PDA

Zobacz pełną wersję : Patche - temat zbiorczy



Strony : [1] 2 3 4 5 6

Umbrecht
05-09-2013, 18:16
Temat zbiorczy w którym komentujemy, wpisujemy swoje problemy z patchami, aktualizacjami etc.

Samick


********************************




Jutrzejszy patch do Rome2 , wszedł w fazę beta, niecierpliwi mogą już pobrać przez steam beta wersję, wszystko co i jak opisane tutaj na oficjalnym forum:
http://forums.totalwar.com/showthread.p ... bed6f068e0 (http://forums.totalwar.com/showthread.php/80662-PLEASE-READ-BEFORE-POSTING-Information-on-Patch-1-Beta-Testing?s=90cc3a050c1051ecdf8127bed6f068e0)

Detale na szybko:
"
Here are the patch notes for Total War: ROME II Patch 1 (due for release on 06/09/2013):
For additional information on improving graphical performance visit this thread.

• Higher average frame rates with out-of-the-box settings (more conservative settings)
• Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn't being created leading to black reflections.
• Fixed a sunken Samothrace temple complex world wonder on the Campaign map.
• Fixed defender being able to create encampments when involved in a combined battle.
• Added some localisation fixes to audio packs in French, Russian, Italian, German and Spanish.
• Fixed lock up in Multiplayer Campaign battles when a desynchronisation occurs. Players are now notified of the desynchronisation, and the battle ends.
• Fixed Multiplayer Campaign battle "overrun" prompt, which was not being shown to a player if they were a reinforcement and the other player was spectating.
• Fixed corrupt loading screen when changing to fullscreen / windowed mode after a battle, and then going into another battle.
• Fix for Multiplayer Campaign host being unable to move the camera in campaign, after reloading a save game on some rare occasions.
• Safe guards added to prevent a very rare crash in coastal assault battles.
• Fix for game lock up during end turn sequence / Celtic AI faction turn in single player campaign.
• Improved AI use of walls on Athens large settlement battle map.
• Improvements to Auto-resolve balancing in Single Player and Multiplayer Campaign modes.
• Aligned ship unit upkeep costs with land units - made mercenary ships more expensive and non-mercenary ships cheaper.
• Fixed slow turning rates for transport ships.
• Improved civil war balancing in relation to campaign difficulty.
• Fixed vehicle ground pipes, to prevent Siege Towers becoming immovable when they are left empty during the Deployment Phase of a Siege Battle, then units were moved into the Siege Tower when the battle has started.
• Fixed bug when ramming sideways into moving ship, which caused the ramming ship stick to target and strafe along with it in battles.
• Reduced the chance of Naval units sometimes clipping through the ground or harbours / ports during Port Assault battles when attempting to disembark.
• Fixed issue where armies would be stuck in Muster stance and could not exit that stance in Campaign modes.
• Fixed case where spies could get stuck on top of fleets in Campaign modes.
• Fixed rare post battle lockup in Campaign modes.
• Improved unit pathfinding in Barbarian village battle maps (fixed no go zones).
• Fix for Multiplayer Campaign lock up when the player was reinforcing an AI ally who was victorious in battle, causing the player to become stuck with no victory / continue / exit battle user interface functionality.
• Fix for cultural influence bonus from the Shrine of Neptune building
• Fix for “Zone of Controls” of hidden armies being visible to both players in head to head Multiplayer Campaign mode on mouse-over.
• Assorted minor fixes to city battle maps.
• Fix for "Rome Wasn't Built in a Day" achievement failing to unlock when its requirements were met in some situations. "

Promulgacja
05-09-2013, 18:18
Nie ma bata, będę dziś testował po robocie :)
Kurde przeczytałem patch notes i kurde, nie widzę żadnych konkretów. Nie ma nic o optymalizacji tylko jakieś drobne bugi łatają.
Zajmują się takimi detalami, a co najmniej połowa ludzi nie może grać w dopuszczalnej płynności...

janrod11
05-09-2013, 18:27
Zara zasysam!Wszystko,co może uratować tą grę!!!

janrod11
05-09-2013, 18:35
Poczytałem i fakt faktem,że nic konkretnego;/
Może jutro dorzucą coś więcej?

Promulgacja
05-09-2013, 18:40
Nie liczyłbym na to. Dali beta patch do testowania i imho nic więcej nie będzie. Mam nadzieję, że w przyszły piątek będzie już konkretniej - optymalizacja.

janrod11
05-09-2013, 19:03
Zainstalowałem - nic specjalnego,w każdym razie ja żadnej różnicy nie widzę.

Shane
05-09-2013, 19:13
Rzuca mna jak sobie pomysle ze mam wyczekiwac co chwile latek ktore cos pomoga,wzieli pieniadze za niedokonczony produkt i tyle w temacie.Nie bede sie meczyl,chowam gre do szafy i wracam do wieska 2,mam jeszcze trzeci akt do ogarniecia,moze zanim go dokoncze rome zrobi sie grywalny.Teraz wiem dlaczego nie wypuscili dema,polowa ludzi by tego nie kupila,zaluje ze ja sie pospieszylem,moglem sprawdzic torrent demo:-)i tak tez bede robil z kazda kolejna odslona serii

Promulgacja
05-09-2013, 19:19
To, że nie wypuścili dema dało mi do myślenia na długo przed premierą. Zacząłem się wtedy obawiać czy mój komp uciągnie tą grę... Obawy były uzasadnione jak się okazuje. Porażka.

Rostel123
05-09-2013, 19:22
Oby ten patch jutro był sukcesem... :roll:

Promulgacja
05-09-2013, 19:43
Czytam forum oficjalne forum CA i tam wszyscy piszą, że optymalizacja nie ruszona. Jedna jedyna osoba pisze, że odczuwa poprawę fps.
Kilka osób pisze, że jakieś dodatkowe bugi (których wcześniej nie mieli) pojawiły się...

hellbilly
05-09-2013, 19:44
U mnie na leciwym athlonie i gts 250 gra nawet na najnizszych detalach na pustyni była nierealna, ścinało. Ściągnąłem tego beta patcha i jest lepiej, w zasadzie nieporównanie lepiej. Bitwę w lesie Teutoburskim, pierwsze 5 minut na ustawieniach średnich chodzi normalnie, na wysokich z wyłączonymi dodatkowymi opcjami zaczyna ścinać, momentami znacznie . Mapa kamapanii podobnie, z całkowicie niegrywalnej nawet na najniższych teraz jest ok na mixie wysokich i średnich. Wygląda dobrze. Wczoraj był tylko pokaz slajdów. Jutro i tak nowy komp więc to bez znaczenia. A jedna ważna rzecz, benchmark w zakładce nadal, nawet na najniższych ustawieniach niemiłosiernie tnie.
Możliwe, że ktoś już tak był zniechecony i odpalał tylko to. Zresztą też tak miałem zrobić. Jedyną przyczyną tego, że nie wyszedłem z aplikacji była chęć potestowania pojedynczych jednostek 1 na 1 na pustyni. I jakoś tak za dobrze zaczęły wyglądać, więc sprawdziłem najpierw na historycznej bitwie pomiędzy Ptolemeuszami a Seleucydami a potem w tym lesie Teutoburskim.

dawid621
05-09-2013, 20:15
Ja naprawde z kazda chwila mam wrazenie ze to cale studio CA to banda uposledzonych kretynow. Poprawiaja w patchu jakies malo wazne pierdoly, ktorych wiekszosc z nas nawet nie zauwazyla, a nie poprawia tego co jest naprawde istotne, a na optymalizacje tej gry skarzy sie masa ludzi. Wiec albo maja nas wszystkich w dupie, albo nie maja pomyslu jak to naprawic.

Shane
05-09-2013, 20:19
raczej to pierwsze,swoje i tak juz wzieli,przeciez Rome 2 to bestseller;-)

Sam Fisher
05-09-2013, 20:21
Ja naprawde z kazda chwila mam wrazenie ze to cale studio CA to banda uposledzonych kretynow. Poprawiaja w patchu jakies malo wazne pierdoly, ktorych wiekszosc z nas nawet nie zauwazyla, a nie poprawia tego co jest naprawde istotne, a na optymalizacje tej gry skarzy sie masa ludzi. Wiec albo maja nas wszystkich w dupie, albo nie maja pomyslu jak to naprawic.
Obiecali szybkiego patcha a to znaczy, że dużo nie zrobią w tym czasie. Obiecali jednak więcej patchy i myślę, że z czasem poprawią optymalizację.

voitek
05-09-2013, 20:25
Piątkowy patch ma 26,8 MB, więc nie oczekujcie poprawy wydajności.

Shane
05-09-2013, 20:26
no tak obiecali,juz jestem spokojny,chwala im,kochane CA :-)

dawid621
05-09-2013, 20:35
No wlasnie obiecali patcha i mysle ze nie tylko ja mialem nadzieje ze poprawia w nim optymalizacje. Znajac zycie poprawia wszystko za jakis miesiac, jak juz bede mial nowe bebechy do PC. Do tego czasu o oblezeniach moge zapomniec:(

Shane
05-09-2013, 20:41
podczas bitwy gra nie wykorzustuje nawet 50 procent zasobow procka,ta optymalizacja nie jest zla,ona jest tragicznym niewypalem.Nowe stery od gpu nic nie dadza,wszystko rozbija sie o niewykorzystywanie rdzenii przez gre

hellbilly
05-09-2013, 20:49
Tylko dlaczego u mnie zaczęła działać? Nie kombinowałem nic z nowymi sterownikami, zupełnie nic poza tym patchem. Sprawdzam własnie wszelkie mozliwe ustawienia, wczesniej tez wszystkie ssao , hdr były wyłączone, teraz dodatkowo ustawiłem anizotropowe x2 i antyaliasing i dalej jest ok. Więcej nawet, zmieniłem jakość jednostek z wysokiej na bardzo wysoką i bitwa z 2 części prologu z Samnitami w obozie chodzi dobrze. Zresztą mapa kampanii przed patchem w zasadzie w ogóle nie działała... Jedyna rzecz od wczorajszego popołudnia to ściągnięcie i uruchomienie po ponad roku Shoguna 2 wczoraj w nocy, ładowały się jakieś uaktualnienia do niego. Również przeskok jakościowy. Ale czy przeskok jakości Rome byłby z tym związany?

Scooter
05-09-2013, 20:49
Umbrecht , ale ......mi wieczór tym postem , patch 25MB :x wolne żarty.......

Scooterku wyrażaj się! Pozdrawiam Wujek.

dawid621
05-09-2013, 20:49
Tez mam wlasnie takie wrazenie. O ile grajac w takiego battlefielda 3 wentylatory mozna powiedziec ze wyja wrecz w komputerze, to w Rome 2 komp chodzi cichutko. Wiec bardzo mozliwe ze jest jak mowisz.

