PDA

Zobacz pełną wersję : PiterAI- MOS (nowa sztuczna inteligencja)



Piter
09-11-2013, 16:44
Instalacja: wypakuj plik do folderu moda- czyli przykładowo końcówka adresu: sega/medieval2/mods/ThirdAge
(Po instalacji nie trzeba rozpoczynać nowej kampanii)

http://ge.tt/5fj4mM92/v/0

link alternatywny:

http://www.speedyshare.com/HFQYA/piterai1.1-zmodyfikowana-sztuczna-inteligencja-mos.rar

Wykasować plik map.rwm z mods\ThirdAge\data\world\maps\base

Zmiany:
[spoiler:2eish8lf]- nowy system planowaniu ataków i obrony na mapie strategicznej przez komputer (dla komputera ważniejsze będzie dążenie do oblegania osad przeciwnika niż do gonienia za jego armiami znajdującymi się w polu, działania komputera będą szybsze i bardziej zdecydowane, w defensywie komputer częściej będzie wykorzystywał brody, lasy- czyli korzystne uwarunkowania terenu),
- AI lepiej wykorzystuje fortyfikacje, chowa się sprawniej za murami, trudniej jest wyciągnąć garnizon fortecy atakując armię stojącą obok fortecy,
- nowy system doboru szkolonych armii,
- nowy system doboru budynków,
- większe nastawienie na dążenie do jak najlepszych jednostek wojskowych (jak powyżej).
- nowe ustawienia dot. podboju rebelii,
- komputer będzie również szybciej przemieszczał wolne siły na front,
- komputer będzie gromadził wojska na granicach również gdy frakcje są neutralne lub mają sojusz ale istnieje duża szansa na to, że frakcja zostanie zaatakowana przez sąsiada,
- ustawienia dyplomatyczne pozostawiłem bez zmian.[/spoiler:2eish8lf]

AI zmienia inteligencję głównie na mapie kampanii. Nie jest to typowe moje AI, jedynie zmieniona część ustawień AI z mosa dot. głównie walki i obrony na mapie kampanii, nie zmieniłem dyplomacji.

Araven
09-11-2013, 19:17
Pobierajcie i testujcie.
By Piter wiedział co jeszcze poprawić, albo zmienić.
Coraz lepsze te ai Pitera, do różnych modów.

ArcherGuard
11-11-2013, 17:05
Grajac elfami przeciwko Orkom z Gor Mglistych mam straty do 80 ludzi na ich 1500-2000 na otwartym terenie...
AI do momentu utraty polowy wojsk malo robi. Sklada sie glownie ze slabych miotaczy Saga i czesto z ciezkich halabardnikow.
Na mapie kampanii az tak zle nie jest. Powiedzial bym nawet ze jest niezle.

NocnyTajemnik
11-11-2013, 17:24
Racja jak ja grałem z tym AI mogę po prostu pokonać każdy oddział piechoty łucznikami po prostu jak podejdą za blisko uciekam ale widzę też że kiedy jakaś jednostka jest blisko moich łuczników to zatrzymuje i czeka na inne mimo że może na mnie szarżować i zabić kilku oraz zatrzymać resztę do przybycia innych jednostek to mimo że ma Zielone morale czeka tak już miałem kilka razy :( I tak gram na średnich ustawianiach trudności.

Araven
11-11-2013, 17:26
Ai Pitera nie odpowiada za zachowanie w bitwach. To ai od zachowania na mapie kampanii, nie w samych bitwach. Od tego jest ai bitewne.
Akurat Elfami się tak wykańcza gobliny. Z Mordorem tak lekko nie ma.

NocnyTajemnik
11-11-2013, 17:44
Acha może tego wcześniej nie widziałem tak już mam że jak coś zmieniam w plikach to bardzie jestem wyczulony.:P Ale za to widziałem pierwszy raz że mordor zaatakował fortece bez tarana i innych maszyn oblężniczych i kiedy miałem 4 jednostki(te początkowe oddziały Faramira) to on zaatakował mnie jednymi włócznikami i generałem oczywiście na polu bitwy od razu była wygrana bo nie mógł jak wyważyć bramy :)

ArcherGuard
11-11-2013, 18:32
A mozecie polecic jakis modzik pod MOS 1.61. poprawiajacy AI w bitwach?

NocnyTajemnik
11-11-2013, 18:56
A mozecie polecic jakis modzik pod MOS 1.61. poprawiajacy AI w bitwach?

