PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy mod



Dagorad
17-10-2009, 18:49
Jakie mody polecacie do Kingdoms lub podstawki, w Broken Crescent grałem. Czy są jakieś godne polecenia mody pod starożytność?

Memnon[pl]
17-10-2009, 23:23
Polecam Ci Stainless Stell-rewelacyjny mod.Baardzo dużo frakcjii do wyboru(jeżeli się niemyle to 28).Dużo większa mapa,tytuły szlacheckie.Ogromna ilość nowych jednostek...Polecam...
P.S.-mod o średniowieczu...

18-10-2009, 09:07
Jakie mody polecacie do Kingdoms lub podstawki, w Broken Crescent grałem. Czy są jakieś godne polecenia mody pod starożytność?

viewtopic.php?f=31&t=247 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=31&t=247)

Andzia
18-10-2009, 09:14
Pod M2TW:

Broken Crescent
Deus Lu Vult
Hundred Years War
Machiavello Total War

Pod Kingdoms

Deus LU Vult + wersje dla Americas,Teutonic i Britania
Invasio Barbarorvm II
Kingdoms of Scots
Reconquista (mod stworzony przez Niemców, obecnie jest tworzony mod o tej samej nazwie i tematyce tyle że przez Hiszpanów, więc niekiedy można pomylić mody)
Schwert und Speer
Stainless Steel
Thera, a new beginning
Third Age: Total War

Dagorad
08-11-2009, 15:28
Jaki jest waszym zdaniem najlepszy mod :?: Czemu właśnie ten? Który mod jest najbardziej historyczny, grywalny, ładny graficznie? Który mod ma najlepiej odwzorowane państwa, który jest najbardziej zrównoważony? Który mimo że jest bardzo dobry odpycha z pewnych względów?

Uznałbym za najlepszy mod Broken Crescent gdyby nie to że nie jest zrównoważony (zbyt silne państwa islamskie, zbyt słabe Bizancjum). Odpycha od niego pojawianie się super wypasionych jednostek w obleganych miastach i fakt że łucznicy są w stanie łatwo zniszczyć słonie.

Haller
08-11-2009, 16:49
Zdecydowanie moim ulubionym modem był i jest, ale czy będzie to się okaże Deus Lo Vult (DLV)
Nie wiem dlaczego jest dla mnie najlepszy :D
Dużo nowych państw. Całkiem odmienna gospodarka niż na podstawce.
Sztandary (tzn. każdy odział ma swojego chorążego, który trzyma w ręku flagę danego państwa coś jak w TA, jest to bardzo realistyczne, a nie jak w reszcie, że flagi mają na łbach).
Każdy odział ma swojego ?dowódcę?. Prawie każde państwo ma inny skin generała i na mapie Kampanii i w bitwach. I dużo dużo innych plusów.
Minusy to np.:
Mod bardzo skomplikowany w obsłudze według mnie. Nie nadaje się dla początkujących graczy.
No i chyba tyle.

Moda polecam każdemu fanowi Medievala :!:


PS: A czy przypadkiem nie było takiego tematu już? Możę mi się wydaje...

Elrendur
08-11-2009, 16:53
Jak dla mnie zdecydowanie Third Age. Uwielbiam Śródziemie, i według mnie mod ten dość dobrze odwzorowuje świat wykreowany przez Tolkiena. Całkowicie nowa mapa, nowe jednostki, świetna grafika - czego chcieć więcej? Jedyną z wad, których zapamiętałem to skuteczność elfich łuczników w stosunku do oddziałów niewolników z Gór Mglistych. Ta frakcja na początku ma do wyboru tylko takie jednostki, co prawie uniemożliwia zdobycie przez nich elfiego miasta. Nawet ich liczebność nie rekompensuje tak słabej wartości bojowej.

P.S. Żeby nie było zaznaczam, że to ja grałem elfami (Wysokimi i Leśnymi), a nie zaś wspomnianą frakcją z Gór Mglistych :)

Pozdrawiam

vlad77
09-11-2009, 17:41
Popieram przedmówcę.
Ja grałem każdą "dobrą" frakcją i muszę stwierdzić, że gra jest super, a każda frakcja (nawet eriador) ma unikalne możliwości rozwoju, obecnie gram Gondorem i cała moja zabawa polega na tym, że odbijam kolejne ataki na wsh. Osgiliath i niszczę haradrimów. Mod jest po prostu świetnie dopracowany, a co najważniejsze ciągle się rozwija, aż chce się grać :D

kretu19955
11-11-2009, 15:06
Moim zdaniem SS i TATW. Podobno fajny jest też BC i właśnie zastanawiam się nad jego ściągnięciem.