SadFacE87
05-09-2013, 20:52
u mnie gra chodzi jako tako da się grac ;/ ale end turn trwa np 2 minuty mogę iść zrobić herbatę niczym znowu będzie moja tura ;/ mam 8gb ramu może to sprawka procka bo tylko athlon II x4 640 3.0ghz. Juz mogę miedz słabsza grafe czy coś ale to czekanie na moja ture mnie dobija :(

Sam Fisher
05-09-2013, 20:55
u mnie gra chodzi jako tako da się grac ;/ ale end turn trwa np 2 minuty mogę iść zrobić herbatę niczym znowu będzie moja tura ;/ mam 8gb ramu może to sprawka procka bo tylko athlon II x4 640 3.0ghz. Juz mogę miedz słabsza grafe czy coś ale to czekanie na moja ture mnie dobija :(
To dość dziwne. Ja mam Quad Core 4x2,4ghz a moje czekanie kończy się na 1 minucie. Rome2 - tego nie ogarniesz.

Hawkx
05-09-2013, 21:00
"Fix for DirectX 10.0 Lighting issue reported - environment map wasn't being created leading to black reflections."
Jeden z 3 pkt, na które bardzo czekam. Jak to mi naprawią to daję grze 6 pkt nie 3 jak wcześniej :p

@edit: Sprawdziłem bete. Nie pomaga. J CA 100%...

edeggg
05-09-2013, 21:16
ja mam dx10 i denerwują mnie cienie w trakicie bitwy i na mapie

Scooter
05-09-2013, 21:17
Możecie podać linka do patcha i krótką instrukcje gdzie i jak go zainstalować bo nie mam już sił szukać...

Umbrecht
05-09-2013, 21:18
Umbrecht , ale.... mi wieczór tym postem , patch 25MB :x wolne żarty.......

Nie no Scooter przepraszam Cię, wybacz mi :lol: idę na karnego jeżyka, sam zrobię następny patch dla Ciebie specjalnie taki z 10gb ;)

SadFacE87
05-09-2013, 21:21
Możecie podać linka do patcha i krótką instrukcje gdzie i jak go zainstalować bo nie mam już sił szukać...

odpalasz steama wchodzisz w bibliotekę gier klikasz na rome II total war -> właściwości -> zakładka beta w tym dziadostwie rozsuwanym zaznaczasz patch1beta i jazda ;)

Hawkx
05-09-2013, 21:22
ja mam dx10 i denerwują mnie cienie w trakicie bitwy i na mapie

No niestety nadal cienie wyglądają jakby ktoś po prostu czarną farbą zamalował. Z daleka jednostki to czarne słupy jeśli patrzyć pod słońce... masz tak samo rozumiem?

Scooter
05-09-2013, 21:25
odpalasz steama wchodzisz w bibliotekę gier klikasz na rome II total war -> właściwości -> zakładka beta w tym dziadostwie rozsuwanym zaznaczasz patch1beta i jazda ;)
Muszę jakiś kod wklepać pisze....

Edit , coś tam ciągnie...

seraf90
05-09-2013, 22:28
Wam tez coś steam odmówił współpracy??... chciałem zassac tego patcha ale na 18MB mi stanęło i nie chce ruszyć ...zmieniałem już 2 razy serwer do pobierania i dupa blada:( wiecie co można z tym zrobić?

Hawkx
05-09-2013, 22:35
ja mam dx10 i denerwują mnie cienie w trakicie bitwy i na mapie

Jest sposób na nasze utrapienie bracie w niedoli :D
Może sobie poradzisz.
Znajdź plik preferences.scripts
W tym pliku robisz rzecz następującą
Replace gfx_enable_directx11 true; # gfx_enable_directx11 <bool>, Enable DirectX 11 rendering # with gfx_enable_directx11 false; #

Po prostu zmieniasz w tym gfx_enable_directx11 z true na false i wszystko gra ^^
Btw Jak CA mogło tego nie ogarnąć 0.o debile, po prostu debile..

seraf90
05-09-2013, 23:25
nie no zaraz się wkurrrrrr*** przed patchem grając Germanami i chcąc przekazać jednostki z jednej armii do drugiej gra łapie zwieche i wyskakuje komunikat "program przestał działać" myślałem sytuacja losowa ok zresetowałem grę i znów w tym samym momencie crash ...po tym niby Beta patchu TO samo ...ja się pytam WTF co oni tam robią w TYM CA ...wypuścili produkt zgarnęli kasę za pre-oredr'y i NIC bąki chyba tam zbijają śmiejąc się z frajerów co kupili grę w dzień premiery

Shane
05-09-2013, 23:30
bąki chyba tam zbijają śmiejąc się z frajerów co kupili grę w dzień premiery hehe nie chyba tylko na pewno,zreszta weekend sie zaczyna pewnie ida sie bawic w miasto i swietowac zyski z z wykreconych,zeby nie bylo sam jestem jednym z nich,coz...zycie

Klierowski
06-09-2013, 00:22
Zakończmy ten wieczór - pęto w gębę CA - za to że są zwykłymi tanimi ladacznicami które potrafią wziąć niejednego marynarskiego fallusa za garść miedziaków !!!

Flagellum_Dei
06-09-2013, 01:04
Piątkowy patch ma 26,8 MB, więc nie oczekujcie poprawy wydajności.

W takim razie CA nie miało planu B i robią wszystko na bieżąco.
Coś mi się zdaje, że dopiero prawdziwa praca przed nimi jeśli chodzi o Rome 2 ;)

Wracam do Medka 2 z modem Stainless Steal , a do Romka zajrzę za miesiąc, może wtedy będzie lepiej.

TheDoc
06-09-2013, 08:42
Coś ten beta patch nie chce mi się do końca pobrać. Zmieniałem po kilka razy serwery na Niemcy, Rumunie itd ale nic.

voitek
06-09-2013, 08:48
Musisz czekać

Guad
06-09-2013, 09:10
Witam wszystkich serdecznie bo to mój pierwszy post. Mi się ten patch pobierał w czterech turach przez ponad godzinę (zmiany serwerów nic nie przyspieszały), także trzeba czekać, tak jak pisze Voitek. Muszę jednak przyznać, że pierwsze wrażenia z gry raczej mam pozytywne. Przy moim archaicznym sprzęcie (core2duo 2,66 Ghz, GTX260,4GB RAM,Vista) mogłem wreszcie stoczyć bitwę w kampanii (szturm Velathri na 15 jednostek po obu stronach), ustawienia grafiki na minimalne, rozmiar jednostek jedynie na ultra i chodziło bardzo płynnie bez żadnych zawiechów. Mi również naprawiły się cienie, i jednostki pod słońce przestały wyglądać jak armia Nazguli. Nie miałem czasu na dłuższe testy, mam nadzieję, że oficjalny patch nie popsuje już tego co naprawiono bo z doświadczenia z innymi seriami TW różnie może być. Aha mapa Kampanii nadal lekko przycina, no ale to pewnie przez mój procek, system i ramy.

hellbilly
06-09-2013, 10:20
U mnie jak wczoraj pisałem poprawa spora. Może na nowym sprzęcie tak tego nie widać , ale u kogoś jak ja czy autor wpisu powyżej posiadających już wysłużony sprzęt można w końcu grać. U mnie nawet na nieco lepszych ustawieniach niż u Guada. Wcześniej nawet całościowe ustawienie na najnizsze nie pomagało. U mnie najbardziej widać róznice na mapie kampanii. Wcześniej całkowicie niegrywalna, teraz ok.
Zaczynam żałować trochę tego, że za szybko zamówiłem kompa na którego zakup nie byłem przygotowany finansowo. Za długo na Rome 2 czekałem i nie mogłem już patrzeć na ten pokaz slajdów. Teraz lekki stres jak się spisze nowy komp, dziś za kilka godzin odbiór.

potemps
06-09-2013, 10:37
Szczerze powiedziawszy, to już przed premierą rome 2 zdązyłem się nastawić na to iż z optymalizacją będzie ***** ;) Nie chce być próżny, ale w czerwcu złożyłem kompa (samą skrzynkę) za 3,3k - wszystko działa pięknie - tylko Rome 2 działa jakby chciał a nie mógł i do tego grafika jest jakaś dziwna... Cóż - gram na multi i czekam na patche - wtedy zabiore się za kampanie ;)

hellbilly
06-09-2013, 10:42
Zaczynam się bać. A możesz napisać jaki to sprzęt?????? Mój jest za 3.6, też sama skrzynia więc pewnie podobny. Ale cóż, w temacie o wymaganiach sprzętowych i konfiguracji ktoś ma istnego potwora rodem z nasa i potrafi przy duzych bitwach ciąć :)

potemps
06-09-2013, 10:51
Opisze jak wróce z pracy, bo teraz stukam z telefonu ;) A nie mam pamięci do tych wszystkich cyferek :P

szrama86
06-09-2013, 12:48
Ktoś ma jakieś informacje o której ma dzisiaj został udostępniony finalny patch do gry?

Bujawka
06-09-2013, 13:01
a nie został już udostępniony? Mi się rano ściągało 40 parę MB

dawid621
06-09-2013, 13:25
No i jak? dziala to cos lepiej po sciagnieciu finalnej wersji tego patcha? Bo niestety w pracy siedze i nie mam mozliwosci sprawdzic:(

Ensis
06-09-2013, 13:37
Nie ma jeszcze wersji finalnej, jest tylko beta.

Bujawka
06-09-2013, 13:38
Powiem Ci, że u mnie troszkę lepiej ale bez rewelacji - mogę nadal zapomnieć o Wysokich ustawieniach ale na niskich jużbardziej mam bez przycinek.
GPU - GeForce 660 gtx 2 GB
CPU - AMD Phnenom X4 955
Ram - 8 GB

Shane
06-09-2013, 13:43
Bety nie instalowelem,czekam na normalna wersje.Zainstalowalem najnowsze stery nvidii,beta,gram na wylaczonym steamie i jest znosnie do momentu pierwszego alt+tab,zauwazylem ze to zabija fpsy,ciekawe

Sam Fisher
06-09-2013, 13:46
Bety nie instalowelem,czekam na normalna wersje.Zainstalowalem najnowsze stery nvidii,beta,gram na wylaczonym steamie i jest znosnie do momentu pierwszego alt+tab,zauwazylem ze to zabija fpsy,ciekawe
U mnie też tak jest. Zaczyna przycinać co ileś sekund. Restart gry pomaga, ale odpada używanie alt+tab. A szkoda, bo w tym czasie można przeskakiwać między turami.

seraf90
06-09-2013, 14:14
no to ja jestem zdołowany :(... przed patchem gra chodziła mi na najwyższej rozdziałce + średnie detale (z paroma niskimi) co prawda ściny były ale do zniesienia ...teraz w nocy ściągnąłem beta pacha (28,8MB) i gra jest nie do zniesienia o ile na mapie kampanii jjako tako można znieść to o bitwach mogę pomarzyć ...wczoraj bez beta patch'a dało się samodzielnie stoczyć bitwę a teraz to pokaz slajdów ...WTF patch miał poprawić grę a nie z***ać ...wiecie co można zrobić z tym?

