PDA

Zobacz pełną wersję : Wasza ulubiona nacja



Furiusz
29-10-2009, 20:35
Jaka jest wasza ulubiona nacja w BI? Ja bym stawiał na zachodnie cesarstwo za trudną sytuację i comitates.
Frankowie za Herbanów i Alamanowie za berserkerów i wojowników nocy, bardzo klimatyczna nacja fajnie są bitwy obronne z jej udziałem :D
sasi, to za bardzo rozbójnicy w tej grze, wsch. cesarstwo jest za silne, a wsch. państewek nigdy nie lubiłem.

kuroi
29-10-2009, 20:56
hmm... Jak dla mnie to wszystkie nację są "średnio ciekawe". Ale chyba najbardziej podoba mi się Wsch. Ces. Fajne dostosowanie się do stylu walki tamtejszych nacji :) Poza słoniami mają wszystko. Legioniści, łucznicy, machiny, konni łucznicy i katafrakci :) czego chcieć więcej? :D

Huzi
30-10-2009, 07:07
Ces. Zachodniorzymskie. Za fajne połączenie jednostek rzymskich i barbarzyńskich, i ogrom wrogów do pokonania. A wszystko to okraszone trudną sytuacją polityczną i finansową. Pamiętam nawet jak raz Hunowie wdarli mi się swoimi hordami do Italii. Wiele tur zajęło mi opanowanie sytuacji, zwłaszcza, że trzeba było zająć się jeszcze buntownikami.
Jeśli chodzi o poziom wyzwania, to na tą frakcję narzekać nie można.

chochlik20
30-10-2009, 13:36
ja wolę Celtów za ich ogary kaluana i za gallogalasów :), twórcy gry nie postarali sie za bardzo i tak np Alamanowie, Burgundowie, Logdobardowie maja takie same jedn. :/ wiec jedyna różnica jest prowincja, ciekawa jest gra Ces. Zachodnim, od razu na minusie i wyjście z niego nie jest łatwe dla początkującego gracza. Ciekawa nacja są Sasanidzi, ale Climbardzi mają o wiele za mocne statystyki i nawet kilka oddziałow ma problem z ich zniszczeniem :\ Hunów i Wandalów nie jest łatwo rozwalić na początku za to później robiłem z ich odziałem sieczke o wiele słabszymi armiami :)
Ciekawa nacja są gotowie i berberowie :) ciekawe jednostki i gra nimi nie jest łatwa :)

Furiusz
30-10-2009, 13:45
Keltoi ca upierdliwi, ale liczy się tylko ROMA! Sasi mają trudno - dość słabe jednostki (fajna jest tylko świątynia dla łuczników :D ale brak hordy przy kontakcie z wandalami robi sieczkę.

turkopol
01-11-2009, 22:13
Hunowie są po prostu swietni. Grałem nimi przez całe 4 minuty. Na inne frakcje nie chciałem juz nawet patrzec. I nie takie brzydale jak pisali rzymianie. Albo ta frakcja, nie wiem, z daleka wygladali na franków, chyba jakies elfy w ogóle. Dobra baza wypadowa dla fantazy moda, noce bohaterów, zmierzch potegi, czas apokalipsy, chudy koń a na nim jeździec niepozorny a imie jego Atylla. Wyobraziłem sobie ze to ja. ;)

tomsn
06-11-2009, 12:39
Goci. Właśnie nimi gram. Pytanie: Jakim cudem przy wyborze frakcji przy Gotach widnieje poziom "łatwy"? Toć na poczatku przez ich ziemie przewalają się obie hordy z zamiarem niezwykle wrażym?

Furiusz
06-11-2009, 14:18
Z prostego powodu, bo jest banalnie. wejście hordy na twoje terytorium to to, że te zamieniasz się w hordę, bez problemu zajmujesz ( w bodaj 6 turze) Konstantynopol i słabo broniona Grecję. Jak masz szczęście etc to przed nadejściem hordy jesteś w stanie zając Bizancjum :D potem jest już z górki. Pozostałymi hordami zajmujesz prowincje Bizancjum, są najczęściej na wyższym poziomie więc bez problemu rozwijasz gosp i wojo i jesteś boss. :D

Frankowie też są fajni, w jednej prow. budujesz kościół kat. w innych świątynie Wodana. rekrutujesz paladynów i wysyłasz ich do kręgu Wodana na przeszkolenie. Wtedy są niezłymi killerami :D

Fallen
29-11-2009, 13:09
Jak dla mnie Bizancjum
Nie ma tam tych barbarzyńskich jednostek ,które są w ces.zach.

Maharbal
29-11-2009, 13:36
Furiusz dobrze pogadał o Gotach. Wystarczy ,,zwinąć interes" w Dacji, i ruszyć na podbój europejskich prowincji Cesarstwa Wschodnio-Rzymskiego. A potem Anatolia albo Italia, jak kto woli. Większość hord nas w ten sposób ominie.

