PDA

Zobacz pełną wersję : Apel duchowo-renowacyjny



Mefisto7
27-01-2014, 23:49
Źle się dzieje, koledzy, źle się dzieje. Od kilku miesięcy na forum trwa stagnacja woli i zaangażowania, o wzajemnej kulturze -olewactwie nawet nie mówiąc. połowa MKO, wszystkie Kingdomsy, część WKO... upadają przez brak ochoty ku jakiejkolwiek akcji kontynuacyjnej lub braki ludnościowe. Problemy typu "jeden człowiek" potrafią wszystkich zniechęcić do podejmowania działań w celu ochrony podjętej kampanii. Co się stało? Czy wszystkich nas dotknął jakiś tajemniczy demon słabnącego zainteresowania działem/grą/rozgrywką tego typu? Prawie każdy z nas dotknięty jest upadkiem dyscypliny w robieniu tur na czas. Jeśli ktoś się spóźnia to często nawet nie doczytamy się słowa "przepraszam", a nie mówię o spóźnieniach paru godzin, ale jedno - kilku dniowych. Wyczuwa się taki stosunek pt. "pheh, i tak wszyscy spóźniają, to co mi tam" albo "to nie jest ważne, aby się trzymać czasu". Nikt nie mówi, że tury mamy robić w czasie kiedy w realu mamy coś ważnego, jednak na minutę wejść na forum by o tym czymś ważnym poinformować to już nie jest takie wielkie poświęcenie. Już lepsze kilkudniowe opóźnienie z zapowiedzianego w czasie powodu, niż olewackie jednodniowe bez zapowiedzi, gdyż to drugie osłabia dyscyplinę u każdego. Zauważa się całe kolejki, gdzie gościu opóźniający np: o kilka dni powodował kilkudniowe opóźnienia u wszystkich. Tutaj też: Nie działajmy na zasadzie: "jak on mógł to i ja mogę". To spirala braku dyscypliny, która wszystko burzy. Kiedyś burzono się o to, że kolejka w WKO szła AŻ 24 dni! Teraz takie tempo jest uznawane za ekspresowe.

Zdaję sobie sprawę, że problemem może być także brak dużej ilości świeżej krwi. Kiedyś więcej osób przybywało, większa była rotacja. Stajemy w obliczu starzenia się naszej kochanej gry i objawia się niejaka bardzo ujemna swoista demografia... Starzy z czasem znajdują inne powołania, a młodych coraz mniej, bo mają nowsze gierki. :|

Drastycznie zatem trzeba kampanie pokasować i skupić się w mniejszej ilości stałym składem, który jest duchowo zaangażowany w pasję grania w tury Medka.
Kingdomsy kazałem usunąć, WKO35 też, MKO 21 i 28 planujemy usunąć. Nad innymi MKO się zastanawiamy jeszcze. (Jeśli ktoś miałby teraz skok reaktywacyjny, jak ja miałem w mko25 - to proszę oponować)

Chciałbym trochę niecodziennie zawołać do głosu chęci podtrzymania pasji hot-seata. Chciałbym by ci, którym osobiście i sentymentalnie zależy na renowacji tego działu ogłosili tu swoje jestestwo i w oparciu na zaangażowanym gronie można by oprzeć jakiś stabilny projekt grania zmniejszonego zestawu kampanii. Także patetycznie wołając: Kto jest ze mną?!
Zapraszam też do podzielenia się swoimi odczuciami związanymi z omawianą sprawą.

PS: Chciałem pierw w Aktywnych Graczach, ale jednak to trochę mocniejsza sprawa.

janker92
28-01-2014, 08:58
Ja jestem!

Andzia
28-01-2014, 11:42
Masz mój łuk !

Markus
28-01-2014, 11:51
Kilkakrotnie już pisałem w podobnym tonie zamknąć co nie rokuje nadziei i zebrać grupkę aktywnych w jednej nowej KO i dać przyklad na czym ta zabawa polega.

Matisek
28-01-2014, 12:37
mko29 jest do zamknięcia, bo nie ma odzewu ze strony graczy czy gramy dalej czy nie.
mko31 niestety też będzie trzeba zamknąć, bo adi przepadł, a on jedyny miał hasło do papieża (choć nawet jak jeszcze był, to nie wysłał nikomu hasła). Chyba że zgadujemy hasło papy :lol:
krucjatę12 też już można usunąć

Mefisto7
28-01-2014, 19:49
A, że jeszcze jakieś tam Kingdomsy widnieją to Ensisa upór by "nie było pustki". Wszystko, jak widziałem, do wywalenia. W wko30 też papieskie hasło blokuje wszystko, ale kiedy Adi rokuje nadzieje na to, że może wróci, to ACN już o wiele mniejsze w naszym przypadku. Dlatego proponuję z tym mko31 zaczekać na Adiego jeszcze trochę. ;) Chociaż w ramach ograniczania KO wszystkie problematyczne powinny raczej pójść w kibel... trudna sprawa.

Zwiastun
29-01-2014, 18:40
Pomysł Markusa jest chyba idealny. Albo coś bardziej radykalnego: usunąć wszystkie KO i zacząć tworzenie ich od nowa, ale pewnie będzie opór niektórych osób, bo "dobrze im idzie w tej KO".

Andzia
29-01-2014, 18:49
Spokojnie, jako że jestem konstytucjonalistą z pasji od ponad pół roku, piszę już plan umiarkowany pod względem szczegółowości działania dla reformy KO i myślę że spodoba się on większości aktywnym graczom.

CarolusRex
02-02-2014, 13:32
Przeczytałem pewien post na forum medivala II a potem tutorial i myślę że miło było pobawić się w KO, jednak mam pytanie. Warto dpisać się do istniejącej już kampanii online czy może poczekać do "reformy KO" jak to pisze Andzia ?

Mefisto7
02-02-2014, 13:36
No zapraszamy zapraszamy! Ależ nie ma potrzeby czekać, to nie będzie tak, że po reformie będziemy jakoś bardzo odmiennie grać. Spokojnie możesz już się rozgrzać i rozeznać. ;)

KapitanKatana
10-01-2015, 09:53
Moja Katana do usług !