Core 2 duo t6400 2Ghz
nvida 9600M GT 1GB RAM (beta stery)
4GB RAM'u

Shane
06-09-2013, 14:16
rzucic daleko w krzak,albo uderzyc ciezkim narzedziem i isc napic sie piwa:-)

PakoThugLife
06-09-2013, 14:18
Wie ktoś może o której mniej więcej wyjdzie ten nowy patch do Rome II? Bo szukałem na Google ale nic nie znalazłem ;/

Pampa
06-09-2013, 14:19
Niekt nie wie, i szykowałbym się na osta za ten temat ;)

Trzeba bło tu pisać viewtopic.php?f=471&t=13845 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=471&t=13845)

Słusznie prawi, więc zamykam temat i wręczam upomnienia. Ensis

Sethinify
06-09-2013, 14:25
Niby jak wejdziesz w właściwości rome II potem na Beta to jest tam jakiś patch ale czy to ten właściwy to nie wiem.

potemps
06-09-2013, 16:15
Zaczynam się bać. A możesz napisać jaki to sprzęt?????? Mój jest za 3.6, też sama skrzynia więc pewnie podobny. Ale cóż, w temacie o wymaganiach sprzętowych i konfiguracji ktoś ma istnego potwora rodem z nasa i potrafi przy duzych bitwach ciąć :)

Odpisuje jak obiecałem

Procek Core i5 3670k 3.4 Ghz LGA 1155 BOX

Mainboard Gigabyte GA-H77-D3H- Intel H77 LGA 1155

Grafika Gigabyte GeForce GTX 660 2048MB DDR5/192bit

Dysk Twardy HDD Seagame 1TB ST1000DM003 SATA III 64Mb

Zasilacz LC-Power 600W ATX 2.2

Wszystko działa na Win 7 46bit


Planetside 2 - gra której można pod względem optymalizacji można wiele zarzucić - działa u mnie na ultra bardzo płynnie ( nie sprawdzałem ile dokładnie FPS)
Rome 2 Total War - Grafika ustawiona na Bardzo Wysokie - działa tak że grać się niby da - ale nie jest to płynność która by mnie w 100% zadowalała - na multi 2v2 już łapie zadyszkę, przycina/zwalnia czasem jakieś bugi się pojawią itd.

Gdzie tu sens, gdzie tu logika :)

Baint
06-09-2013, 16:15
Mam ten sam problem co seraf90 po zainstalowaniu beta patchu fpsy z 30-50 w trakcie bitwy spadły mi do 10 fps + jest pokaz slajdów. Dodatkowo po około 10 min bitwy którą muszę teraz stoczyć gra crashuje dając informacje że Rome 2 przestał działać... Porażka.

skitiPL
06-09-2013, 17:08
gdzie pobrac ten patch?

Promulgacja
06-09-2013, 17:11
gdzie pobrac ten patch?

Automatycznie Ci się pobierze jak będziesz próbował odpalić grę przez Steam.

potemps
06-09-2013, 17:26
Update - Gra po patchu co prawda działa mi płynniej (aczkolwiek to jeszcze nie jest to :D ) , ale pojawiło się "freezowanie" gry podczas bitew (w jednej bitwie frezuje w innej nie, przy podobnej liczebności wojsk itd - nie wiem o co chodzi :)) , czekam na następnego patcha :D

Przemysł II
06-09-2013, 18:58
u mnie jakby trochę gorzej chodziłą gra. na mapie kampanii zdarzają się zacinki, a bitwach straciłem z 2-3 fpy (dotychczas miałem około 20-25, to teraz mam około 18-20.
edit: ponowne użycie 4gb patch przywróciło wcześniejszą sytuację. zatem u mnie bez zmian.

hellbilly
06-09-2013, 19:49
Właśnie testuję grę na nowym kompie. Nie wiem jak działałaby przed patchem. W chwili Obecnej na I5 4670, gtx 760 i 8gb ramu na ustawieniach ultra, z antialiasingiem, filtrowaniem anizotropowym x8, reszta opcji poza ssao i roślinnoscią alfa włączona. Rozdzielczość full hd. Wynik w tym benchmarku z ustawień 41.6 fps. W grze ustawiłem bitwę 40 jednostek na 40 w terenie zalesionym, wszystko płynnie. Z tym, że ustawiłem tę samą bitwę na całkowitym extreme z wszystkim włączonym co tylko mozliwe i spadek wydajności oczywiście był ale przewaznie wczesniej na total warach grywałem na gorszej plynnosci i byłem zadowolony. Przy tych ustawieniach test pokazywał 29 fps, wyłaczając roślinność i ssao podskakiwał do 35 fps.
Teraz zacząłem kampanię rodem Julii i dodatkowo pozytywnie zaskoczyła mnie długość odstępu między turami, z wyłączonym podglądem ruchu przeciwnika tura komputera trwała 18 sekund. Z podglądem dokładnie 2 razy dłużej 36 sekund.

newslayer
07-09-2013, 08:28
Witam, robiłem testy wbudowanym benchmarkiem na ustawieniach extremalnych bez opcji roślinność alfa i wynik miałem na poziomie 47 fps zaznacze jeszcze ze Rome 2 instalowalem na bazie ostro zoptymalizowanego Windowsa 8 64 bit Pro. A co do samej gry działa jako tako płynnie. Testy wykonałem na maszynce jak w podpisie lekko zmienionej ale najbardziej rozczarowuje mnie jakość grafiki, textur itp jestem zawiedzony.

Pozdrawiam.

segate
07-09-2013, 08:44
Co do jakości grafiki to gra sama włącza pewne elementy jeśli widzi że karta ma za mało pamięci i może stąd ten efekt.
http://www.reddit.com/r/totalwar/commen ... d_what_it/ (http://www.reddit.com/r/totalwar/comments/1lrd2r/the_unlimited_video_memory_tickbox_and_what_it/)
A no i warto bez steama grać.

potemps
07-09-2013, 08:47
Czy ze steamem w trybie offline można grać na multi ?

dawid621
07-09-2013, 09:26
segate, co masz na mysli mowiac ze warto bez steama grac? Przeciez gra uruchamia sie za jego posrednictwem;P

potemps
07-09-2013, 09:32
segate, co masz na mysli mowiac ze warto bez steama grac? Przeciez gra uruchamia sie za jego posrednictwem;P

Ale steam możesz przełączyć w tryb offline

Tak naprawde, w grach które mają problem z optymalizacją i steamem - wystarczy wyłączyć w opcjach steam "dostęp do społeczności steam podczas gry". Taka moja mała podpowiedź ;)

Shane
07-09-2013, 09:50
potwierdzam,gra chodzi plynniej ze steamem offline

potemps
07-09-2013, 09:55
A multi działa ? :)

Shane
07-09-2013, 10:02
eee,nie wiem,jeszcze do tego niedoszedlem narazie wlaczam kampanie Rzymem zeby ja zaraz wylaczyc wsciekly na lagi,po czym znowu wlaczam jak idiota z nadzieja ze przymkne oko i jaoks bede gral i tak w koloko od wtorku

szymon3045
07-09-2013, 10:26
Potwierdzam - pobrałem patcha i włączając steam w trybie offline gra działa znacznie płynniej. Zdarzają się jeszcze przycinki, ale i tak w porównaniu do pierwostanu są one mniej uciążliwe.

szrama86
07-09-2013, 10:31
Pojawił się beta patch, dla tych którzy mieli problemy z czerwonym niebem. Zaraz przetestuje. ;)


Hi all,

This is the beta of the patch 1 with the red sky hotfix due to go live soon. If you’d like to use it rather than wait for the official hotfix:

In your steam game library, right click Total War: Rome II. Then choose Properties and select the BETAS tab. Finally select “patch1hotfix” from drop down list.

Please do be aware that this may not work or solve your specific issue and you take part in any beta tests at your own risk. If you do not wish to assume that risk please wait for the official live update.

Thanks

dawid621
07-09-2013, 11:49
potemps - dzieki za rade, przyjde z pracy to sprawdze jak to sie bedzie mialo u mnie, mam nadzieje ze faktycznie to cos daje :P

Shane
07-09-2013, 13:26
takie info znalazlem,moze cos sie w koncu ruszy

http://www.incgamers.com/2013/09/total- ... eta-monday (http://www.incgamers.com/2013/09/total-war-rome-2-patch-1-now-live-patch-2-beta-monday)

skitiPL
07-09-2013, 14:31
jak pobrać ten patch? przez steam? klikam na uruchomienie gry i się nie aktualizuje... Mam otworzyć gdzieś jakieś opcje czy coś?

szrama86
07-09-2013, 14:35
jak pobrać ten patch? przez steam? klikam na uruchomienie gry i się nie aktualizuje... Mam otworzyć gdzieś jakieś opcje czy coś?

Klikasz PPM na grę -->Właściwości--> przechodzisz do zakładki beta --> zaznaczasz patch1hotfix i akceptujesz. Przecież masz podane po angielsku parę postów wyżej.

Ensis
07-09-2013, 16:14
Nawet jak wyjdzie to nie będzie pewnie to nic większego, a właśnie takiego patcha potrzeba.

skitiPL
07-09-2013, 16:32
ok dzięki...

Scooter
07-09-2013, 17:11
Pany , przecież patche pobierają sie automatycznie a patch beta mial być w piątek już jako normalny? czy coś mi umknęło?
EDET: jakiś hotfix jest , ale nie wiem co on tam znowu zmienia :)

szrama86
07-09-2013, 17:39
Pany , przecież patche pobierają sie automatycznie a patch beta mial być w piątek już jako normalny? czy coś mi umknęło?
EDET: jakiś hotfix jest , ale nie wiem co on tam znowu zmienia :)

Zaczniesz czytać posty? Masz kilka postów wyżej co zmienia.

Scooter
07-09-2013, 17:48
Zaczniesz czytać posty? Masz kilka postów wyżej co zmienia.
wybacz :D

longerek
07-09-2013, 18:35
można pobrać tego patcha bez posiadania stem'a?

Scooter
07-09-2013, 18:37
można pobrać tego patcha bez posiadania stem'a?
Kolejny pirat ;)

daro
07-09-2013, 19:05
Aktualizację pobrałem w piątek a teraz coś znowu ciągnę ..ok 22,8 mb...ciekawe co to..

Klierowski
07-09-2013, 19:29
No właśnie co to za patch ? ostatni mi dodał z 5-6 fpsów i ładownie nowe tury 3krotnie skrócił ... Jeszcze kilka takich patchy i można grać :v .

Shane
07-09-2013, 19:58
to moze byc hotfix do czerwonego nieba po ostatnim patchu,ja to dzis mialem

mardar282
08-09-2013, 10:10
Witam, przepraszam że pisze w tym dziale , ale mam pytanie co w tej chwili ściągam za aktualizację ze steam? To drugi path?, wczoraj też 15 minut ściągałem

Orivarivar
08-09-2013, 10:11
jakaś poprawka do patcha

Hetman
08-09-2013, 20:27
@Up
Zaktualizuj grę na Steam :D

Kobaiashi
08-09-2013, 21:09
@Up
Zaktualizuj grę na Steam :D


To może następne pytanie: jak zaktualizować grę na steam :D

Wczoraj robiła mi się jakaś aktualizacja po której przybyło serwerów ale tak jak wspominałem większość ma czerwony kolor.

bachuxd
08-09-2013, 21:10
@2up
steam - prawym na total war - zakładka beta - wybierz "brak-anulowanie(...)"

