PDA

Zobacz pełną wersję : Poziom trudności bitwy



kwinto93
08-11-2009, 10:19
Siema

Gdzieś na jakimś forum słyszałem, że podczas bitwy na poziomie trudnym i bardzo trudnym jednostki naszego wroga dostają dodatkowy bonus do morali, a na poziomie średnim wszystkie jednostki mają takie morale jak w export_descr_unit. Czy to jest prawda?

Gram już od jakiegoś czasu w Rome (obecnie prowadzę Greków na poziomie kampanii: BardzoTrudny, a bitwy: Średni) i odnoszę wrażenie, że bitwy idą mi zbyt łatwo, ale w związku z tym co wyżej już napisałem boję się zwiększyć poziom trudności na bardzo trudny, ponieważ wtedy nagle może się okazać, że, np. lekka piechota dacka będzie miała porównywalne morale do hoplitów (?). Stąd też moje pytanie:
Poziom trudności bitwy wpływa na:
a) morale i manewry AI
czy
b) samo morale
czy może
c) same manewry AI??

Z góry thx za odpowiedź.

Amrod
08-11-2009, 10:24
d) morale i statystyki

Żadnego zróżnicowania w zachowaniu AI nie ma, gdyż w Rome i tak jest ono na bardzo niskim poziomie (dużo lepiej jest na Medievalu 2 z modami).

Mavrug
08-11-2009, 10:33
Też tak miałem. Było zbyt łatwo na średnim (pokonywanie wojsk po 1600 ludzi ze stratami.. 6 jednostek :shock: ) i zwiększyłem poziom na VH. Jak dla mnie zero przyjemności z gry. Widać te sztuczne zawyżanie poziomu kiedy oddział teoretycznie dużo słabszy rozwala twój. Oczywiście dalej bitwy wygrywałem (z większymi stratami) ale jakoś mi to nie podchodzi. Po godzinie takiej gry miałem dość. Na hard nie próbowałem może by było 'milej' ;)

Furiusz
08-11-2009, 10:37
Komp nie zmienia swoich manewrów chyba, ma tylko czasem jakieś bardziej losowe zagrywki ale pewny nie jestem, na pewno manewrów nie zmienia albo nie zauważyłem tego. Staty już tak, różnica między średnim a vh jest bo bitwy trwają dłużej :D

kwinto93
08-11-2009, 10:39
Dzięki za szybką odpowiedź.

Może spróbuję pograć na hard :)

loczek97
25-04-2011, 11:00
I jak spróbowałeś, miałeś czasu trochę ;d

lotto089
14-05-2011, 00:33
Wg. mnie jeżeli ktoś wcześniej stykał się trochę ze strategiami , to inny poziom niż very hard ( bitwa) nie wchodzi w rachubę , co do kampanii optymalny poziom to hard no chyba ze grasz Rzymianami, wtedy można spróbować na very hard. Ja po grze Juliuszami przeżuciłem się na Seleucydów , mówię co tam tu vh i w kampanii też vh. Noi staneło na tym że po trzech nie udanych próbach ( od pierwszych tur ataki : Pontu, Armenii, Partii noi Egiptu :P miałem dosyć , co gorsza na najtrudniejszym levelu kampanii jest beznadziejnie z bitwami rozgrywanymi automatem = przy ogromnej przewadze przegrywasz z jakimiś leszczami :/, a każdej bitwy nie chce się rozgrywać na polu . Podsumowując Bitwa=Very Hard Kampania=Hard

MateuszKL
14-05-2011, 09:17
A ja dopiero tu na forum odkryłem, że jednostki na vh mają jakieś bonusy. Więc nie wydaję mi się, żeby tak ewidentnie słabsze oddziały komputera potrafiły rozwalić silniejsze oddziały gracza(gdy np. nie ingeruje).