PDA

Zobacz pełną wersję : Cały świat idzie ze mną na wojnę! Głupota AI czy "normalka?"



Fortescue
13-09-2013, 18:08
Już po trzeciej turze parę frakcji wywołało wojnę. Tak wygląda 17 tura. O co biega? Tak ma wyglądać legendarny? -_- Wy też tak macie?

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =178136275 (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=178136275)

Ze 21 się naliczyłem i co jakiś czas przysyłają przez morze oddziały i molestują moje nadmorskie terytoria. :[

Orivarivar
13-09-2013, 18:18
Mi w trakcie trwania 1 tury wojnę wypowiedziało 7 państw też gram na legendarnym z tym że Kartaginą.

Fortescue
13-09-2013, 18:22
Kapitalnie.... :l

Na legendarnym AI wydaje się niesamowicie głupie. Dopiero podczas tej sesji widziałem sceny rodem z tego, co pokazywał Angry Joe. Idioci krążyli w kółeczku w miejscu, zamiast napaść na miasto, a ja ich mogłem okrążyć pikinierami i wydźgać do ostatniego, a miałem o wiele mniej ludzi. >.>

Jak googluje problem, to widzę że ludzie mają raczej odwrotnie - AI jest bardzo pokojowe.

Orivarivar
13-09-2013, 18:33
AI woła o pomstę do nieba broniłem wioski miałem 2 oddziały hoplitów i 2 oddziały plebsu komputer miał prawie cała armie i oczywiście atakował wszystkim na hura jedną uliczką wystarczyło nastackować na siebie moje biedne jednostki w tym przejściu i oczywiście win.

Westecz
13-09-2013, 18:42
Grasz Macedonią, która ma "premie" do stosunków dyplomatycznych i to na legendarnym, więc jakoś mnie to nie dziwi xD Ja gram Egiptem (co prawda na vh) i nuuuuda. A screen rodem z Shoguna 2 :P

Nalcor
13-09-2013, 18:45
50 tur Rzymem na legendarnym i nikt mi wojny nie wypowiedział. Wiec jest to uzależnione raczej od państwa którym gramy :)

pawelz22
13-09-2013, 18:51
Gra jest beznadziejna, nie ma nawet porównania do Medievala 2, pierwszego Rome czy Shoguna 2. Zagrałem 20 tur Rzymem i już mam dość. AI jest tak głupie że szok, za każdym razem jak atakuje jakieś miasto to w 1 turze oblężenia wszystkie armie wroga które są w pobliżu uciekają byle gdzie albo wypływają w morze. Po tych 20 turach mam dość nudnej gry , w porównaniu do pierszego Roma to wielki krok w tył.