Czy to nie temat na dyskusje ogólną o MOSie ? viewtopic.php?f=366&t=10375 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=366&t=10375) ;)

Piter
15-11-2013, 13:54
Racja jak ja grałem z tym AI mogę po prostu pokonać każdy oddział piechoty łucznikami po prostu jak podejdą za blisko uciekam ale widzę też że kiedy jakaś jednostka jest blisko moich łuczników to zatrzymuje i czeka na inne mimo że może na mnie szarżować i zabić kilku oraz zatrzymać resztę do przybycia innych jednostek to mimo że ma Zielone morale czeka tak już miałem kilka razy :( I tak gram na średnich ustawianiach trudności.

hehe ale to niemożliwe żeby była jakaś znacząca różnica w bitwach, bo inteligencji w samej bitwie nie zmieniłem :) Różnica w bitwach może być co najwyżej taka, że komp będzie robił inne rodzaje wojsk i atakował większymi siłami. Wrażenia z mapy kampanii są jakieś? :)

ArcherGuard
15-11-2013, 20:20
Sa niezle.Przynajmniej u mnie.Milo sie gra chociaz w mojej rozgrywce w ktorej gram Elfami z Lorien moi sojusznicy Gondor, Lesne elfy, Rohan sa na kolanach i raczej nie obronie sie przed poteznym mordorem ktory bedzie wspierany przez dosc mocnych orkow z gor mglistych i Isengard.
Zauwazylem ciekawe zachowanie u Orkow z Gor mglostych.Probowali co 2-3 tury trzema moze czterema armiami odbic osade pierwsza nad Lorien.Nie udalo im sie.Przestali to robic i omijali madrze tamtejszy silny garnizon. Natomiast przezuucili sily na zachodnie tereny bardziej i tam maja pelna armie.
Wydaje mi sie ze wywsokie elfy sa bierne w jakis operacjach.Na mapie jak podejrzale mz ciekawosci co sie dzieje na swiecie zauwazylem ze siedza w zamkach poza jedna slaba armia. Wnioskuje ze sa zbyt bierni.Chociaz moge sie mylic i trzeba by sie temu bardziej przyjzec.

Jesli ak dobrze idzie Ci to moze zainteresujesz sie modyfikacja AI bitewnego bo nie ma do tego zadnej modyfikacji:(

Piter
16-11-2013, 19:17
Żeby dobrze napisać ten zabugowany i idiotycznie zaprogramowany plik od sztucznej inteligencji na mapie kampanii poświęciłem tyle czasu, że nawet nie zamierzam myśleć o próbach robienia ai w bitwach :)

ArcherGuard
19-11-2013, 15:10
Nie chcial bys pograc w bitwach z AI takim jak np w modzie warhammer;P?
Dobrze sie zastanow ^^

NocnyTajemnik
19-11-2013, 16:28
ArcherGuard po co go namawiasz teraz skoro dopiero co wypuścił AI do kampanii i jeszcze pewnie je poprawia ? :P

Piter
20-11-2013, 17:16
Raczej nie wiele będę zmieniał, AI zostało dopracowane już na innych modach więc nie wiem czemu na tym miałoby nagle wyskoczyć jakieś nowe wielkie problemy i miało się nie sprawdzić.

Artem.pl
24-11-2013, 19:19
Piter nie wiem czy to wina twojego AI, ale właśnie na nim gram. Problem polega na tym że gdy wyważę bramę taranem komputer ma dziwną tendencję wycofywania wojsk spod bramy i wysyłania ich na rynek.

Araven
24-11-2013, 19:52
Już tłumaczyłem, ai Pitera nie ma wpływu na bitwy.
Za bitwy odpowiada ai Germanicusa jakie wstawili do MOS.
Ai Pitera wpływa na zachowanie na mapie kampanii.

Artem.pl
24-11-2013, 19:54
To przepraszam, w każdym razie coś jest nie tak.

kaziu11
25-11-2013, 14:05
Nie moge pobrać, wyskakuje błąd gdy klikam "pobierz"

Araven
25-11-2013, 14:19
Poczekaj chwilę, i klknij niebieskie kółko na dole po lewej z napisem Pobierz.

Próbuj co jakiś czas.

Piter
25-11-2013, 19:19
Możesz też kliknąć na nazwę pliku.

kaziu11
25-11-2013, 19:23
Pobrałem inną przeglądarką.

Piter
28-11-2013, 19:18
6 ocen pozytywnych to tyle samo co moje ai pod podstawke, tylko tam tyle pobrań i ocen zbierało się z pół roku, a tu chyba w tydzień :)

Artem.pl
28-11-2013, 22:17
Od teraz w podstawce będziesz miał 7 głosów pozytywnych :D Jeśli chodzi o Third Age to wykonałeś kawał dobrej roboty i za to należą Ci się brawa http://imageshack.com/a/img7/8242/ods.gif

Arroyo
06-12-2013, 18:46
Postanowiłem zagrać na twoim AI i powiem, że jest świetnie. Eriador jest bardzo agresywny (choć mógłby też próbować podbić Gundabad ;) ). Isengard nawet mnie zaskoczył - nie jest już taki agresywny, a staje się takim dopiero, gdy podbije sobie zachód. Ogółem dobra robota.

