
04-09-2013, 00:20
Bo nie potraficie ustawić porządnie opcji graficznych. Fakt, CA zwaliło sprawę, ale skoro do naprawy bugu z teksturami wystarczy jedno kliknięcie w opcjach graficznych na wykorzystanie zasobów karty to może jednak warto tego spróbować zamiast narzekać jaka to grafika brzydka.

adi
04-09-2013, 00:23
Bo nie potraficie ustawić porządnie opcji graficznych. Fakt, CA zwaliło sprawę, ale skoro do naprawy bugu z teksturami wystarczy jedno kliknięcie w opcjach graficznych na wykorzystanie zasobów karty to może jednak warto tego spróbować zamiast narzekać jaka to grafika brzydka.

Mam dobrze ustawione:) Co tu mozna nie ustawic. Jednostki wygladaja wedlug mnie gorzej niz te z Szoguna 2 i teren tez.

K A M 2150
04-09-2013, 00:28
U mnie Rome 2 zjada graficznie Shoguna na śniadanie, zresztą cała otoczka, czyli wbijające się strzały, odrzucane tarcze po rzucie pilum itd też robią swoje. Widać każde wgniecenie na hełmie :D

adi
04-09-2013, 00:30
U mnie Rome 2 zjada graficznie Shoguna na śniadanie, zresztą cała otoczka, czyli wbijające się strzały, odrzucane tarcze po rzucie pilum itd też robią swoje. Widać każde wgniecenie na hełmie :D

Jak sie w tylek nie wbijaja, to lipa;)

P.S. Odpalilem Las Teutoburski no i wyglada to juz calkiem calkiem chociaz tez kolorowe ubranka Germankow, nie pasuja mi.

Umbrecht
04-09-2013, 06:29
A ja wczoraj , a właściwie dziś o 3 nad ranem utworzyłem konfederację pomiędzy Swebami a Cheruskami , to było coś, spróbuje wciągnąć jeszcze inne państwa.
Gra się świetnie, aż za świetnie (na hardzie) ciężko się oderwać im dalej w las, rozegrałem też 4 bitwy po multi z czego wygrałem tylko 1 , bardzo mi się to wszystko podoba i zacząłem powoli ogarniać tą grę.
Zupełnie nie rozumiem jeżdżenia po niej, chodzi przyzwoicie u mnie na max detalach, ludzie się podniecają że im krzaczy na 4 letnim sprzęcie (twcenter zamieniło się np. w centurm jęczenia gimbazy :lol: i ich starszych sfrustrowanych kolegów, w dziesiejszych czasach to jakiś nowy standard przy okazji premiery każdej gry ).
A niedoróbki, których szczerze mówiąc poza jakością grafiki i szybkością starć jakoś nie zauważyłem (w żaden sposób nie przeszkadzają w odbiorze gry) CA naprawi prędzej czy później.
Równolegle zacząłem kampanię Spartą i sposób gry jest całkiem odmienny od gry Germanami (całkiem inne technologie, filmiki, artworki, sytuacja gospodarcza, dyplomatyczna), mniam.
Gra jest piękna jako całość a będzie jeszcze lepsza z biegiem czasu. No i wprowadzono naprawdę mnóstwo zmian, dzięki czemu kampania nie jest już tak nudna i żmudna jak w poprzednich odsłonach
(nawet na modach np. Med 2 czy Shogun 2 w końcowych fazach kampanii stawały się zwyczajnie słabe, a zarządzanie dużym państwem było zwyczajnie upierdliwe), tutaj wprowadzono sporo elementów "crpg" (fantasyczny rozwój generałów i "agentów" , armii, miast , i relacji wewnątrz państwa).
Przy paru prowincjach i np 6 armiach i 8 agentach mamy pełne ręce radosnej roboty i dużo myślenia.
Co do zarzutów o handel i ogólnie dyplomację, owszem AI nic nie chciało ode mnie na początku gry Germanią ale musicie zwrócić uwagę na parę spraw:
1) w oknie dyplomacji zobaczcie czy coś produkujecie na eksport -jeśli nie (jak na początku Swebów) to za parę tur kiedy zajmiecie "produkcyjne" prowincje sprawa się zmieni
2) nastawienie do Was innej nacji i historia kontaktów, dyplomacja mimo pozornego podobieństwa jest dużo bardziej zaawansowana niż we wczesniejszych TW
3) stosunek sił na pasku dyplomacji pomiędzy nacjami (przy 50/50 Wasza dyplomacja zbyt skuteczna nie będzie, także cierpliwości)
4) traity i skille Waszego faction lidera i członków rodu, niektóre z nich znacząco potrafią obniżyć lub zwiększyć jakość stosunków dyplomatycznych i skuteczność zawierania umów między nacjami
5) stosunki Waszego państwa z nacjami "ważnymi" (sojusznicy, partnerzy handlowi, państwa klienckie) dla aktualnego partnera w negocjacjach dyplomatycznych

Jak ktoś podchodzi do tego na zasadzie: "kufa wróciłem ze szkoły/pracy , odpalam romka i szybko chce zawrzeć 3 sojusze,WTF!!! nikt nie chce!!! CA zrypało grę!!! mamo!!!,
nie mogę też podbić 6 prowincji w 6 tur! A już w ogóle moja gra działa wolno na mym lekko podstarzałym sprzęcie , a gram tylko na xtreme detalach" to powodzenia ;)
Gra jest mimo pozorów dużo bardziej żłożona niż poprzednicy, zwłaszcza widoczne to jest im dalej w kampanię zabrniemy. I jest to gra, która wystarczy na lata.
Szczerze to raczej nie bedzie mi się chciało wracać do "starej" mechaniki kampanii w poprzednich tytułach, róznica klas jest zbyt odczuwalna.
Aż się wspomina jak duży rozwój takie gry przeszły od czasów Centuriona z Amigi.

A na zupełnym marginesie do co niektórych:
Wkurza to całe jęczenie że "hamburgery " i "casuale" zadowolone etc., żebyście się nie zdziwili ile takie niektóre hamburgery i casuale mają doświadczenia w życiu, grach i wiedzy historycznej, tylko że mają zdrowy dystans do pewnych spraw, są optymistami i nie muszą się realizować na forach, podkreślając swoją unikalną elitarność jako strategów, znawców serii, sprzętu i technologii i inne takie pierdoły.
Piszę o tym dlatego,że jakieś wstawki tego typu i wojenki między userami skutecznie odstraszają wiele osób od "wejścia" w życie tego forum. Sam choć je czytuję odkąd prawie istnieje(jeszcze na starej stronie) odpuszczałem sobie rejestrację tutaj przez parę lat bo co parę postów trafiałem na jakieś żenujące przepychanki, aż się odechciewało czytać cokolwiek. To tak na przyszłość bo w zasadzie portal ma już piękną historię i jest jedyny w PL na takim poziomie o tematyce TW. Może niech moderacja trochę się od czasu do czasu zajmie jakoś tworzeniem klimatu na tym forum (jakieś ciekawe konkursy, recenzje historycznych książek) żeby zwłaszcza młodsza część userów złapała większy dystans i szerszą perspektywę na całe zagdanienie ;) ufff, amen. :shock:

Ps
No i ogólnie to jest duży krok naprzód , pod względem jakości mechaniki gry, następny TW mam nadzieję skorzysta z tych nowych rozwiązań pełnymi garściami.
Do tego naprawdę rozpalają wyobraźnię możliwe dodatki do tego Rome ( schyłek cesarstwa - pojawienie się chrześcijaństwa, podział na Wschód i Zachód, Hunowie, wczesne państwa "barbarzyńskie" po "upadku" cesarstwa, cały temat dalekiego Wschodu, ehhh, liczę na przynajmniej jeden duży expansion pack w rodzaju Fall of the Samurai).

Pampa
04-09-2013, 06:46
W ogóle tylko ja mam wrażenie że AA jest do kitu? I co znaczy włączony... ile to jest? :|

Cezar78
04-09-2013, 06:58
Jest całkiem przyjemnie. Mam tylko małe pytanie w poprzednich częściach można było łączyć osłabione oddziały np. jazdy w jeden - tutaj nie mogę tego zrobić. Czy takie działanie jest możliwe?

Umbrecht
04-09-2013, 07:00
Hej, dzień dobry!
@pampalinex
AA sobie ustaw w panelu sterowania karty graficznej dokładnie (najlepiej stwórz profil dla Rome2 ) w przypadku Nvidii tak się da, o Radkach nic nie wiem bo nigdy nie używałem ale jest podobnie pewno, albo popróbuj w ustawieniach jakiegoś pliku typu preferences.txt czy ini w katalogu gry w folderze Steam albo w Dokumentach/Rome2 czy jakoś tak.
W samej grze jak wiesz jest tylko włącz/wyłącz AA (bo chodzi ci o antialias pewno :) , niemniej jednak działa on dobrze.
Ja z kolei miałem problem z DepthoftheField bo efekt jest inny niż w poprzednich odsłonach, znacznie bardziej subtelny (to akurat dobrze) , i wczoraj dopiero go zauważyłem w bitwie a na mapie kampanii chyba go nie ma zbytnio.

@
cezar78

Sam się nad tym zastanawiam, ale chyba nie. Da się upgrejdować jednostki po staremu i robić im retrain. Poza tym "leczą się" same podobnie jak w shogunie 2 (na czas leczenia ma wpływ wiele czynników).
Ogólnie nowy sytem armii jest świetny i o wiele wygodniejszy niż stary.

Cezar78
04-09-2013, 07:06
Hej, dzień dobry!
@pampalinex
AA sobie ustaw w panelu sterowania karty graficznej dokładnie (najlepiej stwórz profil dla Rome2 ) w przypadku Nvidii tak się da, o Radkach nic nie wiem bo nigdy nie używałem ale jest podobnie pewno, albo popróbuj w ustawieniach jakiegoś pliku typu preferences.txt czy ini w katalogu gry w folderze Steam albo w Dokumentach/Rome2 czy jakoś tak.
W samej grze jak wiesz jest tylko włącz/wyłącz AA (bo chodzi ci o antialias pewno :) , niemniej jednak działa on dobrze.
Ja z kolei miałem problem z DepthoftheField bo efekt jest inny niż w poprzednich odsłonach, znacznie bardziej subtelny (to akurat dobrze) , i wczoraj dopiero go zauważyłem w bitwie a na mapie kampanii chyba go nie ma zbytnio.

@
cezar78

Sam się nad tym zastanawiam, ale chyba nie. Da się upgrejdować jednostki po staremu i robić im retrain. Poza tym "leczą się" same podobnie jak w shogunie 2 (na czas leczenia ma wpływ wiele czynników).
Ogólnie nowy sytem armii jest świetny i o wiele wygodniejszy niż stary.

Tak zmiany w systemie armi moim zdaniem sa świetne (tylko to łączenie...). Zachowanie SI też niczego sobie - zwłaszcza propozycje dyplomatyczne - w końcu mają sens :D
I jeszcze jedno - u mnie nie ma zbytnio problemów z optymalizacją. Gra wczytuje się i działa płynniej niż Shogun 2

legoras
04-09-2013, 08:58
Radujcie się panowie i panie!
Powstał mod na odblokowanie frakcji!

Dobra, juz możecie przestać się cieszyć dzięki CA, które zablokowało możliwość grania nawet jakimiś zadupiami o których istnienia, nie ma się pojęcia.
Mod jest w stanie odblokować tylko Seleucydów. Żeby nie było iż moder to noob i się nie zna.. zrobił unockera(w ciężkich bólach ale w końcu udało się) do S2. Mod do Napoleona o Wojnie Światowej (jedyna? 'totalna konwersacja" chyba mozna uznać to określenie, żaden inny mod nie ma czołgów czy samolotów[czołgi są w bitach, samoloty z tego co widzę to tylko zmiana ikony kogoś/czegoś na mapie kampanii] :shock: ). I z tego co widzę w innym temacie, nową wersje programu do modowania (otwierania) plikow gry, którą każdy musi mieć aby byle literkę zmienić w grze.

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... id-Faction (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?617837-MOD-Playable-Seleucid-Faction)

p.s ściągajcie póki CA nie nakazało władzy twcenter usunąć temat, wprawdzie darmowe DLC ale jeszcze swojej.. premiery nie miało.
p.s 2 - wynika iż Seleucydzi maja opis frakcji i bonusy - tak jak każda grywalna frakcja, mają wszystko co potrzeba.

kolejny update ;) gdyby ktoś chciał zobaczyć / już pobawić się w robienie pierwszych modów (kilka juz widziałem, jak brak efektów "dymu" z strzał/pilum?/oszczepów etc. | nowa ikona Seleucydów jak z R1) - http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ck-hack%29 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?617714-TOOL-Pack-File-Manager-%28quick-hack%29)

Rebel
04-09-2013, 09:32
Przez przypadek do oblężenia zamiast drabiny wybrałem te śmieszne daszki (zapomniałem nazwy). Co się okazało potrafią same jeździć :mrgreen: .

http://www.youtube.com/watch?v=4l2woKqXVD8

ASHERIX
04-09-2013, 10:10
Pierwsze rzeczy, które przychodzą mi do głowy po wczorajszej długiej sesji Julkami:
na plus: O dziwo nowy sposób podziału na prowincje itp., rekrutacja armii też jest ok, dyplomacja daje radę jak do tej pory.
na minus: Komputer dalej potrafi przeprowadzić akcje kamikadze i atakować 3 jednostkami miasto obsadzone pełną armią. W moim przypadku mapa kampanii ciągle się tnie i nie ma bata by coś z tym zrobić, całe szczęście po kombinowaniu z ustawieniami przynajmniej bitwy chodzą ok. (benchmark na moich ustawieniach średnio 44 klatki, szkoda że gra w trakcie bitwy ma spadki koszmarne diabli wiedzą czemu ale to wszyscy mają chyba).
Nie wiem czy to tylko ja tak mam ale w bitwach mało widzę i nie chodzi o grafikę. Trudno mi dostrzec jak tłuką się pojedynczy żołnierze (wiecie jak to od Medka 2 bywało, czasem się po prostu pojedynki obserwowało). Wszystko jest jakieś takie szybkie i panuje chaos. Raz tylko widziałem jak gość za pomocą tarczy nad sobą przeciwnika przerzucił, co akurat było świetne. Nie czuję tutaj przyjemności z obserwowania bitwy.

Scooter
04-09-2013, 10:24
Rzeczywiście , w czasie walki kilku jednostek nie wiadomo co sie dzieje , kto jest kto ,wszystko zlewa sie w jedna kupę , w sh2 można było bez problemu odróżnić ashigaru , sam. z katana , sam z naginatą lub mnichów , w rom2 jak dojdzie do zwarcie to dupa ,,,,,,, granie 20-30 jednostkami to mordęga , karty przysłaniają połowę ekranu i trudno cos dostrzec i kierować tym badziewiem :?

leo
04-09-2013, 10:32
Rzeczywiście , w czasie walki kilku jednostek nie wiadomo co sie dzieje , kto jest kto ,wszystko zlewa sie w jedna kupę , w sh2 można było bez problemu odróżnić ashigaru , sam. z katana , sam z naginatą lub mnichów , w rom2 jak dojdzie do zwarcie to dupa ,,,,,,, granie 20-30 jednostkami to mordęga , karty przysłaniają połowę ekranu i trudno cos dostrzec i kierować tym badziewiem :?

