PDA

Zobacz pełną wersję : [CK2] Osiągnięcia - achievments - problem rozwiązany



Samick
24-02-2014, 09:42
Skoro o modach cicho to może ktoś da mi przepis na odblokowywanie osiągnięć steamowych w Crusader Kings 2? Włączyłem grę podrzędnym hrabiowskim rodem w trybie ironman i po 100 latach z hakiem żaden nie wskoczył. To znak że mam dokończyć grę i wtedy wyskoczą czy ki diabeł?

Pop517
24-02-2014, 15:07
powinno nabijać normalnie w trakcie gry może masz jakiegoś moda?

Samick
24-02-2014, 15:57
Nie. Z DLC tylko to darmowe z dodatkową muzyką.

Samick
26-02-2014, 12:22
Dzięki za polecenia modów. Rozumiem, że jak w EU3, mody się ze sobą nie gryzą. :)

Próbowałem wszystkiego by te osiągnięcia odblokować - najwyższy poziom trudności, ironman, save w chmurze i nie wyskakują. Może to trzeba grać którymś państw ze scenariuszy?

Chciałem uniknąć kupowania herbów i odłożyć pieniądze na bardziej porządne DLC. ;)

Pop517
26-02-2014, 14:08
Działają wystarczy zerknąć w mój profil. spróbuj przeinstalować grę sprawdzić spójność plików itd na pewno działają
co rusz są promocje na dlc polecam dodać do "listy życzeń" i wyczekać na to -75%

Samick
26-02-2014, 14:28
Tak zacząłem rozważać kto był taki genialny żeby tak niedopracowaną wersję spolszczenia wypuścić i nie zdziwiło mnie że to dziełko Cenegi. Wyrobili sobie markę u ludzi takimi spolszczeniami. Wyciągając wnioski z tego "odkrycia" przypomniało mi się że spolszczenie Cenegi do Civ3 spowodowało niemożność przenoszenia stolic. Głupio to zabrzmi, ale spytam się: na jakiej wersji językowej grasz pop?

Czy osiągnięcia odblokowały się Tobie podczas gry jakimś maleńkim wybranym przez siebie hrabstwem?

Pop517
26-02-2014, 14:32
Angielska oczywiście. Spolszczenie było ok do dlc z republikami(wtedy nie było jeszcze archivemntów) po nim najwidoczniej zaprzestano prac
Na wszystkich chyba że archivment tego wymaga

Samick
27-02-2014, 16:43
Metodą prób i błędów osiągnięcia zaczęły działać. :)

Zacząłem od zmiany wersji językowej gry. Zaktualizowało i okazało się że widać takie coś:
http://cloud-4.steampowered.com/ugc/469803097785484890/5681E79837D1C040C52E0D30D8391387EB7584FA/

Usunięcie, wykasowanie folderów i instalacja od nowa z językiem ustawionym na angielski. To samo.
Wszystko w/w i pobranie z angielskiego serwera - pełen sukces. :)

WarHammster
28-02-2014, 14:36
Dziś i ja tak spróbuję.

WarHammster
05-03-2014, 14:51
Udało mi się uruchomić osiągnięcia. Od razu przyjemniej się gra :). Może podsumuję wszystkie zebrane informacje:

1. Posiadać wersję cyfrową
2. Jeśli posiadasz wersje pudełkową, to:
- zainstaluj grę,
- zarejestruj w usłudze STEAM,
- odinstaluj grę (z Windowsa),
- pobierz wersję cyfrową z usługi STEAM i zainstaluj.
3. Nie zmieniaj języka w grze na język Polski.
4. Uruchom grę w trybie IRONMAN (pięść w prawym dolnym rogu ekranu).
5. Ustaw zapis gry na CLOUD.
6. Nie modyfikuj postaci, w ogóle nie wchodź do tej opcji (jeśli masz takie DLC).
7. Upewnij się, że masz aktualną wersję gry (numer i te duże litery w nawiasie w lewym dolnym rogu w głównym menu gr). (DLC nie grają tu roli).
8. Czasem (już w trakcie gry) może pojawić się komunikat, że nie udało się zapisać gry, wyskoczy błąd zapisu ale gra działa dalej. Kolejny zapis się powiedzie. Jeśli w tym czasie zdobyłeś achiv, to być może go nie uzyskasz. Ja miałem dwa takie przypadki.
- pierwszy, to 5 dzieci,
- zabicie 3 swoich mężów jedną postacią.
Te dwa achivy dodały się do mojego konta dużo później.
9. Gra musi zostać uruchomiona bez MODów.

Jeśli jest coś jeszcze, to piszcie.

Pop517
05-03-2014, 15:08
6. Nie modyfikuj postaci, w ogóle nie wchodź do tej opcji (jeśli masz takie DLC).
można używać customizera