PDA

Zobacz pełną wersję : Cytadela czy Metropolia?



GolbikDied
01-12-2013, 10:48
Nie wiem w którym z tych wymienionych moge zaopatrzyć się w dobrą armię.

Arroyo
01-12-2013, 10:49
Jeśli chcesz mieć świetną i zawodową armię - cytadela.
Metropolia jest dla osób, którym zależy na wysokich dochodach.
Chyba, że mówimy o modach do Medieval 2, to co innego ;)

Nezahualcoyotl
01-12-2013, 10:57
Nie wiem w którym z tych wymienionych moge zaopatrzyć się w dobrą armię.
Republiki wloskie maja dobre jednostki w miastach chociaz generalnie cytadele oferuja lepsze jednostki to warto robic armie mieszane z tych dwoch osad ;)
http://totalwar.honga.net/faction.php?v=m2tw&f=england

GolbikDied
01-12-2013, 11:02
Nie wiem w którym z tych wymienionych moge zaopatrzyć się w dobrą armię.
Republiki wloskie maja dobre jednostki w miastach chociaz generalnie cytadele oferuja lepsze jednostki to warto robic armie mieszane z tych dwoch osad ;)
http://totalwar.honga.net/faction.php?v=m2tw&f=england
A jeśli gram Anglią? To co lepsze?
A Arkebuzerzy są w Cytadelach? Bo z tego co zauważyłem pracownie alchemiczną można tylko w metropolii

Arroyo
01-12-2013, 11:05
Jak dla mnie arkebuzerzy są słabi, lepiej jest zaopatrzyć się w ciężkozbrojnych łuczników (Yeoman Archers i Renitue Longbowmen)

Nezahualcoyotl
01-12-2013, 11:12
A Arkebuzerzy są w Cytadelach? Bo z tego co zauważyłem pracownie alchemiczną można tylko w metropolii
Arkebuzy i ich ulepszenia dostepne sa w miastach



A jeśli gram Anglią? To co lepsze?

W przypadku tej frakcji jednostki miejskie sa zwyczajnie do d... i lepiej skup sie na oddzialach zamkowych


Jak dla mnie arkebuzerzy są słabi, lepiej jest zaopatrzyć się w ciężkozbrojnych łuczników (Yeoman Archers i Renitue Longbowmen)
Sprawa wyglada inaczej kiedy mamy do dyspozycji muszkieterow ale to juz inny temat w tym dziale ;)

GolbikDied
01-12-2013, 11:26
Jak dla mnie arkebuzerzy są słabi, lepiej jest zaopatrzyć się w ciężkozbrojnych łuczników (Yeoman Archers i Renitue Longbowmen)[/quote)]
Sprawa wyglada inaczej kiedy mamy do dyspozycji muszkieterow ale to juz inny temat w tym dziale ;)
Z tego co wiem to ma ich Hiszpania i Portugalia prawdopodobnie.. I muszkieterzy są najlepszą jednostką z tych strzelajacych wg. Mnie. Arkebuzerzy silni przeciwko pancerzą to mi wystarcza.

Rotnis
01-01-2014, 18:09
W jednostkach prochowych jednak nie chodzi o to, aby jak najwięcej zabić, tylko zmusić wrogów do ucieczki. Bo w końcu to późne średniowiecze, wcześniej nie znano prochu. Ludzie słyszą hałas, kilku ludzi pada na ziemię martwych, nie wiedzą co się dzieje, jednym słowem są przerażeni :) Rzadko udaje mi się wytrzymać do czasu, gdy proch jest dostępny, ale zwykle po kilku salwach wrogie jednostki biorą nogi za pas ;)

Wald
02-01-2014, 10:59
wcześniej nie znano prochu
znano ;)


Najlepiej mieszać, 2 jednostki prochowych i 2 kuszników. Nie dość, że siejesz panikę to wzmagasz ją brutalnym ostrzałem kusz :)

GolbikDied
18-01-2014, 17:33
Jaki najlepszy może być pożytek z Ręcznych strzelców, jak ich układać aby się na coś przydali?

Piter
18-01-2014, 17:39
Jaki najlepszy może być pożytek z Ręcznych strzelców, jak ich układać aby się na coś przydali?

Nie nadają się, znaczy może i się nadają ale łucznicy i kusznicy są zdecydowanie lepsi, strzelcy z bronią prochową działają jedynie gdy mają wielkie doświadczenie, a na początku tak się bugują, wolno przesuwają przy oddawaniu salw, że lepiej ich nie szkolić- szkoda nerwów :)

GolbikDied
18-01-2014, 17:51
U mnie Sycylia miała ich tyle że nie nadążyłem z szarżą i sru.. 2 kompletne prawie armie z kuszników uciekły bez powrotnie..

mateo450
26-01-2015, 23:20
Zdecydowanie cytadela najlepsze jednostki

adriankowaty
27-01-2015, 15:08
Kooperacja cytadel i miast. Miasta wewnątrz terytorium, cytadele na granicach. Miasta zapewniają zaopatrzenie w kapitał, a cytadele bronią granic.