PDA

Zobacz pełną wersję : Wasze podpisy i sygnatury



Asuryan
12-03-2014, 13:28
Jak sama nazwa wskazuje, jest to temat do zamieszczania swoich podpisów. Założyłem go z powodu zmiany na nieco mniej megalomański podpis, będący cytatem z filmu "Braveheart":
"Aby odnaleźć równego sobie, Irlandczyk zmuszony jest rozmawiać z Bogiem" - Stephen do Szkotów.

Poprzedni, "ego sum qui sum", to słowa Boga do Mojżesza (z łac. "jestem, który jestem").

EDIT:
Umieszczając w tym temacie swoje posty starajcie się by zawierały przynajmniej ze 3 zdania (np co to za podpis/sygnatura, skąd pochodzi jeśli jest cytatem, dlaczego akurat taki/taka...).

McAbra
12-03-2014, 14:26
Sygnatura wykonana przez Walda, mająca za zadanie promować Kuźnię i mody do Rome TW :)
Screen pochodzi z Darthmoda.
http://i.imgur.com/KSwDVav.jpg

Do tego cytat:
Nie musisz wygrać żeby zwyciężyć. Wystarczy, że inni przegrają.
Nie pamiętam gdzie go przeczytałem, ale bardzo mi się spodobał. Oddaje trochę moje podejście. ;)

Pampa
12-03-2014, 23:18
A u mnie jak widać. Przyjaźń Polsko- Węgierska! Czy ktoś się sprzeciwa tej szlachetnej inicjatywie?:D

Arroyo
16-03-2014, 07:44
U mnie liga zwana Ekipą z czatu :D

http://imageshack.com/a/img21/4756/48f5.jpg

Chaak
18-03-2014, 19:21
Ja w podpisie mam armię Takedy Shingena pod Kawanakajimą i tekst z jego sztandaru (Furinkazan):
http://coolvibe.com/wp-content/uploads/2011/06/Takeda_Shingen_in_Kawanakajima.jpg

marengo
18-03-2014, 19:37
Ten tekst jest tak ważny dla Ciebie, że postanowiłeś ukryć go przed światem, szyfrując za pomocą alfabetu niezrozumiałego dla przeciętnego śmiertelnika? :)

Chaak
18-03-2014, 20:02
Bo on jest tylko dla wybrańców 8-).
[spoiler:3s331j62]A tak na poważnie jest to cytat ze "Sztuki Wojny". W wersji, którą dorzucili do Shoguna jest to rozdział VII, punkt 13: Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra. W innym tłumaczeniu: [Armia] Porusza się szybko jak wiatr, trwa jak las, jest przenikliwa i łupieżcza jak ogień, niewzruszona jak góry. Wolałem jednak wersję oryginalną ze sztandaru :D.
Tak mniej więcej sam sztandar wyglądał (na obrazku z sygnaturki jest przy lewej krawędzi):
http://pbs.twimg.com/media/Ba95P97CYAEp6Bo.jpg[/spoiler:3s331j62]

kirlan
19-03-2014, 15:34
Moja ulubiona sentencja Z Shogun (1).
Po części i motto życiowe.

Chaak
19-03-2014, 16:14
Polecam zapoznać się z całą "Sztuką Wojny", najlepiej w kilku wersjach tłumaczeń, bo, jak historia pokazuje, dobrze się na tym wychodzi. Japończyki raz myśleli (około II wojny), że są od niej mądrzejsi i wszyscy wiemy jak się to skończyło. Poza tym, podobno od czasu Wietnamu, w US&A jest modna, zwłaszcza w szkołach wojskowych :D.