@up
Gra aktualizuje się automatycznie. Wgrywałeś jakieś mody albo coś ?

janrod11
09-09-2013, 13:48
http://www.polygon.com/2013/9/8/4706882 ... -this-week (http://www.polygon.com/2013/9/8/4706882/total-war-rome-2-second-patch-beta-expected-this-week)

Trwa testowanie...pfff...Mam wrażenie,że testowanie Rome II polegało na uruchomieniu kampanii i kliknięcia KONIEC TURY.Testy zakończone sukcesem!!!

smooqu
09-09-2013, 13:58
Trwa testowanie...pfff...Mam wrażenie,że testowanie Rome II polegało na uruchomieniu kampanii i kliknięcia KONIEC TURY.Testy zakończone sukcesem!!!

Czyli długo testowali :D Wg moich pomiarów ponad 1,5 minuty.

Shane
09-09-2013, 20:45
coz poniedzialek sie konczy a o paczu cisza,moze w nastepny...:-)chyba mozna to zamknac

Sith_Lord_OsW
10-09-2013, 10:10
Witam!

Przed chwilą poprawnie spatchowałem grę pierwszym patchem do Rome II.
Problem w tym, że niby wszystko poszło dobrze, ale jak włączam grę to nadal mam w prawym górnym roku tak jakby starą wersję.
Czy można jakoś sprawdzić, czy gra została poprawnie spatchowana?

Scooter
10-09-2013, 11:02
A skąd masz patcha? Podaj link.

szrama86
10-09-2013, 11:12
Czyżby kolejny pirat na forum? Ci piraci robią się coraz bardziej irytujący i bezczelni.

Ensis
10-09-2013, 15:27
Podobno ma jutro wyjść. http://forums.totalwar.com/showthread.php/86121-Patch-2

janrod11
10-09-2013, 15:51
Podobno ma jutro wyjść. http://forums.totalwar.com/showthread.php/86121-Patch-2

Powiedziałbym,co o tym myślę,ale dostanę 2 ostrzeżenie:D

Jeszcze jeden taki komentarz, a dostaniesz ostrzeżenie za spam. Ensis

Sith_Lord_OsW
10-09-2013, 16:18
Bardzo proszę o zaprzestanie pochopnego oceniania ludzi - nazywania od podstaw piratami.
Problem naprawił się sam. Moja nieuwaga.
Bardzo proszę o zamknięcie lub usunięcie tematu.

hellbilly
10-09-2013, 16:23
Ktoś wie co to za patch się dziś pokazał sygnowany jako 1.5? Jest w beta testach i akurat jako, że mam wybraną opcję beta testów zaczął sie ściągać?

janrod11
10-09-2013, 17:03
...

Mamy patcha 1.5...waży 24 MB,wiec chyba nic szczególnego...

Edit:Podobno poprawia FPS-y na mapie kampanii...zobaczymy...
Edit:Na mapie kampanii - brak zmian - w bitwach - o parę fps-ów lepiej.

dom133
10-09-2013, 17:53
ja na mapie zauważyłem zmiane FPS jedna klatka w górę hehe i tak grać się nie da :(

Shane
10-09-2013, 21:37
u mnie zadnej poprawy,jak cielo tak tnie

adolf
10-09-2013, 21:49
U mnie 1.5 pogorszyło na mapie gry bitewnej , gram na modzie Kinowym, odznaczyłem na Steamie ( następna aktualizacja do 1.0 ech ) i poprawiła się wydajność podczas bitew

Promulgacja
11-09-2013, 08:41
Miałem przykrą sytuację z tym patchem 1.5 beta.
Radzę uważać! Na mapie strategicznej wcisnąłem podgląd imperium klawiszem "tab" i gra się wysypała. Mało tego!
Dwa dyski twarde przestały mi działać! System przestał je widzieć, reset nie pomógł, w biosie przestały być widoczne!
Pomogło dopiero wyczyszczenie cmos. Masakra co oni robią... Bałem się, że dyski mi popaliło.
Lepiej poczekać na sprawdzony patch, nigdy więcej bety od CA.

dawid621
11-09-2013, 09:42
ekhm, ja mialem znowu problem z windowsem gdyz po wylaczeniu gry jak nigdy pojawila mi sie informacja ze mam nieorginalnego windowsa i program smartPC ciagle wylapuje jakies bledy w rejstrze i teraz nie wiem czy to wlasnie nie wina tego patcha, bo nic innego na kompie wczoraj nie robilem. Teraz mam problem bo nie wiem jak te bledy usunac a smartPC za darmo wszystkiego usunac nie chce.

Scooter
11-09-2013, 09:49
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=79962

EDIT , sa 2 tematy o 1 temacie , wklejcie do jednego.
viewtopic.php?f=579&t=14000&p=323200#p323200 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=579&t=14000&p=323200#p323200)

Pampa
11-09-2013, 14:17
Wie ktoś może co się dziś do Rome ściągało?

guffqa
11-09-2013, 14:23
Wie ktoś może co się dziś do Rome ściągało?

Dwa dni temu był beta patch 1.5...dzisiaj chyba nic nowego nie wyszło.

Pampa
11-09-2013, 15:01
No właśnie nie wiem co to bo dziś samo coś zassało. Może już jakaś pełna wersja patcha?

guffqa
11-09-2013, 15:16
No właśnie nie wiem co to bo dziś samo coś zassało. Może już jakaś pełna wersja patcha?
Może po prostu steam zrobił Ci małą synchronizacje plików po błędnym wyłączeniu gry czy coś w tym stylu.

Mestavo
11-09-2013, 15:17
Mi też teraz coś pobiera. 24.2 MB

Grogmir
11-09-2013, 16:00
Coś zassało, chyba nowy patch...

edit: żeby patch beta zadziałał, trzeba zacząć nową kampanię - oficjalne info od CA. Nie wiem, co ściągało się dzisiaj.

PakoThugLife
11-09-2013, 16:04
Coś zassało, chyba nowy patch...

edit: żeby patch beta zadziałał, trzeba zacząć nową kampanię - oficjalne info od CA. Nie wiem, co ściągało się dzisiaj.

To chodzi o tego Patcha beta 1.5? Bo mi nic się nie ściągało:x

DEJKUX
11-09-2013, 16:37
Wyszedł dziś(11.09) jakiś nowy patch do gry??

Wilczur2012PL
11-09-2013, 16:50
Witam! Otóż jest taka sprawa że to już 3 raz jak jakąś aktualizacje mi instaluje do Rome 2 i to już 3 raz kiedy mam ciągle ZEROWĄ prędkość pobierania (dosłownie zero)

Memnon[pl]
11-09-2013, 17:25
Pelny patch zapowiedziany przez Mike z CA przed poniedzialkiem.Ma podobno wprowadzic-jak sam Mike pisze-ponad 100 poprawek.
Moze wreszcie bedzie mozna grac.
Zrodlo-oficjalne forum TW.

Grogmir
11-09-2013, 17:53
I jak, ten dzisiejszy patch poprawił Wam wydajność na mapie kampanii? Działa chyba tylko, jak się zacznie nową kampanię, na starych save'ach ponoć nie.

Zaskroniec
11-09-2013, 17:54
A mi nic nie pobrało dziś. Trzeba coś zrobić?

Grogmir
11-09-2013, 17:55
Samo powinno Ci pobrać ok. 24mb. Może nie zauważyłeś? ;)

Samick
11-09-2013, 17:57
@Wilczur2012PL
Od początku z zerową prędkością czy przerywa w trakcie i spada do zera?

@Zaskroniec
Może masz wyłączone automatyczne aktualizacje?


Oraz ogłoszenie:

Temat zbiorczy w którym nie komentujemy, tylko wpisujemy swoje problemy z patchami, aktualizacjami etc. Komentarze wpisujemy gdzie indziej, pisanie ich tutaj (jak i pytanie się czy coś wyszło, co nie wyszło, a co to było co ściągało oraz inne pokrewne) będą karane.

Samick

Marcin87_Poznań
11-09-2013, 18:02
I teraz za każdym razem będę musiał new game, żeby mi działały łatki ??? Czy to nie chore ?? bo tak to można czekać jeszcze z pół roku aż załatają wszystko, i całe pół roku mam grać co 1 tydzień od nowa?

Jeżeli tak jest to ja dziękuję za taką grę :lol:

Tom4shCK
11-09-2013, 18:03
Trudno ocenić na nowej kampanii, bo w porównaniu ze starą kampanią nie ma się kompletnie niczego odkrytego. A z tego co zauważyłem, to FPSy spadały w miarę odkrywania terenów.

wrobellito
11-09-2013, 18:18
Bitwa o katargine dalej kiepsko chodzi wiec tu nic nie pomógł a jeśli chodzi o mapę kampanii to jeszcze nie testowałem. Ale mam pytanie czy wy dalej macie w menu wersje 1.0 ? bo to jest naprawdę dziwne...): I mam rozumieć ze ten dzisiejszy patch jest tym co miał wyjsc w piątek ? Kurde ile to ja mam czekać żebym mógł pograć komfortowo...omg

leo
11-09-2013, 18:39
A mi nic nie pobrało dziś. Trzeba coś zrobić?

Mi też nic nie pobierało i raczej nie będzie( mam wyłaczone "bety"- anulowanie testów wszelakich bet) . NA steam we właściwościach gry w menu beta pojawił się patch 1,5. Jednak wolę poczekać aż nie będzie to beta.

KLAssurbanipal
11-09-2013, 19:56
Co do modów to śmieszni jesteście, poczekajcie aż spatchują grę a dopiero sobie modujcie, później będzie płacz, że trzeba reinstalla robić.

Co to ma do rzeczy. Przecież mody uruchamia się mod managerem, bo nie korzystają z tych samych plików co gra. W każdej chwili możesz moda włączyć i wyłączyć. Pograć godzinę na modzie, wyjść z gry i uruchomić ją bez moda. Wiedziałeś o tym? Jeśli nie to nie pouczaj, że mamy nie modować.

Fartuch
11-09-2013, 19:57
Mi pobralo i zauwazylem znaczny spadek fps ;/ ( i7 2600k @4ghz, gtx 570SOC , 16gb ram, ssd120gb )

ajax
11-09-2013, 22:54
Coś zassało, chyba nowy patch...

edit: żeby patch beta zadziałał, trzeba zacząć nową kampanię - oficjalne info od CA. Nie wiem, co ściągało się dzisiaj.

Mi coś dziś zassało co ten patch zmienia?

legoras
11-09-2013, 23:14
To patch 1.5 który przestał być już beta i stał się oficjalny. Co zmienia?
jeden element - rzekomo ma podnieść FPS na mapie kampanii.

/// - Should improve Campaign Map frame rate in the majority of cases for those people with high-end graphics cards combined with mid-range CPUs. Those people who have noted high frame rates in battle but single-figure frame rates during Campaign Map play should see a notable increase in performance.

Mam nadzieje że mimo wszystko jutro będzie patch 2.0..

kauczuk999
12-09-2013, 07:16
nie rozumiem dlaczego ci goscie z ca nie dogadaja sie z moderami (np. od gem moda) i wypuszcza ten mod jako patch
za glupi sa?