Moja ulubiona? Hmm......grałem wieloma nacjami w BI, pięcioma skończyłem kampanie. Fajni są Wandalowie, za ten ich rajd przez Europę, żeby w końcu zdobyć ledwie 10 prowincji :) Przyjemnie grało mi się Gotami-mają bardzo fajne wyglądają ich jednostki(ta doborowa jazda i doborowa piechota). Obecnie gram Celtami, i dużą przyjemnością jest dla mnie gromić rzymskie armie za pomocą gallowglasów, psów bojowych, kernów czy ogarów Cullana; kampania ich należy zdecydowanie do najłatwiejszych(Ja osobiście jeszcze trochę sobie ją utrudniłem, nawracając Celtów na chrześcijaństwo; jak się zostaje przy pogaństwie jest zapewne o wiele łatwiej). Berberami jest trochę hardcore'u bo kasy nieraz brakuje 8-) Alamanowie podobnie jak Celtowie-armia złożona z piechoty(w tym bersekierów) i odrobiny jazdy rozwali każdą rzymską(trochę problemów jest przy hordach z powodu konnych łuczników, ale i to nie stanowi problemu nie do rozwiązania).

Nie grałem Cesarstwem Zachodnio-Rzymskim ale nie mam 100% pewności, że jego kampania jest trudniejsza od kampanii Sarmatów. Ci to mają rzeźnię(nie dość, że pasowałoby uciekać z pierwotnych terenów przed Hunami i Wandalami, to jeszcze są spore braki w piechocie, i na dodatek denerwujące prowincje wymagane do ukończenia gry).

Moimi ulubionymi są więc Goci i Celtowie.

kuroi
29-11-2009, 13:39
Polecam zagrać Ces. zach. 1000 denarów na start i same bunty w przeludnionych miastach ;)

Fallen
29-11-2009, 13:47
ja po 20 turach ces.zach miałem 10.000tys na plusie ale później zaczyna się kryzys

Izrafel
03-12-2009, 17:27
Zachodnie Ces. jest fajne, ciekawe, klimatyczne w pewnym sensie, ale w zyciu sie tak nie nameczylem w kampanii. Kiedy jakies hordy pojawialy sie blisko granicy szybko zamykalem wszelkich zolnierzy w miastach i modlilem sie, zeby mnie owa horda ominela. :P

Seba Fallus III Wielki
27-12-2009, 18:02
Sarmaci mają świetną wszechstronną piechote bosbarską (nie wiem czy to dobrze napisałem) i wystarczy zamienić sie w horde . Tylko problem z gospodarką bo strasznie zacofani

hERTAM
13-01-2010, 06:25
Ulubiona oczywiście Alamanowie, po rozbudowaniu wojska można zająć rzymskie miasta pilnujące przełęczy, a dalej to Galia.... i ta piechota :)

Ituriel32
18-01-2010, 13:02
Celtowie, bo lubię bronić wysp. :)
Berberowie, bo to Afryka i prawię moja Numidia. HAHAHAHA
Poza nimi lubię też Sarmatów (żółci na mapie),
za konne łuczniczki

turkopol
16-04-2010, 22:40
Tak BI to prawdziwy upadek Romy. Ulubiona frakcja - buntownicy

Rebelion62
19-04-2010, 17:52
Moja ulubiona frakcja to Frankowie. Sztandary pełne jazdy i walka z hordami coś pięknego :twisted: . Klimatycznie gra się także Ces. zachodnim. Liczenie się z każdym żołnierzem. Walka garstką ludzi przeciwko hordom i brak pieniędzy na dosłownie wszystko

ALEXANDER
04-07-2010, 10:24
A ja uwielbam tak:

- Celtów, za piękne i potężne jednostki: Ogary Kulana i Gallowglass'ów

- Burgundów, za piękne i potężne jednostki: Wojowników Nocy i Berserkerów, oraz ładniutki kolor

- ORAZ Słowian, za piękne i potężne jednostki: Doborowi Wojownicy z Hordy Stepowej, oraz GENIALNY KOLOR, no i to w końcu nasi :lol:

szkoda że Celtowie nie mogą być hordą :(

klaudiusz
27-07-2010, 20:14
Witajcie:)
Kiedyś grałem rebeliantami. Na poczatku ustawiłem podatki wszędzie na max(nic się nie buntuje), postawiłem wszędzie chrześcijańskie kapliczki. Kiedy na drogach zaczęli grasować rozbójnicy, dostałem darmowe jednostki. Podbiłem sasów, zdobyłem Antiochię, Tesalię, prawie również miasto Gotów(gdyby nie kilka moich błędów i nudy, np. złe podejście do ataku czy z nudy auto bitwy, goci byliby już hordą:). Buntownicy mają ogromne mozliwosci, bo jeśli po drogach zaczna grasować większe grupy zbójów, można nawet podbijać kolejne miasta:)
A z realnych frakcji lubię Rzym Wschodni. Ma dobra kombinację jednostek, z odpowiednią strategią pokona każdego. No i nic się nie buntuje;)

