PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kamerą !!!



Tomasz The Great
30-09-2013, 15:03
Witam.
Mam ciekawy błąd po zassaniu bety 3.Jednak pojawił się on nieoczekiwanie, dopiero po kilkinastu turach. Nie mogę poruszać kamerą na mapie kampanii używając przycisków klawiatury,jedynie klikając myszką na miejsca na mapie,kamera reaguje. Również przesuwanie myszką w różnych kierunkach nic nie daje(w opcjach zaznaczona jest kamera z użyciem myszki).
Wie ktoś może jak jest tego przyczyna i jak temu zaradzić,nie biorąc pod uwagę reinstalki...może po prostu coś wcisnąłem? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam

K A M 2150
30-09-2013, 15:41
To jest problem jaki został od Empire niestety. Sam miałem go niedawno w Rome też. Wbrew pozorom łatwo to naprawić. Trzeba edytować save i zmienić tylko jedną wartość, następnie zapisać i włączyć grę, wszystko śmiga.

Ten program jest wymagany:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?623719


1) Go to CAMPAIGN_SAVE_GAME -> CAMPAIGN_ENV -> CAMPAIGN_CAMERA_MANAGER within the tree. There'll be a zero in the right list, nothing else. Change it to 1.
2) Save and play.


Pamiętaj, że jak 0 zamienisz na 1 to MUSISZ wcisnąć enter, inaczej zmiana się nie zapisze.

Tomasz The Great
30-09-2013, 21:10
Dzięki kolego,jakbys mi jeszcze powiedział jak to zrobić?Szukałem folderu z save'ami ,ale bez efektu.Program też ściągnąłem,ale nie wiem jak to zrobić.Nigdy się w takie coś nie bawiłem,a nie chce coś popsuć :/ A i gram na legendarnym,a tam chyba tylko jeden save.

K A M 2150
30-09-2013, 21:36
Jutro będę przy moim growym kompie to Ci dokładnie napiszę co i jak, sprawdź tego posta pod wieczór to pewnie już go do tego czasu zedytuje i dam instrukcję.

Scooter
30-09-2013, 21:39
A widzisz , sam miałem taki problem jak graliśmy z Amrodem kampanie online , byłem pewien ze komp mi nawala a tu proszę , niewiedza :D

K A M 2150
30-09-2013, 21:46
Z braku edytora sam prawie godzinę u siebie szukałem rozwiązania, ale w końcu udało się dotrzeć :D Google zawsze pomocne :D

Tomasz The Great
30-09-2013, 22:19
Wielkie dzięki! Sprawdzę na pewno,bo na tym legendarnym tyle się dzieje,że nie odpuszczę :)

Tomasz The Great
02-10-2013, 09:35
Witaj kolego, pamiętasz jeszcze o mnie, jak znajdziesz chwile to będzie super, bo niedługo zwarjuje z tą kamera? :/

K A M 2150
02-10-2013, 13:45
Save jest w takiej lokacji u mnie:

C:\Users\Nazwa użytkownika\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\save_games


Otwieramy program, który podałem w linku wyżej i szukamy właściwego zapisu gry.

Na liście pojawi Ci się wtedy CAMPAIGN_SAVE_GAME, klikasz na to i pokazują się kolejne opcje, wybierasz COMPRESSED_DATA, następnie CAMPAIGN_ENV, CAMPAING_CAMERA_MANAGER, CAMPAIGN_CAMERA. Po wybraniu CAMPAIGN_CAMERA pokaże Ci się lista po prawej. W kolumnie value w drugim rzędzie, będzie 0 lub 1. Obojętnie, która z tych wartości będzie zmieniasz ją na przeciwną, czyli jak masz już 1 to dajesz 0, a jak masz 0 to zmieniasz na 1. Następnie KONIECZNIE wciskasz enter, potem w rogu wybierasz file i save. Gotowe ;)

Tomasz The Great
02-10-2013, 22:21
Dzięki za pomoc :) Jednak będę musiał raczej zrobić reinstalke,bo po beta patchu,to jeszcze mi się tnie w bitwach w kampanii przy oblężeniach,mimo że w bitwach historycznych wszystko śmiga super. Było dobrze do tej pory i coś mnie skusiło na bete 3 :/ Pozdrawiam

K A M 2150
02-10-2013, 22:57
Nie ma już beta patcha, wszyscy mają obecnie patch nr 3.

Tomasz The Great
03-10-2013, 17:33
Nie ma już beta patcha, wszyscy mają obecnie patch nr 3.

A to super...na razie po reinstalce wszystko śmiga i FPS-y wysokie :)

Ps. Mam takie pytanie z innej beczki zupełnie.Czy wiesz może dlaczego w Windows 7, w Moich dokumentach, nie mogę znaleźć plików z Rome 2 i zadnych innych? Folder jest pusty,czy ma to związek z jakimś indeksowaniem plików? Niedawno kupiłem kompa i instalowałem Win 7 i nie wiem czy coś nie powinienem jeszcze zrobić.
Z góry dziękuje za pomoc :)

K A M 2150
03-10-2013, 17:44
Od czasu Empire nie ma już żadnych plików od TW w moich dokumentach, wszystko jest w lokalizacji jaką Ci podałem wyżej ;)

Tomasz The Great
03-10-2013, 22:35
Od czasu Empire nie ma już żadnych plików od TW w moich dokumentach, wszystko jest w lokalizacji jaką Ci podałem wyżej ;)

No tak właśnie, z tym że u mnie taka lokalizacja nie istnieje...nie ma żadnego folderu users ani Appdata :/ Przeszperałem wszystkie foldery w C,może mam coś poukrywane,bo to moja pierwsza przygoda z Windows 7 :)

K A M 2150
03-10-2013, 22:42
Jak masz ukryte foldery to nic Ci się nie pokaże. Zamiast users możesz mieć po prostu folder użytkownicy ;)

Tomasz The Great
04-10-2013, 11:05
Jak masz ukryte foldery to nic Ci się nie pokaże. Zamiast users możesz mieć po prostu folder użytkownicy ;)

Ma ten folder "UŻYTKOWNICY" oczywiście,ale nie o to mi chodzi...Sęk w tym,że jak wchodzę w niego i w podfoldery,to nic nie pokazuje,tak jak by był pusty,a we właściwościach jest 1,3 giga...i nie wiem gdzie leży problem :/

K A M 2150
04-10-2013, 12:02
W poprzednim poście masz odpowiedź, czyli ukryte foldery. Wejdź w opcje folderów i ustaw tak, żeby wszystkie się wyświetlały.

Tomasz The Great
04-10-2013, 15:27
W poprzednim poście masz odpowiedź, czyli ukryte foldery. Wejdź w opcje folderów i ustaw tak, żeby wszystkie się wyświetlały.

Dzięki za pomoc kolego...znalazłem problem z folderami :)
Ale pojawił mi się jeszcze jeden bug w grze z kamerą...mianowicie jak włączam przyspieszenie gry,tempo w ogóle się nie zwiększa i jeszcze wolniej idzie,przy normalnym tempie nawet lekko przycina.Znasz ten problem?

K A M 2150
04-10-2013, 18:00
Tak, chyba ma za słabego kompa i wtedy właśnie w każdym TW się przycina zamiast przyśpieszać :)

Tomasz The Great
05-10-2013, 19:56
To chyba nie to,bo komp jest nowy i kupiony specjalnie na premiere Rome 2 i sporo mnie kosztował.Ale już działa na nowym sejwie :) Jeszcze raz dzieki