PDA

Zobacz pełną wersję : [ROZWIĄZANE] Problem z aktualizacją



Pomige
13-01-2014, 18:02
Witam od niedawna mam problem z aktualizacją a mianowicie gdy włączam aktualizacje jest czerwona lampka "disc busy" i gra nie chcę się zaktualizować pobranie 30 mb zajęło z godzine ! z początku myślałem że może jest mało miejsca na dysku wolne jest 10 gb więc wystarczająco,inne gry aktualizują się bez problemu dodam że jak zatrzymam aktualizacje lampka staje się zielona i piszę "disc idle" sprawdzanie spójności plików nic nie daję,gra czysta bez modów itp. załączam załącznik ze screenem jak to wygląda.

Krecik1218
13-01-2014, 19:39
Jakiś tydzień temu też miałem podobny problem. Mała łatka a ściągała się szmat czasu - 10 s ściągało, 5 min przerwy i tak w kółko.

armaden
14-01-2014, 10:46
Mam ten sam problem i tylko z tą grą.

maryjan1001
14-01-2014, 13:22
Próbowaliście przestawić serwer na np: rumuński?

Pomige
14-01-2014, 13:45
Jeśli będzie następna aktualizacja to zrobię tak jak mówisz maryjan, jedynie co można wywnioskować z tego problemu to to że leży z winny serwerów steama skoro dotyczy kilku osób.

marengo
14-01-2014, 13:57
Hej, to nie jest kwestia przestawienia serwera i w sumie nie oznacza niczego złego. Co więcej, jest element aktualizacji, tylko nie gry a steam, znanym od grudnia:

http://store.steampowered.com/news/12181/

tzw. new steam client update.

Znacznik disk busy sygnalizuje nam, że poprawka czeka na lokalnym dysku na zapis. Jeżeli dobrze wszystko zrozumiałem z technicznego angielskiego, to w tym czasie tworzone są kopie już istniejących plików celem zmniejszenia rozmiaru samej poprawki, patcha. W związku z tym, zachodzi czasem potrzeba wykorzystania sporej ilości starej bazy danych - data, aniżeli nowa poprawka w rzeczywistości zajmuje. Ograniczeniem jest w takim wypadku szybkość pracy dysku, a nie jego pojemność.

Zrozumiał ktoś coś z tego? Nie? Ja zgubiłem się w połowie pisania :lol: Choć brzmi to sensownie.

Problem u mnie wystąpił z patchem beta 1.8.1, maleństwem sprawiającym kłopoty. Wczoraj pobrałem Cezara w Galii z indykatorem disk idle.

Pomige
14-01-2014, 14:08
Zauważyłem też że jak jest ta aktualizacja to steam bierze bardzo dużo pamięci ram a gdy zatrzymam pobieranie to nagle zmniejsza się ilość wykorzystanej pamięci.

marengo
14-01-2014, 14:12
Zjawisko przetwarzania danych - jak je opisałem - jest zasobożerne, stąd zwiększenie stopnia zużycia systemu, jego składników. Bez obaw ;) Jak nie grasz na kalkulatorze, nic ci nie grozi :lol:

Pomige
14-01-2014, 14:46
Skoro jest to normalny proces to uspokoiłeś mnie,już myślałem że bez reinstalki steama i gry się nie obędzie ;)