PDA

Zobacz pełną wersję : znikające jednostki



zbigstar
23-11-2013, 23:07
Grałem w TW od początku serii we wszystkie wydania i dodatki. Ale Rome 2 gra stała bardzo denerwująca. Na najłatwiejszym poziomie armia w swoim kraju topnieje w tempie błyskawicznym zanim w ogóle wejdzie do akcji!
W poprzednich wersjach w garnizonie wojska się regenerowały, a tu topnieją, jak śnieg na pustyni. Gdyby to działo się w podbitych regionach, to jeszcze jest zrozumiałe. Dezercje, braki żywności itp. Ale na własnym terenie?
Do tego dochodzą bezustanne bunty. Zrezygnowałem z trudniejszych stopni gry, ale na poziomie łatwym niewiele się zmieniło. Po latach gry w TW ta wersja będzie więc ostatnia. Szkoda czasu.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

( ͡º ͜ʖ ͡º)
23-11-2013, 23:14
Mówisz o swoich armiach czy o AI?

Aztec
23-11-2013, 23:21
Może stacjonujesz armią na terenie w którym ponoszą starty ze względu na środowisko, tereny te są oznaczone czaszką przy kursorze, są to pustynie lub tereny pokryte śniegiem.

( ͡º ͜ʖ ͡º)
23-11-2013, 23:23
armie ponoszą straty także z powodu zarazy, głodu i chyba bankructwa(nie jestem pewien)

K A M 2150
24-11-2013, 10:58
Jak masz dezerce i braki żywności jeszcze to chyba oczywiste że nieistotynm jest czy stoją na wrogim, czy własnym terenie. Ogarnij finanse i produkcję żywności to armia Ci się będzie regenerować do pełnego składu w 2 tury.

marko1805
24-11-2013, 11:16
Grałem w TW od początku serii we wszystkie wydania i dodatki. Ale Rome 2 gra stała bardzo denerwująca. Na najłatwiejszym poziomie armia w swoim kraju topnieje w tempie błyskawicznym zanim w ogóle wejdzie do akcji!
W poprzednich wersjach w garnizonie wojska się regenerowały, a tu topnieją, jak śnieg na pustyni. Gdyby to działo się w podbitych regionach, to jeszcze jest zrozumiałe. Dezercje, braki żywności itp. Ale na własnym terenie?
Do tego dochodzą bezustanne bunty. Zrezygnowałem z trudniejszych stopni gry, ale na poziomie łatwym niewiele się zmieniło. Po latach gry w TW ta wersja będzie więc ostatnia. Szkoda czasu.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Naucz się najpierw grać, a nie zwalaj na grę , masz za mało żywności to i armia we własnym kraju topnieje. Buduj więcej budynków przynoszących żywność, ale uważaj na brud.
W tej grze trzeba troszkę pogłówkować rozbudowując prowincję a nie budować budynki na pałę jak w poprzednich seriach.

placek77
24-11-2013, 16:13
stąd też plusem jest, że mozna wykształcić swoją strategię - ale nie ukrywam, ja swojej nie mogę znaleźć. jak skoncentruję się na pozyskiwaniu żywności to reszta mnie obniża w wydajności...

zbigstar
26-11-2013, 20:32
Nie daję rady widocznie. Równomierny rozwój tak, ale na poziomie łatwym to jednak powinno być prościej. Po tylu latach gry w TW raz jeszcze stwierdzam, że ostatnie wydanie stawia zbyt wielkie wymagania na poziomie dla nowicjuszy. A ja przecież grałem wszystkie poprzednie wersje TW, więc nowicjuszem napewno nie jestem. Odpadam, ale użyje jakiegoś trainera, choć to zerowa przyjemność z gry.

K A M 2150
26-11-2013, 20:43
Przecież ta gra na najłatwiejszym nie daje żadnego wyzwania, jest to pod tym względem chyba najłatwiejsza część TW. Robisz wojo, niszczysz wszystko, bo masz bonusy, budujesz farmy i areny, idziesz dalej itd. Nawet na trudnym nie czuć specjalnie wyzwania.