PDA

Zobacz pełną wersję : Marat i Wk30



Pop517
03-11-2013, 22:31
viewtopic.php?f=515&t=14346 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=515&t=14346)

Wk30
Sam jeszcze dokładnie nie wiem, co tutaj jest problemem prosiłbym abyście się z tym zapoznali i zagłosowali

viewtopic.php?f=3&t=7117&start=280 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=7117&start=280)
Marat- sprawa wpisania delikwenta na czarną listę

W obu przypadkach upraszał bym mefista o niegłosowanie, jako że jest stroną w obu sprawach

janker92
05-11-2013, 09:18
Odnośnie WKO 30:
Po przekopaniu się przez wszystkie posty i zawiłości sytuacyjne, po krótkim przemyśleniu sprawy wnioskuję za tym, by oba państwa zobowiązać dwuturowym ponem, przy czym armia angielska ma oddalić się w kierunku północnym. Turę cofnąć do Maura, by zapobiec zniszczeniu angielskiej armii.

Co do Marata: Rzeczą wybitnie nie fair jest zostawienie przez niego frakcji bez zastępstw, jednak to jego jednorazowy wybryk, na który chyba można przymknąć oko, biorąc pod uwagę jego staż w KO. Ukaranie jego mimo wszystko byłoby nieproporcjonalne, porównując innych członków tej listy...

Mefisto7
05-11-2013, 21:17
Dwuturowy PoN przeszkodzi w działaniach wojennych w rejonie Metz, gdzie angielska armia idzie ramię w ramię z moją przeciw Maurowi. Poza tym dwie tury tej armii nie uchronią, jeśli będzie miała iść na północ, gdzie właśnie armia mauryjska się znajduje. Nic a nic nie umknie, nawet jeśli by Domen fortów nie postawił, a postawi. ;)

Ej, ale czemu mój głos ma się nie liczyć akurat w sprawie Marata? Jestem z wami tutaj i mój głos jest na 1 za. Od tego między innymi jesteśmy by ich wpisywać, a ja mogłem wyjść z inicjatywą. ;) A jak ja swoje stanowisko tłumaczę: Otóż jest przebrzydłym HIPOKRYTĄ, biorąc pod uwagę uwagi jakie stawiał innym, którzy tak zrobili. Do tego dołączam pobudki jakie szły za jego rezygnacją: tchórzostwo i zarozumialstwo.

Pop517
05-11-2013, 23:20
ja proponuje obu frakcjom zakazać działań wojennych na terenie Francji do czasu unormowania stosunków gra/forum, a także dopisanie do regulaminu, że dostęp wojskowy jest tylko w wypadku sojuszu

Ja jestem przeciw. Poniosło go i to bardzo sporo ale nie wpisywałbym go na cl jedno to to co napisał janker a drugie to że prowadził to stado kampanii bardzo długo i jego wpisanie na cl było by nieadekwatne do jego "zasług"

Avasil
06-11-2013, 08:37
Jeśli chodzi o wko30, to jeżeli Anglia nie nadużywa wyroku MG i nie stawia swoich armii gdzieś bezczelnie przy mauryjskich, a po prostu w okolicach gdzie normalnie mógłby to zrobić, to decyzja MG jest wiążąca i trzeba się jej trzymać.


a także dopisanie do regulaminu, że dostęp wojskowy jest tylko w wypadku sojuszu
Całkiem fajny pomysł jeśli chodzi o mechaniczny dostęp wojskowy - zapobiegnie to takim sytuacjom jak teraz.

Co do Marata - targają mną sprzeczne emocje, ale chyba jednak byłbym za wpisaniem go na Czarną Listę na te dwa miesiące. Właściwie to porzucił kampanie w ten sam sposób co seba i inni. Długi staż stawia go wręcz w gorszym świetle. Nie mówiąc o tym, że były już w przeszłości sytuacje, gdy Marat znudzony jakąś KO, bo mu nie szło porzucał ją(np. wko31) lub podkładał się(wko30).

Pop517
06-11-2013, 23:48
patowa sytuacja...

Mefisto7
07-11-2013, 18:57
(Tutaj tak przypomnę. Pop i Janker - wciąż czekamy na wasz werdykt w sprawie WKO34, gdzie Matisek czepia się tego, że moje statki wzięły udział w bitwie statków Avasila z jego. A wzięły udział, bo po prostu mam z Avasilem sojusz. A że tam stały, to już żaden grzech. Zresztą nie ustawiłem ich tam specjalnie. Trwają tam od dobrych kilku tur. Może luka w prawie, ale na pewno nie podstawa do wymierzania nam kary, a Blackhand taką nam wymierzył.
Także proszę o szybką decyzję, bo tura już doszła do mnie.)

Pop517
07-11-2013, 19:04
Jutro wydam "opinie" :P bo dzisiaj już nie mam za bardzo siły

Mefisto7
07-11-2013, 19:30
No dawaj stary, to chwilka. ;) Przecież już sam wiesz na pewno co o tym sądzisz. A ja chciałbym zrobić turkę.

janker92
07-11-2013, 20:52
Ja jestem za unieważnieniem kary. Morza są eksterytorialne.

Mefisto7
07-11-2013, 21:49
Dodam to co jest wyrokiem: Blackhand kazał nam zwrócić kasę za straty w statkach Matiska, a także dał nietykalność pozostałościom, które się wycofały na północ.

Pop517
07-11-2013, 22:14
unieważnienie

Mefisto7
16-11-2013, 14:01
No dobra. Każdy dał po opinii dotyczącej wko30, ale wyroku, jak nie ma, tak nie ma. Zmobilizujcie się, no panooowie. Nasze Kolegium to śpi.

Avasil
25-11-2013, 06:31
Ja swojego zdania nie zmieniłem.

Mefisto7
02-12-2013, 14:50
Czekałem na jakąś zmianę ustosunkowania do sprawy, ale widzę, że stanowczości tu ze świecą szukać. Oczekiwałbym od was, a szczególnie przewodniczącego raczej poważnego podejścia do sprawy, rozmowy i rozwiązania sprawy w kilkanaście minut, zamiast takiej nieużytkowości. W takim razie ja sobie wyrok wyrobię:

Postanowienie MG w sprawie tur nietykalności armii angielskiej pozostaje w mocy. Jeb się - Domen.

Ułatwiłem wam zadanie. W takim razie pozostaje jednemu z was po prostu wpisać decyzję Kolegium w odpowiednich wątkach wko30.

Avasil
03-12-2013, 10:48
Wyraziłem zdanie 6 listopada, później potwierdziłem że się nie zmieniło - taka byłaby decyzja gdyby zależała wyłącznie ode mnie. Czego oczekiwałeś więcej? :P

Mefisto7
03-12-2013, 21:13
Napisałem czego - wspólnego dojścia do porozumienia, skoro każdy z was miał inne zdanie. :| W takim razie, skoro nie zamierzacie działać, to obwieść moją proponowaną "decyzję".