U mnie jeszcze dochodzi do dziwnej sytuacji jak nagle przeciwnik zaczyna uciekać z okrążenia to jednostki przestają walczyć... stoją a ludziki komputera jak niby nic sobie przebiegaja obok moich ... nie ma żadnego dobijania itp . po prostu uciekają .. dopiero trzeba dac jeszcze raz rozkaz ataku i wtedy dopiero za nimi ścigają.

bart3k_PL
04-09-2013, 11:48
Cześć. Może ktoś z Was dopatrzył się ekranu z podsumowaniem żywności? Ja nic takiego nie znalazłem, a przy kilku prowincjach, gdy budowałem kilka budynków równocześnie, zdarzyło mi się wejść na minus i później przez kilka tur moje Państwo głodowało:/

Kamiloss
04-09-2013, 11:51
Cześć. Może ktoś z Was dopatrzył się ekranu z podsumowaniem żywności? Ja nic takiego nie znalazłem, a przy kilku prowincjach, gdy budowałem kilka budynków równocześnie, zdarzyło mi się wejść na minus i później przez kilka tur moje Państwo głodowało:/

Po prawej stronie na dole obok stanu skarbca jest ikonka ze stanem żywności.

Macie taki problem, że jednostki są takie jakby przyciemnione? Tak jakby chodziły czas w cieniu? Bardzo dziwny efekt.

bart3k_PL
04-09-2013, 12:00
Nie zrozumieliśmy się. Ikonkę widziałem, ale chodzi mi o o cały panel z podsumowaniem ile żywności jest zużywanej, a ile produkowanej. Ja takiego podsumowania nie znalazłem .

Pampa
04-09-2013, 13:21
Mógłby ktoś rzucić okiem na moje screeny i ocenić czy to jest AA czy nie? :) Bo jak to wszystko to słabo.

adi
04-09-2013, 13:44
Zagralem znowu Epirem na hard i tym razem kilka tur zaczalem sypac kasa zeby poleprzyc stosunki dyplomatyczne i ustrzec sie gangu. Pomoglo bo Ateny jak na razie nie wypowiedzialy mi wojny. Mam wojne ze Sparta i Rzymem. SParta nic nie robi od poczatku gry. A Rzym probowal desantu ale jak to AI teraz zajmuje mu prowincje. Ai beznadziejnie sie rusza na mapie kampanii i bitewnej, Jedna armia zajalem 4 miasta Rzymu w tym sam Rzym. Rzym glownie atakuje malymi silami. Takze daje auto bo nie chce mi sie ich rozgrywac. Zauwazylem,ze nadal jednostki maja problem z poruszaniem sie miedzy budynkami. No i na murach moi strzelcy tez sa latwym celem jak w Szogunie 2. Wedlug mnie to przegiecie. Zeby bylo smieszniej to moje jednostki na murach ginely latwo i jeszcze sie dostawalo tym na dole. Czyli jak ktos podejdzie pod mury armia z masa lucznikow to obronca zeby lepiej schowal sie w miescie niz dal sie wystrzelac na murach :/.

Ekaton
04-09-2013, 14:01
Zobaczcie co ludzie piszą i to mnóstwo ludzi to samo! "I really hope there will be an optimization patch for the game soon. Game lags terrible even on low settings. Despite that textures are always low-res, no matter what settings you select"

Obojętnie jakie ustawienia byś nie wybrał to grafika i tak jest słabiutka i optymalizacja cienka! PATCH!!!

To chyba jestem jednym z naprawdę nielicznych, którym ta gra działa naprawdę dobrze, bo ja żadnych lagów nie uświadczyłem. Uświadczyłem za to niestety kilka zwisów gry w ekranie dyplomacji :evil: .

Przemysł II
04-09-2013, 14:24
Wybaczcie, że odbiegnę od tematu, lecz chciałbym zarejestrować Rome II w kompanii graczy (http://kompania.cenega.pl/) lecz nie wiem gdzie znajduje się klucz rejestracji elektornicznej. Mam tylko klucz rejestracji steam. Zatem pomoże ktoś?? :)

adi
04-09-2013, 14:35
Wybaczcie, że odbiegnę od tematu, lecz chciałbym zarejestrować Rome II w kompanii graczy (http://kompania.cenega.pl/) lecz nie wiem gdzie znajduje się klucz rejestracji elektornicznej. Mam tylko klucz rejestracji steam. Zatem pomoże ktoś?? :)


No stary my tu z waznymi rzeczami a Ty z taka pier...Zadnego przebaczenia.

Mściwój
04-09-2013, 14:37
Ja bym uwazal z Kompania Graczy. kiedys sie tam zarejestrowalem, to zaczeli namietnie wysylac spam i innego gowno. Napisalem maila, zeby tego nie robili, to odpisali, ze rezygnacja z tego jest rownoznaczna z rezygnacja konta i w ten sposob nasze drogi sie rozeszly.

Pampa
04-09-2013, 14:48
Zainstalowałem sterowniki beta nvidii, i gra działa o NIEBO lepiej, nie tnie. Wreszcie mogę grać :mrgreen:

Umbrecht
04-09-2013, 14:54
No i bardzo dobrze, miłego grania!!! Bo to cud miód giera!

yagen
04-09-2013, 14:55
Inteligencja komputera woła o pomstwe do nieba! Zaatakowałem Brigantów moimi Icenami. Komputer miał przewagę o 50%, (atakowałem ich miasto), ustawiłem 10 oddziałów procarzy i wystrzelałem cała ich armie składającą sie z 1600 ludzi! Nawet jedna jednostka cpu do mnie nie podeszła. Gram na poziomie trudnym! Jest całe mnóstwo takich kruczków. Optymalizacja jest na maska skopana, ciągle się coś wiesza. Nie podobają mi się karty jednostek,są strasznie minimalistyczne. Oszczędzono sobie roboty robiąc takie unit cardy. Interfejs tez jest cieniutki. Rozbudowa miasta jakaś taka niekompletna,te ikonki z polami,kopalnaimi,stajniami są po prostu brzydkie. Te z Rome 1 bardziej mi się podobały. Bitwy są za szybkie, 4 minuty i po sprawie, jednostki zwiewają gdzie pieprz rośnie! Jednakże i tak będę się zagrywał do upadłego bo gra ma olbrzymi potencjął!! ma mega klimat! Grając Icenami czuję ze jestem Barbarzyńcą i zamieszkuję odległa, tajemniczą Brytanie:) Super są tradycje wojskowe,rozwijanie generałów,mapa kampanii jest piękna. Nareszcie są liczne frakcje,plemiona itp. Przypomnijmy sobie Roma 1 jak tam wyglądały poszczególne nacje:) Postęp jest ogromny. Gra będzie super ale dopiero po licznych patchach. Czekam z niecierpliwością.

bachuxd
04-09-2013, 15:05
Im więcej czytam o narzekaniu na AI, tym bardziej zaczynam się zastanawiać czy aby przypadkiem poziom trudnośći nie wpływa na AI bitewne, a nie tylko na staty i agresywność komputera.
Gram na VH Icenami i AI nie popełnia jakichś rażących błędów. Kiedy ma mniej harcowników ode mnie, to atakuje. Atakując kilkoma armiami, stara się je najpierw zebrać do kupy i z reguły trzyma szyk. Gorzej sprawa wygląda jedynie z oblężeniami i desantem morskim.

Kith
04-09-2013, 16:00
Wygląda na to, że CA wyda pierwszego patcha poprawiającego optymalizacje/błędy już w ten piątek a później co tydzień kolejne patche
http://www.pcgamer.com/2013/09/04/total ... 0&ns_fee=0 (http://www.pcgamer.com/2013/09/04/total-war-rome-2-to-get-first-patch-this-friday-weekly-fixes-for-immediate-future/?ns_campaign=article-feed&ns_mchannel=ref&ns_source=steam&ns_linkname=0&ns_fee=0)

Kłaczkov92
04-09-2013, 16:04
No i 11h gry za mną :D Niby mało od wczoraj niż zakładałem ale jest dobrze. Co do optymalizacji no cóż komp budowany pod lga2011 z 7970ge i 44fpsy z tą śmieszną opcją na całą pamieć karty graficznej. A tekstury i tak nie wyglądają aż tak dobrze jak powinny.
Co do samej gry to powiem tyle...zaje... w szczególności że jest po premierze więc może być tylko lepiej, AI potrafi zaskakiwać, dyplomacja też. I z podbojami jest ciężko jest 199 r.p.n.e a ja dopiero zająłem prowincje na północ od Rzymu (to moja 3 prowincja, mam jeszcze 2 regiony dodatkowo) Ale też dlatego że zająłem się rozwijaniem technologii i gospodarki. Co do wysłanników strasznie mi się ten motyw podoba. np dodajemy Czempiona do naszej Armii żeby ją szkolił, teraz mój legion reprezentacyjny jest wyszkolony na maksa.
Co do Ai to o tyle mnie to zaskoczyło że komp z jakiś 2 mniejszych państw(po jednym regionie) się zjednoczył i rozjechał Kartagine O_o i tyle by było jeśli chodzi o wojnę Punicką której nie zdążyłem wypowiedzieć...
Ogólnie to wracam do gry

Vrael
04-09-2013, 16:51
Takiego czegoś chyba nie widziałem jeszcze nigdy. U mnie gra nie wygląda ani dobrze, a nie źle tylko po prostu "niewyraźnie"... (darujcie sobie komentarze o rutinoscorbinie). Na oddalonej kamerze wszystko jest mało czytelne, mruga, a te gadające głowy to jest brzydka masakra. Aż mnie oczy(dosłownie) od tego bolą :(. Mam nadzieję, że ten piątkowy patch poprawi to i także optymalizację.

Scooter
04-09-2013, 16:55
Wyłącz AA , wtedy jest troche lepiej , ale tak już jest że w czasie bitwy nie wiadomo kto jest kto.

Scooter
04-09-2013, 17:04
Uwaga , jeśli w czasie bitwy z komputerem jesteś obrońcą staraj się nie flankować ani nie wysyłać jazdy na tył armii wroga gdyż AI wtedy wariuje i będzie Cię gonić całą swoja armią , jak uda mu sie złapać i zniszczyć dana jednostkę to wcale nie będzie lepiej :idea: otóż będzie nadal gonić całą swoja armią niedobitki tej jednostki aż do końca mapy :lol: , czy zaatakuje po ucieczce tej że jednostki po za linię -NIE wiem gdyż miałem dość i przerwałem tą super zapowiadającą się bitwę i rozegrałem ponownie stojąc całą armią w bezruchu :D

Sunbeach
04-09-2013, 17:05
Dokładnie czekajmy do piątku i miejmy nadzieję że poprawią przede wszystkim optymalizację i grafikę!!! Bo obojętnie na jakich ustawieniach by się nie było jedno i drugie to tragedia! Jedynie co jeszcze doczytałem to, to że dla tych co mają kartę nvidii zainstalować ponownie najnowszy sterownik beta + zainstalować ponownie directx z katalogu z grą + w opcjach zmienić shadery na 4.1, 4 lub 3. Ponoć te rzeczy mogą coś pomóc i ja zaraz jak wrócę do domu z pracy to sprawdzę :) Ale i tak czekamy na piątek!

A przy okazji jeszcze czy macie też tak samo że tak jak na tym obrazku pod nazwą karty gdzie jest ilość pamięci to ja mam GTX'a 460 i mam tam 978 MB a karta ma 2 GB! Coś tu jest nie tak?

dom133
04-09-2013, 18:10
Mam pytanko ile kaltek FPS macie na mapie kampanii??

adi
04-09-2013, 18:17
Ale w bitwach morksich AI sobie radzi w miare. W kazdym razie wciagnely mnie, czuje klimat:)

Lee
04-09-2013, 18:52
Takiego czegoś chyba nie widziałem jeszcze nigdy. U mnie gra nie wygląda ani dobrze, a nie źle tylko po prostu "niewyraźnie"...

To jest to --> też mam takie wrażenie (mimo zmian w opcjach grafiki). Jest lepiej ale wciąż niewyraźnie i oczy bolą, Cofam swoje słowa dotyczące kart jednostek - one są klimatyczne przy kilku jednostkach, przy tak dużej ilości - niestety klimat pryska, a znowu bolą oczy. Co do optymalizacji - na średnim komputerze (sprzed trzech lat) i ustawieniach "wysokich" chodzi płynnie - tutaj problemów nie mam. Co do zachowania AI na razie się nie wypowiem - za mało bitew stoczyłem. Co dla mnie jest minusem - nie ma trybu wizytacji (choć przed premierą niektórzy z pozycji "autorytetu" strofowali mnie dlaczego miałoby nie być...)

adi
04-09-2013, 19:34
W sumie mialme kupic Romka tak jak Szoguna 2 dlugo po premierze by wszystkie bugi naprawili :D ale skoro moj kolega od gry w kampe mp kupuje, to nie mialem wyboru;)

Oskar
04-09-2013, 19:56
Uwaga , jeśli w czasie bitwy z komputerem jesteś obrońcą staraj się nie flankować ani nie wysyłać jazdy na tył armii wroga gdyż AI wtedy wariuje i będzie Cię gonić całą swoja armią , jak uda mu sie złapać i zniszczyć dana jednostkę to wcale nie będzie lepiej :idea: otóż będzie nadal gonić całą swoja armią niedobitki tej jednostki aż do końca mapy :lol: , czy zaatakuje po ucieczce tej że jednostki po za linię -NIE wiem gdyż miałem dość i przerwałem tą super zapowiadającą się bitwę i rozegrałem ponownie stojąc całą armią w bezruchu :D
Podobnie jest jak się rozstawi pare jednostek z dala od zgrupowania, kiedyś komputer poszedł całą armia na 2 jednostki kawalerii stojące na wzniesieniu mijając całą moją armie i ustawiając się do niej bokiem a to na poziomie kampanii trudny

Husarz164
04-09-2013, 20:16
Rome I jest o wiele lepszy i nawet czasem ma lepsza grafike niz to cos. Wracam do EB II, na razie.

Spoko jak rome 1 ma lepszą gafę to chyba musisz grać na złomie (tak jak ja) Na tą grę trzeba mieć w miarę sprzęt. Ale na pewno rome 1 nie jest w niczym lepszy.Może tyle że rome 1 zasłużył na miano klasyka a jak ktoś grał za długo rome to trudno mu się przestawić na całkowicie nowe doznania. W sumie ci się nie dziwię ale nie wal farmazonów że jest lepszy tylko że cię przerósł

Kuzyn
04-09-2013, 20:25
Czy ktoś już z Was próbował starą i skuteczną metodę na AI, grając hoplitami? :D

Moje wojska z Aten prawie wypełniły plan. Czyli ustawiamy się z każdej strony jednostką (tworzymy trójkąt/romb/sześciokąt), pakujemy do środka dystansowych i jazda jeździ dookoła.

