PDA

Zobacz pełną wersję : DeI - pomoc techniczna



Strony : [1] 2

K A M 2150
07-01-2014, 22:41
Wątek do zadawania pytań wszelakich dotyczących instalacji moda, działania itp.

Bradley
08-01-2014, 17:59
Wprawdzie moje pytanie nie dotyczy bezpośrednio instalacji DeI ale submoda do DeI na ikonki w styku BullGoda
Zainstalowałem mod BullGoda i przerzuciłem plik "Mod bullgod icons Rome" do folderu data i odpaliłem w mod menadżerze - wszystko działa ok
Ale jak zainstalować te nowe ikonki rodem z DeI ?? (Sparta, Epir, Ateny)
Gdzie mam wrzucić te nowe pliki /icons/ mask ?
Czy luzem z resztą ikoneke z Bullgoda do folderu data ?? czy może do jakiegoś podfolderu w tymże pliku ??
Ogólnie jak to zrobić ? bo nic nie dociera do mnie z instrukcji w TWC

EDIT -chyba wymyśliłem jak to zrobić, jak tylko będę miał możliwość dotarcia do komputera to sprawdzę

EDIT (końcowy) - rozszyfrowałem wszystko - Carreto twórca ikonek pod DeI opisał to wszystko dokładnie na forum. Dodam tylko, że należy dograć ostatnią wersję ikonek ponieważ zawiera poprzednie - mam nadzieję, że z następnymi będzie konsekwentny i nie będzie trzeba dogrywać tylko podmieniać pliki

http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -e-I/page2 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?637060-SubMod-WIP-BullGod-s-Style-Unit-Cards-for-D-e-I/page2)

Mosca
10-01-2014, 17:51
Czyli jak ? wklejamy do folderu data jak oryginalnego moda Bullgooda?

Bradley
10-01-2014, 20:16
wklejamy ostatnią aktualizację Carreto v0.2 do podfolderu UI (tam jest units bullgoda) w folderze data -mask do mask a -icons do icons (na razie doszło około 20 nowych ikonek)
proponuje również zastosować plik "Mod Bullgod_icons_Rome_movie" z paczki Bullgoda - wkleić go dodatkowo luzem do folderu data (jeśli tego nie zrobimy, tracimy klika ikonek m.in. gallijskich łuczników- łowców i kogoś tam jeszcze. Nie widać go potem w mod menadżerze ale tak ma być. W tym przypadku nie stosujemy pliku "Mod Bullgod_icons_Rome" - ten z kolei jest widoczny w menadżerze - ale jeśli z niego skorzystamy nie będzie widać ikonek od Carreto

Mosca
11-01-2014, 09:17
Dziękuję za odpowiedź ;)

Bradley
12-01-2014, 23:03
Mosca - Widziałem na forum ogólnym o DeI, że miałeś problemy z wszystkimi ikonkami dla Sparty - być może już sobie poradziłeś
W załączeniu przesyłam screena, na dowód że można to przeskoczyć - dodam, że na początku też tak miałem :D
Jeśli jednak sobie nadal nie poradziłeś daj znać, to prześlę Ci "rozbudowaną" według mnie instrukcję montażu na prywatną skrzynkę ;)


Czy Carotto zrobił wszystkie karty jednostek do państw greckich ( mam "stare" spartiatai epheboi i perioikoi hoplitai w Sparcie)
Pozdrawiam

https://sites.google.com/site/bradley1944rome2/home/2014-01-12_00001.jpg

kopis44
13-01-2014, 08:13
Dobry, ja z zapytaniem tutaj czy da się zrzucić tekstury jednostek:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =209103247 (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=209103247)

tak aby działały z DEI?
jeżeli tak to jak?

zwykła subskrypcja na steamowym warsztacie nie działa, chyba, że wyłączę DEI

Mosca
13-01-2014, 08:27
Mosca - Widziałem na forum ogólnym o DeI, że miałeś problemy z wszystkimi ikonkami dla Sparty - być może już sobie poradziłeś
W załączeniu przesyłam screena, na dowód że można to przeskoczyć - dodam, że na początku też tak miałem :D
Jeśli jednak sobie nadal nie poradziłeś daj znać, to prześlę Ci "rozbudowaną" według mnie instrukcję montażu na prywatną skrzynkę ;)


Czy Carotto zrobił wszystkie karty jednostek do państw greckich ( mam "stare" spartiatai epheboi i perioikoi hoplitai w Sparcie)
Pozdrawiam

https://sites.google.com/site/bradley1944rome2/home/2014-01-12_00001.jpg
Dzięki Bradley już sobie poradziłem mam tak jak Ty ( za szybko czytałem Twoją poprzednią instrukcję instalki :D ), ale dobrze wiedzieć, że ktoś postara się pomóc w razie problemów :) Pozdrawiam.

Mosca
13-01-2014, 08:37
Dobry, ja z zapytaniem tutaj czy da się zrzucić tekstury jednostek:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =209103247 (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=209103247)

tak aby działały z DEI?
jeżeli tak to jak?

zwykła subskrypcja na steamowym warsztacie nie działa, chyba, że wyłączę DEI

Z tego co wiem to moda Bullgoda nie ma na warsztacie steam http://www.twcenter.net/forums/showthre ... 2d619cbc32 (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?622971-BullGod-Unit-Icons-Project-v-0-39-%28updated-11-Jan-2014%29&s=5e932ebff8887b41a781ee2d619cbc32) a tu link dla nowych kart do DEI http://www.twcenter.net/forums/showthre ... -for-D-e-I (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?637060-SubMod-WIP-BullGod-s-Style-Unit-Cards-for-D-e-I)

kopis44
13-01-2014, 09:04
nie nie nie
Może coś źle napisałem albo nie w tym miejscu.
chodzi mi o jednostki
http://steamcommunity.com/sharedfiles/f ... =209103247 (http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=209103247)

znaczy 61 UNITS! ----- KLA's 'Gold Pack 1.0' ----- historical and professional skinpack

czy da się zrobić tak, aby chodziły razem z DEI ?

Bradley
13-01-2014, 09:17
Może coś źle napisałem albo nie w tym miejscu.
chodzi mi o jednostki

witaj Kopis. Myślę (choć oczywiście mogę się mylić) że jest to nie do zrobienia. Albo jednostki albo DeI. Chociaż zanim jeszcze wyszło DeI, jego poprzednik i protoplasta "ars Gratia" chodził mi razem z różnymi modami na dodatkowe jednostki - ale nie będę ukrywał, że statystyki nijak się miały do pierwotnych jednostek z DeI - mocno zawyżone . Reasumują jeżeli mody nie współpracują to chyba nic z tego nie będzie. Może spróbuj testowo z Radiousem albo Magnarem - ale tak jak pisałem pewnie statystyki jednostek będą od czapy. A tak ogólnie może poczekaj do okolic 15 I 2014, bo ma być DeI 0.7 - tam dużo nowych jednostek i co Ciebie pewnie bardzo ucieszy poprawiony (właściwie podrasowany) wygląd generałów frakcji hellenistycznych -(oby już w tym patchu :D )


Dzięki Bradley już sobie poradziłem mam tak jak Ty ( za szybko czytałem Twoją poprzednią instrukcję instalki :D ), ale dobrze wiedzieć, że ktoś postara się pomóc w razie problemów :) Pozdrawiam.
Nie ma za co, polecam się na przyszłość - fajnie że mogłem jakoś pomóc

kopis44
13-01-2014, 10:16
A kłaniam się również Bradley. Owszem masz rację. Też mi się wydaje, że jednak nie podziała. z każdą łatką mod jest coraz piękniejszy :D
Póki nie wyjdzie:

Rome 2: Total Realism
albo
Roma 2: Imperium Aquilarum

to bez DEI, grzechem jest odpalać Rome 2

K A M 2150
13-01-2014, 10:49
Mod KLA działa, bo sam robiłem czasami przez przypadek bitwy w DeI z jego teksturami :D To tylko tekstury, nie nowe jednostki, więc będzie działać :)

Mod KLA musi być przed DeI w menadżerze, aby zaskoczyło. Wystarczy zmienić nazwę poliku od KLA, czyli dodać literkę "a" na początku i już będzie się wczytywać przed DeI.

Bradley
13-01-2014, 11:09
Widzisz Kopis - dobrze że mamy KAMa - ekspert nad ekspertami w DeI :D - szacun
Jednak z całej sprawy idzie dla mnie jedna bardzo ważna lekcja - że niektóre mody, submody, fixy itp muszą być pierwsze w mod menadżerze (jeżeli tam występują)
i jeszcze ważniejsze (bo tamto w sumie wiedziałem) jak banalnie można ustawić to w folderze data na pierwszym miejscu za pomocą literki "a"
Także reasumując, Kopis musisz sobie znaleźć w sieci ten mody (konkretnie plik) i wrzucić go do folderu data - oczywiście z literką "a"
Linki masz w opisie moda steam - workshop
Choć KAM nic nie pisał o statystykach tych jednostek w trakcie pracy z DeI ? :roll:
PS Tak na marginesie tekstury KLA to też polska produkcja - również szacun dla Króla Louisa

kopis44
13-01-2014, 12:22
Co racja to racja.
Dzięki KAM, wszystko ładnie śmiga :)
Zawsze brakowało mi barwionych hellenistycznych hełmów i te jednostki rzymskie na których się wzorował KLA są przecież na podstawie Petera Connolly książek. Dla mnie bomba sam mam od bardzo dawna "Historia armii greckiej" z jego rysunkami

Bradley
13-01-2014, 12:35
Chociaż teraz sobie przypomniałem, że w mod menadżerze (przez steam) również można zmienić kolejność ale widzę że Kopis sobie już poradził. (odznaczyć wszystko (najlepiej wszystko, wszystko), a potem zaznaczyć na nowo, z tym aby interesujący/blokujący nas mod był w pierwszej kolejności - u mnie parę razy zadziałało.
Chyba dzisiaj sobie spróbuję tego cudeńka

jezier
15-01-2014, 15:41
Wiecie może jak zrobić żeby były takie ramki, linie itp. (screen poniżej) tak jak to było w podstawce ?
podstawka http://oi43.tinypic.com/14x164j.jpg
DEI http://oi43.tinypic.com/qybqzb.jpg

Gnejusz
30-01-2014, 18:49
Nie mogę wejść w grę, próbowałem na dwóch kontach i zawiesza mi się na ekranie ładowania. Grałem jakieś 2 godz. temu bez żadnych kłopotów, nic nowego nie instalowałem, z gry wyszedłam prawidłowo. Macie jakieś podpowiedzi?

przemoxdlol
30-01-2014, 19:17
Też tak miałem po tym jak wprowadzili patch 9 na stałe, a może masz DEI na patch 8.1 jak tak sciągnij DEI Na patch 9, jak masz to zrób tak jak ja czyli usuń wszystkie mody jakie miałeś ( ja zostawiłem tylko GEM ) potem uruchom ponownie kompa i zobacz czy działa jak tak to możesz od nowa wprowadzić mody :)
Mi to podziałało, dodam że mam manualną wersję DEI :D

Gnejusz
30-01-2014, 20:39
Coś w tym jest bo teraz włączyłem komputer i odpalając grę (steam) mody mi się aktualizowały. Niestety po aktualizacji nadal nie mogę wejść w grę. Nadal zacina się na ekranie ładowania. Zrobiłem jak radziłeś czyli odinstalowałem DEI, potem zainstalowałem (zasubskrybowałem) od nowa i ponownie pojawiłą się aktualizacja. Po aktualizacji spróbuję wejść w grę, jeżeli nie będę w stanie tego zrobić to spróbuję na czystej wersji jak radzisz. Nie sprawdzę teraz na którym patchu mi śmiga bo jak pisałem powyżej mam szlaban na wejście.
Dzięki za porady, napiszę co zdziałałem tym razem.

Edit: Tym razem aktualizacja trwa b. długo, zastanawiam się czy aktualizują mi się mody (tak podaje komunikat na Steam) czy aktualizuje się też sama gra.

marengo
30-01-2014, 21:09
Gnejuszu, wersja steam DeI pod patch 9 będzie udostępniona prawdopodobnie jutro. Dzisiejsze subskrypcje nic ci nie dadzą. Gra automatycznie zaktualizuje się do wersji 1.9, natomiast mod w warsztacie pozostanie w starej wersji 8.1, co spowoduje crash ze względu na brak kompatybilności.

W głównym temacie masz podany przeze mnie link do pobrania wersji DeI 0.71c pod patch 9 wraz z instrukcją instalacji. Albo z niego korzystasz usuwając z data starą wersję i rezygnując z subskrypcji (bądź odznaczasz stare party w mod managerze), albo czekasz do jutra...

Gnejusz
30-01-2014, 21:26
Muszę zatem poczekać do jutra, bardzo Wam dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, żę save będą kompatybilne z nową wersją bo mam już ok 350 turę i rozpoznane 90% technologii. Nie wiem czy będę miał siłę na nową kampanię a Rzym toczył cięzkie walki na głębokich afrykańskich pustyniach.

