PDA

Zobacz pełną wersję : Total War Rome II ALL FACTIONS PLAYABLE Modification



ZQooS
12-09-2013, 14:29
Witam,
wie ktoś jak odinstalować mod na wszystkie frakcje w grze?

Umbrecht
13-09-2013, 19:38
Wszystkie nacje i nie tylko
(UWAGA to nie jest prostacka modyfikacja na dodanie na łapu capu każdej nacji
ale w zamierzeniu darmowa alterantywa dla płatnych DLC frakcyjnych, które i tak nie pozwolą na grę każdą nacją):

LINK do pobierania i aktualizacji moda (w tym także rozmaite opcje tur na rok do wyboru dodatkowo):

http://sourceforge.net/projects/twr2all ... rce=navbar (http://sourceforge.net/projects/twr2allfactionsplayable/?source=navbar)

LINK do dyskusji o modzie:
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -13-9-2013 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618568-Playable-Factions-and-Custom-Battle-(Updated-13-9-2013))/page19

Mod zawiera lub będzie zawierał ponadto (nie wszystko jeszcze jest zaimplementowane):
•Single-Player Campaign
•Custom Battle / Skirmish
•Co-Op Multiplayer Campaign
•Faction Group graphics UI for all faction groups
•Faction Campaign Selection Screenshot for all factions
•Faction Descriptions for all factions
•Faction Military Objectives for all factions
•Faction Starting Missions for all factions
•Faction Effect Bundle graphic and text UI for all factions.
•Faction Political Party Titles for all factions

SMACZNEGO :)

Orivarivar
14-09-2013, 09:09
Ręcznie to się usuwa.

Ensis
14-09-2013, 09:37
A następnie sprawdza się spójność gry.

Umbrecht
17-09-2013, 18:59
Updejt moda

Dodaliśmy opisy frakcji, Ghazi stworzył także parę specyficznych bonusów i traitów frakcyjnych ,
dostosowano do ostatniego patcha nr2.
Mod ma także zupdejtowany startpos.esf pozwalający na grę od 1-2 do 12 tur na rok (do wyboru)

Póki co frakcje "rozbudowane" o opisy i ficzery (ciągle dodawane są nowe, dziś m.in Meroe i Aksum):

Aedui
Aestii
Anartes
Arevaci
Armenia
Bactria
Boii
Catiaroi
Etruscan League
Frisii
Rhodos
Sagartia
Sardes
Scythia
Sequani
Siraces
Thyssagetae
Trapezos
Treverii
Triballi
Turdetani
Tylis
Veneti
Vivisci
Volcae

Myślę że jak w pełni doszlifuje się mod będzie znacznie lepszy od dlc od CA i do tego darmowy (pomijam fakt że pewnych frakcji w oficjalnych dlc nie będzie zwyczjanie).
Już teraz świetnie się na nim gra.
Smacznego.

Knecht
17-09-2013, 19:28
Jak ktoś zainstaluje ten mod to tymi frakcjami będzie można grać na multi ?

Salvo
17-09-2013, 19:30
Każdy zainstalowany modjest raczej czytany jako inna wersja gry, więc wątpię żeby można było grać z nim na multi.

Umbrecht
17-09-2013, 19:43
Znaczy nie było z tym problemów do beta patcha 2.0 (ale to tylko kwestia updejtu moda) , można było sobie spokojnie grać kampanię multi jeżeli dwóch graczy miało ten mod (podobnie custom battle), ja dla przykłądu rozegrałem ze znajomym parę tur kampanii multi jako Meroe on jako Aksum, czy Armenią i Baktrią.

Teraz też będzie się dało bo Ghazi właśnie robi kolejny updejt, w którym poza innymi rzeczami będzie aktualizacja do aktualnego patcha.
Także patche nie są żadną barierą dla rozwoju i funkcjonowania moda.

Tak jak Salvo napisał jeżeli ktoś ma modyfikację a druga osoba nie ma po multi nie pograją i tyczy się to każdego moda.
Ten mod jest o tyle fajny, że można grać z nim bez usuwania go w trybie QuickBattle (dostępne są tutaj tylko przepisowe frakcje) i tak jak wspominiałem po najbliższym updejcie w Kampanię Multi (pod warunkiem posiadania moda przez obu graczy).