Na wojska z Krety, których było 2 razy więcej do moich to podziałało, próbowali złamać mnie oszczepami, ale po chwili ich jednostki hoplitów rzuciły się do walki na mojego "jeża" i przy pomocy kawalerii po prostu padły. Zmartiwło mnie tylko to, że nie ma nigdzie opcji ot utrzymania pozycji defensywnej (widział ktoś to gdzieś?) bo wtedy mój jeż nie trzyma szyku i rusza do ataku.

Vrael
04-09-2013, 20:38
Swoją drogą też macie wrażenie, że mapa kampanii jest strasznie ponura? Czy to może też zasługa "niewyraźnej" grafiki?

radoxx4
04-09-2013, 20:50
Może to ta mroczniejsza strona wojny :D Ja jestem smutny bo nie miałem jak zamówić gry, ponieważ wybrałem sie na urlop i przeleciały mi Miasta Greckie :(

dawid621
04-09-2013, 21:16
Nie do konca, zawsze mozesz je sobie kupic jako DLC ;) a wedlug mnie warto bo przynajmniej Sparta gra sie fajnie.

Ekaton
04-09-2013, 23:00
Nie do konca, zawsze mozesz je sobie kupic jako DLC ;) a wedlug mnie warto bo przynajmniej Sparta gra sie fajnie.

7,49€ na Steamie, co jest na złotówki wcale niezłą sumką. Jeśli wszystkie będą tak drogie to ja chyba podziękuję i zaczekam na promocje.

Aerogryf
04-09-2013, 23:26
A co sądzicie o flocie morskiej i jej roli? Bo mnie krew zalewa gdy przeciwnik płynie "armia lądową" na tych statkach za free i rozwala mi każdą flotę morską jaką powołam. Myślałem, że flota będzie mocniejsza a okazuje się, że te statki do transportu piechoty do desantu dają nieźle kopa.

Ekaton
04-09-2013, 23:28
A co sądzicie o flocie morskiej i jej roli? Bo mnie krew zalewa gdy przeciwnik płynie "armia lądową" na tych statkach za free i rozwala mi każdą flotę morską jaką powołam. Myślałem, że flota będzie mocniejsza a okazuje się, że te statki do transportu piechoty do desantu dają nieźle kopa.

Mnie najbardziej rozbawiły wielkie floty Galów i koczowniczych Nomadów, którzy zniszczyli Kartaginę. No po prostu cyrk.

Demand
05-09-2013, 00:20
Ja polecam zabawy z balistami na kamerze kinowej, można sobie manualnie postrzelać ;)

tomciopogromcio
05-09-2013, 00:30
Ktoś może mi przypomnieć na jakim roku kończy się rome 2?

Asuryan
05-09-2013, 00:59
Skoro 300 tur, każda tura to rok - to w 30 n.e

adi
05-09-2013, 01:06
Nie do konca, zawsze mozesz je sobie kupic jako DLC ;) a wedlug mnie warto bo przynajmniej Sparta gra sie fajnie.

7,49€ na Steamie, co jest na złotówki wcale niezłą sumką. Jeśli wszystkie będą tak drogie to ja chyba podziękuję i zaczekam na promocje.


No fakt 30 zl niezla sumka chyba w 15 wieku :D


P.S. No niestety cale te AI lezy i kwiczy. Ale co mnie to obchodzi. Niedlugo zagram sobie kampanie mp :) A graczom sp pozostawiam te cale Ai :P

Niestey zachowanie jednostek pozostawia wiele do zyczenia. Lataja jak muchy po mapie, gubia szyk.

tomciopogromcio
05-09-2013, 01:11
Nie do konca, zawsze mozesz je sobie kupic jako DLC ;) a wedlug mnie warto bo przynajmniej Sparta gra sie fajnie.

7,49€ na Steamie, co jest na złotówki wcale niezłą sumką. Jeśli wszystkie będą tak drogie to ja chyba podziękuję i zaczekam na promocje.


No fakt 30 zl niezla sumka chyba w 15 wieku :D


P.S. No niestety cale te AI lezy i kwiczy. Ale co mnie to obchodzi. Niedlugo zagram sobie kampanie mp :) A graczom sp pozostawiam te cale Ai :P

No niestety to niekiedy 6 godzin ciężkiej pracy na Polskie realia, więc pójdziesz do pracy to zrozumiesz ile to jest :P.

adi
05-09-2013, 01:14
Nie do konca, zawsze mozesz je sobie kupic jako DLC ;) a wedlug mnie warto bo przynajmniej Sparta gra sie fajnie.

7,49€ na Steamie, co jest na złotówki wcale niezłą sumką. Jeśli wszystkie będą tak drogie to ja chyba podziękuję i zaczekam na promocje.


No fakt 30 zl niezla sumka chyba w 15 wieku :D


P.S. No niestety cale te AI lezy i kwiczy. Ale co mnie to obchodzi. Niedlugo zagram sobie kampanie mp :) A graczom sp pozostawiam te cale Ai :P

No niestety to niekiedy 6 godzin ciężkiej pracy na Polskie realia, więc pójdziesz do pracy to zrozumiesz ile to jest :P.

Czyli zarabiasz miesiecznie 600zl? A to ciekawe. Nawet w polskich realiach 30 zl to zaden pieniadz :)

Chyba,ze ktos zarabia miesiecnzie 30 zl;)

Memnon[pl]
05-09-2013, 01:19
Czyli zarabiasz miesiecznie 600zl? A to ciekawe. Nawet w polskich realiach 30 zl to zaden pieniadz :)

Chyba,ze ktos zarabia miesiecnzie 30 zl;)
Bez urazy,ale o zyciu to Ty niewiele wiesz.Jak ktos ma rodzine I dzieci a zarabia 1500 zl to nawet wydanie tych 30 zl to duzo.Majac dzieci I zone 1500 zl to I tak polowa za malo,wiec pomysl prosze o czym piszesz zanim wyjedziesz z jakims glupim komentarzem.

adi
05-09-2013, 01:30
]


Czyli zarabiasz miesiecznie 600zl? A to ciekawe. Nawet w polskich realiach 30 zl to zaden pieniadz :)

Chyba,ze ktos zarabia miesiecnzie 30 zl;)
Bez urazy,ale o zyciu to Ty niewiele wiesz.Jak ktos ma rodzine I dzieci a zarabia 1500 zl to nawet wydanie tych 30 zl to duzo.Majac dzieci I zone 1500 zl to I tak polowa za malo,wiec pomysl prosze o czym piszesz zanim wyjedziesz z jakims glupim komentarzem.

Oczywiscie i moze miec tez na utrzymaniu dwie zony i kilkoro dzieci albo jeszcze lepiej miec rodzine i nie miec pracy. Mowimy o normalnym zarabianiu i normalnej sytuacji.
No nie ma sprawy , zwykle nie chowam urazy do kogos kto pisze jak Ty :)

Ekaton
05-09-2013, 01:32
Czyli zarabiasz miesiecznie 600zl? A to ciekawe. Nawet w polskich realiach 30 zl to zaden pieniadz :)

Chyba,ze ktos zarabia miesiecnzie 30 zl;)

Nawet jeśli nie jest to naprawdę wielki wydatek to i tak uważam wydawanie tylu pieniędzy tylko po to, żeby móc sobie zagrać trzema frakcjami za marnotrawstwo. Niemniej jednak dla wielu z nas tutaj i w Polsce w ogóle 30 zł to wcale nie jest żaden pieniądz.

adi
05-09-2013, 01:33
Czyli zarabiasz miesiecznie 600zl? A to ciekawe. Nawet w polskich realiach 30 zl to zaden pieniadz :)

Chyba,ze ktos zarabia miesiecnzie 30 zl;)

Nawet jeśli nie jest to naprawdę wielki wydatek to i tak uważam wydawanie tylu pieniędzy tylko po to, żeby móc sobie zagrać trzema frakcjami za marnotrawstwo. Niemniej jednak dla wielu z nas tutaj i w Polsce w ogóle 30 zł to jednak nie jest żaden pieniądz.

Wiekszosc ludzi wydaje te 30 zl i nic z tego nie ma ; zje, przepije, przepali. A tu masz gre do konca Twoich dni:)

Ekaton
05-09-2013, 01:35
Czyli zarabiasz miesiecznie 600zl? A to ciekawe. Nawet w polskich realiach 30 zl to zaden pieniadz :)

Chyba,ze ktos zarabia miesiecnzie 30 zl;)

Nawet jeśli nie jest to naprawdę wielki wydatek to i tak uważam wydawanie tylu pieniędzy tylko po to, żeby móc sobie zagrać trzema frakcjami za marnotrawstwo. Niemniej jednak dla wielu z nas tutaj i w Polsce w ogóle 30 zł to jednak nie jest żaden pieniądz.

Wiekszosc ludzi wydaje te 30 zl i nic z tego nie ma ; zje, przepije, przepali. A tu masz gre do konca Twoich dni:)

A my mamy tutaj niezły offtop więc mimo wszystko warto byłoby to skończyć i uznać, że dla jednego jest to dużą sumą, dla innego małą. To nie jest miejsce na spieranie się o to.

{{B-S}}SpartaN
05-09-2013, 02:49
Czy jest gdzieś dostępny spis jednostek w poszczególnych państwach? Czy jest duża różnorodność jednostek w tej odsłonie?

KLAssurbanipal
05-09-2013, 08:59
Czy jest gdzieś dostępny spis jednostek w poszczególnych państwach? Czy jest duża różnorodność jednostek w tej odsłonie?

W menu gry jest encyklopedia gdzie są opisane wszystkie jednostki. Wg mnie jest duża różnorodność, dużo większa niż w poprzednich grach.
Osobiście uważam, że najsłabiej wypadają Galowie (przed premierą ludzie pisali, że CA kładzie nacisk na Galów, a frakcje hellenistyczne zlewa). Okazuje się, że jest odwrotnie. Frakcje hellenistyczne są najbardziej różnorodne, kiedy Galowie ubożsi (wg mnie) od Germanów. To co zrobili z frakcjami hellenistycznymi to PRAWIE mod. Miałem styczność też z frakcjami iberyjskimi, iliryjskimi, trackimi i dackimi, które widać także są całkiem specyficzne. Przydałoby się to Galom bo ich roster ma wiele frakcji celtyckich, zajmujących olbrzymią część mapy.
Jakbym miał coś zmieniać to zmieniłbym też roster Rzymu.

Sajojr
05-09-2013, 13:19
Witam czy mógłby ktoś napisać o co chodzi z: Nie możesz prowadzić handlu. Nie można stworzyć drogi morskiej z ich stolicy. Gram Spartą i jedyne z kim mam umowę handlową są Ateny. Z innymi Państwami nie mogę. Dlaczego?

FREDu
05-09-2013, 13:22
Witam czy mógłby ktoś napisać o co chodzi z: Nie możesz prowadzić handlu. Nie można stworzyć drogi morskiej z ich stolicy. Gram Spartą i jedyne z kim mam umowę handlową są Ateny. Z innymi Państwami nie mogę. Dlaczego?

A port masz?

Sajojr
05-09-2013, 13:25
Tak i dalej jest tak samo

FREDu
05-09-2013, 13:32
Tak i dalej jest tak samo

ja gram rzymem i ze Spartą też nie mogę handlować. Oni chyba prowadzą tylko handel lądowy bo nie mają portu. Ale nie wypowiadam się bo nimi nie grałem. Ewentualnie zobacz z kim Sparta już prowadzi handel w poprzednich częściach bywało że porty miały limity i powyżej jakiejś kwoty nie mogłeś handlować z innymi nacjami, trzeba było rozbudowywać port na większy.

Przemysł II
05-09-2013, 13:37
U mnie tak samo niemożliwe jest handlowanie z Spartą drogą morską. Za mało grałem (razem ze 30 minut, 3 tury) by powiedzieć więcej. Mnie najbardziej denerwuje to, że bitwa ładuje mi się z 2-3 minuty, a trwa 5. Noż kurde mać. Do tego ten interfejs z którym trudno się połapać. I te nazwy jednostek to odbierają mi chęć do gry. Waleczni szermierze?? WTF!!!

Sajojr
05-09-2013, 13:41
Może być nie możliwe handlowanie bo Sparta na początku nie ma swojego portu. Ja po paru turach zdobyłem prowincje gdzie znajdował się port. Z rybackiego zrobiłem z niego handlowy i myślałem, że to pomoże ale niestety nie. Bez handlu morskiego to za dużo nie można zdziałać. Z Macedonią też nie mogę zawrzeć traktatu nawet lądowego, a są moimi sąsiadami

adi
05-09-2013, 13:50
U mnie tak samo niemożliwe jest handlowanie z Spartą drogą morską. Za mało grałem (razem ze 30 minut, 3 tury) by powiedzieć więcej. Mnie najbardziej denerwuje to, że bitwa ładuje mi się z 2-3 minuty, a trwa 5. Noż kurde mać. Do tego ten interfejs z którym trudno się połapać. I te nazwy jednostek to odbierają mi chęć do gry. Waleczni szermierze?? WTF!!!

Moze , to wina Twojego sprzetu. U mnie "ladowanie" trwa bez zauwazalnych negatywnych zmian. He, moze to wina polskiego tlumaczenia. Co po eng brzmi normalnie dla angielskojezycznych dla nas wierne tlumaczenie juz niekoniecznie;)

tomciopogromcio
05-09-2013, 13:57
Witam czy mógłby ktoś napisać o co chodzi z: Nie możesz prowadzić handlu. Nie można stworzyć drogi morskiej z ich stolicy. Gram Spartą i jedyne z kim mam umowę handlową są Ateny. Z innymi Państwami nie mogę. Dlaczego?


No to chyba przecież podałeś sam powód (a raczej gra ci podała), to o co chodzi? Oni po prostu mają już maksymalną liczbę szlaków handlowych w swojej stolicy (oczywiście morskich lub wcale nie mają portu).

Co do tłumaczenia to niestety tak jest, nie potrafimy zrozumieć, że dla anglików shield bearers brzmi tak samo beznadziejnie jak dla nas nosiciele tarcz, mimo, że nam może się wydawać, że oni mają fajnie bo ich nazwy brzmią epicko xD.

Ja mam pytanie czy frakcje obecnie niegrywalne jak kieruje nimi komputer też mają unikalne bonusy i kary? No i tutaj jestem prawie pewny, ale też zapytam czy frakcje grywalne u komputera mają bonusy i kary? :P

janrod11
05-09-2013, 14:11
Bitwy są trochę za szybkie racja.U mnie np. po zbliżeniu kamery na jednostkę powstaje efekt przyspieszenia czasu.Nie wiem,czy ktoś też ma takie coś.

A co do tłumaczenia - z tak beznadziejnym jak żyje się nie spotkałem.Gdzieniegdzie brakuje W OGÓLE TŁUMACZENIA,nazwy jednostek są po prostu śmieszne. Cenega spieprzyła sprawę,wygląda to tak,jak by to tłumaczenie robił jeden zapracowany facet...

pete79
05-09-2013, 15:21
U mnie jak już pisałem gra działa dobrze ale te 3-5 minutowe bójki kiboli mnie tak odpychają że chyba wstrzymam z graniem się do wydania patcha, który to pozmienia. No i interfejs. Pewnie to się akurat nie zmieni ale i wygląd (co z tego że stylizowane na epokę ale zwyczajnie brzydkie te wszystkie ikony) i funkcjonalność. Ciężko się połapać. Jest to możliwe ale zupełnie nieintuicyjne. Najgorsze z całej serii, a grałem we wszystkie Totale oprócz Shoguna2.