Ituriel32
01-02-2014, 19:44
Chciałem sobie pograć Numidią, a tu zonk. Nie mogłem rekrutować żadnej jednostki. A dokładniej mówiąc nie wyświetlał mi się pasek werbunku jednostek zwykłych czy najemników. Nacjami oryginalnymi nie było tego problemu.

Gnejusz
01-02-2014, 21:18
Dziwna sprawa, reszta jest ok?
U mnie na poprzednim koncie są popsute ikonki jednostek, mam wgrany reskin od BulGota i jedne są śliczne a drugie mają ikonki rzymskiej floty z legionistami, na drugim koncie jest ok choć nie mam sinpacka hellenistycznego.

Ituriel32
02-02-2014, 09:43
Za trzecim odpaleniem ruszyło i działało normalnie. Kampanie szybko przegrałem. Lusitiana wyparła Kartaginę z tej części mapy, a mój kontratak zdołał tylko opanować Tingis. Niestety później przyszedł 1 czempion, i zaatakował moje centrum kapitałowe LOL. Moja gospodarka nie wytrzymała kosztów naprawy 1200 za jeden budynek. W końcu miałem tylko 3 regiony, a do utrzymania aż 1,5 słupka wojska.

Gnejusz
02-02-2014, 10:05
Zainstaluj submod na agentów - jest założony temat. Z tym ścierwem nie da się grać, mody przycinają agentom te ponad-boskie możliwośći albo dają bonusy ochrony przed nimi budynkom. To jest jednak temat o pomocy technicznej więć przenieśmy tą dyskusję do innych działow, na koniec dodam, że po zainstalowaniu 2 kompliacji submodów na to ścierwo gra powróciłą do gatunku STRATEGIA.

Ituriel32
09-02-2014, 18:50
Ja mam niestety problem natury technicznej. Po około 100-150 turach zawiesza mi grę, na początku mojej tury. Wyskakuje jakaś informacja (typu raport) np. o przekroczeniu granic. Niestety nie czym jest to spowodowane. Gram na dei + sub mod na agentów + R2:TW GEM - Graphic Enhancement Mod 4.2

K A M 2150
09-02-2014, 20:51
Grasz na najnowszej łatce? Bo ona powoduje tego typu problemy i jutro ma wyjść fix.

Yakamura
10-02-2014, 15:10
Czy na wersje 0.75 działa submod na edykty? Czy się będą gryźć?

Ituriel32
10-02-2014, 16:36
Grałem na wersji stemowej. W sobotę i niedzielę się aktualizowało. Więc się zobaczy.
Niestety raczej moja stara kampania Galami będzie nie do odratowania.

Yakamura
10-02-2014, 16:51
Ogólnie to mi gre zaktualizowało do wersji 1.9.1 wiec teraz narazie to i tak Dei nie działa....

szrama86
12-02-2014, 13:02
Witam,

Gram sobie na tym cudnym modzie i przy pierwszej bitwie w której atakuje Ligę Etruską. Jak wcisnę rozpocznuj bitwę mam CTD. A dokładnie takie coś:


Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: rome2.exe
Wersja aplikacji: 1.9.1.0
Sygnatura czasowa aplikacji: 52f4242c
Nazwa modułu z błędem: Rome2.dll
Wersja modułu z błędem: 1.9.1.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 52f42321
Kod wyjątku: c0000005
Przesunięcie wyjątku: 004f9a35
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 0a9e
Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
Dodatkowe informacje 3: 0a9e
Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Asterix Śmiały
15-02-2014, 16:04
ja mam dokładnie to samo :( przy pierwszej bitwie z etruskami wywala mi grę w momencie kliknięcia rozpocznij bitwę.
jakaś pomoc z rozwiązaniem problemu by się przydała.

marengo
15-02-2014, 17:27
Hej, jest jedna standardowa rada w takim wypadku.

Idź do

C:\Uzytkownicy\Twojanazwa\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2 (appdata jest ukrytym folderem)

Wykonaj kopię folderu save_games (do innej, bezpiecznej lokalizacji, albowiem to co za chwilę stanie z folderem Rome2 będzie bardzo drastyczne ;) ) Oczywiście, o ile posiadasz wartościowe zapisy gry.

Skasuj - tak dobrze przeczytałeś - cały folder Rome2 w podanej lokalizacji.

Odpal grę, folder odtworzy się, a Ty po wyjściu z niej, skopiujesz uratowane save'y na swoje miejsce.

Jak to nie pomoże, zostaje drugi, mniej banalny sposób. W odtworzonym folderze Rome2 znajduje się kolejny o nazwie scripts, a wewnątrz plik preferences.script.txt. Otwórz go i znajdź linijkę:

gfx_enable_directx11 true; # gfx_enable_directx11 <bool>, Enable DirectX 11 rendering #

następnie usuń wpis true, zamieniając go na false, czyli:

gfx_enable_directx11 false; # gfx_enable_directx11 <bool>, Enable DirectX 11 rendering #

Zapisz zmiany. Gotowe!

Malaschiel
12-03-2014, 11:17
witam, mam problem z modem DEI, a dokładniej z nazwami jednostek i z ich tłumaczeniem.
po instalacji moda( subskrypcja ze steam) mam polskie nazwy jednostek takie jak np Orla kohorta, ale nie wszystkie jednostki mają nazwy - niektóre po prostu mają czarną chmurkę i nic więcej a z racji, że jest to mod w encyklopedii też nie ma wyjaśnień ani nazw. Po wypakowaniu pliku ze spolszczeniem (ten link z naszego forum) nazwy zmieniają się na np. Cohors Sagittariorum Syriorum.. czy to jest normalne? Nie powinny pojawić się polskie nazwy wszystkim jednostkom?
proszę o pomoc

Ribald
13-03-2014, 14:28
Po zainstalowaniu wersji 0.82 i wczytaniu save'ów z kampanii, przy ekranie ładowania dowolnej bitwy wyrzuca mnie do windowsa. Ktoś też tak ma? Jakieś remedium?

A gdy się już wczytał to po wygraniu ciężkiej bitwy - po 40 armii - wyszedł mi z ekranu zwycięstwa. Cud, miód...

Gnejusz
31-03-2014, 15:22
Mam problem z DeI i submodami na edykty i agentów. Najpierw b. długo aktualizowała się R 2 potem mody i submody pokazują się w menagerze z wykrzyknikiem chyba jako nieaktualne. Wie ktoś co się dzieje i jak z tym sobie radzić?

marengo
31-03-2014, 17:56
Jeżeli używasz tylko modów z Warsztatu, poprzez subskrypcję, to na pewno nie są one aktualne. Gdybyś korzystał z modyfikacji ściąganych z linków na twcenter, to ta wiadomość powinna cię zainteresować:

viewtopic.php?f=579&t=15150 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=579&t=15150)

Gnejusz
02-04-2014, 17:26
Coraz więcej komplikacji... Póki co ja nie zagram bo teraz nawet czysta R2 wywala do pulpitu. Odinstalowałęm ze Steam i instaluję ponownie, jak znowu nie pójdzie to nie mam już pomysłu.

preussen6
17-04-2014, 18:19
Mam wersję DEI 0.85d i jak włączam Roma pokazuje się obraz jak się ładuje i przed filmikami crashuje, możecie pomóc ?

K A M 2150
17-04-2014, 19:19
Masz wersję ze Steam? Ostatnio wyszła nowa wersja pod patch beta 12 od CA. Póki co widzę, że sporo błędów ludzie zgłaszają, więc zostawiłem u nas link do wersji działającej bez tego patcha.

preussen6
17-04-2014, 19:34
Mam tą ściągnięta z mediafire.

K A M 2150
17-04-2014, 21:03
Wersja 0.85d jest pod beta patch 12, ale ale...

Ważna rzecz! Nie grać na nowej wersji pod patch 12, CA coś pomieszało i nie działają reformy.

Rafkos
18-04-2014, 08:25
Ważna rzecz! Nie grać na nowej wersji pod patch 12, CA coś pomieszało i nie działają reformy.
A dokładniej dodali ciekawą możliwość twórcom modów :) teraz po opracowaniu reformy nie trzeba będzie rozwiązywać jednostki i następnie rekrutować jej nowego odpowiednika, zostało to rozwiązane tak, jak w vanilla - po reformach gracz dostanie specjalny przycisk na karcie jednostki do wykonania na niej ulepszenia.

Gnejusz
18-04-2014, 15:16
Od 3 dni nie mogę gry uruchomić. Zatrzymuje się na ekranie pierwszego ładowania i ani drgnie. Bez deI gra działa, jak tylko z powrotem odznaczę moda w megagerze znowu to samo. Już wyrzucałem DeI i ponownie instalowałem (steam) i nic nie pomogło. Co się z deI dzieje, macie jakieś pomysły?

Rafkos
18-04-2014, 16:26
Gnejuszu, masz pobraną wersję beta 12 Roma?

Gnejusz
18-04-2014, 16:32
???? Mam grę na steam... Do tej pory wszystko pobierało się autom. Przed 3 dniami zaktualizowało się DeI, grałem trochę późnym wieczorem i to był koniec. Potem już gra z modem się nie wczytują.
Nie wiem czy mam tą wersję o której piszesz...

Rafkos
18-04-2014, 16:54
Oczywiście, gra aktualizuje się automatycznie, ale DeI w międzyczasie zostało dopasowane do wersji beta Roma, której pobieranie należy zainicjować manualnie. Naciśnij prawym przyciskiem myszy na Rome 2 total War w liście gier steam , potem właściwości/ zakładka Beta > z listy rozwijanej wybierz "update12beta". Po pobraniu powinno wszystko działać.

Gnejusz
18-04-2014, 16:58
... Dzięki Ci po stokroć Rafikosie. Zaraz się za to zabieram, skończę tylko oglądać 10 odc. Rzymu.

http://freedisc.pl/Viola_up,f-620533,rzym-rome-s01e10-pl-480p-bdrip-xvid-ac3-elite.avi

Edit:

Cha... jakiś kod jest do tego potrzebny, ręce opadają...

Rafkos
18-04-2014, 17:54
Ten kod jest do zupełnie innej rzeczy ;)

Gnejusz
18-04-2014, 18:01
Ech... Stary już jestem... Nie ogarniam już wielu rzeczy, nie tylko w necie. Pobiera mi się coś, koszmarnie wolno ale pobiera. Dzięki Rafikosie.

Zaraz zamordują Cezara - to będzie koniec pierwszej serii.

Rafkos
18-04-2014, 19:05
Była jeszcze mała poprawka w tłumaczeniu kilka dni temu, więc jeśli jej nie masz, to warto pobrać.

Burn.
19-04-2014, 08:09
Pobrałem moda najpierw z workshopa, wchodzę w menadżera, DeI zaczyna być aktualizowane ale i tak jest "nieaktualna wersja". No to usunąłem i ściągnąłem z mediafire wrzuciłem do data znowu wchodzę w menadżera i jest dokładnie to samo. Czy to jakiś problem u mnie czy po prostu mod nie został jeszcze zaktualizowany pod najnowszą wersje?

Aztec
19-04-2014, 08:39
Obie są aktualne. To nie problem.

Rafkos
19-04-2014, 08:39
Burn, zerknij na poprzednią stronę, napisałem tam w czym jest problem :)

Shay Ruan
19-04-2014, 09:27
A dokładniej dodali ciekawą możliwość twórcom modów :) teraz po opracowaniu reformy nie trzeba będzie rozwiązywać jednostki i następnie rekrutować jej nowego odpowiednika, zostało to rozwiązane tak, jak w vanilla - po reformach gracz dostanie specjalny przycisk na karcie jednostki do wykonania na niej ulepszenia.

Ooo tego się nie spodziewałem, myślałem, że ten patch 12 to pomyłka ale jednak okazuje się mega przydatny. Panowie z CA muszą rozwiązać tylko problemy jakie przyniósł.

Gnejusz
19-04-2014, 10:31
Beta 12 pomógł - gra odpaliła. Niestety dzisiaj przy wczytywaniu sava pojawia się czarny pulpit. autoave jest z bodajże 190 tury, miałem twardy zapis ze 189 ale też nie wczytuje. Wiele kłopotó z grą w ostatnim czasie, spróbuję jeszcze spawdzenia spójnośći plików, szkoda byłoby starcić kolejną kampanię, tym bardziej, że chyba znalazłem moda na ominięcie wojny domowej.

Rafkos
19-04-2014, 10:37
Upewnij się, że save, który posiadasz, był wcześniej zapisany na wersji 11 Roma 2 oraz, czy miałeś wtedy aktualną wersję DeI. Najlepszym rozwiązaniem jest trzymać możliwie jak najwięcej zapisów swojej kampanii.

