PDA

Zobacz pełną wersję : Refundacja ROME II STEAM



Klierowski
03-09-2013, 20:17
Witam, mam pytanie - refundował ktoś kiedyś grę na steamie ? jak to wygląda ? ja nie mam zamiaru dać zarobić na mojej głupocie CA który wypuszcza pobugowała grę, praktycznie niegrywalną ze względu na lagi i brzydką grafikę ( reszta jest w porządku, nawet lepsza niż w Shogunie) .
Wolę odczekać pół roku i wtedy kupić 2 razy taniej, do tej pory pieprze CA i chciałbym odzyskać moją kasę ;].
Ps Kod kupiłem na allegro czyli od Steam-u, nie z sklepu ;)

voitek
03-09-2013, 20:40
Skoro kupiłeś na allegro, to nie kupiłeś przez Steam.

Shay Ruan
03-09-2013, 20:46
Steam nie uznaje allegro. Nawet w razie pomocy technicznej w sprawie kodu trzeba im wysłać skan paragonu czy tam faktury i zaznaczone jest tam, że nie uznaje kodów kupionych na allegro.

Mestavo
03-09-2013, 20:55
No ale przecież steam będzie chyba przeprowadzał automatycznie aktualizacje Rome 2 Total War

Shay Ruan
03-09-2013, 20:58
Będzie, będzie, nie ma co robić w gacie ze strachu :D

Mestavo
03-09-2013, 21:01
To po co za pół roku kupować

gogles
03-09-2013, 21:03
Steam nie uznaje allegro. Nawet w razie pomocy technicznej w sprawie kodu trzeba im wysłać skan paragonu czy tam faktury i zaznaczone jest tam, że nie uznaje kodów kupionych na allegro.

W razie pomocy technicznej wysyłasz zdjecie kodu aktywacyjnego do gry. Pod kodem musisz napisać numer przesłany bez pomoc techniczną Steam.

Chodzi o to że kupując przez allegro nie masz prawa do pomocy technicznej :)

Shay Ruan
03-09-2013, 21:13
Musi być paragon sklepu w jakim kupowałeś. Miałe mtaki problem w napoleonie, że kiedy kupiłem w empiku gre, kod był już w użyciu. Po wymianie wiadomości z pomocą techniczną, kazali mi skan paragonu lub faktury wysłać.

Oczywiście to o czym napisałeś też musi być :D

Klierowski
03-09-2013, 23:31
Ale to chory system... czyli mimo że mam zarejestrowaną grę to nie mam żadnych praw do niej ? ;o
A co do tego że kupił bym RTW II za pół roku - jeżeli dostał bym refundacje to 120 zł na konto a zapewne za pł roku za 70 zł dało by się kupić ;) .

Oskar
04-09-2013, 01:10
Ale to chory system... czyli mimo że mam zarejestrowaną grę to nie mam żadnych praw do niej ? ;o
A co do tego że kupił bym RTW II za pół roku - jeżeli dostał bym refundacje to 120 zł na konto a zapewne za pł roku za 70 zł dało by się kupić ;) .
Nie chory system tylko kupując grę na allegro kupuje jakby z 2 ręki nie bezpośrednio przez Steam

Umbrecht
04-09-2013, 07:25
Boże :mrgreen: , może moderacja mogłaby założyć dział na forum,pt.
"MAM WIELKI ŻAL BO..." czyli "renty/rehabiliatacja po traumie/refundacje/odszkodowania/pozwy sądowe CA/czuję się pokrzywdzony/a/jak radzić sobie ze stresem podczas gry/porady wróżki/ mądrości ludowe/ jak oszukano mnie z okazji premiery nowej części TW/ przypowieści pesymisty/ świat jest zły i nawet sex nie kręci już mnie/ jesienna deprecha/ leżę pod kałużą"
Bardzo serdecznie proszę.
Prośbę swą motywuję tym, że wtedy wszelkie posty związane z afirmacją negatywnych emocji znalazłyby się w jednym miejscu ku uciesze wielu osób, do tego ze względu na swą specyfikę stanowiłyby miłą lekturę przy kawie w celach stricte sadystycznego poprawienia sobie humoru.

Shane
04-09-2013, 07:40
Nie rozumiem Cie Umbrecht,ja tez powaznie mysle o odeslaniu im tego chlamu,to nie jest duzo pieniedzy ale chodzi o zasade,zeby nie byc "dymanym",a wlasnie to robi CA ze swoimi fanami :D

Umbrecht
04-09-2013, 07:48
No dobrze, czemu uważasz że ta gra to chłam Shane? Ja mam zupełnie odmienne zdanie, nie jest to może doskonały produkt ale naprawdę bardzo dobry, o wiele lepiej się w niego gra niż w poprzednie części.
Nawet obiektywnie patrząc nie ma żadnych podstaw do mitycznej refundacji a jeśli są to jakie?
Kto Was jak to mówisz "dyma" i na czym to konkretnie polega, bo mnie się to słowo w tym kontekście kojarzy z metaforą stosunku seksualnego wbrew waszej woli , jeszcze we śnie po jakiejś pigułce czy coś :D a jak widzę wiele osób na tym forum tak się czuje, toż to jakaś galopująca skala gwałtów dokonanych przez CA.
Do tego jestem fanem serii TW nie CA i jak to nazywasz nie czuję się "dymany", ale może to właśnie na tym polega! O rany, czy CA ma jakieś niecne plany związane z moja cnotą? Czy możemy spać spokojnie?