Co do bitew to chyba siła Rzymu opierała się na walczących w zwartych szykach jednostkach? Jeszcze hastati nie mają na karcie jednostki informacji że walczą w szyku. Ale już Principes i Triari mają. To odpaliłem własną bitwę żeby zobaczyć jak to z tymi szykami jest. I dalej kiepsko. Może trochę trzymają się w bardziej zwartej kupie ale nadal to , a nie szyk.



*****************
Gratuluję otrzymania ostrzeżenia za używanie nie przyzwoitych słów. Oprócz wspomnianego ostrzeżenia zdecydowałem się na wyczyszczenie fragmentów. Masz coś komuś do przekazania, rób to z głową.
Samick

Edit:
Cóż mi pozostało jak serdecznie przeprosić wszystkie te nieskalane duszyczki, których ową niewinność brutalnie swym niewyparzonym językiem pogwałciłem :) Niestety pewne środowiska skrzywiają nieco. Cieszcie się niewiniątka że po angielsku nie pisałem.



Radzę ci zrobić jakąś cenzurę na tego posta, zanim admin to przeczyta i wyłapiesz warna. ;)
Donosiciel ;)

bachuxd
05-09-2013, 15:25
Prędzej liczył bym na moda niż na patcha.

Radzę ci zrobić jakąś cenzurę na tego posta, zanim admin to przeczyta i wyłapiesz warna. ;)

guffqa
05-09-2013, 15:58
To prawda ja też jestem zawiedziony AI wroga...gram na poziomie legendarnym i podbijanie coraz to nowych ziem w kampanii idzie po prostu jak bułka z masłem. CA chwaliło się, że komputer będzie wykorzystywał każdą naszą słabość i próbował nas flankować itd ... gdy ich jedyną częstą zagrywką jest szarża wprost na naszą falangę elitarnych jednostek i 5 metrów przed robieniem odwrotu :D albo podczas szturmu na miasto byli tak bardzo zajęci moimi piechurami atakującymi bramę, gdy od strony morza zrobiłem desant przez ich port i zdobyłem gwiazdkę bez żadnej przeszkody... nawet nie pomyśli, żeby może tak zrobić odwrót .... Ogólnie grę jako ogrom pracy oceniam na 8/10 ... lecz AI oraz łatwość gry i pełno bugów na 2/10 niestety...

tomciopogromcio
05-09-2013, 16:11
Zdecydujcie się jedni piszą o bardzo dobrym AI "O bitewną SI użytkownicy bali się równie mocno, jak o tę strategiczną. Sądzę jednak, że ta radzi sobie całkiem dobrze. W porównaniu do SI z Shoguna 2, SI w drugiej odsłonie Rome prezentuje poziom o dwie klasy lepszy. W Shogunie 2, SI często wysyłała generała oraz kawalerię na samobójcze szarże prosto pod ogień naszych łuczników bądź artylerii. Nie spotkałem się z czymś podobnym w Rome 2. Wręcz przeciwnie, komputer stara się ustawiać swoje armie równolegle do szyków gracza i podczas walki wykorzystuje zarówno specjalne umiejętności jednostek, jak i generałów, których umieszcza za swoimi liniami, by wspierali swoje oddziały. Umiejętnie wykorzystuje kawalerię, którą zawsze stara się oflankować nasze armie, by zaatakować harcowników oraz wspomóc swoich walczących towarzyszy szarżą od tyłu." (recenzja voitka, innych tak piszących też widziałem), a inna grupa o katastrofalnej AI. Natomiast nikt o średniej xD.

Przemysł II
05-09-2013, 16:27
Co do rejestracji Rome II w ramach kompanii graczy dostałem odpowiedź z kluczem rejestracji elektornicznej. Co ciekawe dostałem 340 punktów, a kolejne 90 jest za zarejestrowanie EU III + Rome. Zatem mam razem 430 punktów. Brakuje mi jeszcze 70, by móc kolejną grę kupić ze zniżką "40% ZNIŻKI NA GRY PC PRZEZ 30 DNI". Dosyć ładne combo :D

Wismerin
05-09-2013, 16:29
A ja mam takie pytanie. Czy punkt zwycięstwa w czasie normalnej bitwy w polu nie jest przypadkiem bugiem?
Jeśli jest to świadome utrudnienie to naprawdę cholernie głupie, przecież podczas każdej bitwy wybór terenu jest szalenie ważny a tutaj twórcy nie pozwalają nam dogodnie się ustawić bo tak im się podoba.

ajax
05-09-2013, 16:33
A ja mam takie pytanie. Czy punkt zwycięstwa w czasie normalnej bitwy w polu nie jest przypadkiem bugiem?
Jeśli jest to świadome utrudnienie to naprawdę cholernie głupie, przecież podczas każdej bitwy wybór terenu jest szalenie ważny a tutaj twórcy nie pozwalają nam dogodnie się ustawić bo tak im się podoba.

Niestety tak ma być trzeba czekać na mod w oblężeniach jest to fajny system ale w normalnych bitwach porażka

guffqa
05-09-2013, 17:06
A ja mam takie pytanie. Czy punkt zwycięstwa w czasie normalnej bitwy w polu nie jest przypadkiem bugiem?
Jeśli jest to świadome utrudnienie to naprawdę cholernie głupie, przecież podczas każdej bitwy wybór terenu jest szalenie ważny a tutaj twórcy nie pozwalają nam dogodnie się ustawić bo tak im się podoba.

Niestety tak ma być trzeba czekać na mod w oblężeniach jest to fajny system ale w normalnych bitwach porażka


W oblężeniach jest to fajne jak są 3 punkty lub więcej...ale kiedy jest jeden punkt to możesz wygrać bitwę nie tracąc przy tym ani jednej jednostki ... tak jak opisywałem kilka postów wyżej. Nie jestem trollem, gram w serię total war od gówniarza od pierwszej części shoguna... Rome 2 uważam za najbardziej miodną lecz również najbardziej zabugowaną i najłatwiejszą ze wszystkich części, mam nadzieję, że to szybko poprawią w patchach... no i oczywiście czekam na Darth Mod!

Dodam też, że głupotą jest bronienie jeszcze niestety imo wersji BETA gry... polecam ten filmik :D
http://www.youtube.com/watch?v=VdpIENG0 ... e=youtu.be (http://www.youtube.com/watch?v=VdpIENG0Y2k&feature=youtu.be)

adi
05-09-2013, 17:44
A mi sie trafila zabawna sytuacja na mapie. Ostatnie miasto Rzymu do podbicia na mnie czeka. Ale nie moge go zaatakowac bo blokade morska jednym stateczkiem przez cala gre prowadza Etruskowie a jak nie oni to Kartaginczycy. AI Rzymu nie stara sie nawet zniesc tej blokady ale przez nia nie moge atakowac miasta bo musze najpierw wypowiedziec wojne przyjacielskim Etruskom, pobic ich stateczek i dopiero wtedy miasto zajac co tez zrobilem. Co najzabawniejsze w kolejce do zajecia miasta czekala tez olbrzymia armia jakiegos 1 prowincjonalnego Ai ale tez nie mogli go zajac bo jak wspomnialem wyzej najpierw musieliby pogonic statek Etruskow.:)Mialem olac to miasto ale Rzym byl upierdliwy co chwila atakujac mnie jakimis malymi silami.


Co do rejestracji Rome II w ramach kompanii graczy dostałem odpowiedź z kluczem rejestracji elektornicznej. Co ciekawe dostałem 340 punktów, a kolejne 90 jest za zarejestrowanie EU III + Rome. Zatem mam razem 430 punktów. Brakuje mi jeszcze 70, by móc kolejną grę kupić ze zniżką "40% ZNIŻKI NA GRY PC PRZEZ 30 DNI". Dosyć ładne combo :D

Przez 30 dni kombo. 70 pkt wiec bedziesz musial cos kupic jeszcze i pozniej zeby wykorzystac szybko to kombo to kolejna gre:) To super(bo dostajesz 70 pkt i wykorzystujesz 40% znizki) gdy rzeczywiscie planujesz kupic jeszcze 2 gry w innym przypadku, to nic nie daje. Tak czy siak oni zarabiaja:). Chwyt marketingowy. W sumie 3 gry sprzedadza:)

Przemysł II
05-09-2013, 17:52
Gdy podbiję wszystkie prowincje państwa (Liga Etrusków) powinno ono przestać istnieć, czy dalej będą istnieć jej jednostki?? Zająłem dziś ostatnią prowincję LE i ich flota dalej jest w grze. Wkurza mnie to dosyć, bo dalej mam w dyplomacji stan wojny z tym państwem, a przecież nie mają oni żadnej prowincji.

tomciopogromcio
05-09-2013, 18:04
No przecież właśnie o to chodzi w tej części, żeby nie dało się zniszczyć państwa jak mają wielką armię za miastem....

Kriss94
05-09-2013, 18:27
Dokładnie, śmieszyło mnie w ETW, nie pamiętam czy też w S2, gdy komputer na chwilę się oddalił kilkoma armiami od miasta i po zdobyciu tegoż nagle wszystkie znikały XD.

Przemysł II
05-09-2013, 18:33
tylko, że to są 2-3 armie po 1-2 jednostki, które pływają po morzu i są strasznie upierdliwe.

szrama86
05-09-2013, 18:34
Pojawił się beta patch:


Hi all,

This is the beta of the patch due to go live tomorrow. If you’d like to test it to see if it solves some problems for you please follow the installation procedure:

In your steam game library, right click Total War: Rome II. Then choose Properties and select the BETAS tab. Finally select “patch1beta” from drop down list.

Please do be aware that this may not work or solve your specific issue and you take part in any beta tests at your own risk. If you do not wish to assume that risk please wait for the official live update tomorrow.

We are continually working to improve ROME II for all players; the next update after this one will be next week.

Thanks

Matthias




Here are the patch notes for Total War: ROME II Patch 1 (due for release on 06/09/2013):
For additional information on improving graphical performance visit this thread.

• Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)
• Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn't being created leading to black reflections.
• Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
• Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
• Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and Spanish.
• Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
• Fixed Multiplayer Campaign battle "overrun" prompt, which was not being shown to a player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
• Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle, and then going into another battle.
• Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after reloading a save game on some rare occasions.
• Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
• Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player campaign.
• Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
• Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
• Aligned ship unit upkeep costs with land units - made mercenary ships more expensive and non-mercenary ships cheaper.
• Fixed slow turning rates for transport ships.
• Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
• Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into the Siege Tower when the battle has started.
• Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick to target and strafe along with it in battles.
• Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours / ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
• Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance in Campaign modes.
• Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
• Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
• Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
• Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue / exit battle user interface functionality.
• Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
• Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
• Assorted minor fixes to city battle maps.
• Fix for "Rome Wasn't Built in a Day" achievement failing to unlock when its requirements were met in some situations.

Przemysł II
05-09-2013, 18:47
Przez 30 dni kombo. 70 pkt wiec bedziesz musial cos kupic jeszcze i pozniej zeby wykorzystac szybko to kombo to kolejna gre:) To super(bo dostajesz 70 pkt i wykorzystujesz 40% znizki) gdy rzeczywiscie planujesz kupic jeszcze 2 gry w innym przypadku, to nic nie daje. Tak czy siak oni zarabiaja:). Chwyt marketingowy. W sumie 3 gry sprzedadza:)

Bon mogę w każdej chwili aktywować, więc za miesiąc kupię 2 grę i uzbieram te 70 punktów, a potem mogę rok później skorzystać z tego bonu. Poza tym nie muszę kupować gier kiedy oni chcą i jakie chcą ale ja decyduję kiedy aktywować ten bonus i na co go przeznaczyć. Oprócz strategii gustuję także w symulatorach. Poza tym ten bonus mogę wykorzystać także w stosunku do kolegi (ja kupuję, on oddaje mi kasę, gra idzie do niego). Punkty nie przepadają. Kupię jakąś tańszą grę, a bonus aktywuję jeżeli będę chiał kupić drogą grę, jak np. dodatek do Rome II :D

Kuzyn
05-09-2013, 18:55
Dlaczego CA wrzuciło nas do Europe East? Wnioskuje to po multi, bo są sami Polacy i ułamek Rosjan.

{{B-S}}SpartaN
05-09-2013, 18:58
[quote="{{B-S}}SpartaN":35obqhsd]Czy jest gdzieś dostępny spis jednostek w poszczególnych państwach? Czy jest duża różnorodność jednostek w tej odsłonie?

W menu gry jest encyklopedia gdzie są opisane wszystkie jednostki. Wg mnie jest duża różnorodność, dużo większa niż w poprzednich grach.
Osobiście uważam, że najsłabiej wypadają Galowie (przed premierą ludzie pisali, że CA kładzie nacisk na Galów, a frakcje hellenistyczne zlewa). Okazuje się, że jest odwrotnie. Frakcje hellenistyczne są najbardziej różnorodne, kiedy Galowie ubożsi (wg mnie) od Germanów. To co zrobili z frakcjami hellenistycznymi to PRAWIE mod. Miałem styczność też z frakcjami iberyjskimi, iliryjskimi, trackimi i dackimi, które widać także są całkiem specyficzne. Przydałoby się to Galom bo ich roster ma wiele frakcji celtyckich, zajmujących olbrzymią część mapy.
Jakbym miał coś zmieniać to zmieniłbym też roster Rzymu.[/quote:35obqhsd]


Jeszcze nie mam gry, wstrzymałem się z zakupem po przykrych doświadczeniach z poprzednimi częściami. Badam opinie :) Czyli nie ma nigdzie dostępnych online jednostek jakie są do dyspozycji. Nie chciałbym nabyć gry gdzie na multi będzie walka armii klonów. Mam prośbę do Ciebie King Louise Assurbanipal, jeśli nie stanowiłoby to dla Ciebie problemu byłbym wdzięczny za screen z paletą jednostek chociażby Rzymu i któregoś z Greckich państw.

Husarz164
05-09-2013, 19:05
[quote="King Louise Assurbanipal":bylbzlzz][quote="{{B-S}}SpartaN":bylbzlzz]Czy jest gdzieś dostępny spis jednostek w poszczególnych państwach? Czy jest duża różnorodność jednostek w tej odsłonie?

