PDA

Zobacz pełną wersję : Problem : Niski wpływ rodu



Baint
04-09-2013, 14:29
Witam, mam następujący problem, gram Spartą i wybuchła mi wojna domowa którą wygrałem. Wpływy mojego rodu w porównaniu do innych wynosiły 17/83 % wyczytałem gdzieś że po wygraniu wojny domowej wpływy powinny wyrównać się do 50/50% niestety tak się nie stało i nadal mam te nędzne 17% wpływów... Pytanie jest następujące: Jak mogę powiększyć wpływy mojego rodu ? W przypadku kiedy próbuje zabić/ zawrzeć małżeństwo / szerzyć pogłoski na postaciach konkurencji sam tracę poparcie...

Edit:

Przepraszam że zakładam nowy wątek ale uzyskanie odpowiedzi w temacie o pytaniach początkujących graczy graniczy z cudem.

FREDu
04-09-2013, 14:32
Ja gram Rzymem i mi po 30 turach pokazuje coś koło 27%. A jakieś prowincje podbiłeś czy stoisz w miejscu?

Baint
04-09-2013, 14:36
Podbiłem Hellas, Macedonie, Tracje, Illyrie, Azje i część prowincji na Wschód od Azji. W miarę podbijania wpływy progresywnie malały i teraz już sam nie wiem jak temu zaradzić.

Promulgacja
04-09-2013, 14:43
Czy przypadkiem generał którym podbijałeś te wszystkie prowincje nie był spoza Twojego rodu? ^^

Baint
04-09-2013, 14:45
Stosunek generałów którzy podbijali był mniej więcej równy jeżeli chodzi o mój ród a inne, pozatym z czasem umierali i na ich miejsce wchodzili inni z dużo mniejszym poparciem.

Klierowski
04-09-2013, 17:27
Mam tak samo, w moim rodzie są sami Generałowie "Zdobywcy" a inni najwyżej tłumią bunty etc a i tam mam zasrane 17% poparcia i ŻADNEJ możliwości podniesienia go, mimo odnoszonych zwycięstw -.- nie dość że optymalizacja to totalna porażka to jeszcze głupie rozwiązania i bugi ... gdybym miał ocenić grę w tym momencie dałbym może z 6/10.

Ekaton
04-09-2013, 17:55
Ja grając Rzymem starałem się aby wszyscy najwięksi generałowie byli z mojego rodu i po zdobyciu Kartaginy, Grecji, Hiszpanii i południowej Galii mam około 60% a przez większość gry utrzymywało się też na poziomie 30-40%. Z drugiej strony starałem się zapewnić awans kilku moim ludziom i tak miałem np. Trybuna, może to od tego też zależy?

Klierowski
04-09-2013, 20:47
A skąd zdobywałeś generałów do twoich rodów ? bo ja na początku miałem 3 w rodzie Juliuszów a od 15 tur został mi tylko jeden, starzeje się, żony nie ma a przeciwnikom cały czas dochodzą nowi generałowie !

Ekaton
04-09-2013, 23:10
Kogoś tam adoptowałem a kilku innych pojawiło się chyba samych przy tworzeniu nowych armii bo ich wcześniej w moim rodzie nie widziałem. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku najlepszym wyjściem będzie adopcja.

Klierowski
05-09-2013, 00:59
Jak się adoptuje ? ;o

Ekaton
05-09-2013, 01:40
Klikasz godło Twojej frakcji na tym panelu pośrodku i tam po lewej masz ważne postacie. Klikasz na którąś i masz po prawej stronie menu z opcjami, wśród których jest i opcja adopcji. Możesz adoptować każdego, kto nie jest głową rodu.

Klierowski
05-09-2013, 10:14
Domyślałem się... ale u mnie nie ma takiej opcji ;) nigdzie nie widzę żadnych "Ważnych" postaci tylko mój ród i pozostałe rody, a z nich mogę tylko przekupić ludzi, nie ma opcji adopcji :/ czyżbym miał zbugowaną kampanię ? oprócz mojego rodu są jeszcze 2 inne oraz "pozostałe rody"

Ekaton
05-09-2013, 10:53
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego nie masz tam opcji aby adoptować kogoś z tej listy po lewo, być może faktycznie jest to jakiś bug.

jan_boruta
05-09-2013, 11:06
Szczerze mówiąc nie wiem dlaczego nie masz tam opcji aby adoptować kogoś z tej listy po lewo, być może faktycznie jest to jakiś bug.

Postaci są różne, niektóre możesz adoptować, niektórym proponować mariaż, niektóre przekupywać. Zależy to też od tego, jakim państwem grasz - barbarzyńcy mają nieco inny system od monarchii i republik. Zwykle warunki każdej z dostępnych akcji powinny być napisane w tooltipie po najechaniu na odpowiedni przycisk.

Klierowski
05-09-2013, 11:09
Ta gra zaczyna mnie dobijać :(

Gram Rzymem, niestety ja W OGÓLE nie mam w menu Frakcji NIGDZIE dostępnej opcji adopcji, są tylko opcje Zabójstwa,małżeństwa,szerzenia plotek i przekupstwa ! nigdzie nie widzę innej opcji która pozwalała by mi na manewry polityczne ;o

FREDu
05-09-2013, 11:10
Domyślałem się... ale u mnie nie ma takiej opcji ;) nigdzie nie widzę żadnych "Ważnych" postaci tylko mój ród i pozostałe rody, a z nich mogę tylko przekupić ludzi, nie ma opcji adopcji :/ czyżbym miał zbugowaną kampanię ? oprócz mojego rodu są jeszcze 2 inne oraz "pozostałe rody"

Adopcje przeprowadzasz właśnie z "pozostałe rody" o ile jest tam więcej niż jedna postać(jedna musi tam zostać). Czasem tez pojawia się okno po rozpoczęciu nowej tury że pojawiła się jakaś ciekawa postać. Dodatkowo jak tworzysz nową armię masz również do wyboru trzech kandydatów możesz tam mieć kogoś ze swojej rodziny.

Klierowski
05-09-2013, 11:30
Dobra spróbuje, ale mógłby ktoś wkleić zdjęcie funkcji adopcji ? i czy istnieje w ogóle tu funkcja synów ?! bo jeszcze nie widziałem przez 50 tur abym miał jakiegoś potomka rodu..

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =175906909 (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=175906909)

Gdzie jest ta opcja adopcji ? ten system rodów póki co niszczy mi grę na równi z dziwną optymalizacją kampanii ...

Klierowski
05-09-2013, 17:45
Pomożecie ? wiem że double post ale nie chcę więcej czasu marnować na tą kampanie jeżeli mam ją zbugowaną a dzisiaj po ciężkim dniu wieczorem chciałbym pograć trochę ;) .
Jeszcze raz przepraszam za double post jeżeli kogoś on denerwuje, proszę skasować/

Sabat
06-09-2013, 10:47
Miałem adopcję gdy pojawił się osobnik który był z laską bogów.
Także gram domem Junni, Sprawdzę w domu

Paladyni
07-09-2013, 19:48
Użyj przekupstwa wtedy tez dołączają do twego rodu

kraven2000
07-09-2013, 20:26
Dobrym sposobem jest sytuacja, kiedy wpływowy generał z innego rodu zginie. Niby to cios dla armii...ale z drugiej strony po stracie jednego generała mój wpływ z 20% skoczył na 50% :)

[IG] Misiak
09-09-2013, 08:11
Wracając do niskiego wpływu rodu: jest taka opcja " zabezpiecz awans" (piszę z głowy). Daje to dość dużego kopa do wpływu rodu.