PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja



maryniasz
23-09-2013, 12:05
widząc obecną sytuację w większosci ko mam propozycje... zakonczenia kilku kilkunastu ko szczegolnie takich gdzie mija sie z celem robie a raczej czekanie na tury przez miesiac... w mko31 nie dostalem tury chyba od ponad miesiaca. nie ma sensu... mko27, odeszla polowa graczy. mko26 podobnie i do tego granie na bloki nie ma sensu. kilka WKO i innych MKO tez by sie znalazlo. zamknalbym polowe ko i otworzyl max 2-3 nowe gdzie spowrotem wrocimy do robienia tur w 24h badz klikania przez MG a nie jak to czesto bywa jeden gracz ma hasla do 5ciu panstw... to nie ma sensu... Sam musze robic w mko21 czy mko24 nie pamietam... przejalem Anglie a mam klikac za francje danie i PL... przeciez to chore...? pozamykajmy te ko.. tym ktorzy potrafiali na CL podziekujmy i zacznijmy z tymi ko od poczatku jak boza przykazala...

Avasil
23-09-2013, 12:45
Moim zdaniem to dobry pomysł, w sytuacji która nastąpiła nie warto unikać zakończenia kampanii jak ognia, w których większość graczy gra bez zaangażowania, bo odejście 3-4 graczy na raz wiele psuje, szczególnie gdy parę tur musi robić MG... Ale to już raczej trzeba patrzeć indywidualnie na każdą kampanię i kończyć te, w których uczestnicy się z tym zgodzą.

Markus
23-09-2013, 13:16
Ja bym jeszcze zaproponował kolegium wprowadzenie zakazu rozpoczynania nowych KO jeśli jest wysoka absencja graczy w istniejących .
A pomysł jest dobry niech kolegium przejrzy wszystkie Ko da czas na uzupełnienie wolnych nacji i następnie pozamyka te co nie rokują nadziei na dobrą zabawę .
Sytuacja jest klarowna jeśli chodzi o to kto chce grać więc należy dostosować warunki do możliwości.

Marat
23-09-2013, 14:02
Sam się nawet ostatnio nosiłem z taką propozycją zakazu otwierania nowych KO, także popieram! Dopóki się sytuacja nie ustabilizuje. To się wszystko tak wlecze, że ja nawet momentami nie pamiętam, co robiłem w danej KO i po co zrobiłem taki, a nie innych ruch. W ogóle nie mam przyjemności z wykonywania tur ostatnio ( choć może to "wypalenie", w końcu gra się od wyjścia Kingdomsów :mrgreen: ).
Proponowałbym też ostrzejszą politykę wobec nowicjuszy. Niech ma taki jakiś limit na początku,tylko jedną-dwie kampanie na początek, na okres miesiąca-dwóch. A jak przed upływem - powiedzmy - czterech miesięcy zrezygnuje taki, to od razu dwa osty na CL. Już lepiej grać w o połowę mniejszej liczbie KO, niż mają wchodzić na siłę ludzie pokroju Seby, który tracił miasto po mieście ( AI jest chyba nawet lepsze ), a potem ci jeszcze cała banda i tak zrezygnuje i stoisz na tym samym co wcześniej... To oczywiście tylko taka luźna propozycja, do głębszego zastanowienia w szerszym gronie.

maryniasz
23-09-2013, 14:23
Zachar zalozyl nawet temat i ogarnalwiekszosc kampanii, mozna smialo sprawdzi w ktorych jest po kilka wolnych miesc. Zalozyc temat w danej ko i niech gracze sie wypowiedza. bedzie wiekszosc czy mniej wiecej po polowie... kolegium decyduje o zamknieciu, jak napisaliscie, przejzec i sprawdzic jak to klaruje czy cos z tego bedzie bo nie ma sensu tego przeciagac... pozamyka sie 5-10 ko. pozostale sie zapelnia.

maryniasz
23-09-2013, 14:27
Dokladnie jak Marat pisze. Poza tym podobnie bralbym tez ludzi ktorzy nagle sie urywaja... a potem pisza ze wracaja... wraca taki na 2-3 miesiace i potem znowu pol roku go nie ma... NIE MA SEN SU taka gra... to tylko zapchaj dziure na dany moment. Trzeba ogarnac ten temat... Na podstawie tego co wypisal Zachar zaloze odpowiednie tematy w ko w ktorcyh gram. Wy zrobcie to w pozostalych i trzeba cos z tym zrobic bo tak dalej byc nie moze... Nie ma poprostu sensu grac ko gdzie sa 3-4-5 puste nacje...

edit:

1.Anglia-Maryniasz
2.Francja-wolna, w zastępstwie robi Maryniasz
3.HRE-AleCzemuNie
4.Kastylia-Domen
5.Mediolan-wolny, w zastępstwie robi AleCzemuNie
6.Bizancjum-Rafaello
7.Nowogród-wolny, w zastępstwie robi Destro7er
8.Maurowie-wolne, w zastępstwie robi Profesor
9.Egipt-Profesor
10.Dania-wolna, w zastępstwie robi Maryniasz
11.Polska-wolna, w zastępstwie robi Maryniasz
12.Węgry-wyeliminowane
13.Kijów-Destro7er
14.Gruzja-ManUtd

mko34

przeciez to jest debilizm grac cos takiego...

Ostrzwtlumie
23-09-2013, 14:31
Jestem za. Juz wielu nowych wchodzilo aby po parunastu tygodniach wszystko olać -.- Takie podejście jest nie odpowiedzialne i trzeba je niwelować przy każdej okazji!

PlanB
23-09-2013, 15:02
Popieram w 100%, pozamykać i zakazać zakładania KO nowym graczom (oraz brania nadmiernej ilości istniejących)

adriankowaty
23-09-2013, 15:03
W sumie (jeśli nikomu nie przeszkadza, że się wypowiadam) jest to rozsądny pomysł. Ale... co z takimi, którzy zapiszą się do KO, z jakiegoś powodu będą musieli ją opuścić, ale znajdą zastępcę (choćby tymczasowego). Jeśli zastępca będzie się nie wywiązywał, to "obrywa" też poprzednik? Nie widzę na razie takiej sytuacji, ale należało by to ustalić, gdyby do niej doszło.