W menu gry jest encyklopedia gdzie są opisane wszystkie jednostki. Wg mnie jest duża różnorodność, dużo większa niż w poprzednich grach.
Osobiście uważam, że najsłabiej wypadają Galowie (przed premierą ludzie pisali, że CA kładzie nacisk na Galów, a frakcje hellenistyczne zlewa). Okazuje się, że jest odwrotnie. Frakcje hellenistyczne są najbardziej różnorodne, kiedy Galowie ubożsi (wg mnie) od Germanów. To co zrobili z frakcjami hellenistycznymi to PRAWIE mod. Miałem styczność też z frakcjami iberyjskimi, iliryjskimi, trackimi i dackimi, które widać także są całkiem specyficzne. Przydałoby się to Galom bo ich roster ma wiele frakcji celtyckich, zajmujących olbrzymią część mapy.
Jakbym miał coś zmieniać to zmieniłbym też roster Rzymu.[/quote:bylbzlzz]


Jeszcze nie mam gry, wstrzymałem się z zakupem po przykrych doświadczeniach z poprzednimi częściami. Badam opinie :) Czyli nie ma nigdzie dostępnych online jednostek jakie są do dyspozycji. Nie chciałbym nabyć gry gdzie na multi będzie walka armii klonów. Mam prośbę do Ciebie King Louise Assurbanipal, jeśli nie stanowiłoby to dla Ciebie problemu byłbym wdzięczny za screen z paletą jednostek chociażby Rzymu i któregoś z Greckich państw.[/quote:bylbzlzz]

Widzę że jesteś leniwy jak mało kto masz dziesiątki filmików gdzie pokazywane są wszystkie frakcje i ich dostępne jednostki

DonVega
05-09-2013, 19:12
http://img62.imageshack.us/img62/392/c9nf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/62/c9nf.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Cześć rosteru Rzymu z custom battle - :)

are91
05-09-2013, 20:26
Siema. Jestem bardzo zawiedziony tą grą. Grywalność w porównaniu z mtw 2 1 do 10.. Chce ktoś ode mnie odkupić to badziestwo??? tyle hajsu poszło się....

Sethinify
05-09-2013, 20:39
are na twoim miejscu poczekałbym tydzień może dwa wprowadzą patche i może te "największe" bugi naprawią, swoją drogą ja żadnego takiego buga nie mam ani uciekających mi sprzed włóczni żołnierzy wroga, jedyny bug jaki miałem to drabina bawiąca się w tornado pod murem wroga.

AlbertAnastazia
05-09-2013, 21:23
Jestem około 25 rundy i póki co monotonia lekka. Gram Icenami, mam już całe wyspy natomiast walki z innymi barbarzyńcami robią się nudne..wszyscy te same jednostki, te same schematy. Mam nadzieję, że jak dotrę na południe to czeka mnie miła odmiana i trudniejszy rywal

Vrael
05-09-2013, 21:44
Ałć... http://www.youtube.com/watch?v=SGFcUWzzO-8

Swoją drogą u mnie też się zdarza, że AI biegnie na moje jednostki i zawraca. Prócz tego na poziomie trudnym po 50 turze Pontem leje wszystkich, a Selucydzi którzy mieli dwa razu tyle prowincji co ja wystawiali przeciwko mnie armie złożone z motłochu. Wojna skończyła się po 3 turach... Smuta straszna... :(

Grogmir
05-09-2013, 22:51
To normalne, że w pierwszej bitwie generał nie ma możliwości inspiracji/motywacji jednostek? Trzeba zdobyć jakąś gwiazdkę najpierw? Bo rozegrałem dwie bitwy 'zielonymi' generałami i nie miałem możliwości boostowania wojsk.

adi
05-09-2013, 22:58
Jak na razie chyba najnudniej sie gra w Rome 2 w porownaniu do poprzednich serii. To tylko poziom hard i dlugo nie gralem ale ide jak burza;)ANi jednej w sumie porzadnej bitwy nie rozegralem. Daje auto bo nie chce mi sie motloch mlocic. ZObacze pozniej legendarny. Za to rozdrobnili budynki i mamy ich mase co dodaja po kilka procent zysku do tego i tamtego.Przez to trzeba ciagle sprawdzac gdzie co i po co. Na SP to moze dobra zabawa ale w kampie MP to raczej obniza grywalnosc. DOdatkowo te wewnetrzne frakcje w sumie zadnej z nich zabawy.Szpiedzy i dyplomaci etc nie uzywam bo wystarczy mi zwykla sila. Zreszta zauwazylem,ze pomnozyli niepotrzebnie we wszystkim rozne opcje jak cechy, zdolnosci, ktore dodaja po kilka malych nic nie znaczacych procentow i zmuszaja gracza do ciaglej uwagi i czytania. To meczace troche. Czy to wazne ,ze zabijemy kogos przez otrucie czy inna metoda? Roznica kilka procent z kosmosu a i tak nieskuteczna np 70 procent:) Cos mi sie wydaje,ze poslzi na latwizne. Zamiast usprawnic to co jest, to dodali wiele mydlacych oczu "slicnzych "dodatkow, ktore nie sa potrzebne. No i co chwila jakis raport,ze ktos dostal ceche. Naklikam sie jak w starcrafcie;);)


P.S. WNiosek? Moze same bitwy mp beda okey ale kampa mp bedzie gorzej wygladala niz w poprzenich seriach. O sp nie ma co wspominac;)Mam nadzieje,ze zmienie zdanie po dluzszej grze;)

AlbertAnastazia
05-09-2013, 23:18
Racja adi, wpakowałem wszystko w trucizne i przy 80% i tak akcje są nieskuteczne. Gdyby Ci agenci tworzyli ważne ogniwo w grze, to już powinienem się martwić, że mój agent ma 60 lat...a mi to kompletnie wisi, bo roboty u nich zero. Dlatego obecnie dwóch moich agentów co turę po prostu posyłam w głąb mapy i odkrywam tym samym inne frakcje i widzę, kto obrósł w piórka, a kto jeszcze nie :D

adi
05-09-2013, 23:25
Dokladnie. I co chwila mi jakis general znika bo jakis zamach z frakcji albo ufolodki. I tez multum opcji meczacych niepotrzebnych. A to odzyskiwanie generala co kiedys zostal zabity a to rekrutacja takiego a to takiego. I znowu znikaja im zdolnosci chyba ktore nabyli podczas walk(znkaja jak padaja ofiara zamachu). DObrze,ze nie dorzucili senatu z 450 czlonkami i z kazdym trzeba rozmawiac i przeprowadzac taka a nie inna interakcje ;)Szczerze mowiac zniknal mi Pyrus i do dzisiaj kraza legendy jak o zabojstwie Kenediego.W sumie to juz nie kojarze jakich mam gereneralow bo po chwila znikaja i sie pojawiaja. A avatary maja takie samo-podobne. Nie wspominajac o imionach. Dionizosteles dostal ceche chcesz skonczyc ture?? No to szukam. Ten to DIonizoses ten Diazos aaaa to ten pewnie dyplomata. A tam jak przy kazdym milion cech do wyboru. No albo ten; dostal ceche" czy cche zastapic nia poprzednia czy wstrzymac sie". Patrze co dostal +1% do czegos tam. A chu.. z tym 1% . Przejaskrawienie specjalne;)A i najlepsze. Dodaje te cechy starannie wybierajac a tu nagle mi persona znika. Pewnie znowu zamach frakcji albo ufoludki. ALe moge kolejnego znowu zwerbowac i zabawa odpoczatku.

P.S. Jestem obecnie na 100% pewien,ze specjalnie w trailerach pokazywali urodziwe kobietki by omotac biednego gracza;)


A teraz mam zabawe dla Was. Policzcie ile procentow dostajecie z budynkow z cech urzednikow, generalow etc do czegos tam;)

Il Duce
05-09-2013, 23:58
To normalne, że w pierwszej bitwie generał nie ma możliwości inspiracji/motywacji jednostek? Trzeba zdobyć jakąś gwiazdkę najpierw? Bo rozegrałem dwie bitwy 'zielonymi' generałami i nie miałem możliwości boostowania wojsk.

Wydaje mi się że zależy to od autorytetu ale pewien nie jestem.

Asuryan
06-09-2013, 00:05
Możliwe, możliwe - możesz generałem nigdy nie mieć możliwości inspirowania wojsk - a zamiast tego straszenia wrogów okrzykiem :mrgreen:

Il Duce
06-09-2013, 00:12
Każdy z tych 3 współczynników daje co innego. Autorytet prawie na pewno inspirowanie a "zapał" właśnie choćby wojenny okrzyk ;)

Vrael
06-09-2013, 00:20
Adi, pjona za fajny post ;).
Ja też mam problem ze zrozumieniem tego systemu frakcji... Absolutnie nic on nie daję, a non stop są jakieś próby zabójstwa czy coś... Nie mam zielonego pojęcia jak zwiększyć zaufanie, a nawet jak mam je spore to nie widzę absolutnie żadnej różnicy,a te całe intrygi czy coś to jest jakieś nieporozumienie. Drogie to, a jak działa to nie widać - w poprzednich Total Warach jak się zaaranżowało małżeństwo to był z niego jakiś potomek, a tutaj? W poprzednich częściach można było też poczuć jakąś bliskość z generałem, cesarzem naszego imperium i chciało mu się zapewnić potomka, gdy tutaj nie wiem kto jest kto. Oczywiście nie rozumiem też tego całego gravitas i systemu dworzan/starszyzny - nijak to się do siebie ma. System rekrutacji wodzów jest też absolutnie tragicznie zły nie wiem po jaką cholerę dawać mi jakiś wybór skoro się niczym Ci generałowie nie różnią, ot czasem cyferka w górę czy w dół. Nawet tych z mojej frakcji ciężko rozróżnić(o tragicznie wyglądających "głowach" przez litość nie wspomnę).

Ciekaw jestem komu w CA przeszkadzało proste drzewko genealogiczne i jakim cudem recenzje nie wychwytują tego śmiesznego systemu?

Promulgacja
06-09-2013, 00:38
DŁUŻSZE BITWY!
Nareszcie coś ruszyło - http://www.twcenter.net/forums/showthre ... al-Mod-!!! (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618513-Radious-Moral-Mod-!!!)!

tomciopogromcio
06-09-2013, 01:54
Siema. Jestem bardzo zawiedziony tą grą. Grywalność w porównaniu z mtw 2 1 do 10.. Chce ktoś ode mnie odkupić to badziestwo??? tyle hajsu poszło się....

A niby jak mógłbyś mi przekazać tą grę jak już wykorzystałeś kod?

Abracadabra
06-09-2013, 06:59
DŁUŻSZE BITWY!
Nareszcie coś ruszyło - http://www.twcenter.net/forums/showthre ... al-Mod-!!! (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618513-Radious-Moral-Mod-!!!)!

Sadzac po komentach mod dziala w kwestii 5 minutowych bitew. Z czasem wyjdzie kilka Modow i bedzie sie gralo przyjemnie. Zawsze sie dziwilem dlaczego CA nie zatrudni tych chlopow od modow jako konsultantow i od pierwszego strzala wyda Total War ktorego potem pol roku nie trzeba poprawiac.

manolito
06-09-2013, 07:36
DŁUŻSZE BITWY!
Nareszcie coś ruszyło - http://www.twcenter.net/forums/showthre ... al-Mod-!!! (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618513-Radious-Moral-Mod-!!!)!

Sadzac po komentach mod dziala w kwestii 5 minutowych bitew. Z czasem wyjdzie kilka Modow i bedzie sie gralo przyjemnie. Zawsze sie dziwilem dlaczego CA nie zatrudni tych chlopow od modow jako konsultantow i od pierwszego strzala wyda Total War ktorego potem pol roku nie trzeba poprawiac.

przecież zmiana statystyk jednostek jest dziecinnie prosta, nie trzeba nikogo zatrudniać - poza tym trzeba przyznać, że CA jest konsekwentna, od lat w każdej części bitwy trwają maks pięć minut - to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że wzorem COD w statystykach wychodzi im jakaś grupa docelowa amerykańskich "hamburgerów" - taki mało wymagający ale za to liczny target pod którego robi się grę - czyli od lat to samo - starcraft na polu bitwy

Abracadabra
06-09-2013, 08:48
pewnie cos w tym guscie

Sabat
06-09-2013, 09:34
dworzan/starszyzny - nijak to się do siebie ma. System rekrutacji wodzów jest też absolutnie tragicznie zły nie wiem po jaką cholerę dawać mi jakiś wybór skoro się niczym Ci generałowie nie różnią, ot czasem cyferka w górę czy w dół. Nawet tych z mojej frakcji ciężko rozróżnić(o tragicznie wyglądających "głowach" przez litość nie wspomnę).

Ciekaw jestem komu w CA przeszkadzało proste drzewko genealogiczne i jakim cudem recenzje nie wychwytują tego śmiesznego systemu?
A mi się podoba, dodatkowo to że jest scharakteryzowany 3 współczynnikami, dodatkowo niżej jest jaki wpływ i na co działa każdy z nich.
Powinna być tylko opcja gdy pojawia się nowy pomocnik o informacji jaki jest obecny.
Czy zarządzanie Rzymem jest takie same jak w innych Państwach?
Piszecie ze za dużo zmiennych i dużo one nie wnoszą. Jest to nie prawda.
Można rozwijać generała w danym kierunku dodatkowo pakując mu pomocnika.
IMHO na plus cała otoczka rozwoju postaci.

manolito
06-09-2013, 10:09
tak przy okazji mają fajny benchmark w grze, najpierw lajtowo, oglądamy sobie spacerek legionistów, bla, bla, bla, truchtu, truchtu - oczywiście framerate jest wysoki i w końcu dochodzi do starcia i nagle fpsy dramatycznie lecą na łeb na szyję! i żeby czasem średnia klatek za bardzo nie spadła - test na wszelki wypadek szybciutko tutaj się kończy.

Rymeryk
06-09-2013, 10:55
Narazie gra nieco mnie rozczarowała.
System zadowolenia w miastach wydaje się beznadziejny, większość budynków generuje niezadowolenie(dlaczego? jaki w tym sens?), tworzeni bohaterowie tutaj niewiele pomagają, podczas gdy w shogunie potrafili ładnie opanować sytuację w kilka tur...tak więc mamy ciągle bunty, które łatwo stłumić ale wkurzają - są po prostu nudne i irytujące.
Gra na średnich ustawieniach graficznych wygląda naprawdę blado na mapie bitewnej, np Rzymscy welici mają rozmarzane kształty i cięzko np poznać ze okrywa ich wilcza skóra, podczas gdy w Rome I to lepiej wyglądało...
Narazie bitwy ladowe też nie są pociągające, są za szybkie, zołnierze jakoś dziwnie pomykają łamiąc szyk, przypomniała mi się stara gra strategiczna pt "Kozacy"...
Na dodatek w pierwszej mojej Kampanii gra zatrzymała się na 28 turze (przeklęty niech będzie trapezunt ) i nie chciała przejśc dalej :/

FREDu
06-09-2013, 11:20
No cóż też muszę napisać że bitwy są rozczarowujące jak dla mnie grając Rzymem. Ale z kolei wczoraj włączyłem Partię i to jest już cud, miód i orzeszki. Mając samych konnych łuczników plus ciężką kawalerię gra się naprawdę przyjemnie.

Promulgacja
06-09-2013, 11:59
No! Muszę Wam powiedzieć, że teraz gra mi się bardzo dobrze, a Rome 2 zyskuje w moich oczach. Nie, żeby była to zasługa CA... o nie!
Jak zwykle moderzy wzięli się do naprawiania tego śmiesznego arcade made by CA.
Polecam zainstalować sobie następujące mody :
Radious Battle Mod
Radious Campaign Mod
Radious No Dust Mod
2 turns per year / 4 turns per year by Iaius Statius Laurentius
Do tego polecam powiększyć sobie armie mnożnikiem 1.5 - jest to w sam raz- nie za dużo, nie za mało. :)

Ustawiłem sobie bitwę testową 1000vs1000 , exp nie ruszane, jednostki nie te najlepsze tylko początkowo-średnie i bitwa ta trwała ponad 10 min!
Był czas na manewry, używanie specjalnych umiejętności jednostek, przyglądanie się walczącym i reagowanie na sytuację w wyniku walk.

