PDA

Zobacz pełną wersję : Obrona w hot seat



yhnbm
21-01-2014, 11:27
Witam, mam problem z, jak napisałem w temacie, obroną w hot seat (chodzi o uczestniczenie w bitwach wypowiedzianych graczowi przez komputer). Wiem, że prawie wszyscy mają ten problem, ale czytałem, że da się to rozwiązać.
Mianowicie w pliku "medieval2.preference" trzeba zmienić kilka linijek z 0 na 1 (disable_papal_elections = 1, passwords = 0, save_prefs = 1, update_ai_camera = 1, validate_diplomacy = 1).
Zrobiłem tak i zadziałało! Niestety następnego dnia grałem z bratem w hot seat (konkretnie w Tatw 3.2) i nie działa. :cry:
Poza tym wiem, że na pewno da się bronić w hot seat, ponieważ była taka opcja w Eras Total Conquest.
Znalazłem taki plik w TATW o nazwie "TATW":
[hotseat]
## disable start turn scroll in hotseat campaign
# scroll = false
## disable forced separate human faction turns (including diplomacy) in hotseat campaign
# turns = false
## enable cheat console in hotseat campaign.
# disable_console = false
## specify password for administrator access to the dev console when console disabled. Change 'password' to a suitable password
# admin_password = password
## enable camera updates during ai turn in hotseat campaign
# update_ai_camera = true
## enable voting in papal elections in hotseat campaign (only first valid human faction votes)
# disable_papal_elections = true
## disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign
# autoresolve_battles = true
## disable diplomacy validation for incoming propositions
# validate_diplomacy = true
## disable forced relevant hotseat options to be saved with game.
save_prefs = true
## autosave hotseat game at start of players turn
# autosave = true
## save config file in save dir containing information about next players turn
save_config = true
## close medieval II directly after a hotseat autosave
# close_after_save = true
## sub directory name for hotseat save games
# gamename = hotseat_gamename
## ensure game data files used in previous save match current campaign data files.
# validate_data = true
## prevent game to load if savegame or data validations fail
# allow_validation_failures = false
zmieniłem " disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign." z false na true, ale to nie pomogło (zacząłem grę od nowa, żeby zmiany się zaakceptowały). Może ktoś wie, co tu trzeba zmienić? Znam angielski ale nie ogarniam tego :D .
Będę wdzięczny, ten problem śni mi się po nocach ;) .

marengo
21-01-2014, 11:39
Hej, skoro zmiany które wprowadziłeś w "medieval2.preference" zadziały, to w takim wypadku "zamknij" ten plik. Wejdź w jego właściwości i zamień na tylko do odczytu. Oczywiście, jak będziesz chciał wprowadzić nowe zmiany, odhaczysz tą opcję, poprawisz co trzeba, zapiszesz i przywrócisz pożądane ustawienia.

Araven
21-01-2014, 11:41
Spróbuj autoresolve_battles = true
na autoresolve_battles = false
Ale nie wiem na 100% czy da radę to ustawić nie gram w hot-seat.
Po zmianach usuń map.rwm z base i próbuj.

yhnbm
21-01-2014, 11:54
Zrobiłem, co radziliście, ale niestety nic z tego. NIe skasowałem tylko tego pliku map.rwm bo nie mogę go znaleźć. :( W wielu modach musiałem kasować, ale teraz nie moge znalezc. Mógłbyś napisać lokalizacje dokładną?

marengo
21-01-2014, 11:59
Znalazłem coś innego niż podaje Araven. Wprowadź poniższe ustawienia:

Dla medieval2.preference


[hotseat]
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 0
passwords = 1
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1

Dla "TATW" (cfg)


[multiplayer]
playable = true

[hotseat]
turns = false
scroll = false
autoresolve_battles = false
disable_console = false
disable_papal_elections = false
save_prefs = true
update_ai_camera = true
validate_diplomacy = true

Wpierw spróbuj dla pierwszego pliku, jak nie poskutkuje wprowadź zmiany również w drugim.

yhnbm
21-01-2014, 12:15
Niestety, dalej nie działa. Próbowałem też przy odsłoniętej za pomocą kodu mapie, ale dalej nic z tego.
PS. w modzie, o którym pisałem i hot seat działa, wygląda to tak:
[multiplayer]
playable = true
## faction mask for setting default starting factions in hotseat campaign
factions = 1 #1 = england, 2 = france, 4 = hre, 3 = england+france, etc