Andzia
23-09-2013, 15:12
Popieram, zakaz tworzenia nowych KO w przypadku większych braków w innych KO.

Medrzec
23-09-2013, 16:17
Ja jestem za syf jest teraz w KO,proponuje też zaostrzenie kar bo te 2 miechy bez KO nic nie dają bo większość i tak na to zlewa.

Pop517
23-09-2013, 16:28
Popieram, zakaz tworzenia nowych KO w przypadku większych braków w innych KO.no już nie przesadzajmy jak ja będę chciał sobie założyć fast kingdoms/mko to mi zabronicie? ;) ale fakt przydało by się zamknąć kilka kampanii bo w paru już nawet mg nie ma

Matisek
23-09-2013, 16:35
zatem które ko pójdą do odstrzału?
Wko, Kingdomsy i na Rome są w dobrej sytuacji. BC 18 da się grać, BC 17 brakuje 4 graczy (na 14 państw).
Małe kampanie:
[spoiler:1y0j5lkg]21- jest okey
22- nie ma dwóch graczy, ale robią tury sojusznicy, więc też jest okey
23- nie ma jednego gracza, to chyba może robić sojusznik nie? Zatem jest okey
27- jw jest okey
28- brakuje 2 graczy (ale jeden powinien starczyć, drugie państwo może robić sojusznik). <- BRAKUJE 1 GRACZA
29- brakuje 3 graczy (ale dwa państwa to wasale, więc seniorzy mogą robić, za trzecie dogrywam ja, jako mg, dogrywam, bo państwo niedługo padnie)- jest okey
30- nie ma jednego gracza, ale jako sojusznik mogę robić <- jest okey
31- 3 państwa, ale żeby grać normalnie starczyłby 1 gracz (Bułgaria na razie Markus, Anglia/Niemcy nowy gracz, za ostatnie państwo nowy gracz robi albo profesor) <- BRAKUJE 1 GRACZA
32- pięć państw wolnych na piętnaście <- chyba do odstrzału
33- trzy państwa wolne (za jedno robi sojusznik, więc tak jak przy mko31) <- BRAKUJE 1 GRACZA
34- sześć państw wolnych na trzynaście <- do odstrzału
35- pięć państw wolnych na czternaście <- też chyba do odstrzału.[/spoiler:1y0j5lkg]
Podsumowując małe kampanie:
21, 22, 23, 27, 29, 30- da się grać.

28, 31, 33- wystarczy jeden gracz i można grać.

32, 34, 35- brakuje po kilku graczy, więc chyba zakończyć.

Markus
23-09-2013, 16:37
Andzia pisze:
Popieram, zakaz tworzenia nowych KO w przypadku większych braków w innych KO.
no już nie przesadzajmy jak ja będę chciał sobie założyć fast kingdoms/mko to mi zabronicie? ;) ale fakt przydało by się zamknąć kilka kampanii bo w paru już nawet mg nie ma]

nie ale jeśli będziesz chciał kolejne WKO a w starych będzie dużo wolnych nacji to tak kolegium powinno zakazać.

Andzia
23-09-2013, 16:41
szkoda mi mko 32 ;/

Marat
23-09-2013, 16:45
MKO 22 - praktycznie brakuje gracza na Litwę. Polska siedzi na dwóch zapyziałych prowach ( dwa małe zameczki ) i chyba nawet nie ma armii. Najprawdopodobniej niebawe padnie całkowicie. MG może doklikać.
MKO27 - nie ma graczy na Wenecję i Bizancjum. HRE w upadku, może zrobić np. Maryniasz. Tam zostało bodajże jedno miasto ( Budziszyn ) i oblegane rebelie ( Szczecin i Brno/Praga - nie pamiętam dokładnie ). Anglia szybko sobie poradzi.
MKO 28 - tutaj tylko HRE do wzięcia ( nacja chyba nie ma wojny, więc śmiało można brać, jak ktoś nie chce mieć trudnego startu ). Bizancjum może doklikać MG, bo już blisko utraty ostatnich miast ( 3 chyba zostały, z czego w najbliższej turze ja zdobędę jedno ).

maryniasz
23-09-2013, 20:45
Mając na mnyśli korzenie mówiłem o robieniu tur na czas ( łącznie ze mną) oraz o tym że KAŻDE państwo ma mieć gracza a nie wasale... to senior... to sojusznik... nie kuźwa... to już jest przegięcie.. jeden jedno - dwa zaraz będzie trzecie wolne miejsce...

WK30,WK31 - brak 3 graczy, albo się znajdą w 48h albo do zamknięcia.
wk31 - to samo 3 miesjca - albo szukamy albo zamykamy
WK32 - brak 4 graczy - do odstrzału.
wk33 - znalezc dwie osoby
wk34 - 1 osoba wiec znajdziemy
WK35 - 4 nacje - odstrzał
WK36 - 3 wolne miejsca - znaleźć albo odstrzał tym bardfziej że nowa ko i już taki syf...

mko21 - zostaje
MKO22- nie ma dwóch graczy, ale robią tury sojusznicy, więc też jest okey - jacy sojusznicy??!! to ma być konkretny gracz a nie ciągnąć cały czas na sojusnzikach
mko23- 2 nacje, znaleźc albo odstrzal
mko25- tura stoi od miesiąca, zamknąć to w pizdu
mko26 - brak graczu , ko na bloki już wygrana, stoi w miejscu - zamknąc.
mko27 - straszny zamet - duzo rezygnacji - zamknac
MKO28 - brakuje 2 graczy (ale jeden powinien starczyć, drugie państwo może robić sojusznik). <- BRAKUJE 1 GRACZA - to samo
29- brakuje 3 graczy (ale dwa państwa to wasale, więc seniorzy mogą robić, za trzecie dogrywam ja, jako mg, dogrywam, bo państwo niedługo padnie)- jest okey - odstrzał w pierwszej linii, mko a 4 wolne nacje... do wywalenia
30- nie ma jednego gracza, ale jako sojusznik mogę robić <- jest okey - znajdz nowego gracza
31- 3 państwa, ale żeby grać normalnie starczyłby 1 gracz (Bułgaria na razie Markus, Anglia/Niemcy nowy gracz, za ostatnie państwo nowy gracz robi albo profesor) <- BRAKUJE 1 GRACZA - do zamkniecia
32 - zamknac
33- to samo
34- zamknac
35 - zamknac

jeszcze raz podkreslam, jesli mamy zrobic porzadek, to robmy a nie na odpierdal bo zrobia sojusznicy albo senior....
Zamkniemy polowe to reszta sie wypelni.
Dalbym 72 h na znalezienie graczy, potem robimy podsumowanie co zamykamy co zostaje.