Brandalf
30-12-2009, 00:47
A moglibyście przybliżyć po krótce różnice miedzy SS a DLV? Co Waszym zdaniem lepsze?

Pozdrawiam :)

Argaleb
03-01-2010, 12:25
A ja poleciłbym ci jeszcze:

Anno Domini

zingal
04-01-2010, 20:29
Siema! Szukam moda który jest pod MTW2, szukałem ale nie znalazłem a się tylko na ściągałem (głównie mody pod Kingdoms).
POMOCY!!!

PS:Najlepiej żeby dodawał dużo nacji i żeby był po angielsku a nie np: po włosku czy niemiecku.

Soul of Night
05-01-2010, 16:30
Siema! Szukam moda który jest pod MTW2, szukałem ale nie znalazłem a się tylko na ściągałem (głównie mody pod Kingdoms).
POMOCY!!!

PS:Najlepiej żeby dodawał dużo nacji i żeby był po angielsku a nie np: po włosku czy niemiecku.

Nie ten temat...

k@mil1995
25-08-2010, 08:54
Jaki jest najlepszy mod pod zwykłego medka2 bez kingdomsa?
Czy istnieje dodatek, który dodaje tylko big mapę lub nowe jednostki??

Fallen
25-08-2010, 09:18
Ale jesteś konkretny :roll: ,moim zdaniem najlepszy jest BC.
A biblioteka modów Andziego nie gryzie nieprawdaż?

Anymous*
25-08-2010, 13:09
Stainless Steel RC/RR według mnie jest najlepszy.

Krzyzak
25-08-2010, 15:09
A moim zdaniem nie ma najlepszego moda :roll: Każdy ma swój gust i tak jak mi może się podobać Third Age to ktoś inny powie, że to gówno ;/ Moim zdaniem nie ma jako tako "naj" moda...

Adixis
28-08-2010, 17:19
Mi się najbardziej podoba Third Age.
Gdy pousuwa się wszystkie niepotrzebne skrypty gra się bardzo fajnie :P
I te epickie bitwy :twisted:

proud
07-09-2010, 08:13
Dla osób siedzących w temacie, może ten post okazać się żałosny, ale mam dwie sprawy...

Pierwsza dotyczy tekstu "Stainless Steel RC/RR". Co oznaczają owe określenia "RC/RR", czyżby (jak w przypadku np. programów) "Release Candidate"? Wiem, że możecie mnie wyśmiać za to pytanie, ale to nie jest żadna głupia prowokacja, tylko wątpliwość osoby, która dosłownie kilka dni temu pobrała pierwsze mody pod Medieval II: Kingdoms...

Drugie pytanie o którym wspomniałem, dotyczy sensu stricte tego tematu. Pobrałem trzy mody - Third Age, Stainless Steel 6.3 oraz Deus le Vult 6.2. Tego pierwszego wyłączam z owego pytania. Natomiast: Który z modów Stainless Steel 6.3, czy Deus le Vult 6.2 według was jest lepszą alternatywą? Oba rozpoczynałem i oba wydają się dość skomplikowane, a jednocześnie 'skryptowo' podobne do siebie. Również ich możliwości wydają mi się dość zbliżone, więc jeśli byłby ktoś na tyle chętny do odpowiedzi na to pytanie i mógłby choć troszkę rozwinąć temat, to byłbym wdzięczny. :)

Kyuzo
07-09-2010, 10:42
Co oznaczają owe określenia "RC/RR"
Stainless Steel - Real Combat/ Real Recruitment (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=1626&start=0)

Pobrałem trzy mody - Third Age, Stainless Steel 6.3 oraz Deus le Vult 6.2.
Dobry wybór 8-)

Który z modów Stainless Steel 6.3, czy Deus le Vult 6.2 według was jest lepszą alternatywą?
Ja jako nie poprawny fan SS oczywiście wskaże na tego moda.

Jak dla mnie w DLV jednak sporo przekombinowali z utrudniaczami dla gracza.
Tutaj można poczytać o opcjach jakie mamy do wyboru przy rozpoczynaniu kampanii i co która konkretnie robi. (http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?p=4417596#post4417596)
Choć z drugiej strony nie można odmówić twórcą chęci jak najwierniejszego odtworzenia średniowiecznych realiów.

