PDA

Zobacz pełną wersję : Pomysły na kampanie DLC do Rome 2!



questorek2
13-03-2014, 19:59
Hej, na forum chyba nie ma jeszcze takiego tematu. ;)

W związku z zapowiedzią Hannibal at the Gates, pytam Was - Jakie macie pomysły na kampanie DLC do R2 TW? Z moich to tak:

- Rzymski podbój Tracji,
- Wojny Marka Aureliusza z Markomanami,
- Powstanie Spartakusa,
- Podboje Aleksandra Wielkiego,
- II Wojna Perska :)

Poliorketes
13-03-2014, 20:09
Rzymski podbój Tracji to zbyt mało popularny temat, pozostałe miałyby większe szanse na sukces.
Ja bym zaproponował:
-wojny diadochów
- wojny domowe G. Juliusza Cezara (wojna z Pompejuszem, wojna aleksandryjska, wojna z Farnaksesem, kampania afrykańska i hiszpańska)
- wojny domowe w Imperium Rzymskim ( Othon, Witeliusz, Wespezjan) i (Septymiusz Sewer- Pescenniusz Niger- Klaudiusz Albin)

questorek2
13-03-2014, 20:14
Rzymski podbój Tracji to zbyt mało popularny temat, pozostałe miałyby większe szanse na sukces.
Ja bym zaproponował:
-wojny diadochów
- wojny domowe G. Juliusza Cezara (wojna z Pompejuszem, wojna aleksandryjska, wojna z Farnaksesem, kampania afrykańska i hiszpańska)
- wojny domowe w Imperium Rzymskim ( Othon, Witeliusz, Wespezjan) i (Septymiusz Sewer- Pescenniusz Niger- Klaudiusz Albin)

Wojny diadochów mogłyby być częścią dodatku o Aleksandrze, takie wojny domowe tylko pomiędzy poszczególnymi diadochami, odłączanie się od Macedonii itp. :P

Gajusz Mariusz
13-03-2014, 20:19
Kolumnę Trajana ludzie chociaż kojarzą, a wojny markomańskie chyba nikt poza siedzącymi w temacie :(

-wojny diadochów-właściwie można po części na głównej mapie, ale wiem o co Ci chodzi i byłbym za (mod będzie na pewno)
-Domówka Cezara (i później Antoniusza), chyba bez szans po CiG. Nie będą powtarzać głównego bohatera. ale kto wie :?
-Pewnie powtórzą coś na kształt BI
-I kto wie czy nie powtórzą kampanię Aleksandra

questorek2
13-03-2014, 20:24
Cezara pewnie by mogli powtórzyć w razie wojen z Pontem, założe się że tytuł takiego DLC to by było "Veni, Vidi, Vici" :D

Chaak
13-03-2014, 20:35
Ja najchętniej zobaczyłbym wojny grecko-perskie, chociaż to bardziej pasowałoby na jakiś większy dodatek.

Gajusz Mariusz
13-03-2014, 20:39
Gdyby zrobili ogromną mapę wschodniego rejonu M. Śródziemnego to można marzyć o wojnie ATENY-SPARTA, ze wszystkimi ważnymi i tymi mniej polis...

dawid621
13-03-2014, 20:44
o szczerze mowiac to tez byloby ciekawe, tym bardziej ze w poprzednim romku rowniez nie bylo nic co by zahaczalo o temat wojen prowadzonych przez grecje w tamtym okresie ;) Chociaz wedlug mnie, mimo ze nie lubie okresu upadku i podzialu imperium, to najprawdopodobniej jako duzy dodatek CA wyda cos w rodzaju BI.

marengo
13-03-2014, 21:18
To nie tyle pomysł, co przypuszczenie mające pewne poparcie w faktach. Otóż na twcenter wiele osób wskazuje, że kampania kolejnego dlc rozgrywać się będzie we wschodniej części basenu morza śródziemnego dla równowagi po wydaniu CiG i HatG, a zdjęcia promujące Rome 2 przedstawiały albo zdobycie Kartaginy albo Kleopatrę z Antoniuszem, więc dzieje Kleopatry jako temat kolejnego dlc? Być może CA zrezygnowało w swoich planach z Kleopatry na rzecz CiG?

Chaak
13-03-2014, 21:22
Na wschodzie to widziałyby mi się wojny Rzymu z Partią. Do tego dać Armenię grywalną i będzie git.

marengo
13-03-2014, 21:29
Gdyby kluczem do rozwiązania zagadki, było pytanie o frakcje udostępnione w ramach nowej kampanii, to Armenia jak najbardziej pasuje do mojej koncepcji :) Zresztą, Marek Antoniusz miał w swojej karierze wojskowej nieudany epizod partyjski.