PDA

Zobacz pełną wersję : [ROME 2] Blood & Gore DLC



Grogmir
29-10-2013, 18:42
Podobnie jak w przypadku Shoguna II, już wkrótce będziemy mieli okazję ujrzeć tryskającą obficie krew i fruwające kończyny w "bezkrwawym" dotąd Rome II.

Blood & Gore DLC dostępne jest już w przedsprzedaży na Steamie w cenie 2,50 euro, zaś oficjalna premiera zaplanowana jest na 31 października.

Ensis
09-11-2013, 08:31
http://www.youtube.com/watch?v=kS_9-UATLTI

pawelk198604
23-05-2014, 21:31
Czy ktoś kto kupił? Co o tym sądzicie?

Zastanawiam się czy jak to się kupi to można to potem wyłączyć, na przykład w opcjach?

Aztec
23-05-2014, 21:42
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9171-ROME-2-Blood-Gore-DLC&highlight=blood+gore

Widzę, że bardzo chcesz założyć jakikolwiek temat ale zakładaj taki, które nie istnieje i ma sens.

Gajusz Mariusz
17-11-2014, 12:26
Zakupiłem kilka dni temu Blood & Gore DLC. Zapewne jako ostatni z Was :D. "Czaiłem" się z tym, bo jakoś odpowiednik z S2TW nie przypadł mi za bardzo do gustu (mimo że nie raziły mnie podobne efekty w 300 czy Spartakusie :P). Przygotowany na to samo... nie zauważyłem w pierwszej potyczce tych efektów (faktem jest że nie zbliżałem kamery). Po sprawdzeniu w bibliotece i opcjach że mam, sprawdziłem w kolejnej bitwie. I od tej pory jestem, jak rzadko kiedy, zadowolony z tych wydanych 10,-PLN. Efekty są stonowane w porównaniu ze wspomnianym DLC do S2. Mimo że niekiedy się zdarza że pierwszy poplamiony krwią jest ... ostatni falangita w szyku (przy braku ostrzału ze strony rywala), ale machnąłem na to ręką. Jestem ciekawy jakie Wy macie spostrzeżenia. Szczególnie na to liczę, gdyż przeze mnie ów temat odblokował sam Samick! ;) a nie chciałbym nadużywać jego zaufania odblokowaniem na jeden post.

Chaak
17-11-2014, 13:16
To też coś napisze, żeby nie było, że sobie przypału narobiłeś:D.
Tego DLC kupiłem na ostatniej wyprzedaży, bo nie byłem pewien jak będzie dawał radę na moich ustawieniach graficznych. Ogólnie jest dużo lepiej, gdyż teraz pole bitwy i walczący żołnierze nie są już tak nienaturalnie czyści. Fajnie to wygląda zwłaszcza na Grekach i ich płóciennych pancerzach. Mimo to w Shogunie trochę lepiej się to prezentowało dzięki broni palnej i możliwości zmiany oddziału wroga w czerwoną chmurkę (Dzieło jazdy z garłaczami: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=114744135).
Szkoda tylko, skoro i tak zmienia to grę na +18, że nie poprawiło to wszystkich nagich jednostek na faktycznie nagie.

marko1805
17-11-2014, 13:27
He, he jest to jedyne DLC jakie kupiłem do tej pory do Rome II, sam produkt CA niezbyt mnie zachwycił ,ale już w połączeniu z jednym z modów na krew wygląda całkiem klimatycznie, bo co to za pole bitwy bez krwi i zroszonych krwią wojaków( ale oczywiście z umiarem).

Gajusz Mariusz
17-11-2014, 13:31
To też coś napisze, żeby nie było, że sobie przypału narobiłeś:D.
Tego DLC kupiłem na ostatniej wyprzedaży, bo nie byłem pewien jak będzie dawał radę na moich ustawieniach graficznych. Ogólnie jest dużo lepiej, gdyż teraz pole bitwy i walczący żołnierze nie są już tak nienaturalnie czyści. Fajnie to wygląda zwłaszcza na Grekach i ich płóciennych pancerzach. Mimo to w Shogunie trochę lepiej się to prezentowało dzięki broni palnej i możliwości zmiany oddziału wroga w czerwoną chmurkę (Dzieło jazdy z garłaczami: http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=114744135).
Szkoda tylko, skoro i tak zmienia to grę na +18, że nie poprawiło to wszystkich nagich jednostek na faktycznie nagie.

Tak się złożyło że gram Ateńczykami więc akurat widzę to co mówisz! :), ale z tymi nagusami. Nie ma amazonek (te gladiatorki itd jednak ubrane...) więc przeżyję :devil:.

Chaak
17-11-2014, 13:41
W sumie to Amazonki są (u Scytów), ale one latały raczej ubrane. Z tego co się orientuję to na pewno Kuszytki biły się na gołej klacie:D.

