PDA

Zobacz pełną wersję : Recenzje i wasze opinie



Ensis
18-01-2014, 09:32
Jak oceniacie tą darmową produkcje? Jakie są jej plusy, a jakie minusy?

Lwie Serce
26-01-2014, 11:05
Jej wielkim plusem, jest z pewnością łatwość w modowaniu. Całe mnóstwo dodatków powychodziło, niektóre z nich są bardzo fajne.
Warte zauważenia jest również to, że podczas walki nad każdym ruchem trzeba się zastanowić. Trzeba stwierdzić, czy pora dnia jest dobra dla naszych jednostek, czy też lepiej się wycofać i uderzyć w dogodnej. Ważne jest również odpowiednie dobranie terenu. Świetna kawaleria lojalistów, na nic się nie zda atakując załóżmy krasnoludy stojące na wzgórzach, zaś na otwartym polu nie pozostawi małym siłaczom szans ;) Taktyka jest tu bardzo ważna, i to mi się niezmiernie podoba.

Za minus na pewno wiele osób uznaje grafikę, ale jak się człowiek wciągnie to już nie zwraca na nią uwagi.

No i ważne są kampanie. Ciekawie pomyślane, i przyjemne w rozgrywaniu, zarówno ze względu na dość spory poziom trudności (często) jaki i bohaterów.

AI również jest niezłe, potrafi dać w kość, i zawsze stara się atakować naszą armię z dogodnej pozycji.

Polecam zagrać, jeśli ktoś tego nie uczynił jeszcze ;)

Kot
05-02-2014, 00:24
Darmowa produkcja jest całkiem niezła,łatwo modowalna i otwarta dzięki czemu ma potencjał na pare historii.Ma mnóstwo dodatków,które umilają gre oraz pare innych smaczków.
Gra ma przyjemną oprawe graficzną i muzyczną,więęęęc...polecam zagrać.Zabawa na dłuuugie godziny.

Ituriel32
07-02-2014, 23:22
Gra która swoją złożonością zawstydza niektóre produkcje AAA. Do grafiki trzeba się przyzwyczaić.

McAbra
22-02-2014, 19:32
Bardzo przyjemna gra, jak już inni zauważyli kampanie są ciekawe i dobrze zrobione. Podoba mi się że na przebieg kampanii wpływają wybory dokonane podczas rozgrywki.
Frakcje są nieszablonowe, choć rasy są klasyczne, to mamy tu w większości frakcji pomieszanie ras.
Złożoność Battle for Wesnoth jest duża, ale jest na tyle "ukryta" że gracz nie musi zagłębiać się w cyferki by znać balans jednostek i czerpać przyjemność z gry.
BfW mogę już zaliczyć do moich ulubionych gier, mocno mnie urzekła. :)
Polecam wszystkim strategom, tu można poczuć się jak przywódca! :D

Wald
26-02-2014, 19:24
Po pierwszych minutach gry jestem pozytywnie zaskoczony, prostota w sterowaniu przynosi dużą frajdę a całość działa coś na wzór gry w szachy. :D
Jak pogram trochę dłużej to wydam obszerniejszą opinie, ale na razie jestem zadowolony. :D

Lwie Serce
17-01-2015, 20:18
Jeśli chodzi o nową wersję, to na razie rzuciły mi się w oczy głównie zmiany wizualne. Nowy wygląd menu, interfejsu i niektórych jednostek jest dużo lepszy i przyjemniejszy dla oka.
Najbardziej przerobiono drzewko konnych Lojalistów:
601602603

Szkoda tylko, że usunęli animacje rycerzy, już nie pochylają kopii przy ataku, tylko po prostu "przysuwają się" do wroga.

Ensis
17-01-2015, 20:38
Zapomniałeś wymienić chyba najciekawszej nowości, czyli nowej frakcji Khalifate. ^^

Lwie Serce
17-01-2015, 20:40
A fakt, zapomniałem. :D Frakcja ma bardzo fajne i ładne jednostki, trzeba będzie nią powalczyć na multi, żeby lepiej wady i zalety poznać.

Ensis
17-01-2015, 20:47
Szkoda tylko że jeszcze nie ma żadnej kampanii z jej udziałem.
Na plus na pewno będzie jeszcze nowy manager dodatków, a z minusów hmm braki w tłumaczeniu.
Dlatego wszystkich mających chwilę wolnego i znających angielski na przyzwoitym poziomie, proszę o zajrzenie tutaj: http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?9463-Pom%C3%B3%C5%BC-przy-t%C5%82umaczeniu