PDA

Zobacz pełną wersję : Hearts of Iron III - Partyzantka



questorek2
09-03-2014, 16:45
Witam, jestem nowy na forum i chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy odnośnie HoI III :D Moje pytania dotyczą partyzantki, jej aspektów itp.

1. Jak to jest z tą partyzantką? Ona się organizuje sama na terenach okupowanych, czy to jest zadanie poprzedniego właściciela tych ziem czy jak?
2. Czy tymi jednostkami da się jakoś kierować, czy po prostu komputer męczy nimi jednostki tyłowe wroga?
3. Rząd na uchodźstwie - Jak wygląda ewentualne wspomaganie partyzantki?

Będę wdzięczny za odpowiedzi ;)

Salvo
09-03-2014, 17:42
Nigdy się w partyzantów nie bawiłem, ale wydaje mi się, że:


1. Jak to jest z tą partyzantką? Ona się organizuje sama na terenach okupowanych, czy to jest zadanie poprzedniego właściciela tych ziem czy jak?
Oba.
Zawsze występuje dany poziom niezadowolenia przedstawiony w postaci procentowej szansy na powstanie. Właściciel okupowanych prowincji może ten poziom zwiększać przeznaczając IC na partyzantów.

2. Czy tymi jednostkami da się jakoś kierować, czy po prostu komputer męczy nimi jednostki tyłowe wroga?
Chyba da się...jeśli państwo jest zaanektowane powstają zwykli bunotwnicy, jeśli okupowane powstaje milicja danego państwa.

3. Rząd na uchodźstwie - Jak wygląda ewentualne wspomaganie partyzantki?

W pudełkowej instrukcji do HOI3 było napisane, że można. Sam nigdy nie grałem rządem na uchodźctwie :)

questorek2
09-03-2014, 17:50
Dzięki za odpowiedź, bo właśnie nie byłem pewien, a trudno na necie znaleźć coś na ten temat ;)