PDA

Zobacz pełną wersję : Sprzęt przenośny



Krzyżak2
31-12-2013, 14:29
Szanowni forumowicze i zaprawieni w bojach żołnierze!

Mam do Was pytanie: jak tworzyć sprzęt obronny typu ogniste kule, wilcze doły itp.? Bo nigdzie nie mogę znaleść ikonki która mogłaby tworzyć taką broń. A może jest ona tworzona automatycznie? Czekam na Wasze odpowiedzi.

Krzyżak2

Samick
31-12-2013, 14:32
W bitwach na mapie kampanii należy wybrać odpowiednią zdolność podczas awansowania armii (tradycje armii), dostępne są od drugiego poziomu tradycji. Potem masz możliwość rozstawienia tych forteli, przy czym trzeba pamiętać, że komputer wyznacza Tobie miejsce, którego masz bronić (jak przy oblężeniach), przez co średnio na jeża wykorzystasz te rzeczy, a wielu graczy właśnie przez nie narzekało na dziwny wybór punktów do obrony. Coś za coś. :)

W bitwach własnych i wieloosobowych masz odpowiednią zakładkę na te fortele, każdy z nich kosztuje trochę złociszy i raczej nie są popularne, bo sprzyjają taktyce: stanę na skraju planszy i poczekam aż podejdzie.

Krzyżak2
31-12-2013, 16:35
A jak je rozstawiać? Bo raz nimi dysponowałem, lecz nie wiedziałem jak je ,,rozstawić'', i w końcu się zmarnowały.

Samick
31-12-2013, 16:38
Gdy dowodzisz armią i flotą w jednej bitwie to masz je podzielone zakładkami. W przypadku tych struktur jest tak samo, tylko ta dodatkowa zakładka pojawia się tylko w fazie rozstawiania.

Krzyżak2
02-01-2014, 14:52
Ale ja się pytam jak je rozstawiać, a nie wybierać w czasie rozstawiania. Bo gdy klikam PPM to nic się nie dzieje.

Krecik1218
02-01-2014, 14:58
Jeśli chodzi ci o skorpiony i balisty w czasie obrony miast z murami, to możesz ustawiać je tylko w specjalnie wydzielonych miejscach na murze

Krzyżak2
02-01-2014, 18:16
Nie. Jak wspominałem na początku, chodzi mi nie o sprzęt miotający, tylko o pułapki i przeszkody typu wilcze doły, doły z siarką.

Samick
02-01-2014, 19:05
Wybierasz takie coś lewym przyciskiem myszy i klikasz prawym na polu bitwy, pamiętając że potrzeba na to pewnej przestrzeni. We własnych bitwach trzeba mieć jeszcze parę oddziałów piechoty by było komu je rozstawiać.

Krzyżak2
03-01-2014, 14:01
Dzięki, Poskutkowało. Faktycznie wcześniej miałem za mało miejsca.