Gnejusz
19-04-2014, 10:48
Nie pomyślałem o tym... Mam save z Rome 11 i ostatnie z Beta 12, po sprawdzeniu spójnośći sprawdzę, czy z R 11 odpalają czy nie, te z Beta 12 najwyraźniej nie chcą odpalić. Zastanawiam się tylko czy trzeba nową kampanię zakładac, bo jeżeli te z beta 12 nie odpalą na kampanii założonej na R 11 to nie pójdę do przodu z grą. Za kilkanaście minut napiszę co z savani z R 11.

Rafkos
19-04-2014, 10:52
Moje sejwy z Roma 2 v11 spokojnie odpaliły po przesiadce na v12.

Gnejusz
19-04-2014, 12:08
O.... Problem powodował submod "Civil War Remova". Po odznaczeniu submoda sytuacje wróciła do normy. Wpisuję go w temat o "gryzakach", piszcie w nim o submodach które wykrzaczają grę, na pewno parę osób skorzysta z naszych doświadczeń.

Edit:

Niestety wątek został skasowany a szkoda.

McAbra
19-04-2014, 12:24
Chodzi Ci o ten temat?
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9513-Gryzaki-czyli-dodatki-koliduj%C4%85ce-z-DEI

Gnejusz
19-04-2014, 14:48
Tak - ten. Trafiłem już na drugi submod który generuje problemy.

K A M 2150
19-04-2014, 14:57
Zapewne wiele submodów nie działa z nowym patche beta 12 i wersją DeI pod ten patch.

Kto chce grać dalej na patchu 11 to tutaj jest plik ode mnie do wersji 0.85c:

http://www.mediafire.com/download/ku4nzntdu3zx35d/_Divide_et_Impera.rar

Harry-Potter-TW
26-04-2014, 08:02
Gram Armenią i mam niektóre jednostki na szaro ( ograniczenie prologu ). Nie mogę zrozumieć co tam piszą na twcenter o tym. Czy w ogóle będę mógł te jednostki rekrutować, czy dla Armenii są jakieś reformy, o co tu lata :/. Mam nadzieję, że nie będę musiał czekać na globalne reformy jak KAM piszesz na twcenter, bo to wiele dni czekania. Mam najnowsza betę i submod 24 tur na rok i 99 edyktów.

K A M 2150
26-04-2014, 12:33
Musisz czekać na globalne reformy.

Satomi
26-04-2014, 13:39
Mam do wszystkich pytanie,
mianowicie mam problem ze spolszczeniem. Jak gram bez spolszczenia to nazwy jednostek dodanych się nie wyświetlają a reszta (tych oryginalnych) jest w języku polskim. A jak wgram spolszczenie to wszystkie nazwy są po angielsku(albo po łacinie? nie ma żadnych polskich typu peltaści tylko pletais albo afrykańskie słonie to elephants africains). Jak to naprawić ? Mam wersję 1,12 beta ( bo na 1,11 nie działał mod)

FireFighter
26-04-2014, 13:42
W opisie jednostki w nawiasie jest podana nazwa w języku ojczystym, np rekruci z pikami, hoplici czy peltaści.

Satomi
26-04-2014, 16:14
W opisie jednostki w nawiasie jest podana nazwa w języku ojczystym, np rekruci z pikami, hoplici czy peltaści.

Ok dzięki wielkie :) A jakie poleciłbyś mody kompatybilne z DeI? Masz jakieś pojęcie o tym?

FireFighter
26-04-2014, 19:47
Ja używam tylko GEM-a i mod na poprawę krwi, nic więcej. Może jakiś inny forumowicz Ci pomoże :)

K A M 2150
26-04-2014, 21:34
Ja używam moda Guaranteed Major Factions:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?643123-Guaranteed-Major-Faction-Empires

W skrócie sprawia on, że główne frakcje jak Rzym, czy Kartagina nie zostaną zajęte przez jakieś pustynne plemiona w 20 tur. Mod daje wybranym przez gracza nacjom bonus do autorozstrzygnięć przeciwko nacjom nie objętym bonusami. Dodatkowo wybrane przez gracza nacje otrzymują ten bonus tylko gdy walczące ze sobą armie nie są w polu widzenia gracza. Oczywiście gdy frakcja z bonusem ma tylko jedną armie, a państwo bez bonusu np. 3 to i tak wygra silniejsza strona. W walce ze sobą lub przeciwko graczowi żadne bonusy nie są przyznawane. Bardzo łatwo można modyfikować, które nacje mają mieć bonusy, wystarczy do tego zwykły notatnik :D U mnie faktycznie taki Rzym stał się mocną nacją :)

Jest to moim zdaniem najlepszy mod w kategorii wzmacniania innych nacji bez sztucznego przyznawania im dużej ilości kasy, czy ułatwionej rekrutacji jak to często ma miejsce w niektórych modach.

Mod pozwala na liczne modyfikacje wewnątrz niego. Można wybrać, aby np bonus do autorozstrzygnięć był wybranym nacjom przyznawany wyłącznie w bitwach obronnych.

Poza tym modem używam także GEM, Aztec Lighting i submoda do DeI na agentów i edykty.

Satomi
27-04-2014, 11:37
Ja używam moda Guaranteed Major Factions:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?643123-Guaranteed-Major-Faction-Empires

W skrócie sprawia on, że główne frakcje jak Rzym, czy Kartagina nie zostaną zajęte przez jakieś pustynne plemiona w 20 tur. Mod daje wybranym przez gracza nacjom bonus do autorozstrzygnięć przeciwko nacjom nie objętym bonusami. Dodatkowo wybrane przez gracza nacje otrzymują ten bonus tylko gdy walczące ze sobą armie nie są w polu widzenia gracza. Oczywiście gdy frakcja z bonusem ma tylko jedną armie, a państwo bez bonusu np. 3 to i tak wygra silniejsza strona. W walce ze sobą lub przeciwko graczowi żadne bonusy nie są przyznawane. Bardzo łatwo można modyfikować, które nacje mają mieć bonusy, wystarczy do tego zwykły notatnik :D U mnie faktycznie taki Rzym stał się mocną nacją :)

Jest to moim zdaniem najlepszy mod w kategorii wzmacniania innych nacji bez sztucznego przyznawania im dużej ilości kasy, czy ułatwionej rekrutacji jak to często ma miejsce w niektórych modach.

Mod pozwala na liczne modyfikacje wewnątrz niego. Można wybrać, aby np bonus do autorozstrzygnięć był wybranym nacjom przyznawany wyłącznie w bitwach obronnych.

Poza tym modem używam także GEM, Aztec Lighting i submoda do DeI na agentów i edykty.

Jak się nazywaja te mody na agentów i edykty? No i tą modyfikacje co podałeś znajdzie się spolszczenie? (jeżeli potrzebne). Ogolnie to mi sie gra gorzej - bitwy trwają w nieskończonosć a moi żołnierze za przeproszeniem są do dupy. Grajac jako sparta przeciwko Epirowi nic nie mogę zrobić. Moje jednostki praktycznie nic nie zadają obrażeń(mam na mysli stosunek zabitych wroga do zabitych moich). Królewscy spartanie ledwo zabijają najprostszą jednostkę...

K A M 2150
27-04-2014, 11:48
Bo to mod skupiający się na realizmie, nie na hollywoodzkiej sieczce ;) Twoim celem jak w prawdziwych bitwach nie jest wybycie wroga, a zmuszenie go od ucieczki. Tutaj TRZEBA myśleć, a wtedy będziesz wygrywać z minimalnymi stratami, podstawka kompletnie tego oduczała, tutaj wszystko ma wreszcie logikę i sens. Średnia bitwa na tym modzie trwa od 15 do 20 minut, co jest idealnym balansem, chociaż mogłyby być jeszcze ciut dłuższe. Jeżeli masz poziom trydności bitwy ustawiony na wyżej niż normalny to mod nie będzie zbalansowany i np na bardzo trudnym nawet milicja rozłoży hoplitów. Do modyfikacji, które podałem nie potrzeba spolszczenia, ale żeby tą druga zainstalować i ustawić według własnego uznania potrzeba chociaż ciut angielskiego liznąć.

Tu jest link do osłabionych agentów i zwiększonej ilości edyktów:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?638677-Sub-mod-Edicts-and-Agents

Satomi
27-04-2014, 13:00
ee to troche lipa :( No a nie da się jakos wspomóc aby moi żołnierze byli lepsi? Bo ja przegrywam z armią 2800 przeciwko 1900 także... A propos dlaczego moje Unit Packi nie działają poprawnie tzn. ściągnąłem UPC_polish translation aby móc grać z nim - lecz nie wyświetla mi ani nazwy ani opisu. Chciałem używać Auxiliary Roman Archers i SARE dla sparty ale tak jak mówie. Co można z tym zrobić?
I co do moda DeI, co dają mi pory roku(jakieś efekty?)
No i do tamtego kolegi co mi odpisał jako pierwszy. Jak się nazywa ten mod na poprawę krwi?

K A M 2150
27-04-2014, 14:10
Możesz się wspomóc bardzo łatwo, rusz mózgownicą i zabierz się za taktykę, a nie uraaa do przodu :D Ja i wiele osób na TWC nie mamy problemu wygrywać nawet z trzykrotną przewagą wroga, a Tobie się to nie udaje mając przewagę nad wrogiem :D Skup się na oskrzydlaniu, używaniu formacji (falanga), UWAŻAJ na zmęczenie jednostek, bo zmęczona elita będzie do niczego, nie ma sensu używać naraz wszystkich jednostek, lepiej zostaw coś w odwodzie. Ewentualnie zmniejsz poziom bitwy na łatwy, wtedy to Ty dostaniesz nieuczciwe bonusy.

Z DeI nie używa się unit packów, bo rozwalają Ci grę, DeI ma kompletnie inne staty, a jak wgrasz unit packi to z nich nawet łucznicy będą lepiej walczyć wręcz niż elitarni hoplici ;) Jeżeli wgrałeś np Epirowi taki unit pack to nie masz szans z nimi wygrać.

Dokładnych efektów nie pamiętam, potem mogę poszukać, ale wpływają chyba na zasięg poruszania się, morale, dochód, te sprawy.

DeI nie jest modem łatwym, bo oferuje racjonalne wyzwanie, jeżeli grałeś dużo w dodupną podstawkę, gdzie taktyka nie ma znaczenia, a balans i realizm nie istnieją to faktycznie może Ci się grać ciężko, ale serio, jak zaczniesz myśleć to nie będzie tutaj trudnych bitew.

Satomi
27-04-2014, 20:25
To może poleciłbys jakieś taktyki dobre dla Sparty(bardzo nimi chciałbym zagrać)

FireFighter
27-04-2014, 20:35
Taktyka dla Sparty będzie identyczna jak dla każdej innej frakcji hellenistycznej, hoplici, falangici, peltaści i konnica do flankowania/atakowania od tyłu :D Sory ale nie wiem w czym problem :)

Satomi
27-04-2014, 20:55
falangici to z dużymi włóczniami? No i jak się nazywał ten Twój mod na ulepszoną krew :D? Ja nie jestem zbytnio dobry w Rome praktycznie żadnych taktyk nie znam ;)

FireFighter
27-04-2014, 21:15
Tak z tymi "dużymi" ;d yy better blood textures :) graj, tocz nawet szybkie bitwy, porównuj- nabierzesz wprawy i doświadczenia i nauczysz się wszystkiego :)

Soontir
27-04-2014, 21:45
Dlaczego w pomocy technicznej ten wątek?
Sparta jest dość słaba w DeI. Nieciekawa pozycja startowa, opóźnienie w reformach, jak wszystkie drobne polis i skupienie na tradycyjnych hoplitach wielkiego pola do popisu nie daje. Hoplici po ostatnich poprawkach na koercję falangi/zepsuciu formacje (jak kto ocenia) na wiele się nie zdają. Zakodowane na twardo formacje zmuszają do głębokiego szyku, ułatwiającego przeciwnikowi flankowanie, wiele bonusu przeciw jeździe nie mają no i ofensywnie są beznadziejni. Dodatkowo by rekrutować jakichkolwiek Spartan, musisz mieć trzeci poziom baraków, czyli trochę technologii i dostęp do miedzi. Na początek doświadczeń z Grekami w modzie, wybrałbym jakiekolwiek inne polis (no może poza Massalią, bo Galowie cię zjedzą). Port w stolicy przynajmniej pozwala rekrutować marines, kompensujących braki w początkowym roosterze.

FireFighter
27-04-2014, 21:52
Dodatkowo by rekrutować jakichkolwiek Spartan, musisz mieć trzeci poziom baraków, czyli trochę technologii i dostęp do miedzi.

