PDA

Zobacz pełną wersję : Middle-earth: Shadow of Mordor



Artem.pl
24-01-2014, 12:43
Nowa gra osadzona w Śródziemiu, wygląda jak połączenie Assassina i Batmana. Informacje na temat gry:

- gra będzie RPG-iem z otwartym światem osadzonym pomiędzy wydarzeniami z „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”
-zgodnie z wczorajszymi wieściami, gracze wcielą się w Taliona, samotnego strażnika
-zarysy fabularne są niejasne, a przynajmniej wydają się zbyt naiwne i na pierwszy rzut oka nie za bardzo pasują do Śródziemia. Na kilka lat przed powrotem Saurona do Mordoru, rodzina Taliona zostaje na jego oczach zamordowana, a po chwili i on żegna się z życiem. Zostaje jednak w tajemniczych okolicznościach ożywiony [że co?! – dop. P66] przez „ducha zemsty” i obdarzony nadludzkimi zdolnościami „gniewu”. Rusza do Mordoru, by zlikwidować odpowiedzialnych za masakrę na jego najbliższych. W trakcie swojej podróży pozna prawdę stojącą za „duchem zemsty” i odkryje sekret Pierścieni;
-jednym z najciekawszych na chwilę obecną elementów gry wydaje się być system Nemesis. W jego ramach przeciwnicy nie będą anonimowym mięsem armatnim – każdy wróg ma posiadać imię, rangę, a nawet wspomnienia. Jeśli nie zabijemy go w trakcie walki (bo postanowimy go oszczędzić), stanie się silniejszy i zapamięta stosowaną przez nas taktykę, co wykorzysta w kolejnym starciu. Dodatkowo w zależności od przebiegu poprzedniego spotkania, zmieni się linia dialogowa oponenta
-interesująco przedstawia się sztuczna inteligencja przeciwników. W wolnym czasie wrogowie (jeśli nie walczą z Talionem) mają zajmować się swoimi zajęciami – na przykład ork może zabić swojego pobratymca w pojedynku lub wykonywać rozkazy wyższego rangą oficera. Wszystko to ma toczyć się w czasie rzeczywistym
-to może wywołać kontrowersje – gdy Talion zginie, gra nie wczyta poprzedniego punktu kontrolnego. Bohater zostanie bowiem ożywiony jakiś czas później – w czasie nieobecności jego oprawca może awansować (w nagrodę za pokonanie protagonisty) lub… zostać zabitym
-poszczególne misje będzie można wykonać na różne sposoby. Jako przykład podano zadanie, w którym Talion musi zabić wysokiego rangą przywódcę. Można po prostu pozbyć się jego podwładnych, wysyłając ich do Stwórcy… lub przeciągnąć ich na swoją stronę. Takich „agentów” można wykorzystać do zorganizowania pułapki w ich bazie lub nawet przejąć bezpośrednią kontrolę nad jednym z nich i spróbować zabić byłego szefa. Oczywiście nie zawsze może się to udać, ale nawet wtedy być może uda się poważnie zranić wroga przed ostatecznym starciem
-walka będzie istotnym elementem gry. Ta ma być wzorowana na mechanizmach znanych z wirtualnych Batmanów – tak więc trzeba będzie utrzymać pewien rytm niezbędny do uzyskania wysokich kombosów
-walczyć będzie można na trzy różne sposoby – bezpośrednio, z ukrycia oraz na odległość. Rozwój poszczególnych gałęzi zależeć będzie od częstotliwości wykorzystywania konkretnego typu uzbrojenia. Na przykład im dłużej będziemy zabijać wrogów sztyletem poruszając się w cieniu, to otrzymamy runę ulepszającą umiejętności skradania, itd.
pojawią się zdolności specjalne. Na przykład walcząc w zwarciu będzie można „staranować” wroga. Mają one współpracować z elementami otoczenia – np. Talion będzie mógł… wepchnąć przeciwnika w płomienie lub zepchnąć z klifu
-gra osadzona jest w otwartym świecie, nie zabraknie punktów doświadczenia, zadań pobocznych i losowych zdarzeń
-produkcja ukaże się na PC, X360, XBO, PS3 i PS4, ale na razie nie wiadomo kiedy. Pracuje nad nią Christian Cantamessa, główny projektant Red Dead Redemption

Gameplay:
http://www.youtube.com/watch?v=Bl9J_ewx3Rg

Pampa
28-01-2014, 14:04
Ogólnie jestem pozytywnie nastawiony, a le z tego co widzę jest multum rozwiązań a AC. Pewnie i tak kupię bo bardzo lubię WP, tylko żeby się to nie okazało kichą ;)

Andzia
28-01-2014, 16:40
Gra jest definitywnie na mojej liście zakupów, ale jeśli porządnie nie wytłumaczą związek między głównym bohaterem a jego upiorną stroną to się wścieknę :) A mam pewne podejrzeniem ;)

Za Numenor !

