PDA

Zobacz pełną wersję : Konfederacje



Gaeth I
22-10-2013, 21:55
Czy w konfederacje można jednoczyć się tylko plemionami? Nie można np. zjednoczyć greckich państw-miast?

Asuryan
22-10-2013, 22:00
Tylko plemionami barbarzyńców i to pokrewnymi ze sobą - "tej samej krwi". Bardziej rozwinięte cywilizacje nie mają w ogóle tej ikonki w oknie dyplomacji.

Gaeth I
22-10-2013, 22:05
Eh, szkoda. Chociaż Greków by mogli dać do zjednoczenia :/

[IG] Misiak
23-10-2013, 08:46
Właśnie nie. Grecy kochali wolność i łączenie ich w jakiś sztuczny twór byłby błędem.

kuroi
23-10-2013, 10:27
Misiak]Właśnie nie. Grecy kochali wolność i łączenie ich w jakiś sztuczny twór byłby błędem.
Związek Koryncki rozumiem jest Ci obcy?
A może Ateński Związek Morski, hmm?
Związek Peloponeski?
Związek Beocki?
Związek Helleński?
Związek Etolski?
Związek Achajski?

Moim zdaniem przydałoby się więcej państw Greckich w południowej części Bałkanów. Plemion barbarzyńskich, państw wschodu i Afryki mamy zatrzęsienie, a Grecja jest strasznie biedna.

adriankowaty
23-10-2013, 15:25
Królestwo Bosporomańskie też było konfederacją miast-państw greckich, położonych nad "Bagnem Meockim", czemu zatem tylko plemienni mogą je w grze zakładać?

Argail
23-10-2013, 18:08
Ja w grze ostatnio natknąłem się na konfederacje Celtybarską bodajże -w sumie to sam zostałem jej sprawcą.
Gram Rzymem i postanowiłem wykończyć Cessaetan i Kantabrów jednocześnie w sumie to tylko Cessaetan ale mieli sojusz z Kantabrami więc siłą rzeczy rozumiecie.
I jak już miałem ostatnią armię Cessaetan na celowniku legionów zjednoczyli się z Kantabrami w wyżej wymienioną.
Z Kantabrami skończą w następnej turze bo została im tylko marna flota.

[IG] Misiak
24-10-2013, 09:57
Misiak]Właśnie nie. Grecy kochali wolność i łączenie ich w jakiś sztuczny twór byłby błędem.
Związek Koryncki rozumiem jest Ci obcy?
A może Ateński Związek Morski, hmm?
Związek Peloponeski?
Związek Beocki?
Związek Helleński?
Związek Etolski?
Związek Achajski?

Moim zdaniem przydałoby się więcej państw Greckich w południowej części Bałkanów. Plemion barbarzyńskich, państw wschodu i Afryki mamy zatrzęsienie, a Grecja jest strasznie biedna.

Oczywiście, że nie ale ciekaw jestem jak chcesz odwzorować w grze tak złożone struktury jak greckie związki tworzone. No chyba, że chcesz, żeby to wyglądało tak jak konfederacja państw barbarzyńskich tylko nazywało się Związek, to wtedy nie będzie pewnie problemu.
I co? Natworzyliby kilka nowych, jednorpowowych państewek, które by się między sobą biły? Już widzę, jak specjalnie dla tego modyfikują Tobie mapę. :roll:

Samick
24-10-2013, 10:27
Byłoby fajnie, ale nie wyobrażam sobie, żeby na tak małej przestrzeni umieścić dwa tuziny miast-państw, żeby to miało sens, a przecież CA raczej mapy specjalnie na tę okazję nie powiększy. ;)

kuroi
24-10-2013, 12:41
Misiak]Oczywiście, że nie ale ciekaw jestem jak chcesz odwzorować w grze tak złożone struktury jak greckie związki tworzone. No chyba, że chcesz, żeby to wyglądało tak jak konfederacja państw barbarzyńskich tylko nazywało się Związek, to wtedy nie będzie pewnie problemu.
I co? Natworzyliby kilka nowych, jednorpowowych państewek, które by się między sobą biły? Już widzę, jak specjalnie dla tego modyfikują Tobie mapę. :roll:

Oczywiście, że nie liczę na CA w tej kwestii. Swoją droga, ostatnio dotarło do mnie dlaczego mapa pomimo swojej skali jest tak strasznie zapchana. Po prostu wszystko jest na tej mapie większe. Miasta są dobre 5 czy nawet 10 razy większe na mapie, niż kiedyś. Gdyby je trochę pomniejszyć i pobawić się trochę tą mapą, to w Grecji lekko by się zmieściło tuzin miast. Dlatego też czekam na mody, może coś w tej sprawie poprawią.
Mi ta animacja rozbudowy miasta jest potrzebna jak dziura w głowie, a gdyby ograniczenie tego "super ficzera" oznaczało więcej miast na Bałkanach to nie zawahałbym się ani moment i wybrałbym więcej państw.

Swoją drogą, nie rozumiem słowa "jednorpowowych". Rozumiem, że to jakaś literówka się wkradła, ale jakoś nie mogę się pokapować jakie to ma być słowo. ^^

[IG] Misiak
25-10-2013, 07:36
Owszem wkradła się literka "r" ;) Nie zwróciłem na to uwagi. Miałem na myśli oczywiście państwa, które mają jedną, małą osadę.

JanHetman
26-10-2013, 10:50
Zaprosiłem sprzymierzone plemię koczownicze do konfederacji.
Spodziewałem się ,,Konfederacji Sarmackiej'', czy innej dumnej nazwy.
A wyszła...
[spoiler:5g3wpvff]:twisted: DZIKA HORDA :twisted:[/spoiler:5g3wpvff]
Za jakie grzechy... :|

Asuryan
26-10-2013, 12:40
W sumie i dobrze, tym bardziej że można się łączyć nie tylko z sarmackimi plemionami, ale także i scytyjskimi. A że wygląda to jak barbarian invasion 2 tylko że jakieś 700 - 400 lat wcześniej, to już inna sprawa :mrgreen:

Gaeth I
26-10-2013, 13:38
Zaprosiłem sprzymierzone plemię koczownicze do konfederacji.
Spodziewałem się ,,Konfederacji Sarmackiej'', czy innej dumnej nazwy.
A wyszła...
[spoiler:hsldngml]:twisted: DZIKA HORDA :twisted:[/spoiler:hsldngml]
Za jakie grzechy... :|

Zrobiłeś to jedną z nowych frakcji z DLC?

Chaak
26-10-2013, 15:33
U mnie było podobnie. Ze Scytów Królewskich moje państwo stało się Stepową Hordą...

Meilkirr
26-10-2013, 18:24
Kilka frakcji przeszło mi do konfederacji bez problemów, m.in Roksolanie, Daorsowie, Massagetowie. Czasem trzeba przekupić, czasem poczekać na moment ich słabości. Niektórych jednak frakcji za nic nie mogłem przekonać i nic innego nie pozostało mi jak zniszczenie ich. Szczególnie silny opór stawiali Budynowie i Tyssagetowie.

Najlepsze w tym wszystkim było jednak co innego - atakując Estiów w Mons Regius przekonałem się, że to jednak byli Celtowie o.O ;)

kauczuk999
30-10-2013, 11:46
ile trzeba miec na plusie by frakcja zgodzila sie na konfederacje?

Asuryan
30-10-2013, 18:44
Na tyle dużo by mordka była uśmiechnięta... ale to jeden z warunków. Drugi, o wiele ważniejszy - to kiepska sytuacja bratniej nacji, którą chciałbyś przyłączyć.

RysiuGromowładny
01-03-2014, 18:15
Witam,
mógłby ktoś napisać jak nazywają się nacje po zjednoczeniu, bo kurczę wkurza mnie to, szukam i szukam informacji na ten temat i znaleźć nie mogę. Proszę więc jeśli ktoś wie niech wypiszę jak nazywają się wtedy frakcje, bo już z jednym się spotkałem i się rozczarowałem, jak chociażby ze stepową hordą.
Chciałbym wiedzieć, gdyż chce zagrać inną frakcją barbarzyńską. Będę wdzięczny za odpowiedz, pozdrawiam ;)

( ͡º ͜ʖ ͡º)
01-03-2014, 18:24
Jeżeli zrobisz konfederacje galami to masz konfederacje galijską, jak brytami to bretońską a jak germanami to germańską.

Samick
01-03-2014, 23:02
W przypadku nomadów jest to bodajże Horda.