I to właśnie mnie dziwi, rozumiem, że musi być jakiś balans i tak dalej ale nie ogarniam dlaczego podstawa wojsk spartańskich nie jest dostępna od razu.. :D

K A M 2150
27-04-2014, 22:15
Sparta wtedy też już czasy świetności miała za sobą, nie pamiętam dokładnie, w czasach startu gry chyba Sparta mogła wystawić raptem kilkuset, może i nawet tysiąc Spartiatów, ale jak pisałem nie jestem tego pewien. Dopiero po reformach przyznano prawa obywatelskie większemu gronu mieszkańców, stąd takie wynalazki jak spartańscy falangici :D Można też to brać jako uzasadnienie tej późnej rekrutacji spartańskich hoplitów, ponieważ obecna populacja Spartiatów to gwardia generalska :D

Gdyby Spartańscy Hoplici byli szybciej dostępni do rekrutacji, to gra Spartą byłaby banalnie prosta, ponieważ gdyby byli rekrutowani od 1/2 poziomu baraków to z automatu w każdej prowincji z 1/2 poziomem baraków byliby dostępni ;)

FireFighter
27-04-2014, 22:24
No dobra, to mi wszystko wyjaśnia.. ale miło by było zobaczyć Spartę w całej jej potędze :D

K A M 2150
27-04-2014, 22:35
To by trzeba było początek gry przesunąć o 100-150 lat wstecz :D

FireFighter
27-04-2014, 22:46
No cóż.. nie da się.. ale jak to mówią: jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :D

PainLord
30-04-2014, 23:37
Czy na aktualnym patchu od CA DEI chodzi poprawnie? ( w menago jest jako nieaktualny)

FireFighter
01-05-2014, 09:04
Tak, chodzi poprawnie.

Aztec
01-05-2014, 13:21
Zauważyliście może jakieś zmiany w zasięgu jednostek miotających? Mam z tym problem gdyż zasięg "oszczepników" jest tak mały, że w trybie Skirmish, nie rzucają, ani raz, ewentualnie raz :D

FireFighter
01-05-2014, 13:30
Hmm, nie doświadczyłem takiego problemu, nie wiem w czy może leżeć przyczyna ;/

K A M 2150
03-05-2014, 06:34
Tryb skirmish jest przyczyną. I tak nie działa, więc go przestałem używać już za czasów RTW1 ;P

Aztec
03-05-2014, 09:52
Też nie używam :) Chciałem tylko sprawdzić czy prędzej rzucą czy uciekną i wyszło na to, że uciekną.

Gnejusz
31-05-2014, 21:48
Czy można cofnąć R2 do wersji beta12? Nie mogę grać w DeI po ostatniej aktualizacji, grę mam w wersji Steam.

K A M 2150
31-05-2014, 22:18
Próbowałeś wgrywać z wersji niesteamowej i bez innych modów?

Jeżeli masz wersję na steam to zapewne potrzeba Ci tego :D

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=264370153&searchtext=divide+et+impera

Gnejusz
01-06-2014, 09:21
Pomogło - kolejny raz mnie ratujesz, dziękuję serdecznie.

m1986m
17-09-2014, 20:40
Witam,
Zwracam się do was z małym problemem. W dniu wczorajszym automatycznie ściągnęła mi się aktualizacja do Rome II tj. Emperor Edition. Do dnia wczorajszego grałem na modzie DEI. Po zaktualizowaniu i ściągnięciu DEI (part 1 -4) pod aktualizację (Emperor Edition) , gra mi się zawiesza i pojawia się komunikat, iż program przestał działać. Wcześniej nie miałem takiego problemu. Czy ktoś może pomóc mi w rozwiązaniu zaistniałego problemu?

Shay Ruan
21-09-2014, 12:11
Ściągnij wersje niesteamową.

Spoonman
15-11-2014, 17:15
Gra co jakiś czas wysypuje mi się przy przełączaniu tur. Ten pasek na górze dochodzi do ostatniej frakcji, muzyka cichnie, gra się zawiesza i jedyne wyjście do crtl+alt+del. Wie ktoś, jak to naprawić? Mam wersję steamową DeI ze spolszczeniem.

FireFighter
15-11-2014, 17:28
To ściągnij niesteamową :p

relo3
19-01-2015, 15:20
Witam, mam pytanie skąd to pobrać bo link nie działa niestety.

Vand
23-01-2015, 17:28
Cześć jestem nowy na tym forum i mam pytanie jak zainstalować tego moda.

FireFighter
24-01-2015, 01:52
Najzwyczajniej w świecie wklej go w folder "data" dla rome 2.

Vand
24-01-2015, 09:03
ok dzięki za pomoc bo myślałem,że będzie trzeba coś podmieniać.

FireFighter
24-01-2015, 11:58
Tylko pamiętaj o wyłączeniu innych modów żeby nie było jakiś dziwnych rzeczy i jeśli grasz na polskiej wersji to pomyśl też o spolszczeniu.

Vand
24-01-2015, 13:48
Własnie wrzuciłem to do folderu data ale jak odpalam grę nic się nie dzieje jest tak jak było.

FireFighter
25-01-2015, 01:27
Włącz ten mod w launcherze.

kamlot
13-02-2015, 10:17
Witam , co zrobić aby mieć takie unit crady http://imgur.com/mMRiAzJ.jpg ?

marko1805
13-02-2015, 10:25
Zainstalować najnowszą wersję DeI.

anaqine
18-02-2015, 15:21
Witam,
Mam problem. Mam zainstalowanego Rome Total War 2 Empirior Edition ver.2.0.
Pobrałem mod divide impreria 1.0.3 (chyba) po odpaleniu przez Mod Managera wczytywanie i się zawiesza i wyrzuca na pulpit.
Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Kalin
19-02-2015, 09:44
Usuń i ściągnij raz jeszcze, ale z innego źródła (steam).

ezamel
25-02-2015, 11:39
Witam!
Mam problem z eventami (chyba). Na początku tury co jakiś czas pojawiają się obrazki (trupy po bitwie, statki wypływające z portu etc.) ale nie ma żadnego tekstu. Czasami też po kliknięciu na miasto wyskakuje "podpowiadacz" ale nic nie jest napisane (czasami jest tylko coś w stylu { } ), są za to normalne komunikaty o tym, że aby rekrutować jednostki trzeba mieć odpowiedni poziom swojej kultury. Nie mam innych modów poza DEI i spolszczeniem z ich strony (najnowszego). Nie ma też opisów do jednostek z AOR, chociaż nie wiem nawet, czy takie powinny być.

anaqine
28-02-2015, 08:11
Witam,
Mam problem. Mam zainstalowanego Rome Total War 2 Empirior Edition ver.2.0.
Pobrałem mod divide impreria 1.0.3 (chyba) po odpaleniu przez Mod Managera wczytywanie i się zawiesza i wyrzuca na pulpit.
Prosze o pomoc i pozdrawiam. Mam wersje nie steamowa pobrana z http://www.moddb.com/mods/divide-et-impera/downloads/divide-et-impera-104a.Wczesniejsza wersja 0.96 dziala bardzo dobrze wczym problem, prosze o pomoc

JanuszFanatyk
11-03-2015, 10:16
Mam problem z uruchomieniem moda, robię wszystko wg instrukcji lecz podczas uruchamiania gry pojawia się główny obrazek i ładuje się bez końca.Może być to spowodowane marnym pc? mam bodajże tylko 4 rdzenie w procku, 4gb ram i kartę DX10 geforce 9600 gt. Grałem kiedyś dużo w rome 2 bez modów i na średnich ustawieniach chodził śmiało na 20 FPS czasem na 25.
Żaden mod mi obecnie nie działa, próbowałem uruchomić tego bo mi się spodobał po opisie, potem All in one i tez nie działa.Mimo iż jakiś rok temu dla próby odpaliłem All in one i działał.

ahafan
14-03-2015, 10:26
Witam wszystkich forumowiczów,

Mam problem techniczny z modem Divide et Impera. Mod subskrybowałem w Steam, podobnie jak spolszczenie do niego. Odpala się normalnie, chodzi płynnie jak podstawka i działa bez zarzutu na mapie kampanii. Jednakże przy kliknięciu rozpocznij bitwę najpierw pasek postępu ładuje się i dochodząc do samego końca wyrzuca do pulpitu bez żadnego komunikatu. Próbowałem już kilka frakcji i jest różnie - Królestwem Saby wyrzucało mnie póki nie zmniejszyłem rozmiarów oddziałów, Armenią nie wyrzuciło mnie, ale Scytami już tak.

Przeszukałem forum i nie widzę rozwiązania tego problemu - jedyny pomysł jest sprzed roku i dotyczy zmiany pliku preferences.script.txt. w punkcie dotyczącym gfx_enable_directX, ale w tym pliku takiej linijki u mnie nie ma w ogóle.

Czy ktoś z Was zna może rozwiązanie?

Będę wdzięczny za pomoc

tito17
17-03-2015, 17:16
Cześć

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał problem taki, który tutaj opiszę. Miałem zainstalowanego DeI razem ze spolszczeniem i działało wszystko poprawnie. Ostatnio musiałem zrobić na kompie nowego windowsa, zainstalowałem 7 tak jak poprzednio. Zainstalowałem grę, następnie DeI i powstał problem, ponieważ po kilku turach w różnych momentach gry pojawia się czarny ekran. Jest widoczny jedynie kursor którym można poruszać, słychać również dźwięk. Wcześniej gra działała bezproblemowo a teraz ten czarny ekran mimo dobrych chęci, stanowi dosyć duży problem w rozgrywce;) Sprawdzałem różne warianty, tzn. DeI ze steam jak również zwykły plik do data i nic, w każdym przypadku pojawia się ten nieznośny czarny ekran. Szukałem trochę w necie i widziałem, że było kilka osób(niekoniecznie z DeI) z podobnym problemem, ale nikt nie udzielił odpowiedzi jak to rozwiązać. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś napisał chociaż jakieś sugestie jak się za to zabrać.

E: Problem prawdopodobnie rozwiązany, zmieniłem ustawienia grafiki z ultra na bardzo wysokie i póki co śmiga po 24 turach. Może komuś się przyda taka informacja;)

Generał12
07-07-2015, 18:48
Po ściągnięciu ze Steama pisze, że mod jest nieaktualny. Proszę o pomoc.

Shay Ruan
08-07-2015, 07:42
Zaznacz w menedżerze modyfikacji "włącz nieaktualne mody" i po problemie.

kat1986666
11-07-2015, 12:29
Znalazłem kolejny problem w tym modzie ;/

Nie mogę mianowicie budować zagrody dla rumaków i handlarza bydłem(żółte budynki w stolicy prowincji) mimo, że mam potrzebne pieniądze(cena napisana czcionką białą, nie czerwoną) i nie widać żadnego znaczka sygnalizującego brak potrzebnej technologii. To jest znany błąd czy tylko u mnie występuje?

@Edit
Nie dopisałem, że ikonka budynku jest przyciemniona(tak jakbym nie mógł budować tego budynku - i nie mogę. Ale dlaczego?)

Lampon
26-07-2015, 20:10
Pobrałem najnowszą wersję Divide et Impera 1.05d (REQUIRES Rome 2 Patch 17 Beta) ściągnąłem patch 17 beta. Uruchamiam grę i wyskakuje pytanie: czy uruchomić grę z parametrem 1. Klikam nic się nie dzieje, gra się zawiesza. Proszę o pomoc!

JanuszFanatyk
14-08-2015, 12:37
Pomoże mi ktoś odpalić tego moda?
Wymieniłem kilka podzespołów w kompie i wreszcie gra jest grywalna, więc chciał bym pograć w nią na tym modzie lecz się nie da bo ciągle widzę tylko początkowy splash i nic się więcej nie dzieje.

Shay Ruan
14-08-2015, 12:42
Podstawka też tak działa?

JanuszFanatyk
14-08-2015, 13:06
Nie podstawkę mogę normalnie odpalić i grać tylko jak w mod manager zamontuje tego moda to nie działa.

marko1805
14-08-2015, 13:18
W mod co prawda już dawno nie grałem ale z tego co pamiętam jeśli masz zainstalowaną łatkę beta17 to mod manager nie działa

JanuszFanatyk
14-08-2015, 13:31
Nie wiem czy mam, jak to sprawdzić?

Ściągnąłem wszystkie wersje tego moda i żadna nie chce się uruchomić.
Oprócz RTW2 na steam da się w ogóle odpalić tego moda?

Gnejusz
16-08-2015, 08:25
Zaznaczam, że moja instalacja miała miejsce ok 3-4 m-ce temu. Na Steam są lub były 2 wersje DeI. Pierwsza byłą 5-cio częściowa i u mnie nie odpalała. Dopiero druga 4-ro częściowa odpaliła. Wcześniej usuń wszystkie składniki ver. 5-cio częściowej. Jeżeli Ci to pomoże to napisz w wątku bo oszczędzisz innym czasu w podobnej sytuacji.

Shay Ruan
16-08-2015, 09:15
Teraz Dei ma 6 partów z tego co pamiętam.

JanuszFanatyk
17-08-2015, 14:48
Tylko, że ja nie mam RTW2 w wersji steam.

Gnejusz
17-08-2015, 15:06
Próbowałeś reinstalkę RTW 2?
Jeżeli nie chce Ci się tego robić to przynajmniej usuń wszystkie mody, zakładam, że wersję DeI pobrałeś właściwą.

JanuszFanatyk
17-08-2015, 15:18
Zauważyłem, że żadne mody mi nie działają, wszędzie ten sam problem.Pobrałem all in one mod dla sprawdzenia lecz on tez nie działa.