Piter
31-07-2014, 17:29
Sprawdzał ktoś czy działa pod najnowszą wersję mosa?

Araven
31-07-2014, 17:50
Działa. Grałem na 1.6.2 na tym ai dużo dość. I też jest dużo lepsze od oryginału.

marek7210
14-08-2014, 17:59
witam gram na mosie 1.5 i zainstalowałem ai Pitera , zagrałem orkami z gór mglistych i co widze całą armię elków leśnych " całą flagę" w 10 turze. Czy to tak ma być czy ai Pitera coś namieszało w mosie 1.5.

Araven
14-08-2014, 18:04
Ai Pitera, nie dodaje żadnych oddziałów dla komputera. Wpływa tylko na to jak komputer zarządza tym co ma.
Skrypty w MOS dają ai dodatkowe wojsko na starcie, ai Pitera nie ma z tym nic wspólnego.

Piter
14-08-2014, 19:10
Tu nie chodzi o to, że komp ma jakieś dodatkowe bonusy i jest przez to trudniej,bo spamuje armiami, jedyne nad czym kombinowałem to nad tym, żeby komputer lepiej "myślał".

marek7210
15-08-2014, 07:48
Skoro tak to dlaczego po powrocie do oryginalnego ai ta armia znika

Araven
15-08-2014, 08:18
Kolego powyżej uczciwie i zgodnie z prawdą Ci wyjaśniono co i jak.
Ai Pitera nie dodaje, żadnych armii, armie są dodawane w campaign_script a ai Pitera w ogóle nie ma tego pliku....
A skoro nie ma tego pliku to nic w nim nie może dodać prawda?

Armie niekiedy się ukrywają jak są w zasadzce, wyjdą niedługo, nie zniknęli, po zmianie ai.

Ai Pitera jest dużo lepsze od oryginału wg mnie, ale graj na jakim chcesz i wierz sobie w co tam chcesz.

Piter
15-08-2014, 08:37
Skoro tak to dlaczego po powrocie do oryginalnego ai ta armia znika


To sobie przeczytaj ten plik, który wrzuciłem, wtedy zobaczysz, że tam się tego po prostu nie da ustawić (pojawiania się jakiś armii dla AI czy innych bonusów), wystarczy podstawowa znajomość angielskiego i proszę mi tu nie zarzucać kłamstw.


Widać po powrocie oryginalnego AI komputer zwyczajnie nie jest w stanie zebrać/wyszkolić swoich wojsk do kupy/ataku/obrony tylko rozdziela na jakieś pierdółkowate oddziały.

"nowy system planowaniu ataków i obrony na mapie strategicznej przez komputer (dla komputera ważniejsze będzie dążenie do oblegania osad przeciwnika niż do gonienia za jego armiami znajdującymi się w polu, działania komputera będą szybsze i bardziej zdecydowane, w defensywie komputer częściej będzie wykorzystywał brody, lasy- czyli korzystne uwarunkowania terenu)"

"komputer będzie również szybciej przemieszczał wolne siły na front,
- komputer będzie gromadził wojska na granicach również gdy frakcje są neutralne lub mają sojusz ale istnieje duża szansa na to, że frakcja zostanie zaatakowana przez sąsiada"

marek7210
15-08-2014, 08:59
Piter nie obrażaj się bo wcale nie było moim zamiarem stwierdzenie że kłamiesz, po prostu pisałem to co widziałem na mapie kampanii i było tak jak napisałeś armia kryła się w krzaczkach :) . A co do ai to również uważam że jest lepsze częściej atakuje w miejscach gdzie się tego nie spodziewam.

GRUHA
17-08-2014, 20:48
pod jaka to wersje mos ? bym wiedzial ktora sciagnac

Piter
17-08-2014, 21:01
pod jaka to wersje mos ? bym wiedzial ktora sciagnac

Najnowszą.