adriankowaty - chcesz grac, musisz sie liczyc ze na to trzeba poswiecic czas... nie masz? nie graj. Cos wypadnie... 7-10 dni - ok zdaza sie, wyjazd czy cos. zastepstwo raz moze byc. a nie ze co troche kogos nie ma... ktos olewa...
Mnil kurwa jedna ko to przeklada codziennie i jakos do dzisiaj nie zrobil bo nie mamw niej G jak Marat zauwazyl...

Avasil
23-09-2013, 20:57
Proponuję pisać w Dyskusjach Ogólnych w każdej kampanii osobno, aby gracze się naradzili, czy to ciągnąć, czy nie.

Ostrzwtlumie
23-09-2013, 20:59
Na poczatek mko25,26,27,32,33,34,35 warto zamkąc tam najwiekszy zamet jest. w reszcie mozna sie ponaradzac co i jak i moze ktos kto gra w tych ww przejdzie do wko lub pozostalych mko.

Andzia
23-09-2013, 21:01
Maryniasz, nie tak szybko, jestem za tym by każdą KO przeanalizować i wydać osąd i zapełnienia luki poprzez rozkaz a nie nakaz/prośbę i owszem nie miałbym nic przeciwko twojemu osądowi ale żeby wszystkie KO naraz przelecieć ? Chaos jednym słowem, zamykajmy falami KO co 3-5 dni tak by gracze mogli przejrzeć inne KO i ewentualnie przejąć tam miejsca, bo inaczej ryzykujemy tym że nagle (strzelam) 90% Ko zostanie zamkniętych, podczas gdy tylko (strzelam) 50% wymagało zamknięcia.

Jestem za tym żeby najpierw zamknąć MKO 32,34,36 z powodu nadmiernej liczby brakujących graczy oraz MKO 26 z racji tej że KO napotyka się coraz większego oporu przed dalszą kontynuacją ze strony samych uczestników.

Niech ktoś wypisze wszystkie wolne miejsca w pozostałych KO i szukamy zastępców, ja raczej przejmę Anglię w mko 31

Matisek
23-09-2013, 21:29
tak, lepiej zakończyć całą kampanię niż zaczekać aż znajdzie się jeden gracz :roll: bo przecież senior nie może robić za wasala- lepiej skończyć ko w połowie.

Bez przesady Maryniasz. Rozumiem i popieram to, że trzeba zamknąć parę kampanii, ale Twój post to już gruba przesada.
Poza tym co to za osądy?
Przykładem jest mko29, w którym Markus przejął Węgry z Turcją jako jedność i taka była umowa. Polska już przegrywa, tylko ja robię za nią tury, żeby nie mieli za łatwo jej sąsiedzi. Dwa pozostałe państwa to Bizancjum z dwiema (?) prowincjami poddane Wenecji i Sycylia poddana Maurom, walcząca z nimi na tym samym froncie i wgl. Kampania jak najbardziej do dokończenia. Tura właśnie ruszyła dalej. Problem był, ale już rozwiązany.
Nie masz pojęcia o sytuacji, a wypisujesz głupoty. I sprawa graczy danej kampanii czy pozwalają by senior robił za wasala czy rozwiązują kampanię, a Tobie nic do tego.
Sorry ale nie po to siedzę godzinami nad każdą turą, żeby w trakcie kampanii zakończyć grę, bo takie jest czyjeś widzimisie. Bo kurwa Mnil porzucił Polskę, to wywalić całą kampanię w pizdu- w końcu nie ma jednego gracza. Chuj że znalazło się już dwóch graczy ostatnio, ja się staram bronić, choć jestem na straconej pozycji. Kombinuję, męczę się. Co tam! Nie ma jednego gracza to wywalić kampanię!

Mko26 już dawno skończona. Nie będę pisał setny raz, że się poddaję.

Jestem za zakończeniem małych kampanii nr 32, 34 i 35 i niczego więcej. Tyle wystarczy na początek.

maryniasz
23-09-2013, 21:38
No tak glupota... 4 wolne państwa... my chyba sie naprawde nierozumiemy... zaczynasz jak domen... niech jeden gosc robi za 3-4 panstwa... zajebiste podesjcie.. :?

moje zdanie na pierwszy rzut
WK32
WK35
mko25
mko26
mko27 - po nowych rezygnacjach chyba 4 wolne panstwa a moze wiecej, nie wiem.
mko32 - zamknac
34- zamknac
35 - zamknac - nowa ko wiec moze bym jeszcze sie wstrzymal czy ktos poprzejmuje czy do odstrzalu, bo nie mam zamiaru klikac za 5 osob.

zamknal bym te 6-7 ko i dal czas do piatku na ogarniecie dla graczy. jesli nie pzyniesie to efektu zamknac 4-5 kolejnych w nastepny poniedzialek i zostawic tylko te gdzie gracze poprostu beda na kazde panstwo. I skonczy z tymi zastepstwami... kurwa piszecie jedna nacja... ale te wasze jedne nacje niejednokrotnie sa wolne juz od kilku kolejek a nie od 1czy2... a to gruba przesada. tym bardziej z e w polowie nie ma MG.
Z tym tez trzeba zrobic porzadek. Kazda ko powinna miec MG a jest totalne GOWNO. Nie ma polowa. Wypnie sie jeden na reszte i leci cala ko...

maryniasz
23-09-2013, 21:40
Sorry ale nie po to siedzę godzinami nad każdą turą, żeby w trakcie kampanii zakończyć grę, bo takie jest czyjeś widzimisie. Bo kurwa Mnil porzucił Polskę, to wywalić całą kampanię w pizdu- w końcu nie ma jednego gracza. Chuj że znalazło się już dwóch graczy ostatnio, ja się staram bronić, choć jestem na straconej pozycji. Kombinuję, męczę się. Co tam! Nie ma jednego gracza to wywalić kampanię!