*****************
Ta... Bo uwierzę że istniej legalna wersja Rome 2 bez steama... Taa... Taaa...Taaaaki wał! Karcer za złodziejstwo (piractwo w internecie to też kradzież, nie zapomnijcie się z tego wyspowiadać), skąpstwo (pół literka lepszej wódki to doprawdy nie jest aż tak dużo, a można grać na legalnej wersji i bez mnóstwa problemów, tak 25zł kosztuje R2) i głupotę (którą pozostawię bez komentarza).

S

daretti
21-10-2015, 15:41
Witam mam taki problem. Po właczeniu bitwy nie wyświetlają sie wszystkie tekstury czyli np stoją same ubranka żołnierzy i widać broń a nie widać twarzy i kończyn, to samo zdarza się też na mapie kampanii o co chodzi...

K A M 2150
21-10-2015, 18:32
Nie posiadasz wszystkich części moda. Ze steam jest to 6 części, z TWC są to 2 części.

zarzynacz108
07-12-2015, 08:55
Witam serdecznie,
Bardzo proszę o pomoc. Mam podobny problem jak wielu z was tutaj, mianowicie po instalacji DEI gra się zawiesza. Zainstalowałem windows 10 i po tym zaczęły się problemy. Przeinstalowałem rom total war II, ale to nic nie pomogło. Wcześniej na windows 7 DEI hulało aż miło. Nie wiem co zrobić aby móc pograć w tego moda? ściągałem wszystkie możliwe wersje. Dodam, że gram przez steam, gra jest oryginalna ze wszystkimi dodatkami zakupionymi. Bardzo proszę o jakieś wskazówki o pomoc. Sterowniki są do grafiki mam aktualne.

Nie radzę pisać n-razy tego samego posta w wielu tematach, napisałeś w Pomocy technicznej, wystarczy
Sadam86

K A M 2150
09-12-2015, 22:30
Odpalasz DeI ze steam (6 części), czy z samodzielnej instalki (2 pliki)? Używasz innych modów?

zarzynacz108
14-12-2015, 08:17
Próbowałem obydwu części, chciałbym również pograć w Ancient Empires. proszę o pomoc.

quintusxx
15-12-2015, 10:38
Panowie,
mam pytanie.Mam dosc irytujacy problem.Nie moglem go rozwiazac sam,rowniez nie dostalem odpowiedzi z serweru w USA.Mianowicie,gram w devide de impera i RTW2 i nie moge zmienic warunkow pogodowych w kampanii podczas bitew.Wszystkie bitwy sa albo w nocy,we mgle,badz burzy.Nie potrafie tego zmienic w ustawieniach,mam dobry procesor,karte graficzna i 16g ramu,moze to wlasnie ustawienia karty.Zwracam sie do Was,poniewaz moze ktos z was mial podobny problem,badz ktos wie jak to usunac,zmienic?
Dzieki z gory za pomoc,rade :)
Pozdro
Quintus

Prostytucjusz
27-12-2015, 14:12
Dzień Dobry.
Mam problem z modyfikacją dosyć niestandardowy, podczas aktywacji moda po przez menadżera wszystkich dwóch partycji gra nie działa, ale gdy dezaktywuję tę mniejszą która waży 35 mega gra działa prawidłowo (nie spotkałem jeszcze problemów, ale to nie oznacza że nie mogą one wystąpić). Nie instalowałem żadnych innych modyfikacji po za DEI.

Shay Ruan
29-12-2015, 15:43
Aby mod działał w 100% musisz mieć obie części moda. Masz jakieś inne mody?

Prostytucjusz
29-12-2015, 16:42
Nie, tylko DEI.

Shay Ruan
29-12-2015, 21:05
Masz najnowszą wersje moda? A jeśli tak to czy miałeś wcześniej starsze wersje? Jeśli miałeś to proponuje usunąć dei z folderu gry całkowicie i pobrać moda od nowa. Miałem kiedyś podobny problem.

K A M 2150
30-12-2015, 23:44
Używasz menadżera steam, czy nieoficjalnego? Ten oficjalny już nie działa od jakiegoś czasu. Upewnij się także, czy Twoja gra jest w najnowszej wersji (http://www.tvdarek.republika.pl).

michun2521
02-01-2016, 09:09
Witam wszystkich. Mam pytanie czy po instalacji DeI w wersji 1.1 ( 1.1 bez żadnych "b" czy mozliwych innych aktualizacji o których nie wiem że są, jesli w ogóle są )
Hastati i Principles nie posiadają mieczy ? Przed szarżą rzucają pilum, ale nacierają tylko z włócznią zamiast mieczem... Gram przez instalacje moda na steam i posiadam wszystkie 6 części moda tak jak pisałem w wersji 1.1
Dodatkowo niekiedy podczas zakończenia tur i ruchu przeciwników gra mi się zawiesza, po czym po ponownym włączeniu gry i wczytaniu podczas ruchów przeciwników niekiedy błąd się powtarza ale częściej jest już dobrze.
Niby nie jest to aż taki duży problem ale po pokonaniu dużej armii gra się sypie i trzeba znowu dokonać niekiedy takiego trudnego czynu to już jest denerwujące :)
Proszę porady. Pozdrawiam.

Gnejusz
06-01-2016, 12:31
U mnie jest podobnie, z tym, że więcej jednostek nie ma mieczy, włóczni i tarcz, dokładając do tego nieistniejące AI i totalną bezczynność komputera martwię się o dalsze losy moda.

K A M 2150
06-01-2016, 20:26
Brzmi jak wadliwa wersja moda.

Gnejusz
07-01-2016, 10:06
Chyba tak - miałem 4 części, tak się zaktualizowało na Steam, teraz już ma 6 ale po wyrzuceniu poprzednich 4 i solidnej subskrypcji obecnych 6, jak zagram jakąś bitwę na mapce napiszę co z tymi włóczniami, mieczami i tarczami.

K A M 2150
07-01-2016, 19:00
No ja miałeś 4 części nie nie miałes DeI aktualnego od ponad roku ;)

Gnejusz
07-01-2016, 19:26
Jakoś tak to wygląda, wracam jednak ciągle do tego świata - warto i tyle w temacie. :)

songokan
14-01-2016, 21:41
Witam,

Właśnie zainstalowałem ten mod, dochodzi do spadków fpsów podczas dużych bitew jak rozwiązać ten problem. Zainstalowałem ten mod bez żadnych dodatków.

K A M 2150
14-01-2016, 22:41
Na jakim sprzęcie grasz? Mod ma dużo większe wymagania niż podstawka. Oddziały mają też dużo więcej ludzi w oddziale, więc warto obniżyć rozmiar oddziałów w opcjach graficznych, jeżeli komp niedomaga. Zdefiniuj spadki graficzne, np. na TWC koleś się żalił, że mu mod spada z 60 FPS do momentami 50FPS co nie jest odczuwalne gołym okiem i nie wpływa ani trochę na grywalność, ale widocznie cyferki w rogu ekranu ważniejsze ;D

Gnejusz
15-01-2016, 08:14
Wrzuć ten submod:

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=187199741&searchtext=Graphic+Enhancement+Mod

Jeżeli nie poprawi wydajności to obniżaj ustawienia grafiki.

K A M 2150
16-01-2016, 00:32
Akurat GEM od wielu wersji zdecydowanie zwiększa wymagania graficzne, także nie polecam używania go, jeżeli nie ma się mocnego sprzętu ; P

songokan
16-01-2016, 10:04
Mam mocny komputer. Wcześniej grałem między innymi na modach Radiousa jeszcze większe bitwy bez żadnych zacięć. Problem znika przy małych bitwach ale to mnie nie satysfakcjonuje. Zainstalowałem GEM i program Game Booster, bez zmian.

Gnejusz
16-01-2016, 11:12
Zatem nie jestem na bieżąco. To, że G.E.M. zamiast optymalizować grafikę jeszcze ją dodatkowo obciąża jest dla mnie lekkim wstrząsem.
songokan - pewnie już to próbowałeś ale nie napisałeś czy obniżenie ilości oddziału zmieniło sprawę?

Polećcie Panowie jakiś submod optymalizujący grafikę, nie chodzi mi o programik ale modzik pod Rome2 i DeiI.

songokan
16-01-2016, 11:55
G.E.M. pogorszył grafikę. Przydzieliłem więcej pamięci ram i zwiększyłem priorytet gry na najwyższy. To nie może być problem komputera.

K A M 2150
16-01-2016, 14:28
DeI ma duuużo większe zapotrzebowanie na kompa od podstawki. Zresztą nie podajesz w ogóle konkretów. Podaj swój sprzęt i wklej swoje opcje graficzne (http://szablony.freeware.info.pl/background.html), wtedy będzie można coś stwierdzić. Tak jak pisze Gnejusz, możesz zmniejszyć ilość ludzi w oddziale, ponieważ w DeI część jednostek ma prawie 2 razy więcej ludzi w oddziale niż podstawka.

Tu jest link do oficjalnego submoda na zmniejszenie ilości unikalnych tekstur jednostek, powinno poprawić działanie kosztem mniejszej ilości unikalnego sprzętu w oddziale:

www.mediafire.com/download/lb9v3tr1bi87w93/@096skinarmor.7z (http://www.mediafire.com/download/lb9v3tr1bi87w93/@096skinarmor.7z)

songokan
16-01-2016, 19:57
http://forum.totalwar.org.pl/attachment.php?attachmentid=1345&stc=1
64-bitowy Windows 7 Ultimate
Intel Core i5 4570 3.20 GHz
Z87X-UD3H
HyperX 16Gb DDR-1600 MHz

Gnejusz
17-01-2016, 10:39
Powinno Ci to ładnie śmigać... Spróbuj programik -submod z linka od KAM-O (ja jeszcze nie próbowałem). Sprawdź też ver. sterowników do karty graficznej, ew. zmniejsz szczegółowość jednostek.

songokan
17-01-2016, 12:43
Program nie pomógł, dodatkowo zniknęły opisy jednostek. Sterowniki aktualne. Nawet zmniejszenie rozdzielczości ekranu nie pomogło. Bitwy śmigają przy małych armiach. Chyba będę musiał wrócić do Radiousa.

Gnejusz
23-01-2016, 11:07
Zatem powodzenia w Radiousie songokanie.

Mam problem z bitwami na mapkach, posiadam obecnie kartę Gigabyte 7770 OC 1 GB i właściwie już kupiłem tą kartę;

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-r797oc-3gd/

Doradźcie jakiś monitor z fajnymi kolorami ale do 500pln.
Do tej pory mam Acer AL1952:

http://acer.katalog-monitorow.pl/monitor/acer-al1952

Posiada przepiękne kolory, nie męczy wzroku ale ma format obrazu 4:3...
Chciałbym monitor w formacie 16:9 lub 16:10 żeby wreszcie zagrać bez obciętych boków i spiętrowanych ikonek jednostek w bitwach które zabierają 1/3 wyskości ekranu. Nie kupię monitora na matrycy TN, szukam IPS lub innej ale z ładymi i ciepłymi kolorami.

tito17
24-02-2016, 21:14
Niestety znowu problem z Rome 2, mam zainstalowane DEI ze steama i wyrzuca mnie na pulpit. W trakcie rozgrywki czy to na mapie kampanii czy podczas bitwy nagle pokazuje się biały kursor i po chwili wyrzucana pulpit. Mam Win 7 i Geforce GTX 660 Ti. Nie wiem może to problem sterowników, jeśli ktoś posiada taką kartę i gra mu śmiga to niech napisze jakie ma sterowniki.

Gnejusz
25-02-2016, 09:40
Nie wiem czy masz to samo co miałem ja - ale mnie też wyrzucało do pulpitu bez żadnych wcześniejszych symptomów. Długo trwało nim znalazłem winowajcę - W drzrewku technologii wojskowych, konkretnie w "Organizacja" jest na fioletowo technologia "Awansowanie rzymskich jednostek", rozpoznaj ją i zobacz czy poprawiło problem. U mnie po rozpoznaniu wyloty się zakończyły.
Nie bądź tylko egoistą i napisz w wątku czy pomogło, bo inni mogą mieć podobne problemy i chętnie skorzystają z tej wiedzy.

tito17
25-02-2016, 14:51
W sumie mam ten problem grając Partia, na innych nacjach od kiedy ponownie zainstalowałem Rome 2 to jeszcze nie grałem. Kilka razy zaczynałem grę Partia i w różnych momentach wywala. Sprawdzę grając innymi frakcjami. Dzięki za odpowiedź, jak coś ruszy w temacie to tutaj napiszę.

K A M 2150
25-02-2016, 19:34
Hmm, jeżeli wywala nawet w trakcie bitew to może to być problem związany ze sterownikami, czy innymi rzeczami poza modem, czy nawet samą grą.

tito17
27-02-2016, 19:01
Tak jak powyżej, problem był zapewne w sterownikach, po aktualizacji na najnowsze i optymalizacji gra śmiga, po próbnych ponad 40 turach nie wyrzuciło więc myślę że sprawa została rozwiązana. Dzięki.

