PDA

Zobacz pełną wersję : Wszytkie frakcje



Flying Piano
03-11-2009, 16:01
Na wstępie: jakieś dwa miesiące temu dałbym sobie głowę uciąć, że był wątek na ten temat, lecz wtedy jeszcze nie miałem dobrego komputera i nie wczytywałem się w tematy o Empire, ,a teraz trzy razy przeszukałem wszystkie tematy i nic nie znalazłem.

Teraz do rzeczy: przeszedłem właśnie kampanię RON'em i chciałem sobie pograć czymś bardziej ekstrawaganckim. Z tego, co czytałem, to wy już gracie państwami typu Portugalia, itp, więc nie chcąc być gorszy wziąłem google i postanowiłem coś znaleźć. Znalazłem na przykład to:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=234251

jednak naszpikowany warningami wątek mnie odrzucił, mimo to, jest to chyba jedyny mod tego typu na twcenter (czyli stronie całkiem popularnej w tej branży).

A więc moje pytanie: jak tam, panowie, z tym u was? Czy gracie nie przejmując się na okrągło wyskakującymi bugami, nie jest z nimi tak źle, nie ma ich wcale (w to akurat nie wierzę :lol: ), a może macie inne, lepsze źródło :?:

kretu19955
03-11-2009, 16:30
Na wstępie: jakieś dwa miesiące temu dałbym sobie głowę uciąć, że był wątek na ten temat, lecz wtedy jeszcze nie miałem dobrego komputera i nie wczytywałem się w tematy o Empire, ,a teraz trzy razy przeszukałem wszystkie tematy i nic nie znalazłem.

Teraz do rzeczy: przeszedłem właśnie kampanię RON'em i chciałem sobie pograć czymś bardziej ekstrawaganckim. Z tego, co czytałem, to wy już gracie państwami typu Portugalia, itp, więc nie chcąc być gorszy wziąłem google i postanowiłem coś znaleźć. Znalazłem na przykład to:

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=234251

jednak naszpikowany warningami wątek mnie odrzucił, mimo to, jest to chyba jedyny mod tego typu na twcenter (czyli stronie całkiem popularnej w tej branży).

A więc moje pytanie: jak tam, panowie, z tym u was? Czy gracie nie przejmując się na okrągło wyskakującymi bugami, nie jest z nimi tak źle, nie ma ich wcale (w to akurat nie wierzę :lol: ), a może macie inne, lepsze źródło :?:
U mnie nie ma żadnych problemów. Ściągnij z tąd http://www.filefront.com/14479289/startpos.esf/ może masz starszą wersję albo coś w tym stylu?

Flying Piano
04-11-2009, 18:07
Dzięki, ale mimo wszystko bez zabawy się nie obeszło :lol: , i na razie wykryłem trzy błędy:
1. Grając Trzynastoma Koloniami i Nową Francją nie mogę wypowiedzieć nikomu wojny.

2. Moje miasta nie rozpraszają mgły wojny, więc nie mogę nimi sterować, do póki nie mam jednostek w pobliżu. W przypadku Portugalii to wszystko jest blisko i jedna milicja w każdej osadzie nie robi dużej różnicy, ale np w Norwegii nie można rozbudowywać futer za kołem podbiegunowym dopóki coś tam nie stanie, a takimi szpitalnikami, czy Eskimosami nie da się wcale grać, bo bez miasta nic więcej nie posiadają (można co prawda kombinować ze szlakiem handlowym, teraz wymyśliłem, ale to by strasznie irytujące było).

3. Już kompletnie nie wychodzi gra państwami warunkowymi (Szkocja, Grecja), a mogę przysiąc, że na twcenter czytałem irlandzki aar. Jak na razie gra zwiesza się po startowym loading screenie. Czemu tak się dzieje :?:

Byłbym wdzięczny, jakbyście i z tym pomogli ;)

Oreius11
04-11-2009, 18:21
1. Nie możesz wypowiedzieć wojny, ponieważ jesteś w jednym i drugim przypadku protektoratem i jesteś uzależniony. W pierwszym wypadku od Anglii, a w drugim od Francji. Parę rzeczy jest zablokowanych.

2. Niestety takie błędy występują. W przypadku miast, poradą na to jest kliknąć na listy i na osady. Tam masz swoje miasto klikasz na nie i robisz co masz zrobić. W przypadku folwarków[?] itp. chyba nie da się inaczej zrobić. Tylko tak jak piszesz. Ale głowy nie dam.

3. Wychodzi do windowsa, bo na mapie w 1700r. nie ma Grecji, Irlandii czy Norwegii. Komp głupieje i wylatuje do windy. Sposobem na to jest podbicie w całości tych krajów, na którym leżą dane tereny np. Grecjii. W tym przypadku musisz podbić całą Turcję i chyba Wenecje itp.

Mam nadzieję, że pomogłem ;).

Flying Piano
04-11-2009, 20:49
3. Wychodzi do windowsa, bo na mapie w 1700r. nie ma Grecji, Irlandii czy Norwegii. Komp głupieje i wylatuje do windy. Sposobem na to jest podbicie w całości tych krajów, na którym leżą dane tereny np. Grecjii. W tym przypadku musisz podbić całą Turcję i chyba Wenecje itp.

Mam nadzieję, że pomogłem ;).

W pierwszych dwóch punktach jak najbardziej :) , nie do końca załapałem o chodzi w nr.3.
Czy to oznacza, że jak zagram osobną grę Rosją, w której podbiję w całości Osmanów, wyjdę, wezmę nową kampanię, to Grecja będzie już grywalna :?:

Oreius11
05-11-2009, 16:58
Tak, przynajmniej tak mówili na starym forum :). Ale jak mi się zdaje na terenach Grecji, Wenecja ma swoją prowincję z miastem Patras na czele, więc Wenecję też by trzeba było podbić.

Kingtiger100
29-04-2012, 21:56
Czy mógłby ktoś wstawić nowy link z tym modem, bo ten już nie działa ;)

Rue
29-04-2012, 22:45
Empire Total Factions
http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=350349

Kingtiger100
29-04-2012, 23:46
Wielkie dzięki :D