Sama modyfikacja jest na etapie powiedziałbym 35% ukończenia , ale prace idą bardzo intensywnie.
Jedyne czego nie będzie (w głównym modzie) to unikalne jednostki poza tymi dostępnymi w grze (większość odblokowanych frakcji na skromne roostery i tak nie narzeka).
Ale kto wie, może jeśli ładnie poprosić KLA, albo innego twórcę unitów do TW i z tym nie będzie kłopotu jako "submodem" uzupełniającym "bazę".
Wszystko w rękach community jak to zwyczajnie bywa z modami.

Polecam sobie z ciekawości ściągnąć i zobaczyć jak śmiga już teraz, jeśli ktoś jest amatorskim fanatykiem historii jak ja to znajdzie tutaj swój skarb.

Ps.
Ja dla przykładu żałuję, że nie ma jakoś w samej grze,w kampanii bardziej rozbudowanego ekranu frakcji, bo bym się wyżył bardziej i porobił bardzo rozbudowane opisy kultury i architektury oraz historii etc. a także moglibyśmy dodać wiele więcej smaczków (jak np. Królowa Matka w państwie Meroe, no takich rzeczy jest od groma).
Myślę jednak że specyficzne dla każdej frakcji warunki zwycięstwa, misje, traity i bonusy same w sobie są już ładnym addonem.
A kto wie co się uda z Izanagim i Ghazim jeszcze dobudować!
Wszak Romcio2 ma dopiero tydzień!

Umbrecht
23-09-2013, 20:08
Updejt moda pod beta patch nr 3.
http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -22-9-2013 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618568-Playable-Factions-and-Custom-Battle-(Updated-22-9-2013))/page27

Apdejt zawiera m.in. :
-Dodanie pliku All factions playable.PACK w wersji bez traitów dla frakcji odblokowanych oraz z traitami (bonusami dla danych frakcji)
-Dodano wiele opisów do odblokowanych frakcji
-Dodano niektórym frakcjom "nomadów" specyficzne jednostki

Aktualnie trwają prace nad dalszym dodawaniem właściwych opisów dla pozostałych frakcji, tworzenie specyficznych warunków zwycięstw, misjii oraz bonusów
do pracy nad modem prawdopodobnie dołączy niebawem paru modderów, którzy pomogą tworzyć specyficzne jednostki dla niektórych z frakcji.
Już teraz, pojawiają się jednak mody, które dodają takie jednostki dla "odblokowanych" frakcji, typu Massylia.
Oraz nieustannie jak zawsze Ghazi walczy z kompatybilnością moda z innymi popularnymi modyfikacjami pokroju Radious TW.

Tessali
23-09-2013, 21:05
Czy mod będzie współpracował z wersja pl i czy opisy są po polsku?
Czy mod będzie dzialac z radiousem i mini modami KLA?
Czy mod będzie dzialal z kolejnymi patchami CA?
Pozdrawiam.

Umbrecht
23-09-2013, 21:54
NIE
NARAZIENIE/RACZEJTAK
TAK

Umbrecht
24-09-2013, 08:32
Updejt moda

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -23-9-2013 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618568-Playable-Factions-and-Custom-Battle-(Updated-23-9-2013))/page27
(ostatni post Ghaziego na tej stronie (27) u dołu)

- Mod jest kompatybilny z modami Radiousa
- Mod da się ładnie instalować za pomocą Mod Menagera
- małe poprawki (m.in. zmiana formatu plików z movie na mod celem ułatwienia szybszego dostoswania do kolejnych patchy)

Do składu dołączyła jeszcze jedna osoba od opisów frakcji, więc prace pójdą szybciej

DEJKUX
10-10-2013, 14:11
Mam problem z zainstalowaniem tej modyfikacji. Mam beta patch 4 pobieram pliki właśnie pod niego. Plik all_factions_playable wklejam do folderu data natomiast srartpos jest 6 folderów więc biorę plik z pierwszego i podmieniam go z plikiem w grze w data/campaings/main_rome. W własnych bitwach nie mam nowych frakcji a włączając kampanie gra się zacina i wyskakuje błąd.
Ktoś wie o co chodzi?

Umbrecht
11-10-2013, 16:09
W przyszłym tygodniu zrobię wpis o aktualnym stanie moda, i ostatnich aktualizacjach.

Postaram się Ci pomóc jak umiem, ale czas na odpalenie Romka będę miał dopiero w najbliższą niedzielę wieczór.