Arroyo
27-07-2014, 21:39
https://www.youtube.com/watch?v=G31blmSHeF8
Czyżby nadchodziła jedna z najlepszych gier o uniwersum Tolkiena? :) Jestem jak najbardziej na tak, by to kupić.

Andzia
28-07-2014, 11:07
Jestem baaaaardzo ciekaw jak chcą rozwinąć wątek z wykuciem pierścieni władzy i relacji między Sauronem a Celebrimborem

Artem.pl
28-08-2014, 20:48
Nowy gameplay:
https://www.youtube.com/watch?list=UUKy1dAqELo0zrOtPkf0eTMw&v=JxH3O89b46k

Trailery:
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+6+-+Comic+Con+2014+%28polski%29-34089
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+8+%28polski%29-34200

Aztec
28-08-2014, 21:59
Cały czas nie wiem co myśleć o tym tytule. Nie czuć w ogóle klimatu Tolkienowskiego, książkowego, ani filmowego. Jako gra sama w sobie zapowiada się ciekawie, lecz czy to wystarczy? Zobaczymy.

Lwie Serce
28-08-2014, 22:04
Dla mnie nie wystarczy, Śródziemie bez klimatu Śródziemia dla mnie jest skreślone :)

Artem.pl
28-08-2014, 22:16
Trochę martwi mnie ta armia orków kontrolowana przez głównego bohatera, już jedna bitwa o Czarną Bramę była, po co robić drugą? No i ten oklepany motyw zemsty. Mogliby się bardziej wysilić.

Aztec
28-08-2014, 23:03
@Lwiątko
Dlatego podchodzę do tego tytułu z dużą dozą ostrożności, pogram będę mógł stwierdzić jak bardzo tego nienawidzę :D

@Artyem
Dokładnie, nie wiem też czy przypadnie mi do gustu walka w sumie złych z gorszymi. Panowie widocznie ograniczyli się do Mordoru co jest dla mnie dużym ciosem, zwłaszcza, że w samym sąsiedztwie mamy Ithillien, Rhun, Harad, Khand, ciekawe krainy, z których można było dużo wycisnąć. Nie jestem również przekonany co do samego toku rozgrywki, tzn zdobywanie wodzów i tworzenie armii. Z początku może i być to ciekawe i sprawiać radość, lecz z czasem będzie nużące. Jak np. pierwszy Assasin's Creed z ograniczoną ilością zadań z gameplayem powielającym wciąż ten sam typ rozgrywki. Odkryj, zabij, idź dalej.
Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda. Zwłaszcza, że tytuły, które rokowały na niezbędnik dla fanów Tolkiena zostały ścięte dość szybko. Przykład MERP do Skyrim-a.

Pampa
04-09-2014, 14:41
https://www.youtube.com/watch?v=cxLTqRWHeKQ

Gameplay z tejże gry :D

Aracz
22-09-2014, 17:26
Gdyby nie to, że za wrogów mamy orków, a postać wygląda, jak wygląda, to bym pomyślał, że to jakiś nowy AC (przynajmniej patrząc na części pierwszego trailera). Nawet postać porusza się praktycznie tak samo, takie kopiuj-wklej. Jakoś mi się nie podoba :/

Pampa
02-10-2014, 07:41
Kupiłem, pograłem chwilę i muszę powiedzieć że oprawa audiowizualna jest super. Fabuła, jeszcze nie wiem. System walki na plus, chociaż bardzo widać podobieństwa z Batmanem. Ogólnie gra wydaje się bardzo dobra, ale to jeszcze muszę dogłębnie sprawdzić.

jokerkara
02-10-2014, 08:55
Tak przez przypadek tu trafiłem i mam pytanie - na czym w to gracie? Bo jestem ciekawy, jak wypada ten system Nemezis na starszych konsolach ( gdzie podobno jest uproszczony względem tego z nowszych ). Pytam, bo sam się przymierzam do zakupu, ale jak bardzo to uprościli, to poczekam z zakupem do czasu nabycia PS4 w przyszłym roku.

Saruman555
02-10-2014, 10:51
Grę na pewno kupie, może będzie na Bożonarodzeniowej wyprzedaży.

Wypowiem się na temat tego co wiem z recenzji zapowiedzi itd.

Gra jako gra(nie patrząc na fabułę mi się bardzo podoba(Zwłaszcza ,że system Nemezis podobno dobrze działa).


