PDA

Zobacz pełną wersję : Grywalne frakcje!



KLAssurbanipal
08-09-2013, 18:07
Już 103 frakcje odblokowane:

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... ound-80%29 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618568-Playable-Factions-%28Total-103-Added-this-round-80%29)

hummels
06-03-2014, 09:50
Jak to zainstalować "Now you copy all_playable_factions.pack or all_factions_playable_gft.pack to the "data" directory(make sure to overwrite!) " Nie mam w data nic takiego do podmiany, wrzuciłem jednak żeby sprawdzić i nie działa.

Aztec
06-03-2014, 11:27
A gdzie Ci Boże kochany pisze, żeby podmieniać? Kopiuj, wklej...

hummels
07-03-2014, 07:15
No chyba napisałem, że wrzuciłem i nie działa... najwyraźniej nie tylko wkleić trzeba skoro ta ich instrukcja zawiera 4 kilometry tekstu. A "(make sure to overwrite!)" to właśnie podmiana/nadpisanie pliku tylko szkoda, że nie ma czego nadpisać w data.

Aztec
07-03-2014, 09:47
W mod managerze masz zaznaczony mod?

hummels
07-03-2014, 12:17
No jakoś zrobiłem, ale jakieś krzywe mapki te frakcje mają i bez opisów i nie widać cech/bonusów. Nie wiem w ogóle który link pobrać, wziąłem pierwszy lepszy bo w tej instrukcji gość podaje jakieś new i generic traits albo jakieś meaningful resources i łącznie jest kilka linków do pobrania nie wiem który brać.

No i program przestał działać jak chcę zacząć nową kampanię odblokowaną frakcją..

hummels
08-03-2014, 06:13
Nie działa mi przez to odblokowywanie frakcji. Zaznaczam w menadżerze i odpalam grę, wybieram nową kampanię, gra się zaczyna ładować i na połowie paska trochę wcześniej się zacina i koniec. Nie trzeba czasem dwóch plików wrzucać? Bo ludzie coś o tym MR piszą, mam ten sam problem co ten gość:

"Ok, I have the RTW 2 mod manager, I add the file in the zip for playable factions into the data. Mod manager see's the .pack, I select it, and the game gets to the first load, then says "rome 2 has stop responding"
When I take the .pack back out of the data folder, it works again...... Is there something i'm missing that's causing this?"

Regards
Is there any other mods you are running and which zip file did you download? Are you using the pack from the MR zip file? That will hang if you didnt download and run the Meaningful Resource mod at the same time. You just have to copy it into the data directory, but whenever patch 10 comes out, you will have to overwrite the old pack file.

Edit. Dobra już chyba wiem jak to robiłem kiedyś. Po prostu w tym modzie do pobrania nie ma pliku startpos, który trzeba podmienić, bo samo to playable_factions nie działa. Byłby ktoś tak miły i wrzucił ten jeden plik startpos.esf? Byłbym bardzo wdzięczny.

marengo
08-03-2014, 11:29
Jak dla mnie Kolego to jest tak:

Ściągasz i rozpakowujesz jedną z czterech wersji moda

1. all_playable_factions.zip
2. all_factions_playable_gft.zip
3. all_playable_factions_mr.zip
4. all_factions_playable_gft_mr.zip

W zależności od tego, którą wersję wybierzesz, po rozpakowaniu archiwum otrzymasz folder o nazwie AFP albo AFP_GT. W pierwszym przypadku odblokowane frakcje będą posiadały nowe cechy, przypisane im przez twórcę moda, czyli w grze pojawia się nowy tekst po angielsku. Jeżeli posiadasz polską wersję gry, to z uwagi na brak spolszczenia, nowych opisów widzieć nie będziesz. Stąd te puste pola. Rada: wybierz wersję generic, która nie zmienia opisów frakcji (archiwum z "gft" w nazwie).

Do odpalenie wersji Meaningful Resource (mr) potrzebujesz moda o takiej samej nazwie, poszukaj go w Warsztacie steam. Bez niego gra będzie zawieszać się. Ta opcja też posiada wersję z nowymi opisami frakcji, więc wiesz co masz robić.

W wypakowanym folderze będą kolejne: od 1TPY - jedna tura na rok do 12TPY - dwanaście tur na rok. Kopiujesz zawartość tylko jednego z nich do data i aktywujesz w mod managerze.