DEJKUX
11-10-2013, 18:42
spoko poczekam :D

dzikibob
13-10-2013, 18:43
Mi na wersji pl chodzi tylko nie ma opisów. A z frakcji nie ma chyba tylko Rodos, Aten, Sparty i Epiru. Wszystko elegancko :] Dziękuje za tego moda
DEJKUX a użyłeś "Rome2 Mod Manager" ?

Aztec
13-10-2013, 19:27
Aten,Sparty i Epiru nie ma bo to część płatnego DLC, dlatego są niedostępne.

dzikibob
14-10-2013, 17:59
na chwilę obecną są nieobecne Aztec, na chwilę obecną :p

Aztec
14-10-2013, 19:41
Jeśli twórcy moda odblokowali by te frakcje mod został by usunięty za naruszenie praw autroskich :)

( ͡º ͜ʖ ͡º)
15-10-2013, 20:37
A co z selucydami i scytami którzy są odblokowani w modzie a ma wyjść DLC z państwami stepu?

Asuryan
15-10-2013, 21:21
A co ma być? Pewno będą grywalnymi w tym modzie tylko do czasu kiedy owe DLC się ukażą.

K A M 2150
15-10-2013, 21:31
Zresztą Seleucydów i tak dodadzą za darmo, więc nie robi różnicy, czy będą w modzie, czy w wydaniu CA, poza tym, że ewentualnie w wydaniu CA będą jakieś unikatowe "ficzery".

dzikibob
16-10-2013, 14:53
"w zamierzeniu darmowa alterantywa dla płatnych DLC frakcyjnych"
Jeżeli już ktoś chce być taki "poprawny" to wg nie powinien instalować tego moda bo może te frakcje maja być w płatnych dlc bo po coś zostały zablokowane.
Ja uważam, że mod jest bardzo dobry i jestem wdzięczny jego twórcom ;] Tak trzymać

Umbrecht
01-11-2013, 09:57
UPDATE do PATCHA 1.5 a w przyszłym tygodniu kosmetyczne dopasowania do PATCHA 1.6 (aczkolwiek mod działa na najnowszej wersji poprawnie):

DO nacji dodane zostaną (właśnie skończyłem opracowywać) opisy i traity etc. dla frakcji Wysp brytyjskich Britannia & Hibernia:
Brigantes, Ebdani,Caledones, Demetae, Dumonii

Turanian dalej tworzy specyficzne traity, bonusy i misje oraz warunki zwycięstwa dla nacji.

Izanagi dalej męczy, inni też pracują.

Zanosi się na to, że mod do Lutego/Marca 2014 będzie już prawie ukończony w sensie opisów, i cech frakcji ( chociaż turanian ma specjalizacje medyczną w połowie stycznia na ukończeniu a mnie w tym okresie dojdzie koniec większego projektu zawodowego, więc grudzień /styczeń będziemy poza pracą nad modem, w tym okresie sam izanagi coś poupdejtuje)

MOD już w pełni działa z OFICJALNYM MOD MANAGEREM z LAUNCHERA Rome 2!
PO rozpakowaniu jest już tylko JEDEN PLIK zawierający taką liczbę tur na rok jaką sobie wybierzecie (nie trzeba już szukać pliku startpos.esf) , polecam grać na 2 na rok.
Wybór jest od 1 tury do 12 tur na rok.

W imieniu swoim i pozostałych twórców zapraszamy do współpracy przy tworzeniu modyfikacji - nie trzeba być informatykiem czy koderem, można np. tworzyć submody, opisy nacji, etc.


Na obecną chwilę FRAKCJE z opisami już opracowanymi oraz traitami:
Aedui
Aestii
Anartes
Arevaci
Armenia
Bactria
Boii
Catiaroi
Etruscan League
Frisii
Rhodos
Sagartia
Sardes
Scythia
Sequani
Siraces
Thyssagetae
Trapezos
Treverii
Triballi
Turdetani
Tylis
Veneti
Vivisci
Volcae
Axum
Ardiaei
Atrebartes
Meroe
Aorsoi
Arachosia
Ardhan
Aria
Bastarnae
Syracuse
Budini
Roxolani
Massagetae
Dahae
Khorasmii
Bastarnae
Biephi
Bythinia
Boii
Cherusci
Lusitani
Blemmyes
Helvetii
Rugii
Saba
Massilia
Knossos
Galatia
Nabatea

