PDA

Zobacz pełną wersję : Rome II, pomoc z grafiką



Trayer
20-09-2013, 19:17
Witam,

Być może były już wątki o podobnej tematyce ale po prostu nie mam czasu żeby szukać takowych na forum, więc z góry sorki.

Może na początek wymienię potrzebne dane mojego lapka:
Dell XPS L502X - grafika Intel Core i7-2670QM 2.20 GHz - wyświetlana w grze jako Intel HD Graphics 3000, oraz NVIDIA GeForce GT 540 M

Mój problem polega na tym, że z pojawieniem się patcha, który wyszedł jakieś 1,5-2 tygodnie temu ( ten co tak AI i grafikę popsuł wśród części z graczy ), faktycznie pogorszyła mi się grafika i pamięć dostępna w grze ( z 1999 mb na jakieś 1700 mb). Bitwy się zacinają, tekstury pogorszyły się w stosunku do pierwotnej wersji. Jest to o tyle uciążliwe, że w ustawieniach graficznych całość grafiki mogę sobie ustawić tylko na "niską" lub "średnią" - pozostałe, wyższe ustawienia mam niejako zablokowane ( na początku tego również nie było, wszystkie opcje były dostępne ).

Próbowałem oczywiście kombinować z zaawansowanymi ustawieniami, np. z VSync, z cieniami itd. - gra chodzi lepiej, jednak absolutnie nie satysfakcjonująco. Próbowałem ponadto sprawdzić, jak gra pójdzie na NVidii, gdyż domyślnie mam ustawioną kartę Intel. Stosowałem się do rad, by poszperać w ustawieniach 3d Nvidii ( w panelu sterowania NVidia) , bez skutku. Mimo ustawienia, że gra działa na silniku NVidii, w ustawieniach gry wciąż widnieje Intel HD Graphics 3000. Słyszałem od kolegów, że to też wina tego, że posiadam lapka a nie komputer, dlatego nie mogę ustawić tej karty tak jak bym chciał.

Chciałbym się zwrócić do was o pomoc, być może wiecie co powinienem zrobić. Dodam jeszcze, że przed instalacją gry aktualizowałem sterowniki grafiki. Zawsze systematycznie aktualizuję grę na steamie, teraz biorę udział w testach Bety 3 bodajże, jednak w ustawieniach graficznych uparcie wciąż widnieje to co powyżej napisałem.

Być może macie jakiś pomysł, jak to naprawić/polepszyć. Z góry dziękuję za każdą pomoc :)

Myszaq14
20-09-2013, 19:25
Miałem podobno problem. Rozwiązanie tkwi w sterownikach do karty graficznej. Odinstaluj wszystkie i zainstaluj ten najnowszy. U mnie pomogło.

Trayer
20-09-2013, 22:28
A na przykład jak mógłbym odpalić grę na Nvidii? W takich okolicznościach, jakie podałem wyżej... ?

Myszaq14
21-09-2013, 12:49
Gra sama powinna Ci wykryć NVidię. Nie polecam również instalować Nvida GF Experience. Z tym rownież był problem.

czisu
07-02-2014, 07:21
Witam
Czy ma ktoś problem z karta graficzną nVidia GeForce ???
Mam laptopa lenovo i dwie karty graficzne zintegrowaną i GeForce pamięć karty graficznej
2048 MB, po ostatnim patchu karta graficzna przestała obsługiwać grę, mogę jedynie grać na zintegrowanej.
Ten sam problem mam z Napoleonem.
Czy może mi ktoś powiedzieć w czym jest problem???


**********************************
Nie wiem co wspólnego ma Twój problemik z kartą graficzną do tematu o patchach do gry i nie sil się na tłumaczenie - dla mnie robisz bałagan i nie korzystasz z opcji szukaj. Udzielam upomnienia.
S

slaby49
07-02-2014, 08:55
Odśwież sterowniki.

Aztec
07-02-2014, 11:24
Reinstal sterowników, bo czasami źle się instalują. Jedynie ponowna instalacja pomaga. Zakładam że masz Nvidia GF experience .

Kot
07-02-2014, 12:19
Ja zalecam zwykły reinstall sterowników,do tej karty od Intel i Nvidii.Co do tego wybierania karty to sie takie cuda zdarzają,że zintegrowana ciągle jest wybierana zamiast tam tej drugiej i nie da się tego przestawić.Ja tam nie mam pomysłu co z tym zrobić.Wpadłem na pomysł wyłączenia tamten (od razu mówie,że nie wiem co i jak i w ogóle) więc może popatrz w googlu coś o tym.

czisu
07-02-2014, 12:21
OK dzięki spróbuje przeinstalować sterowniki, w tej chwili nie pamiętam jaki mam model karty, bo pisze z kompa w pracy :mrgreen: