PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepsza jednostka kawalerii



Furiusz
31-10-2009, 09:26
Jaka jest wasza ulubiona bądź też najlepsza dla was jednostka kawalerii w grze? ja stawiam na rycerzy graala - za nazwę i statystyki :D choć sarmaci też źli nie są.
Dodam od razu, żeby wyłączyć konnych łuczników etc :D

Oerciak
31-10-2009, 09:31
Nieśmiertelni Sasanidów zawsze kopali mi dupę :evil: .
Ale Rycerze Graala Franków chyba najlepsi ; p.

Furiusz
31-10-2009, 09:35
Rycerze Graala to romo-brytowie :D

Oerciak
31-10-2009, 09:40
Apf, racja ;x.

I tu wychodzi moja długa przerwa ^^".

Sorry za pomyłkę :D.

<Swoją drogą święcie byłem przekonany że to Franków :lol: >

Furiusz
31-10-2009, 09:48
Najlepsza jednostka jazdy franków to paladyni, niewiele lepsi od swoich barbarzyńskich odpowiedników ale kosztują przejście na chrześcijaństwo, nieprzydatna jednostka :D

Oerciak
31-10-2009, 09:52
To pewnie ich miałem na myśli ;) . Mnie się tam ta jednostka podobała i to bardzo... :twisted:

Furiusz
31-10-2009, 10:00
Ale ci są beznadziejni, można ich z rekrutować tylko po przejściu na chrześcijaństwo a statystyki mają b. słabe bo o 1 punkt wyższe niż w przypadku jeźdźców barbarzyńskich, a chrześcijańskie świątynie nie dają bonusów do doś. a pogańskie już tak, od początku grając frankami mamy +3 do doświadczenia, a to jest gigantyczna przewaga :D

Oerciak
31-10-2009, 10:02
Ja tam zawsze lubiłem nawracać świat na chrześcijaństwo :D.
Zresztą i tak nie zmienia to tego, że nie było wiele jednostek zdolnej przewyższyć tą :P . A nawracanie pogan w wschodniej Europie było fajne :D.

Furiusz
31-10-2009, 10:43
No ale jest co najmniej parę jednostek lepszych - Rycerze Graala, doborowi sarmaci, Katafrakci i Ekwici Katfrakci czy Clibinarii.
jedyny ich bonus to to, że są dość szybcy i łatwi w manewrowaniu :D

Oerciak
31-10-2009, 10:54
Zapomniałeś, że właśnie manewrowaniem można bardzo dużo zdziałać ;).
Gorzej jak są większe bitwy, wtedy czasami nie ogarniałem już tego, ale mam do nich sentyment :)

Furiusz
31-10-2009, 11:20
Sam jestem zwolennikiem manewrowania ale bez przesady. katafrakci mają 32 w obronie i w dodatku cechę bdb opancerzeni :D są nie do ruszenia nawet przy szarży prosto na włóczników :D manewrowanie tutaj nie jest potrzebne aż tak bardzo. A RG też są dobrzy do manewrowania bo mniejsi - łatwiej nimi poruszać, zwłaszcza w formacji klina. No i atak też mają świetny nie to co katafrakci :D

Mavrug
31-10-2009, 12:12
Stawiam na clibinari. Dlatego poniewaz 200 jednostkami tej konnicy rozwalałem ponad 2 tys wojsk wsch. rzymskich bez większych strat :mrgreen: . Pewnie głos oddałbym na nieśmiertelnych ale kampanie udało mi się przejść szybciej niż osiągnąłem możliwość szkolenia ich :D

Vlodarius
23-12-2009, 13:52
Stawiam na clibinari. Dlatego poniewaz 200 jednostkami tej konnicy rozwalałem ponad 2 tys wojsk wsch. rzymskich bez większych strat :mrgreen: . Pewnie głos oddałbym na nieśmiertelnych ale kampanie udało mi się przejść szybciej niż osiągnąłem możliwość szkolenia ich :D

W pełni popieram, Persowowie, nawet z minimalnym doświadczeniem roznoszą w pył inne jednostki kawalerii (choć z sarmatami idzie im zdecydowanie najgorzej). Świetnie sie sprawdzają w starciach z jazda barbarzyńskich hord. Patrz Roksolanie, Goci.

Furiusz
23-12-2009, 14:08
Rycerze graala jeżdża, w połączeniu z auxiliami sarmackimi i ich szybkościa nie do przejścia, to jet najlepsza jednostka jazdy w grze :D

Maharbal
23-12-2009, 16:28
Rycerze graala jeżdża, w połączeniu z auxiliami sarmackimi i ich szybkościa nie do przejścia, to jet najlepsza jednostka jazdy w grze :D

Czyżby :?: Grając celtami nie miałem problemu z ich pokonaniem, gdy naprzeciw nich stali moi gallowglasi ;) Nawet moja gwardia generalska sobie z nimi radziła.

Ciężko mi powiedzieć, która jazda jest najlepsza. Osobiście stawiałbym na którąś sasanidzką jednostkę, bądź którąś Cesarstwa wschodnio-rzymskiego.

