PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] brak sojuszników



marcinch87
06-12-2013, 15:59
Witam forumowiczów,

swego czasu zagrywałem się w Rome: Total War wiec bardzo czekałem na druga czesc, szczegolnie ze nic pomiedzy mnie jakos mocniej nie wciagnelo. Zaczalem grac pare dni temu ale kompletnie mi nie idzie i nie wiem czy to przez jakis blad gry czy moj wlasny. Problem polega na tym ze wlasciwie co ture kolejna frakcja (czasami 2) wypowiada mi wojne. Nie jestem w stanie zdobyć jakichkolwiek sojuszników. To samo dotyczy kontaktów handlowych - poza jakas pojedyncza frakcja, z która stosunki handlowe mam od początku nikt nie chce ze mna handlowac. W konsekwencji juz na etapie powiedzmy 10 tury atakuja mnie z 3 stron (rozne frakcje), ja nie wyrabiam się nie tylko z trenowaniem wojska ale tez z jego utrzymaniem (jak wiadomo na poczatku kasy nie ma w nadmiarze a do tego nie mam partnerów handlowych). Moze ta sytuacja bierze się stad ze wysylam na poczatku szpiega daleko swiat zeby odkrywal kolejne frakcje w cely zawarcia kontraktow handlowych (ale nic nim po drodze nie robie wiec teoretycznie jest niewidoczny). Dodam ze gram na domyslnym poziomie trudnosci (normal) czyli de facto ponizej polowy paska. Czy to normalne czy gdzies robie blad, na czyms powinienem sie skupic? W tej chwili gra jest dla mnie wlasciwie niegrywalna bo musze bardzo szybko zrobic na tyle duza armie ze nie starcza mi kasy na rozbudowe miast.

Czekam na jakies rady i z gory dziekuje za wszelka pomoc.

pozdrawiam

Aztec
06-12-2013, 16:03
W pierwszych turach ważne jest by zdobyć sojuszników i zapewnić sobie spokój na granicach. Musisz wydać sporo kasy na poprawę stosunków dyplomatycznych oraz zawarcie sojuszy. W kontaktach z innymi państwami będziesz miał dużo łatwiej, więcej państw będzie się bało atakować państwo, które posiada silnych sojuszników. Pamiętaj by ostrożnie wybierać sojuszników by nie ograniczać swojego rozwoju lub nie wciągać się w niepotrzebne wojny.

marcinch87
06-12-2013, 16:14
czyli mowisz zeby zawierac sojusze ze "strategicznymi" panstwami za pieniadze? czyli jak szansa jest niska to dodawac zaplate do propozycji sojuszu? a na ile trwale sa sojusze w Rome II?

Aztec
06-12-2013, 16:24
Tak, właśnie o tym mówię. Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją w której sojusznik mnie zdradza bez powodu.

marcinch87
06-12-2013, 17:04
ok dzieki za pomoc. zobacze co z tego wyjdzie i ewentualnie wroce:)