Canis
12-09-2013, 10:22
U mnie po patchu bez zmian, grać się da ale mogło by być lepiej, najbardziej denerwująca jest zmiana tury trwająca 1,5 do 2 minut, dopóki tego nie zmienią to raczej odstawię grę i poczekam.

badolf4
12-09-2013, 10:36
U mnie po patchu bez zmian, grać się da ale mogło by być lepiej, najbardziej denerwująca jest zmiana tury trwająca 1,5 do 2 minut, dopóki tego nie zmienią to raczej odstawię grę i poczekam.

Aktualizowało ci samo, czy indywidualnie wybrałeś patcha 1.5?

Lukasz_S
12-09-2013, 10:51
WItam,
U mnie patch 1.5 niestety wprowadził tylko lagowanie przy bitwach (niezależnie czy większe, czy mniejsze). Jak dotychczas było ok, to teraz akcja przerywa na 1s-3s i leci dalej.

Na mapie Kampanii bez zmian, przynajmniej nie zauważyłem.

Pozdr.
Łukasz

Fartuch
12-09-2013, 11:27
Ja nie sciagałem bety - dodatkowo nie mam odznaczonej opcji bety. Paczka ok 24 mb pobrala sie sama. ( wiec mysle ze to nie beta )

Gibril
12-09-2013, 12:03
U mnie również patche ściągnął się automatycznie. Mam jednak wątpliwość czy jest zainstalowany ponieważ wciąż pokazuje mi "build 1.0.0.".

ASHERIX
12-09-2013, 12:15
Gibril, wejdź sobie do plików gry i prawym na exe, potem szczegóły, mi tam pokazuje 1.0.0.1

jantar
12-09-2013, 12:42
Nowy patch zabrał mi encyklopedie. Pojawia się biała strona, ale to tylko beta :mrgreen:

Przemysł II
12-09-2013, 12:52
Mi pobrało do shoguna ten patch ważący 24,8 mb. Wam też takie coś się przytrafiło czy tylko mi??

Edit: pobiera mi teraz 24,2 mb do Rome II

adolf
12-09-2013, 13:22
Ja wcześniej pisałem ale gdzieś znikł post :roll: mi patch beta nie pomógł, a doświadczyłem znaczny spadek płynności podczas bitwy. Może to dlatego, że to beta

mardar282
12-09-2013, 13:32
U mnie po patchu bez zmian, grać się da ale mogło by być lepiej, najbardziej denerwująca jest zmiana tury trwająca 1,5 do 2 minut, dopóki tego nie zmienią to raczej odstawię grę i poczekam.

Panowie co Wy wygadujecie z długimi zmianami tur? to 30 sekund, wyłączcie tylko do cholery (przepraszam) tryb ruchów komputera, a tak z innej beczki gra jest grywalna, dobra, ale tylko od poziomu bardzo trudnego.

ASHERIX
12-09-2013, 13:41
Mi też się tury zmieniają niezależnie czy to tura 50 czy 150 przez 1,5 minuty (z zegarkiem w ręku), tylko na początku gry pędzą szybko i płynnie, wiec może akurat u nas się tak zmienia, ciesz się że masz lepiej. Tak, mam wyłączone ruchy kompa.

mardar282
12-09-2013, 13:52
Mi też się tury zmieniają niezależnie czy to tura 50 czy 150 przez 1,5 minuty (z zegarkiem w ręku), tylko na początku gry pędzą szybko i płynnie, wiec może akurat u nas się tak zmienia, ciesz się że masz lepiej. Tak, mam wyłączone ruchy kompa.

To zwracam Ci honor w takim razie. ja mam nowy komputer tzw. gracza i na ultra naprawdę nie mam problemów, natomiast co włączę grę muszę na nowo ustawiać grafikę (optymalizacja?). Przez 7 dni nie grałem w ogóle, tak się zniechęciłem, dopiero gra od poziomu bardzo trudnego (polecam grę Macedonią) jest wyzwaniem i zaskakuje pozytywnie.czekam na path jak reszta,pozdrawiam serdecznie

bart3k_PL
12-09-2013, 14:26
mardar 282 - Macedonią na bardzo trudnym to wyzwanie??? Wybacz, ale na na legendarnym Macedonią wyłączyłem po 80 turze, bo nie było ŻADNEGO wyzwania - nuda. Komp jest pasywny, a jak dojdzie do wojny to wystawia same najsłabsze jednostki. Wiem, że nie tylko ja mam taki problem, bo w recenzji Angry Joe (całkiem zabawnej) i kilku innych jest to główny minus gry . Moim zdaniem w tej chwili poziom AI jest taki, że problem z wygraniem kampanii mogą mieć chyba tylko osoby, które pierwszy raz zetknęły się z tą serią .

wrobellito
12-09-2013, 14:38
Witam jutro sie szykuje ponoć jakiś patch (: Czy to prawda ?

mardar282
12-09-2013, 15:50
Nie wiem ile godzin spędzasz przy grach i Total War , ale dla mnie poziom trudny jest wyzwaniem i tyle, poziom graczy jest różny, 90 procent gra na normalnym, jeśli dla Ciebie legendarny jest jak pikuś :o , to współczuję....
Grając Macedonią zostałem w 30 turze zaatakowany przez Tylis i Królestwo Odrysów w sposób skoordynowany,i rozbity gram w Total War od 2005 , ale uważam że poziom trudny nie jest bułką z masłem, a gra ma jakąś wartość i potencjał.Koniec tematu

wrobellito
12-09-2013, 16:31
W piątek wychodzi patch ?

Shane
12-09-2013, 16:53
Podobno tak,ciekawe co ciekawego dodadza....U mnie po ostatnim pojawily sie crashe podczas bitwy,choc moze byly wczesniej tylko nie gralem wystarczajaco dlugo.

Volfgan
12-09-2013, 16:57
Muszę się zgodzić, gra jest łatwa i nie zapewnia żadnego wyzwania w tym momencie. Spróbuję z Radious Modem, może da radę.

Ale pozostaję cierpliwy i czekam na poprawki. Nie od razu Rzym spatchowano. :P

Wujo123
12-09-2013, 17:54
Patch 2 będzie na początku przyszłego tygodnia.

janrod11
12-09-2013, 18:23
A gadajo ludzie,że wychodzi jutro...

Nalcor
12-09-2013, 19:34
Muszę się zgodzić, gra jest łatwa i nie zapewnia żadnego wyzwania w tym momencie. Spróbuję z Radious Modem, może da radę.

Ale pozostaję cierpliwy i czekam na poprawki. Nie od razu Rzym spatchowano. :P


Radius Mod + Rzym na B.Trudnym = Koniec gry po 50 turach bo wygrywałem walki 300 vs 1,5k do tego dochód 15k na ture. Teraz próbuje na Legendarnym ale chyba tez będzie za łatwo. W 10 turze podbijam Syrakuzy( Którzy już zdązyli rozwalić kartaginę) a liga Etrusków leży już od 5 tury :O

ASHERIX
13-09-2013, 12:05
Po ostatnim hotfixie, mój mocno średniawy sprzęt w końcu daje radę tej grze. Mapa kampanii w końcu zaczęła chodzić płynnie (wreszcie!), niestety lubi czasem doczytać trochę tekstur. Co ciekawe płynność pojawiła się dopiero gdy zacząłem nowe kampanie, stara mocno zaawansowana kampania, zaczęta Rzymem w dzień premiery jak lagowała tak laguje... Dziwne, bo nie sądziłem, że będzie potrzebne rozpoczęcie nowej gry... Bitwy po patchach od CA, modach, tweakach wszelkiej maści też działają płynnie, w końcu zacząłem ustawienia graficzne podwyższać a nie zaniżać. Jednocześnie czytam ile osób ma nadal problemy na maszynach jak reaktor atomowy, współczuje szczerze, nie tak powinno być.

Shane
13-09-2013, 14:16
Kolejny patch bedzie dopiero w przyszlym tygodniu,takie info jest na Totalwar.com.Biedactawa,niebozeta nie zdazyli....

Wujo123
13-09-2013, 15:18
Patch 2.0 beta można już pobrać ze Steam.

Pełna lista zmian (sporo ich jest) tutaj: http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Patch_2

Shane
13-09-2013, 15:57
U mnie po patchu jest troche szybciej,ale niestety dalej zacina w bitwie i na mapie.

Oktawian91
13-09-2013, 15:59
I jak prezentuje się patch w samej grze? Poprawił optymalizację w samych bitwach? Będę mógł zagrać dopiero w poniedziałek, ale nie wiem czy jest sens w ogóle się ekscytować.

PakoThugLife
13-09-2013, 16:00
Panowie, orientuję się ktoś o której godzinie mniej więcej wyjdzie ten patch dzisiaj?

Fartuch
13-09-2013, 16:15
Pierwsze wrazenie po 3 min grania roznych duzych bitew typu oblezenie kartaginy z historycnych i inne w ramach "test" wydaje sie ze jest płynniej jesli chodzi o ten patch 2. Nie gralem na tyle żeby sprawdzic AI kompa bo test polegal na zblizaniu i obracaniu kamery i poprawe dość widac - wecej pewnie napisze wieczorem.

badolf4
13-09-2013, 16:18
Zapewne trzeba rozpoczynać grę od początku?

szrama86
13-09-2013, 16:19
Panowie, orientuję się ktoś o której godzinie mniej więcej wyjdzie ten patch dzisiaj?

Przecież jest już Beta 2.0 patch. Instrukcji jak go pobrać nie będę wklejał ze 100 razy, masz na forum wystarczy poczytać.

guffqa
13-09-2013, 16:22
Panowie, orientuję się ktoś o której godzinie mniej więcej wyjdzie ten patch dzisiaj?

Przecież jest już Beta 2.0 patch. Instrukcji jak go pobrać nie będę wklejał ze 100 razy, masz na forum wystarczy poczytać.

Jest jakiś changelog ?

edit:
ok mam tutaj:
http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Patch_2

szrama86
13-09-2013, 16:24
Jest jakiś changelog ?


http://wiki.totalwar.com/w/Total_War_ROME_II:_Patch_2

PakoThugLife
13-09-2013, 16:29
Panowie, orientuję się ktoś o której godzinie mniej więcej wyjdzie ten patch dzisiaj?

Przecież jest już Beta 2.0 patch. Instrukcji jak go pobrać nie będę wklejał ze 100 razy, masz na forum wystarczy poczytać.

Ja pier.... Spytałem się TYLKO CZY JEST JUŻ PATCH a nie o to jak go pobrać, wystarczyło napisać "Tak jest, Nie ma" I tyle a nie jakieś wywody o.O

TracePL
13-09-2013, 16:31
I jak prezentuje się patch w samej grze? Poprawił optymalizację w samych bitwach? Będę mógł zagrać dopiero w poniedziałek, ale nie wiem czy jest sens w ogóle się ekscytować.