[hotseat]
scroll = false ## disable start turn scroll in hotseat campaign
turns = false ## disable forced separate human faction turns (including diplomacy) in hotseat campaign
disable_console = false ## enable cheat console in hotseat campaign.
admin_password = password ## specify password for administrator access to the dev console when console disabled. Change 'password' to a suitable password
update_ai_camera = true ## enable camera updates during ai turn in hotseat campaign
disable_papal_elections = false ## enable voting in papal elections in hotseat campaign (only first valid human faction votes)
autoresolve_battles = false ## disable forced autoresolve all battles in hotseat campaign
validate_diplomacy = false ## disable diplomacy validation for incoming propositions
save_prefs = true ## disable forced relevant hotseat options to be saved with game.
autosave = true ## autosave hotseat game at start of players turn
save_config = true ## save config file in save dir containing information about next players turn
close_after_save = false ## close medieval II directly after a hotseat autosave
gamename = hotseat_gamename ## sub directory name for hotseat save games
validate_data = true ## ensure game data files used in previous save match current campaign data files.
allow_validation_failures = false ## prevent game to load if savegame or data validations fail

yhnbm
21-01-2014, 12:16
Czyli w sumie to samo. Od czego to zależy? lol
Różniło się tylko "validate_diplomacy". Zmieniłem na false i nic. (w obu plikach)

marengo
21-01-2014, 12:30
Zapisałeś zmiany w obu plikach w sposób podany wcześniej?

Dobra, komuś pomogły te ustawienia:

Dla medieval2.preference:


[hotseat]
autoresolve_battles = 1
disable_console = 1
disable_papal_elections = 1
passwords = 1
save_prefs = 1
update_ai_camera = 0
validate_diplomacy = 1
turns = false

Dla TATW.cfg:


[hotseat]
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 0
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1
turns = false
scroll = false
[misc]
## specify the name of the save game to automatically load when Medieval II is launched
# bypass_to_strategy_save = game_name.sav

Araven
21-01-2014, 13:43
Katalog moda/data/world/maps/base a w nim map.rwm

yhnbm
21-01-2014, 15:12
Dałem te opcje, które napisałeś ostatnio.
Zmieniłem tylko w medieval2.preference autoresolve_battles = 1 na 0 i działa wreszcie. Wielkie dzięki za pomoc!

Artem.pl
21-01-2014, 18:50
Możesz opisać dokładnie swoje działania? Ja próbuje i mi nie wychodzi.

yhnbm
21-01-2014, 20:03
W pliku "medieval2.preference.cfg" w głównym folderze gry zmieniłem ustawienia na:
[hotseat]
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 1
passwords = 1
save_prefs = 1
update_ai_camera = 0
validate_diplomacy = 1
wszedłem w właściwości i kliknąłem "tylko do odczytu"
W pliku TATW w folderze z modem zmieniłem to, co tam było (w [hotseat] i [misc]), na:
[hotseat]
autoresolve_battles = 0
disable_console = 0
disable_papal_elections = 0
save_prefs = 1
update_ai_camera = 1
validate_diplomacy = 1
turns = false
scroll = false
[misc]
## specify the name of the save game to automatically load when Medieval II is launched
# bypass_to_strategy_save = game_name.sav
i tez dałem tylko do odczytu. I skasowałem ten map.rwm. Nie działa na starych save'ach. Musisz zacząć od nowa.

marengo
21-01-2014, 20:47
Wprowadzenie atrybutu do odczytu powinno powodować, że wszelkie informacje o ustawieniach gry - które zmieniłeś - są przez grę tylko "read", czyli czytane. Gra nie przywraca automatycznie poprzednich ustawień, ponieważ tak jak pisałem zamykasz w ten sposób furtkę otwierającą plik, do której klucz posiadasz tylko Ty, że się tak poetycko wyrażę ;) Gdybyś po wprowadzeniu zmian, wyłącznie je zapisał bez wchodzenia we właściwości pliku, Twoje ustawienia mogłyby zostać przez grę zmodyfikowane, przywrócone do domyślnych, co pewnie miało miejsce.

yhnbm
22-01-2014, 08:31
No tak, wiem po co to było. I zapomniałem, że faktycznie było już dobrze i chyba mi zmieniło te ustawienia potem. Także wielkie dzięki, bo bym nie wpadł na to sam :D
Szczerze się nie spodziewałem, że w ogóle ktoś będzie chciał pomóc. :) Miłe zaskoczenie i stokrotne dzięki.