Carhae
25-03-2016, 23:44
Witam , posiadam R2TW wraz z wszystkimi dlc, zawsze grałem bez modów , ale ostatnio postanowiłem zainstalować divide. ;)
zacząłem grę "Cezar w Gali" na legendarnym na tym modzie i niby wszystko pięknie , nowy wygląd jednostek itp ale w niektórych przypadkach brakuje części tekstu , np jednostki rzymskie wszystko ładnie opisane np Legioniści weterani ale w przypadku najemnych oddziałow brak takowego opisu . śą braki również w opisach miast załączam screen moze ktos pomoże to "naprawić"

http://pics.tinypic.pl/i/00770/dhw76nlm9xjz_t.jpg (http://www.tinypic.pl/dhw76nlm9xjz)

K A M 2150
25-03-2016, 23:53
Musisz mieć grę po angielsku (http://online.freeware.info.pl/games.html) (przełączasz w steam), niestety spolszczenia brak, bo nikt się nie chce za to zabrać, a ja mam na głowie podstawowe pliki DeI pod nadchodzącą wersję 1.2.

Paweł-K
27-03-2016, 11:03
Witam. :) No właśnie mam ten sam problem co Carhae z polską Edycją Cesarską. KAMIE a czy któreś starsze wersje DeI by były całkiem kompatybilne z polskimi napisami ??

Shay Ruan
27-03-2016, 11:06
Były do czasu wydania tej wersji Dei z frakcją indyjską. Szczerze nie wiem czy i gdzie można pobrać tą wersje moda.

pajacos
28-04-2016, 12:48
Witam,
Przeszukiwałem forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
Kiedy wrzuciłem pliki moda DeI do folderu data i odpaliłem Mod Managera wyświetla on konflikty przy tych dwóch plikach moda. Po odpaleniu gry z Mod Managera gra zawiesza się. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

Pardus
26-02-2017, 23:11
Witam mam problem z modem, wszystko działa pięknie ale pod nowymi bądź edytowanymi obiektami w modzie nie mam podpisów np po najechaniu na jakąś jednostkę nie mam jej nazwy oraz jej opisu bardzo przeszkadza np przy stawianiu nowych budynków ponieważ nie wiem jakie jednostki mi dany budek pozwala werbować,nie wiem w czym problem

K A M 2150
27-02-2017, 23:29
Musisz przełączyć język na angielski we właściwościach gry. Chyba, że spolszczenie do moda działa, ale sam go nie używam, więc nie wiem jak sytuacja wygląda. Ogólnie sama gra jest tak skonstruowana, że jak nie masz wgranego czegoś pod dany język, to zamiast dostać tekst np po angielsku, pokazuje się tylko puste pole.

paralyze
14-04-2017, 21:49
Witam

Mam problem z modem pobrałem oba party do wersji 1.2.09b i wrzuciłem do folderu data, po uruchomieniu menadźera aktualizacji 1 part mogę zaznaczyć ale pokazuje się opcja aktualizacji grafiki ui itp. odnośnie 2 partu jest informacja że mod stworzono z myślą o starszej wersji gry oraz opcja udostępnij z możliwością wyboru grafiki itp.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

exar
04-05-2017, 09:13
Moje pytanie dotyczy poprzedniej wersji dei ale też w sumie innych modów np: do attyli (fote, ep). Mody lepiej uruchamiać przez zewnętrznego mod managera, czy jego steamową wersję? Pytam bo obecnie używam steamowego managera, ale nie wiem czy on uwzględnia kolejność ładowania modów, która ma chyba znaczenie.

I <3 eb2
03-06-2017, 12:10
Witam, Posiadam rome 2 emperor edition w wersji polskiej, gram na DEI z włączonym lub wyłaczonym spolszczeniem obie opcje próbowałem. Niestety wiele jednostek nie ma nazwy ani opisu, przy czym w niektórych nacjach są to wyjątki a np u takich nerwiów żadna jednostka nie ma opisu, czasem brakuje też opisów nacji czy eventów w grze. Może być to spowodowane polską wersją językową ( opisy jednostek się nie ładują bo nie ma oryginalnej wersji angielskiej którą miały zastąpić) czy czymś innym np nie ma w modzie tych opisów. Jeśli jest to wina wersji to czy wie ktoś co z tym zrobić (np jakiś mod zmieniający wersję językową na angielski czy coś )? Interesuje mnie aby wszystkie jednostki miały opisy, obojętnie czy po polsku czy po angielsku

Polemajos
03-06-2017, 12:57
@ I <3 eb2 - spróbuj zmienić język gry na Steam na angielski (biblioteka gier -> właściwości Rome 2 -> zakładka język).

I <3 eb2
03-06-2017, 13:34
@ I <3 eb2 - spróbuj zmienić język gry na Steam na angielski
Dzięki za radę, moja czysta wersja emperror nie posiadała angielskiej wersji językowej i kiedy poprzednio to sprawdzałem nie było możiwości zmian, dokupiłem niedawno dlc cezara i hannibala i od tamtej pory nie sprawdzałem ale chyba były w angielskiej i teraz mogę zmienić ( wszystkie opisy są, problem rozwiązany). Jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź

GRUHA
14-06-2017, 10:24
mam rome 2 po polsku, dei instaluje nie mam tego moda z spolszczeniem a czesc tekstow mam po polsku lub calkowity brak, da sie jakos to ogarnac? zeby wszystko bylo po angielksu i nie brakowalu tekstu ? bo nie wiem co tam za promki mi niektore rzeczy dajo albo nie mam nazwy frakcji.. ;/

Aztec
14-06-2017, 14:55
Zmień język gry na angielski.
Steam/Rome2/Właściwość/Język

GRUHA
14-06-2017, 21:37
i zawsze bede musiał? lipson troche ze sie automatycznie nie zmienia ;/ dzieki !



dziwne, zmieniles, launcher jest po angielksu a w grze polski bez pl znaków ~~

nawet francuski nie działa..

ktos ma jakis pomysł ?

Polemajos
16-06-2017, 13:31
Dwa pomysły: sprawdź spójność plików gry (Steam -> Rome 2 -> Właściwości -> Pliki lokalne) albo jeśli porobiłeś jakieś save'y z gry, to je przenieś do innego, nowego folderu i odpal Rome 2 ponownie.

GRUHA
17-06-2017, 11:31
mialem polski, usunalem pliki, dalem angielski, uruchomilem, jest polski....
spojnosc robione juz duzo wczesniej ~~


wyglada to tak jak by sciagało zawsze paczke z polskim tekstami ~~


zmienilem nawet serwer pobierania, usunalem pliki jezykowe spojnosc gry sciaglo usuniete pliki i nadal po polsku... chore

edit milion

UDAŁO SIE!

Dzięki temu : http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?8824-Problem-ze-spolszczeniem-w-Total-War-Rome-2

Pozmianialem miejsce pobierania, usuwalem pliki w folderu gry angielskie "en" i po zmianie w steam na angielski udalo sie i jest po angielsku gra :D

Happywheels
17-06-2017, 15:50
Witam. Mam problem z odpaleniem gry w wersji Emperor Edition, bodajże 2.2.0. Pobrałem oba pliki z twcenter i wrzuciłem wszystkie 4 (2x pack 2xpng) do folderu data. Próbowałem odpalić mody na 2 sposoby, mod managerem (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?618536-Mod-Manager-Updated-25-04-14) oraz ręcznie zmieniając plik tekstowy w folderze ''scripts''. Niestety w obu przypadkach gra zawiesza się zaraz po odpaleniu. Pojawia się logo rome, notka prawna i czekałem dobre 15 minut. Niestety, po takim zabiegu pomaga tylko restart pc. Czy coś robię źle?

Tutaj powinno się pisać o takich rzeczach, więc usunąłem posta z ,,Dyskusji Ogólnej", a stronę postów odnoszących się do problemów technicznych przeniosłem do tego wątku.

GRUHA
18-06-2017, 19:02
czemu cos sciagasz, ja normlanie 8 partow zasubowalem na steam workshop i smiga

Happywheels
19-06-2017, 21:10
Brak efektów. Nie mam pojęcia co mogę robić źle. 8 partów znajduje się w moim folderze data i nadal ten sam problem, ktory wystepuje w wersji z twc. Wcześniej wolałem pobrać wersję z twc gdyż była spakowana. Rok 2017, a ja nadal na internecie radiowym z limitem 100 gb na miesiąc... oszczędzam jak się da.

FishuR6
26-06-2017, 01:41
Witam!!

Parę dni temu zakupiłem Rome 2 ze wszystkimi dodatkami. Sciągniete, "na sucho" gra działa - OK. Problem pojawił się w momencie kiedy zasubskrybowałem Dei ( 8 partów).
po pobraniu się plików, klikam graj, odpala się launcher po czym gdy klikne gdziekolwiek zawiesza się, a po nim program STEAM.

Co robić?

Polemajos
01-07-2017, 13:38
Stronę postów odnoszących się do problemów technicznych przeniosłem do tego wątku.

Harry-Potter-TW
04-07-2017, 15:43
Ma ktoś błąd na radeonie, przy wychodzeniu z gry pojawia się podwójny błąd: Kod wyjątku: 0xc0000005, Ścieżka modułu powodującego błąd atidxx32.dll. Co ciekawe to się dzieje tylko czasami. Inna sprawa, że pojawiają się jakieś dziwne czarne artefakty na mapie - wystarczy przewinąć mapę i znikają.
Zwłaszcza 1 błąd mnie irytuje i bojkotuje DEI. Czekam na mody do Attyli. Może problemy znikną jak kupie NV, ale to się opóźniło przez górników.

anaqine
27-08-2017, 13:43
Witam, mam pytanie czy tylko mi ten mod sie przycina .Mam ryzena 5 ,karte graficza rx 200 radeona,a tnie niemilosiernie ustawienia grafiki na medium

nazgool
04-09-2017, 19:02
@KAM Robiliście coś ostatnio z systemem populacji? Gra mi się wczytuje, odpalam kampanię normalnie, budynki mają bonusy dla wzrostu różnych klas, ale samego systemu populacji nie mam. Tzn. nie pojawia się już ta rozpiska co dawniej jak się najedzie na system populacji i na ten pasek. Została tylko oryginalna informacja z podstawki że populacja rośnie itp. Nie do końca wiem o co chodzi. Z modów mam wczytane 8 części modyfikacji, plus krew, plus cuda i jakieś intra w 3 częściach i tekstury terenu zmienione.
W menu głównym mam v2.2 więc chyba najnowsza wersja DeI

K A M 2150
04-09-2017, 20:46
W menu głównym 2.2 to akurat wersja gry :)

Możesz podesłać screen? Na karcie jednostek przy rekrutacji się populacja pokazuje? Mi wczoraj jeszcze działało.

nazgool
05-09-2017, 08:48
Aha, mój błąd myślałem że to wersja DeI. No mi jakiś czas temu też działało. Wczoraj nawet wyłączyłem wszystkie mody, skasowałem Katalogi z Rome w folderze użytkownika i zapuściłem sprawdzenie spójności plików. Później znowu włączyłem mody i dalej to samo. A wygląda to tak.
http://images.tinypic.pl/i/00930/qi2nhfqkr6h6_t.jpg (http://www.tinypic.pl/qi2nhfqkr6h6)
http://images.tinypic.pl/i/00930/w1q8hg87uinh_t.jpg (http://www.tinypic.pl/w1q8hg87uinh)
http://images.tinypic.pl/i/00930/2oo047gyqy6f_t.jpg (http://www.tinypic.pl/2oo047gyqy6f)
http://images.tinypic.pl/i/00930/1ejoqhwgfq6g_t.jpg (http://www.tinypic.pl/1ejoqhwgfq6g)

Nie wiem, może wykasuje 8 części ze Steam i wrzucę ręcznie tą dwuczęściową wersję.

EDIT: Zauważyłem też że nie mam opisu miasta. Wydaje mi się że jak się kliknęło kiedyś na Pellę (lub inne ważne miasto) to wyskakiwał jakiś opis. Do tego wprowadziliście chyba też "Rok z Historii" którego u mnie też nie ma.

K A M 2150
05-09-2017, 19:42
Tak, zdecydowanie jest coś nie tak. Ja wersji ze steam osobiście nie używam, pobierz manualnie, nie dodawaj żadnego submod i odpal kampanię. W razie czego można save wrzucić na TWC to sporo bugów Dresden naprawia (nawet na już trwających kampaniach).

nazgool
05-09-2017, 21:01
Dzięki, tak zrobię.

EDIT: Manualne pobranie i zainstalowanie moda pomogło i teraz wszystko jest ok. Dzięki.