Furiusz
23-12-2009, 16:41
Ale na multi już tak fajnie nie było. Też lubię wsch. nacje za ciężka jazdę, ale romo brytowie są super :D auxilia sarmackie w połączeniu z graalowcami koszą wszystko :D jak dla mnie jedna z lepszych nacji w grze, zwłaszcza pod multi.

OskarX
25-12-2009, 11:13
Ja tam lubię paladynow, nawet za sama nazwę xD

Seba Fallus III Wielki
27-12-2009, 17:52
Rycerze Grala mają jeden minus mianowicie liczebność :ugeek:

Fallen
31-12-2009, 13:18
mój genek miał większą liczebność niż oni

chochlik20
07-01-2010, 08:22
każda jednostka wielbłądników :) Dromadieri rozwalili clibardi aż milo było popatrzeć :)

Furiusz
07-01-2010, 17:40
clibanarii tak w realu jak i grze służą do przełamywania szyków piechoty. Wielbłądy wcale takie dobre nie są, przynajmniej na gs. Jeśli jest to jednostka słabsza, konnica ją rozbije, tylko podobnie jakościowo jednostki wpadają w panikę ew. niewiele słabsze.
Do wad naleza
-większe rozproszenie formacji, także klina
-są wolniejsze
-mniej zwrotne, trudniej się nimi manewruje
-najczęściej słabiej opancerzone

bonus jest tez taki, że sa tańsi :D

Krzychu
30-01-2010, 13:17
ja stawiam na rycerzy gralla

chochlik20
04-02-2010, 11:58
clibanarii tak w realu jak i grze służą do przełamywania szyków
piechoty. Wielbłądy wcale takie dobre nie są, przynajmniej na gs. Jeśli
jest to jednostka słabsza, konnica ją rozbije, tylko podobnie
jakościowo jednostki wpadają w panikę ew. niewiele słabsze.
Do wad naleza
-większe rozproszenie formacji, także klina
-są wolniejsze
-mniej zwrotne, trudniej się nimi manewruje
-najczęściej słabiej opancerzone

bonus jest tez taki, że sa tańsi :D

wszystko ma jakiś plus :)
rycerze grala mają dobre statystyki, ale ich liczebność jest troche za niska według mnie i w starciu z większymi iddziałami nie mają dużych szans

Furiusz
05-02-2010, 07:28
rycerze grala mają dobre statystyki, ale ich liczebność jest troche za niska według mnie i w starciu z większymi iddziałami nie mają dużych szans

No fakt, dlatego trzeba ich rozważnie używać, np w połączeniu z auxiliami. Służą zawsze jako młot, jakimkolwiek oddziałem przytrzymujesz wroga i walisz w plery nimi przy ich statystykach i cechach nie wiele oddziałów jest w stanie przetrwać :D

Zib
06-02-2010, 09:48
Najlepsza kawaleria, dla mnie bez dwóch zdań to ciblinari (nie wiem czy dobrze napisałem)Mają przebijanie pancerza a sami są niemal niezniszczalni przez inne jednostki(oczywiste jest że przeciwko jednostkom z bonusem do pancerza sytuacja wygląda inaczej jak i z włócznikami ale tą kwestie pominąłem) Są mega drodzy co jest wielkim minusem, ale jest to jedna z nielicznych jednostek która jest warta swojej ceny.Pamiętam jak dawno dawno temu wystawiało się ich przed łuczników aby zbierali salwy na siebie, czasami zdarzało się tak, że potrafili bez straty żołnierza wytrzymać 4-5 salw z 6 oddziałów łuczników.

Rycerze Graala to kompletna kicha, może i odjazdowo wyglądają ale są tak drodzy a jest ich tak mało, że w ogóle się nie opłaca ich brać.

Jarl
06-02-2010, 13:05
Wielbłądy... śmiesznie tanie, a ich skuteczność jest o wiele większa niż ten śmieszny bonus z podstawki. Chyba najlepsza jednostka przeciw wrogiej cav, bo z piechotą już im tak sobie idzie.

chochlik20
08-02-2010, 21:01
jeśli któs nie wieży skuteczność wielbłądów proponuje zagrać w custom battle ;)

Klierowski
22-02-2010, 17:02
Według mnie palladyni ;x tylko dużo zachodu żeby ich móc rekrutować.

Rydzeusz
15-04-2011, 20:04
Sarmacka ciężka jazda , specjalnie sprawdziłem WSZYSTKIE możliwe jednostki kawalerii na solo z nimi i oni wygrali ^ ^

lotto089
26-02-2012, 01:09
Wszystko fajnie, zgodze się że najlepszą jazdą jest Jazda Graala ROmano-Brytów , ale wszystko w nowych patch'ach (1,6) jest moim zdaniem skopsane przez bardzo małą szarże kawaleri ( max to chyba 9), w Aleksandrze spotkałem się z Frygijczykami którzy mieli 14/15 szarży :P

Lwie Serce
06-04-2012, 17:26
Tak, tyle że Frygijczycy to piechota. A najlepsza jazda to moim zdaniem paladyni. Szybcy, wytrzymali, dobra szarża i dobrze się biją wręcz.

crispius
28-09-2012, 19:47
cataphractoi