PDA

Zobacz pełną wersję : BC 18 - Rajpuci Solanki, atak Sindhu bez wypowiedzenia wojny



adriankowaty
26-09-2013, 19:56
Dokładnie turę temu wojska malika Sindhu wtargnęły na moje ziemie. Uderzyły na moje miasto, zajęły je i pobiły moją odsiecz (ale zmusiły do odwrotu, mam już ją odbudowaną i powiększoną). Cała operacja została dokonana bez wypowiedzenia wojny! Dopiero jak ja złożyłem skargę u lokalnego Mistrza Gry SPan maryniasz, malik Sindhu, łaskawie (sarkazm) wypowiedział mi wojnę w ambasadzie! Ponadto mnie znieważył, a MG uznał tą sprawę za nieważną. Na dowód wrzucam cytat z tematu, gdzie znajdują się wszelkie informacje,który ukazuje, że takowe działanie miało miejsce, i że jest świadomym złamaniem zasady dt. paktów (ogólnie, a wypowiedzenie wojny jest także swego rodzaju paktem, zresztą traktat pokojowy, który obowiązywał dotychczas od rozpoczęcia sesji, także jest paktem), mianowicie tej o konieczności dostosowania działań do dyplomacji graczy, co zmusza mnie do prośby o interwencję Kolegium. Nie powinno być o tym dyskusji - jest to kwestia de iure, ściśle regulaminowa, i wymaga rozpatrzenia tej kwestii przez Kolegium bez nie potrzebnych sprzeczek ze strony oskarżyciela (tj. mnie) i pozwanego (czyli maryniasza).
Cytat:

Ja: To niewybaczalne! Malik Sindhu miał czelność oblec moją Mumbę! I to bez wypowiedzenia wojny!
http://img802.imageshack.us/img802/5849/16ht.jpg
Żądam wycofania tej armii i zakazu atakowania mnie przez 2 tury!

Ja: Dalej nie kryję swego oburzenia. Jest (niepowiedziany wprost) obowiązek wypowiadania wojen! Ów atak Sindhu należy ukarać!
b) Pakty podpisane na forum muszą być odzwierciedlone w grze, jeśli tylko pozwala na to jej mechanika. Oznacza to w szczególności, że nie można zerwać w grze sojuszu, jeśli nie uczyniło się tego wcześniej na forum, a także nie można odmówić przyjęcia propozycji sojuszu od dyplomaty, jeśli podpisano taką umowę na forum.

Jest to podpunkt b) działu dyplomacja. Jeszcze raz proszę o osądzenie maryniasza!

maryniasz: Chyba jesteś z innej planety... Miasto już upadło, Armia pokonana, twoich pokonanych jednostek nie mozna ruszac, a twoj koniec jest kwestia kilku tur. Nie mam obowiazku wypowiadac ci jakiegokolwiek paktu bo nic nie bylo. moge atakowac kiedy chce.

Milanos, MG: Maryniasz nie musiał nigdzie ci ogłaszać że wypowiada wojnę. Tak już tutaj jest że nie mając paktu z kimś albo wiedząc że takowy się kończy musisz być gotowy na atak. Sam chyba nigdy nie poinformowałem na forum że wypowiadam komuś wojnę :roll:
Link do strony:
http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=521&t=12926&start=40

PlanB
26-09-2013, 20:07
Lol, czytam i nie wierze..
On nie ma obowiązku wypowiadać Ci wojny wiesz? Punkt regulaminu na który się tu powołałeś mówi o PAKTACH, pakt musi być podpisany przez dwie strony, a teraz pomyśl czy obie strony podpisują akt wypowiedzenia wojny i dopiero zaczynają walczyć?..

Ostrzwtlumie
26-09-2013, 20:08
Ja już dawno stracilem wiare w niego :)

Avasil
26-09-2013, 20:12
Jak już zostało powiedziane - nie trzeba oficjalnie wypowiadać wojny, aby zaatakować.

Marat
26-09-2013, 20:14
Zresztą co by to zmieniło, jakby w tej samej turze napisał o wojnie na forum? Na mapie nadal to samo :lol: