PDA

Zobacz pełną wersję : Mapa kampanii - zmiany/tworzenie



kacperekPL
04-11-2009, 19:37
Ja wiem, że to robota nie dla żółtodziobów, ale jacyś profesjonaliści na tym forum być może siedzą. ;) Nie dało by rady poradnika, ew. linki jak zrobić podstawową mapkę? ;) Pamiętam, że znalazłem jakiś edytor do Rome' a ale w Medku nie działa. :mrgreen:

Soul of Night
04-11-2009, 21:58
Photoshop + notatnik.
Edit: Taki poradnik znajduje się gdzieś na forum.

Andzia
05-11-2009, 15:07
Poradnik tworzenie mapy kampanii by Zgrzybek, gdzieś powinien być w zbrojowni

kacperekPL
11-11-2009, 10:27
Może jestem ślepy ale niczego (http://forum.totalwar.org.pl/search.php?keywords=Poradnik+tworzenie+mapy+kampan ii+by+Zgrzybek&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj) nie znalazłem. Ma ktoś kontakt z autorem, a może ktoś zapisał poradnik na dysku? :mrgreen: Na TWC nic ciekawego nie znalazłem a szkoda bo taki poradnik by na pewno kilka osób do moddingu wkręcił. ;)

Soul of Night
25-11-2009, 13:36
Chyba jesteś :P 3 temat od góry w zbrojowni z mądrym tytułem: "Poradnik dodawania prowincji" :P
viewtopic.php?f=19&t=1097 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=19&t=1097)

kacperekPL
26-11-2009, 14:18
Chyba jesteś :P 3 temat od góry w zbrojowni z mądrym tytułem: "Poradnik dodawania prowincji" :P
viewtopic.php?f=19&t=1097
:roll:

Ja wiem, że to robota nie dla żółtodziobów, ale jacyś profesjonaliści na tym forum być może siedzą. ;) Nie dało by rady poradnika, ew. linki jak zrobić podstawową mapkę? ;) Pamiętam, że znalazłem jakiś edytor do Rome' a ale w Medku nie działa. :mrgreen:

Chodziło mi o to jak np. zamienić mapę Europy na mapę całego świata. Dodawanie prowincji to już inna bajka. :roll:

Soul of Night
26-11-2009, 19:26
To zupełnie co innego niż masz napisane w 1 poście.
Powinien być zwrot: "podmienić".

Krzyzak
28-12-2009, 14:40
No więc co z tą mapką ? Bo też jestem ciekawy tego :D

hellbert
28-12-2009, 17:46
Pozostaje tylko dział poradników dla mapetów na TWCenter. Sporo z tym roboty ale jest możliwe. Nie znalazłem nigdzie przetłumaczonych na polski tych poradników.

Krzyzak
28-12-2009, 18:42
Ehh no to szkoda, bo nie jestem ekspertem od języka Anglieskiego :( Ale skoro nie mam wyboru ...

Mateusz18121995
22-01-2010, 15:04
Bardzo podoba mi się mapa z DarthModa, i postanowiłem ją sobie przenieść do retrofit moda (wiadomo brak greckich ogniomistrzów w podstawce :) ). Przeniosłem wszystko pięknie aż daję opcję Wielka Kampania, no i du*a :evil: . Czarny ekran i witaj windowsie. Czy wie ktoś jak przenieść mapę kampani z jednego moda do drugiego?

Soul of Night
22-01-2010, 15:31
Retrofit 6.0 dodaje jednostki takie jak ogniomistrze.

Mateusz18121995
22-01-2010, 15:40
Chodzi mi o samą mapę. A ogniomistrzów mam z tego add-on'u z jednostkami pochodzącymi z kingdoms'a.

Wilk
19-02-2011, 12:10
Widzę że kacperek założył temat o satelitowaniu map - mapowianiu, świetnie :D
Może ktoś z was pomoże mi lepiej zrozumieć zagadnienie. Jakiś czas temu zabrałem się za ogarnianie umysłem tematu mapowania, jednakże schody zaczynają się nie przy tworzeniu mapy, co jest z tego całego procesu chyba najprostszą sprawą, ale przy przygotowywaniu do odpalenia z pliku bat.

[spoiler:wf778tic]15:44:23.041 [script.err] [error] Script Error in mods/test/data/world/maps/base/descr_regions.txt, at line 12, column 5
Unrecognised: '5' as a region resource class (or hidden resource)
15:44:23.041 [script.err] [error] Script Error in mods/test/data/world/maps/base/descr_regions.txt, at line 20, column 5
Unrecognised: '5' as a region resource class (or hidden resource)
15:44:23.057 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_heights.tga' must have dimensions 1023, 519

15:44:23.072 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_roughness.tga' must have dimensions 1022, 518

15:44:23.072 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_climates.tga' must have dimensions 1023, 519

15:44:23.088 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_ground_types.tga' must have dimensions 1023, 519

15:44:23.104 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_features.tga' must have dimensions 511, 259

15:44:23.104 [data.invalid] [error] File 'mods/test/data/world/maps/base/map_trade_routes.tga' must have dimensions 511, 259

15:44:24.760 [system.rpt] [error] Medieval 2: Total War napotka[/spoiler:wf778tic]

Stworzyłem sobie próbna mapę z 2 regionami, 2 frakcjami, zmieściłem się tworząc ją w 4 kolorach, na próbę co z tego wyjdzie.

String table jak rozumiem, muszę uzupełnić pliki string.bin w folderze text, natomiast to czego nie wiem to co oznacza "must have dimensions 0, 0" ? Co to jest za wartość ? Moja mapa jest wielkości 1021x517. A więc Co mam wpisać w pliku "descr_terrain" ?
Wpiszę:
dimensions
{
width ?
height ?
}
połowę, + 1 jest źle, wpiszę 2x rozmiar mapy + 1 jest również źle. Wpiszę dokładną wartość, również jest źle. Innych opcji już chyba nie ma.

Swoją drogą, da się pominąć w kompilacji plik map_heights ? w sensie całkowicie go wyeliminować ? Nie rozumiem do końca, sensu istnienia tego pliku. Wygląd terenu jest zdefiniowany na mapie "map_ground_types" poprzez silnik gry, różnymi kolorami rgb. Czy plik "map_heights" wpływa na sam wygląd gór i wyświetlania ich wysokości na mapie ?

Edit: Co to za błąd że system nie tworzy mi pliku map.rwm, przez co nie pozwala mi odpalić gry i przetestować mapy ?
Zedytowałem mapę gimpem aby miała rozmiar taki jak żądał Log błedów, żadnych logów tylko unspecified error :evil:
A już k.... byłem dobrej myśli :evil:

George
20-02-2011, 14:51
Z tym jest dużo kombinowania, najlepiej na początku daj map_features całe czarne, sprawdź dobrze wymiary. Czasem jest tak, że przy dużych mapach trzeba utworzyć więcej regionów, bo przy tylko 2 nie chce działać.

Co do map heights to najlepiej przerób map_ground_types, zaznaczając kolory i zmieniając je na odpowiednie odcienie czarnego, tak jak w poradniku Gigantusa. Samo map_heights musi istnieć, w końcu w med2 jest mapa 3d, w ground types jest określone tylko, jaką teksturkę będzie miał dany fragment mapy.

Co do wymiarów:
W descr terrain można wpisać max 510*510 (to, co tu wpiszesz będzie rozmiarem standardowym)

Pozostałe:

Nazwa Rozmiar (z descr_terrain.txt - dimensions)
map_regions stand.
map_features stand.
map_trade_routes stand.
map_roughness 2*stand.
map_heights 2*stand + 1 piksel
map_fog 2*stand + 1 piksel
map_ground_types 2*stand + 1 piksel
map_climates 2*stand + 1 piksel
water_surface 256 x 256

Wilk
20-02-2011, 15:25
Dzięki George.
Co prawda wczoraj wieczorem mnie to dobiło więc cofnąłem cała swoją robótkę do punktu wyjścia i od początku stworzyłem każdy plik tga używając jako podstawy swojego map_ground_types.