Pierwsze wrazenie po 3 min grania roznych duzych bitew typu oblezenie kartaginy z historycnych i inne w ramach "test" wydaje sie ze jest płynniej jesli chodzi o ten patch 2. Nie gralem na tyle żeby sprawdzic AI kompa bo test polegal na zblizaniu i obracaniu kamery i poprawe dość widac - wecej pewnie napisze wieczorem.
Potwierdzam, jest lepiej w dużych bitwach, AI też wydaje się ciutke lepsze :)


Zapewne trzeba rozpoczynać grę od początku?
Nie trzeba. Jeśli jednak nadpiszesz jakiś save lub stworzysz nowy na patchu beta 2, i zdecydujesz się na powrót do poprzedniej wersji Rome'a II nie będzie on działał.

szrama86
13-09-2013, 16:32
Ja pier.... Spytałem się TYLKO CZY JEST JUŻ PATCH a nie o to jak go pobrać, wystarczyło napisać "Tak jest, Nie ma" I tyle a nie jakieś wywody o.O

Opanuj się dzieciaku. Skoro nie wiesz że jest patch co było trąbione od jakiś 2 godz na forum to i pewnie nie wiesz też jak go pobrać. :mrgreen:

guffqa
13-09-2013, 16:49
Dobra konkrety...grał ktoś już ? testował ? lepiej/gorzej ? ;d

ASHERIX
13-09-2013, 17:14
No i rzeczywiście, na początku nowej kampanii tury zmieniają się teraz w mniej więcej 12 sekund :P Jeżeli podobnie będzie później (do powiedzmy 30 sekund) to dla mnie bajka przy tym co było.

adi
13-09-2013, 17:27
Uwazajcie dzieci; Warning: Your current Save Games will work with Patch 2, but Save Games created or overwritten in Patch 2 will be incompatible with previous versions of Total War: ROME II.


P.S. Rzucilem okiem i sporo zmian. Ale ta gra jest niedorobiona:P

Godlike
13-09-2013, 18:08
Z tego co widzę to w nowym patchu błędu ze spawnem jednostek w wojnie domowej nie naprawili :/

Gibril
13-09-2013, 18:27
jest informacja kiedy będzie wersja finalna patcha?

newslayer
13-09-2013, 18:45
Powiadacie ze już jest kolejna ver. patcha hm wiec czas pomęczyć mojego PC’złoma ;)

janrod11
13-09-2013, 20:04
Znaczna poprawa na mapie kampanii,jest prawie idealnie.W bitwach też nieźle,ale to jeszcze nie koniec.Zakończenie tury trwa u mnie 30 sekund.Zmniejszona prędkość jednostek.Niewątpliwie jest lepiej.

Grogmir
13-09-2013, 20:32
To ja poczekam jeszcze do kolejnego patcha i dopiero zacznę kampanię na serio. :d

Myrkull
13-09-2013, 20:50
Ja wciąż jestem na siebie zły że nie poczekałem na świąteczną wyprzedaż Steam. Co z tego że mam chwilowo wolny czas na grę skoro i tak nie mogę grać, bo gra jest obecnie niegrywalna...

hellbilly
13-09-2013, 21:17
Wcześniej grałem Arwernami na bardzo trudnym. Około 50 tur. Teraz po załadowaniu bety 2.0 porównałem początek rozgrywki. Jakbym w inną grę grał. Wcześniej komputer właściwie nic nie robił. W pewnym momencie byłem tak zniechęcony, że rozpuściłem swoje wojska, pozostali sami generałowie w zdobytych osadach. Komputer nadal nic nie robił poza zabijaniem szpiegami moich generałów. Teraz już w 7 turze Eduowie zaatakowali mnie z północy a 2 tury potem od południa armia bodajże wiwisków. Chciałem aż krzyknąć niczym dr Frankenstein "to żyje" odnośnie komputera. Nie wiem jak będzie dalej ale dobrze to wróży. Na razie krótko grałem więc cięzko wiecej oceniać. Z płynnością akurat nie miałem problemów więc bez róznicy dla mnie.

pavulon666
13-09-2013, 21:26
Jak dla mnie gra ma tyle dziwacznych bugów że widać że raczej żadnych testów nie było. Bo jak wytłumaczyć głupie rozwiazanie gdy mam bitwe że wróg leci na łeb na szyje zająć punkt zwycięstwa podczas gdy ja stoje tuż obok i mimo ze nie przegrałem wystarczy moment nieuwagi i już napis porażka.......... przecież to się grać odechciewa. Na jakim polu bitwy tak było..

[IG] Misiak
13-09-2013, 21:53
Można instalować, jeśli wgrało się Radiousa na zmianę szybkości i morale oddziałów?

P.S Po krótkim namyśle powiem tak: poczekam jeszcze 3,4 dni na wersję finalną. Jeśli od daty wydania patcha dzieli nas kilka dni to nie będę instalować bety ;)

Grogmir
13-09-2013, 22:02
W najnowszym betapatchu wywalili ze niektórych bitew capture the flag, zmniejszyli tempo walki, przyspieszyli znacząco przewijanie tur i poprawili AI. Ponoć, bo jeszcze nie grałem, ale skoro na TWCenter sporo ludzi pieje z zachwytu, to może warto spróbować. ;)

bart5k
13-09-2013, 22:26
Czyli mówisz, że nie wszystko stracone :)?

Na 100% zrobię jeszcze drugie podejście. Czasu na granie niestety nie mam tyle co kiedyś, więc spokojnie zostanę na chwilę przy EU IV, a na Romka przyjdzie jeszcze czas.
Tak sobie myślałem, że jeśli Sega chce wybrnąć jakoś z tego bałaganu, powinna postawić mocniej na społeczność modderów - wypuścić jakieś narzędzie, jakieś ułatwienia (jestem zielony w tym temacie ;)). W ten sposób, mogli by później sprzedać jako "świetną" historię - gracze ratują grę. Na razie jest koncertowy przykład, co chciwość robi z ludźmi. Na ryku gier kryzys, firmy padają, a oni mając taki skarb - wierną i budowaną przez ponad 10 lat bazę klientów, którzy i tak ich produkt kupią (nawet trochę niedorobiony), stwierdzili, że to dobry moment żeby znaleźć sobie nowych. Jak już tak bardzo chcieli, to mogli wprowadzić jakiś tryb arcade,czy coś w tym stylu. Ale jak to się mówi, głupi ( w tym przypadku jeszcze pazerny) ma zawsze szczęści i nas zniechęcić tak łatwo nie jest, więc liczę że się zrehabilitują - toną patchy i jakimś dużym konkretnym dodatkiem.

Grogmir
13-09-2013, 22:36
Jasne, że nie wszystko. Gra nie ma jakichś błędów nie do poprawienia, a tylko wiele aspektów wykonanych tylko nieźle/słabo/tragicznie (wojna domowa), wszystko to jest do poprawy patchami. Tak samo kwestie techniczne, czy AI. Gra została wypuszczona zdecydowanie za szybko, jedyny dobry tego aspekt to taki, że teraz ostro siedli do poprawek i przy okazji poprawią nie tylko ewidentne bugi, ale też sporo mechanizmów wskazywanych przez graczy.

adi
13-09-2013, 22:47
Jasne, że nie wszystko. Gra nie ma jakichś błędów nie do poprawienia, a tylko wiele aspektów wykonanych tylko nieźle/słabo/tragicznie (wojna domowa), wszystko to jest do poprawy patchami. Tak samo kwestie techniczne, czy AI. Gra została wypuszczona zdecydowanie za szybko, jedyny dobry tego aspekt to taki, że teraz ostro siedli do poprawek i przy okazji poprawią nie tylko ewidentne bugi, ale też sporo mechanizmów wskazywanych przez graczy.

Ta ale pewne aspekty u nich kuleja od medka 2 czy wczesniej:DAle zeby bylo smieszniej to stworzyli nowe. Bo widze pierwszy raz jak jednsotka robi kilka krokow do przodu i kilka spowrotem i tak cala bitwe drepcze. Jak na tym filmiku z YT tego gracza. No by ich. Kolesie jacys dziwni, Nie poprawiaja tych co sa od kilku serii bledow a dodaja jeszcze nowe. Ja mysle,ze ta seria moze potrzebuje nowa ekipe czy cos. No ile mozna. Rome 2 mial powalac na kolana a wrecz przeciwnie jest. Kontynuujac, to patche teraz wywalaja te "bledy" co kazdy normalny gracz by je wykryl wczesniej. Np. speed, czy tworcy gry sa slepi? Po pierwszej bitwie widac,ze jednostki za szybko lataja. Teraz wrocili ze speedem do poprzednich wersji. Po co tracili czas na to?(dodawanie speeda a teraz znowu powrot do "slusznego" speeda )Trza bylo zostawic(normalny speed z poprzednich wersji) jak bylo i naprawic co we wczesniejszych wersjach kulalo. Nie moga eksperci od siedmiu bolesci naprawic buga z miotaczami. Od kilku serii jest on. Jak jednostka wroga walczy z nasza to nasi miotacze nie miotaja.

Dostalem misje zajmij Syrakuzy. Jak mam to zajac jak moj sojusznik/ wasal blokuje port? Musze najpierw jemu wypowiedziec wojne :D. No nie grali w ta gre jak nic.

P.S. Wedlug mnie ekipa co robi ta gre moze sie wypalila. Ja kupuje ta gre tylko ze wzgledu na kampanie multiplayer i sie dziwie graczom , ktorzy kupuja ta gre i tylko SP graja. Szkoda kasy na bubla.

adi
13-09-2013, 23:22
Mam ochotę napisać do dystrybutora, żeby ściągnął wersje RLD i to zaczął wypalać na płytkach a mi oddał kasę...

Była o tym już moda w jednym temacie, jeżeli odpali się tryb offline w steam (a piraci nie mają w ogóle steama) to gra potrafi chodzić szybciej.
Mi się nie chce babrać w testowanie tego, ostatnio jak przeszedłem w tryb offline, to przez kilkadziesiąt minut steam sądził iż na online wrócić nie mogę...

Tak swoja droga, to nie narzekalem na predkosc tury bo byla normalna ale teraz po becie to smigaja tury szybciej.

Volfgan
13-09-2013, 23:31
Eh dajcie spokój. Patrzę, że jest patch 2.0 beta, ściągam, robię sobie nadzieje... a kończy się jak zwykle. Lagi jak były tak są, nie widać żadnej poprawy pod tym względem. Co mi po lepszym AI jak nie mogę grać? No cóż, nowy procesor będzie za kilka tygodni jak przyjdzie wypłata, trzeba się uzbroić w cierpliwość.

adi
13-09-2013, 23:38
A co do AI, to zauwazylem,ze jak sie zabunkrowalem w srodku, w miescie, to atakowalo mnie z kazdej strony. Chociaz sprawa dyskusyjna jest czy to dobrze;) Ale wczesniej nie zaobserwowalem takich atakow Ai. Przed patchem B. No tez widze,ze to smao jest od Szoguna,ze Ai ucieka szybko ale znowu wraca. Ja wole gdy oddzial walczy dlugo i jak zwieje, to juz na amen. Bardziej logiczne i realistyczne. I troche mnie dziwi jedno,ze general tez potrafi szybko zwiewac chociaz bitwa trwa nadal. No niby to w miare realistyczne bo czasem tak bywalo ale jednak wole wersje,ze kapitan opuszcza statek ostani;)

Grogmir
13-09-2013, 23:40
Podobno oprócz większej agresywności na mapie kampanii Ai nie ucieka teraz od razu spod swojego obleganego miasta. Czekam na oficjalną wersję tego patcha i zaczynam nową kampanię. ;)

Umbrecht
13-09-2013, 23:44
Ficzery nowego patyka bardzo ładne.
Wszystko idzie w dobrym kierunku, żeby jeszcze naprawili podpalanie metalowych bram :).