Marc d'Angers
06-09-2010, 18:58
Moim zdaniem wszystkie zachodnioeuropejskie frakcje barbarzyńskie, ale szczególnie lubiane to Frankowie, Wandalowie, Saksonowie (lub Sasi jak kto lubi), Celtowie, Romano-Brytowie no i dam jeszcze Hunów z poza regionu Zachodniej Europy. Rzym ogólnie nie przypada mi do gustu. Jednak najbardziej lubię Franków za herbanów z mieczami i za położenie na mapie...

doliwaq
19-09-2010, 19:00
Najbardziej lubię Sarmatów. Lubię ich piechotę bosforską i wojowniczki. Sasanidzi też są fajni. Zastanawiam się tylko jak można grać Celtami czy Słowianami, niektórzy pisali że to są ich ulubione frakcję ale jak nimi można grać?

Achilleus
20-09-2010, 00:35
Moją ulubioną frakcją jest zdecydowanie Cesarstwo Zachodniorzymskie. Mogę wymienić dwa główne powody: zamiłowanie do historii Imperium Romanum oraz trudna kampania, stanowiąca nie lada wyzwanie.

Mnil
21-09-2010, 08:38
Fajnie można pograć Sasanidami :)

Artur
22-09-2010, 18:52
Stawiam na Romano - brytów. Dobra piechota, nieźli łucznicy i cudowna konnica Graala. Nie rozumiem tylko czemu wszyscy generałowie są poganami ? Na drugim miejscu Słowianie - nasi, silne jednostki w każdej formacji, trochę głupio, że wchodzimy tak naprawdę w sam środek wiru wojennego. Przeważnie wtedy już Imperium jedno lub drugie ma malutko prowincji i władzę pełnią barbarzyńcy. Na trzecim stawiam z Berberów - za ciekawą i bardzo trudną kampanię. Brak kasy, słabe wojsko ale warto było.

Ps - mój pierwszy post więc witam wszystkich :)

Sador
20-11-2010, 20:48
Cesarstwo Zachodniorzymskie zostało moim faworytem. Zróżnicowana armia, daje się we znaki wrogom cesarstwa a gospodarka tylko je wspiera.

Maksimuss
21-11-2010, 09:01
Jak kogoś ulubioną frakcją mogą być Słowianie skoro nawet po odblokowaniu ich w pliku descr_strat.txt nie można nimi grać

chochlik20
23-11-2010, 16:38
ta to ciekawe jak napisałem swój aar... :D :D

doliwaq
23-11-2010, 19:29
Witaj Arturze, jak dla mnie Berberowie też są ciekawą nacją, głównie ze względu na położenie i słabe, skore do ucieczki jednostki. Jednak ich kampania wcale nie jest taka trudna. Na początku jest u nich tylko problem z kasą, ale to tylko motywuje do szybkich podbojów. Po podbiciu bogatej i słabo bronionej Hiszpanii gra nimi staje się dużo łatwiejsza. Pozdrawiam

Riksza
27-12-2010, 13:33
Moją ulubioną frakcją jest Państwo Sanasidów,Wschodni Rzym

loczek97
18-05-2011, 19:16
Najlepszą piechotę mają Frankowie, a konnice(opancerzenie)Ces.Bizantyjskie, oraz Romano-Brytowie
hmmmmm..... Nie mam ulubionych ;d

Seba Fallus III Wielki
02-10-2011, 11:01
Moją ulubioną frakcją jest rzym zachodni . Posiada on idealną dla mnie kombinację jednostek (na multi rządzi ).Lubie też Sasów sarmatów franków i cetlów z podobnych pobudek :D

MajkelloKróllo
22-03-2012, 06:17
Lubie Franków , Romano-brytów i berberów :P

omega2001
19-10-2012, 17:33
Ja najbardziej lubię Celtów,Franków i Sasów

Lwie Serce
19-10-2012, 18:03
Ja z kolei lubię cesarstwo bizantyjskie. Doskonała ciężka kawaleria (czyli to czym kieruję się w pierwszej kolejności) w postaci katafraktów, clibinari i scholae palatinae. Piechota również mocna, podobna do zachodniorzymskiej. Rzym zachodni również lubię i stawiam go na drugim miejscu, głównym atutem jest auxilia palatina i auxilia sarmackie. Na trzecim miejscu są wg mnie Frankowie. Potężna kawaleria (paladyni i doborowa jazda), piechota chyba najlepsza, nikt nie dorówna herbanom.

adriankowaty
20-10-2012, 09:03
BIzancjum i Państwo Franków - za całokształt.
Saksonowie - choć nie mają jazdy (prawie) ani artylerii (zupełnie) to mają dobrą piechotę i strzelców.