Zamiast się tak spuszczac po kilka godzin jak sam napisales powinienes dawno poszukac na to gracza skoro to twoj sojusznik to tobie powinno na tym zalezec...

Andzia
23-09-2013, 21:49
Niech panowie z kolegium (Avasil, mefisto, pop, janker) wypowiedzą się na ten temat i ustalą procedury lub niech wyznaczą osobę lub osoby które się tym mają zająć

Matisek
23-09-2013, 21:51
zaczynasz jak domen...

mam to traktować jako obrazę? :roll:


niech jeden gosc robi za 3-4 panstwa... zajebiste podesjcie.. :?

NIGDZIE tak nie napisałem. Wyjaśniłem Ci sytuację w kampanii, o której nie masz zielonego pojęcia, a którą chcesz zamknąć od tak. Ale mogę mówić i sto razy, a Ty i tak nie zrozumiesz.


Zamiast się tak spuszczac po kilka godzin

Żałosny poziom, naprawdę.


powinienes dawno poszukac na to gracza skoro to twoj sojusznik to tobie powinno na tym zalezec...

Nie, wcale mi nie zależy i nie szukałem gracza. Skąd Ty to możesz wiedzieć?
Nie Twoja kampania, więc odpierdol się najlepiej.

maryniasz
23-09-2013, 22:16
A jak mam ocenić twoją postawę?? Szukasz szukasz i gówno z tego wychodzi skoro do dzisiaj nikogo nie znalazłeś to jak mam to określić... ty za to chcesz ja zachować bo pewnie dobrze idzie tylko wypadałoby zapytac pozostalych graczy.... poza tym macie tam w ogole MG???
Gdzie sie w ogole podzial obowiazek wystepowania MG w ko?? na dzien dzisiejszy polowa ko nie ma MG co osobiscie uwazam za karygodne.

Do domena?? odbieraj jak chcesz... nie mam zamiaru rowniez jego obrazac ale wkurwia mnie jak jeden gracz ma hasla do polowy nacji w grze... wk30, wk33... zajebista sprawa miec dostep do 4-5 panstw i ustawic ko... no sorry ale nie tedy droga. Po to wlasnie miala być osoba MG tylko teraz takowa postac zostala zeszmacona i jedynie od czego jest to zeby komus mozna bylo wyslac haslo na poczatku ko... zeby ... ko mogla wystartowac??/ uwazasz ze na tym to ma polegac??? gram w ko od poczatku serii od kiedy to Obi przejal Orga a nawet jeszcze wczensiej kiedy gracze o nickach ktorych nawet nie znasz uczyli pozostalych grac w kampanie. Kiedy Zachar Marat czy Joop to byli pikusie i uczyli sie gry wiec potrafie dostrzec roznice jak sytuacja wygladala kiedys a dzis. Wtedy byly 3 ko i trzeba bylo sobie zasluzyc na granie a nie kuzwa zakladanie co tydzien kolejnych gdzie dzisiaj jest pewnie gruba ponad kilkanascie (20-30) 99% kampanii nie jest zapelniona a 50% nie ma MG i w kazdej chwili moze jebnac, brak gracza/hasla, klotnia o zagranie. Dlatego nie mowi mi ze nie wiem o czym pisze. Doceniam ze starasz sie robic tury i chwala ci za to ale naprawde uwierz mi ze nie tedy droga. Za Obiego jak pisalem byly 3 ko po 24 miejsca a 100 chetnych, kazdy sie modlil zeby ktos odpadl i mogl zajac miejsce. teraz jest 100 miejsc na 24 chetnych...

Proponuje zamknac czesc ko
W pozostalych obowiazek znalezienia MG - priorytet, ko bez MG powinny zostac zamkniete.
Znalezc brakujacych zawodnikow.

Niech kolegium wyznaczy ko do zamkniecia.

Jak napisal Andzia. Niech Panowie z kolegium sie tym zajmą i wyznaczą co trzeba.

Destro7er
23-09-2013, 22:59
Też pamiętam jeszcze forum przed wielkim crashem, wtedy była zupełnie inna postawa graczy. Od pewnego czasu jest brud, syf i mogiła. Jestem jak najbardziej za zlikwidowaniem wielu, jak nie większości ko które wleką się miesiącami i gracze mają za nic reszty kolegów.
Najgorsze jest dla mnie to, że mk 32,33,34 i 35 to kampanie w których gram i idzie mi w nich na prawdę rewelacyjnie. Trudno, przeżyję jak je zlikwidujemy.
Jestem też jak najbardziej za stworzeniem jakichś wymagań od nowych graczy typu wiedzy z regulaminu. Coś na wzór prawa jazdy, aby potem nie tłumaczyć setny raz tego samego co jest normą w kampaniach. No i myślę, że nowi gracze powinni przebyć jakiś test praktyczny ( graniem w jednej i tylko jednej kampanii pod nadzorem np. MG który potem decyduje, czy taki rekrut jest wart przejęcia jakiejś frakcji ). Większość nowych jest cienkich jak dupa węża, co potem przekłada się na niesprawiedliwe umocnienie państwa.
Mam jeszcze jedną propozycję, otóż aby kary były bardziej surowe. Taki delikwent ma za nic, że oleje sobie kampanie, bo wie, że nawet wpadając na czarną listę może spokojnie sobie dalej grać i dalej oszukiwać innych ( bo przecież jest mało graczy, więc czemu mieli by go wywalić jak są braki ? - wydaje mi się, że mają takie rozumowanie)
ps. chętnie bym się rugnął parę razy, ale nie chcę mieć ostrzeżenia pod avatarem, Wam też to polecam :)

Ostrzwtlumie
24-09-2013, 07:38
Dlaczego wko32?! Sycylia, Hiszpania i Gruzja są wolne tylko?! Przy czym Sycylia padnie za 2-3 tury a za Hiszpanie spokojnie może robić Aragonia bo są prawie jednym państwem. A na Gruzjei było już 3 graczy więc nowy pewnie sie znajdzie po zamknięciu mko.
Proponuje wko31 na odstrzał. Tam pare srednio-waznych panstw jest wolnych...

