PDA

Zobacz pełną wersję : The Roar of the Wose



McAbra
26-02-2014, 11:11
The Roar of the Wose
The Roar of the Wose to dodatek, który dodaje kampanię Saurianami.
Kampania opowiada o losach Kylix, jaszczurzej wojowniczki która założyła własne plemię i opuściła swoich pobratymców.
Jednak przetrwanie Saurian jest zagrożone. Ludzie planują zbudowanie zapory, aby osuszyć teren pod nową zabudowę. Teren ten zamieszkuje właśnie plemię Kylix.
Okazuje się, że nie tylko Syrianie są z tego powodu zagrożeni. Do walki włączają się Nagi.

Główni bohaterowie (Kylix oraz Isarras, przewodząca Nagom):

http://units.wesnoth.org/1.10/pics/core$images$portraits$saurians$transparent$skirmis her.png http://units.wesnoth.org/1.10/pics/core$images$portraits$nagas$transparent$fighter.pn g



To kampania o zróżnicowanym poziomie trudności, mająca świetną, nieszablonową fabułę, i składająca się z 10 lub 11 scenariuszy.
Dodatek jest dostępny do pobrania poprzez grę.

Lwie Serce
26-02-2014, 14:54
Interesujące. Jeszcze dłużej nie miałem okazji pograć jaszczurami (wystąpili tylko w Synu Czarnego Oka) więc kampanię nimi chętnie rozegram. A wiesz może czy jest polska wersja? Bo angielski znam jako tako ale wiadomo, w ojczystym języku łatwiej się załapię fabułę ;)

McAbra
26-02-2014, 15:40
Niestety, nie ma polskiej wersji.
Mimo to, teksty nie są skomplikowane, więc ze zrozumieniem raczej nie powinno być problemu, choć oczywiście po polsku gra się przyjemniej. :)

Lwie Serce
26-02-2014, 15:57
A to dzięki za odpowiedź, wypróbuję tą kampanię w niedługim czasie i dam znać jak się grało :)

McAbra
27-02-2014, 19:58
Kolejne misje mijają, gra mi się bardzo przyjemnie. Mapy są bardzo ładne i nigdy bym nie powiedział że robiła je inna osoba niż te z oficjalnych kampanii.
W misjach najfajniejsze jest to, że nie polegają za każdym razem na tym, by zabić X wodza. Mamy różne zadania, wspieramy m.in. smoki w ochronie jaj, podobnie zyskujemy wsparcie tytułowych Drzewców. W jednej misji musimy też uciekać przed... No, nieważne przed kim. Nie chcę zdradzać całkowicie fabuły. ;)

Lwie Serce
28-02-2014, 16:41
Właśnie jestem po pierwszej misji tej kampanii, zachęcony Twoimi słowami. Bardzo mi się spodobała fabuła na początku, przyznać muszę że jest na miarę oficjalnych kampanii. Dodatkowo jest możliwość poprowadzenia dwóch ciekawych ras, których styl walki różni się bardzo od innych :) Pierwsza misja była dosyć trudna, przeciwników było od groma, a co najgorsze trzeba się wystawiać pod ich ostrza i wyjść z bagien. Wątpiłem czy mi się uda ale jednak dało radę. Czyli pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne :)

McAbra
28-02-2014, 19:13
Tak, pierwsza misja jest dość trudna, od razu zostajemy rzuceni na głęboką wodę. ;)
Jednak jaszczury dobrze się czują w wodzie, a doświadczenie z tej misji jest bardzo pomocne.