Naprawdę polecam! Rzym 2 zyskał teraz u mnie +2pkt do oceny :) I to wszystko jak zwykle dzięki pracy oddanych fanów...

marko1805
06-09-2013, 12:18
Mam jednak obawy że 2 turns per year / 4 turns per year by Iaius Statius Laurentius rozwalą nieco całość gry bowiem do tego nie są przystosowane budynki i inne elementy gry.
Również co do adious Battle Mod mam wątpliwości, tam by bitwy trwale dłużej nie zmieniono statystyk a morale, wiec ginąć będzie tylko więcej ludzi zanim zaczną uciekać i przez to starcia są dłuższe :?
Natomiast cieszy mnie to że prędkość jednostek została w końcu zmniejszona i można zacząc stosować w końcu jakieś sensowne manewry.
Dobrze, że zaczynają powstawać mody bo ta gra w końcu zacznie nabierać racjonalnych kształtów, potencjał jest spory , trzeba to jednak móc wykorzystać.
Ja osobiście mimo że gra chodzi u mnie całkiem nieźle żałuję że kupiłem ją zaraz na początku, niestety mam nieodparte wrażenie, że gram ciągle jeszcze w betę.
Mam nadzieje że CA poradzi sobie w kńcu z optymalizacja , bo jesli nie, to te wszystkie DLC które mają przygotowane szlak trafi :lol:

are91
06-09-2013, 12:51
Ja również jestem bardziej zawiedziony monotonią tej gry, wielością nie przydatnych, mało znaczących opcji niż bugami i płynnością które z czasem zapewne zostaną poprawione. Przede wszystkim jednak prezentowana grafika rozwoju miasta jest o wiele mnie ciekawa niż MTW2.

Umbrecht
06-09-2013, 12:58
No Promulgacja zasłużył na duże piwo, R Battle Mod (obniża też szybkość ruchu jednostek w bitwie (lepien niż slower units mod) (dusta juz miałem), odpuściłem ten z turami na rok bo jak kolega wyżej zauważył budynki i reszta nie są do tego przygotowane poza tym on zmienia globalne usatwienie tur a mnie by pasowało w danej kampanii, jakoś do tego trzeba dojść ;).
Obczajam własnie R building moda i campaign moda. Jak obczaję to napiszę.
Ten campaign i building oraz graphic od radiousa jak dla mnie zbędne. Zbyt ułatwią grę a graphic radiousa usuwa chmury z mapy kampanii co zbrzydza grę (lepiej samego dusta zainstalować też od radiousa, robi to samo poza chmurkami).

szrama86
06-09-2013, 13:01
Może noobskie pytanie ale podajcie mi instrukcję jak się zwiększa wymiar jednostek tym mnożnikiem. :)

Umbrecht
06-09-2013, 13:08
Edytujesz save, który chcesz programem EsfEditor (jest na twcenter, najszybciej będzie jak zgooglujesz bo forum twcenter działa megawolno). Druga wartość od góry, jest też ponoć Radious Army Size mod własnie obaczajam ( o nie ma :) .
Z modami generalnie trzeba ostrożnie bo jest jeszcze wcześnie i większość z nich pierniczy balans.
Na prawdziwe duże i dopracowane modyfikacje przy którcyh popracuje sobie wesoło z 20 osób jak Total Realism dla Rome2 (który niedawno się ogłosił) poczekamy z rok, dwa.

Wielka szkoda że Total Wary nie mają profilu na Nexusie, najlepszym portalu moderskim ever. Usprawnia on niesamowicie wyszukiwanie i instalację modów, o wygodzie dla autora nie wspominając, w tej kwestii czuję się jak w latach 90tych :) jesli o mody do TW chodzi, korzystanie z forum TWcenter to męczarnia bo działa tak wolno że hej .

szrama86
06-09-2013, 13:14
Edytujesz save, który chcesz programem EsfEditor (jest na twcenter, jaszybciej będzie jak zgooglujesz bo forum twcenter działa megawolno). Druga wartość od góry, jest też ponoć Radious Army Size mod własnie obaczajam.
Z modami generalnie trzeba ostrożnie bo jest jeszcze wcześnie i większość z nich pierniczy balans.



Serdecznie dziękuje za pomoc. Zaraz się za to zabiorę i przetestuje. ;)

Umbrecht
06-09-2013, 13:20
Ten mod na więcej tur na rok, chyba jednak się skuszę a niech tam (albo sam se zeedytuję w pliku - bo to przestawienie recordu tylko , tez ESFeditorem) , perspektywa dłużej żyjącego gienka jest zbyt kusząca ;) screw the balance :), przy ustawieniu 2 lub 3 tur na rok powinno być ok.
Link do opisu : http://www.twcenter.net/forums/showthre ... year/page2 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618096-Released-2-turns-per-year-4-turns-per-year/page2)

ESF editor pobieramy stąd: http://sourceforge.net/projects/packfil ... p/download (http://sourceforge.net/projects/packfilemanager/files/EditSF/EditSF%201.0.7.zip/download) wersja 1.07

Można też zrobić to samemu w już istniejącej kampanii, idziemy do katalogu z sejwami otwieramy sejwa ESF Editorem i teraz, pykamy na:
CAMPAIGN_SAVEGAME>COMPRESSED_DATA > CAMPAIGN_ENV > CAMPAIGN_MODEL > CAMPAIGN_CALENDAR i podobnie jak na dole napisane, tez i tutaj zmieniamy pierwszy record od góry z 1 na tyle tur na rok ile chcemy .
Tak nawet lepiej bo nie zmieniamy "globalnego" ustawienia tur na rok a jedynie dla bieżącej kampanii, jak zaczniemy nową z głównego menu znowu będzie 1 tura na rok. Więc tak najlepiej.

PS.
Żeby to samemu zmienić dla każdej nowej kampanii na stałe, odpalamy ESFEditor i łotwieramy se pliczek
startpos.esf potem idziemy do
CAMPAIGN_STARTPOS nastęnie
COMPRESSED_DATA potem do
CAMPAIGN_ENV dalej hasamy do
CAMPAIGN_MODEL i doczołgujemy się do
CAMPAIGN_CALENDAR gdzie w pocie czoła robimy swój pierwszy własny mod do rome2 :)
zmieniając pierwszy record o wartości 1 na jaki chcemy np 2,3 lub 4 ( i to bedą nasze tury na rok)
zapisujemy i odpalamy Romka ciesząc się że rok trwa teraz np 12 miesięcy ;) czyli 12 tur (jak se damy wartość 12 :) :lol: hej !
Jak mawiał cesarz August "śpiesz się powoli" czy jakoś tak ;)

Gdyby tylko były pory roku ehhh...

mardar282
06-09-2013, 14:10
5 MINUT TEMU TO PRZECZYTAŁEM, przepraszam że bez linka :oops:

Studio Creative Assembly ogłosiło, że pierwszy patch do strategii Total War: Rome 2 ukaże się w ten piątek, 6 września. Twórcy zamierzają naprawić szereg kwestii technicznych i skrypty sztucznej inteligencji.

„Jesteśmy zadowoleni z reakcji na Rome 2, z setek i tysięcy graczy cieszących się grą. Wiemy jednak, że tak jak w przypadku każdej innej premiery na PC, mnogość konfiguracji sprzętowych może powodować problemy i pracujemy już nad poprawkami” - napisano w oświadczeniu.

„Jak już ogłosiliśmy w ubiegłym miesiącu, planujemy także zmiany w balansie rozgrywki, skryptach sztucznej inteligencji i innych opcjach, bazując na statystykach spływających do nas w czasie rzeczywistym od tysięcy graczy.”

„Dokładną listę zmian opublikujemy jutro, ale aktualizacja rozwiąże szereg problemów ze sprzętem i wprowadzi usprawnienia w płynności gry.”
UWAŻAM ŻE COŚ SIĘ RUSZYŁO

Po jutrzejszej premierze poprawki, Creative Assembly planuje publikację kolejnych patchy co tydzień. Najnowsza odsłona serii Total War zadebiutowała 3 września, tylko na PC.

Total War: Rome 2 - Recenzja

Pampa
06-09-2013, 14:22
Ameryki to nie odkryłeś, tylko tyle że w jeżyku polskim jest to napisane :P Wszyscy czekają od wczoraj :mrgreen:

mardar282
06-09-2013, 14:30
Ameryki to nie odkryłeś, tylko tyle że w jeżyku polskim jest to napisane :P Wszyscy czekają od wczoraj :mrgreen:

Więc coś jednak wnosi nowego, nie wszyscy znają język ang,pozdrawiam

tomciopogromcio
06-09-2013, 14:55
Może pójdą drogą Paradoxu w Europie Universalis i będą najlepsze mody (do kampanii głównej nie nowe kampanie) oficjalne wrzucać do gry w patchach ściąganych ze steama. Mają 100% takie prawo bo to w końcu dalej ich własność, a i reszta graczy będzie zadowolona, że gra jest modowalna :P.

Promulgacja
06-09-2013, 15:03
Widać jaką drogą CA zamierza dalej iść - arcadowe bitwy + masa płatnych dlc. Wiedzą bardzo dobrze, że najwierniejsi fani poprawią sobie sami grę i dostosują pod siebie.
Wiedzą też, że cała masa graczy będzie te dlc kupowała. Mnie już dawno złapali na haczyk i z niecierpliwością czekam na BLOOD PACKa :D

Umbrecht
06-09-2013, 15:24
Właśnie mi coś steam pobrał do romka 2 , czyżby oficjalny patch live?

Rebel
06-09-2013, 15:25
Mi również coś pobiera. To raczej patch, bo co by innego miało to być? :)

Promulgacja
06-09-2013, 15:26
Na to wygląda. Piszą na czacie właśnie. Zaraz obadam sprawę ale teraz w pracy więc i tak nie pogram...

mardar282
06-09-2013, 15:28
Może pójdą drogą Paradoxu w Europie Universalis i będą najlepsze mody (do kampanii głównej nie nowe kampanie) oficjalne wrzucać do gry w patchach ściąganych ze steama. Mają 100% takie prawo bo to w końcu dalej ich własność, a i reszta graczy będzie zadowolona, że gra jest modowalna :P.

Wiesz to nie jest taki zły pomysł, uważam że wszystko co może tą grę naprawić jest mile widziane....


Widać jaką drogą CA zamierza dalej iść - arcadowe bitwy + masa płatnych dlc. Wiedzą bardzo dobrze, że najwierniejsi fani poprawią sobie sami grę i dostosują pod siebie.
Wiedzą też, że cała masa graczy będzie te dlc kupowała. Mnie już dawno złapali na haczyk i z niecierpliwością czekam na BLOOD PACKa :D

podpisuje się po tym postem,również na to czekam i niestety na DLC również dałem się złapać od czasów Empire i jego debiutu na Steam, potem Napoleon,Shogun2 i teraz Rome 2 , takie czasy.A tak poważne uważam że kolejne pathe naprawią to co wcześniej już napisałem,pozdrawiam

tomciopogromcio
06-09-2013, 15:34
Ale w sumie nie wiem czy takie szybkie bitwy to nie są realistyczne bitwy? Często człowiek ginął pewnie po 1 pchnięciu mieczem, bardzo niewiele walk wygrywało się jakimiś genialnymi manewrami dowódców, głównie to liczebność, dyscyplina i uzbrojenie wojsk, a strasznie naciskali wszyscy na realizm gry przed premierą i może źle to zrozumieli :P.

Promulgacja
06-09-2013, 15:37
No ginęli i od jednego pchnięcia miecza, ale cios najpierw musiał dojść do celu, przebić się przez rząd pik, tarcz i znaleźć lukę bo nago przecież nie walczyli... ( no może germanie ;) )
Nie uciekali też z powodu straty kilku osób w formacji. To co wypuściło CA to kpina z tych starożytnych wojowników.

adi
06-09-2013, 15:41
Ałć... http://www.youtube.com/watch?v=SGFcUWzzO-8

Swoją drogą u mnie też się zdarza, że AI biegnie na moje jednostki i zawraca. Prócz tego na poziomie trudnym po 50 turze Pontem leje wszystkich, a Selucydzi którzy mieli dwa razu tyle prowincji co ja wystawiali przeciwko mnie armie złożone z motłochu. Wojna skończyła się po 3 turach... Smuta straszna... :(

No wlasnie w filmiku gracz kategorycznie wypowiada sie o tych flagach. Tak przy okazji jak gram kampe Mp to mamy zasade,ze dopiero jak sie wszystkich obroncow wybije, to mozna ewentualnie flage zajac. Jak zwykle zasady z zycia ulepszaja rozgrywke. Bo przeciez atakujacy nigdy nie zdobywal twierdzy dopoki obroncy stawiali opor. Obronca dzikei temu moze elastyczniej bronic zamku.
A i nikt nie wspomnial o bitwach morskich. Owszem jest taranowie i to wsio. Ludziki przechodza przez burte jak Patrick Swyaze w "Duchu"podczas abordazu a najgorsze,ze nie mozna polamac wiosel wroga.Poza tym skoro armia sama buduje sobie flote transportowa, to nie potrzeba budowac normalnej floty. Moze pozniejsze okrety bojowe sa potezne ale te poczatkowe nie daja rady z transportowcami:)

tomciopogromcio
06-09-2013, 15:51
No ginęli i od jednego pchnięcia miecza, ale cios najpierw musiał dojść do celu, przebić się przez rząd pik, tarcz i znaleźć lukę bo nago przecież nie walczyli... ( no może germanie ;) )
Nie uciekali też z powodu straty kilku osób w formacji. To co wypuściło CA to kpina z tych starożytnych wojowników.

Jakieś lepsze jednostki nie mają więcej morale? Jakiś motłoch powinien od razu uciekać nawet jak zobaczy ledwo co przeciwnika :P. Aleksander Wielki pokonał armię Dariusza dzięki ich spanikowaniu z powodu ucieczki dowódcy (mimo, że liczebnie ich było znacznie więcej, więc można powiedzieć, że uciekli przy stracie kilku żołnierzy w formacjach :P) z tego co wiem tutaj też są te czynniki jak śmierć dowódcy, ataki z boków/od tyłu itd. To nawet jednostki z dużymi morale, uciekają w takich wypadkach xD.

Robb20
06-09-2013, 15:57
Nie uciekali też z powodu straty kilku osób w formacji. To co wypuściło CA to kpina z tych starożytnych wojowników.