Nowe:
----------
Raeti
Qidri
Pictones
Pergamon
Parthava
Odrysian Kingdom
Nori
Nasamones
Namnetes
Nervii

Najnowsze jeszcze nie umieszczone w modzie ale już opisane:
---------------------------------------------------------------------
Brigantes
Ebdani
Caledones
Demetae
Dumonii

Dowgird
01-11-2013, 12:46
Dzięki za super robotę. Po zainstalowaniu moda aż morda się sama cieszy. Przez was mam już kilka kampanii naraz rozpoczętych. Uwarunkowania geopolityczne robią swoje, co nacja to inna rozgrywka i trzeba odnaleźć się na nowo. Ostatnio meczę Królestwo Odrysów jest nieźle. I małe pytanko, jeżeli subskrybowałem Waszego moda w workshopie, to automatycznie aktualizuje mi się on do najnowszej wersji?

Umbrecht
01-11-2013, 19:47
Szczerze to nie pamietam, ja zawsze wrzucam recznie zaktualizowany plik z wybrana liczba tur na rok a potem tylko zaznaczam w mod managarze. Tak najbezpieczniej. Z submodów polecam np. Modyfikacje turaniana o nomadach jest na twcenter . Sam narazie gram bez submodów tylko je gromadze :) , jest tez pare fajnych pomyslów ale nie wiem czy da sie je zrealizowac :) . Póki co jest maaasa roboty z dopracowaniem "bazy" , którą stanowią same frakcje. Postaram sie na bieżąco wrzucać info na to forum. Po naszemu.

Veritimus
04-11-2013, 18:21
Zapodasz link do moda? :)

K A M 2150
04-11-2013, 19:19
W Steam Workshop masz moda do pobrania :D

Veritimus
04-11-2013, 19:32
To mam tego moda, ale nie widzę, żeby na przykład Pergamon był już z traitami i opisem, jak Umbrecht napisał.

Aron
28-11-2013, 04:05
Ave Ktos to odpalił moze tego moda?
Jezeli tak to poprosil bym w punktach jak to zrobic ( jak matołkowi :) )
Z góry dziekuje

iceman85pl
12-01-2014, 10:39
Witam. Mam pytanie odnośnie frakcji w grze. Otóż pobrałem ze strony http://www.twcenter.net/forums/showthre ... for-Update (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618568-Playable-Factions-and-Custom-Battle-Bug-Fixes-for-Update) plik który wkleiłem od folderu data który ma odblokować wszystkie nację w grze, lecz tak nie nastąpiło. Nie wiem jak to zrobić, niby jest opis po angielsku na tej stronie, ale zbytnio tego nie rozumie. Jeśli ktoś wie jak zrobić by odblokować wszystkie nacje proszę o pomoc. Dodam, że wersje gry mam 1.7.0

Dirt
12-01-2014, 10:49
Czytaj regulmin nie pomagamy piractwu , a wszystkie nacje kupuje sie w postacji dlc elo

Aztec
12-01-2014, 11:35
Dlaczego posiadasz wersję 1.7.0 skoro była już aktualizacja 1.8.1?

iceman85pl
12-01-2014, 12:35
Od dłuższego czasu nie mam internetu, gra mi się nie aktualizuje, pliki z frakcjami pobieram u kumpla, a na forum weszłem za pomocą telefonu. Pomoże ktoś?

Aztec
12-01-2014, 17:21
Mod działa pod wersję gry 1.8, zaktualizuj grę i wtedy będzie działać.

iceman85pl
15-01-2014, 14:33
Udało mi się zaktualizować grę do wersji 1.8. Pomoże i powie mi ktoś teraz które frakcje ściągnąć i jak je wgrać z tej strony http://www.twcenter.net/forums/showthre ... for-Update (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618568-Playable-Factions-and-Custom-Battle-Bug-Fixes-for-Update)

Aztec
15-01-2014, 15:03
Masz przecież podaną krok po kroku instrukcję instalacji na stronie, którą podałeś.
Skoro nie potrafisz zainstalować tego manualnie po prostu pobierz ze Steam Workshop.

hummels
06-03-2014, 09:48
Jak to zainstalować, gdzie to wrzucić? Ciekawe jak mam to podmienić i nadpisać w data skoro tam nie ma takiego pliku. Jest jakiś mod odblokowujący frakcję, żeby tylko wrzucić plik i tyle?