Natomiast, co do SS to jak dla mnie najbardziej grywalny mod(z rodzaju tych dbających o zgodność z historią) pod Medka2.
Wszystko jest tu odpowiednio wyważone i dopracowane, a przy tym na tyle nie skomplikowane żeby nie psuć zabawy. Oczywiście i tu istnieje opcja znacznego utrudnienia rozgrywki po przez aktywację BGR w opcjach moda.
Najnowsza wersja dodaje sporo nowości jak choćby menu pozwalające ustawiać parametry kampanii przed wejściem do gry (takie rozwiązanie staje się ostatnio popularne). Tutaj (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=111046#p111046) można o tym więcej poczytać.
Ponadto wersja SS 6.3 zawiera w sobie RC/RR bez czego nie potrafił bym grać w tego moda 8-)
System ten poza ograniczeniem dostępności jednostek przy rekrutacji (im lepsza tym trudniej dostępna) zmienia naprawdę wiele parametrów odpowiedzialnych za skuteczność jednostek na polu bitwy. Znacznie urealistyczniając starcia.
Więcej info tutaj. (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?p=23924#p23924)

11-09-2010, 21:09
Dla osób siedzących w temacie, może ten post okazać się żałosny, ale mam dwie sprawy...

Pierwsza dotyczy tekstu "Stainless Steel RC/RR". Co oznaczają owe określenia "RC/RR", czyżby (jak w przypadku np. programów) "Release Candidate"? Wiem, że możecie mnie wyśmiać za to pytanie, ale to nie jest żadna głupia prowokacja, tylko wątpliwość osoby, która dosłownie kilka dni temu pobrała pierwsze mody pod Medieval II: Kingdoms...

Drugie pytanie o którym wspomniałem, dotyczy sensu stricte tego tematu. Pobrałem trzy mody - Third Age, Stainless Steel 6.3 oraz Deus le Vult 6.2. Tego pierwszego wyłączam z owego pytania. Natomiast: Który z modów Stainless Steel 6.3, czy Deus le Vult 6.2 według was jest lepszą alternatywą? Oba rozpoczynałem i oba wydają się dość skomplikowane, a jednocześnie 'skryptowo' podobne do siebie. Również ich możliwości wydają mi się dość zbliżone, więc jeśli byłby ktoś na tyle chętny do odpowiedzi na to pytanie i mógłby choć troszkę rozwinąć temat, to byłbym wdzięczny. :)

SS, jest dobrym modem, ale osobiście wolę DLV, tylko trzeba najpierw poczytać instrukcję do moda, i znać trochę angielski, gdyż mod ma inne założenia od wiekszości robionych modyfikacji. Jako alternatywę dla tych dwóch polecam, tego moda, mój ulubiony :)
viewtopic.php?f=30&t=89 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=30&t=89)

Ma jedną wadę, gryzie się z niektórymi modami...Co do Polski, jest trochę lepiej niż w Podstawce, ale tak jest we wszystkich modach, że Polska jest traktowana...lekko...

Kessair
13-02-2011, 23:03
Mnie ostatnio urzekł mod Thera : A new Begining. Po prostu w tym modzie mam wszystko czego potrzebuje, jest to jakby... spełnienie wszystkich moich żądań. Wrzucamy Średniowiecze, Starożytność, Mitologię i Nowożytność do jednego kotła, mieszamy a następnie wylewamy na mapę. I oto powstał świat z interesującymi frakcjami i nie trzymającą się kupy mapą.

Elhior
23-07-2012, 11:57
Witam

Chciałbym odświeżyć temat, bo nie będę zakładał nowego.
Jednak od daty ostatniego posta minęło sporo czasu. Chciałbym wiedzieć czy coś zmieniło się w temacie, ponieważ jak się trochę rozejrzałem to wyszło sporo modyfikacji etc.
Zainstalowałem sobie SS 6.3, całkiem ładna oprawa graficzna. Sporo nowych opcji, chwali się chwali. Ale nie wiem czy to ograniczenie w produkcji jednostek (tzn że trzeba poczekać kilka lat na zrekrutowanie łuczników itd) jest słuszne i odwzorowuje realia. Doprowadziło to do dośc absurdalnej sytuacji, że w ok 25 turze (grając francją vh/vh) miałem na koncie 50 000 kasy i nie mogę nic kupić wojska przez najbliższe 2-3 tury, przez co nowe prowincje zdobywam negocjując politycznie (nota bene w udany sposób).

Reasumując, już ktoś kiedyś powiedział że na wojnie brakuje pieniędzy, pieniędzy i jeszcze raz pieniędzy. Chciałbym wyedytować plik odpowiedzialny za czekanie rekrutacji. Bo poza tym mankamentem mod jest świetny. Albo polećcie mi inny mod.

pozdro
Elhior

Araven
23-07-2012, 12:08
Witam. Najlepszy wg mnie jest Bellum Crucis 6.3 viewforum.php?f=367 (http://forum.totalwar.org.pl/viewforum.php?f=367)
Edit: Ostatnio spodobał mi się eras Total Conquest 2.3.5 viewtopic.php?f=372&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=1152)

Elhior
23-07-2012, 15:14
Witam. Najlepszy wg mnie jest Bellum Crucis 6.3

Dzięki za szybką odpowiedź. Ale pozwolę sobie "una ancora volta" na pytanie dlaczego jest najlepszy wg Ciebie? Starczy krótko, najważniejsze mi wystarczy.
(pliki już się ściągają w tle :D).
Jak wygląda sprawa z tym spolszczeniem (ewentualnie "zangielszczeniem"?) W sumie może dla mnie być włoski, ale nie jest on u mnie "molto bene" póki co.