Avasil
24-09-2013, 07:42
Jak już mówiłem, popiszcie w temacie Dyskusje Ogólne każdej wątpliwej kampanii, aby tam uczestnicy rozważyli sytuację i czy ciągnąć kampanię, czy nie.

Marat
24-09-2013, 10:15
W wk32 Polska padnie w tej turze, więc Maryniasz możesz przejąć Gruzję. Sycylia padnie, nie ma co z jej powodu przerywać kampanie. Zostaje tylko znaleźć gracza na Hiszpanie, która i tak jest mało istotnym państwem z 3 prowami.

Andzia
24-09-2013, 11:13
W wk32 Polska padnie w tej turze, więc Maryniasz możesz przejąć Gruzję. Sycylia padnie, nie ma co z jej powodu przerywać kampanie. Zostaje tylko znaleźć gracza na Hiszpanie, która i tak jest mało istotnym państwem z 3 prowami.

Chyba że pozwolicie Aragonii przejąć na dobre Hiszpanie ;)

maryniasz
24-09-2013, 12:29
Avasil ale nie ma sensu pisać w dyskusjach bo tam co troche jest jakis nowy watek i pisza ludzi ktorzy w ogole nie sa zainteresowani tym tematem. Uwazam ze skoro ten temat zostal zalozony to dalej mozemy w nim kontynuować dyskusje. Panowie, ja dzisiaj pozakladam do wieczora tematy o zakonczeniu w kazdej ko w ktorej gram. Nawet jak brakuje jednego gracza to te ko wleka sie nieraz miesiacami. Dzisiaj Zachar musial mi przypominac haslo do jednej kampanii bo mialem ja napeawde bardzo dawno... Musimy naprawde spojzec prawdzie w oczy i nie robic problemu z tego ze dobrze komus idzie to nie konczymy. Destro sam napisal ze w kilku ko idzie zajebiscie ale tak sie ciagnie ze nie ma sensu.

Co napewno bym zrobil to ponowne wybranie w kazdej ko ( w ktorej nie ma) osoby MG, i zeby to byla odpowiednia osoba a nie jak Seba ktory potrafi znikac na 2 miesiace a decyzje podejmuje w zaleznosci jak zawieje...

- czyli reasumując... zamykamy kilka ko
- pozostale musza miec PRIORYTETOWO MG, kampanie ktore maja nawet pelne oblozenie a nie maja MG rowniez bym rozwazyl za zamknieciem bo predzej czy pozniej ktos delikatnie mowiąc wyjebie sie na innych - wystarczy ze ktos mu rozwali armie, panstwo zacznie podupadac i bedzie mial to w dupie.
- zaostrzenie kar i regulaminu. Za porzucanie ko czy poprostu jak kto woli z powodów np. te ktore wymienilem wczesniej, wykluczenie z ko i zakaz brania udzialu w klejnych. No chyba kogos kto olal jedna ko bo mu nie idzie nie pozwolimy zeby gral w kolejnej.

slucham waszych propozycji.

Kapsul
24-09-2013, 14:40
Czesc ko byc moze nalezaloby zamknac ale przede wszystki uczulic MG na trzymanie sie terminow - obserwuje glownie bc17 i bc18 i problemem nie jest jakis wyjatkowy brak oblozenia (w obu brakuje chyba po 1 czy 2 graczu nie liczac Turcji na wylocie w bc17). Opoznienia wynikaja z nietrzymania sie terminow i nie chodzi o nowych graczy - do czesci z tych ktorzy udzielaja sie w tym temacie trzeba pisac privy, na gg, przypominac ze minely 2-3 dni wtf? A bo zapomnialem...a nie zauwazylem...a bylem pewien ze wstawilem juz - nawet dzisiaj pisalem do 2 osob z tych kampanii - do 2 ktorzy w temacie sie udzielaja.
Przede wszystkim wiec po 24h niech MG robi ture jesli ma ochote, jesli nie klepsydra i dalej - troche dyscypliny.

Ostrzwtlumie
26-09-2013, 15:04
Moze jakis czas damy na te glosowania? powiedzmy do konca wrzesnia. I kto nie odda glosu ten najwyraźniej olewa dane KO i tyle.

maryniasz
26-09-2013, 23:07
Do niedzieli, nie rozczulaj sie juz adi zeby przeciagac to na kolejny tydzien. w niedziele wieczorem trzeba siasc podliczyc glosy i pozamykac czesc tych ko... Bylo wystarczajaci czasu. A nowym tyg nikt nie siadzie do oddania glosu jesli w weekend tego nie zrobi.

Mefisto7
27-09-2013, 10:16
Na zamknięcie jednych będą głosować ci, którym tam nie idzie... Na zamknięcie drugich to samo... Nie tędy droga. (Oczywiście głosują za zakończeniem też często tacy, którym idzie, ale prawie zawsze "za" są zdechlaki)

Ja proponuję zostawić wszystkie WKO - do których przejdą ludzie z zamkniętych MKO. Propozycja zmian dot. zasad nowych graczy całkiem słuszna. Zaostrzyć, bo już się zbytnio nadzialiśmy na te ich szybkie dezercje. Jak to Marat napisał: ten dwumiesięczny okres próbny z maksymalnym ograniczeniem podejmowanych kampanii bardzo dobrze wyeliminuje sezonowców, a zostawi tylko tych, którym się to spodobało i są uczciwie zaangażowani. Jednocześnie wzmóżmy dyscyplinę, aby ci młodzi się nie zrażali zbyt długim okresem oczekiwania.