GRUHA
21-08-2014, 00:44
szkoda ze do divide and conquer nie ma czegos takiego ;/

EDIT : po dluzszym graniu zauwazylem iz czasami jakas frakcja zostawia swoje pelne flagi w srodku panstwa i nic nimi nie robi albo gdzies na tylach oraz czasami nagle zaczyna dzielic jednostki na 1-5 poruszajac nimi bezsensownie, czasami z tego wychodzi iz zaatakuje jakas wioche gdzie mam 1 jednostke to gz ale jak mija i nic nie robi nimi to suabo ( np. sytuacja taka zrobil eriador gdzie gundabandem sie wbijalem a on nie odbijal wiosek mialych a byl spokojnie wstanie to zrobic tym co bezsensownie ruszal ) ogolnie zdarza sie fakrcja ladnie isc duza flaga czy dwoma ale nie jest to czesto. taka luzna opinia

oraz to chyba nie wina AI dziwi mnie fakt iz kazda frakcja jest wstanie utrzymac 2x-4x wiecej jednostek niz sam gracz co jest troche denerwujace i glupie, szczegolnie gdy taka frakcja to elfy gdzie oni maja droga i dluga rekrutacje a ja gundabandem wrecz odwrotnie ~~ oraz czasami dziwne pojawianie sie 1-2 flag niewiadomo skad u SI

Piter
27-01-2015, 15:34
Dorzuciłem małą poprawkę, która może wiele zmienić. :)

Araven
27-01-2015, 15:47
I tak Twoje ai do MOS jest dużo lepsze niż oryginał, a co zmienia poprawka?
Kurde zacząłem nową kampanię jakiś czas temu.

Edit:
Widzę, że zmiana ai bitewnego dorzucona fajnie.
A są jakieś widoki na dalsze ulepszenie ai do MOS, bo 4.1 do Bellum super wyszło, może byś ulepszył też to ai do MOS ?

Piter
27-01-2015, 17:04
I tak Twoje ai do MOS jest dużo lepsze niż oryginał, a co zmienia poprawka?
Kurde zacząłem nową kampanię jakiś czas temu.

Edit:
Widzę, że zmiana ai bitewnego dorzucona fajnie.
A są jakieś widoki na dalsze ulepszenie ai do MOS, bo 4.1 do Bellum super wyszło, może byś ulepszył też to ai do MOS ?

raczej nie, sesja się zbliża, więc akurat miałem wenę żeby się pozajmować czymś co nie jest nauką, tam kolega wyżej narzekał, że się armie AI blokują i w środku państwa duże siły komp trzyma, że komp mógłby szybciej atakować, właśnie to ma naprawić nowsza wersja, AI ma walczyć agresywniej.

Araven
27-01-2015, 20:25
To i tak byłoby super bo często ai ma kilak armii w centrum lub na granicy z sojusznikiem, dotyczy to silnych nacji niekiedy.

Piter
15-02-2015, 08:26
Poprawki działają?

Araven
15-02-2015, 09:32
Jest lepiej ai trzyma więcej wojsk na zagrożonych granicach, ale nadal dużo wewnątrz. Krasnoludy mają po kilka armii w różnych państwach a najmniej na granicy z Rhun, a masę na bezpiecznych ziemiach, gdzie graniczą z sojusznikami. Grałem tylko 1 kampanię ponad 500 tur Leśnymi Elfami na poprawkach. Może Ktoś inny napisze jak mu się grało na poprawionym ai. Jest lepiej, ale mogłoby być jeszcze lepiej.

Patrykovsky
06-07-2015, 15:09
Czytając wcześniejsze komentarze można zauważyć że ten plik był aktualizowany. Na pierwszej stronie jest to najnowsza wersia tego ai ?

Araven
06-07-2015, 17:43
Ta w poście nr 1 jest najnowsza wersja.

ChickenKing
16-08-2015, 16:19
Zainstalowałem sobie to AI i zauważyłem dziwną rzecz , dobre frakcje są o wiele silniejsze od złych , mam turę 100 a orkowie z gór mglistych nie istnieją , Gondor podbil Mordor aż po Barad Dur , a Harad to połknął w 60 turze . Czy wszystko z moja kampanią jest ok ? :D

Araven
16-08-2015, 17:07
Tak. Część rzeczy jest losowa, zależy od poziomu trudności i tego kim grasz. To ai lepiej kombinuje, i jest bardziej agresywne. Orkowie padają szybko także na oryginale. Dużo zależy od tego jakie skrypty odpaliłeś na początku.

Il Duce
01-05-2016, 18:41
Mam prośbę,wrzucił by ktoś jeszcze raz? Bo jeden link wygasł a drugi mi nie działa :(

PS: Chyba że to AI jest już w najnowszym submodzie Aravena ale z tego co zrozumiałem z jego opisu to trzeba je dopiero dodać

Araven
03-05-2016, 14:17
To ai jest w moim najnowszym submodzie ja dodałem tylko plik EDB w submodzie. Czyli jak chcesz samo ai nie wrzucaj EDB z submoda do 1.7.