Gajusz Mariusz
17-11-2014, 13:44
Odciętej piersi w Romku 2 (i nie tylko) nie mógłbym oglądać, więc może i dobrze że jest jak jest... :cool:

Chaak
17-11-2014, 13:56
Z tym odcinaniem to była ściema. Takie "wyposażenie" w żadnym stopniu nie przeszkadza w strzelaniu z łuku czy rzucaniu oszczepami. Jakoś uczestniczki Igrzysk itp. w tych dyscyplinach mają wszystko na swoim miejscu:P.

majkel
17-11-2014, 14:03
A ja mam pytanko: dawniej ludzie skarżyli się że spadają dość mocno klatki z włączonymi efektami krwi, więc jestem ciekaw czy to faktycznie stanowi problem? Ja ma i5-3550, Radeona 7850 2gb i 8gb RAMu, gram na ok 45-50 klatkach i oczywiście z pewnymi spadkami przy kotle walczących 8-10 oddziałów w kupie. Chciałbym sobie sprezentować trochę krwi:) i nie wiem czy nie spadną mi zbytnio fps'y??

Dodam, że jestem z tych którzy nie lubią zmniejszać ustawień graficznych do których się już przyzwyczaili;)

Chaak
17-11-2014, 14:09
Ja gram na około niskich, bo sprzęt na więcej nie pozwala, bez lagów. Po tym DLC nie zauważyłem żadnych spadków płynności, pomimo braku zmian w ustawieniach grafiki.

majkel
17-11-2014, 14:12
Czyli warto, ok, dzięki!

Gajusz Mariusz
17-11-2014, 14:15
@Chaak, ale mi chodziło o efekty odciętych kończyn! :P a nie o micie!
@majkel, nie znam dokładnych swoich danych, ale jak spadły mi fps'y to raczej nieznacznie, bo większej zmiany nie zauważyłem. Zaznaczam że gram oddziałami o średniej wielkości!

Chaak
17-11-2014, 14:36
No to raczej kończyny nie są:P. Poza tym takich rzeczy nie chcieliby oglądać nawet najdziksi Germanie, więc wszystko (poza rękami, nogami, głowami) byłoby na swoim miejscu.

Asuryan
17-11-2014, 21:33
Ogólnie dlc się mi podoba, szkoda tylko że po patchu wprowadzającym walkę w szyku, te animacje odcinanych kończyn stały się bardzo rzadkie.

Gajusz Mariusz
17-11-2014, 21:41
Szczerze mówiąc, jeszcze takiej nie widziałem ;), ale schodzę kamerą dopiero jak jestem spokojny o wynik walki.

Asuryan
17-11-2014, 21:53
Akurat Ateńczykami raczej takiej nie zobaczysz, chyba że u najemników uzbrojonych w topory lub miecze... lub w wykonaniu przeciwników.

Gajusz Mariusz
17-11-2014, 21:58
Kiedyś czytałem tu na forum właśnie że po jakimś patchu trudno teraz o te animacje, więc ciśnienia nie mam. A walczę od Galii po Armenię, więc coś się trafi na pewno. ;) Ale i tak jak pisałem jestem zadowolony.

majkel
17-11-2014, 22:18
Na steamie w warsztacie są mody dodające nowe krwawe animacje i zwiększające częstotliwość ucinanych kończyn;)

Defil
18-11-2014, 22:47
Nie jest to związane bezpośrednio z samym dlc, ale z ogólną ich koncepcją. Dla mnie to trochę dziwne takie deelceki. Podczas rejestracji na steam powinna być opcja podawania wieku i wtedy ktoś młodszy by nie miał dostępu do tej zawartości.

Gajusz Mariusz
18-11-2014, 22:51
Nie tylko u nas obowiązuje zasada: Kasa misiu, kasa! ;)

Saruman555
19-11-2014, 12:43
młodszy by nie miał dostępu do tej zawartości.
1.Nawet jak by tak było to i tak mógł by dostać,np. na konto starszego brata,albo ustawić sobie wiek zawyżony.
No chyba ,że proponujesz wprowadzić kontrole na odciski palców itp.:).
Ja cenie Steama ,za niewielką ingerencje w dane osobowe.
1.Mniej pracy przy zakładaniu konta.
2.Przynajmniej pozory pewnej prywatności ,a nie jak np. battle..net nie dość ,że prosi o pełne imię i nazwisko to jeszcze informuje ,że będzie przeglądać twoją korespondencje na nim(lub zastrzega to sobie).

Defil
19-11-2014, 18:26
Co za problem safecardem zapłacić za blood and gore? ;)

Wiedziałem że to taki śliski temat, jak krew i flaki na polu bitwy, ale czasami nie rozumiem polityki różnych firm w tej kwestii.

Tits
30-11-2014, 16:51
DLC kupiłem na wyprzedaży i za nic nie żałuje. Świetnie uzupełnia Rome2, a to że powinno być wbudowane od razu to zuepłnie inna sprawa...