Destro7er
27-09-2013, 11:06
Ja Ciebie zaskoczę ale zagłosowałem za zamknięciem a żadne moje państwo nie dogorywa.
Ja akurat wręcz przeciwnie wolał bym zostawić mk, a zamknąć wk, ludzie by przeszli do mk i tura szła by przynajmniej szybciej.

Mefisto7
27-09-2013, 11:12
A przeczytaj mój pierwszy akapit raz jeszcze i zastanów się czy naprawdę mnie zaskoczyłeś. Nawiasy omijacie wzrokiem?

WKO to prawdziwe kampanie, nie jakieś robotyczne połowicznie-AI-zombie-ufoludy i jest ich mało. Część w poważnych stadiach rozwoju. Zresztą MKO mają 36h na zrobienie tury i niższą dyscyplinę, więc się w miarę wyrównuje. W takim mko22 dostaję tury tak samo często jak w wko.

Destro7er
27-09-2013, 11:51
Mój błąd, pominąłem ten nawias,

Ja po przejęciu dwóch frakcji wk jakieś 2 miesiące temu, zrobiłem po jednej turze. Wcale nie czuję tej prawdziwości w kampaniach. Czas na zrobienie tury już dawno każdy miał w dupie, jak ktoś mógł zrobić to robił, jak nie to się tym nie przejmował. Ja na pewno nie przejmę więcej ani jednej wk.

Marat
27-09-2013, 12:10
Takie tam głupie gadki o MKO. Po kilku turach wszystko wraca do normy, rebelia rozdzielona i zaczynają się prawdziwe wojny. Często ciekawsze, bo mając dużo ziemi , można wystawić większe armie. A ten wyścig po rebelie też jest w pewnym sensie rywalizacją. Kto podbije więcej, kto kogo ubiegnie w zdobyciu spornych, bądź strategicznie ważnych regionów. Obie formy rozgrywania KO mają swoje wady i zalety, po co deprecjonować jedną z nich?
Choć rzeczywiście lepie chyba pozamykać to wszystko powyżej mko30, bo tam jest większości z tych kampanii tragedia.

Andzia
27-09-2013, 12:33
Marat, nie powyżej MKO 30 lecz powyżej MKO 31 jak już, bo w niej akurat przejąłem nację i sytuacja jest stabilna

Marat
27-09-2013, 12:40
Wyraźnie napisałem że większość tych kampanii, a nie wszystkie ;)

PlanB
27-09-2013, 15:13
34 i 35 już można usuwać działy, to są najbardziej "chore" KO ze wszystkich i nie ma sprzeciwu wśród uczestników.

Ostrzwtlumie
27-09-2013, 16:43
Mozna by tez odpowiednio zmotywowac ludzi do wzięcia glosu, poprzez na przykład ustanowienie że ten kto nie udzieli sie jest de facto za zamknieciem KO(bo ma to w dupie). Moze wtedy wiec ludzi sie wypowie. Troche rygorystyczne ale czasem tak trzeba ;)

maryniasz
27-09-2013, 23:49
O tym pisałem... gdzie głosów jest 3:1 za kontynuacją czy 4:2 a graczy jest 10-12. I jaki ma sens kontynuacja takiej ko gdzie gracze mają tak w dupie, że nawet się nie wypowiedzą że chcą grac...
zamykaj mko26, 34 i 35. reszte zobaczymy na dniach. DLa mnie wko31 też jest głupota kontynuować podobnie jak wk30... ale widze że po 2-3 osoby się strasznie upierają..

Pop517
28-09-2013, 21:00
po prawdzie to ja nie rozumiem sensu tych głosowań powinno to wyglądać tak że albo znaleźliśmy graczy i gramy albo kampanie usuwamy

Destro7er
28-09-2013, 21:10
Głosowanie jest po to, żeby nie marnować czasu i nerwów na szukanie nowych graczy, których zapewne i tak nie znajdziemy.

Pop517
28-09-2013, 21:14
orly? aktualnie mi to wygląda na rozpaczliwe ratowanie niemal każdej ko a głosuje po kilku graczy więc pomysł się nie bardzo udał

Marat
28-09-2013, 21:17
Bo ludzie dziwnie podchodzą. Brakuje 3-4 graczy? Znajdą się! Jakby się mieli znaleźć, to już by to nastąpiło, a tymczasem praktycznie nikt nic nie wziął. Z tego co widzę to i tak poleciały 3 MKO i chyba jedna WKO. Piszę do Ensisa o usunięcie części działów, będzie trochę porządku i zobaczymy w przyszłym tygodniu, czy te na siłe ratowane KO znajdą graczy ( tylko z wk36 się jeszcze wstrzymam, choć pewnie ją ostatecznie zakończymy ).

maryniasz
29-09-2013, 00:16
orly? aktualnie mi to wygląda na rozpaczliwe ratowanie niemal każdej ko a głosuje po kilku graczy więc pomysł się nie bardzo udał


Otóż kurwa to!!!! dokładnie widze pop że się rozumiemy. W każdej ko na 10-12 graczy znajdzie się 3-4 którym się fajnie gra i kużwa nie usuwamy tylko zostawioamy... bo się uda, bo dopiero przejeta, bo cos zawsze sie znajdzie a gówno i tak wyjdzie i tak wyjdzie...

Mefisto7
30-09-2013, 09:39
Można by też wprowadzić coś na zasadzie, że każdy kto drugi raz opóźni kolejkę bez wcześniej wskazanego powodu, bądź dobrego usprawiedliwienia - jest wydalany z KO. Może też na drugim razie dostać sygnał ostrzegawczy i za trzecim razem wylecieć. Jakimiś środkami przymusu trzeba zaostrzyć dyscyplinę.

maryniasz
30-09-2013, 10:37
To akurat juz chyba przesada. Wstawisz 2 razy kolejke 2-3 godziny po czasie i masz wyleciec?? eeee nie bardzo. U mnie takie opoznienia czesto sie zdazaja. Dostane ture kolo 20.00. Jesli juz jej nie zdaze zrobic tego dnia to zrobe nadtepnego ale czas na takie tury mam dopiero kolo 22-23. Wstawiam po polnocy i mam byc za to wyrzucony? Czasai sa wypadki losowe i tutaj to przesada. Fakt faktem ze po tych 30h MG moglby klikac gdyby nie bylo zadnego odzewu ze strony gracza.

maryniasz
30-09-2013, 10:40
MKO27 do zamkniecia. Ostatnia tura chyba 8 dni temu a zamiast ko rozgorzała kłótnia o co jak gdzie i komu... ta ko juz upadla bo za dużo się namieszało... jedynie figuruje na liści...