K A M 2150
05-09-2017, 22:25
To się cieszę :) Generalnie zawsze radzimy używać wersji manualnej, gdyż działa po prostu stabilniej. Nie mówiąc o tym, że przez małe limity na rozmiar modów w warsztacie nigdy nie mieliśmy możliwości rozbudować moda o nowe modele i tekstury, a te które obecnie mamy dodane i tak kosztowały Dresdena kupno 6-7 kopii Rome 2 tylko po to, żeby DeI było dostępne w warsztacie.

nazgool
05-09-2017, 22:55
Będę o tym pamiętał.
To widzę że prawie hurtownikami zostaliście w waszym zespole ;). Szczerze powiedziawszy to nie zdawałem sobie sprawy z tego że ilość danych w warsztacie zależy od ilości kopii gry.
W każdym razie modyfikacja jest świetna. Zrobiliście kawał dobrej roboty i oby tak dalej. Jakieś ambitniejsze plany na przyszłość? ;)

marko1805
06-09-2017, 09:09
To się cieszę :) Generalnie zawsze radzimy używać wersji manualnej, gdyż działa po prostu stabilniej. Nie mówiąc o tym, że przez małe limity na rozmiar modów w warsztacie nigdy nie mieliśmy możliwości rozbudować moda o nowe modele i tekstury, a te które obecnie mamy dodane i tak kosztowały Dresdena kupno 6-7 kopii Rome 2 tylko po to, żeby DeI było dostępne w warsztacie.

No właśnie Kam, a nie zastanawialiście się nad tym, aby na steamie była tylko zajawka moda, a właściwy byłby pobierany z TWC ? Ciągle nie rozumiem tego Waszego brnięcia w warsztat skoro w wyraźny sposób ogranicz ten świetny mod :hmm:.

K A M 2150
06-09-2017, 18:04
Bo już kilkadziesiąt tysięcy graczy ma mod pobrany ze steam i nagle bym im przestał działać mod. Nawet nie wiesz jak daleko potrafi sięgać głupota ludzka w tej kwestii :) Mamy teraz Patreon, więc niedługo będzie można stopniowo rozbudowywać z tym, że nie wpychamy ludziom tego na siłę, ot tyle żeby na rozbudowę moda starczyła.

A taka ciekawostka, planujemy wydać kiedyś submod "HD", czyli więcej modeli i tekstur, z tym że to tylko do pobrania manualnie. Oczywiście jest to tylko plan na kiedyś, a kiedy to będzie to nie wiadomo. Ja ciągle pracuję nad modem, a jeszcze nie miałem okazji zagrać w wersję 1.2 od jej wydania :/

marko1805
06-09-2017, 18:19
Bo już kilkadziesiąt tysięcy graczy ma mod pobrany ze steam i nagle bym im przestał działać mod. Nawet nie wiesz jak daleko potrafi sięgać głupota ludzka w tej kwestii :)
Jeśli chodzi o głupotę, czytając posty co niektórych na TWC( również w temacie DeI) coraz mniej mnie dziwi.



A taka ciekawostka, planujemy wydać kiedyś submod "HD", czyli więcej modeli i tekstur, z tym że to tylko do pobrania manualnie. Oczywiście jest to tylko plan na kiedyś, a kiedy to będzie to nie wiadomo. Ja ciągle pracuję nad modem, a jeszcze nie miałem okazji zagrać w wersję 1.2 od jej wydania :/
To jest jakieś rozwiązanie.
Jeśli chodzi o DeI to żałuj, bo gra się świetnie, a tak na poważnie świetna robota jak zwykle.

AdRain
14-09-2017, 10:48
Witam, po zainstalowaniu DEI mam problem z rojeżdząjąca się czcionką, robi się pikseloza, w losowych miejsach, przez co jest niemożliwe przeczytanie tekstu, nie ważne czy gram po angielsku czy po polsku. Proszę o pomoc.

K A M 2150
14-09-2017, 21:09
Jakich modów używasz? Co do pol/ang wersji to w moda i tak po ang musisz grać. Wrzuć screen.

czarls32
06-10-2017, 00:46
Witam wszystkich. Moze ktos mi pomoze, mam problem z modem Divide et Impera, po instalacji i uruchomieniu brakuje wielu napisow na jednostach budynkach i rozwoju, spolszczenie sciagniete i gra z nim w ogole nie odpala. Mod ściągnięty najnowszy, czy potrzebuje jakis podstawek?
Pozdrawiam

zamek9
06-10-2017, 06:45
Więc z tego co pamietam spolszczenie masz do wersji 1.03(ostatnie spolszczenie) a najnowszy mod to 1.2, więc albo ściadasz moda w wersji 1.03 i grasz w pełni spolszczonego albo tak własnie jak masz teraz, czyli bedą nie przetłumaczone miejsca, nie po angielsku tylko właśnie puste pola

czarls32
06-10-2017, 14:59
Dalej nic...Spolszczenie wklejam w data i gra sie nie odpala w ogóle..

Polemajos
06-10-2017, 18:52
W jaką wersję językową Rome 2 grasz?

K A M 2150
06-10-2017, 21:20
Obecnie brak spolszczenia, więc zalecam grać na języku angielskim.

czarls32
06-10-2017, 23:31
Wersja 1.03 moda i taka sama spolszczenia, powinno smigac...Chyba ze po angielsku.

czarls32
06-10-2017, 23:33
Po wklejeniu spolszczenia gra pracuje w tle i musze ja wylaczac za pomocą menadżera. Dziwna sprawa.

K A M 2150
07-10-2017, 07:51
Obecnie stabila wersja moda to 1.2, a spolszczenie było do wykonane jeszcze przed 1.1 chyba, więc działać poprawnie nie ma prawa, bo dużo się zmieniło.

zamek9
07-10-2017, 11:26
Ja tak gram, wersja moda 1.03 i ostatnia wersja spolszczenia 1.03 i śmiga wszystko ładnie, może masz inne jeszcze dodatki co Ci mieszaja w grze, powinno działać bo tak właśnie gram. Kam2150, można grać na modzie 1.2 i wersji spolszczenia 1.03 tylko brakuje bardzo dużo tekstów, czarls32... problem masz gdzie indziej, miałem inne mody które mi kolidowały i zawieszały grę, spróbuj na czysto.

czarls32
07-10-2017, 15:24
Mam wszystkie dlc, moze to dlatego....Nie wiem

Milczek
18-10-2017, 21:19
Prośba o pomoc.
Mam problem z tym modem. Mianowicie wywala mnie do pulpitu pod koniec wczytywania gry (praktycznie w momencie, w którym powinien pojawić się ekran mapy kampanii pada). Sprzęt mam raczej słaby, ale RTWII bez moda chodzi. Mam RTWII Emperors Edition z załadowanymi wszystkimi dodatkami. Wszystko chodzi przez Steam.

Jeśli ktoś może mi pomóc, albo skierować w odpowiednie miejsce, będę zobowiązany.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

K A M 2150
18-10-2017, 21:38
Witam, moda pobrałeś na steam czy przez linki? Jak przez Steam to musisz miec 8 części, jak przez linki to 2. Czy masz oryginalną wersję gry?

Milczek
18-10-2017, 21:40
Tak, 8 części. Grę mam oryginalną.

K A M 2150
18-10-2017, 21:43
To jeżeli nie masz innych modów to nie ma prawa nie działać. Zweryfikuj pliki gry przez steam.

Milczek
18-10-2017, 21:51
Wybacz, ale nie wiem, jak to zrobić. Steam zainstalowałem do tej gry i nie mam absolutnie żadnego pojęcia jak z niego korzystać.
Zrobiłe wcześniej tak, że zamontowałem tego moda i nie chciał mi działać, więc go odłączyłem, by upewnić się, że RTWII będzie działać, zadziałało. Ponownie moda zamontowałem i efekt jak uprzednio, czyli wywalenie do pulpitu przy próbie odpalenia nowej kampanii.
Czy możesz mi naskrobać jak te pliki się weryfikuje?

K A M 2150
18-10-2017, 21:55
Odpalasz steam, gdy wybierasz gry to klikasz prawym na Rome 2, tam w zakładkę Pliki Lokalne i klikasz "Sprawdź spójność plików gry". Jeżeli to nie pomoże to polecam zainstalować moda ręcznie w 2 częściach z tego wątku:
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?746128-Download-amp-Installation-Divide-et-Impera-1-2-2a-Updated-September-4

Generalnie jeżeli mod jest zainstalowany poprawnie, a nie działa to wina leży po stronie użytkownika.

Milczek
18-10-2017, 22:32
Sprawdzenie spójności nie pomogło.
A teraz pytanie laika, jak ręcznie się ten mod instaluje? Ja nawet nie umiem odnaleźć miejsca, w którym mam grę zainstalowaną. Wszystko przez steam "się robiło".

edit: folder z grą znalazłem, zainstalowałem mod na piechotę, ale efekt ten sam. Przepraszam za powyższe pytania, po prostu nie mam zupełnie czasu.
Zatem nadal pozostaje kweswtia, co robić? Co jest nie tak?

Bartolomeo
19-10-2017, 11:37
Wyłącz subskrybcje wszystkich modów w steam, sprawdz spójność gry, spróbuj ponownie zainstalowac DEI, musi pójść.

Gnejusz
19-10-2017, 13:27
Dobra rada od Bartolomeo, u mnie takie objawy jak U Ciebie powodował submod na ikonki jednostek.
Najlepiej usuń wszystkie dotychczasowe submody i odpal czyste DeI. Jeżeli pójdzie - stopniowo będziesz sobie dokłądał co Ci będzie pasowało.

Milczek
19-10-2017, 17:17
Nie mam i nie miałem innych modów. Sprawdzę spójność jeszcze raz.

edit: wywaliłem mody, sprawdziłem spójność, zainstalowałem ponownie i nic się nie zmieniło.
Jak pisałem mam Emperors Edition, czy to możliwe, że ten mod gryzie się z którymś z tamtejszych dodatków?

edit2: usunąłem dodatki, nic nie pomogło.

Milczek
20-10-2017, 17:08
Za to zamiast DeI zainstalowałem RTR i poszło. :eek:
Ki czort?

Milczek
22-10-2017, 13:57
Przepraszam za kolejny post pod postem, ale...
Po odmontowaniu RTR i ponownym zainstalowaniu dodatków DeI mi się odpaliło. Niesty tylko raz... Potem już nie chciało za nic. Kombinowałem, powtarzałem poprzednie, nawet zupełnie absurdalne czynności i nic to nie dało.
Zaczynam się zastanawiać, czy nie ma to związku z hardwarem, co teoretycznie też nie ma wiele sensu. Zauważyłem, że (mimo iż obniżyłem już jakość grafiki maksymalnie) pod koniec odpalania zawsze mam info o zbyt małej ilości pamięci graficznej. Również w tym jedynym wypadku gdy DeI mi się odpaliło miałem taki komunikat. We wszystkich wypadkach, w których mi grę wywalało nie było tego komunikatu w miejscu, w którym powinien się pojawić. Mam GT 240 i 1024 mb pamięci na niej. Może to i absurdalne, ale gdy wszystklo zawodzi?
Może ktoś się w tej kwestii wypowiedzieć? Albo podać inny powód?

K A M 2150
22-10-2017, 19:49
Może to być problemem, bo niestety ta karta (kiedyś miałem kompa z nią) ledwo starczyła na Shoguna 2, natomiast DeI ma znacznie wyższe wymagania niż podstawka Rome 2. Jeżeli o mnie chodzi, nie widzę sensu ruszania DeI bez przynajmniej karty z serii GT560 lub odpowiednika od AMD, a i na takim sprzęcie będzie ciężko. Do przyjemnej rozrywki z tym modem (czy nawet graniem w TW od Attyli w górę) nie polecam niczego poniżej serii GT760. Sam gram na GT970.

dominik.434
25-10-2017, 01:01
Mam problem z sabotażami w DEI, dokładnie chodzi o to że po udanym zatruciu studni,ilość jednostek się nie zmienia.

Posiadam najnowszą wersję DEI ze steama.

Upomnienie za post pod postem w krótkim odstępie czasu. Na przyszłość radzę używać opcji ,,edytuj", gdy ma się coś do dopisania, a nikt jeszcze nie odpowiedział na posta.

K A M 2150
25-10-2017, 18:23
Musisz mieć bardzo dobrego agenta do tego. Szpiedzy służą głównie do szpiegowania, to samo tyczy się AI, nie ma spamu agentów.

Gnejusz
25-10-2017, 19:38
Raczej jeszcze jest... Grając Rzymem natrafiłęm w Azji Mniejszej koło Pergamonu 23 zgromadzonych w jednym obszarze. Zrobili sobie sabat na Łysej Górze, tłukłem ich moimi z kilkanaście tur. Definitywnie przestali powracać jak podbiłem ten rejon. Niestety ale są takie momenty w grze, żę komputer broni się i atakuje wyłącznie agentami. Jego armie i floty dryfują sobie wtedy przeważnie w zupełnie bezsensownych miejscach mapki na morzu. Za to co zrobiuliście z tej niedoróbki jaką jest Rome Total War 2 Wielki Szacun, ale z szopy pałacu nie będzie, niestety stare bolączki ciągle jeszcze napotykam w grze.
Moim marzeniem co do DeI było pozbawienie agentów możliwośći oddziaływania na armie i miasta:
- szpieg - rozpoznanie i zwalczanie obcych agentów
- dyplomata - krzewienie kultury, ekonomia i bonusy do dyplomacji
- champion - szkolenie wojska i zwalczanie obcych agentów.
Przez to co producent dodał agentom z pierwszej ver. Rome 2 zrobił się RPG.

