PDA

Zobacz pełną wersję : Ustroje w państwie



Gaeth I
22-10-2013, 18:09
Witam. Nie grałem Rzymem, ale słyszałem, że można nim zmienić ustrój z republiki na cesarstwo. Mam pytanie: Czy innymi nacjami (w moim przypadku Icenami) też da się zmienić jakoś ustrój, czy coś w tym stylu i co to daje?

Samick
22-10-2013, 18:38
Po zwycięstwie w wojnie domowej masz do wyboru: przywrócić republikę - przejąć władzę. Po przejęciu władzy nie musisz się martwić o senatorskie poparcie, awanse itp. Z jednej strony niby fajnie, ale z drugiej traci się dostęp do specjalnych bonusów wynikających z piastowania poszczególnych urzędów.

Chaak
22-10-2013, 18:54
A po wyborze pozostania republiką jest ryzyko kolejnej wojny domowej?

Gaeth I
22-10-2013, 19:18
Po zwycięstwie w wojnie domowej masz do wyboru: przywrócić republikę - przejąć władzę. Po przejęciu władzy nie musisz się martwić o senatorskie poparcie, awanse itp. Z jednej strony niby fajnie, ale z drugiej traci się dostęp do specjalnych bonusów wynikających z piastowania poszczególnych urzędów.

Jest to tylko w Rzymie, czy Icenowie też mają coś podobnego?

Samick
22-10-2013, 19:38
Pisałem tylko odnośnie Rzymu. Icenami nie grałem.

Chaak
22-10-2013, 20:01
Wybór jest podobno tylko w Rzymie i Kartaginie. Na razie gram Rzymianami i czekam na wojnę.
Jak grałem Partią to po wojnie domowej nie było nic do wyboru, po prostu pokonałem buntowników i tyle. U Icenów będzie prawdopodobnie tak samo.

Asuryan
22-10-2013, 23:19
Wybór jest na pewno tylko w Kartaginie i Rzymie - czyli w państwach z różnymi rodami. Zresztą jedno z osiągnięć steam wyraźnie pisze - jako Rzym lub Kartagina wybierz republikę po zwycięstwie w wojnie domowej.
Też jestem ciekawy czy wybór republiki może skutkować dalszymi wojnami domowymi. Teoretycznie powinny móc wybuchnąć jeszcze dwie (drugiego rodu i innych rodzin).

Samick
30-11-2013, 13:01
Uzupełniając wątek: po przejściu wojny domowej i nawet wybraniu opcji republiki, nie ma szans na drugą wojnę domową.