Markus
30-09-2013, 11:03
MKO27 do zamkniecia. Ostatnia tura chyba 8 dni temu a zamiast ko rozgorzała kłótnia o co jak gdzie i komu... ta ko juz upadla bo za dużo się namieszało... jedynie figuruje na liści...

nic sie nie namieszało tylko ktoś na siłe szuka wyjścia z sytuacji psując innym zabawę .Nasrałem sobie w papiery ,idzie gorzej no to robić najlepiej nie grać ,doprowadzić do zamknięcia Ko .Pisz Maryniarz tak jak sprawy stoją Ko 27 do zamknięcia bo Marat znalazł wyjście z sytuacji po co mam przegrać lepiej zamknąć Ko.
No panowie komu jeszcze nacja pada ,komu coś nie wyszło albo zapomniał zadbać o swoje interesy i ma pretensje do wszystkich poza sobą ,olewamy panowie strzelamy focha porzucamy nacje a co po nas choćby popioły my sie już nie bawimy to wy też nie będziecie. Hipokryzja Marata jest powodem zamknięcia MKO 27 .

Marat
30-09-2013, 11:08
Znowu zaczynasz, chcesz się dalej kłócić? Najpierw Mefisto przypisywał mi moc zamykania KO jednym głosem, teraz ty wyskakujesz z podobnymi bzdurami. Ja oddałem tylko jedną nację i to nim powstał ten cały temat, który zresztą jest pomysłem Maryniasza! Ty to masz Markus głowę tylko po to, żeby ci do środka nie padało

maryniasz
30-09-2013, 11:23
Markus... teraz odbije piłeczkę. Ty chcesz grać bo w tej ko dobrze ci idzie. Tylko....
ja tam ture robilem miesiąc temu...
nie wiem nawet jaki stoi układ bo tak wolno idzie ta ko...
ostatnia tura byla 8 dni temu

super... graj dalej jedną zasraną ko bo fajnie ci idzie.. na ścisłość ko którą ja chciałem zamknąć... mko22 czy tam 24. Zajebista dla mnie ko. Miałem Anglie z super budżetem najlepszym w grze i silnym wojskiem (3 najlepsze). osłonięty przez 3 sojuszników za których robiłem tury. Dla niektórych po prostu gwiazdka z nieba i o takie coś prosić bozie.... ale ja nie mam satysfakcji robienia za kogoś tur i wygrywania ko 4ma nacjami... bo przykładowo Niemcy którymi gra chyba ACN dosłownie wpierdolę w 3 tury aż po włochy gdzie przesunie się granica i Milan będzie ratował Niemca...

Widze że po prostu dalej nie zrozumiałeś idei tego tematu. Miały zostać zamknięte wszystkie ko w których się pieprzy.... ciągną się, są kłótnie, brakuje graczy, brakuje MG. I defakto z 10ciu ko przeznaczonych do zamknięcia przez takich ludzi jak ty gdzie fajnie idzie zamknęliśmy narazie 3 i chuja się zmieniło, w pozostałych dalej jest burdel jak byl a jakby nie było minął tydzien od powstania PROBLEMU i 3 dni w tym weekend na pozajmowanie miejsc w innych ko. Dla ciebie i kilku innych to że fajnie idzie jest powodem żeby dana ko została. Dla innego przykładu. mko21 gdzie mam chujową sytuację chce dalej grać i chociaż mam przegrać to dociągnę swoją nację do końca...

Co do mnie, Jak sam ACN napisał, mi też się zajebiście gra w tej ko bo wynik wojny między PL vs Litwą jest już praktycznie znany, kwestia tylko czasu kiedy ACN złoży broń i przestanie się skutecznie bronic.

Mefisto7
30-09-2013, 12:22
Można by też wprowadzić coś na zasadzie, że każdy kto drugi raz opóźni kolejkę bez wcześniej wskazanego powodu, bądź dobrego usprawiedliwienia - jest wydalany z KO. Może też na drugim razie dostać sygnał ostrzegawczy i za trzecim razem wylecieć. Jakimiś środkami przymusu trzeba zaostrzyć dyscyplinę.

Bez przesady. Za opóźnienie kwalifikowane uznaję mniej więcej od 12h wzwyż.

Markus
30-09-2013, 21:47
Ta konkretna Ko Maryniarz stoi bo nagle Marat i Adi postanowili skończyć z grą.
Nie Maryniarz nie dlatego sie wciekam na zachowanie Marata bo mi dobrze idzie w tej Ko ,gram i przejmowałem nacje dogorywające i gram nimi do końca bo wiem że Ko to nie tylko ja ale również inni gracze .Jesteśmy coraz małą grupką fascynatów jak można moralizować i pouczać nowych graczy skoro sami siebie nie szanujemy .
Nie pasuje mi ,znudziło mi sie czy jakieś inne powody mnie zmusiły do rezygnacji nie ma sprawy szukam zastępcy a do czasu jego znalezienia gram dalej i nie psuje zabawy innym .
Nie wiem po co ty nosisz łeb Marat ale przydało by sie aby ci napadało bo przynajmniej może byś otworzył ślepia i zobaczył że jest jeszcze ktoś poza tobą .
Sama Ko w obecnej sytuacji nadaje sie jedynie do zamknięcia.

Marat
30-09-2013, 22:37
Jakbym chciał prowadzić dysputy z kimś na twoim poziomie, to bym poszedł do zoo, do klatek z małpami. Także nie kontynuuje dalej;-)

Markus
30-09-2013, 22:44
Nie dogadałbyś sie Maraciku z małpami bo widzisz to są ponoć inteligentne zwierzęta reprezentujące pewien poziom zachowań stadnych .
A ty już pokazałeś jak niski jest twój poziom zachowań i gdzie masz innych graczy.

