PDA

Zobacz pełną wersję : Palisada i mury



Shane
08-09-2013, 17:12
A co sadzicie o walkach w miastach bez murow,jak dla mnie to wielki krok w tyl,to juz lepiej byloby gdyby faktycznie walki odbywaly sie "w polu" a miasto tylko w tle

Grogmir
08-09-2013, 17:15
A to walki w miastach bez murów nie są tylko wtedy, jak miasto ma port, a jak jest w głębi lądu to po prostu bitwa w polu?

Sara Temer
08-09-2013, 17:26
Walki są w mieście niezależnie od tego, gdzie miasto się znajduje ;)

Grogmir
08-09-2013, 17:31
No proszę, a w preview code było inaczej... Czyli wycofali się ze swojej wcześniejszej zapowiedzi. :p

Rebel
08-09-2013, 17:36
Mury mają tylko stolice prowincji, inne miasta nie.

Grogmir
08-09-2013, 17:38
To wiem, ale wcześniej mówili, że przy ataku na miasto bez murów będzie zwykła bitwa w polu.

Przemysł II
08-09-2013, 17:39
Dla mnie te bitwy w miastach są uciążliwe, bo wolę jednak walki w polu. Ile można walczyć w ciasnych uliczkach. Jak dla mnie za mało pola do manewru. Bitwy trwają po kilka minut, w tym większość czasu to podprowadzam wojska do tych miejsc.

Sara Temer
08-09-2013, 17:43
Eee tam te uliczki nie są jakieś strasznie ciasne, a do tego jednostki już tak nie głupieją jak w Rome i Medievalu II :) Podoba mi się to że przeciwnik tez nie atakuje wszystkimi z jednej strony tylko częścią wojsk zajmuje moje jednostki, a resztą okrężną drogą wysyła do centrum.

Przemysł II
08-09-2013, 17:47
To nie widziałeś moich bitew, jak zdobywałem Massailę :D 3 oddziały principes wybiły 1k ludzi, bo wszyscy poszli w 1 uliczkę. Owszem 2 oddziały procarzy obeszło te 3 oddziały, ale zamiast walić w plecy, to wyszli przez bramę na spotkanie całej armii. I te straty... zabiłem 1200 ludzi, a straciłem 57.

firefly
09-09-2013, 22:17
Witam. Wie ktoś czy jest już mod poprawiający oblężenia lub usuwający możliwość szturmu w pierwszej turze ( podpalanie pochodniami żelaznej bramy-serio :?: )

guffqa
12-09-2013, 00:02
Ha nie dziwię się czemu metalowe bramy tak łatwo się palą jak AI nie umie wchodzić na drabiny ;cc

firefly
14-09-2013, 00:42
Z tymi podpalanymi bramami to jest taki problem, że AI praktycznie zawsze szturmuje w 1 turze oblężenia i nie buduje żadnych machin(chociaż może i dobrze) i nie pozwala na ściągnięcie posiłków, co zabija trochę klimat oblężeń.

Umbrecht
14-09-2013, 02:19
Po 3 godzinach testowania nowego beta patcha nr 2 powiem, jest lepiej. Ai w oblężeniach lepsze. I masa innych poprawek. Uff , dobranoc

manolito
14-09-2013, 08:39
Z tymi podpalanymi bramami to jest taki problem, że AI praktycznie zawsze szturmuje w 1 turze oblężenia i nie buduje żadnych machin(chociaż może i dobrze) i nie pozwala na ściągnięcie posiłków, co zabija trochę klimat oblężeń.

naprawdę tylko trochę zabija klimat oblężeń? przecież to jest żenada na maksa! - coś takiego jak wspinanie się na mury samurajów w pełnym rynsztunku - raz gdzieś się udało, no to zróbmy z tego powszechną taktykę - raz gdzieś udało się podpalić bramę - no to po co robić machiny oblężnicze, albo wydawać ogromnym wysiłkiem czasu i pieniędzy kasy na miejskie mury - przecież wystarczy podpalić bramę - ależ to proste, historyczne i dające radość z gry

pavulon666
14-09-2013, 08:56
Też przychylam się do opinii że szturmy to porażka. Jak przypomnę sobie jak w pierwszej części dramatycznie próbowałem utrzymać miasto przed naporem wroga zanim zbiorę odsiecz to łza się kręci. AI potrafiło szturmować i po 2 razy i trzeba było znaleźć naprawdę dobre miejsce do obrony gdyby mury padły.