Zastanawiam się czy będziecie jeszcze pisać kolejne patche do DeI? Przedwczoraj kupłem Hannibal u Bram - aż piszczeć mi się chce z zachwytu z Dei jest to mistrzostwo świata. Zasubskrybowałęm jeszcze submoda na frakcje i ... Znowu będę wstawał niewyspany.

K A M 2150
26-10-2017, 07:01
Tak, jeszcze mamy parę rzeczy do zrobienia, np przerobienie Kartaginy i pomniejsze zmiany w innych frakcjach chociaż raczej bym się nie spodziewał aż tak wielkich zmian w innych aspektach. Dziś wyszedł nowy patch ze sporymi zmianami bitewnymi, z tym że póki co jest to otwarta faza testów na twc, więc wersja na steam bez zmian.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?759877-WIP-Fix-Pack-1-2-2b-Battle-Stats-Overhaul-come-help-us-test!

Gnejusz
26-10-2017, 10:18
To jest dobra informacja, Kartagina jako frakcja komputera wreszcie nie pada jak mucha i jest liczącą się potęgą. Założyłęm kampanię Kartaginą i przez ponad 50 tur nikt mnie zaatakował, wszyscy chętnie podpisują umowy, moje miasta rozkwitają i nawet armii nie rozbudowywałem. Jest za łatwo i za przyjemnie, dobrze, żę ja przerabiacie, nie wiem, czy macie taką możliwość ale spróbujcie zachować jej historyczny charakter pod kontem potęgi handlowej i morskiej w sposób który nie przekoksi tej frakcj. Możę jeszcze bardziej wyodrębnicie w modzie słynny port kartagiński który jako pierwszy w historii posiadał łańcuch zabezpieczający wejście do niego. Obciąłbym też ilość dostęnych do rekrutacji jednostek lądowych na rzecz najemników. Hannibal najemnikami Rzym terroryzował, w Alpach stracił jakieś 40% stanu armii, uzupełnił ją szybko włąśnie najemnikami.
Czy możecie dołożyć do moda więcej eventów związanych z historią? Wiem, że to trudne ale bez podpuszczanie Was - wyspecjalizowaliście się w niemożliwym, Wersja podstawowa R2 to gniot, na dDeI rozegrałęm z tysiąc godzin i ciągle wracam do gry.


Edit;
Ciekawie pokazana historia Hannibala, jego trudne relacje z władzami Kartaginy i ich przegniłość, nie mogłęm pod koniec filmu oprzeć się wrażeniu, że Kartagina przed swoim upadkiem osiągnęła taki stopień skundlenia jak Rzym przed swoim:


https://www.youtube.com/watch?v=pTMUQh491j8

tito17
01-11-2017, 16:55
Witam

Mam takie pytanie. Zainstalowałem DeI wersje 2 częściową. Wszystko super, poza opisami budynków i jednostek. Wszystkie nowe(dodane w DeI) budynki i jednostki nie posiadają opisów. Czyli mam część opisów po polsku, a reszty w ogóle nie ma. Chyba to nie jest normalne ?

Sara Temer
01-11-2017, 17:18
Musisz zmienić język gry na angielski - w innym przypadku gra po prostu nie wyświetla tekstów z moda ;)

tito17
01-11-2017, 17:40
Dzięki za odpowiedź, w sumie gdy zadawałem pytanie to już mi to chodziło po głowie. I włączyłem na steam wersje angielską, już jest :) Zaczynamy !

MichalKarmowski
03-11-2017, 17:54
Mam jakiś problem, mod nie działa tj. gra wiesza się na początkowym screenie, co jest jeszcze przed menu. Gra sama działa, inne mody też działają. DEI w sumie też działa, ale jak odznaczę pierwszy part. O co biega?

Polemajos
03-11-2017, 19:48
Używasz inne mody niż DeI jak z niego korzystasz? Czy zapisywałeś jakieś powtórki bitew albo kampanię na innych modach niż DeI?

MichalKarmowski
03-11-2017, 20:24
Po formacie kompa, zainstalowałem Romka i potem DEI, nie działało, więc żadnych powtórek nawet nie zdążyłem zapisać :v Z ciekawości zainstalowałem innego, randomowego moda, który działał bez problemów i jeszcze z innej ciekawości odznaczyłem part z numerkiem "1" DEI i załapało. Niestety nie łapie dwóch partów (nie mam w tym czasie w folderze DATA innych modów), 10 minut mogę czekać na tym splash screenie i nic się nie dzieje.

Gnejusz
30-11-2017, 21:16
Dzisiaj Steam aktualizował mi grę, niestety po aktualizacji DeI wywala mi do pulpitu
Macie podobnie?
Co poradzicie?

Maciej56
01-12-2017, 21:50
Dzisiaj Steam aktualizował mi grę, niestety po aktualizacji DeI wywala mi do pulpitu
Macie podobnie?
Co poradzicie?

Mama podobny problem z modem gra nie odpala

marko1805
02-12-2017, 08:51
Odinstaluj mody, zweryfikuj pliki. Zainstaluj DeI . Powinno działać ( u mnie działa)

Maciej56
02-12-2017, 11:11
Odinstaluj mody, zweryfikuj pliki. Zainstaluj DeI . Powinno działać ( u mnie działa)

co rozumiesz przez weryfikację plików?
subskrybuję pliki ze steama może powinienem ściągnąć jakieś inne.

marko1805
02-12-2017, 14:46
Sprawdź spójność plików w właściwościach gry.

Gnejusz
02-12-2017, 17:32
Ech marko... Niezawodny, pomocny marko. Zaraz biorę się, za to co poradziłeś. Póki co dziękuję Ci za którą to już z kolei pomoc? Obyś w życiu doświadczył wdzięcznośći i pomocy od innych, zasługujesz na to.

Edit:
Niestety u mnie nie pomogło, odznaczyłem wszystkie mody i sprawdziłem spójność plików. Gra wpuściła mnie do menu, nawet wczytała sava ale zaraz po próbie otwarcia panelu jednostek w jednej z armii wysypała się. To samo po próbie założenia nowej kampanii, wysyp już podczas ładowania gry. Teraz sprawdzam spójność plików z modami, jeżeli ponownie będzie wysypywało grę zacznę się martwić.
Zauważyłem podczas pierwszego logowania, że zaktualizował mi się Part1. DeI, myślałęm, że zrobili jakąś poprawkę ale niestety gra na DeI nie działa. Najciekawsze jest to, że najnowsze DLC - które aktualizując grę jednocześnie mi ją zepsuło - u mnie nie działa. Pytałem w innym dziale czy jest darmowe ale chłopaki nie byli uprzejmi mi odpowiedzieć.
Chyba będzie potrzebny jakiś fix lub łatka, póki co śledzę forum, możę ktoś odkryje sposób na uratowanie gry pod modami.

Odinstalowałem DeI i zainstalowałęm ponownie - nic nie pomaga, sytuacje jest patowa, łatka lub fix może nam pomóc - czy ktoś wie, czy ekipa od DeI bada problem?

marko1805
03-12-2017, 10:44
Wywal pobrane DeI ze steama. Zainstaluj dwie części tego moda z tej strony :
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?746128-Download-amp-Installation-Divide-et-Impera-1-2-2d1-Power-amp-Politics-Updated-December-1
wrzuć do folderu "data" zaznacz w menadżerze gry i odpal. U mnie działa wiec u Ciebie tez powinno. Jeśli nie , to coś namieszałeś w plikach lub nadal nie odinstalowałeś jakiegoś moda który powoduje błędy.

Gnejusz
03-12-2017, 19:24
Odpaliłemz DeI na Steam, problemem bytło chyba poczciwe spolszczenie... Bez niego DeI chodzi choć nie bez problemów.
Część generałów w panelu imperium nie posiada twarzy a ci beztwarzowcy na mapce kampani wyglądają jak manekiny na stojakach. W zasadzie jest sama zbroja na stojaku a trafia się nawet podstawka pod stojak. Wygląda to komicznie, szukam sposobu na wyeliminowanie tej pajacady. Póki co podejrzewam że problem generują generałowie z białymi kitkami na hełmach.

Maciej56
09-12-2017, 14:21
czy jest już nowe spolszczenie ??

K A M 2150
09-12-2017, 15:03
Odpaliłemz DeI na Steam, problemem bytło chyba poczciwe spolszczenie... Bez niego DeI chodzi choć nie bez problemów.
Część generałów w panelu imperium nie posiada twarzy a ci beztwarzowcy na mapce kampani wyglądają jak manekiny na stojakach. W zasadzie jest sama zbroja na stojaku a trafia się nawet podstawka pod stojak. Wygląda to komicznie, szukam sposobu na wyeliminowanie tej pajacady. Póki co podejrzewam że problem generują generałowie z białymi kitkami na hełmach.

Problem generuje CA, bo zrobili zmiany, które sprawiły, że jak masz więcej niż 37 modów to się wszystko wykrzacza, a jak masz w folderze data mody na tekstury, nawet wyłączone w menadżerze modów, to gra będzie próbowała je wczytać. Nikt nie ma pojęcia dlaczego tak zrobili, ale już niestety raczej to się nie zmieni. Gdy nie masz innych modów na tekstury to wszystko działa.

Bartolomeo
24-12-2017, 13:53
Czy ostatnie poprawki coś popsuły w DeI ? Nowa kampania nie odpala się, wykasowałem wersje steam,zainstalowałem tą z mediafire ,dalej to samo.Vanilla działa normalnie :-(

juz jest sprawdzilem spojnosc i hula

Jakub123
25-12-2017, 15:29
Cześć, zdaje się że mam podobnie, przy wczytywaniu kampania wyskakuje mi ekran z informacją o napotkaniu błędu przez win i potrzebie ponownego uruchomienia. Jest to błąd driver power state failure. Wszystko innego mi normalnie działa prócz tego moda, wykasowałem nawet inny z tych które na R2 miałem ale dalej to sam. Problemy zaczęły się po instalacji nowego sterownika do kadry graficznej, odinstalowałem go i kampania się włączyła ale działa strasznie wolno. Wgrałem sterownik ponownie i problem powrócił. Sprawiłem sterowniki od dysku, intela idt i niby wszystko jest aktualne ale daje mi ten błąd wyskakuje. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić?

Bartolomeo
25-12-2017, 19:47
U mnie podziałało sprawdzenie spójności. Pykam sobie świątecznie w Cesara w Galii i nie mogę wyjść z podziwu dla CA że tak ładnie i przede wszystkim szybko ogarnęli drzewko umiejętności generałów ;P

Jakub123
27-12-2017, 19:08
Samo sprawdzenie plików jednak nie dało rady, ale zgodnie z sugestią z tematu na twc zainstalowałem grę od początku, pobrałem wszystko z warsztatu i działa :)

dominik.434
10-01-2018, 05:55
Witajcie. Po najnowszej aktualizacji gry i DEI, gdy chcę włączyć grę(dokładnie podczas wyświetlania się okienka z warsztatem steam) steam/gra się zawiesza i nic dalej nie mogę zrobić. W czym tkwi problem? Muszę pobrać starszą wersją moda?

- sprawdzałem spójność gry, nic nie pomogło
- DEI mam z warsztatu steam
- "czysty" rome 2, włącza się bez problemu
- usunięcie i pobranie na nowo moda nic nie dało

Gnejusz
11-01-2018, 19:58
U mnie było nieco inaczej - gra wpuszczała mnie do panelu z wyborem kampanii ale po próbie wczytania sava albo wyborze jakielkowiek nacji wysypywała do pulpitu. W wątku znajdziesz kilka podobnych przypadków ale skrócę Ci lekturę pisząc, że pomogło dopiero usunięcie wszystkich modó i submodów do Rome 2. Ponowne zasubskrybowanie DeI i wybranych ostrożnie submodów rozwiązało problem. Spróbuj zrobić jak piszę - totalny unistal modó i submodów - wyczyść do zera i wgrywaj - subskrybuj od nowa.

dominik.434
11-01-2018, 22:43
Czytałem wcześniejsze wątki ale nic nie pomaga. Usuwałem i pobierałem na nowo dei chyba ze 3 razy. Żadnych innych modów nie mam pobranych. Czysty rome odpala bez problemu, ale grając w dei nie jestem już w stanie powrócić do zwykłego Romka.

dominik.434
23-01-2018, 04:44
Reinstalacja gry nie pomogła, nadal wyskakuje błąd w menadżerze modów steam. Co dziwne jak usunąłem 6 z 8 partów DEI, to menadżer normalnie działa.

EDIT: Wersja "non-steam" zadziałała