PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodac Senatowi swiatynie w RTW??



Acab
12-10-2013, 21:14
Witam czy ktos wie jak dodac Senatowi swiatynie?

wk_285
05-11-2013, 17:48
Witam.

Podaję sposób najmniej wyrafinowany, niewymagający głębszej ingerencji w pliki z opisami i grafiką.

Należy zmodyfikować plik: export_descr_buildings.txt (lokalizacja: Rome Total War\data\) w wierszach dotyczących odpowiednich świątyń.
W liście frakcji należy dodać nazwę "roman" (oznacza wszystkie frakcje rzymskie) - np.: dla świątyni Neptuna zamiast "romans_scipii" (zaznaczone w przykładzie na czerwono):

[spoiler:2n37ot9z]building temple_of_naval
{
levels temple_of_naval_shrine temple_of_naval_temple temple_of_naval_large_temple temple_of_naval_awesome_temple temple_of_naval_pantheon
{
temple_of_naval_shrine requires factions { roman, } and building_present_min_level port_buildings port
{
capability
{
happiness_bonus bonus 1
}
construction 1
cost 400
settlement_min town
upgrades
{
temple_of_naval_temple
}
}
temple_of_naval_temple requires factions { roman, }
{
capability
{
happiness_bonus bonus 2
}
construction 2
cost 800
settlement_min large_town
upgrades
{
temple_of_naval_large_temple
}
}
temple_of_naval_large_temple requires factions { roman, }
{
capability
{
happiness_bonus bonus 3
}
construction 3
cost 1600
settlement_min city
upgrades
{
temple_of_naval_awesome_temple
}
}
temple_of_naval_awesome_temple requires factions { roman, }
{
capability
{
recruit "naval corvus quinquireme" 0 requires factions { roman, }
happiness_bonus bonus 4
}
construction 5
cost 3200
settlement_min large_city
upgrades
{
temple_of_naval_pantheon
}
}
temple_of_naval_pantheon requires factions { roman, }
{
capability
{
recruit "naval deceres" 0 requires factions { roman, }
recruit "naval corvus quinquireme" 0 requires factions { roman, }
happiness_bonus bonus 5
law_bonus bonus 2
weapon_simple bonus 1
weapon_bladed bonus 1
armour bonus 1
}
construction 6
cost 6400
settlement_min huge_city
upgrades
{
}
}
}
plugins
{
}
}[/spoiler:2n37ot9z]
O ile dodaje się świątynie przypisane któremuś z rodów rzymskim to nie ma problemu z ikonami i opisem budynków w trakcie gry. Ale i tak może pojawić się komunikat (po angielsku) w stylu "Opis niedostępny" lub "Niewłaściwy typ budynku dla danej frakcji" - ale gra działa.

Jeżeli chcesz aby w Rzymie Senat wybudował świątynię konkretnego boga, to oprócz ww. modyfikacji należy jeszcze dodać rodzaj świątyni i poziom budowli do listy budynków w Rzymie w pliku descr_strat.txt (lokalizacja Rome Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign\). Np.:
[spoiler:2n37ot9z]{
type temple_of_law temple_of_law_shrine
}[/spoiler:2n37ot9z]
W przeciwnym razie wybierze losowo jedną z dostępnych dla frakcji "roman"

Dokładny opis dodawania budynków znajdziesz w poradnikach http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=248

Dobra rada powtarzana przy każdej okazji na tym forum: zachowaj niezmodyfikowane kopie oryginałów obu modyfikowanych plików.

karus73
06-01-2014, 09:31
witam,
zapytam, poniewż mnie chodzi o coś podobnego, długo szukałem i nie znalazłem. Kiedyś dodawałem Katraginie budynki do budowy i było to świetnie opisane na forum. Gdzie, co i jak pozmieniać w kilku miejscach tak by też obrazki i opis był. Niestaty jak pisałem wczesniej nie umiem teraz znaleźć i nie pamiętam gdzie to było.
proszę o pomoc (chodzi mi o link do tej strony, bo tam wszystko było pięknie opisane)

wk_285
21-01-2014, 18:00
Opisy budynków uzupełnia się w pliku Rome Total War\data\text\export_buildings.txt .
Należy szukać po nazwach użytych w pliku Rome Total War\data\export_descr_buildings.txt (tam dodaje się frakcje do listy dozwolonych - jak kolega dobrze wie) i zamienić tekst zaznaczony w poniższym przykładzie na niebiesko na swój tekst.
[spoiler:2g9f46r7]{muster_field} Koszary

{muster_field_desc} UWAGA! Ten opis nie powinien pojawić się na ekranie!

{muster_field_desc_short} UWAGA! Ten skrócony opis nie powinien pojawić się na ekranie![/spoiler:2g9f46r7]
"Obrazki" dla budynków są w plikach spakowanych (chyba - tak przynajmniej sugeruje nazwa pliku): Rome Total War\data\packs\models_building_textures.pak .
Ale głowy nie dam. Nie bawiłem się. Poszukaj w poradnikach moderskich by Tiberius Caesar Augustus tutaj (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=248)
Dla niektórych frakcji karty budynków zostały przygotowane (lecz niewykorzystane w grze przez twórców) i pojawią się automatycznie.

To, co napisałem, może nie być w 100% zgodne z prawdą. Nie jestem zbyt zaawansowany w grzebaniu w plikach.


proszę o pomoc (chodzi mi o link do tej strony, bo tam wszystko było pięknie opisane)
Niestety nie kojarzę konkretnej strony.

marengo
21-01-2014, 18:39
Hej, jeżeli szukasz strony gdzie było to ładnie i klarownie opisane, a dodatkowo znasz trochę angielski, to tu znajduje się interesujący cię artykuł:

http://www.twcenter.net/wiki/Senate_Det ... TW_Faction (http://www.twcenter.net/wiki/Senate_Details_(RTW_Faction))