PDA

Zobacz pełną wersję : Rodzaje armii



Kearven
26-03-2014, 15:32
Szukałem i znaleźć nie mogłem , jeżeli jest proszę mnie nakierować. Chciałem was zapytać jak tworzycie swoje armie dzieląc je np. na atakujące i broniące ? Jak wyglądają wasze garnizony obronne miast ? Z jakich jednostek się składają itp.

P.s Widziałem że gracze do armii wrzucają po czterech generałów , podnosi to morale , ale czy jest to opłacalne a nie zamienić np. na ciężkozbrojną piechotę ?

Chmura
26-03-2014, 20:39
Wiesz, to bardzo ogólne pytanie :) Piechota z dzidami i strzelająca do obrony, konnica do ataku. Piechota z mieczami i siekierami do atakowania zamków.
Jednostka generała, to znakomita jazda. Jeśli ktoś ma kilku generałów z ich oddziałami to czemu miałby z nich nie korzystać? W Medievalu I miałem całe armie synów :)
Mam nadzieję, że pomoglem.

Nezahualcoyotl
26-03-2014, 20:45
Wszystko zalezy od charakteru kampanii jaka chcesz prowadzic.Czy planujesz agresywna rozgrywke czy tez zamierzasz trzymac sie jakiegos okreslonego terytorium i go rozwijac?W obu scenariuszach typy armii na samym poczatku sa identyczne.Wydzielam korpus oblezniczy,do walki w polu oraz posilkowy

korpus oblezniczy
-general
-4 jednostki sprzetu oblezniczego
-8 jednostek piechoty
-5 jednostek strzelniczych(lucznicy lub kusznicy)
-2 jednostki kawalerii

korpus polowy
-general
-4 jednostki strzelnicze
-5 jednostek kawalerii
-10 jednostek piechoty

korpus posilkowy(rezerwowy)
-general
-4 jednostki kawalerii
-4 jednostki piechoty
-4 jednostki strzelnicze

Tak utworzona armia mozemy sie pokusic nawet o podboj calego nieprzyjacielskiego terytorium.Oczywiscie nalezy pamietac o dokoptowaniu do kazdego korpusu 2-3 szpiegow dla bezpieczenstwa generalow oraz uniknieciu zasadzek.Zawsze mozna rowniez mieszac poszczegolne jednostki w zaleznosci od dzialan wojennych jak i samego przeciwnika,np. przeciwko konnym lucznikom piechota,co jest oczywiste,staje sie bezuzyteczna a na znaczeniu zyskuja jednostki strzeleckie.Wszystko zalezy juz od inwencji gracza i celom jaki sobie narzucil ;)

Mateosz
27-03-2014, 10:26
Jak już zostało powiedziane, w głównej mierze zależy to od przeznaczenie armii. W przypadku obrony garnizonu należy zainwestować raczej w jednostki strzeleckie i piechoty, w przypadku armii polowej ważna jest konnica zrównoważona z piechotą, a jeśli chcesz zdobywać zamki musisz zainwestować w machiny oblężnicze (po wynalezieniu prochu ilość dział jest mniej ważna niż jakość, przynajmniej w mojej opinii). Sporo też zależy od frakcji jaką grasz, np. jako Dania będziesz stawiał raczej na ciężką piechotę niż na konnych kuszników (których Dania ma chyba tylko jeden oddział), natomiast odwrotnie będzie w przypadku np. Turcji.

Kearven
27-03-2014, 14:45
Dzięki wielkie za rozwianie wszelkich wątpliwość :)

mateo450
26-01-2015, 22:23
W zasadzie wszystko już zostało wyjaśnione , ale przedstawie moją strukture armii oblężniczej: 4 jednostki machin bądz altyrerii, 4 jednostki konnicy (z generałem)i reszta , 12 jednostek piechoty .Armia polowa 4 jednostki miotające, 6 jednostek kawalerii ( z generałem)i 10 jedostek piechoty.Armia do obrony jednostki miotające i piechota.