Pampa
14-09-2013, 08:40
Patcha 2.0 beta działał mi na starym savie. Tura idzie duuużo szybciej, optymalizacja to wiadomo że nic specjalnego nie jest zrobione(szału ni ma ale jest lepiej). Ale ogólnie, jeszcze z 5-6 takich patchy i będzie się dało grać.

Umbrecht, jesteś pracownikiem CA czy co? Czy po prostu masz takie małe wymagania w stosunku do gier kosztujących 140 zł?

Zaskroniec
14-09-2013, 08:50
A mi patche nie chcą się pobierać. W ogóle nic nie pokazuje. Mam automatyczne aktualizowanie a nawet pare razy sprawdzałem spójność plików. Patcha betę 2 pobralem ale w grze ciagle mi pisze wersja 1.0.0 o ile się nie mylę.

bart3k_PL
14-09-2013, 09:27
Zaskroniec - też się nad tym zastanawiałem, bo u mnie również wyświetla 1.0.0 ,ale patch działa,bo widać dużą różnicę w zmianie tur i AI nie jest już takie pasywne .Bitwy też trwają troszkę dłużej .

Zaskroniec
14-09-2013, 09:45
Ale najlepiej nie jest. Shoguna 2 grałem na łatwym a i tak przegrywałem. Tu to nawet na normalnym jest za łatwo bo wystarczy ze sekundę walczyć a wróg już ucieka. Na szczęście na trudnym gra się dobrze :>

Daemon Blackfyre
14-09-2013, 10:26
O patchu mogę powiedzieć na razie jedno: tury przewijają się szybciej, i to na starym sejwie(35 tur gry). Czyli da się.
Miałem też ciekawą sytucję i nie jestem pewien, czy to zasługa nowego patcha. Jakiś lud z Kaukazu(Sykulowie/Sykalowie ?) zaatakowali mój(Pont) protektorat(Kimmeria). Gdy wsparłem wasala to w tej samej turze poprosili o pokój(za symboliczne 100 denarów) :D

legoras
14-09-2013, 11:04
Spokojnie, to normalne iż gra ma ciągle 1.0.0 (ehh...) w końcu to ciągle beta gra :lol:

bart3k_PL
14-09-2013, 11:59
Nie wiem jak u Was, ale mi po tym patchu zdarzają się crashe. Wcześniej nie wywaliło mi gry ani razu, a teraz w ciągu dwóch godzin miałem dwa błędy krytyczne(bluescreen) .

mardar282
14-09-2013, 14:33
Przepraszam za pytanie, ale czy znajdę gdzieś w języku Polskim listę zmian z patha nr 2 beta?

Shane
14-09-2013, 17:15
Tez mam crashe po tej becie.Wiecie moze czy odnosnie tych poprawek AI trzeba zaczac kampanie od nowa? W bitwie nie zauwazylem zadnych zmian,wrog dalej podbiega i ucieka az go wystrzelam.

Atari65XE
14-09-2013, 17:25
Jak pobrać tego patcha ???? Sam się sciaga ? - bo nie zauważyłem zeby coś mi aktualizowało i dalej mam ver.1.0.0.1

K A M 2150
14-09-2013, 18:21
Tez mam crashe po tej becie.Wiecie moze czy odnosnie tych poprawek AI trzeba zaczac kampanie od nowa? W bitwie nie zauwazylem zadnych zmian,wrog dalej podbiega i ucieka az go wystrzelam.

Koniecznie nowa kampania z tego co CA napisało.

hummels
14-09-2013, 18:47
Ile już patchy CA wydało do Rome 2? Jeden, dwa czy może trzy? Można gdzieś sprawdzić kiedy są planowane następne?

Westecz
14-09-2013, 19:08
Ściągnąłem tego patcha i mimo, że podobno trzeba zacząć kampanie na nowo gram na starej i widać światełko w tunelu. Zaatakowałem miasto nabrzeżne i o dziwo komputer nie uciekł w pole O.o Potem drugie miasto i to samo. Sojusznik przeciwnika nawet raczył ruszyć dupcię do pomocy i musiałem wydać całe oszczędności, żeby zawrzeć z nim pokój (inaczej bym przegrał xD nie przygotowałem dużych sił, bo zwykle AI...). Tury też trochę jakby przyspieszyły, ale komputer żebra jak żebrał...

Nawiasem mówiąc trochę idiotycznie, że za każdym razem moja satrapia musi dołączać się do wojny i leźć tą armią przez moje państwo czy tego chce czy nie ;/

Kamiloss
14-09-2013, 19:32
Skrócili czekanie na następną turę? To kiedy ja będę czytał gazety? :)

A tak serio ten pełny pacz jak wyjdzie to też będzie działał tylko na nowe kampanie?

Robb20
14-09-2013, 20:55
Skrócili czekanie na następną turę? To kiedy ja będę czytał gazety? :)

A tak serio ten pełny pacz jak wyjdzie to też będzie działał tylko na nowe kampanie?

No ja czytałem mitologie Parandowskiego ( lektura) między turami a teraz stało się to niemożliwe :(
Nie no ciesze się, że w końcu coś z tym zrobili. :D
z 2 minut i 30 sekund skróciło do 1 minuty 10 sekund ;)

Ituriel32
14-09-2013, 21:14
Naprawili już może to wyłączenie z pod ataku osady przez blokadę portu?
Mi się jakoś nie polepszyło z przewijaniem tury komputerów.

JanHetman
14-09-2013, 21:28
Byłem świadkiem ciekawej rzeczy.
Gdy oblegałem osadę, wroga armia w formie floty wyszła na ląd, i zaatakowała mnie od tyłu. :o
Postęp?

Aztec
14-09-2013, 23:46
Naprawili już może to wyłączenie z pod ataku osady przez blokadę portu?
Mi się jakoś nie polepszyło z przewijaniem tury komputerów.

Nie ma tam nic do poprawienia, jeśli ktoś oblega miasto po prostu nie możesz zaatakować tego miasta bez wypowiadania wojny oblegającym...

CzarnyElo
15-09-2013, 00:13
Cześć,

pierwszy raz ma do czynienia ze Steamem...

Sorki za może infantylne pytanie, ale czy wyszedł już jakiś pełny patch oficjalnie, nie jakaś BETA? Jak mogę go pobrać przez Steam? Mam tam w ustawieniach "zawsze aktualizuj", ale jeszcze nigdy nie zapytało mnie o żadną aktualizację itp...

Z góry dzięki!

Godlike
15-09-2013, 00:36
Steam nie pyta o aktualizacje po prostu aktualizuje gre autoamtycznie

CzarnyElo
15-09-2013, 06:46
A gdzie sprawdzić wersję gry?

Ituriel32
15-09-2013, 08:15
Mi chodzi o to że jak port jest zablokowany to nic nie można zrobić.
Nawet jeśli to jest flota sojusznicza.

Aztec
15-09-2013, 12:51
Jeśli to flota sojusznicza to powinna być opcja pomocy w ataku, lecz miasto przechodzi na stronę sojusznika.

Oskar
15-09-2013, 15:34
Koniecznie nowa kampania z tego co CA napisało.
Kurcze a zostało mi 10 osad do wygrania gry Rzymem na VH

proud
15-09-2013, 15:54
Koniecznie nowa kampania z tego co CA napisało.
Kurcze a zostało mi 10 osad do wygrania gry Rzymem na VH

I zaczynają się cyrki... Patch co kilka dni. Nowa kampania co kilka dni. Coraz bardziej mam dość i chyba spasuję ten tytuł.

Samick
15-09-2013, 16:09
Nikt nie zabrania Wam kończyć kampanii. Ja swoją zaczął po wyjściu pierwszej bety i sobie powoli gram. Mankament mojego uporu jest taki, że z każdą kolejną poprawką mam coraz gorszą wydajność na mapie kampanii.

Asuryan
15-09-2013, 16:25
Sorki za może infantylne pytanie, ale czy wyszedł już jakiś pełny patch oficjalnie, nie jakaś BETA? Jak mogę go pobrać przez Steam? Mam tam w ustawieniach "zawsze aktualizuj", ale jeszcze nigdy nie zapytało mnie o żadną aktualizację itp...

Z góry dzięki!
Tak, pierwszy. Drugi jest jeszcze w wersji beta. Możesz go ściągnąć poprzez steam, lub tak jak ja - zaczekać aż będzie pełny i się sam ściągnie.

Pampa
15-09-2013, 16:29
Po tym patchu (2.0 beta) grając swebami wywala mnie do windy z niewiadomej przyczyny podczas 3 tury... A np grając spartą, macedonią i wszystkim innym jest tak jak byc powinno.

janrod11
15-09-2013, 16:43
Koniecznie nowa kampania z tego co CA napisało.
Kurcze a zostało mi 10 osad do wygrania gry Rzymem na VH

I zaczynają się cyrki... Patch co kilka dni. Nowa kampania co kilka dni. Coraz bardziej mam dość i chyba spasuję ten tytuł.

Dlatego czekam,aż gra stanie się grywalna.Wtedy zacznę kampanię:D

Oskar
15-09-2013, 17:08
Koniecznie nowa kampania z tego co CA napisało.
Kurcze a zostało mi 10 osad do wygrania gry Rzymem na VH

I zaczynają się cyrki... Patch co kilka dni. Nowa kampania co kilka dni. Coraz bardziej mam dość i chyba spasuję ten tytuł.
W sumie spróbowałem ani jednego crashu i kampanie skończyłem wiec wszystko ok

janrod11
15-09-2013, 17:46
Właśnie zaobserwowałem taką dziwną rzecz...odpaliłem prolog - na mapie kampanii 70 FPS..dobra...Odpalam kampanię Rzymem - 30 FPS-ów...Trochę dziwne,przed beta patchem tak nie było...

kopyt
15-09-2013, 18:36
Po reinstalacji steam dociągało mi z neta 1,10 gb i nie wiem co to jest. Niby gra chodzi lepiej, mapa kampanii szybciej, ale też ai działa lepiej. Neka mnie małymi oddziałami robi desanty na tyły mojej armii podczas oblężenia broni murów i wypowiedziała mi już 1 raz wojnę gdy posiadałem całe obecne UK. Dziwne rzeczy z tym Rome się dzieją

Vlad
16-09-2013, 12:59
Witam. Jak znaleźć ten pach w steam?

edmundo
16-09-2013, 13:04
steam - rome 2 total war - właściwości - patche, wybierasz bete 2.0 i Ci się pobiera

Atari65XE
16-09-2013, 15:16
... - patche, wybierasz bete 2.0 i Ci się pobiera
Fajnie i ładnie, tylko problem jest tego typu że nie ma takiej zakładki we właściwościach ;)

P.S. Wchodzi się we właściwości i zakłatka BETA - w "wybierz bete w której chcesz brać udział" zaznaczasz "patch2beta" i tyle.