Shane
04-09-2013, 08:15
Umbrecht ciesze sie twoim szczesciem.Tez chcialbym popykac,niestety mam za slaby sprzet,fakt odpalam na nim Wiedzmina 2 ,Tomb Raider,Assasin Creed 3,i kilka innych tytulow ale Rome 2 nie jest grywalny,a ze nie stac mnie na lepszego kompa to mysle na odeslaniu bo po co mi gra w ktora nie da sie grac?A wogole jesli tytul jest taki dobry to co tu robisz,czemu nie grasz?Pamietam jak dostalem w swoje rece pierwszego Szoguna,konczylem czasmi o osmej rano.

Umbrecht
04-09-2013, 08:21
Hehe, ja skończyłem o 3 wczoraj (co jest sporym wyczynem dla zwykłego człowieka) a teraz piję kawkę, przerzucam to forum i robię parę innych rzeczy jeszcze. Zaraz idę grać dalej, w końcu tydzień na nołlajfienie przeznaczyłem.
No widzisz kupiłeś grę wiedząc że masz słaby komp, nie lepiej było sie wstrzymać i odłożyć pieniądze na kupno lepszej części do kompa niż kupować grę?
Ja upgrejdy robię takie większe co 4-6 lat, a co do pieniędzy to już osobny temat. Każdy ma różne warunki i możliwości ale to nie jest wina CA ;)

Shane
04-09-2013, 08:30
No tak powinienem odlozyc na 4X Titan i zrobic 2 way sli,ale w wymaganiach nie bylo o tym:-(

Umbrecht
04-09-2013, 08:36
E tam bez przesady, kupiłem tydzień temu 780ke asusa i spokojnie wystarcza. Wymagania to od dawna sa nazwijmy to "umowne" dla każdej gry bo i każdy komputer jest nieco inny i działanie będzie się różniło.

Shane
04-09-2013, 08:51
tak wiem i wstawiles ja do Intel Quad Core 2 Q9550 :-) .... mamy chyba poprostu inne wymagania co do plynnosci

Klierowski
04-09-2013, 17:38
Umbrecht gościu co ty za głupoty wypisujesz za przeproszeniem .
CO MNIE TO OBCHODZI ŻE TY MOŻESZ GRAĆ ? miałem obiecane " Total war rome II będzie miał podobne, jeśli nie identyczne wymagania jak Shogun II" czy "Osoby które grały w Shoguna II nie będą miały problemu z uruchomieniem Rome" .
A ja ? Grałem w Shoguna II na Ultra, teraz też sobie odpalam na B. wysokich bo jednak wole mieć te 40 fpsów niż 30 na ultra a grafika i tak jest PIĘKNA, a w Rome II ? niezależnie czy mam wybrane najniższe czy też Ekstremalne ustawienia graficzne - gra i tak wacha się od 10 fpsów do 20 maksymalnie - i jak mi to wytłumaczysz do cholery ? że to jest premiera ? NO TO JAKIM PRAWEM ŚCIĄGALI KASĘ I NADAL ŚCIĄGAJĄ ZA PRODUKT NIENADAJĄCY SIĘ DO UŻYTKU ? za nowe porsche, bez silnika też zapłaciłbyś cała stawkę i był zadowolony.
Kurde jak ja nienawidzę chorych umysłowo fan-boyów dla których ukochana firma to świętość i złego słowa na nią nie dadzą powiedzieć, wypychając im jednocześnie kieszeń.
Jak dla mnie to koniec- nigdy nigdy więcej nie kupie produktu z serii Total war, chyba że rok po premierze a wcześniej będę leciał na piratach, oni mnie okradają to i ja ich okradnę ;) .

bachuxd
04-09-2013, 18:01
Pozwól, że zapytam - na jakim sprzęcie, to odpalasz ?

matimatcmg
04-09-2013, 18:10
bachu a czy to wazne na jakim odpala?
napisal ze gral w shoguna na ultra wiec zgodnie z zapowiedziami CA powinien grac komfortowo w roma
mam dokladnie to samo, shogun smigal na ultra/wysokich aa w ten szajs za ktory zaplacilem 140 zl nie da sie grac na najnizszych ustaieniach i w najnizszej rozdzialce

bachuxd
04-09-2013, 18:20
Ważne. Jeśli odpala na dobrym sprzęcie, to pewnie da się jakoś rozwiązać ten problem. Jeśli na słabym, to już lipa.