Znów to samo, gra nie może odtworzyć pliku map.rwm co skutkuje komunikatem o unspecified error.
Sprawdziłem każdy piksel na granicach kolorów, wszystko się zgadza, dla ułatwienia nie dodawałem rzek, cały map_features jest czarny. cały descr strat pozbawiony struktur, 10 wioch na mapie i żadnych armii. każdy plik tga został stworzony na bazie map_ground_types. Może zamiast systemu plików z kingdoms użyje któregoś z modów globalnych... Mam ich kilka rozpakowanych na dysku.
Pewnie jak zwykle powód jest błahy. Maksymalny limit regionów wynosi 199 a jest jakiś minimalny, poniżej którego silnik gry się wysypie ? Ktoś kiedyś sugerował że jest to 20 ale nie znalazłem potwierdzenia tej tezy.
Jakie mogą być powody dla których gra nie odtwarza pliku map.rwm na podstawie nowej mapy ?

George
20-02-2011, 16:30
Usuń descr geography new (dwa pliki) w folderze data, czasem to pomaga.

Co do limitu regionów, to przy dużych mapach chyba on rzeczywiście istnieje. Kiedyś też próbowałem zrobić nową mapę z dwiema prowincjami, gra ruszała ale po kilku sekundach ekran robił sie czarny. Spróbuj zrobić z 21 regionów.

Wilk
21-02-2011, 01:16
Descr_geography.new wywaliłem już dawno temu, poza tym ten pliczek powodował ctd głównie przy wchodzeniu do bitew, o innych jego niepożądanych efektach, nie słyszałem.
Przetestuję tę tezę, zobaczymy czy uda się dla niej znaleźć potwierdzenie.
Czy stary plik bin w folderze text odpowiedzialny za eventy w grze, może być przyczyną ?
Najprościej było by mieć instrukcję dotyczącą minimalnej ilości wymaganych przez grę plików do odpalenia samej mapy kampanii, jednakże wygląda na to że takie cuś musi zostać dopiero napisane, przez kogoś, kiedyś, może.

Machiawelli
28-09-2011, 13:12
Mam pytanie. Czy ktoś próbował jakoś złamać ograniczenie na ilość prowincji do 199?

Araven
28-09-2011, 13:32
Na ile mi wiadomo tego ograniczenia nikt nie złamał, bo raczej jest to niemożliwe gdyż wynika z silnika gry.

Machiawelli
28-09-2011, 13:40
Znaczy, że silnik narzuca 200 regionów i inaczej gra by nie zadziałała??

Errichto
28-09-2011, 13:41
Mam pytanie. Czy ktoś próbował jakoś złamać ograniczenie na ilość prowincji do 199?Z pewnością. Nawet wielu ktosiów. Jednakże jest to niemożliwe dla moderów.
Gra wywali przy większej ilości regionów.

Araven
28-09-2011, 13:45
Znaczy, że silnik narzuca 200 regionów i inaczej gra by nie zadziałała??
Regionów na mapie może być mniej; 199 to liczba maksymalna. (Tak ja to rozumiem).

Errichto
28-09-2011, 17:24
Kolorów może być 200. Co najmniej 1 kolor to morze. Czasem morze zajmuje 2 kolory, ale nie wiem czy jest to wymuszone przez silnik.

Barbarian&Tiran
28-03-2013, 15:49
Witam, sorry za odświeżenie tematu ale mam pytanie
Czy żeby zmienić położenie danej osady na mapie kampanii wystarczy w pliku map_regions przenieść ten mały czarny kwadracik oznaczający miasto w inne miejsce?

Matisek
28-03-2013, 17:48
tak, tylko musi to być odpowiednie do tego miejsce- nie możesz dać miasta na rzece itp.
Po edytowaniu map_regions musisz usunąć plik map.rwm.