McAbra
23-10-2012, 06:53
CELTOWIE!
Fantastyczni bersekerzy i bardzo dobra jazda. Do tego rydwany na lekką jazdę.
No i świetne położenie geograficzne ;) .

Rotnis
24-10-2012, 15:54
Celtowe - Super jednostki, łatwo nawracani na chrześcijaństwo
Frankowie - Bo ja wiem? Po prostu przyjemnie mi się nimi gra ;>
Sasi - Dobra piechota nie wiedzieć czemu lubię też przeprowadzać inwazje morskie ;)
Zachodni Rzym - Trudna rozgrywka na początku, co daje jeszcze większą satysfakcje z ukończonej gry

McAbra
25-10-2012, 06:33
Celtowe - Super jednostki, łatwo nawracani na chrześcijaństwo

Żartujesz z tym nawracaniem? :roll:
Przecież pozbawiasz się Ogarów Cullana!

Temistokles
12-12-2012, 18:45
Moją ulubioną frakcją są (z dostępnych frakcji) Frankowie, a z niedostępnych - Słowianie lub Romano-brytowie. Frankowie mają genialną prowincję startową - wystarczy wybudować i obsadzić kilka fortów i nikt się raczej nie przedrze. Otoczeni są słabymi buntownikami, których można praktycznie od razu zająć. Większość sąsiadów podpisuje z wami przymierza, nawet Rzymianie. Oni tylko mogą stanowić jakiś problem na początku, bo przy umiejętnym dowodzeniu i dyplomacji barbarzyńscy sąsiedzi są do pokonania

Kobrax
23-02-2013, 15:53
Hunowie. Są boscy.

Rhaegrim
02-03-2013, 15:32
Cesarstwo zach. za poziom trudności.
Celtowie za odbicie dawnych włości .

adriankowaty
02-03-2013, 16:03
Bizancjum - za wszystko

Krzywousty
02-03-2013, 21:59
Buntownicy Ces. Zachodniego - Tak dla beki xd

Wald
03-03-2013, 12:42
Sasi- za klimat najazdów na wyspy,
Frankowie-możliwość gry na wzór Karola Wielkiego,
Berberowie- również za klimat najazdów oraz za dobrą lekką jazdę

Edhardo
05-04-2013, 20:16
Bizancjum-najbardziej za klimat,dobre jednostki po części prze to że w Medieval 2 zawsze nimi grałem miło od początku tworzyć śródziemnomorskie imperium.

Reznow45
06-04-2013, 22:43
Frankowie - fajna rozgrywka, możliwość budowy Francji ;)
Cesarstwo Wschodnie - chyba moja ulubiona pozycja w BI, wojny z Sasanidami i hordami barbarzyńców, klimat i charakterystyczne jednostki, to co lubię

Edhardo
09-04-2013, 20:02
Frankowie - fajna rozgrywka, możliwość budowy Francji ;)
Cesarstwo Wschodnie - chyba moja ulubiona pozycja w BI, wojny z Sasanidami i hordami barbarzyńców, klimat i charakterystyczne jednostki, to co lubię
Jak budowa Francji to i tez Niemiec "Naszego ukochanego sąsiada " .

Reznow45
12-04-2013, 18:07
E? To,że Frankowie, to plemię germańskie to wiem, ale nimi raczej Niemiec nie będę budował (i nikim innym :D ).
Do Francji w TW mam sentyment przez M2 i ETW, tak wgl to średnio przepadam ;)

Edhardo
15-04-2013, 18:40
Frankowie dalej państwo Karola Wielkiego które późnej dzieli się na 3.Z Zachodniej powstaje Francja a z Wschodniej Niemcy.Poza tym Francja to naród romański a nie germański.

Wald
15-04-2013, 18:47
Wątpię żeby Ci się chciało tak "długo" grać aby zachować historyczność.....

Edhardo
16-04-2013, 15:15
Ale jednak.

Reznow45
16-04-2013, 15:34
Kulturowo i językowo tak, etnicznie to coś między germanami a zromanizowanymi galami (celtami), ot, taka mieszanka ;)

RockMiguel
07-07-2013, 15:02
Saksonowie- klimatyczne najazdy i Frankowie z czystej sympatii

Krwawy_Baron
21-02-2016, 22:12
Moi faworyci:
Cesarstwo Bizantyjskie - fajne jednostki i bardzo wyważony poziom trudności
Sarmaci - świetna jazda, najfajniejszy herb, no i oczywiście sentyment z racji tego iż są oni niejako "duchowymi przodkami" polskiej kultury
Sasanidzi - za możliwość odbudowy Imperium Perskiego