Jeżeli atakujący traci np. 15 ludzi i zabija jednego przeciwnika to raczej normalne jest że daje sobie spokój :)

Rebel
06-09-2013, 16:01
Nie wiem czy to przez ten patch, bo równolegle z nim zainstalowałem nowe sterowniki, ale fpsy mi skoczyły o jakieś 10-20. W krytycznych momentach takich jak zbliżenie większej zadymy to minimum 40 fps na średnio-wysokich ustawieniach więc nie jest tak źle.

dom133
06-09-2013, 16:04
A mi ten patch nic nie dał,kto mógł takiego bubla wydać :(((

Oskar
06-09-2013, 16:05
mi też nic nie zmienia jedyne co to zaóważyłem że w filmikach przerwywnikowych pojawiły się napisy

Promulgacja
06-09-2013, 16:06
No ginęli i od jednego pchnięcia miecza, ale cios najpierw musiał dojść do celu, przebić się przez rząd pik, tarcz i znaleźć lukę bo nago przecież nie walczyli... ( no może germanie ;) )
Nie uciekali też z powodu straty kilku osób w formacji. To co wypuściło CA to kpina z tych starożytnych wojowników.

Jakieś lepsze jednostki nie mają więcej morale? Jakiś motłoch powinien od razu uciekać nawet jak zobaczy ledwo co przeciwnika :P. Aleksander Wielki pokonał armię Dariusza dzięki ich spanikowaniu z powodu ucieczki dowódcy (mimo, że liczebnie ich było znacznie więcej, więc można powiedzieć, że uciekli przy stracie kilku żołnierzy w formacjach :P) z tego co wiem tutaj też są te czynniki jak śmierć dowódcy, ataki z boków/od tyłu itd. To nawet jednostki z dużymi morale, uciekają w takich wypadkach xD.

Zgadza się - motłoch powinien uciekać szybko, ale na wersji CA nawet dobre jednostki weteranów z 3 złotymi pagonami uciekali zbyt szybko. Testowałem sobie trochę i ten mod od radiousa jest jednak trochę przegięty w drugą stronę.
Będę musiał sam w tym pogrzebać i ustawić coś pomiędzy CA, a Radious.

PaskudnyPludrak
06-09-2013, 16:27
A mi ten patch nic nie dał,kto mógł takiego bubla wydać :(((
U mnie gra tnie bardziej niż przed patchem, przynajmniej ta historyczna bitwa o Kartaginę(tnie to mało powiedziane, grać się nie da) :roll:

adi
06-09-2013, 16:55
Aleksander Wielki pokonał armię Dariusza dzięki ich spanikowaniu z powodu ucieczki dowódcy (mimo, że liczebnie ich było znacznie więcej, więc można powiedzieć, że uciekli przy stracie kilku żołnierzy w formacjach :P).

Taa tylko,ze ten dowodca wycofal sie czy jak kto woli uciekl bo mial powod w postaci rozbitego centrum i swojego lewego skrzydla. A Aleksander wygral dzieki wyzszosci hellenistycznej mysli wojskowej nad perska;). Do tego nalezy zaznaczyc,ze grecka ciezka piechota nie miala sobie rownej w tym czasie i pozniej.

Patch mi sie sciaga. Ciekawe co tam wymyslili;)

Gileq
06-09-2013, 16:58
No to może w końcu masz grafikę jak ustawiłeś, a nie low ;p

Pampa
06-09-2013, 17:15
No wreszcie jest lepiej po tym patchu, przy większej zadymie schodzi co prawda do 30-35 fps na ultra/ekstramalne ;) Poczekam na następne patche ale jest coraz lepiej.

Promulgacja
06-09-2013, 17:22
O, to fajnie. Ja jeszcze nie sprawdzałem na swoim domowym kompie, a nie pogardzę paroma klatkami więcej.
Na komputerze w pracy natomiast patch nic mi nie dał. Mam wrażenie, że jest nawet gorzej. Ten komp jednak do najnowszych nie zalicza się.

callmeflipper
06-09-2013, 17:39
ja jestem z patcha zadowolony. Na razie bitwy jeszcze nie zapodałem, ale END TURN śmiga mi w paręnaście sekund (a nie przez 3 minuty jak poprzednio)

KLAssurbanipal
06-09-2013, 18:08
Nie wiem ocb z tymi problemami graficznymi. Ludzie z mega dobrymi kartami mają fatalne jednostki. Moja karta teoretycznie nie łapie się w minimalne wymagania, 5-letnia zintegrowana max 256 MB, a jak ustawię na Ultra to mam efekt niewiele gorszy niż na previewach frakcji od CA. Co prawda ciężko wtedy grać, bo się tnie, ale screeny poszło zrobić:

viewtopic.php?f=471&t=13846&p=321401#p321401 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=13846&p=321401#p321401)

Mestavo
06-09-2013, 18:44
Mi przed patchem jak dałem koniec tury to czekałem 15 max 20 sekund i się tura skończyła. Nie mam pojęcia jakim cudem Wy musicie czekać 3 min. Ale mi mapa kampanii tnie troszkę.

Bojaki
06-09-2013, 19:06
15, 20 sekund. Hehe, poczekaj, pograj ze 150 tur i wtedy policz. Na początku też mi śmigało parę sekund a teraz po 20 godzinach grania to mogę na kanapki iść ;)

Mestavo
06-09-2013, 19:09
ehhehehe narazie tyle tur nie będę grał z powodu tego, że słaba optymalizacja :D

Pampa
06-09-2013, 19:13
Jak dla mnie to potrzeba jeszcze jednak ze 2 patchy optymalizacyjnych. Jest dużo lepiej, ale to jeszcze nie to. Liczę na płynność jak w shogunie a to pewnie potrwa. Także, tymczasowo chyba kończę swoją przygodę z Rome II dopóki twórcy nie naprawią podstawowych rzeczy :mrgreen:

Mestavo
06-09-2013, 19:18
Ja odkładam Rome 2 Total War i idę grać w Rome Total War 1 a później w Medieval 2 Total War. I jeszcze ETW i NTW :D

Szczypior
06-09-2013, 19:42
Przesadzili troche ze skutecznością procarzy i wszelkiej maści oszczepników. Przed chwilą moi hastati idąc w formacji żółwia stracili 50% oddziału będąc pod ostrzałem niewolniczych procarzy przez jakieś 10 sek... żenada, dodam że strzelali z maksymalnego zasięgu. Tak samo sprawa ma się z dupy wziętymi płonącymi dzidami. Jedna taka seria i z oddziału niema co zbierać.

Sunbeach
06-09-2013, 19:49
Jak jest z tą pełną wersją patcha? Miała wyjść dzisiaj i na necie pisze że wyszedł ale na steamie nic nie pobiera!!! Co jest?

Shane
06-09-2013, 20:03
Czytalem ze niektorym pomoglo,u mnie zabilo gre calkowicie w bitwach a mapie kampani jest troche lepiej,chociaz dalej zaliczam spadki do 5 fpsow.Poddaje sie czekam na patche i mody.Poza optymalizacja wkurza mnie interfejs,szybkie bitwy,system rekrutacjii,brak murow w miastach,manewrowanie w miastach,brak podgladu budynkow w miastach,i tragiczne unitcardy.Generalnie wielki zawod,przypomina mi sie Empire

adi
06-09-2013, 20:22
Moze dlatego nie wydali dema Rome 2;)

pawelz22
06-09-2013, 20:23
Pytanie do tych którzy już grali. Czy w nowym Romie nie ma drzewka rodu jak było to w pierwszym Romie czy Medievalu ? Bo nigdzie na żadnym gameplayu tego nie zauważyłem. Taka pierdółka ale było fajne.

Godlike
06-09-2013, 20:24
Nie ma.

Bojaki
06-09-2013, 20:27
Na plus:
- system prowincji, rekrutacji, edykty, lepsze AI w bitwach (poza oblężeniami gdzie daje się wybić artylerii), bitwy lądowo-morskie, kilka trybów dla armii, roster jednostek

Na minus
- strasznie toporne to są pewne elementy gry - encyklopedia, drzewo technologii, agenci - nieczytelne i zniechęcające do korzystania. w S2 było to znacznie lepiej rozwiązane
- brak ograniczenia liczby elitarnych jednostek, np. grając Rzymem mam armie złożone z pretorianów (najsilniejsza piechota) , co wg mnie zabija historyczny klimat
- płonące dzidy velitów... WTF? mają pod pachą pochodnie czy co?

Umbrecht
06-09-2013, 20:28
No ja właśnie fajną rzecz znalazłem, a pewno wiele osób jak ja rzadko czyta instrukcje ;) po wciśnięciu klawisza "I" chowają się karty jednostek, fajny ficzer.
"K" chowa interfejs całkowicie a "U" iluminator -cokolwiek to jest.

Cezar78
06-09-2013, 20:33
Jak jest z tą pełną wersją patcha? Miała wyjść dzisiaj i na necie pisze że wyszedł ale na steamie nic nie pobiera!!! Co jest?

Pobierało, pobierało - no chyba, że nie masz włączonego netu.

Umbrecht
06-09-2013, 20:37
Co do patcha czy też macie na pierwszym głównym ekranie po odpaleniu gry w prawym górym rogu ekranu numer wersji 1.0.0 , po pobraniu patcha przez Steam?
Czy tak to powinno wyglądać (może zmienił się tylko nr builda poniżej , ten rząd cyferek typu 35365363) ?
Mnie dzisiaj coś ściągało przez steam do Rome 2 ale mam dziwne przeczucie że nic sie w numerze wersji nie zmieniło.
Bo może żadnego patcha jeszcze nie było oficjalnego, wiele osób pyta o to samo na steamie ?
Po najechaniu na ikonkę Rome2.exe w katalogu z grą w folderze steam pokazuje jednak 1.0.0.1 więc to chyba jednak ten patchyk.
Ale sam nie wiem, jak jest u Was?

PS.
Dziwne, że żadnego changeloga nie ma w folderze steam z grą ani tam gdzie zapisuje gry

Sunbeach
06-09-2013, 20:56
No właśnie tak jak kolega wyżej jak jest z tym patchem? Mi na prawdę nic nie pobierało! Wszystko jest tak samo jak było. Pisałoby chociażby w aktualnościach steamowych że patch wyszedł i zmiany jakie przyniósł a tu nic. Coś mi się wydaje że jeszcze tego patcha nie było i ci co graja to grają cały czas na becie patcha :)

Shay Ruan
06-09-2013, 21:04
Był patch, ja nie ściągałem bety, a mam w pobranych te kilkadziesiąt mega do Rome 2.

Umbrecht
06-09-2013, 21:05
@Shay
A jaki masz numer w menu głównym w prawym górnym rogu?

Sabat
06-09-2013, 21:14
Po patchu jest zdecydowanie lepiej z grafiką na tych samych ustawieniach. patch ważył 26MB

PakoThugLife
06-09-2013, 21:15
Tak apropo wylecę z tekstem prosto z dupy i nie na temat... Ale odblokowali kolejne dwie frakcje na tej zagranicznej stronie total war :D

Shay Ruan
06-09-2013, 21:16
Mam wersję 1.0.0 a build zaczyna się tak 6858. Dalej nie pamiętam a nie mam pod ręką nic do pisania :D

Umbrecht
06-09-2013, 21:19
A czyli spoko, tak ma być w takim razie. Wszystko ok.

adi
06-09-2013, 21:19
Tak apropo wylecę z tekstem prosto z dupy i nie na temat... Ale odblokowali kolejne dwie frakcje na tej zagranicznej stronie total war :D

Do wyboru masz z okolo 10 na poczatku a pewnie i tak nimi nie zagram wszystkimi wiec Twoj news jest jak ten Twoj tekst;)

leo
06-09-2013, 21:52
"Pacz" ani szybciej ani wolniej chociaż u mnie to się nie spodziewam wiele. Za to masa błędów jaka była wcześniej taka jest .... Kolesie przed murami Karalis "tańczą" dosłownie kręcili się w kółko przez 1h. Bitwa wygrana bo armia Rzymian( 4 jednostkiI) ustawiła sie pod wieża fortyfikacji i dała się wystrzelać .. chociaż utworzyli zólwia ;D.... reszta jednostek w tym czasie tańczyła . Dodatkowo mapka poglądowa miasta na Sardynii ma "babola" . Pokazane są mury a ich nie ma w rzeczywistości ;-p . Poczekałem sobie ta 1h bo miałem obiadek akurat ... ale żeby się nie nudzić to w tej samej turze zaatakowała armia syrakuz też karalis mimo że LIlibaeum było niebronione. I podobna sytuacja ląduje sobie armia i tańczą w kółko . Jaja jakieś??? Idy marcowe ??? Święto Bachusa czy jaki h.... Ogólnie AI w czasie oblężeń to jakieś kpiny ... lecą na "pałe" w stronę punktu i nic poza tym. Cała taktyka.

Lee
06-09-2013, 22:02
Kolejny przykład "znakomitego" AI na mapie kampanii. Oblegam Ateny Spartą - przeciwnik ma około dwukrotną przewagę (dwie armie + garnizon). Za dwie tury oblężenie się skończy i zajmę miasto. Co robi AI - odpływa armiami i to ja mam teraz przewagę 2:1. Tuż przed ostatnią turą oblężenia - komp atakuje garnizonem i dostaje oczywiście łomot. Pozostałe armie Aten żeglują sobie po Morzu Egejskim - aż do śmierci... Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego na MP są dostępne bitwy ludzi z Polski (czasami jest pusta lista nawet..)

PakoThugLife
06-09-2013, 22:18
Tak apropo wylecę z tekstem prosto z dupy i nie na temat... Ale odblokowali kolejne dwie frakcje na tej zagranicznej stronie total war :D

Do wyboru masz z okolo 10 na poczatku a pewnie i tak nimi nie zagram wszystkimi wiec Twoj news jest jak ten Twoj tekst;)



Trochę nie logiczna jest Twoja wypowiedź. Raz co z tego że jest 10 frakcji skoro dla każdego co innego? Jednemu nie spodoba się 3/4 z tych frakcji a zaś spodoba się któraś z odblokowanych... o.O

Umbrecht
06-09-2013, 22:24
Próbował ktoś Avernami na poziomie very hard już?
Ja dziś zrobiłem 2 podejście grając najrozważniej jak mogłem (sojusze, budowa odpowiednich armii) i dostałem manto znowu.

Co ciekawe Rzym na legendary i sparta na vh idą gładko.
Grałem tez Swebami i jakoś daję radę.

Ale Avernovie na VH narazie są dla mnie nie do przeskoczenia, może ktoś przetrwał początek i ma jakieś sprawdzone rady. Najtrudniejsza frakcja wg mnie na początek dla poziomu vh i wyżej.
Próbuję 3 raz i do skutku, jak mi się uda przeżyć poza pierwsze 50 tur to dam znać. Póki co rzeźba umierającego gala w mojej sygnaturce jak najbardziej odpowiednia :lol:
Jestem pozytywnie zaskoczony.

KLAssurbanipal
06-09-2013, 22:38
Po zrobieniu powyższych screenów na Ultra komp mi przestał działać. Musiałem wzywać kumpla informatyka.

MG42
06-09-2013, 22:41
Czy mogę odsprzedać wersję pudełkową zarejestrowaną na steamie? Błagam. Czuję, że umrę z żalu przy tej części ...

Revar
06-09-2013, 22:43
Może ktoś podać link do tego patcha? Nie do bety. Z racji, że nie mam gry na steamie.

ban dla ciebie

-v

Asuryan
06-09-2013, 22:46
MG42: Tak, możesz - razem z całym kontem steam i wszystkimi innymi grami się na nim znajdującymi...