Fabuła

Fabuła...
Kiedy myślałem ,że nic już nie pobije faburarnymi absurdami Wojny na północy(która gemplayowo mi się podoba ,tylko ostatni boss jest za łatwy).

A więc błędy i absurdy fabularne wychwycone w zapowiedziach itd.:SPOLIERY:

1.W śródziemnemu nie można wskrzesić człowieka,ani nikogo innego poza efami.
Jedyny sposób na stworzenie nieumarłego w tym świecie to nałożenie klątwy ,która by nie pozwoliła odejść duszy za granice świata.
Czyli nieumarły nie może posiadać materialnego ciała.

2.Moce upiora ,
-są przesadzone(zwłaszcza teleportacja-która nie istnieje w tym świecie)
-o ile reszta upiorów dostała swoje moce w wyniku klątwy i były one ludzmi tu mamy SPOLIER: elfa(który nie został przeklęty(byłby wtedy zobowiązany do posłuszeństwa Sauronowi lub Królowi Nazguli ponieważ stracił by swoją wole).
-Gdyby faktycznie chciał powrócić i się zemścić teoretycznie mógłby spróbować uzyskać zgodę na wskrzeszenie.(tyle ,że na to nie ma niestety praw autorwskich,ale reszte ,żeczy da się wywnioskować z samego Władcy Pierścieni).
-Niestety to trochę naiwne ,że czekał około 2 tyś. lat ze swoją zemstą(może to wyjaśnią).

3.Ewentualna walka z Sauronem lub Królem Nazguli.

Walka z Sauronem była by dziwna po pierwsze nie miałby szans na wygraną:główny bohater jest człowiekiem + duch elfa a Sauron jednym z najsilniejszych Majarów(powiedzmy ,że to taki lokalny odpowiednik chrześcijańskich Aniołów).
Walka z Królem Nazguli( o ile będzie w grze) , jest niemożliwa z powodu tego ,że każdy kto go zrani natychmiast traci większość władzy w ręce,traci przytomność(nie od razu) i jego broń zostaje natychmiast zniszczona).

Co mnie faburarnie cieszy:

1.Mordor przestał być wulkaniczną pustynią(chociaż mogą przesadzić w drugą stronę).

2.Nie wiem jeszcze jak ukazali orków ,ale w porównaniu do filmu jest poprawa(może pokażą jakieś miasta czy obozy).
Filmy trochę zbytnio zdemonizowały orków.(ślepa chęć zniszczenia świata ,zamiast zdobycia bogactw i nowej przestrzeni życiowej).
W książce byli z charakteru bardziej podobni raczej do barbarzyńców i nomadów ze wschodu).
Ucieszyłbym się jeszcze gdyby w grze znalazło się uwielbienie orków do technologi i industrializacji.
Ogólnie z begiem lat Tolkien coraz bardziej uczłowieczał orków.Ponieważ uważał zbytni postęp za szkodliwy,orkowie otrzymali cechy uwielbienie do technologi,przemysłu,eksploatacji zasobów natóralnych itd + część cech nomadów/barbarzyńców).

Pampa
02-10-2014, 16:00
Ja gram na PC, tylko żeby odpalić grę w teksturach na ulta(na steam jest dostępne darmowe DLC z HD teksturami) trzeba mieć na karcie graficznej...uwaga... 6GB. Z tego co wiem to takie karty chodzą po 3,5 tysiąca zł. Co ciekawe gra w pewnym momencie jest trudna, mam walkę z jednym z wodzów i już chyba z 5 razy padłem na nim. Ogólnie gra ma duży potencjał ;)

clock
06-10-2014, 13:28
Dopiero zakupiłem, odpaliłem i pierwsze wrażenia- Super gierka. Co z fabułą? Nie wiem, to może być jedyna pięta achillesowa tej gry bo może być średnia, a przy historii wyciągniętej ze śródziemia byłoby to co najmniej nieodpowiednie. Natomiast wszystkie pozostałe aspekty, powalać na kolana może nie powalają ale utrzymują bardzo wysoki poziom, dzięki czemu możemy się wczuć, pograć i pocieszyć grą :)
zaprawki do alkoholu (http://esencjesmaku.pl/pl/c/ZAPRAWKI-SMAKOWE-DO-ALKOHOLI/59)

Artem.pl
06-10-2014, 17:15
Ja jestem zadowolony z zakupu tej gry. Rozgrywka bardzo wciąga, poziom trudności jest przyzwoity, a system Nemesis to wisienka na torcie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to fabuła. Choć jeszcze nie przeszedłem całej gry, to pomysł na zbieranie armii orków i wskrzeszenie bohatera niezbyt przypadł mi do gustu, lecz można to przeboleć. Według mnie jeden z kandydatów do tytułu gry roku.