PDA

Zobacz pełną wersję : Długie oczekiwanie na Turę



Bushol
12-11-2013, 13:19
Witam wszystkich !

Mam straszny problem z grą, ogólnie rzecz biorąc chodzi płynnie i gra się przyjemnie, niestety im dłużej gra się jakąś kampanie tym okres pomiędzy turami się strasznie wydłuża co uniemożliwia mi zakończenie kampanii (Tak było Sparta, Rzymem, Egiptem itp), da się niby grać i jest okey, ale jak np na początku gry tury komputera trwają max 30 sec tak w etapie gdy już połowa mapy jest odkryta i się dzieje to potrafi to trwać 4-5 minut ;/ co mocno zniechęca do dalszego grania, ponieważ sam ruch wykonuje krócej niż na niego potem czekam... Można coś na to poradzić i czy ktoś też tak ma? Z góry dzięki za pomoc

niszczyciel4321
12-11-2013, 21:51
W moim przypadku występuje to po wydaniu nowego patcha.

Bushol
12-11-2013, 22:09
Ja niestety chyba tak mam od początku z tego co pamiętam, a z patchami trochę mi się nawet polepszyło, ale i tak jest to denerwujące ;(

niszczyciel4321
13-11-2013, 13:42
a na którym patchu zacząłeś tą kampanie?

Bushol
13-11-2013, 13:57
Trudno powiedzieć podejrzewam, że na 4 patchu. Myślisz, że to ma coś wspólnego z tym? Może powinienem usunąć wszystkie save'y i zacząć od nowa?

Artem.pl
13-11-2013, 14:45
Chyba wszyscy tak mają (przynajmniej u mnie tak jest), raczej nic z tym się nie da zrobić, więc trzeba czekać na patche które to poprawią.

niszczyciel4321
13-11-2013, 15:26
Trudno powiedzieć podejrzewam, że na 4 patchu. Myślisz, że to ma coś wspólnego z tym? Może powinienem usunąć wszystkie save'y i zacząć od nowa?
Możesz spróbować rozpocząć nową kampanię i zobaczyć w którym momencie tury zmieniają się dłużej i czy jest to w momencie wydania nowego patcha. Możliwe, że to powodują niezgodne save`y.

Bushol
13-11-2013, 15:56
Mam nadzieje, że to jest coś spowodowanego patchami wieczorem to sprawdzę i dam znać, choć niestety na to nie liczę, podejrzewam, że tak się dzieje bo frakcje mają więcej do roboty (a niestety ich nie ubywa o dziwo jak w shogunie), więc więcej myśli ;P

GKruger
02-07-2014, 18:08
Planuję zakup nowego sprzętu i mam dylemat, chodzi mi właśnie głównie o czas oczekiwania na koniec tury.
Orientuje się ktoś czy gra posiada wsparcie dla Hyper Threading ? Bo nie wiem czy jest sens dokładać do i7 czy raczej kupić i5. (4790k vs 4690K)
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy szybkość tury zależy od taktowania procesora czy od ilość wątków. Oczywiście będę podkręcał. Testów już się naczytałem. Jeżeli i5 to na 4,5 GHz te nowe hasswell refresh - devils canyon idą praktycznie każda sztuka a i7 ludzie spokojnie robią 4,7 Ghz.
Jeżeli ktoś siedzi w sprzęcie proszę o odpowiedź.