PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z uruchomieniem



Seba Fallus III Wielki
12-12-2013, 12:58
Od paru miesięcy grałem aż nagle ostatnio nie chciało mi odpalić ani kampanii ani bitwy. Wyłączyłem i włączyłem grę ,znowu działa nagle w czasie bitwy przestała działać myszka i klawiatura. Sprawdziłem myszka i klawa podłączone po kolejnym resecie gra działa normalnie. Od pewnego czasu wyskakiwał komunikat że na dysku c jest mało miejsca mimo że starałem się go dość często czyścić. Pomyślałem że może przez to komp zamulał i rome nieprawidłowo działał. Usunąłem niepotrzebne pliki co się da przerzuciłem na drugi dysk i gdy chciałem włączyć rome to na początku wszystko normalnie wyskoczyło okno steam "przygotowanie do uruchomienia" a potem nic. Okno znika gra się nie włącza :?: Steam zainstalowałem na dysku d więc czyszczenie dysku c nie powinno mieć na to żadnego wpływu. Proszę o pomoc :cry:

( ͡º ͜ʖ ͡º)
12-12-2013, 13:29
reinstal gry, a jak nie pomoże to reinstall steama

Martinus123
12-12-2013, 14:08
Nie chce mi się tego powtarzać więc zacytuję


Wszystkie bugi najlepiej likwiduje się dwoma sposobami - weryfikacja plików na steam i zaraz po tym skasowanie całego folderu Rome 2 z C/Użytkownicy/nazwa/AppData/Roaming/The Creative Assembley. Plik ten zawsze się znajduje w tym samym miejscu, a odpowiada za save'y, ustawienia dźwięku, grafiki, etc... Po jego skasowaniu co prawda zapisane gry szlag trafia, ale warto je poświęcić by usunąć buga. Folder AppData jest folderem ukrytym, więc najpierw trzeba sobie zaznaczyć w Organizuj/Opcje folderów i wyszukiwania/Widok/Ukryte pliki i foldery/Pokazuj ukryte pliki, foldery i dyski. Oczywiście w Windows 7, w innych pewno się to inaczej ustawia.

Jak więc widzisz nawet jeśli masz grę na D, to bardzo ważny jej element jest na C, możliwe że nie jedyny.
Skoro już tyle pozmieniałeś na C to może lepiej zrobić format tego dysku i ponownie zainstalować system, a dopiero wtedy od nowa grę, wszystko powinno chodzić lepiej, nie tylko ta gra.

Seba Fallus III Wielki
13-12-2013, 15:19
Reinstal steama i gry zrobiłem i nic. Ten ukryty folder też już próbowałem .Liczyłem że format nie będzie konieczny ale co zrobić :P . Dzięki za pomoc ;)