Skoro jednym gra działa płynnie a innym tnie i rwie na potęgę mimo tego, że mają podobną konfiguracje, to na pewno można jakoś to naprawić. Ktoś pisał o tym, że ściągnięcie beta sterowników do karty graficznej zażegnało problem - spróbuj.

Asuryan
04-09-2013, 19:24
Ale to chory system... czyli mimo że mam zarejestrowaną grę to nie mam żadnych praw do niej ? ;o
Czytałeś regulamin Steam? Jeśli tak, to nie wiem skąd to zdziwienie.

Przemysł II
04-09-2013, 19:34
Ja miałem Empire i Napolona w domu przez ponad rok wogóle nie używanego :D miałem za słabego kompa, więc leżały kody aktywacyjne steam spokojnie przez rok na półce :D Dopiero jak kupiłem tego lapka zagrałem pierwszy raz :D a mam go od 2 lat.

Talek
04-09-2013, 19:34
Kupiłeś grę na allegro - w rzeczywistości dostałeś gifta na steamie, Valve nie zwróci ci pieniędzy za grę, której dla nich nie kupiłeś tylko dostałeś w prezencie, mogłbyś ewentualnie prosić o zwrot twojej gry do właściciela (sprzedawcy z allegro) i wtedy o zwrot kasy od niego chociaż nie wiem czy jest w ogóle taka możliwość. Mógłbyś prosić o zwrot tylko gdybyś kupił grę ze sklepu steam.

Asuryan
04-09-2013, 21:14
Mógłbyś prosić o zwrot tylko gdybyś kupił grę ze sklepu steam.
Też niekoniecznie. Według Valve i regulaminu steam nie tyle kupujesz wersję cyfrową gry, co tylko nabywasz prawo do jej subskrypcji...

Umbrecht
04-09-2013, 21:18
Klierowski, dam Ci radę uważaj co piszesz i do kogo. Bo anonimowy bynajmniej nie jesteś dla każdego.
Poza tym trochę panuj nad emocjami bo Twoje zachowanie nieco wskazuje na pewne nieprawidłowości, chcesz to sobie ściągaj i używaj nielegalne oprogramowanie ale może nie chwal się tym na forum.
Pozdrawiam

Klierowski
04-09-2013, 21:30
Zabrzmiało jak groźba, i to żałosne by przerzucać się groźbami przez internet.
Co do tej mojej anonimowości to oświeć mnie, znasz mnie ? bo gdybyś znał to nie pisał byś takich głupot grożąc mi .
PS : Jakie nieprawidłowości ? jeszcze nigdy nie popełniłem czynu zwanego piractwem oprogramowania które jest przestępstwem, ale na logikę czy w ten sposób w jaki postąpiła teraz SAGA i CA to nie jest oszustwo, kradzież etc ? bo jak dla mnie to tak - a nazwanie kogoś kto okrada złodzieja złodziejem jest słuszne ? i na twojej odpowiedzi zakończmy ten niepotrzebny wątek, dawno minęła mi ochota do przerzucania się mięsem w internecie, zostawiam to nerdom komputerowym.

Shane
11-09-2013, 11:36
Jesli kupilem gre na Amazonie,to o zwrot kasy mam zwrocic sie do nich czy do STEAMA,wiecie moze?Nawet jak odesle plyty Amazonowi to gra i tak bedzie aktywna.

Grogmir
11-09-2013, 12:40
Na jakiej podstawie zwrot kasy?

Shane
11-09-2013, 12:44
Zacinanie sie co kilka sekund,juz nie mowie o spadkach nawet do 10 fpsow,obojetnie czy extreme czy srednie bo to moga wytlumaczyc sprzetem,chociaz mam i5 2500k 4.2,770 gtx i 8 gb ramu)
ale z zacinania sie chyba nie ma wytlumaczenia.




************
Gratuluję otrzymania kolejnego ostrzeżenia za offtop oraz post pozbawiony (tak jak wiele innych) interpunkcji.
Samick

Shane
11-09-2013, 13:55
Gratuluję otrzymania kolejnego ostrzeżenia za offtop oraz post pozbawiony (tak jak wiele innych) interpunkcji.
Samick

Dziekuje, dziekuje :-) juz wczesniej pojawil sie taki temat ,ale z jakiegos powodu zostal zamkniety. Chyba musze strasznie kogos draznic skoro dostaje dwa ostrzezenia za to samo,a teraz za brak przecinka :roll:
Peace


*******************
Jak Ci mało to sobie skrobiesz dalej, pisząc chociażby ten post, nic nie wnoszący do tematu, za to odpowiadający na uwagę moderatora. Oby tak dalej, wycieczka do karceru czeka.
S.