Wielu zwycięstw
Elhior

Araven
23-07-2012, 15:53
Piękna mapa, masa jednostek, masa budynków, masa skryptów, możliwość doszkalania agentów, nowi agenci jak bankier królewski, uczony, kat, dostawca armii, dziedziczenia innych państw dzięki politycznym mariażom, zmiana religii w niektórych państwach i inne takie. Grywalność. Ponad 550 pobrań spolszczenia, co świadczy o popularności moda w erze powolnego upadu Medievala. W linku jaki podałem masz też i linki do spolszczenia i tematów o modzie i submodach do niego. Pozdrawiam. Poczytaj poradniki nim zaczniesz grać.

23-07-2012, 22:18
Najlepszy wg mnie jest
Eras Total Conquest 2.3.5 viewtopic.php?f=372&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=1152)
:D :D :D :D :D :D

Elhior
25-07-2012, 07:49
hmmmm

to chyba wypróbuję oba.
Szczególnie ta Belucci mnie przekonała :D

wielu zwycięstw.
Elhior

Samick
25-07-2012, 16:20
Najlepszy wg mnie jest
Eras Total Conquest 2.3.5 viewtopic.php?f=372&t=1152 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=1152)
:D :D :D :D :D :D

Zgadzam się, kilka kampanii rozciągniętych na osi czasu z różnymi mapami. Jeden mod - wiele możliwości. :)

Piter
26-07-2012, 12:34
viewtopic.php?f=372&t=8727 (http://forum.totalwar.org.pl/viewtopic.php?f=372&t=8727)

Zmodowany dodatek krzyżacy- DLV, + zmodowany mod do krzyżaków- krucjata bałtycka ;) Fajny modzik.

fate
02-04-2013, 09:53
Polecam Broken Crescent jeżeli znudziła sie juz europa

RockMiguel
20-07-2013, 21:07
Jakie mody polecacie do Kingdoms lub podstawki, w Broken Crescent grałem. Czy są jakieś godne polecenia mody pod starożytność?

De Bello Mundi pod starożytność mapa do Indii i Płw Arabskiego wiele frakcji ładny graficznie.

fate
06-08-2013, 10:07
Przerobilem juz duza czesc tych modów i moje podium wygląda tak:

1. Stainless Steel
2. Broken Crescent
3. Bellum Crucis

W stainless steel zagralem na koncu bo niechialem byc jak wszyscy ale to ewidentnie najlepiej zbalansowany mod (gram na środkowym trybie agresywnosci AI) regionalne jednostki, nie glupia walka w polu (VH), sensowna dyplomacja (H)

Inne mody są fajne,ciekawe ale zawsze maja jakies wyraźne wady ktore po czasie zaczynaja przeszkadzac (tez troche kwestia gustu) krzaczą sie itd

06-08-2013, 21:42
Właśnie o Stainless Steel czytałem, że ciągle się "krzaczy". Bellum Crucis to najlepszy mod, w jakiego grałem, jednak trzeba mieć solidnego kompa, żeby sprawnie działał. Niezły jest też KGCM, jeżeli nie zależy Ci na historyczności.

Pasogne
07-04-2014, 11:32
Witam .'
Mam pewien problem
Nie umiem włączyć SS do Mtw2 (Dodatek) chodzi o to czy mod działa bez płytki ?

A to nie jest temat o problemach z modami, widzę sytuacja pisania w nieodpowiednich działach się powtarza w prawie wszystkich Twoich postach. Dlatego udzielam Ci upomnienie - Lwie Serce

Araven
11-04-2014, 07:00
Mod nie działa bez płyty. Płyta oryginalna Kingdoms musi być w napędzie. O instalacji na wersji steam, poczytaj na ich forum.

ryczek11
22-08-2015, 16:39
Czy istnieje jakiś mod który przenosi grę do japonii lub pozwala nią grać ? ( nie licząc falcon )

Rhaegrim
22-08-2015, 18:47
Imjin war mod. Oprócz Japonii masz także Koreę, Chiny, Mandżurię i Mongolię.
http://forum.totalwar.org.pl/showthread.php?12215-The-ImJim-War-Mod