PDA

Zobacz pełną wersję : Inteligencja AI



szwejk
03-09-2013, 11:49
Jak tam radzi sobie AI w czasie szturmów i obrony murów? Jak manewruje sprzętem oblężniczym i jak radzi sobie w czasie przepychanki na murach?

Promulgacja
03-09-2013, 11:55
Ja na razie miałem oblężenie ale bez murów. AI zachowywało się debilnie... Latało sobie po mieście bez ładu i składu. Atakowałem bezlitośnie od boków, a AI nie wiedziało w którą stronę ustawić jednostki. Do tego tempo walk jest beznadziejnie SZYBKIE. Trzeba czekać na pierwsze mody no i na patch poprawiający płynność. Może Nvidia i AMD niedługo wypuszczą jakieś beta stery pod Rome 2. Teraz na mapie kampanii po kliknięciu na swoją flotę i nakazując atak na miasto miałem 5-7 fps przez dłuższy czas. Dopiero jak kliknąłem armię lądową to wróciło do tych trzydziestu paru klatek...

kilgor1
08-09-2013, 17:43
Grając własną bitwe na poziomie normalny lub trudny, AI wyglada u mnie beznadziejnie.
W pewnym momencie, żeby sprawdzic wroga, szarżowałem na najlepszą jednostke pikinierów z Macedonii (nie pamiętam nazwy). Oni nie wiem jakim cudem, czekali na moją szarże... z mieczami.

Druga sytuacja była podczas obleżenia kiedy to ja sie broniłem. Wroga armia nie atakowała. Dopiero na poziomie b. trudnym zaczeli atakować, ale i tak bez użycia sprzętu oblężniczego, który posiadali.

Na poziomie b. trudnym AI wyglada lepiej, ale tylko w bitwach polowych.

Czy u was to wyglada też tak beznadziejnie?

Wielki Mistrz Malborka
09-09-2013, 07:14
Graj na multi ;) Czasami trafia się na niezłe perełki gorsze od AI ale rzadko.

Sanvone
10-09-2013, 00:12
Poziom sztucznej inteligencji poraża - do tego stopnia, że większe trudności sam napotkałem w prologu gdzie część zachowań jest najpewniej oskryptowanych (ale przynajmniej przeciwnik często dysponuje znaczną przewagą liczebną) aniżeli w kampanii. Część błędów powtarza się z poprzedniej gry w serii - AI budujące armię z za dużą ilością strzelców czy też ogólnie tylko najmniej zaawansowane jednostki. Ograniczyli ilość armii jaką każda frakcja może posiadać by zmniejszyć czas trwania ruchu komputera ale w zamian zapomniano nauczyć AI jak się z tym nowym systemem zachowywać i zamiast większych stacków, często komputer lata samymi generałami. Jest to jedna z rzeczy, za którą trzeba się zabrać jak najszybciej. AI nie jest aż tak dziurawa jak się wydaje, ale momentami nie potrafi sobie poradzić z pewnymi zagraniami - przykładowo w pierwszym odcinku mojego co-opa z kumplem, ai dobrze skirmishowało na hardzie moich oszczepników i nie dało się wystrzelać. Z drugiej strony na stronie mojego współgracza, stał jak kołek i nic nie robił. Czas reakcji jest dobry - może troszeczkę wolniejszy - wyraźnie widać, że reaguje dopiero na komendę ataku - często by to ominąć po prostu przysuwałem bliżej kawalerię ;). Myślę, że podobnie jak w shogunie wraz z czasem AI zostanie połatana i będzie porządna ale nie idealna.
Pozdrawiam