PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Czarne jednostki :O



Arwiodx
10-09-2013, 17:59
Cześć, Witajcie
Zmagam się z problemem dość dziwnym i cholernie uciążliwym podczas zbliżeń walk, mianowicie:
Jednostki są praktycznie czarne z jednej strony :P bardzo ciężko coś zauważyć
dla przykładu
Jednostka spartan od przodu wygląda całkiem normalnie natomiast od tyłu jest najzwyczajniej w świecie w cholere ciemna ( żeby nie powiedzieć czarna ). Nie widać praktycznie żadnych szczegółów. co ciekawe czasem czarny jest przód a czasem tył , że się tak wyrażę :D

Sterowniki najnowsze
Gram na modzie GEM ( bez next, )
Komp:
E7500
9800GT
msi p31 neo v2
4GB ram

monitor 1440x900

gra jest w najnowszej aktualnie wersji
Może ktoś się spotkał z podobnym problemem lub wie jak temu zaradzić

Pozdrawiam

10-09-2013, 18:20
Hehe, gram na niemal identycznym sprzęcie, z monitorem włącznie (tylko procek to E5200 @ 3GHz) i problem jest ten sam.

Przed instalacją GEM-a nie zwróciłem uwagi, bo gra się cięła, jak seryjny samobójca żyletkami. Po instalacji, jednostki są czarne tylko gdy oddalam kamerę. Dość wcześnie, ale i tak jestem zbyt zadowolony, że da się grać, żeby na to narzekać :D. Trzeba czekać na patcha 2 i tyle.

PS. Czy Tobie też framerate leci na łeb we mgle i deszczu w trakcie bitwy?

Arwiodx
10-09-2013, 18:32
we mgle i w deszczu jest masakra :D
Natomiast u mnie jednostki są czarne z jednej strony gdy je przybliżam :D

Hawkx
10-09-2013, 21:00
po najnowszym patchu u mnie to zniknęło ;) zaraz podam Ci przepis, który działał mi przed patchem :)

Proszę bardzo:
It is usually appears on DirectX 10 graphic cards, it’s time to move forward pal… but you can try the following steps to make it better.

Locate the Total War Rome II config file from C:\Users\User Name\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\scripts\preferences.script.txt
Backup this file first, open this file into Notepad, find the line “gfx_enable_directx11 true; # gfx_enable_directx11 <bool>, Enable DirectX 11 rendering #”
Replace it to “gfx_enable_directx11 flase; #” without quote
Save and close

Jeśli czegoś nie rozumiesz to pisz ale raczej wszystko zrozumiałe.

Arwiodx
11-09-2013, 14:58
u mnie też patch pomógł :) ale wielkie dzięki ;)