PDA

Zobacz pełną wersję : Odsiebie



Pop517
05-11-2009, 18:00
Usłyszałem o aferze dotyczącej odsiebie oto link

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Adm ... omosc.html (http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Administratorzy-znanego-polskiego-portalu-zatrzymani,wid,11658488,wiadomosc.html)

co o tym sądzicie?
tu jest napiane że działali nielegalnie i co? a rapid czy sendpace działają też nielegalnie skoro robią praktycznie to samo?
chociaż troche trzymanie takiej kasy w domu...to troche wykorzystali użytkowników
zapraszam do dyskusji

Brave
05-11-2009, 18:20
Ja się trcohe wkurzyłem, że zamkneli portal bo lubie sciagac z OdSiebie nutki i filmy.

Ciekawe co z tego będzie.

Andzia
05-11-2009, 18:20
Polski rapid - odsiebie

Na początku był to spokojny serwis, dużo ludzi uploadowało wiele legalnych rzeczy, ale gdy przenieśli serwer na bardzo wydajną maszynę i powiększyli jeszcze pojemność to dopiero zaczoł się bajzel z nielegalnymi rzeczami.

Co do zysków rzędu 50tys. zapomniałeś dodać że to z reklam pochodzi cały zysk, odsiebie jako jeden z nielicznych serwerów nigdy wprowadziło kont premium, przez co stało się tak bardzo popularne w krótkim czasie. A przy okazji pominąłeś jeszcze fakt że podali tylko sam zysk odsiebie pomijając koszty utrzymania serwera które na pewno są niemałe patrząc na ilość ściąganych stamtąd plików.

Moim zdaniem, pójdą za kratki za posiadanie nielegalnego oprogramowania niż za byciem właścicielem serwisu hostującego na którym znalazły się gry,programy na które potrzeba licencję - za to raczej dostaną karę pieniężną. Ten wniosek argumentuję podobną sytuacją z rapidshare.com gdzie właściciele też ponieśli karę za bycie właściciela serwisu hostingowego, co dziwota wtedy nie przeszukali ich mieszkania pod pretekstem szukania nielegalnego materiału.




Ja się trcohe wkurzyłem, że zamkneli portal bo lubie sciagac z OdSiebie nutki i filmy.

Ciekawe co z tego będzie.

Uważaj na słowa bo za chwilę będzie ostrzeżenie za przyznanie się do piracenia ;)

Pop517
05-11-2009, 18:33
Na początku był to spokojny serwis, dużo ludzi uploadowało wiele legalnych rzeczy, ale gdy przenieśli serwer na bardzo wydajną maszynę i powiększyli jeszcze pojemność to dopiero zaczoł się bajzel z nielegalnymi rzeczami.
z tym się zgodze ale wtedy niebył jeszcze tak popularny jak był w dniu "ostatecznym' sewgo życia



A przy okazji pominąłeś jeszcze fakt że podali tylko sam zysk odsiebie pomijając koszty utrzymania serwera które na pewno są niemałe patrząc na ilość ściąganych stamtąd plików.
zapewne zakładam że były albo w okolicach zysków lub nawet większe!



Moim zdaniem, pójdą za kratki za posiadanie nielegalnego oprogramowania niż za byciem właścicielem serwisu hostującego na którym znalazły się gry,programy na które potrzeba licencję - za to raczej dostaną karę pieniężną. Ten wniosek argumentuję podobną sytuacją z rapidshare.com gdzie właściciele też ponieśli karę za bycie właściciela serwisu hostingowego, co dziwota wtedy nie przeszukali ich mieszkania pod pretekstem szukania nielegalnego materiału.

a czemu niewsadzić za kratki przeciętnego admina rapida skoro to najbardziej zanany serwer w polsce i za granicą z którego ruwnież użytkownicy ściągają nielegalne oprogramowanie choćby takie mount&blade


Ja się trcohe wkurzyłem, że zamkneli portal bo lubie sciagac z OdSiebie nutki i filmy
lepiej niebędu mówił o moim profilu na odsiebie 8-)bo andzia się poskarzy :lol:

Aquila
05-11-2009, 18:48
odsiebie, rapid itp. bardzo przydatne strony ;)
powinni zatrzymywać prawdziwych przestępców, czemu nie wezmą się za nich ? bo są nie do ruszenia.

Nagano
05-11-2009, 18:49
Szkoda, ceniłem sobie prędkość ściągania i stabilność tej strony :(

voitek
05-11-2009, 18:59
Co do zysków rzędu 50tys. zapomniałeś dodać że to z reklam pochodzi cały zysk, odsiebie jako jeden z nielicznych serwerów nigdy wprowadziło kont premium, przez co stało się tak bardzo popularne w krótkim czasie. A przy okazji pominąłeś jeszcze fakt że podali tylko sam zysk odsiebie pomijając koszty utrzymania serwera które na pewno są niemałe patrząc na ilość ściąganych stamtąd plików.



Zwykle zysk podaje sie juz po odliczeniu takich rzeczy :)

Andzia
05-11-2009, 19:50
Co do zysków rzędu 50tys. zapomniałeś dodać że to z reklam pochodzi cały zysk, odsiebie jako jeden z nielicznych serwerów nigdy wprowadziło kont premium, przez co stało się tak bardzo popularne w krótkim czasie. A przy okazji pominąłeś jeszcze fakt że podali tylko sam zysk odsiebie pomijając koszty utrzymania serwera które na pewno są niemałe patrząc na ilość ściąganych stamtąd plików.



Zwykle zysk podaje sie juz po odliczeniu takich rzeczy :)

Ale ja nie wiem po co takie dane wstawiają, to raczej zachęca niż zniechęca ludzi do tworzenia tego typu stron.

Ravenik
05-11-2009, 21:18
Salvete!:) Wielka szkoda, że zamknęli tą stronkę akurat wtedy jak udało mi się zlokalizować tam napisy do Star wars the Clone wars sezon 2 (wiem bajki ale co poradze,że od dzieciaka jestem fanem:P). Jako użytkownik Iplusa ceniłem sobie bardzo szybką prędkość ściągania muzyki, ech:(

Demand
06-11-2009, 12:16
Nie no jak faktycznie ich do pierdla wsadzą to będzie kompromitacja. Tak mieliśmy ludzi którzy może faktycznie się zagalopowali z rozkręcaniem serwisu, a tak dostaniemy dwójkę zdemoralizowanych kolesi, z których dużo pożytków raczej nie będzie. A grzywna moim zdaniem nie powinna być też przesadnie duża, vide sprawa adminów Pirate Bay.