Jeżeli nie używałeś poprzedniej wersji moda, nie masz niczego do podmienienia (overwrite). Z Playable Factions nie wolno używać modów nadpisujących pliki startpos.esf

Powodzenia :)

hummels
08-03-2014, 19:05
O dzięki za wyjaśnienie ;d Faktycznie pobierałem tylko to mr zamiast sam patch 9 pack, zobaczymy czy teraz się uda. A tak apropos tego MR to co daje ta wersja? Czym się różni od zwykłego?

marengo
08-03-2014, 19:08
Z tego co pamiętam, co dodaje albo przemieszcza na mapie kampanii miejsca występowania surowców, bogactw naturalnych typu oliwa z oliwek, miedź itd.

hummels
08-03-2014, 19:16
Ok działa teraz :) Dzięki raz jeszcze. Zaniepokoiło mnie jednak w panelu dyplomacji jak jest ta mapka, to jak wybieram sąsiadów to różne obszary się zaznaczają kolorem w zależności od tego kto z kim ma wojnę/sojusz. Jest taki dziwny zielony jaskrawy kolor albo biały czego nie było w pierwszych wersjach gry, czy to normalne czy tylko u mnie? I jak niektóre frakcje mają zaznaczone przy mieczykach, że mają wojnę z kimś, to obszar ich wrogów nie jest zaznaczony na czerwono jak być powinno. Przy niektórych jest na czerwono a przy innych nie. Albo jest pokazane, że jakaś frakcja nie ma wojny, a jednak ma sąsiada z obszarem na czerwono. (Tak na szybko zrobiłem nową kampanię i to bardzo dziwne jest bo wcześniej tego nie było jak pamiętam).

marengo
08-03-2014, 19:20
Na to Ci nie odpowiem, ponieważ nigdy nie używałem tej modyfikacji :oops:

hummels
09-03-2014, 06:10
A to bez znaczenia bo to po prostu dodali w którymś patchu z tego co widzę u innych na filmach też jest ;d A powiedz mi jeszcze, czyli nie ma szans żeby opisy tych nowych frakcji były po polsku? Bo u mnie są puste, pobrałem tą wersję generic jak mówiłeś.

marengo
09-03-2014, 09:54
Twoje zdziwienie wprowadziło mnie w błąd.
Nie miałbym do tej pory Rome 2, gdyby nie promocyjna cena na allegro w na przełomie listopada i grudnia. Wcześniej nie za bardzo interesowałem się grą, ponieważ odstraszała mnie cena i fala krytyki jaka spotkała ją po premierze. W związku z tym, naturalne jest dla mnie, że kolory na mapce odzwierciedlają nastawienie frakcji do Ciebie, jest to elementem który kojrzę od zawsze, czyli od grudnia :)

Prawdę mówiąc, gdybym nie kupił Rome 2, miałbym teraz spokój, pisząc tylko o grach z serii osadzonych tematycznie w epoce prochu, która jest moją ulubioną. Rome 2 poznaję na bieżąco i sporo mi brakuje do tego, aby mój stan wiedzy był zadowalający. Z drugiej strony nie jestem z tego powodu nieszczęśliwy, zainstalowałem ponownie Empire i razem z modami pod Napoleona mam siedem wersji gry do wyboru, jedna lepsza od drugiej, a gra z antycznymi Rzymianami leży odłogiem na dysku, usychając z tęsknoty za moim czułym spojrzeniem w jej stronę ;)

Co do braku opisów w wersji generic, to o modzie wiem tyle, ile przeczytałem dość pobieżnie w pierwszym poście tematu na twcenter. Spojrzałem tam jeszcze raz i widzę, że poza zmianą cech frakcji dodano do każdej wersji moda ich opisy, charakterystyki autorstwa Umbrechta, o ile dobrze pamiętam, naszego rodaka, który swego czasu udzielał się na forum. Tak więc mimo nie zmienienia cech, pojawił się nowy tekst po angielsku, niewidoczny dla gry. Rozwiązanie? Podszkolisz się w angielskim, stworzysz plik z tłumaczeniem i wszyscy na tym skorzystamy :lol:

działek
21-03-2015, 18:49
Panowie mam problem :/
Postanowiłem sobie trochę odświeżyć grę i chciałem zagrać nową frakcją po kilku miesiącach przerwy :) Plik all_factions_playable_gft przekopiowałem do folderu data. Widzę go w Mod Manager, ale gdy wchodzę w Grand Campaign zawiesza się program, mam aktualnie Rome 2 Empire. W przypadku innego modu Dresden_4TPY_Mod ten błąd nie wsytępuje. Macie jakieś przypuszczenia o co może chodzić? Może mam coś namieszane w plikach? Załączam screen z moim katalogiem.
771