Andzia
16-09-2013, 15:31
Oficjalny patch 2 wychodzi dzisiaj czy jutro ?

legoras
16-09-2013, 16:11
Brak jakichkolwiek informacji, równie dobrze może wyjść w piątek...

Shane
16-09-2013, 16:24
http://www.pcgamer.com/2013/09/16/total ... 0&ns_fee=0 (http://www.pcgamer.com/2013/09/16/total-war-rome-2/?ns_campaign=article-feed&ns_mchannel=ref&ns_source=steam&ns_linkname=0&ns_fee=0)

Nie wiadomo kiedy,ale wiadomo co bedzie,wyglada dobrze...

tusek21
16-09-2013, 16:56
Tylko że nie ma nic o poprawie optymalizacji podczas bitwy.

Shane
16-09-2013, 17:13
jest:

-Increased the frame rate and reduced frame stuttering in battles on certain GPUs.

Nalcor
16-09-2013, 20:45
Ten patch beta 2.0 jest świetny. Nareszcie nie usypiam podczas zmiany tur! Resztę naprawia najnowszy Radius :)

Atari65XE
16-09-2013, 20:50
Ten patch beta 2.0 jest świetny...
To jest ta ironia co nam o niej w szkole opowiadają ? Bo ja raczej taki średnio inteligentny jestem .

Sanvone
17-09-2013, 01:15
@up
Dla tych którym chwycił - nie jest.

Zainstalowałem dzisiaj tego patcha i odpaliłem nową kampanię po czym rozegrałem ponad 50 tur. Oto co zauważyłem:
- 1-1.5 FPS'a więcej podczas bitew,
- 3-4 FPS'y więcej na mapie kampanii, masy wody przestały lagować jak lagowały, ale za to pojawiły się małe problemy z masami lądu - centrując mapę na Alpach mam 2 FPS mniej. Momentami też gra nie nadąża z doczytaniem tekstur, przez co widać rozmazane tekstury. Dziwne góry mam także :x
- FPS nie spadają mi dramatycznie po przewinięciu pierwszej tury na mapie kampanii. Ciągle mam dropy spowodowane przybliżaniem delikatnym kamery na ruszające się armie/floty AI, ponowne szybkie oddalenie pomaga :)
- Mniejsze dropy przy kliknięciu po raz pierwszy w turze na agenta/armię/flotę, ciągle jednak dropy (jak wcześniej spadały mi klatki z 18 do 4, tak teraz spadają mi z 18-19 do 10),
- duże przyśpieszenie tur kompa - początkowe 10-15 tur trwa mniej niż 30s u mnie (a nie mam komputera z NASA) za to potem (do tej 50 tury) z widocznością tylko na sąsiadów potrafi trwać dłużej ale to głównie przez duże frakcje,
- Ogólnie mój piec zaczął grzać lampką od ciężkiej pracy ale cały czas tyko 50-60% zużycia procesora, wydaje mi się, że teraz więcej RAMU jest w użyciu,
- CAI jest bardziej aktywne, widziałem jak kilka frakcji zostało zniszczonych bez mojej ingerencji (Rzym, Macedonia, Icenowie +3-4 których nie znam),
- CAI potrafi zaatakować drogą lądową moje wojska (co za pierwszym razem oznaczało bardzo miłą zasadzkę dla mnie :) ), nie wiem jak z desantowaniem się i atakiem samą flotą bo nie pamiętam jaki charakter miały frakcje wyspiarskie, które biłem Atenami,
- CAI dalej robi duże ilości Procarzy i Oszczepników ale z tego co zauważyłem to nie więcej niż połowę głównego stacka. Jeżeli doliczyć małe wspierające stacki to strzelcy stanowili maks 70% armii wroga,
- CAI przystaje na propozycje handlu jeżeli zapłacimy mu złotem - nie więcej jednak niż 2000 talentów/denari/złota/czegokolwiek będącego walutą w tej grze,
- CAI najmuje oddziały najemnicze - niestety nie rozwiązuje ich od razu po bitwie,
- CAI nie podejmuje bitwy gdy jest oblegane przed końcem jedzenia w osadzie, nawet jeżeli oblega go 1 oddział (Libia oblegała w ten sposób Rzym przez 4-5 tur, ja sam stolicę Macedonii),
- BAI radzi sobie w bitwach lądowych czy też obronie osad (nie posiadających murów) trochę lepiej. Zdarzyły się przypadki udawanego szarżowania i wracania się ale w 80-90% przypadków szarże kompa wpadały na moje falangi (wcześniej odmawiało rozpoczęcia walki w której by przegrało, po zgonieniu harcowników),
- Zredukowano prędkość ciężkiej piechoty - zarówno biegu jak i marszu,
- Zredukowano chyba też trochę staminę jednostek - dzisiaj dość regularnie widziałem znaczek zmęczenia,
- Jednostki trzymają formację, nie wiem ile to zasługa patcha a ile nauki jak poruszać się falangami (klikanie rozkazu ruchu za przeciwnikami) + hard groupowania,
- Falanga Hoplitów działa jakoś lepiej, mocno spadają straty moich ludzi :)
- Zredukowano kary do Morale za straty jak i szybkość zabijania w zwarciu, w połączeniu z spowolnieniem prędkości ciężkiej piechoty bitwy trwają minimum 2x dłużej (przed patchem moje bitwy średnio trwały 3-5min, obecnie 7-12min. Najdłuższa przed patchem - 10min, po patchu 23min,
- Grając na wysokim poziomie trudności zacząłem przegrywać początkowo bitwy gdy przeciwnik miał dużą przewagę liczebną (>1,5x), staram się mikrować jednostki i AI bardzo często mnie skutecznie kontruje, poza tym ładnie flankuje gdy już uda mu się przedrzeć moimi skrzydłami i uderza na moich pikinierów,

Co do bugów to:
- czasami bugują się okienka interfejsu (znikają i trzeba przełączyć na inne okienko by móc z powrotem włączyć docelowe. Zdarzyło się 3-4x przez 6h,
- niektóre przyciski na interfejsie (Dyplomacja) potrafiły się zbugować - zmieniły kolor na szary i nie można było ich wywołać inaczej jak przez skrót klawiszowy, Zdarzyło się 1-2x przez 6h,
- Czasami bugują się przejścia między mapami kampanii (normalna, TAB, dyplomacja) - zdarzyło się 1-2x przez 6h, trzeba naprawić tak samo jak z okienkami interfejsu,
- Nie wiem czy to wina patcha czy też nie ale jako Ateny nie dostaję bonusu do flot - sprawdzałem i werbowane statki nie dostają doświadczenia ani nie dostałem poziomu tradycji :D Ktoś kto nie ma beta patcha może sprawdzić czy u niego działa bonus do flot :oops: ?

Pozdrawiam

Fartuch
17-09-2013, 09:50
Czy wyszedł już patch 2 czy jest to dalej beta ?

Shane
17-09-2013, 10:04
Dalej beta,a dwa tygodnie juz minely od premiery.... :-(

Fartuch
17-09-2013, 10:59
eh to nie oplaca sie odpalac gry zeby potem robic kampanie od nowa :[

Shane
17-09-2013, 11:08
Ja nie gram z powodu lagow,ale jesli u Ciebie nie zacina sie ,to na bardzo trudnym z modami radiousa mozna cos tam popykac ;-)

BKA
17-09-2013, 11:11
Może dobrze, że się nie spieszą z wydaniem tego patcha. Niech zrobią go powoli ale dokładnie, a więcej pożytku z tego będzie. Szybko wydadzą a później znowu masa rzeczy do poprawy będzie.

Grogmir
17-09-2013, 11:58
Patch 2 już jest.

FREDu
17-09-2013, 12:02
Teraz pytanie czy trzeba grać od nowa żeby zaobserwować zmiany? Wgrałem betę i grając starą kampanię zauważyłem zmiany w grze. Więc jak to jest?

Umbrecht
17-09-2013, 12:02
Patch 2.0 już jest LIVE.
Gość z CA napisał, że żadnych zmian między betą patcha 2 a wersją live nie ma i nawet nic sie nie dociagnie jak tkos bete miał ;)

Fartuch
17-09-2013, 12:15
Żadnych zmian nie ma czyli nic nie zrobili omg :/

Lugburc
17-09-2013, 12:22
A ten patch sam się instaluje, czy trzeba to robić ręcznie?

Myrkull
17-09-2013, 12:24
Sam się instaluje, no chyba że masz wyłączone automatyczne aktualizacje.
I trochę bez sensu że nic więcej nie zmienili, mieli sporo czasu, mogli jeszcze coś dodać. Dobrze wiedzieć że niedługo trójka wychodzi.

Memnon[pl]
17-09-2013, 12:49
Patch 2 to tten sam co beta 2.0.Jak ktos mial bête to nic mu ise juz nie sciagnie.
Szalu to raczej nie ma w tym patchu-wiecej zmian kosmetycznych niz takich naprawde potrzebnych.
Duzo jeszcze roboty przed CA-jezeli nie chca stracic fanow to lepiej dla nich zeby sie troche pospieszyli,bo ludzi zaczyna draznic coraz to bardziej miesieczne testowanie gry za ktora zaplacili.....

mardar282
17-09-2013, 12:51
Witam, mam pytanie czy po zainstalowaniu path 2 dalej macie oznaczenie na głównej stronie gry w prawym górnym rogu jako v 1.0.0?

Orivarivar
17-09-2013, 13:07
Tak ale w folderze z grą po najechaniu na Rome II aplikacja jest już tak jak powinno być.

mardar282
17-09-2013, 13:14
Tak ale w folderze z grą po najechaniu na Rome II aplikacja jest już tak jak powinno być.

Po wejściu w pliki lokalne gry i najechaniu na Rome 2 mam 1001

Orivarivar
17-09-2013, 13:19
też mam 1.0.0.1 z tym że jeszcze nie ściągałem tego 2 patcha.

szrama86
17-09-2013, 13:22
Wersja gry się nie zmienia, zmienia się build tylko. Czy to takie trudne do zrozumienia?

mardar282
17-09-2013, 13:25
Wersja gry się nie zmienia, zmienia się build tylko. Czy to takie trudne do zrozumienia?


Chłopcze zapytałem grzecznie, po każdym pathu był kolejny nr , to było tylko pytanie

Lee
17-09-2013, 13:26
Kolega @szrama - widzę z takich co to wszystko wiedzą...A podobno nie ma głupich pytań...

szrama86
17-09-2013, 13:35
Chłopcze zapytałem grzecznie, po każdym pathu był kolejny nr , to było tylko pytanie

Przy każdym wydanym patchu pytasz się o to samo. Więc coś tu jest tu nie tak, nie sądzisz? I Owszem też grzecznie odpowiedziałem i grzecznie zapytałem o coś, ale niektórzy traktują wszystko jako atak, pewnie dlatego że czują się winni.
btw. ładnie to tak zaczynać zdanie od ubliżania komuś?