EDIT:
Revar: Nie, nie może - z tego względu że na tym forum nie pomaga się pewnym osobom.

szrama86
06-09-2013, 22:47
Może ktoś podać link do tego patcha? Nie do bety. Z racji, że nie mam gry na steamie.

A gdzie masz? Skoro oryginalna wersja jest przypisana tylko do steam. Czyli masz pirata. Piractwu dziękujemy i im nie pomagamy.

MG42
06-09-2013, 22:53
MG42: Tak, możesz - razem z całym kontem steam i wszystkimi innymi grami się na nim znajdującymi...

O tempora, o mores! Co za upokorzenie ... Dla tej gry zmieniłem komputer i umieram z nudów! 2-m-ce czekania ... Już wolę Worms-y i TVN

radoxx4
06-09-2013, 22:58
Ale jaja. Miałem zamówionego Rome II PREORDERA z gram.pl. Niestety kurier przyjechał z opóżnieniem i nie zastał mnie w domu ponieważ jestem na urlopie. Gra została odesłana do nadawcy, ale ja mimo wszystko dostałem na maila kod na DLC Oo

kuroi
06-09-2013, 23:00
O tempora, o mores! Co za upokorzenie ... Dla tej gry zmieniłem komputer i umieram z nudów! 2-m-ce czekania ... Już wolę Worms-y i TVN

Ja też jestem mocno zawiedziony tą grą, rozumiem Twoje sfrustrowanie, ale nie nie musisz pisać tego samego w każdym temacie.

KLAssurbanipal
06-09-2013, 23:02
Przesadnie psy wieszacie. :)
Gra ma potencjał. Bugi i mechanikę poprawią. Widać, że nad tym ciągle siedzą. Na pewno gorzej niż Empire nie będzie. :)
Mi tam się dobrze gra i przede wszystkim czuję klimat Rome 1, a to się liczy. W dodatku gra jest rozbudowana, różnorodna...
Kompletnie nie podobają mi się oblężenia od mechaniki, bugi, po same miasta. Oblężenia to dla mnie katorga. Tutaj patch + dobry mod na pewno zaradzi.

Lee
06-09-2013, 23:03
Ja się zaczynam zastanawiać - czy jest jakiś aspekt, którego nie sp.... Rozegrałem pierwszą bitwę MP z graczem, który kampił Rzymianami na wzgórzu. O dziwo wygrałem. Oglądam powtórkę, a tu przebieg bitwy zupełnie inny. Mówię sobie no dobra, zobaczę jak to w rankingach wygląda. A w rankingach mnie nie ma - ogólnie wyświetla mi tylko jedną stronę graczy rankingowych. To ja już naprawdę wolę drugiego Shoguna i avatara ://

Umbrecht
06-09-2013, 23:04
Najlepsze sa posty tych co się zawiedli ale gry nie kupili :lol: , kuroi przeciez pisałeś że nie kupiłeś gry, jak możesz byc nią zawiedziony???
Gra jest świetna i myślę, że tych którym sie podoba jest dużo więcej. Ma także olbrzymi potencjał.
Również jestem z serią od początku i długo grałem w każdą z części, także z wieloma modami.

Po tygodniu bardzo intensywnej gry w singlu i multi mogę napisać od siebie:

Gra ma swoje wady, różne dla każdego ale to jeszcze nie jest powód żeby tak ją krytykować :) bo zalet jest zdecydowanie więcej.
Jeśli o optymalizację chodzi to u każdego działa inaczej i jest równie dużo osób, które sa zadowolone z wydajności nawet teraz po premierze jak i tych narzekających na słabą wydajność ( z czego gro stanowi sporo osób grających na sprzętowych średniakach i trupach). Dla przykładu u mnie śmiga aż miło, zarówno w temacie zwykłej wydajności fpsów w bitwach i na mapie kampanii, jak również jesli chodzi o czasy wczytywania bitew (single/multi), sejwów, czy przelatywania tur na końcu (i to po 150 turze ) ani razu nie zaliczyłem crasha czy zwiechy .
Jeżeli o narzekania na AI chodzi to ja nie mam nic do zarzucenia, jest o niebo lepiej niż w shogunie2 zarówno w bitwach jak i kampanii (dyplomacja jest rewelacyjna),
może grajcie na vh i wyżej.
90% zachowań AI to duży postęp w stosunku do poprzednich odsłon.
A że AI nie zachowuje się jak dobry żywy gracz to chyba naturalne bo to nie jest żywy człowiek i dopóki ogólnie technologia sie znacznie nie rozwinie nie będzie to możliwe.
Co do bugów to po to są patche. Ja nie doświadczyłem żadnego , który uniemożliwia bądź psuje rozgrywkę i wiele innych osób też.
Jedyna moja uwaga to że starcia wręcz niekiedy toczą się za szybko, ale nie zawsze i tez od wielu rzeczy to zależy.
Zdecydowanie polecam skrajnie niezadowolonym podejść do tej gry w szerszej perspektywie i poznać opinie tych zadowolonych, a także obiektywnie ocenić skalę gry.

@Lee kliknij sobie " My position" to zobaczysz swoje miejsce w rankingu, pierwsza strona wyświetla dopiero od pewnej ilości zwycięstw.

MG42
06-09-2013, 23:07
Przesadnie psy wieszacie. :)
Gra ma potencjał. Bugi i mechanikę poprawią. Widać, że nad tym ciągle siedzą. Na pewno gorzej niż Empire nie będzie. :)
Mi tam się dobrze gra i przede wszystkim czuję klimat Rome 1, a to się liczy. W dodatku gra jest rozbudowana, różnorodna...

Wydaję mi się, że nie. Potencjał to miało Empire. Parę bugów w rezultacie poprawionych plus Napoleon i śmiga. Natomiast ukochany, wyczekiwany i celebrowany RomeII został do cna zbeszczeszczony. Jest ponury, przygnębiający, źledziałający * bez koncepcji, zmierzający (dryfujący) w złym kierunku. I Q..WA kosztował140 zeta !

* imiesłów czasownikowy ?

K A M 2150
06-09-2013, 23:11
I i tak ma najwiekszy potencjał z calej serii. Gdzie ETW miało potencjał? Tutaj naprawdę w dużej mierze potrzebne są tylko mody na staty i balans, a będzie git. Optymalizacja z czasem się porawi, ETW mi też kiedys nie chcialo bez patchy prawie chodzić, a potem bez problemów większych.

Z obecną liczbą statów dla jednostek śmiem jako modder twierdzić, że staty do Rome dadzą nam najbardziej realistyczne bitwy z całej serii, teraz wiele apektów, które były nie do przeskoczenia są już nieistotne, bo wreszcie jest na to wpływ w statach.

matimatcmg
06-09-2013, 23:14
tak w ramach ostrzezenia wpomne ze kampania potrafi sie tak zbugowac, ze wiesza mi sie za kazdym razem podczas tury jednego z przeciwnikow:)
jak to dbze ze dostalismy patch ( to ze popsul wiecej niz naprawil to niewazne, liczy sie ze cos roia no nie???:P )

tomciopogromcio
06-09-2013, 23:21
No pewnie że tak bo to znaczy, że w końcu naprawią. W medieval 2 też były jakieś błędy typu napotka na oryginałach, K A M 2150 pisze że mu prawie Empire nie działał, a teraz chyba wszystko działa cacy? Widać CA za mało testerów zatrudnia,a Sega ich za bardzo pogania, nie musieliście od razu kupować gry, to jest zawsze ryzyko.

K A M 2150
06-09-2013, 23:21
U mnie ostatni patch nic nie popsuł.

Seria TW zawsze miała ten bug z turą przeciwnika lub konkretnym miastem. To już taki znak rozpoznawczy :D

kauczuk999
06-09-2013, 23:23
pytanie mam
wyszly mody - zwolnienie biegania itd
czy jak je zainstaluje bede mogl grac multi z kims? tzn czy roznice skryptow pozwola i jesli tak to na kogo ustawieniach?

K A M 2150
06-09-2013, 23:24
Na multi obie osoby muszą mieć te same pliki, inaczej wyskoczy błąd z kompatybilnością. W każdym bądź razie tak było w poprzednich częściach.

MG42
06-09-2013, 23:26
tak w ramach ostrzezenia wpomne ze kampania potrafi sie tak zbugowac, ze wiesza mi sie za kazdym razem podczas tury jednego z przeciwnikow:)
jak to dbze ze dostalismy patch ( to ze popsul wiecej niz naprawil to niewazne, liczy sie ze cos roia no nie???:P )

Tak - próbuję się cieszyć. To nic,że gra wpędza mnie swoim poziomem nudności w deprechę. Pojawił się ty zarzut o używaniu sprzętowych trupów do rozgrywki. Owszem ze wstydem przyznaję,że nie zdążyłem zmienić za jakieś 5 tyś PLN-ów mojego przestarzałego i5, 16 GB Ramu i GF660 na coś nowszego i w związkuz tym godze się z tym, że gra przycina mi i cały czas mam wrażenie, że gram na detalach "low". W ogóle czy tylko mnie się wydaje że mapa kampanii jest zaj ... smutna? Może to coś z moim "saturation" w monitorze?

Ituriel32
06-09-2013, 23:28
Mi w zasadzie wystarczy jak poprawią szybkość tury komputerów, bo co następna to dłużej to trwa.
A wszystkie dlc i mody przyjdą z czasem, to ciekawiej będzie.

kauczuk999
06-09-2013, 23:28
moze najnowsze stery zainstaluj. ja mam i5 8gb i 560ti (ktora jest troszke gorsza od 660) i na full smiga good

Lee
06-09-2013, 23:29
@Lee kliknij sobie " My position" to zobaczysz swoje miejsce w rankingu, pierwsza strona wyświetla dopiero od pewnej ilości zwycięstw.

Nima Panie, nima - normalnie tabula rasa (po tym kliknięciu w ''moja pozycja") - ale szczere dzięki za chęć pomocy :)

MG42
06-09-2013, 23:30
Mi w zasadzie wystarczy jak poprawią szybkość tury komputerów.

A mnie tak wqrwili, że interesuje mnie tylko zwrot gotówki

Umbrecht
06-09-2013, 23:33
Ja o MODACH do TW :ROME 2 :)
@KAM2150
A czy osoby modujące Total War nie mogłyby się hurtem zebrać i poprosić po tylu latach o otwarcie działu na Nexusie ???
Od lat kwestia pobierania, updejtowania(dla korzystających z modów) oraz zapewne (dla modujących) umieszczania, modyfikowania etc, modów to istne totalne zacofanie w porównaniu do komfortu jaki daje Nexus(ma profile dla coraz większej ilości gier) (sam trochę z niego korzystam modując i jako "biorca" modów pod Elder Scrolls).
Twcenter działa wolno i człowiekowi niedobrze się robi niekiedy jak ma coś pobrać większego albo sprawdzić szybko czy nie było aktualizacji, nie wiem co się z twcenter stało ale jakość działania tamtego forum od dłuższego czasu to porażka.
To jest w dziesiejszych czasach już nawet lekko żenujące i wpływa też na ogólne dziadostwo niektórych modderów TW, którym nawet się nie chce kolejnych wersji modów oznaczać albo tworzyć dobrych readme. O instalacji/deinstalacji i zarządzaniu modami nawet nie wspominam bo to już nawet nie ma co komentować, podobnie się rzecz ma z szybkim i czytelnym sprawdzaniem reakcji odbiorców moda (zero ocen, poleceń etc.) Komfort użytkowania modów na Tw center to Kiła , syf i mogiła.

@MG42
Chłopie ty masz chyba depresję :lol: łap na pocieszenie ( ogólnie dedykacja dla depresyjnych narzekaczy) :) :
[youtube:3lhzk6vc]http://www.youtube.com/watch?v=YTxqaHrXgHQ[/youtube:3lhzk6vc]

adi
06-09-2013, 23:41
A tu dwa filmiki z bitew z AI. Moge powiedziec,ze grafa sporo lepsza od poprzednich wersji, bardziej realistyczniej wygladaja jednostki. Sobie wyobrazam juz te epickie bitwy z zywym graczem. Mozna zauwazyc ten nienaturalny speed jednostek.Ustawienia graficzne maksymalne. A i dosc spore mapy na plus. A i starcia nie sa prowadzone w linii a w kilku malych grupkach.

http://www.youtube.com/watch?v=4NyU83Wuu1M

http://www.youtube.com/watch?v=PsMnIwtwFAw

szrama86
06-09-2013, 23:44
Haha.Też masz czerwone niebo po patchu. Podobno pracują już nad rozwiązaniem tego problemu :)

K A M 2150
06-09-2013, 23:44
Ja o MODACH do TW :ROME 2 :)
@KAM2150
A czy osoby modujące Total War nie mogłyby się hurtem zebrać i poprosić po tylu latach o otwarcie działu na Nexusie ???
Od lat kwestia pobierania, updejtowania(dla korzystających z modów) oraz zapewne (dla modujących) umieszczania, modyfikowania etc, modów to istne totalne zacofanie w porównaniu do komfortu jaki daje Nexus(ma profile dla coraz większej ilości gier) (sam trochę z niego korzystam modując i jako "biorca" modów pod Elder Scrolls).
Twcenter działa wolno i człowiekowi niedobrze się robi niekiedy jak ma coś pobrać większego albo sprawdzić szybko czy nie było aktualizacji, nie wiem co się z twcenter stało ale jakość działania tamtego forum od dłuższego czasu to porażka.
To jest w dziesiejszych czasach już nawet lekko żenujące i wpływa też na ogólne dziadostwo niektórych modderów TW, którym nawet się nie chce kolejnych wersji modów oznaczać albo tworzyć dobrych readme. O instalacji/deinstalacji i zarządzaniu modami nawet nie wspominam bo to już nawet nie ma co komentować, podobnie się rzecz ma z szybkim i czytelnym sprawdzaniem reakcji odbiorców moda (zero ocen, poleceń etc.) Komfort użytkowania modów na Tw center to Kiła , syf i mogiła.


Odpowiedź prosta, ludziom się nie chce. Robią to za darmo i robią jak im wygodnie, bo jednak poświęcaja na to swój wolny czas. Sam sporo o tym wiem, bo już nie raz słyszałem od dziewczyny "I co, do pliczków Ci śpieszno?", a ona i tak tolerancyjna, bo bardzo lubi na kompie grać ;P Masz jeszcze różne narodowości, np ruscy zawsze dają mody na jakieś ich debilne serwery i zakazują umieszczania ich gdzie indziej. I tak to jest, bo każdy pracuje dla siebie/swojej ekipy. Nie ma czegoś takiego jak jednolita społeczność moderów. Jak komuś sie nie podoba, że musisz coś szukać to jego wina, jak ktoś robił moda i poświęcił na to kilkadziesiąt godzin/dni to niech odbiorcy chociaż chce się spędzić pół godziny na instalację.

adi
06-09-2013, 23:45
Haha.Też masz czerwone niebo po patchu. Podobno pracują już nad rozwiązaniem tego problemu :)


Ano. Klimat marsjanski;)

P.S. Jak ktos ma pasje, to bedzie tworzyl nie patrzac czy robi to za free czy nie. Takze jak sie komus nie chce, to jaki z niego moder:) Np Darth Vader ciagle cos produkuje.