A teraz? Podpalana brama na chama przeciwnik przechodzi przez moich biegnąc z szybkością kawalerii do punktu zwycięstwa. I te bitwy .. minutowa bitwa jest już niezła 2 minuty to już epickie starcie:D (mówię o samym zwarciu kiedy walka trwa). Za dużo kasy żądają za gre która czasem zalatuje crapem z taniego studia(przez idiotyczność bugów).

W sumie to bardzo żałuje że zamiast 2 części nie ma tylko rimejku jedynki na nowym silniku. Tam chciało się wracać... A tu widzę że wszystkie nacje desantują niczym w szeregowcu Ryanie :D. Ale powiem jedno na trudnym naprawdę mam ciężkie boje z Etruskami i sparta lubi mi desantować całą Italie, tylko nie mogę się z tego cieszyć bo bitwy leżą

kalasznikow82
15-11-2013, 09:41
Mam pytanie dotyczące palisady i murów, a mianowicie gdzie jest w Romie 2 możliwość wybudowania tego typu konstrukcji?

Przemysł II
15-11-2013, 10:01
W nowym romku nie wybudujesz murów. Są one z góry "przypisane" do stolic prowincji. W pozostałych miastach nie uświadczysz umocnień i bitwa będzie się rozlegała jako zwykła bitwa polowa. Mnie też to trochę boli, że nie mogę postawić chociażby tej marnej palisady w każdym z miast, a w ważniejszych kamiennych murów.

Aztec
15-11-2013, 13:57
Ja uważam, że to bardzo dobrze, nie ma przynajmniej rutyny w obleganiu miast i praktycznie braku bitew polowych jak w poprzednich częściach, co prawda można się przyczepić do rozmiaru tych miast/wiosek ale to już inna kwestia.

Poliorketes
15-11-2013, 19:20
Dla mnie bitwy w miastach bez murów są praktycznie wszystkie takie same. Jak dla mnie zdecydowany minus.

Książę Imielinu
19-11-2013, 18:12
Trochę a propos... Czy nie jest tak, że "zaawansowanie" miasta i zmiana kultury (mówię tu o stolicach prowincji) nie wpływa na ich z góry ustalony wygląd na mapie bitewnej...?

Ostatnio doświadczyłem oblężenia Ancyry (pierwotnie galacyjska stolica, przebudowana przeze mnie na hellenistyczną metropolię) i ze zdziwieniem zobaczyłem rozklekotane celtyckie sioło z lipnym wałem obronnym zamiast pięknego greckiego miasta z wysokim murem. Mam nadzieję, że to bug jest...

Swoją drogą coś jest nie tak, że trzeba było 150 tur, żeby ktoś raczył podejść pod moje ufortyfikowane miasto ;)

nowy2142
20-11-2013, 08:44
Wygląd miast zależy od tego do jakiej kultury należy budynek "centrum miasta" czy jak się to tam zwie.
Reszta budynków na to jakie będziesz mieć mury nie wpływa.

Książę Imielinu
21-11-2013, 15:12
Wygląd miast zależy od tego do jakiej kultury należy budynek "centrum miasta" czy jak się to tam zwie.
Reszta budynków na to jakie będziesz mieć mury nie wpływa.