Marat
30-09-2013, 22:56
No, wysiliłeś się już na wyżyny swojego intelektu, tą misterną odpowiedzią, ale teraz zbastuj, bo się przegrzejesz. Masz jeszcze ciekawe opowiastki, co ci mamusia do snu czytała , to się nimi podziel w temacie konkretnej kampanii, a nie zaśmiecasz temat ogólny. ;)

Pop517
30-09-2013, 23:01
przydałby się jakiś zielony od nas :P

Mefisto7
30-09-2013, 23:08
Marat też niech zbastuje z małpami, bo jak widzę dalej ma problem ze zrozumieniem sprawy z pociągnięciem za sobą kampanii jednym głosem.

Markus
30-09-2013, 23:20
Racja zakończmy temat ,popieram wniosek Maryniarza

MKO27 do zamkniecia. Ostatnia tura chyba 8 dni temu

Ko do zamknięcia Marat porzucił nację i tura stoi .
Zamknąć.

Ostrzwtlumie
01-10-2013, 15:09
Ta konkretna Ko Maryniarz stoi bo nagle Marat i Adi postanowili skończyć z grą.

Ja swoja ture zrobilem wiec sobie wypraszam... A Mg to co nie ma?

Marat
01-10-2013, 20:07
W takim wk35 MG i sojusznicy robili za 4 nacje na raz, ba, nim Szkocja była zajęta to za 5! A jeszcze mogła dojść Francja.Już nie będę wymieniał szeregu innych KO, które pomimo takiego stanu rzeczy szły dalej ( praktycznie każda KO tak miała ). A taki ćwierćinteligent ( nie bójmy użyć się tego określenia, bo to prawda a nie obraza ;) ) jak Markus, będzie twierdził, że KO padła, bo za jednego gracza tury nie może wykonywać MG :lol: Być może u was w psychiatryku tak jest, ale w prawdziwym życiu już nie :mrgreen:

Markus
01-10-2013, 21:56
Mógłbym ci dorównać w obrażaniu ale niestety nie potrafię sie zniżyć do twojego poziomu chłopczyku ,zresztą każdy widzi z kim ma do czynienia i wyrobił sobie opinie na twój temat .Najprawdopodobniej bo z twojego zacietrzewienia w obrażaniu innych można sie domyślić że jesteś zakompleksionym chłopczykiem lub gościem na poziomie emocjonalnym chłopczyka któremu sprawia frajdę wypisywanie tekstów na takim poziomie.
W Wko 35 chłopczyku piszesz że nie chcesz grać a potem robisz wojnę i ofiarę gnębionego przez złego MG ,w Mko 27 piszesz referaty jaki to jesteś pokrzywdzony a następnie sie wypinasz na Ko naprawdę potężne emocję tobą targają ,ale nie przejmuj sie chłopczyku każdy sie chce pośmiać więc bądź sobą i sie nie zmieniaj bowiem na formułkowego klauna też jest zapotrzebowanie .

Markus
01-10-2013, 22:09
[quote:8j7dkagq]Markus pisze:
Ta konkretna Ko Maryniarz stoi bo nagle Marat i Adi postanowili skończyć z grą.

Ja swoja ture zrobilem wiec sobie wypraszam... A Mg to co nie ma?
[/quote:8j7dkagq]


Adi ty jesteś inteligentnym gościem ,więc nie zaprzeczysz że ty i ten chłopczyk grający Bizancjum zrezygnowaliście z dnia na dzień z grania co pośrednio jest powodem że ta Ko padnie .W praktyce tak jest i trudno zaprzeczyć jest taka a nie inna sytuacja z prewencją graczy zaś klikanie tymi nacjami przez MG nie ma sensu .Ten cytat Adi który wstawiłeś stanowi odpowiedz na tezę Maryniarza .Ja do ciebie nie mam pretensji przynajmniej zachowujesz sie na poziomie nie tak jak nasz niezrównoważony emocjonalnie chłopczyk ;)

Marat
01-10-2013, 22:17
Ty to jesteś jednak spec i jasnowidz, no ale te kilka lat na oddziale zamkniętym w psychiatryku robią swoje ;)
Sorry, po cięzkiej zmianie w Biedronce, muszę jakos odreagować swoje frustracje i marne życie :( Padło na KO.
O, dzwonili z twojego oddziału, ponoć ostatnio jesteś tak zadowolony ze swoich genialnych postów, że aż masz mokro w majtach, codziennie muszą zmieniać pościel, prosili żebym zbastował :lol:

PS: Co do historii z MG, to nie będę tłumaczył, że chciał mnie wyrzucić, za oddanie głosu za zakończeniem KO. Osoba o inteligencji ameby tego nie zrozumie i dalej będzie żyć w swoim wyimaginowanym świecie made in Tworki. :lol:

Markus
01-10-2013, 22:30
świetnie chłopczyku nie wychodź z wprawy trzymaj poziom i jak przystało na klauna baw nas dalej ,ale dobra rada nie bądź skromny po prostu twój talent do robienia idioty z siebie o sory klauna już dawno odkrył Mefisto i po twoim popisowym numerze
Nie chce mi się w to grać. Skończyć. doszedł do wniosku że jedynie od słabego klauna jest gorszy klaun który nie śmieszy i podziękował ci za występ chłopczyku.

Marat
01-10-2013, 22:36
Będę dalej cię zabawiał, skoro przynosi ci to radochę. Trzeba pomagać ułomnym wchodzić w życie!

Profesor
01-10-2013, 23:46
http://cache.blippitt.com/wp-content/uploads/2011/03/Popcorn-02-Stephen-Colbert.gif

maryniasz
02-10-2013, 02:20
http://cache.blippitt.com/wp-content/uploads/2011/03/Popcorn-02-Stephen-Colbert.gif

hahahahahahaha

men of the match :D

Avasil
02-10-2013, 09:16
Temat już dawno został wyczerpany, zamykam.