PDA

Zobacz pełną wersję : Może ktoś wie.....?



PerWerka
26-01-2014, 21:07
Od dłuższego czasu bawię się w modowanie M2TW troszkę zainspirowana Third Age i innymi modyfikacjami...
Z nudów, z chęci zabawy i dla frajdy postanowiłam połączyć moje dwie ulubione gry: Diablo i M2TW.
Zdaję sobie sprawę, że nie dorównam nigdy w/w modom tym bardziej, że z "grzebaniem w plikach gry" nie jestem asem ;)
Wszystko co do tej pory udało mi się zrobić, robiłam na podstawie poradników zawartych na tym forum i CTW.
Może napiszę co udało mi się zrobić do tej pory:
- ofc mod switch :)
-zmiana mapy strategicznej.
-zmiana tapet filmów itp.( tu jest dość szeroki temat, więc nie będę się rozpisywała)
-Wykasowanie wszystkich frakcji ( mapa obecnie posiada dwie prowincje Barbarzyńcy i Amazonki).
-Nowe karty i ikony oddziałów wraz z opisem jednostak.
-Nowe karty i ikony budynków rekrutacji
-inne cytaty.
-inne dobra handlowe ( w M2TW handel był np surowcami naturalnymi, tu natomiast są runy i talizmany (kto zna Diablo ten wie o co chodzi))

Zapewne to nic powalającego i szału nie ma ;) przynajmniej dla "starych wyjadaczy"



Teraz na czym utknęłam:
Umiem zmienić wygląd jednostek przy pomocy MilkShape ale tylko w zakresie edycji. ( tzn np by Milicja Łucznica była grubsza, chudsza etc.. ze sztyletu zrobić np miecz, łuk pogrubić dodać jakieś tam rogi itd ale wszystko w zakresie istniejącej jednostki(grafiki)
Problem zaczyna się gdy chcę stworzyć własną jednostkę. Za pomocą w/w programu stworzyłam barbarzyńcę dodałam mu łuk sztylet ( w zasadzie broń skopiowałam z archer_militia) niby wszystko działa: gry nie wywala do windy, ale podczas walki oddziału nie widać z bliskiej perspektywy:( ( tylko jak się kamerą odjedzie bardzo daleko jest ok)
zmieniłam wpis w battle_models.MODELDB


61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 6400
zadziałało to gdy wcześniej na próbę zmieniłam pliki mesh z Third Age. konkretnie dodałam Legolasa :)
przy okazji zauważyłam jeszcze coś: dodałam też legolasa textury i w moim modzie Milicja łucznicza wygląda jak armia klonów legolasa :) czyli mod nie kożysta z textur m2tw. wprawdzie inne np chłopi ji jeszcze parę oddziałaów zmieniło "Ubarwienie" ale to jak się domyślam sprawa odpowiednich wpisów w battle_models.MODELDB ;)

Tyle, że zaraz rodzi się kolejne pytanie. Jak stworzyć własne textury? (nie chodzi mi tu o samą edycję istniejących)
robię np w/w barbarzyńcę ale jak go pomalować???

Może znajdzie się ktoś na tyle życzliwy by coś doradzic....
Głupio by się grało armią amazonek czy sosek złożoną ze szkockich jednostek i walczącą z polskimi husarami ;D

ps. czy gdzieś istnieje jakiś poradnik, który pokazuje od "a" do "z" jak stworzyć własnego moda? zapewne nie, ale zawsze warto spróbować ;)

sadam86
27-01-2014, 17:55
Spróbuj zrobić tak
1 3
61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 121
61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 1225
61 unit_models/_Units/EN_Peasant_Padded/archer_militia_lod0.mesh 6400

Moder_20
20-10-2014, 11:12
U mnie zadziałało dzięki :)