Też mi się tak zdawało, natomiast wcale tak u mnie nie działa. Zacząłem sprawdzać i to, że przebuduję "centrum miasta" na takie z mojego kręgu kulturowego nic nie zmienia, miasto wygląda na mapie bitewnej TAK SAMO jak wyglądało pierwotnie. Rzym zawsze będzie wyglądał jak Rzym, choćby go zdobyli Partowie, zburzyli do ziemi i zbudowali swoje centrum. Rozbudowa, kolejne poziomy - nie wpływają na nic. Mogę powrzucać screeny. Macie tak samo, czy to mój jakże wesoły bug?

kalasznikow82
22-11-2013, 07:30
Według Mnie powinna być możliwość postawienia palisady w mniejszym mieście, a w większych powinno być można stawiać kamienne mury jeżeli ich tam nie ma.
Poza tym uważam że AI jest do niczego, w czasie oblężenia nie potrafią zdobyć mojego miasta. przeważnie palą bramę, a następnie większość ginie od gorącego oleju.Reszta która przeżyła jest wyżynana przez obrońców moich miast. Strasznie nudne to jest, zero inwencji twórczej.

OHEND
28-11-2013, 13:44
Osobiście również życzyłbym sobie możliwości ufortyfikowania każdego miasta, oczywiście w zależności od jego rozmiaru, ale to chyba normalne. Natomiast co do kwestii wyglądu miasta i konkretnego przykładu, czy na mapie kampanii Twoje miasta wyglądają np. jako hellenistyczne czy wciąż jako celtyckie? Nie jestem pewien, ale o ile pamięć mnie nie myli moje zmieniały się wraz z kulturą.

Martinus123
28-11-2013, 14:19
Trochę lipa z tymi murami.
Z jednej strony rozumiem twórców, którzy chcieli uniknąć sytuacji, że co druga bitwa to oblężenie, bo to byłoby nużące, a z drugiej takie Syrakuzy bez murów obronnych to jednak porażka, jest tak ahistoryczne, że dla mnie pisuje klimat tej gry.

Nawet w jedynce to miasto jako jedno z niewielu miało od razu na starcie mocno rozbudowane fortyfikacje.

szwejk
29-11-2013, 14:24
Ciekawe, czy w modach będzie możliwość dodania murów do miast :?:

Książę Imielinu
02-12-2013, 15:49
Natomiast co do kwestii wyglądu miasta i konkretnego przykładu, czy na mapie kampanii Twoje miasta wyglądają np. jako hellenistyczne czy wciąż jako celtyckie? Nie jestem pewien, ale o ile pamięć mnie nie myli moje zmieniały się wraz z kulturą.

Na mapie kampanii jest wszystko ok, zmieniają się i rozbudowują jako hellenistyczne... Wygląda na to, że to kolejny błąd do kolekcji.

OHEND
03-12-2013, 09:42
Niestety muszę się zgodzić :/

xXkamoskiXx
05-12-2013, 15:50
Co do tematu, czyli murów. Bardzo podoba mi się ten nowy system, że główne miasto prowincji ma mury a pozostałym tych fortyfikacji brak. W piękny sposób, podkreśla to wagę np. Rzymu w Itali albo Pelli w Macedonii. Bitwy są ciekawsze, wymagają więcej od graczy, niż postawienia armii na murze i śmiania się z nieudolnych prób AI, jakie podejmowało w celu zajęcia miasta. Teraz wszystko wymaga umiejętnego rozstawienia jednostek po alejkach, poza samym miastem i taktycznej obrony. A jeśli wszystko zawiedzie, pozostają wysokie mury miasta stołecznego.

A co do dyskusji, jaka się rozwinęła, na temat miast na mapie kampanii i w bitwie; U mnie, wszystko działa, jak należy. Grałem Spartą, po zajęciu Rzymu i miast celtyckich plemion, wszystko zamieniło się na przepiękne Hellenistyczne polis, tak w grze jak i na mapie kampanii. Mam 2 mody (Radious i GEM - jeśli dobrze pamiętam), ale nie sądzę, że to przez nie.