kirlan
19-03-2014, 21:10
Po angielsku to jest o ile pamiętam: "... first seeks victory, than seeks a battle". Więc można to tłumaczyć i tak:
... najpierw zapewnia sobie zwycięstwo a potem bierze się do walki.
Nie podejmę się przytaczania oryginału (i szczerze pisząc: nie wiedziałem że to jest ze "Sztuki wojny"). :oops:
O mały włos moim podpisem byłaby inna sentencja z shoguna 1 :
"to become a Shogun will require battles to be won with a mind as well as tke sword"
czyli powiedzmy:
"Zostanie Szogunem wymaga wygrywania bitew zarówno kunsztem umysłu jak i miecza." :ugeek:

Chaak
19-03-2014, 21:24
Dokładniej mówiąc to końcówka rozdziału IV :D. Tłumaczeń na polski jest jednak kilka, ale chodzi o to samo.

Ituriel32
30-04-2014, 22:14
Pierwsza część to jak by moje motto: "Śmierć to Twoje przeznaczenie." Natomiast druga "A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć." to całokształt mojej polityki w TW. Jest to przerobiony tekst Katon-a Starszego: "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam. - A ponadto uważam, że Kartagina powinna zostać zniszczona."

Lwie Serce
05-06-2014, 20:23
Moja sygnatura promuje oczywiście dział Wesnoth, została wykonana przez Ensisa. A podpis "Bijcie, Francuzy, zwyciężmy ich pewnie! Montjoie!" pochodzi z Pieśni o Rolandzie, o ile pamiętam Oliwier tak krzyczał gdy dzielni Frankowie kolejny raz ruszali na niewiernych. Bardzo mi się spodobała postawa rycerzy chrześcijańskich w tym pięknym eposie, nie mówiąc o tym, że cała opowieść bardzo mnie zaciekawiła i potrafiła wzruszyć, toteż sobie cytat wrzuciłem do profilu ;)

Pampa
10-12-2014, 08:22
Powrót do korzeni, wreszcie ogarnąłem jak się wstawia sygnaturę. ;D

adriankowaty
10-12-2014, 20:29
W moim wypadku jest obecne tłumaczenie tekstu na sztandarze Rewolucyjnej Francji (Okres I Republiki):
(Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort).
:http://pl.wikipedia.org/wiki/Wolność,_równość,_braterstwo Znaczy to tyle, co Wolność, Równość, Braterstwo lub Śmierć i stanowi poniekąd wyraz moich socjalliberalnych i prodemokratycznych sympatii. Oczywiście, rewolucjonistą nie jestem, wolę powolne, ale stałe reformy.
Druga część mojego podpisu to reakcja na podpis Zająca, który stwierdził w swym podpisie, że Naród, który ma widły od gnoju jako herb nigdy nie będzie cywilizowany (czy jakoś tak, sens jest jednoznaczny - "Ukraińcy to hołota, co pokazuje nawet ich symbol państwowy"). Ja, nie mogąc się zgodzić na tak rasistowską opinię, będąc zwolennikiem demokratyzacji i westernizacji Ukrainy, jako nowego członka NATO, który będzie stanowił bufor przed imperializmem Kremla, odpowiedziałem opinią nt. polityki rosyjskiej ostatnich lat (a tak naprawdę to chyba od 8 IX 1380, bo ich polityka nigdy się nie zmieniła - pomijam reformy Aleksandra II, bo były szybko rozwiązane przez syna, też Aleksandra (III), a sam reformator skończył w zamachu bombowym).
Edit: nieco zmodyfikuję swój podpis - usuwam drugą część, za radą pewnej osoby

Pampa
11-12-2014, 16:25
Pierwszy raz widzę żeby ktoś się tak produkował nad podpisem...

Ituriel32
13-12-2014, 07:48
Jeśli chodzi o moje podpisy to w sumie są po staremu, co jest zgodne z moim charakterem: "Co jest moje to jest moje."

Natomiast dodałem banerek? i link do strony z forum do Age of Wonders 3, bo warto w to zagrać. I przekonać się że strategie turowe fantasy nie umarły 10 lat temu.

Pampa
20-02-2016, 11:28
Nowa sygnaturka. ;D