PDA

Zobacz pełną wersję : Algorytm gry



Argail
08-09-2013, 08:43
Witajcie !
Miałem styczność z tą grą dawno temu, grałem jeszcze w Medieval z 10 lat temu gra była świetna i ją przeszedłem.
Teraz gdy wyszła Rome 2 nie zastanawiałem się długo i kupiłem od razu z DLC.
Gra mi się bardzo podoba ale jest dużo bardziej skomplikowana niż Medieval i choć sam schemat jest prosty liczby które go tworzą są dla mnie tajemnicą :?:
Gra się składa z wielu procentów, premii, liczb a ja lubię wiedzieć co się skąd bierze- ta wiedza sprawia mi przyjemność.
Pytanie brzmi: czy komukolwiek z was udało się policzyć i mu się zgadzały wszystkie punkty: ład, jedzenie(chleb), nadwyżka ludności itd. choć z grubsza.
Fakt ogarnięcia tych algorytmów daje większą, faktyczną kontrolę w grze.
Czy w ogóle ktoś zamierzył się na taki matematyczny wysiłek.

Grogmir
08-09-2013, 11:17
Dobre pytanie. Pamiętam, w preview code przed premierą NA PEWNO miałem dostęp do dokładnego wyliczenia ilości żywności w danej prowincji (było ile ona produkuje i z czego, ile ewentualnie eksportuje/importuje). Teraz za cholerę nie mogę tego znaleźć...

Argail
08-09-2013, 20:41
Widzę że nie wielu jest tak ciekawskich graczy jak ja, szkoda gdybym to pojął gra tylko by zyskała dla mnie.
Wiecie o co tak naprawdę mi chodzi...... ?
Nie o to żeby po każdej turze liczyć czy się zgadza. tylko o to żeby mieć pewność że efekt będzie taki a nie inny.
Liczyłem tylko na początku a później cieszyłem się grą tak już zwyczajnie... -jak wy.

Sanvone
09-09-2013, 23:59
Myślę, że tutaj potrzeba doświadczenia - poprzez długie obserwacje zapewne prędzej czy później załapiesz zależności. Poza tym pomaga czytanie oficjalnego forum jak i poradników robionych przez fanów - ja śledząc takie rzeczy jak i samemu eksperymentując nauczyłem się dużo odnośnie cyferek w Shogunie 2. Moja rada - graj i patrz uważnie to rozgryziesz algorytmy gry i sam będziesz w stanie przewidywać w pewnym stopniu przyszłość w grze.
Pozdrawiam

Argail
10-09-2013, 11:03
Masz rację im więcej ruchów tym więcej widać kawałków tej matematycznej układanki.
Co nie zmienia faktu że u podstaw tych liczb leżą bardzo zaawansowane algorytmy ukryte przez zwykłym podbijaczem prowincji.
Tak czy inaczej gra jest świetna i na razie nie uświadczyłem rażących błędów.
Dzięki

tellico
11-09-2013, 11:55
Zobacz tutaj: http://forums.totalwar.org/vb/forum.php
Dla Shoguna było specjalne podforum Game Mechanics ze szczegółowymi analizami co się bardziej opłaca, jak co działa i generalnie mechanika gry od podstaw. Podejrzewam, że dla Roma też niedługo powstanie, warto obserwować.